Crklo napajanje?

poruka: 31
|
čitano: 10.798
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Crknulo napajanje?

Imam sekundarni pc kojem je vjerojatno riklo napajanje...

 

Specifikacije:

 

  • AMD Athlon XP 1.63GHz
  • 640MB RAM (Nisu crknuli,100%)
  • Prije ASUS MX440 64MB, sad PowerColor X1650 Pro 256MB
  • 60GB HDD
  • 2 ventilatora (cpu+case)
  • DVD-ROM + CD-ROM
  • Čitač memorijskih kartica
  • Soltek SL75-FRV,VIA KT400 MBO

 

Codegen 400W PSU

 

Komp se nije htio pokrenut otprilike mjesec dana nakon kupnje nove grafičke...

 

Mislio sam da taj Codegen može držat tu grafičku. -.-

 

Nisam 100% siguran jel problem u napajanju, al vjerojatno je jer cvrči dok upalim komp... Neodlučan

 

PS. Ponekad, ali jako rijetko, bipće. Pošto stranica od Solteka ne radi, a kompjuter je kupljen second-hand,

nemam priručnik, pa nemogu znati što oni znače. Uglavnom je bilo 4-5 kratkih bipova.

 

PPS. Daje snagu od 16A na 12v railu. (192W)

 

(Nema slika zbog retardiranog softvera na xperiji x10 Viče)

 

http://www.speedtest.net/result/832888883.png U školi... 90Mbps DL 6Mbps UL
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2010 12:11 (8ax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Crklo napajanje?

pa stavi napajanje s prvog pc na drugi pc.. isprobaj. jer nemamo mi kristalnu kuglu da vidimo sta mu je.. malo se poigraj

rapidshare premium and warez-bb user
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Crklo napajanje?

Dobro...

 

Btw. Jel postoji sansa da je pregorena neka komponenta pa da povuce i drugo napajanje? Neodlučan

http://www.speedtest.net/result/832888883.png U školi... 90Mbps DL 6Mbps UL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Crklo napajanje?

Poslikaj mi ploču,

uz takvo smeće napajanje, kondezatori su ti sigurno otišli na Soltekici,

kladim se u soma kuna da je bar jedan napuhnut.

 

Tebi terba recap, ako već nisi do sada.

 

To tvoje bip-anje kaže da ti je vjerovatno GPU u banani (ili nisi priključio dodatno napajanje na GPU).

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
neaktivan
offline
Crklo napajanje?

Čovjek koji mi je prodo komp reko je da je popravio kondenzatore... (e neznam sad jel mu trebam vjerovat )

 

A u grafičku je stavljeno dodatno napajanje, inače bi na monitoru pisalo crvenim slovima da nije.

 

Provjerio sam za kondenzatore, čini mi se da nijedan ni je napuhnut.Malo kasnije cu stavit sliku.

http://www.speedtest.net/result/832888883.png U školi... 90Mbps DL 6Mbps UL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Crklo napajanje?

Ne bi se ja igrao tim Co-Degen-ericima..konfa je prastara,ali i kao takva je bolja nego - mrtva. Za 100kn bolje uzeti kakvog Chiefteca starijeg 400W ili nešto slično.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Crklo napajanje?

otovri napajanje i pogledaj u napajanju dali ti ej napuhnut jedan kondenzator... to jest tocnije 2200uF 10v i zamjeni g ai deri ponovo :D

 

 

svim napajanjima odlaze ti kondici.... na sharkoonu, chifteku, smartobxu, codgenu... sva ta napajanja imam doma i na svim je oso taj kondic mamu mu

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Crklo napajanje?
Lacko kaže...

otovri napajanje i pogledaj u napajanju dali ti ej napuhnut jedan kondenzator... to jest tocnije 2200uF 10v i zamjeni g ai deri ponovo :D

 

 

svim napajanjima odlaze ti kondici.... na sharkoonu, chifteku, smartobxu, codgenu... sva ta napajanja imam doma i na svim je oso taj kondic mamu mu

 

Izmjeri frekvenciju dalekovodne mreže.

 

Ti odlaze kad je frekvencija veća od 50Hz.

 

1600uF 16V odlaze od 170V-270V skokova.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
neaktivan
offline
Crklo napajanje?

ma to je pula tu je sve shebano... :D

 

nisu to moja napajanja iz kuce nego od frendova sta im odlaze xD ... pa ja popravim i zadrzim hahahha... imam 10 napajanja doma...  samo sta sada imaju 2200uF 25v unutra a ne vise 10v ili 6.3v

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Crklo napajanje?
Don Kihoty kaže...

 

Ti odlaze kad je frekvencija veća od 50Hz.

 

1600uF 16V odlaze od 170V-270V skokova.

Frekvencija smije odstupati max 1%, za ve preko toga bi netko trebao kazneno odgovarati!

 

Prije bih rekao da je otišao zbog rada u graničnom opterečenju uz povišnu temperaturu, starosti i loše kvalitete.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
14 godina
protjeran
offline
RE: Crklo napajanje?

+/-1%  ti je u granici od 49,5 do 50,5Hz, što svejedno nije dobro,

zbog faznog pomaka..

 

Ali dešava se i pomak i preko 3 posto, garantiram ti.

 

 

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
neaktivan
offline
Crklo napajanje?

ajmo mjerizi frkvenciju struje i tuziti hep na sudu az crknute kondenzatore od 2200uF hahhaha

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: Crklo napajanje?

Nije lako tužiti ih, imaju love, tako da ništa od toga.

 

Radio sam 3 godine z HEP-u, vidio svašta.

 

Najbolje od svega, nisu oni ni krivi, ako recimo na trafou iscuri ulje i počne se pregrijavati,

pa onda napon i frekvencija oscilira...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
odjavljen
offline
RE: Crklo napajanje?
Don Kihoty kaže...

Nije lako tužiti ih, imaju love, tako da ništa od toga.

 

Radio sam 3 godine z HEP-u, vidio svašta.

 

Najbolje od svega, nisu oni ni krivi, ako recimo na trafou iscuri ulje i počne se pregrijavati,

pa onda napon i frekvencija oscilira...

Znam da lagano klizimo u off-topic, ali da ti odgovorim:

- Većina komponenti je rađena za rad 49,5 - 60,6 Hz tako da samo povećanje frekvencije ne igra neku ulogu. Ne znam koliku ulogu igra fazni pomak u trenutku klizenja frekvencije, ali mi se ne čini da igra veliku.

- Promjena frekvencije ne trafu je nemoguča, može se jedino dogoditi na generatoru, ali tada nastaje jedan puno veći problem i tom generatoru zaštita mora izbaciti

- Ako recimo na transformatoru iscuri ulje, on se mora ugasiti automatski. To što HEP skida zaštite kako bi mogli cijediti maksimum od ovog smeća od elektrodistribucije koje imamo, a novce kojima bi se trabala obnovit mreža netko sprema u džep je HEP-ova krivnja

 

Najčešći uzrok kvara računala je stav korisnika "zašto bih dao 200-300 kn više za napajanje kad za tu lovu dobijem bolju grafičku" koji s HEP-om ima veze jedino po sličnom načinu razmišljanja: "Zašto bi uložili u novu trafostanicu kad možemo jednostavno skinit zaštitu i opteretiti je 110%, a tu lovu oprat preko kajmanskog otočja".

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
14 godina
protjeran
offline
RE: Crklo napajanje?

Dovoljno rečeno, vidim da si i ti upoznat o skidanju zaštite sa trafoa.

 

Osobno to nikad nebi napravio, ali kad ti šef naredi, radiš ono što je nužno,

osobito kad je socijalizam u pitanju, nema "ne želim" i "ovo nije ispravni postupak".

 

Danas te ima sutra te nema.

 

Usput, većina komponenti i jest rađena za max raspon frekvencija,

ali dugotrajnom oscilacijom makar i 2% dolazi do izbijanja elektrolita.

 

U to sam siguran, jer je mom školskom kolegi,

nakon desetak mrtvih spire napajanja jednostavno dopyzdilo,

i kupio si je tada jednog od skupljih cooler mastera od 850W za cca 1400kn,

koji je imao (pazi sad ovo) samo jednu godinu jamstva (HG Spot uvoznik),

te mu je u tih godinu dana dva puta mijenjano CM napajanje radi kondezatora,

a poslije isteka jamstva sam mu ja osobno tri puta prelemio kondezatore.

 

Makar mu je ulazni napon bio odličan (konst. 230V),

frekvencija je varirala, i tu je jedino aktivni APC pomogao.

 

Nakod dodavanja APC-a u seriju, napajanja mu više "ne cure".

 

PS - Taj CM je na kraju i konačno umro, zamjenjen je sa Enermaxom 520W.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
neaktivan
offline
Crklo napajanje?

Crko kondić i ispravljač u PSU.

 

E sad - pošto je to napajanje očito preslabo za moju konfu (Athlon XP 1.7GHz, 640MB RAM, X1650) sa svojih 192W na +12V railu, jeli se isplati uzeti jači model od ova dva?

 

  • LC Power Office 420W - 180W na +12V railu, jos slabije od Codegena, ali je li kvalitetnije? - 160Kn
  • LC Power Office 500W - 360W na +12V railu, drzi jedno 3 X1650, vjerujem. (iako nemogu u CF {#}) 210Kn
WHAZAAAAAAAAAAAP!!!!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Crklo napajanje?
8ax kaže...

Crko kondić i ispravljač u PSU.

 

E sad - pošto je to napajanje očito preslabo za moju konfu (Athlon XP 1.7GHz, 640MB RAM, X1650) sa svojih 192W na +12V railu, jeli se isplati uzeti jači model od ova dva?

 

  • LC Power Office 420W - 180W na +12V railu, jos slabije od Codegena, ali je li kvalitetnije? - 160Kn
  • LC Power Office 500W - 360W na +12V railu, drzi jedno 3 X1650, vjerujem. (iako nemogu u CF {#}) 210Kn

Možes kupit taj LC Power Office Series 500W ne buš fulal sigurno. No bolje ipak uzmi ovaj dole model, jer nije puno skuplji pa ga možes kasnije iskoristit na znatno jacoj konfi.{#}

 

http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=052.740.033

14 godina
neaktivan
offline
Crklo napajanje?

Ma budžet mi je jako nizak - 180Kn (Uff kriza je) pa cu ako uopce uzmem uzet 500W model. {#}

WHAZAAAAAAAAAAAP!!!!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Crklo napajanje?
8ax kaže...

Ma budžet mi je jako nizak - 180Kn (Uff kriza je) pa cu ako uopce uzmem uzet 500W model. {#}

Svakak njega uzmi da, ništa jeftinije se ne isplati baš na duže staze to je dobar izbor za tolko love.{#}

15 godina
protjeran
offline
RE: Crklo napajanje?
8ax kaže...

Ma budžet mi je jako nizak - 180Kn (Uff kriza je) pa cu ako uopce uzmem uzet 500W model. {#}

uvik taj buđet a za gluposti uvik se nađu pare e pa skupi baren za ovo pa si sigur

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Napajanje+650W%2C+LC+POWER+Silent+Giant+GREEN+POWER+LC6650GP3+V2.3%2C+140mm+vent.&option=artikl&id_kategorija=052740&id_artikl=052.740.032

14 godina
neaktivan
offline
Crklo napajanje?

-.-" Da imam 440Kn kupio bi nekakvog Corsa, TTa ili Sisu...

WHAZAAAAAAAAAAAP!!!!!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2010 22:28 (8ax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Crklo napajanje?
8ax kaže...

Crko kondić i ispravljač u PSU.

 

E sad - pošto je to napajanje očito preslabo za moju konfu (Athlon XP 1.7GHz, 640MB RAM, X1650) sa svojih 192W na +12V railu, jeli se isplati uzeti jači model od ova dva?

 

  • LC Power Office 420W - 180W na +12V railu, jos slabije od Codegena, ali je li kvalitetnije? - 160Kn
  • LC Power Office 500W - 360W na +12V railu, drzi jedno 3 X1650, vjerujem. (iako nemogu u CF {#}) 210Kn

Imaš za 259kn Office Series 600W, jučer sam na njega prikopčao GTX470 i prošao je 3D Mark kao od šale, ostatak konfe nije prezahtjevan ( Athlon II 250,2gb DDR3, 640gb WD blue, ali bitno je da radi stabilno). Uz to je bilo savršeno tiho i hladno.

 

Za 250kn mislim da nema bolje kupnje što se tiče novih napajanja, uz to na speckama mu piše da daje 480W na 12V, neka su i pretjerali 20%, opet daje 360W stabilnih sigurno. Tebi i previše.

 

Evo taj model :

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Napajanje+600W%2C+LC+POWER+Office+Series%2C+ATX+V2.31%2C+120mm+vent.%2C+PFC&option=artikl&id_kategorija=052740&id_artikl=052.740.033

 

Skromno izgleda ali vjeruj mi teško je kao moj Coolermaster,a drži vrlo vjerojatno sve što i on.

 

Tiho je, hladno, ima dovoljno konektora,dovoljno snažno, i - turbo jeftino.

Cemetary gates
14 godina
neaktivan
offline
Crklo napajanje?

Evo da ne otvaram novu temu:Znaci gledam ja film i komp se sam ugasi i svijetli samo ona zaruljica od napajanja a ne i od diska, i sad pokusao sam ga upalit al samo se ventilatori malo zavrte i nista?

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Crklo napajanje?

moze biti i da je hard...znaci od filma nista veceras..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Crklo napajanje?

Da al zkj se onda komp ne zeli uopce upalit? Od filma nista-.-

 

12 godina
offline
Re: Crklo napajanje?

kako mislis da se ne zeli upalit...kazes da svijetle lampice i cuje se par vent..koju konfig. uopce imas?jel se wind.uopce dizu..??sto ti je na ekranu??.....osim filma?{#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Crklo napajanje?

Samo se ven. nes malo zavrte i to je to, win. se ne dizu sto ce bit na ekranu kad se nemoze ni komp upalit?! Mogu probat stavit neki drugi disk? Konfig. cu posli stavit.

14 godina
neaktivan
offline
Crklo napajanje?

Konfiguracija:

win-7 64-bit Ultimate

4 Gb rama

500 GB hard disk

procesor:amd phenom II multi-core processor

graficka: radeon HD 5850 1Gb GDDR5

maticna: asrock 890FX Extreme 4     AMD 890GX+SB 850 chipsets

napajanje:corsair VX550W

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Crklo napajanje?
8ax kaže...

Crko kondić i ispravljač u PSU.

 

E sad - pošto je to napajanje očito preslabo za moju konfu (Athlon XP 1.7GHz, 640MB RAM, X1650) sa svojih 192W na +12V railu, jeli se isplati uzeti jači model od ova dva?

 

  • LC Power Office 420W - 180W na +12V railu, jos slabije od Codegena, ali je li kvalitetnije? - 160Kn
  • LC Power Office 500W - 360W na +12V railu, drzi jedno 3 X1650, vjerujem. (iako nemogu u CF {#}) 210Kn

Daj ne fantaziraj, sličnu konfiguraciju sam godinama vrtio na 300 W noname napajanju.

Fakat su vam reklame isprale mozak.

Potrebe za stvarno jakim napajanjima nema osim ako ne koristiš struje gladne grafičke kartice, koje su u stvari najveći potrošaći u računalu.

Oscilacije napona ne kvare kondenzatore - oni i jesu tu da bi peglali napon. Kondenzatori se "kvare" pregrijavanjem, te ako je radni napon i struja iznad deklariranog. Ne traju vječno čak i da ih ne koristiš van nominale.

Čovječe, u stroju na poslu imam Quad core, 4 GB RAM, pasivno hlađenu grafičku, i sve to sa 300 i sitno W napajanjem. Gazim stroj da to nije humano.

Nemoj bez veze bacati novce. LC Power će odraditi posao, ja bih ti preporučio xilence od 400W za oko 220 kuna.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2011 10:42 (Father_Dougal).
14 godina
neaktivan
offline
Crklo napajanje?

Itko?{#}

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice