Backtrack

poruka: 23
|
čitano: 18.892
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Backtrack

Koji su vasi dojmovi vezano za backtrack.................

Baziran je na linux-u...........

Sto bi poboljsali da mozete.............

 

Ako ste ga uopce koristili................

The quieter you become the more you are able to hear...
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2010 12:15 (Ivan 992).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Backtrack
Ivan 992 kaže...

Koji su vasi dojmovi vezano za backtrack.................

Baziran je na linux-u...........

Sto bi poboljsali da mozete.............

 

Ako ste ga uopce koristili................

backtrack nije distribucija za uobičajeno koristenje, zato jer paketi se ne održavaju redovito, a i sama distra nije orjentirana za početnike. 

 

Ubuntu 9.10 Karmic Koala
15 godina
neaktivan
offline
RE: Backtrack
linuxuser kaže...
Ivan 992 kaže...

Koji su vasi dojmovi vezano za backtrack.................

Baziran je na linux-u...........

Sto bi poboljsali da mozete.............

 

Ako ste ga uopce koristili................

backtrack nije distribucija za uobičajeno koristenje, zato jer paketi se ne održavaju redovito, a i sama distra nije orjentirana za početnike. 

 

 *********ovisno za što ti treba, jasno namjena backtracka nije da bude kao i vecina drugih linuxa uslužbena za široku populaciju, vec je vezana samo za sigurnost, te njezino testiranje,.....

..... operativni sustav koji u sebi sadrži preko 300 programa vezanih isključivo za sigurnost je definitivno najbolji operativni sustav trenutno za testiranje iste te sigurnosti,........... zato ako se tvoji ciljevi podudaraju sa namjenom tog operativnog sustava tada si definitivno na pravome mjestu .... :)

..... istina je da backtrack nije namjenjen za početnike, no istina je da nije napravljen ni za "velike" profesionalce o kakvima kruže glasine, ustvari istina je samo jedna -> backtrack je isti kao i drugi linuxi, zlanot pravilo linuxa -> ako poznaješ konsolu poznaješ i njega, a gotovo svi linuxi su u tom području jednaki ......

...za razliku od nekih pristupačnijih linuxa ovjdje možeš zaboraviti na jednostavnu instalaciju programa, drivera, ..... jednostavno sve što ćeš željeti raditi morat ćeš i jako dobro poznavati (laki put ovdje ne postoji :)), i provesti mnogo, mnogo vremena da bi napravio nešto što je na drugim operativnim sustavima sasvim prosta stvar,........

....nadam se da sam ti pomogao .... :)

16 godina
neaktivan
offline
Backtrack

Distra kojoj je glavna namjena povećanje e-penisa klincima od 14 godina koji se žele hvaliti kako su probili WPA.

 

:)

We're all mad here.
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Backtrack
Sicily kaže...

 

 *********ovisno za što ti treba, jasno namjena backtracka nije da bude kao i vecina drugih linuxa uslužbena za široku populaciju, vec je vezana samo za sigurnost, te njezino testiranje,.....

Zapamtite ovo, vi koji smatrate da ste hakeri ako provalite susjedovu sifru..........

 

P.S.

Svaka cast, objasnjenje predobro..........

The quieter you become the more you are able to hear...
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2010 21:27 (Ivan 992).
14 godina
protjeran
offline
RE: Backtrack
niki kaže...

Distra kojoj je glavna namjena povećanje e-penisa klincima od 14 godina koji se žele hvaliti kako su probili WPA.

 

:)

Smijeh

 

Genijalno i tako točno.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Backtrack
niki kaže...

Distra kojoj je glavna namjena povećanje e-penisa klincima od 14 godina koji se žele hvaliti kako su probili WPA.

 

:)

 Mislis WEP..........

Lakse ga razvale nego WPA...........

The quieter you become the more you are able to hear...
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2010 21:28 (Ivan 992).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Backtrack
Buffer Overflow kaže...
niki kaže...

Distra kojoj je glavna namjena povećanje e-penisa klincima od 14 godina koji se žele hvaliti kako su probili WPA.

 

:)

Smijeh

 

Genijalno i tako točno.

 

 ...... pa dobro sad da je baš genijalna tvrdanja povećanje važnih dijelova muškarčeva tijela ...... to se baš i nebih kladio .... :) ... haha .....

.... ali sada ozbiljno, ......

operativni sustav koji ima 300 programa na sebi nije baš nešto što ništa ne vrijedi, .... nije loš operativni sustav, no daleko od toga da je dobar ..... nebih ništa dizao u oblake, ali niti zakopavao u zemlju ....  

..činjenica je da je to danas najjači i nabolji operativni sustav za sigurnost, to što zbog svoje ponekad slabe razvijenosti cjelog sustava ljudi koji ga koristi imaju mogućnost samo razvaliti nekome WEP, to neznači da je to loš os, jer ima dosta drugih mogućnosti koje su u njemu sasvim jednostavne i lako se primjenjuju, a vezane su naravno za sigurnost,.....

.... žalosno je da je na backtracku jednostavnije provaliti wep nego instalirati adobe flash player, ..... :) ..... ali to je vjerojatno tako moralo biti, jer ograničen broj ljudi koji su ga radili su, kako bi se to bauštelski reklo "pojačali ruke, a štedili na materijalu",.......

 

14 godina
neaktivan
offline
Backtrack

Zanima me jos samo jel se backtrack 3 moze instalirat kao windows da se nemora bootat sa cd-a, a da mi pritom ostane XP........

The quieter you become the more you are able to hear...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Backtrack

Može. Za BT3 je malo komplicirano, ali BT4 ima installer.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Backtrack

Odlicno imam i BT 4, kako da to izvedem.........

I ocu moc kasnije koristit XP..............

The quieter you become the more you are able to hear...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Backtrack
Ivan 992 kaže...

Odlicno imam i BT 4, kako da to izvedem.........

I ocu moc kasnije koristit XP..............

 .... točnije nikako,.... :)

.... nemožeš imati i backtrack i windows skupa,...:(

....but nije još stvar propala,.....:)..... ako imaj fizički jedan hard disk tada nemožeš imati i backtrack i windows jer kada ideš instalirati backtrack tada ti pobriše cijelu particiju,..... govorim ti iz iskustva (iako može pisati da možeš particionirati kako želiš to nažalost nije istina....)

 

...but if you have .... 2 hard diska (jasno fizička) tada je moguće bez problema, samo stavi instalaciju na onaj disk koji na sebi nema windowse ..:), jasno tada se to zove dual boot os, pa imas mogucnost pri bootanju izabrati koji operativni sustav zelis

 

i opcionalno 3 najboljerješenje:

-> skini program pod imenom vmware workstation

-> skini za backtrackove stranice live cd (ne backtrack za virtualnu mašinu)

-> u workstationu pokreni live cd i instaliraj (tada ćeš imati i windows kao glavni os, a kada pokreneš virtualnu mašinu i backtrack)

 

..... ovdje imas i neki tutorial

 , ali najbolje ti je da odeš na stranicu od backtracka i pogledaš tamo training video

 

..... e i kad si to sve napravio zovi i vici nista mi neradi ........ why? .... pa zato sto treba dobro konfigurirati mrežu imati dobro instalirane mrezne kartice i jos dosta  toga,....

 

e sad ako je tvoja namjena da nekome sredis wireless, ..... onda ti preporucujem mreznu karticu alfa network awus036h sa njom nemaš problema samo je ubaciš i radiš što trebaš (dakle ima packet injection, možeš ju nabaviti samo preko oglasnika pogledaj na njuškalo i plavi oglasnik napiši pod tražilicu backtrack ili packet injection), no na njoj nije baš najbolje rješena poveznica sa internetom, pa ti zato preporucam jos jednu karticu koja nije skup (vemil 150kn) edimax (Edimax WLAN EW-7711UMn nLite USB v3.0 http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1011902), kad dođeš tamo kupi onu na kojoj kutiji piše da podržava windows 7 i linux (obrati na to pozornost).......

 

..... i to ti je to, ....:)

 

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Backtrack

Ma nije meni problem sa sframa imam karticu koja podrzava sve zivo........

Samo me zanimalo je se moze uopce instalirat backtrack dosadilo mi je stalno bootat sa cd-a........

Znaci ako nemam dva fizicka HDD-a nista od toga........

Probacu jos sa Vm-om.........

 

The quieter you become the more you are able to hear...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Backtrack
Sicily kaže...

i opcionalno 3 najboljerješenje:

-> skini program pod imenom vmware workstation

-> skini za backtrackove stranice live cd (ne backtrack za virtualnu mašinu)

-> u workstationu pokreni live cd i instaliraj (tada ćeš imati i windows kao glavni os, a kada pokreneš virtualnu mašinu i backtrack)

Može i VMware player koji je besplatan (i između ostalog podržava kreiranje virtualnih mašina)!

Could it be, nothing that you learned from ash and debris?
14 godina
neaktivan
offline
Backtrack

Eo bas sam sad instalirao BT 4..............

Mogu rec da BT 4 radi bez greske u dual bootu sa windowsima..............

 

The quieter you become the more you are able to hear...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Backtrack
Ivan 992 kaže...

Eo bas sam sad instalirao BT 4..............

Mogu rec da BT 4 radi bez greske u dual bootu sa windowsima..............

 

 ..... da .... zanimljivo .... ja sam testirao na prijašnjim verzijama backtracka tu varijantu u više navrata i radio sam po oficlianim tutorialima, i nije radilo, ...... nisam testirao na zadnjoj verziji, no iako sada kada gledam u prošlost koliko mi se čini da je taj setup samo preuzet od ubunta, na kojemu nema nikakvih problema.... tako da bi moralo raditi,.... koliko se sjećam ja sam to testirao na visti..... no to su računala, ..... tu je ionako sve moguće,.....

...daj samo još postaj koji si  backtrack stavljao na koji operativni sustav,.....

14 godina
neaktivan
offline
Backtrack

Backtrack 4 final verzija.........

U moglo bi se rec cak trial bootu sa windows XP-om i Windows 7-icom............

Installer je u biti sve sam odradio..........

Kod paljenja laptopa nastupa Grub boot loader, koji daje izbor za boot os-a, loader za windows je preuzet od viste a za backtrack od Ubuntu-a kao sto si i sam rekao..............

Kad se odabere boot windowsa tu dolazi na red boot loader od 7-ice.........

 

 

Evo sad da vam napravim jedan mali tutorial za sve vas koji bi htjeli malo eksperimentirati sa Backtrackom pa evo osnove koje trebate znati..........

 

Samo da napomenem da ni ja ni bug ne odgovaramo za bilo kakve posljedice nastale uporabom tutoriala.............

 

Backtrack je uglavnom baziran na linux-u sto znaci da dosta stvari ide preko konzole za naredbe takozvani "shell".............

 

Za rad backtrack koristi tri particije koje su boot, root i linux swap particije koje napravi sam backtrack...............

 

Verzija backtrack 4 final koristi instaler koji je preuzet od ubuntu-a cime je instalacija krajnje jednostavna za razliku od prijasnjih verzija........

 

Ono sto trebate napraviti je preuzeti iso image sa interneta (skidanje je besplatno) bilo bi to najblje preuzeti sa njihove sluzbene stranice.........

 

Sljedece sto trebate je nabaviti prazan dvd (zato sto kad se sve raspakira velicina iznosi oko 2.5Gb, za prijsnje verije dovoljan je obicni prazni cd) zatim nabaviti neki program koji moze sprziti iso na cd tako da napravi bootabilan disk, ja sam osobno koristio image writer od windows 7-ice, ali tu moze posluziti i magic iso maker, nero itd...............

 

Kada ste zavrsili przenje cd-a resetirajte vase racunalo i pritisnite tipku za boot, odaberite bootanje sa cd-a.............

 

Kada se sustav podigne ako vas bude trazio login (iako nece na backtrack 4 final al da se zna za ubuduce) dakle pod login upisite "root" (bez navodnika naravno) i ako vas bude trazio password upisit "toor" (također bez navodnika) zatim za pokretanje samog sustava upisite "startx" (ponavljam bez navodnika)................

 

 

Sada je sustav funkcionalan za rad, primjetit cete da je rezolucija ekrana manja nego ona na koju ste dosad navikli ali to opet ovisi od racunala do racunala, također cete primjetiti da je na desktopu samo jedna ikona pod nazivom "install" koju cemo koristiti za sada..............

 

Dakle pokrenite tu ikonu za instalaciju ili u shell upisite ubiqity (u glavnom rezultat je isti).............

 

Sada vam se otvorio prozorcic instalacije kliknite na foward ili next ili sto vam vec pise, kada ste kliknili otvara vam se drugi prozor za odabir vase lokacije dakle odaberite vasu lokaciju zbog vremenske zone, ok kad ste obavili i to slijedi odabir tipkovnice dakle odaberite hrvatski layout, e sada slijedi particioniranje ovo je vazno stoga pazljivo procitajte ako mislite koristit dual boot sa windowsima odaberite prvu opciju (resize particion i uporaba slobodnog prostora) ako imate dva fizicka hdd-a i na jedan mislite staviti backtrack a na drugom ostaviti windowse ili koji vec sustav koristite odaberit drugu opciju (use entire disc iliti uporaba cijelog diska) sada kad ste zavrsili particioniranje slijedi unosenje osobnih podataka kao sto su: ime, ime za login, password, ime racunala itd. ok potvrdom toga dobivate ispis odabranih opcija, zavrsavate manualno sada sustav sve radi automatski tj. slijedi sama instalacija koja traje oko desetak minuta pricekajte da se to zavrsi zatim cete dobiti poruku da nastavite bootati sa cd-a ili da resetirate sustav kliknite na reset, izbacite cd i pritisnite tipku enter sada se sustav restira.................

 

 

Ok kod ponovnog paljena racunala nastupa grub boot loader koji nudi izbor nekoliko opcija, za ulaz u backtrack os odaberite prvu opciju

(ako hocete bootati windows zadnju opciju ) kod prve opcije za ulaz u backtrack os trazi vas login (kad bootate sa cd-a ne trazi) dakle pod login upisite se kao novo kreirani korisnik (ime koje ste upisali kod instalacije) isto vrijedi i za pasword, sada ako se odlucite koristiti backtrack kao root (iliti na windowsu kao administrator) upisite slijedece: sudo su (pritisnite tipku enter), za promijenu root pasworda upisite passwd (pritisnite tipku enter) upisite vasu novu lozinku i zatim je jos jednom potvrdite (pritisnite tipku enter), zatim upisite exit, sada vam se ponovno pojavljuje login tu se upisite kao root, i upisite pasword, sada izbrisite stari korisnicki racun tako da upisete sljedece: userdel_(sada upisete naziv starog racuna), i pritisnite enter, sada upisite: rm -rf /home/(ime starog racuna naravno bez zagrada)/ i jos jednom enter, sada konacno pokrenite sustav tako da upisete naredbu startx i pritisnete enter.................

 

Sada nekoliko tipova i savjeta za odrzavanje vaseg novog os-a:

 

Da biste osposobili network manager ako se povezujete wlan-on otvorite shell i upisite: /etc/init.d/wicd start................

Zatim ga pokrenite na startu..........

Isto ta ko da biste ga zaustavili upisite: /etc/init.d/wicd stop.....................

 

Da biste na pravili update ili upgrade otorite shell i upisite: atp-get upgrade (za ovo morate biti povezani na internet)................

Za update upisite: atp-get update

 

Za instalaciju flash playera koristite sljedecu naredbu:
sudo apt-get install flashplugin-nonfree
NAPOMENA :Predhodno uklonite pakete koje ste zeljeli instalirati:
sudo apt-get remove “Ime paketa koje,brisete bez navodnika

 

Da bi resetirali ili ugasili racunalo upisite: reboot (za reset)

Za gasenje upisite: poweroff (za gasenje)

 

Jedan tip... kada se malo naviknete na sustav grub boot loader mozete promijeniti u lilo i obrnuto, ja vam svakako preporucam grub............

 

I evo sada ako se ipak odlucite ukloniti backtrack: (za ovaj dio nisam 100% siguran jer nisam sam isprobao, pa ako nemorate nemojte)

1. ubacite bootabilni disk na koji ste snimili backtrack............

2. uklonite ubuntu particiju...............

3. uklonite swap particiju..........

4. napravite novu particiju kao ext3............

5. ubacite cd od windowsa................

6. kad vas pita pritisnit R da pokrenete recoveri konzolu............

7. upisite fixboot (enter)...............

8. upisite fixmbr (enter)

9. resetirajte i sada je windows ponovno bootabilan............

 

Za zakljucak vam mogu reci da je backtrack jedan stvarno mocan alat za testiranje sigurnosti sa puno raspoređenih programa................

Znam da je net pun ovakvih tutoriala pa evo da se nađe jedan i na bugu, nadam se da sam vam pomogao kolko tolko i puno srece vam zelim u koristenju backtracka...............Namigiva.................

 

Evo i par slika vezanih za instalaciju..............

The quieter you become, the more you are able to hear...
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2010 13:00 (Ivan 992).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Backtrack
...nice tutorial .... :)
14 godina
neaktivan
offline
Backtrack

http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/besplatan-internet-oglas-1201174

 

ovi tu na njuškalu uzimaju 300Kn za probijanje tuđe mreže.

 

ali uzalud im , moju mrežu neće moći hakirati

 

nema šanse da netko moze razvaliti
WPA2 CCMP   PSK , he he he

 

ono wep ide bez problema

 

jer wpa može razvaliti samo ako se nalazi ta rijeć u wpa listi ili u word listi

 

 

a moje rijeći nema nigdje ni u jednoj listi pa može hakirati koliko god žele ,nema šanse da provale

 

 

A da bi provalili moju zaštitu , moraju čekati dok se spojim sa laptopom na ruter i napraviti handshake

 

onda tek se može u pretraživanje rijeći iz riječnika, (ali uzalud , jer ove moje rijeći nisu u niti jednom riječniku)

 

samo budale imaju wep zaštitu

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Backtrack

 

e sad ako je tvoja namjena da nekome sredis wireless, ..... onda ti preporucujem mreznu karticu alfa network awus036h sa njom nemaš problema samo je ubaciš i radiš što trebaš (dakle ima packet injection, možeš ju nabaviti samo preko oglasnika pogledaj na njuškalo i plavi oglasnik napiši pod tražilicu backtrack ili packet injection), no na njoj nije baš najbolje rješena poveznica sa internetom, pa ti zato preporucam jos jednu karticu koja nije skup (vemil 150kn) edimax (Edimax WLAN EW-7711UMn nLite USB v3.0 http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1011902), kad dođeš tamo kupi onu na kojoj kutiji piše da podržava windows 7 i linux (obrati na to pozornost).......

 

..... i to ti je to, ....:)

 

 

 

 

evo za 200Kn 1000mW kartica , čak bolja od alfe

ima isi chipset RTL8187L

perfektna kartica za backtrack4

 

14 godina
neaktivan
offline
Backtrack

Hehe tko bi rekao, tema se vratila iz mrtvih..........

 

Zasto da dam nekom tristo kuna kad su na youtubu tutoriali besplatni..........

Onaj tko to napravi on je malo onako...........

 

The quieter you become, the more you are able to hear...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Backtrack

Ekipa ako nekome treba dobar tutor za wep u pisanom obliku nek zatraži link na PM i dobije ga! ;))

BOG I HRVATI
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Backtrack
Bellatrix kaže...

Ekipa ako nekome treba dobar tutor za wep u pisanom obliku nek zatraži link na PM i dobije ga! ;))

{#}

Oblik uvečanog iPhonea iz budućnosti.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice