iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog

poruka: 133
|
čitano: 19.233
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog".
6 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
slitinabakra kaže...

Sto ne pogledas S8? Meni je to daleko naj drazi velicinom. Velik ekran a stane u jednu ruku

 Zaboravih napisati da osim veličine mi SMETA zaobljeni ekran...da mi je sadašnja pamet tribao sam uzeti obični S7....Baš gledam dimenzije od S5...bez problema s obzirom da nema više rubova se u dimenzije od 140mmx70mm može staviti 5" ekran od 1920x1080

I još da stave debljinu od 10mm poradi veće baterije.

 

Ustvari s debljinom od 10mm bi osim veće baterije mogli staviti da imamo samo jednu  kvalitetnu glavnu kameru koja bi čak mogla biti periskopska...dovoljno je x5 zoom

Iphone SE(2020)138.4 x 67.3 x 7.3 mm:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 13:04 (HCMAA).
13 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
Envy kaže...
Samsung J3 ima 1,5GB RAM-a i 16GB pohrane koju je ne moguće spojiti sa MicroSD karticom i prodaje se djeci kao vruće kifle.

 Ko još prodaje J3 djeci? Takve treba na lomaču!

16 godina
odjavljen
offline
iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog

Cek, koliki je to ekran uopce?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od

Preletio sam. Meni je Z3 Compact bio dobar pogotovo po pitanju baterije. Al Sony je nazalost odustao od njih iz nekog razloga. 

4 godine
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od

Eh te zaobljene ekrane ili volis ili mrzis. Meni osobno su oke, ne vidim ni prednosti niti mane da budem iskren. 

16 godina
odjavljen
offline
iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog

Male ekrane, male pse i male pimpeke vole samo oni koji ih imaju. Svi drugi ih preziru

Freak Show Inc.
 
17 0 hvala 6
16 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
Za tak malu bateriju i 5W je brzo punjenje...
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
desertfox6666 kaže...
Za normalnog čovjeka ovo je odličan mobitel! 
Veličina je taman - odlična veličina da ne moraš igrat igrice i gledat filmove
ekran je super - normalno da ti je super kad ne gledaš filmove
čipset je strašan - odličan čipset za slanje SMS-a, genijalna investicija
kamera je odlična - jedna kamera je bolje da manje bateriju troši
baterija je super - 6 dana traje jer šalješ 2 sms-a dnevno
64 gige memorije je taman - šta će ti više memorije kad 4K video malo zauzima 
čitač otiska prstiju je super - jedini mobitel koji ima čitač otisaka
i cijena je odlična - 4000 kn  
Trajati će dugo ako se pazi, podrška je tu godinama koje su pred njim. - za 10 godina kad se pohvališ na forumu kako ti mob još uvijek radi

Bit će jako popularan - naravno jer je odlična investicija 
Za normalnog potrosaca je je ovo odlična investicija! - blago normalnim potrošačima 
Za entuzijaste je bezveze ali za 95% ostalih je prava stvar - 95% ljudi koriste mob za slanje sms-a 
I nema se tu puno šta reći više - stari popij lijekove nije ti baš dobro

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
Ah...
Javi mi se na kraju godine kad budu prodajni rezultati.
Jeftini iPhone ide ko alva
14 godina
offline
iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog

Nisam ni mislio da će se razviti rasprava o isplativosti kupnje ovog mobitela. Kad sam napočetku rekao pozitivno mišljenje o mobitelu, mislio sam na ove kriterije:

 

1. Želim ostati u iOS ekosustavu.

2. Spreman sam svakih 5 godina (ne češće!) kupiti novi iPhone, najnoviji model i dati za njega najviše 4000 kn. (Mogu si priuštiti skuplje, ali ne želim.)

3. Iz iskustva ne želim kupovati najjači model iPhonea jer ga koristim bitno manje nego iPad za koji, pak, otvaram kesu prilično.

4. Ne zanima me količina RAM-a i razlučivost dokle god mi je uređaj posve funkcionalan.

5. Kupovat ću iPhoneove dokle me god služe relativno zadovoljavajuće kao dosad.  

 
7 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
desertfox6666 kaže...
Ah...
Javi mi se na kraju godine kad budu prodajni rezultati.
Jeftini iPhone ide ko alva

 javi se ti bugu za 10 godina pa napravite neki video kako se isplatilo kupit taj mob jer još uvijek radi 

4 godine
odjavljen
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od

Ti si idealan kupac 

Have no fear, Vlad is here
6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
BarbaVeli kaže...

Nisam ni mislio da će se razviti rasprava o isplativosti kupnje ovog mobitela. Kad sam napočetku rekao pozitivno mišljenje o mobitelu, mislio sam na ove kriterije:

 

1. Želim ostati u iOS ekosustavu.

2. Spreman sam svakih 5 godina (ne češće!) kupiti novi iPhone, najnoviji model i dati za njega najviše 4000 kn. (Mogu si priuštiti skuplje, ali ne želim.)

3. Iz iskustva ne želim kupovati najjači model iPhonea jer ga koristim bitno manje nego iPad za koji, pak, otvaram kesu prilično.

4. Ne zanima me količina RAM-a i razlučivost dokle god mi je uređaj posve funkcionalan.

5. Kupovat ću iPhoneove dokle me god služe relativno zadovoljavajuće kao dosad.  

 zašto ne kupiš za 5 godina iphone 11, tada će koštati manje od 4000 kn

6 godina
neaktivan
offline
iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog

Neumoljivi dušebrižnici i dalje vode računa o tuđim financijama.. odlično.

 
13 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
zelenapaprika kaže...
slitinabakra kaže...
Dr. Vicko kaže...

Tko mob koristi kako bi komunicirao, ponekad nesto malo prosurfao, bacio koju fotografiju i eventualno odgovorio na mail ili dva dnevno i uz sve to zeli da je kompaktan onda nema sta dalje traziti jer ovo je odlican mob za njega uzimajuci u obzir kvalitetu izrade i ocekivanu softversku podrsku. 

Takodje takvim ljudima nisu bitni ppi, mAh i ostaje zajebancije, njima je bitno da sve radi i da baterija izgura dan tako da je sva ova druga rasprava beskorisna. 

Bit ce tu i onih pacenika kojima je bitno samo da je jabuka pa kakva god ali oni su neka da kazemo zanemariva manjina. 

 

Nekom naprednijem korisniku (gdje ubrajam i sebe) je ovo definitivno precijenjen uredjaj jer ja pokusavam da iz tog novca izvucem neki maximum mogucnosti. Ja bih prije za te novce uzeo neki android mid range vise klase ili cak i neki proslogodinji flagship koji je jos uvijek pod jamstvom. 

 

Rasprave oko fluidnosti iOS-a i Androida su vam stvarno glupe, ne mozes mjeriti neki android mob koji ima 2GB RAM-a sa ovim iPhoneom jer definitivno nisu u istom cjenovnom rangu. Za ove novce u Android svijetu ces uvijek dobiti barem 4GB RAM-a uz takodje solidan procesor i moras biti teska picajzla da primjetis neke woow razlike u radu i fluidnosti. 

 

iPhone SE 2020 je odlican model tko zeli mocan i kompaktan mob i dolazi is iOS ekosustava ili je voljan prilagoditi mu se, za sve ostale korisnike je precijenjeni komad elektronike i nish vise. 

 Za te novce dobis cudo u Android svijetu. Uzmimo u obzir Xiaomi Redmi Note 8pro. Da se ne lazemo nije top mobitel, al kosta 220eur novi i tu svaka prica staje:D 

Slazem se sa tobom. Za 4k kupi se ovogodisnji / proslogodisnji flagship koji je kud i kamo bolji. Nemam nista protiv iPhone i sam bi ga volio probat. Al kad vidim Iphone 11 pro max 64gb sa pol godine garancije da kosta 7000kn pucao bi si u nogu rade

 Ne čitaš s razumijevanjem. Koristim redmi note 7 i on je prevelik za korištenje jednom rukom. Ni 8 pro nije ništa manji, a 9s koji je upravo izašao po cijeni od 200 eura / dolara još je veći. Nakon sonyja z1 compact, tražim ekvivalent po mogućnostima / snazi i veličini i ovaj se 2020 bi mogao biti to.

 U Android taboru koliko-toliko aktuelan, a kompaktnih dimezija je jedino Sharp-ov Aquos R2 compact (s kraja 2018.). Navodno mu je baterija za zaborav. Pored toga treba reći da je to telefon namjenjen japanskom tržištu pa je dostupnost supporta, u našem dijelu svijeta, gotovo pa nikakva.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5753&idPhone2=9406

Vidim da se može naći za 380 dolara. https://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=Sharp+Aquos+R2+compact&_sacat=0

Kome ne smeta  veličina Google Pixel 3a (https://www.gsmarena.com/google_pixel_3a-9408.php ) je solidan telefon koji se može nov naći za nekih 230€ (Njemačka). Iako imam informaciju preko poznanika koji je odmah na početku kupio pixel 3a i u toku prva dva mjeseca je zamijenio  dva telefona (jednom nije radio mikrofon, ne sjećam se koji je problem bio s drugim uređajem).
Kao veliki plus za Pixel 3a treba navesti da je zamjena baterije relativno bezazlena operacija: https://www.ifixit.com/Teardown/Google+Pixel+3a+Teardown/123256


Iphone SE 2020 je odličan telefon za sve one koji žele pouzdan telefon koji nije (pre)skup a koji radi na iOS-u. Treba reći da telefon s dimenzijama od 138.4 x 67.3 mm  (https://www.gsmarena.com/apple_iphone_se_(2020)-10170.php

)nikako ne može podvesti u klasu kompaktnih uređaja. Znam da je poređenje relativno, ali po mom sudu sve duže od 125-127 mm teško da može stati u istu rečenicu sa kompaktnim.

Za mene kao nekoga koje sa Symbian-a prešao na Android vrlo je teško "mentalno" preći na iOS. Supruga je imala iPhone i nekako sam dojma da to nije za mene u istoj mjeri kao što dijabetičari ne podnose med. Da ne govorim da  imam cijeli set kupljenih aplikacija koje bih trebao opet kupovati kada bih prešao na Apple-ov OS.
Stoga je moj komentar na pojavu iPhone SE 2020: dobro je da postoji jer će biti od koristi velikom broju ljudi, ali  to nije za mene kao niti bilo koji drugi iPhone uostalom. Možda nekada i promjenim stav ako EU pripitomi Apple (Who knows):
https://www.bug.hr/propisi/eu-bi-mogla-proizvodjacima-mobitela-uvjetovati-ugradnju-zamjenjivih-baterija-13996

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 16:03 (1student).
14 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
neampojma kaže...
ekran je super - normalno da ti je super kad ne gledaš filmove

 Prejaki ste mi, nema što. Kad se spominje ekran, onda on ne valja jer ne možeš na njemu gledati filmove (tko na mobitelu gleda filmove pored TV-a ili monitora je teški specijalac usput rečeno).

 

Ali kad se spominje chipset koji je velika prednost ovog mobitela, onda se piše kako to nije bitna stavka i da prosječan korisnik ne koristi ništa drugo osim osnovnih aplikacija. Znači minus je što se ne mogu gledati filmovi na mobitelu, a dobar procesor je u potpunosti nebitan. Gledanje filmova je osnovna radnja koju mobitel mora zadovoljati, iako valjda 0.1% specijalaca gleda filmove na mobitelu. A brz procesor nije bitan. Svašta.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 15:50 (antimadridista).
6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
antimadridista kaže...
neampojma kaže...
ekran je super - normalno da ti je super kad ne gledaš filmove

 Prejaki ste mi, nema što. Kad se spominje ekran, onda on ne valja jer ne možeš na njemu gledati filmove (tko na mobitelu gleda filmove pored TV-a ili monitora je teški specijalac usput rečeno).

 

Ali kad se spominje chipset koji je velika prednost ovog mobitela, onda se piše kako to nije bitna stavka i da prosječan korisnik ne koristi ništa drugo osim osnovnih aplikacija. Znači minus je što se ne mogu gledati filmovi na mobitelu, a dobar procesor je u potpunosti nebitan. Gledanje filmova je osnovna radnja koju mobitel mora zadovoljati. A brz procesor nije bitan. Svašta.

Nisi se našao nikad u situaciji bez TV-a i monitora?
Pa objasni nam šta će ti top procesor da surfaš internetom, šalješ poruke i razgovaraš? Ili ćeš igrat fortnite na tom ogromnom ekranu? 

14 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
neampojma kaže...
antimadridista kaže...
neampojma kaže...
ekran je super - normalno da ti je super kad ne gledaš filmove

 Prejaki ste mi, nema što. Kad se spominje ekran, onda on ne valja jer ne možeš na njemu gledati filmove (tko na mobitelu gleda filmove pored TV-a ili monitora je teški specijalac usput rečeno).

 

Ali kad se spominje chipset koji je velika prednost ovog mobitela, onda se piše kako to nije bitna stavka i da prosječan korisnik ne koristi ništa drugo osim osnovnih aplikacija. Znači minus je što se ne mogu gledati filmovi na mobitelu, a dobar procesor je u potpunosti nebitan. Gledanje filmova je osnovna radnja koju mobitel mora zadovoljati. A brz procesor nije bitan. Svašta.

Nisi se našao nikad u situaciji bez TV-a i monitora?
Pa objasni nam šta će ti top procesor da surfaš internetom, šalješ poruke i razgovaraš? Ili ćeš igrat fortnite na tom ogromnom ekranu? 

 Rađe ću si pročitati knjigu, odigrati igru na mobitelu ili Switchu ili raditi bilo što drugo nego gledati film na mobitelu. Ti to zbilja predstavljaš kao nešto što ljudi rade svakodnevno. Ali ajde, izmislio si razlog zašto je ovo loš mobitel pa nek ti bude 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
5 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
desertfox6666 kaže...
Ah...
Javi mi se na kraju godine kad budu prodajni rezultati.
Jeftini iPhone ide ko alva

 I? Tebi je to kao korisniku neka prednost? Sta ti imas od toga?

antimadridista kaže...
neampojma kaže...
ekran je super - normalno da ti je super kad ne gledaš filmove

 Prejaki ste mi, nema što. Kad se spominje ekran, onda on ne valja jer ne možeš na njemu gledati filmove (tko na mobitelu gleda filmove pored TV-a ili monitora je teški specijalac usput rečeno).

 

Ali kad se spominje chipset koji je velika prednost ovog mobitela, onda se piše kako to nije bitna stavka i da prosječan korisnik ne koristi ništa drugo osim osnovnih aplikacija. Znači minus je što se ne mogu gledati filmovi na mobitelu, a dobar procesor je u potpunosti nebitan. Gledanje filmova je osnovna radnja koju mobitel mora zadovoljati, iako valjda 0.1% specijalaca gleda filmove na mobitelu. A brz procesor nije bitan. Svašta.

 Zasto onda niko nece da mi kaze za sta mu treba tako jak procesor na tom jadnom malom ekranu mizerne rezolucije? Eto prosvijetli nas? Trazic ces lijek za coronu? Vrtiti neke druge simulacije? Montirati 4k video? Za sta????????????' Pa taj jad od ekraa moze vrtiti i procesor od prije 3 godine da ne osjeti.....

9 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
HCMAA kaže...

Duboko se nadam velikoj prodaji jerbo je to jedini način da netko od android poglavica izbaci flagship u manjim dimenzijama...4,7"....prije se rugalo ciglama od mobitela a sad su ti mobiteli i postali tanke cigle...ima nas vjerojatno prilično koji želimo flagship manjih dimenzija.

 

Ne kužim logiku ovih android indijanaca imaju stotine raznoraznih modela tih tankih cigli i da ne mogu onda izbaciti jedan manji model.

 

 

 

Mary Sue kaže...

 Nemaju svi medvjeđe šape umjesto šaka.

 

zelenapaprika kaže...

 Meni je veličina ekrana ok. Ovo što sada imam je veliko 6 inča + i nespretno je za rad jednom rukom.

 

u kojoj vi godini zivite?

velicinu uredaja mjerite po velicini ekrana? jos uvijek?

problem ovog uredaja je sto je 65% prednje povrsine ekran, a sve ostalo meso

 

npr s10e je gotovo isti dimenzijama, a ima 5.8 ekran, dakle osjetno veci ekran u istom kucistu

 

sad shvacate neke stvari?

6 godina
neaktivan
offline
iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog

Može li mi netko dati preporuku što da kupim, ovaj iPhone za 4k sa malim ekranom i jakim SoC-om ili Android za iste novce sa vecim ekranom i slabijim SoC-om?

Naravno pošto uvijek postoji preporuka za telefon od 1500-2000 koji je isti, a možda i bolji.. otvoren sam i za takve preporuke. 

 

LP

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
Posmatrač kaže...
Fulcrum kaže...

Može li mi netko dati preporuku što da kupim, ovaj iPhone za 4k sa malim ekranom i jakim SoC-om ili Android za iste novce sa vecim ekranom i slabijim SoC-om?

Naravno pošto uvijek postoji preporuka za telefon od 1500-2000 koji je isti, a možda i bolji.. otvoren sam i za takve preporuke. 

 

LP

 STa ce ti jak soc?????????????

 

 Da, najvažnije mu je ipak da može gledati filmove u 8k rezoluciji na 5.5 incha ekranu. To je prvo što mora gledati kod mobitela. Za brz rad mobitela ćemo lako, nebitna stvarčica. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog

Šta ja znam, meni se osobno ovaj SE jako dopada, da ima malo bolju kameru, pogotovo prednju mijenjao bih 11 za njega, ovako čekat ću 10-11. mjesec da vidim što će nuditi sa novim modelima, tko zna možda se ipak do tada i odlučim na zamjenu...

Swedish latin super funk.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog

Kad predstave dual sim iphone ovakvih dimenzija uzimam ga odmah, pod uvjetom da ne budu esim sranja i cijena od 1000€.

 

Dotad ce svoj posao odradjivat S10E. Jedino mi nije jasno zbog cega nema vise uredjaja ovih dimenzija. 

 

Vidio sam neko se zali na 3GB rama. iPad Air ima 3GB rama, kao i XR. Jednostavno ne mogu ponuditi toliko za ovu cijenu, bar po trenutnom modelu.

 

Iako ako se vratimo par godina unazad ovo je bila cijena za flagship iPhone (doduse postojao je samo jedan). Sad svi proizvodjaci sisaju svoje ovce a nude 1nm manje sto se tice arhitekture procesora, 2GB rama vise i 3 kamere vise. Realno jedu govna, isto kao i oni koji im daju po 1000 eur ili dolara za njihove uredjaje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
assassin.st kaže...

Vidio sam neko se zali na 3GB rama. iPad Air ima 3GB rama, kao i XR. Jednostavno ne mogu ponuditi toliko za ovu cijenu, bar po trenutnom modelu.

Većina ljudi tu na forumu nikad nije koristila Apple uređaj i ne shvaćaju da je RAM managment u iOS-u drastično bolji nego na Androidu. iOS-u ne treba 8 GB RAM-a. Doduše ne treba ni Androidu. Ili možda treba kad se ljudi toliko lože na to iz nikakvog razloga?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
6 godina
neaktivan
offline
iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog

Dilema je velika.. jak SoC je dobar, ali je i velik display nice

Android je customizable, dok je iOs fluidniji.. hmm

Android je open source dok je iOs walled garden.. hmm

Android je fragmentiran i spor ili nikakav sa updateima, dok iOs nije

Android ima veći izbor i više OEM-ova.. iOs samo jedan

Android je znatno jeftiniji, Vivo, Oppo, Huawei i OP tek došli do 1000 USD.. oh wait

 

Nadam se sa će kolege forumaši pomoći da ne pogriješim u odabiru, i pritom mi sačuvat džep. LP

 

 
2 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
Fulcrum kaže...

Može li mi netko dati preporuku što da kupim, ovaj iPhone za 4k sa malim ekranom i jakim SoC-om ili Android za iste novce sa vecim ekranom i slabijim SoC-om?

Naravno pošto uvijek postoji preporuka za telefon od 1500-2000 koji je isti, a možda i bolji.. otvoren sam i za takve preporuke. 

 

LP

 Ovakva pitanje nije baš korisno postavljati na forumima iz razloga što najveći broj forumaša ima jak bias i veoma izražene preferencije ka nekom brendu i/ili OS. Bolje je da pogledate "vodiče" za kupovinu telefona:

https://www.gsmarena.com/smartphone_buyers_guide-review-2036.php

Za 30 minuta sigurno ćete naći više korisnih informacija nego što biste mogli skupiti na forumu unutar 2-3 dana.
Dovoljno je da u pretraživač samo ubacite ključne riječi "smartphone buyer's guide"

6 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
1student kaže...
Fulcrum kaže...

Može li mi netko dati preporuku što da kupim, ovaj iPhone za 4k sa malim ekranom i jakim SoC-om ili Android za iste novce sa vecim ekranom i slabijim SoC-om?

Naravno pošto uvijek postoji preporuka za telefon od 1500-2000 koji je isti, a možda i bolji.. otvoren sam i za takve preporuke. 

 

LP

 Ovakva pitanje nije baš korisno postavljati na forumima iz razloga što najveći broj forumaša ima jak bias i veoma izražene preferencije ka nekom brendu i/ili OS. Bolje je da pogledate "vodiče" za kupovinu telefona:

https://www.gsmarena.com/smartphone_buyers_guide-review-2036.php

Za 30 minuta sigurno ćete naći više korisnih informacija nego što biste mogli skupiti na forumu unutar 2-3 dana.
Dovoljno je da u pretraživač samo ubacite ključne riječi "smartphone buyer's guide"

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
Krivo mjesto za pitati skroz.
Šta kaže kolega, educiraj se i sam odaberi.
Također, pogledaj i rabljene flagshipove, odlični su za puno manje love.
I zavisi za šta ti treba.
Osobno sam presao na iOS prije tri godine zbog posla, a radi pouzdanosti. DOSADAN OS skroz ali eto...
Na tebi je.
9 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od

@1student

Citiram:

Stoga je moj komentar na pojavu iPhone SE 2020: dobro je da postoji jer će biti od koristi velikom broju ljudi, ali  to nije za mene kao niti bilo koji drugi iPhone uostalom. Možda nekada i promjenim stav ako EU pripitomi Apple (Who knows):
https://www.bug.hr/propisi/eu-bi-mogla-proizvodjacima-mobitela-uvjetovati-ugradnju-zamjenjivih-baterija-13996

 

Ček... želiš reći da ćeš kupiti ajfon tek kada EU donese zakon da svi proizvođaći mobitela moraju imat zamjenjive baterije.

Da si do tada na Androidu. Koliko ja znam svi noviji i u nazad par godina flagship androidi nemaju zamjenjive baterije.

 

Morat ćeš naći drugi razlog za pljuvanje ovog uređaja.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice