Tresla se brda, rodio se Leak

poruka: 697
|
čitano: 294.798
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tresla se brda, rodio se Leak".
14 godina
neaktivan
offline
Tresla se brda, rodio se Leak

Nakon ovakvog teksta zapitas se dali si dobrog stajališta...

definitivno dobri argumenti, osobno mislim da bi sva diplomacija trebala biti javna, ili da je nebi trebalo ni biti, no svijet nije isto što i naša draga Hrvatska

kako da vam sročim svoje mišljenje o našoj regionalnoj demokraciji, Hrvatska demokracija je kada 2 vuka i 1 janje odlučuju što će biti za večeru, glasuju naravno...

Oleg je jedna od rijetkih ličnosti čiji bih blog čitao, za razliku od mnogih današnjih blogera, on bi svoje stajalište rekao bez uvijanja, zasada čitam samo jedan blog (aktivno) a čitao sam ih previše, tako da znam o čemu govorim, po meni wikileaks je nešto ok, ja bih sve te dokumente stavio na torrente, da ih više nikada nemogu zaustaviti, jedva čekam dokumente o NLO-ima, a i Hrvatski su dokumenti poslani i čekaju svoji red, to će biti zanimljivo...

diplomacija kakvu danas poznajemo nije i neće bit održiva, barem ne jos dugo, previše stvari nije kako spada, države se zadužuju, a gdje taj novac ide?!?...

nitko nezna, kad se otkrije, to ce biti kraj, (demokracije)

i opet će na paleti biti 2 gladna vuka i janje kojemu ce prisjesti {#}

to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tresla se brda, rodio se Leak

no da, evo novih bisera, no sad to već postaje ozbiljno i stvarno sa ovime može izazvati probleme.

ok zagovaratelji objavljivanja, što da su se na listi našli objekti koju su slučajno u vašem susjedstvu ili da slučajno radite u njima?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Darky kaže...

no da, evo novih bisera, no sad to već postaje ozbiljno i stvarno sa ovime može izazvati probleme.

ok zagovaratelji objavljivanja, što da su se na listi našli objekti koju su slučajno u vašem susjedstvu ili da slučajno radite u njima?

 

 

 

hmmmm..mozda bi se onda malo vishe brinulo od njima?

 

kajznam ..kaj mi prvo pada na pamet.. da vidimo... koji je ono poprilicno zataskivan dokument ono nesto predvidio.. cek cek..

 

aha! ma joj tamo napad avionom na neke twinse....

15 godina
neaktivan
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Darky kaže...

ok zagovaratelji objavljivanja, što da su se na listi našli objekti koju su slučajno u vašem susjedstvu ili da slučajno radite u njima?

Aha. Nije problem što je cijeli svijet američki poligon, već je problem ako je neki od tih objekata u tvom susjedstvu. Pa je npr. plinovod u Sibiru ili tvrtka u Austriji izrazito strateški objekt SAD-a. A gdje su HR strateški objekti u svijetu? Ili većine ostalih zemalja?

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak

@bed

zamisli da ime firme u kojoj rade tvoji roditelji ili ti bude slučajno na takvoj listi i bude objavljeno i nekoj bližoj budućnosti i kaj je najbolja fora sad više niko ne može biti siguran jel stvarni dokument ili fake, jer postoji više od 250000 ukradenih domkumenata?

da li si svjestan mogućih posljedica i problema ?

od povećanja sigurnosti na tim objektima, do stvarne opasnosti od terorističkog napada?

i kaj ako luđaci napadnu kad si ti ili neko tebi drag baš tamo?

Što onda?

kako bi onda gledao na to?

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2010 11:49 (Darky).
16 godina
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Darky kaže...

@bed

zamisli da ime firme u kojoj rade tvoji roditelji ili ti bude sličajno na takvoj listi i bude objavljeno i nekoj bližoj budućnosti (i kaj je najbolja fora sad više niko ne može biti siguran jer stvarni dokument ili fake, jer postoji više od 250000 ukradenih domkumenata?

da li si svjestan mogućih posljedica i problema ?

od povečanja sigurnosti na tim objektima, do stvarne opasnosti od terorističkog napada?

i kaj ako luđaci napadnu kad si ti ili neko tebi drag baš tamo?

Što onda?

 

Znaci prvi leak je bio u redu, drugi nije? Po kojim to sad kriterijima? č != ć 

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak

@tnakir

ja sam od početka bio da nije to trebalo objaviti.

Trebaš biti svjestan posljedica otvaranja pandorine kutije

prvi dokumenti su bili zezancija i zabavno štivo (čak i sprdnja)

ovo sad više nije bezazleno.

 

16 godina
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Darky kaže...

@tnakir

ja sam od početka bio da nije to trebalo objaviti.

Trebaš biti svjestan posljedica otvaranja pandorine kutije

prvi dokumenti su bili zezancija i zabavno štivo (čak i sprdnja)

ovo sad više nije bezazleno.

 

A cuj... mediji su mu nahranili ego i dali boost u hrabrosti da decko vise ni ne razmislja sto radi radi publiciteta. Jbg...

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak

@M_dipl.

ma sve je to vrlo nezgodno.

Objavljivanje i sramoćenje diplomata zbog komentara koje su prišli svojim "kolegama sa druge strane" neće pomoći svijetu iako je zgodna razbribriga uz kavu

Iako sam siguran da svi oni o svima sve znaju i nikove i nadimke i razloge zašto je to tako.

(misliš li da je naša diplomacija drugačija?)

 

Ako već ima dokumente u kojima se vidi da pojedini diplomati trpaju lovu u svoj džep (odnosno da su korumpirani i lopovi) tada objava ima smisla i može postići nešto dobro, inače...

 

...objavljivanje dokumentacije sa "strateškim" lokacijama je otvaranje pandorine kutije za probleme i sad mislim da je otišao predaleko

jer zbog ovih objava teroristi stvarno mogu napasti te lokacije iz čiste zlobe, a tko će ispaštati?

ameri?

ma daj kako će ameri ispaštati ako ovi unište plinovod u rusiji?

ispaštati ćemo mi jer mi koristimo ruski plin za grijanje a njega neće biti.

 

kao i svugdje postoji lančana reakcija na svaku akciju.

Uvijek treba znati kad je vrijeme za stati. Istjerivati mak na konac može biti jako skupo i nezgodno za sve strane u kojoj svi gube i nema pobjednika.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tresla se brda, rodio se Leak
Taj princip posljedica i toga na koga se koje posljedice reflektiraju, neki nikako da shvate. Lako je filozofirati o moralu i glupostima poput laganja diplomata, ali objava mnogih dokumenata može značiti puno ozbiljnije stvari i napraviti štetu te ugroziti mnogo toga. Naravno, s obzirom da je trendy mrziti Amerikance, navijaju za "nayebavanje njihovih špijuna" i "nije im žao smrti američkih vojnika" - iako Amerikancima duguju dosta toga, bez obzira tko je imao interes u čemu. Valjda su im bliži Veliki Vođe i 72 djevice nakon mučeničke eksplozije (svatko ima pravo na odabir) ili nečija poslovna uređenja poput onoga kome se Kina sviđa jer radnike plaćaju $3/h, umjesto 30.

To je balavo i neodgovorno. Glumatanje moralnih vertikala sa sigurne udaljenosti u toplini centralnog grijanja istog onog ruskog plinovoda koji sutra njihovi "jadni špijunirani mučenici" mogu raznijeti. Kako je jedan moj kolega (igrom slučaja Britanac) rekao - trebaju njima raznijeti autobus pun ljudi usred bijela dana, pa ćemo onda vidjeti hoće li ih moral (ili hinjeni moral) spriječiti u laganju ili špijuniranju.
Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
naxeem kaže...

To je balavo i neodgovorno. Glumatanje moralnih vertikala sa sigurne udaljenosti u toplini centralnog grijanja istog onog ruskog plinovoda koji sutra njihovi "jadni špijunirani mučenici" mogu raznijeti. Kako je jedan moj kolega (igrom slučaja Britanac) rekao - trebaju njima raznijeti autobus pun ljudi usred bijela dana, pa ćemo onda vidjeti hoće li ih moral (ili hinjeni moral) spriječiti u laganju ili špijuniranju.

 

 

Pa to i rade...ti zbilja vjeruješ da je netko iz neke pećine u Afganistanu isplanirao i proveo napad na Twinse?

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
online
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
naxeem kaže...
Taj princip posljedica i toga na koga se koje posljedice reflektiraju, neki nikako da shvate. Lako je filozofirati o moralu i glupostima poput laganja diplomata, ali objava mnogih dokumenata može značiti puno ozbiljnije stvari i napraviti štetu te ugroziti mnogo toga. Naravno, s obzirom da je trendy mrziti Amerikance, navijaju za "nayebavanje njihovih špijuna" i "nije im žao smrti američkih vojnika" - iako Amerikancima duguju dosta toga, bez obzira tko je imao interes u čemu. Valjda su im bliži Veliki Vođe i 72 djevice nakon mučeničke eksplozije (svatko ima pravo na odabir) ili nečija poslovna uređenja poput onoga kome se Kina sviđa jer radnike plaćaju $3/h, umjesto 30.

To je balavo i neodgovorno. Glumatanje moralnih vertikala sa sigurne udaljenosti u toplini centralnog grijanja istog onog ruskog plinovoda koji sutra njihovi "jadni špijunirani mučenici" mogu raznijeti. Kako je jedan moj kolega (igrom slučaja Britanac) rekao - trebaju njima raznijeti autobus pun ljudi usred bijela dana, pa ćemo onda vidjeti hoće li ih moral (ili hinjeni moral) spriječiti u laganju ili špijuniranju.

O cemu pricas naxeeme? Povijest nije pocela rusenjem blizanaca, kao sto nije pocela 91', 45' ili neke druge godine.
Ako neces ili ne mozes sagledati cijelu situaciju nije u redu da se nabacujes blatom na one koji su 'trendovski' protiv amerikanaca. Nisu oni nista losiji od bezrezervnih ljubitelja svjetskih policajaca, trazitelja oruzja masovnog unistenja i svjetske sile (iako pretpostavljam da je neizmjerno lakse navijati za jace). Daleko od toga da branim teroriste, ubijanje nevinih uvijek ostaje ubijanje nevinih kako god to okrenuli, no mozda, samo mozda, ima i nevinih s druge strane. Neki od tih nevinih su ubijeni, a neki zive u potleusicama i zemunicama iznad kojih lete topovske granate, a autobuse su vidjeli samo na slikama, uostalom kao i bijeli dan. Za razliku od tvog nevinog kolege britanca pretpostavljam.

Osim toga, Assange mozda glumi moralnu vertikalu, ali nikako sa sigurne udaljenosti u toplini centralnog grijanja (dobro, mozda ipak ima centralno, vrag ce ga znat). Moram priznati da se u ovom trenutku ne bih s njim mijenjao, ne znam kako ti. Imas u planu mozda otici u Svedsku? Australiju? Barit komade negdje (pazi samo da ne budes grub)?

Pa da se onda vratimo tu na jednog starog kineskog mudraca koji je rekao:
"Taj princip posljedica i toga na koga se koje posljedice reflektiraju, neki nikako da shvate."
Sad jos samo moras shvatit da taj princip radi u dva smjera. Cak i prema tvom kolegi Britancu, nevinom gradjaninu nevine drzave. Jedino takvo glumatanje moralnih vertikala je neodgovorno i balavo.


Ali sve to je manje bitno, jos uvijek cekamo da nam Oleg objasni netiquette.
Zemlja zove Olega, Oleg javi se!

16 godina
moderator
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Ged kaže...

Ali sve to je manje bitno, jos uvijek cekamo da nam Oleg objasni netiquette.
Zemlja zove Olega, Oleg javi se!

 http://lmgtfy.com/?q=netiquette

 

 

Heroj a ne zločinac
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
naxeem kaže...
Naravno, s obzirom da je trendy mrziti Amerikance...
Valjda su im bliži Veliki Vođe i 72 djevice nakon mučeničke eksplozije (svatko ima pravo na odabir) ili nečija poslovna uređenja poput onoga kome se Kina sviđa jer radnike plaćaju $3/h, umjesto 30.

A gdje amerikanci proizvode, u Americi? Od Nike-a pa nadalje..

Ili je to ok kad su ameri u pitanju?

 

Vidiš, kad je lova u pitanju odjednom ameri zaborave i vođe i djevice i eksplozije. Toliko o moralu..

 

 

15 godina
online
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
A ne Oleze, necemo se tako igrati, pa nismo u vrticu.
Ged kaže...
Zli Luđak kaže...

 Da se NE objavi?

 

Pa mailovi se po defaultu ne objavljuju, smatraju se privatnom prepiskom i štuje im se privatnost.

 

To je neki bazični netiquette kojeg se drži pristojan svijet.

 

Prije nego sto odgovorim, mozes mi molim te pokazati gdje to u netiquetteu pise?

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
segregator kaže...
Pa to i rade...ti zbilja vjeruješ da je netko iz neke pećine u Afganistanu isplanirao i proveo napad na Twinse?

 

Ti zbilja vjeruješ da su Ameri sami pobili tisuće ljudi usred NY? Daj ne bulazni.

Ged kaže...
..

Potpuno si promašio temu. Nije ovdje pitanje čime je povijest počela, jer na taj način bismo našli više govana na svojoj strani i ne upušta mi se u te priče. - Ja govorim o neodgovornosti nefiltriranja informacija. Govorim o tome da se objektivne posljedice ne smiju zanemariti i da je daleko nemoralnije i sramotnije biti svjestan posljedica, a svejedno do njih dovesti ili ih riskirati iz nekih svojih egoističnih razloga, bahatosti i glumatanja moralnih vertikala.

O objektivnom sagledanju geopolitičke situacije ovdje uopće nije riječ (ali i tu sam svakako više za zapad, nego za istok).

bed kaže...
naxeem kaže...
 poslovna uređenja poput onoga kome se Kina sviđa jer radnike plaćaju $3/h, umjesto 30.

A gdje amerikanci proizvode, u Americi? Od Nike-a pa nadalje..

Ili je to ok kad su ameri u pitanju?

 

Vidiš, kad je lova u pitanju odjednom ameri zaborave i vođe i djevice i eksplozije. Toliko o moralu..

 

Ne. Kina je zemlja partner, ali da bi Ameri njihovo uređenje doma? Ne, nebi. Ni ja ga ne želim. Uostalom, gdje si vidio Kineza terorista da raznosi po Londonu, New Yorku ili Rijeci?

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
15 godina
online
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
naxeem kaže...
Potpuno si promašio temu. Nije ovdje pitanje čime je povijest počela, jer na taj način bismo našli više govana na svojoj strani i ne upušta mi se u te priče. - Ja govorim o neodgovornosti nefiltriranja informacija. Govorim o tome da se objektivne posljedice ne smiju zanemariti i da je daleko nemoralnije i sramotnije biti svjestan posljedica, a svejedno do njih dovesti ili ih riskirati iz nekih svojih egoističnih razloga, bahatosti i glumatanja moralnih vertikala.

O objektivnom sagledanju geopolitičke situacije ovdje uopće nije riječ (ali i tu sam svakako više za zapad, nego za istok).

Oprosti, ali ti si spomenuo i efektno poentirao s autobusima koji odlaze u zrak u po bijela dana i pravedno bijesnog kolegu britanca, a ne ja. Tako da ako se vec sluzis takvim primjerima bilo bi zgodno kad bi ih mogao sagledati malo dubinski i doci do toga da tvoj kolega britanac svakako nije netko tko bi mogao ili trebao glumiti pravednika. Tako da, ako zelis, mozemo pricati o promasenim primjerima, no nesto manje o promasenim temama.

16 godina
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
naxeem kaže...

Ti zbilja vjeruješ da su Ameri sami pobili tisuće ljudi usred NY? Daj ne bulazni.

 

Naravno.

 

Kao što su rat sa Španjolskom počeli "navodnim" potapanjem broda "Maine" što se kasnije pokazalo lažnim, rat sa Vijetnamom

 

sa izmišljenim incidentom u zaljevu Tonkin, rat sa Grenadom izmišljenom gradnjom vojnog aerodroma koji ih "ugrožava",

 

rat sa Panamom zbog "droge" (a u stvari zbog kontrole Panamskog Kanala) itd.

 

Ali ti vjerojatno i sad vjeruješ u te službene priče {#}

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Ged kaže...
naxeem kaže...
Potpuno si promašio temu. Nije ovdje pitanje čime je povijest počela, jer na taj način bismo našli više govana na svojoj strani i ne upušta mi se u te priče. - Ja govorim o neodgovornosti nefiltriranja informacija. Govorim o tome da se objektivne posljedice ne smiju zanemariti i da je daleko nemoralnije i sramotnije biti svjestan posljedica, a svejedno do njih dovesti ili ih riskirati iz nekih svojih egoističnih razloga, bahatosti i glumatanja moralnih vertikala.

O objektivnom sagledanju geopolitičke situacije ovdje uopće nije riječ (ali i tu sam svakako više za zapad, nego za istok).

Oprosti, ali ti si spomenuo i efektno poentirao s autobusima koji odlaze u zrak u po bijela dana i pravedno bijesnog kolegu britanca, a ne ja. Tako da ako se vec sluzis takvim primjerima bilo bi zgodno kad bi ih mogao sagledati malo dubinski i doci do toga da tvoj kolega britanac svakako nije netko tko bi mogao ili trebao glumiti pravednika. Tako da, ako zelis, mozemo pricati o promasenim primjerima, no nesto manje o promasenim temama.

Očito je da ti odobravaš terorizam i terorističke metode masakriranja civila u nekoj tuđoj zbog tko-zna-čega. Možda ti se svidjelo to i u domaćoj Rijeci, a možda ti bude fino zabavno ako se zatekneš u Londonu ili Parizu ili Berlinu kad se neki od Pravednika odluči na C4+kutija brokava....

Ako ćemo već o promašenim idejama.

segregator kaže...
naxeem kaže...

Ti zbilja vjeruješ da su Ameri sami pobili tisuće ljudi usred NY? Daj ne bulazni.

 

Naravno.

Da, da.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
16 godina
online
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
segregator kaže...
Ali ti vjerojatno i sad vjeruješ u te službene priče {#}

Hej, pa službeno je službeno... Uostalom, zar su ameri ikad lagali i službeno prikazivali stvari na jedan način, a da je zapravo bilo drugačije?

Gledam te!
16 godina
online
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Zli Luđak kaže...

Lako je biti principijelan kad je u pitanju netko drugi.

Zapravo si izvrnuo stvar - naravno da je lako biti principijelan kada se radi o nekome koga se to ne tiče. Poanta je u tome da je teško biti principijelan kada se radi o sebi samom, to je problem, koji trenutno muči američku birokraciju.

Gledam te!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak

Ja sam uvijek volio filozofirati i super je sve to. Moral ovo, etika ono. Nažalost, uvidio sam da su rijetki oni koji se uistinu vode moralom i etikom u praksi. Jako rijetki. Svakako, podržavam moralne odluke, ali postoji granica do koje su moral i etika bitni. Ne, nije etično ubiti čovjeka, ali to je ponekad potrebno ako braniš nešto vrijednije - svoj ili život nekoga do koga ti je stalo ili je to tvoja dužnost.
Također, licemjerno je zbog "korisnijeg morala" žrtvovati "mali moral". Nije moralno objavljivati tuđu poštu ili krasti, ali se to ignorira zbog moralnosti prokazivanja nemoralnih lažova. - Licemjerje u školskoj verziji.
Spomenuo sam i potencijalna razotkrivanja špijuna kao banaliziranu (iako možda i direktnu i specifičnu) verziju mogućih posljedica neselektivne objave, ali mi je odgovoreno da su to posljedice koje špijun mora trpiti i još gore, da nije bitno jer je to američki špijun. - Dakle, opet licemjerje u kojem se zaboravlja nemoral i neetičnost krađe, ugrožavanja drugih i samog opravdavanje i ignoriranja tuđeg života na nacionalno-političkoj osnovi. Moralno, nema što.

U konačnici, morala u svemu tome nema baš previše. Radi se više o bahatom inatu, prkosu u ime neke slobode govora, transparentnosti i sl. Još bi bilo super da je to obavljeno *anonimno*, što - vjeruj mi - jedan programer zna napraviti - možda bi mu se nemoral neselekcije i opravdao opreznošću ili nedostatkom vremena, ali kada se "objavitelj" uživljeno fotka za Forbes i sl. naslovnice, nosi fina odijela, stilizirane frizure i daje intervjue k'o da je Shakira, tada je to - oprostit ćeš mi što ne pušim marketing - tek samo jedan od ciljeva. Put do postizanja osobnog interesa i tu najmanje ima morala.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2010 15:53 (naxeem).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
naxeem kaže...

Očito je da ti odobravaš terorizam i terorističke metode masakriranja civila u nekoj tuđoj zbog tko-zna-čega. Možda ti se svidjelo to i u domaćoj Rijeci, a možda ti bude fino zabavno ako se zatekneš u Londonu ili Parizu ili Berlinu kad se neki od Pravednika odluči na C4+kutija brokava....

Ako ćemo već o promašenim idejama.

Znas sto su ad hominem napadi?

Ako ne znas, Oleg ce ti zgodnom forom pokazati kako se gugla, a u nestrpljivom iscekivanju toga, dovoljno je procitati post gdje izricito osudjujem teroriste i ubijanje nevinih. Napad je najbolja obrana, ali pametan i smislen napad.

Ako znas, onda je pomalo zalosno sto si spao na njih. Raspravljamo ovdje, nema potrebe ljutiti se i bijesniti.

Isto tako, nismo pricali o promasenim idejama, nego temama. Koje si i opet spomenuo ti. Oprosti, ali malo je blesavo da ti ja moram stalno objasnjavati o cemu pises.

Naravno, ako zelis uvijek mozemo i o promasenim temama, na tvoju zalost nije niti tu sve tako crno i bijelo. Cak naprotiv.

 

 

 

16 godina
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
ludizao kaže...

 

Naravno da jesu, pa to je opće poznato, i sami su si zakucali nešto u Pentagon pa poslije lagali da je bio avion. Svi pravi teoretičari zavjera u to nimalo ne sumnjaju, kao ni u to da Ameri nisu bili na Mjesecu, a i sakrivaju ET-je u Area 51 još od Roswella.

{#} {#}

 

A Reichstag su zapalili georgi Dimitrov i ekipa, a ne nacisti {#}

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2010 15:59 (segregator).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Tresla se brda, rodio se Leak
Q: "a kako se to linux ponasa kad crkne hdd?" A: "zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se"
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Da ne editiram gornji post:
naxeem kaže...

Ja sam uvijek volio filozofirati i super je sve to. Moral ovo, etika ono. Nažalost, uvidio sam da su rijetki oni koji se uistinu vode moralom i etikom u praksi. Jako rijetki. Svakako, podržavam moralne odluke, ali postoji granica do koje su moral i etika bitni. Ne, nije etično ubiti čovjeka, ali to je ponekad potrebno ako braniš nešto vrijednije - svoj ili život nekoga do koga ti je stalo ili je to tvoja dužnost.
Također, licemjerno je zbog "korisnijeg morala" žrtvovati "mali moral". Nije moralno objavljivati tuđu poštu ili krasti, ali se to ignorira zbog moralnosti prokazivanja nemoralnih lažova. - Licemjerje u školskoj verziji.

Svi mi volimo filozofirati, zato i jesmo sad ovdje. Vjerojatno cak i uzivamo u tome. ;)

Zanimljivo je ovo sto si napisao i djelomicno bi se mogao sloziti... no meni se cini kao da pobijas sam sebe. U prvom pasusu sam priznajes da postoje trenuci kad moras malo zaobici moral i etiku 'ako braniš nešto vrijednije', dok odmah u drugom takvo ponasanje nazivas 'licemjerjem u školskoj verziji'. Dvostruki standardi?

 

 

naxeem kaže...

U konačnici, morala u svemu tome nema baš previše. Radi se više o bahatom inatu, prkosu u ime neke slobode govora, transparentnosti i sl. Još bi bilo super da je to obavljeno *anonimno*, što - vjeruj mi - jedan programer zna napraviti - možda bi mu se nemoral neselekcije i opravdao opreznošću ili nedostatkom vremena, ali kada se "objavitelj" uživljeno fotka za Forbes i sl. naslovnice, nosi fina odijela, stilizirane frizure i daje intervjue k'o da je Shakira, tada je to - oprostit ćeš mi što ne pušim marketing - tek samo jedan od ciljeva. Put do postizanja osobnog interesa i tu najmanje ima morala.

Sve mi se cini da je tvoj najveci problem Assange. On uziva, skuplja slavu, kupa se na moru i ima za cilj obogatiti se. Moguce, mozda cak i vjerojatno. Iskreno, niti meni se pretjerano ne svidja (koliko mogu suditi o njemu ovako izdaleka). No i opet te pitam, da li bi u ovom trenutku zelio biti na njegovom mjestu?

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak

Ne. Ja otvoreno kažem - tamo gdje mi puristički savršeno moralno i etičko postupanje ne ugrožava ono što smatram vrijednijim (dakle svoj i život drugih ljudi) tu postupam kako treba, ali nikada ne bih riskirao život onih koji nisu direktno odgovorni za hipotetsko poboljšanje stanja u slobodi govora. Ne, da sam na mjestu Assangea i da imam pristup tim dokumentima, ja dokumente ne bih objavio u cjelost. Neke bih možda i objavio, ali anonimno - anonimno, tunelirano, preko 30 servera iz nekog Internet caffea u susjednoj državi. Time ne samo da bih zaštitio sebe od progona, već i jer mi ne treba naslovnica Forbesa niti mi treba intervju. To mi nije trenutna furka.

 

Možda se kroz 10 ili 30 godina ispostavi da nisam bio u pravu, da su SAD radikalno izmijenile politiku, da Sj.Koreja zapravo živi u blagostanju, pravom idealnom komunizmu, da su sami srušili tornjeve, itd.

To što sam protiv bezrezervnog, nekritičnog i nekontroliranog pljuvanja po Amerima, ne znači da se slažem s njihovom politikom, pogotovo u svim segmentima i pitanjima.

 

Samo, protiv sam nesmotrenog, neodgovornog i bahatog prkosa bez razmišljanja o posljedicama. Da se Assange raznio u automobilu zabijenom u američku ambasadu u Melbourneu/Sydneyu, opet bi ga neki slavili kao heroja. To što on koristi (ništa manje opasne) igračke poput medija kao što je Internet, ne mijenja činjenicu da se njegov terorizam ne razlikuje od bilo kojeg drugog.

Ja smatram da Palestinci imaju pravo i da su okupirani, potlačeni narod, ali ne opravdavam terorizam kao borbu (iako bih možda i ja tome pribjegao u njihovoj situaciji).

 

 

To je ono što se meni u svemu ovome ne sviđa, zajedno s ovim slikama. Ove slike, zajedno s najavama da sada ide na banke i tvrtke, meni govori da je on, po dalmatinski, izgubija busolu.

 

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2010 16:50 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
Tresla se brda, rodio se Leak

Mala usporedba kako američki diplomati u dokumentima objavljenim na Wikileaksu opisuju austrijske, a kako hrvatske političare:

 

Curenje depeša američke diplomatske službe preko Wikileaksa, bez obzira na povremeno neozbiljan ton i očiglednu površnost američkih diplomata u prepričavanju svojih dojmova, pažljivom analitičaru ipak daju uvid u temeljne razlike u pristupu vanjskoj politici različitih država.

Naime, dok su političari bogate Austrije u depešama opisivani kao nezainteresirani i otvoreno neprijateljski raspoloženi za neke od interesa koje promovira SAD, istovremeno su iz siromašne Hrvatske stizale informacije o kontaktima s najvišim državnim vrhom, koji je činio sve što može da impresionira američke diplomate.

Austrijance zanima samo "gospodarska penetracija" njihovih tvrtki na strana tržišta, obrušavaju se u depešama Amerikanci, i pokazuju „otvoreno neprijateljstvo“ prema raspoređivanju austrijskih vojnika u misije izvan zemlje.

Najbolji primjer na kojem se razlikuju Austrija i Hrvatska otkrivaju depeše Wikileaksa u slučaju kritike austrijskih tvrtki koje su poslovale u Iranu i Sjevernoj Koreji. Dok Austriji nije bilo ništa sporno što austrijske tvrtke OMV i Steyr-Mannliche zarađuju u državama koje nemaju idilične političke odnose s SAD-om, Hrvatska je aktivno sprječavala ruska ulaganja u energetiku čak i prije nego što je SAD to od nas zatražio.

Možda se u različitom pogledu na vanjsku politiku krije i tajna „određene“ razlike u standardu između dvije zemlje?

 
2 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
M_dipl. kaže...
.. 

Ti se sa tom zadrtom razinom rasprave o 72 djevice i sa tim latentnim zapadnjačko-superiornim stavom možeš samo povući iz iste, ili se pozabaviti konkretnim stvarima. Balavo i neodgovorno je reći "diplomati lažu, to im je posao", "svijet je takav kakav jest", itd. TO je balavo i neodogovorno, da ne govorim krajnje neinteligentno.

 - upotrijebit ću termin 'žalosno', jer ga smatram inteligentnim... sve ostalo ostaje.

naxeem kaže...

Ja sam uvijek volio filozofirati i super je sve to. Moral ovo, etika ono. Nažalost, uvidio sam da su rijetki oni koji se uistinu vode moralom i etikom u praksi. Jako rijetki. Svakako, podržavam moralne odluke, ali postoji granica do koje su moral i etika bitni. Ne, nije etično ubiti čovjeka, ali to je ponekad potrebno ako braniš nešto vrijednije - svoj ili život nekoga do koga ti je stalo ili je to tvoja dužnost.
..

- Dakle odustaješ od morala? OK. Rješena stvar.

I ja navijam za amere, mada kad bi birao mjesto za život prije bi odlučio za Švedsku ili Švicarsku-Austriju.. samo da su malo južnije.

konstantno trubljenje o 'zadiranju u privatnost' ili čitanja osobnog mailboxa su ti promašeni, jer se ovdje radi o službenim dokumentima, službenih osoba, službenim sredstvima.. u koja spada i računalo, .. pa i mailbox.

Kakve sad veze ima povijest s konkretnim curenjem dokumenata na WL? OK, ima, dakle Hrvati su ustaše, Srbi -četnici... bla-bla? Kakve veze ima patriotizam ili moje-tvoje navijanje za neku stranu s objektivnim (moralnim) i zakonskim propisima?

Spominješ britanca, kao nevinu 'ovcu'? GB je stoljećima bila (i još je uvijek) imperijalna sila. Britanski vojnici, tenkovi i metci lete po čitavom svijetu.... upravo zato su im teroristi donijeli malo ''akcije'' u dvorište. I ja sam protiv terorizma, ali to nije tema. Tema je WL i dokumenti koji su objavljeni, ne razlog, ne povijest, ne nečije simpatije-navijanje itd.

Iste te Briitish banke su uništile Irsku i istovremeno im osigurale EU kredite, koje će otplaćivati -IRCI (ne Britanci, mada Britanci drže novac...). Itd. Tek da malo razmisliš o pojmu nevinosti.

Nisam za teorije zavjere, nego sam samo za provođenje zakona. Pa čak i kad su 'neugodni'. Jer bez tog dolazi do gore situacije nego je terorizam... (za primjer je HR).

 

Jedno brzinsko pitanje: ako se osnuje neki odbor, recimo senatski, za utvrđivanje propusta u ovoj aferi, koga bi trebali pozvati? Talibane, Assantea ili dužnosnike svoje zemlje na odgovornost?

Recimo da je nedavno bilo suđenje šefu vatrogasaca s Konavla... Čovjek nije krivac za požar, ali je 'Šef', koji je odgovoran za svoje ljude, zato i dobija plaću.

Što su državni dužnosnici? Dali postoji njihova odgovornost za to curenje podataka?...

 

Mi možemo osuđivati talibane, ali im nemožemo suditi jer su van naše jurisdikcije. Ameri nek' im sude. Ja se (za sad) nemoram bojati talibana, ali se bojim naših političara, naših bankara i naših pregovarača... I za svaku 'sitnicu' koja se obznani, želio bi da naši političari odgovaraju. (za druge me nije briga, osim čistog moralno-etičkog laprdanja...).

Zato izbjegni inputacije da je netko tko nije stobom protiv tebe - tj. terorist. To nije rasprava. To je nepotrebno banaliziranje, ad hominem....

 

(ovo je van teme, ali ako te zanima povijest, provjeri kada, zašto i kako je počeo drugi svjetski, hint: nije počeo napadom, upravo suprotno.. .)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
ludizao kaže...

Previdjeh ovo, naime, "glupost svemirskih razmjera" je jedino to što ti smatraš da Assange šalje sve što dobije odnosno da prije ili kasnije pošalje sve što ima {#} (naravno, od stvari za koje se utvrdi da su kao informacija vjerodostojne), a čovjek sam kaže da dobivaju više materijala nego što stignu pregledati, kao i to da dobar dio toga ne udovoljava standardima ("the quality is sometimes not as high", "the biggest impact stuff gets released first", "it depends on how you measure these things"...), iz čega se vidi da se i te kako važe i odabire, nažalost po principu što će podići više prašine i biti više čitano, umjesto što će biti - kao leak - stvarno važno i korisno.

 

Da je točno to što tvrdiš, kako je već ranije netko lijepo primijetio, lik bi sve što ima anonimno pustio na torrent pa kome obojci kome opanci. Ali neee, morao je on odrediti prioritete, morao je on vidjeti što je high quality & biggest impact a što nije, ponaslikavati se unaokolo i praviti najvažnija faca, da bi na kraju poslao tri kvalitetne stvari i pedeset tona žutila i gluposti.

 

Yay! {#}

 

 

Ukratko, branio si Olega i zastupao tezu da je tip trebao selektirati informacije, ali si onda naletio na info da je on ipak nešto birao i filtrirao pa se desio kopernikanski obrat i sad ti opet

ne odgovara ono što si prije zagovarao?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice