Corsair RM1000i dojmovi

poruka: 5
|
čitano: 2.780
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Corsair RM1000i mini-review

*Planirao sam postati samo u "Slike hardware-a", no kako sam dosta teksta nadrobio, rekoh da napravim mini recenziju.

 

Corsair RM1000i. Mogao sam komotno i na 750w verziju na ovaj moj setup. Bio je prvo 850w verzija u planu, no uzeo sam ipak kw radi par razloga. Jedan je to što se ventilator neće upalit nakon više loada, jer izgleda da se pali nakon određenog loada u postocima (40-60% prema podacima korisnika), što znači da se ovdje na tek nakon 500tinjak wati vent počne vrtit. Znači da bi se na 750w i 850w verziji vent upalio na manjem loadu. Drugi razlog je jednostavno - luft. Kilowat je definitivno overkil za većinu konfiguracija, no nekako sada imam "peace of mind" upravo radi lufta.

 

Prvi dojmovi:

 

Pakiranje je standardno Corsair, jako uredno. click click

 

Modularnih kablova puna kesa, doslovno. click

 

Samo napajanje nalazi se u solidnoj vrećici od tkanine/sintetike. click

 

1kw glory - sami unit.

Izgled samog napajanje mi se osobno i ne dopada previše. No na svu sreću ne vidi se previše sa bočnom stranicom kućišta. U oči previše upada bijela etiketa sa specifikacijama na strani koja se vidi kada je napajanje postavljeno sa ventilatorom prema dolje. click

 

Razlika u veličini između EVGA 750NEXB Supernova i Corsair RM1000i - click click. Corsairovo je par mm niži, a oko 1.5cm duži.

 

Izgled napajanja u kućištu. click

 

 

Dojmovi oko instalacije i u radu:

 

Instalacija kablova je bila relativno bezbolna, kažem relativno - bit će vam poslije jasnije.

 

Sa starim evga 750nex napajanjem, na grafama sam imao coil-whine pri jačem loadu, dok ga na ovom gotovo da nema; pristuan je blagi na visokim fps, a na 100% loada puno manji nego prije. Znači ipak coil whine nije ovisan isključivo o primjercima grafičkih kartica, već kombinacija PSU-GPU - tako zapravo i tvrde upućeniji ljudi po netu. Moja amaterska pretpostavka je da možda "current noise" odn. "ripple" stavlja dodatni "napor" na vrm module na grafičkim karticama, koji onda moraju "peglat" oscilacije u struji. To tvrdim zato što se Corsair dodatno posvetio na ovim novim serijama upravo "ripple-u" pa su, između ostaloga, ubacili kondezatore na krajeve modularnih kablova (24pinski, 8pin CPU i 6+2pinske PCI-e). Posljedica je, ni više ni manje nego vrh ljestvice što se tiče "ripple-a" u naponu, čak iznad 1500AXi modela prema OC3D

.

 

Međutim, ti kondezatori na kablovima koliko pomognu u peglanju ripple-a, toliko stvore problema u organizaciji kablova. Na slikama se vidi razlika između organizacije kablova na starom evga i ovom rm1000i. EVGA ima puno mekše kablove, puno lakše za organizirat u kućištu, iako je zapravo semi-modularno napajanje. Corsair, iako full-modularno, zapravo je puno teže i meni ružnije sa ovim kombinacijama "ribbon" i single sleeve kablova. Mislim da se vidi na slikama ovo o čemu pričam.

 

Ovi kondezatori stvaraju dodatni problem ako se želi samostalno sleevat. Izbor je: ići na ekstenzije, ili kupiti izravno sleevane kablove sa kondezatorima sa cable-mod stranice.

 

Corsair Link je odmah prepoznao PSU. Program je odličan za monitoring potrošnje, efikasnosti, 12v 5v i 3.3v railova, temperatura i ventilatora. Postavke su ograničene. Sve što se može podešavati jest brzina ventilatora (min 40%) i Single/Multi rail switch. Da, zanimljivost ovog napajanja je što se može postaviti kao single i multi 12v rail. Znači ako je jakost struje koja se dostavlja na 12v (multi) rail veća od 40A po railu, napajanje se gasi. U stvarnosti, izgleda da je teško nabit toliko ampera na jedan rail, i Jonnyguru je objasnio, dolje u klipu, prednosti i nedostatke single/multi 12v raila. Stoga mislim da je mogućnost da podešavanja između multi i single 12v raila definitivno korak naprijed u industriji. Za neke ekstremne konfiguracije koje imaju prevelik load na 12v rail preporučuje se single rail napajanje. 

 

Jonnyguru - single/multi 12v rail

 

 

Lijep pozdrav. Budem još postao par ss-ova corsair linka.

Uredniji+kablovi+na+EVGA750w+:+/ Uredniji+kablovi+na+EVGA750w+:+/
Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2016 22:15 (eywa33).
Moj PC  
17 0 hvala 10
14 godina
offline
Corsair RM1000i dojmovi

Imam verziju od 750 w i napajanje i prezetancija istog je stvarno perverzija. 

 

Edit: ups , sad sam vidio da imas rmi, doka ja imam rmx verziju, mislim da je izrada ista ali rmi verzija ima dodatan software 

You don't fucking play a videogame for 30 minutes... You spare at least an hour and a half. And end up playing 3 hours.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2016 23:06 (Ghost777).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Corsair RM1000i dojmovi

Nakon možda 30ak minuta Crysis 3 SP gejmpleya, napajanje je na oko 500+w u loadu. Grafičke postavke malo spuštene radi što bliže 144fps (šeta od 100-144fps) - uglavnom napajanje nakon pola sata nije zavrtilo vent ... Čudo jedno.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Corsair RM1000i dojmovi

Mislim da nikad nisam čuo vent od mog napajanja,bez obzira koliko load bio!Trenutno su mi hard diskovi rak rana,tresu i buče za popizdit!Nikad više WD blue!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2016 22:56 (volegradele).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Corsair RM1000i dojmovi
volegradele kaže...

Mislim da nikad nisam čuo vent od mog napajanja,bez obzira koliko load bio!Trenutno su mi hard diskovi rak rana,tresu i buče za popizdit!Nikad više WD blue!!

Da, ventovi na napajanjima su redovito tihi, 135-140mm do 1000rpm - teško da se mogu i čuti. Međutim fanless mode smanjuje i količinu prašine u njemu. A to što se tiče hdd-ova, moj stari hitachi 500gb (4 godine ako se ne varam) još radi, ali je toliko bučan da sam kopirao s njega sadržaj na novi seagate i "bacio" ga van. Kad bi se upalio moraš ga čekat dok zavrti, čuje se ko turbina...i da, ima lag :) ... Ovaj novi Seagate 1TB je prilično tih, pa ako budeš kupovao razmisli i o njemu, jeftin 7200rpm 64mb disk. Na hdduserbenchmarks ima izvrsne performanse, u rangu sa WD black. Treba sačekat malo da se cijene SSD-ova još spuste pa ubost koji 1TB ssd, a HDD samo po potrebi koristit kao externe. To mi je neki budući plan.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice