BackTrack 5 POMOĆ

poruka: 20
|
čitano: 9.892
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
BackTrack 5 POMOĆ

Znači treba mi vaša mala pomoć BackTrackom 5, točnije najnovijom R1 Gnome verzijom. Nisam pravio čistu instalaciju već sam ga pokrenuo sam ga VM Playerom. I odmah na početku imam problem s login-om, odnosno onaj defaultni login root/toor ne funkcionira. Password (toor) uopće ne mogu niti upisati, odnosno krenem pisati ali to šta pišem se uopće ne pojavljuje na ekranu. Zna li tko kako riješiti ovo

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
BackTrack 5 POMOĆ

Prvo i osnovno. Linux ti ne prikazuje pass koji unosis. :)

Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
BackTrack 5 POMOĆ

Stani, ako pokrećeš BT za ulazak u grafičko sučelje trebaš kucati naredbu startx

 

Što se desi nakon što ukucaš startx?

The quieter you become, the more you are able to hear...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: BackTrack 5 POMOĆ
BlackDwarf kaže...

Prvo i osnovno. Linux ti ne prikazuje pass koji unosis. :)

Ha, sad sam ispao stvarno glup... Mene je bunilo to šta se na ekranu ne pojavljuje ništa dok unosim pass jer nemam baš nekog iskustva s linuxom. U svakom slučaju hvala

13 godina
offline
BackTrack 5 POMOĆ

Možete li mi molim vas još samo reći kako se ubije određeni process u terminalu. Ja upišem ''kill -9 PID 1722'' ali ne djeluje, izbacuje mi ''no such process''

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2011 0:59 (Volume).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: BackTrack 5 POMOĆ
Volume kaže...
BlackDwarf kaže...

Prvo i osnovno. Linux ti ne prikazuje pass koji unosis. :)

Ha, sad sam ispao stvarno glup... Mene je bunilo to šta se na ekranu ne pojavljuje ništa dok unosim pass jer nemam baš nekog iskustva s linuxom. U svakom slučaju hvala

Backtrack je za advanced usere, neznam kako ćeš ti onda sa BT-om ako neznaš da se ne prikazuje pass tijekom upisivanja.

13 godina
neaktivan
offline
BackTrack 5 POMOĆ

Bi li mi tko mogao reći kako instalirati flash player na backtracku?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: BackTrack 5 POMOĆ
lzgr kaže...
Volume kaže...
BlackDwarf kaže...

Prvo i osnovno. Linux ti ne prikazuje pass koji unosis. :)

Ha, sad sam ispao stvarno glup... Mene je bunilo to šta se na ekranu ne pojavljuje ništa dok unosim pass jer nemam baš nekog iskustva s linuxom. U svakom slučaju hvala

Backtrack je za advanced usere, neznam kako ćeš ti onda sa BT-om ako neznaš da se ne prikazuje pass tijekom upisivanja.

Pusti ti to, svi vole bit hakeri {#}

He who is brave is free.
15 godina
neaktivan
offline
Re: BackTrack 5 POMOĆ
g12356 kaže...

Bi li mi tko mogao reći kako instalirati flash player na backtracku?

Pa BT dolazi sa Shockwave flash-om trebaš samo ugasiti no script extenziju u firefoxu. Ili koristi Konquerior.

The quieter you become, the more you are able to hear...
13 godina
neaktivan
offline
Re: BackTrack 5 POMOĆ
Bellatrix kaže...
g12356 kaže...

Bi li mi tko mogao reći kako instalirati flash player na backtracku?

Pa BT dolazi sa Shockwave flash-om trebaš samo ugasiti no script extenziju u firefoxu. Ili koristi Konquerior.

  Rekao sam noscriptu da napravi iznimku za youtube.com,reloadao stranicu i pisalo je da moram instalirati flash.Da možda pokušam full ugasit noscript?

Nisam našao konqueror na Backtracku,mislim da je to zato jer koristim gnome verziju.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
15 godina
neaktivan
offline
BackTrack 5 POMOĆ

pa idi na system>> software managment i u search upisi flash player pa instaliraj što ti pronađe.. a možeš i konquerior instalirati na taj način! Najjednostavnije ti je tako.

The quieter you become, the more you are able to hear...
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: BackTrack 5 POMOĆ
Bellatrix kaže...

pa idi na system>> software managment i u search upisi flash player pa instaliraj što ti pronađe.. a možeš i konquerior instalirati na taj način! Najjednostavnije ti je tako.

  OK thx,kad pokušam javit ću rezultat...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
14 godina
neaktivan
offline
Re: BackTrack 5 POMOĆ
g12356 kaže...
Bellatrix kaže...
g12356 kaže...

Bi li mi tko mogao reći kako instalirati flash player na backtracku?

Pa BT dolazi sa Shockwave flash-om trebaš samo ugasiti no script extenziju u firefoxu. Ili koristi Konquerior.

  Rekao sam noscriptu da napravi iznimku za youtube.com,reloadao stranicu i pisalo je da moram instalirati flash.Da možda pokušam full ugasit noscript?

Nisam našao konqueror na Backtracku,mislim da je to zato jer koristim gnome verziju.

pa... ako ti ne radi flash, na youtubue-u a trebao bi i onaj neki gnome-flash napravi ove naredbe u terminalu http://www.spotht.com/2010/06/fix-fullscreen-bug-for-flash-videos-in.html  i resetiraj browser. a ako ti ni to ne pomaže, pokreni youtube umjesto u flash ediciji u html5 ediciji https://www.youtube.com/html5  firefox i chromium bi to bez problem trebali raditi 

 

 

~21 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source freak, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
13 godina
neaktivan
offline
Re: BackTrack 5 POMOĆ
kakapo kaže...
g12356 kaže...
Bellatrix kaže...
g12356 kaže...

Bi li mi tko mogao reći kako instalirati flash player na backtracku?

Pa BT dolazi sa Shockwave flash-om trebaš samo ugasiti no script extenziju u firefoxu. Ili koristi Konquerior.

  Rekao sam noscriptu da napravi iznimku za youtube.com,reloadao stranicu i pisalo je da moram instalirati flash.Da možda pokušam full ugasit noscript?

Nisam našao konqueror na Backtracku,mislim da je to zato jer koristim gnome verziju.

pa... ako ti ne radi flash, na youtubue-u a trebao bi i onaj neki gnome-flash napravi ove naredbe u terminalu  http://www.spotht.com/2010/06/fix-fullscreen-bug-for-flash-videos-in.html  i resetiraj browser. a ako ti ni to ne pomaže, pokreni youtube umjesto u flash ediciji u html5 ediciji  https://www.youtube.com/html5  firefox i chromium bi to bez problem trebali raditi

 

 

  E vidiš,a ja mislio da su oni konačno integrirali html5 u pravi youtube.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
14 godina
neaktivan
offline
BackTrack 5 POMOĆ

^^ nisu, i neće još skoro, ipak je to još u "eksperiment fazi" pogotovo jer HTML5 kao standard jo uvijek nije zaživio nego je  u tzv. rolling release fazi

~21 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source freak, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
BackTrack 5 POMOĆ

HTML5 radi.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
BackTrack 5 POMOĆ

Decki moze pitanje: Htio bih dodat jedan program u backtrack 5 ali ne znam kako. Zelio bih da svaki put kad pokrenem backtrack da bude instaliran a ne da moram svaki put instalirat kad pokrenem. Inace pokrecem backtrack preko wmwarea. U backtracku 3 sam samo morao stavit aplikaciju u odredeni folder i ona je bila integrirana. A tu ne vidim opciju kako to napraviti. Mislim na edit imagea. Molim pomoc ako se nekako moze napraviti.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
BackTrack 5 POMOĆ

Špekuliram,ali možda je greška u postavkama vmwarea?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: BackTrack 5 POMOĆ
Vjerojatno ga nije instalirao nego pokrece LiveCD svaki put.
420chan.org // 7chan.org
15 godina
offline
BackTrack 5 POMOĆ

Nisam instalirao, u pravu si.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice