Linux časopisi, čita li tko?

poruka: 17
|
čitano: 4.949
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Linux časopisi, čita li tko?

Mislim na strane časopise naravno (jer domaćih nema),  koji pokrivaju isključivo Linux/Open Source tematiku. Linux Format, Linux Journal, Linux(Pro) Magazine ... i ostalo šta ima.

Meni stigao primjerak Linux(Pro) Magazine kao bundle s LPIC certifikatom, pa sam povukao još tri primjerka na "trial subscription" i sad sam "hooked" {#}.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Linux časopisi, čita li tko?

Vidio sam te časopise na kisku. Koštaju 97 kuna.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697 ili posjetite stranicu- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux časopisi, čita li tko?

Cijena je i dio dvojbe.

Na pretplatu je oko 480kn godišnje, bez medija koji mi zapravo ni ne treba.

3 primjerka iz "trial subscription-a" se mogu dobiti za 3$ što je sića i fino ti dođe poštom doma. Europsko izdanje Linux Magazine izlazi mjesec unaprijed, za 03/2011 mi je došao početkom ovog mjeseca.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.2.2011 23:55 (stef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Linux časopisi, čita li tko?

Tko normalan uopće više čita časopise? Ne kupujem ni tiskani Bug, kud bih još i Linux tiskovine (koliko li kasne do naših kioska / poštanskih sandučića)? Za mene je papir mrtav već par godina. Čuvajmo šume!

 
0 4 hvala 0
14 godina
offline
RE: Linux časopisi, čita li tko?

da ali kako da nosim cijeli komp na wc??? sad sam u dilemi {#}

Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
13 godina
neaktivan
offline
RE: Linux časopisi, čita li tko?
Punti kaže...

Tko normalan uopće više čita časopise? Ne kupujem ni tiskani Bug, kud bih još i Linux tiskovine (koliko li kasne do naših kioska / poštanskih sandučića)? Za mene je papir mrtav već par godina. Čuvajmo šume!

A kako se onda bug još uvijek prodaje?

perodigitron
15 godina
neaktivan
offline
RE: Linux časopisi, čita li tko?
Punti kaže...

Tko normalan uopće više čita časopise? Ne kupujem ni tiskani Bug, kud bih još i Linux tiskovine (koliko li kasne do naših kioska / poštanskih sandučića)? Za mene je papir mrtav već par godina. Čuvajmo šume!

Takodjer ..  do 2005 ,cca 9-10 brojeva  godisnje Bug-a bi kupija  , 1-2 max bi pobigla {#}

 

Od pojave brodbanda u hr, flat tarife ne vidim vise razloga da kupujem bilo kakve casopise redovno (ponekad jedino mrezu kupim ,ako vidim da ima neka tema sta me zanima) .

 

Bug se previse orjentira na mobitele i razne "gadgete" za koje nemam ni malo interesa.

Internet mi daje slobodu da "filtriram"informacije i da citam ono sta me zanima ,a i casopisi vise nisu sto su bili

 

Nekad su bili glavni izvor informacija i softvera(bug cd se cuvao kao oko u glavi)

Doma iman tonu casopisa , pocevsi od Svet-a kompjutera , Mog Mikra (to je otac kupova u doba C-64 i slicnih "home computera") ,nastavilo se s bugom , pc chipom vidi-em ,Win.ini-jem(nikad necu prezalit gasenje ovog casopisa u nas)....

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2011 19:45 (insomniac_cro).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Linux časopisi, čita li tko?
perodigitron kaže...
Punti kaže...

Tko normalan uopće više čita časopise? Ne kupujem ni tiskani Bug, kud bih još i Linux tiskovine (koliko li kasne do naših kioska / poštanskih sandučića)? Za mene je papir mrtav već par godina. Čuvajmo šume!

A kako se onda bug još uvijek prodaje?

U zadnjih 10 god povecao se prosjek informaticki pismenih ljudi  tako da ce bug uvik imat svoju publiku...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2011 19:48 (insomniac_cro).
14 godina
neaktivan
offline
Linux časopisi, čita li tko?

     Drago mi je da je neko ovo pitao. Imam jedno neprijatno iskustvo koje bih zelio da podijelim sa clanovima foruma. Nasa firma se pocetkom prosle godine pretplatila na magazin Linux+. Mislim da je u pitanju Ceski ili Poljski magazin. Za godinu dana nismo dobili ni jedan broj, a nakon sto su srdacno primili nasu uplatu, nikada se vise nisu javili, niti su odgovarali na nasa pitanja. U medjuvremenu se na istom trzistu radja magazin Data Center, pa meni na mail salju nesto kao newsletter. Kontaktirao sam ih i gospodja koja je slala mailove mi rece da se Linux+ ugasio i da mozemo vratiti pare tako sto cemo se obratiti odredjenoj osobi na mail. Na taj mail smo takodje slali pitanja i niko nam se nije javio, a posle ni ova gospodja iz "novog" Data Center magazina. Ovim sam zelio samo skrenuti paznju svima vama koji planirate da uzimate nesto iz inostranstva. DOBRO se raspitajte, a pogotovo ako su u pitanju zemlje istocne Evrope.

 

Usput, koliko sam ja upucen, najbolji magazin je Linux Format, ali je poprilicno skup, pogotovo za zemlje van EU (mada su za godisnju pretplatu poklanjali krigle za pivo sa Linux natpisiom i pingvinom! :) ).

 

Nadam se da ce ovo bar nekome ustedjeti para i zivaca..

 

Pozdrav,

Miroslav

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux časopisi, čita li tko?

Pa ono, zaista moraš biti glup da ideš naručivati nešto neprovjereno.

 

Linux(Pro) magazine, Linux Format i Linux Journal su najpoznatiji, a mogu se redovito kupiti i na Tiskovim kioscima (bar sam siguran za Linux Format), doduše po paprenoj cijeni.

Linux Format pokriva dosta široko područje i uglavnom članci ne idu preiše u dubinu. Linux(Pro) Magazine ima nešto kao temu broja i tu se dosta duboko ide. Npr za siječanj je tema bila Linux - Windows interoperabilnost, a podteme su bile povezivanje 389 Directory servera s AD-om, ntfs-progs i ntfs-3g, KDE on Windows. U veljači je tema bila DNS security, a u ožujku mobilni multimedia formati + dosta detaljno prikazan Btrfs file sistem i software RAID tunning.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Linux časopisi, čita li tko?
CroVandal kaže...

da ali kako da nosim cijeli komp na wc??? sad sam u dilemi {#}

Kupi laptop !!!!eeeee neee nisi ti u delemi djete drago{#}

::;;;)
16 godina
neaktivan
offline
Linux časopisi, čita li tko?

nekad bacim oko na pdf izdanje fullcircle

Većinu novca sam prokartao, prokurvao i propio. Ostatak sam potrošio bezveze - George Best
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Linux časopisi, čita li tko?

Hvala stef, uzeo sam trial :)

 

Inace, kakav se software dobiva na DVD-u kod Linux Pro Magazine?

I'm not your buddy, friend. I'm not your buddy, guy. I'm not your guy, pal.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux časopisi, čita li tko?

Uglavnom distre. Za siječanj je bio double-sided Fedora14/Knoppix 6.4, pa je bio Ubuntu six pack, pa zadnja Mandriva.

 

U svakom slučaju, pročitaj "Terms and Conditions". Ak ne želiš ići dalje, trial subskripciju moraš otkazati u roku 7 dana nakon dobivenog drugog broja, inače zaračunavaju Full DVD subscription nakon ta tri broja (najbolje napraviti reply na mail gdje su ti poslali subscription Id). Ja bum vjerojatno išo dalje, ali ne sa Full DVD opcijom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2011 9:29 (stef).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Linux časopisi, čita li tko?
CroVandal kaže...

da ali kako da nosim cijeli komp na wc??? sad sam u dilemi {#}

vidiš treba ti tablet, em možeš čitati, em surfati, a možda i odigrati koju igru usput {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2011 9:22 (Darky).
14 godina
offline
RE: Linux časopisi, čita li tko?

ma nije to to najbolje je kad osjetis papir pod rukama {#}

Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
13 godina
protjeran
offline
Linux časopisi, čita li tko?

ja bih čitao da ima gdje kupiti u BIH nema ni HR a ne kod nas

SENAID
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice