19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio i –

poruka: 60
|
čitano: 17.183
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio i –".
11 godina
offline
19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio i –

mućko sam.al u skladu sa propisi

 
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio i –

Na dnevniku su rekli da IT školu nije mogao upisati zbog loših ocjena. Nesposoban za školu, a sa druge strane sposobniji od mnogih koji završe faks.

 
35 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
summus kaže...

Na dnevniku su rekli da IT školu nije mogao upisati zbog loših ocjena. Nesposoban za školu, a sa druge strane sposobniji od mnogih koji završe faks.

 Sve si rekao 

Trust nobody, become the best !
10 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio

@summus

 

Hm, ako je toliko sposoban zašto je završio u zatvoru??

 

I drugi su završili fakultet i druge visoke škole, pa nisu završili u ćuzi.

Ah, ima i onih što su završili samo ono što završavaju svi(osnovnu i/ili srednju), pa nisu završili u zatvoru, a i te kako su spobosbni, te imaju lijepa primanja.

Čak i veća, nego ovaj kompjuterski kriminalac.

A ne bave se u životu sa kršenjem kaznenog zakona.

 

Tak' da je ovaj dečko za mene luzer.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
15 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
PzKpfw kaže...

..

 

Tak' da je ovaj dečko za mene luzer.

 -frontmen.

 

a 'novinari' i dalje po svom, mada u članku kažu:

Ovaj zaprešićki "poduzetnik" zapravo se i ne može smatrati hakerom, ..

ipak stave takav naslov.. fora? :)

-opet, zašto se koriste inicijali? Zaštita koga? Počinitelja kriminalnih djela?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio i –

Pa 2015 bitcoin i nije vrijedio kao 2017. pretpostavimo da ga ispočetka i nije puno trošio dok je bio u porastu i sada je imao samo 163 BC očito da ga je pretvorio u zlatne poluge koje su negdje...

recimo da mu oduzmu ta 163 BC i završi u zatvoru 7 godina, nakon izlaska i dalje mu ostaju zlatne poluge. Obični smrtnici za to vrijeme naprave gomilu duga u banci (minusi , krediti, kamate)i pri tome još rade od jutra do sutra...

Istina ako su prijavljeni ide im radni staž, možda ako prije ne umru jednog dana odu u mirovinu

Pa ti budi pametan...

 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
PzKpfw kaže...

@summus

 

Hm, ako je toliko sposoban zašto je završio u zatvoru??

 

I drugi su završili fakultet i druge visoke škole, pa nisu završili u ćuzi.

Ah, ima i onih što su završili samo ono što završavaju svi(osnovnu i/ili srednju), pa nisu završili u zatvoru, a i te kako su spobosbni, te imaju lijepa primanja.

Čak i veća, nego ovaj kompjuterski kriminalac.

A ne bave se u životu sa kršenjem kaznenog zakona.

 

Tak' da je ovaj dečko za mene luzer.

 Otkad je PzKpfw postao normaln, nisam davno vidio turbo hvalospjev Bugu.

7 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
@PzKpfw
Ne valja ti logika. Dečko je izgleda itekako sposoban, samo što je tu svoju sposobnost iskoristio u kriminalne radnje. Puni su zatvori sposobnih ljudi, samo što su sposobnost usmjerili u pogrešne stvari.
Možda je čak sposobniji od tebe i mene? Evo nama je domet dangubiti na forumu.
15 godina
offline
19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio i –

Decko nije haker. Kristijan je prije svega dobar biznismen i entrepreneur! :D

 

Samo su vodili sucelje preko kojih prime narudzbu za ddos...a onda bi unajmili nekog drugog jeftinije na darkwebu tko je imao mrezu botova...nisu oni sami znali napravit ddos takvih razmjera sto vam je.

 

 

Uglavnom fora, ali nije on nista vise kriv od vlastitih klijenata.

 

 
12 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
Byron kaže...

Pa 2015 bitcoin i nije vrijedio kao 2017. pretpostavimo da ga ispočetka i nije puno trošio dok je bio u porastu i sada je imao samo 163 BC očito da ga je pretvorio u zlatne poluge koje su negdje...

recimo da mu oduzmu ta 163 BC i završi u zatvoru 7 godina, nakon izlaska i dalje mu ostaju zlatne poluge. Obični smrtnici za to vrijeme naprave gomilu duga u banci (minusi , krediti, kamate)i pri tome još rade od jutra do sutra...

Istina ako su prijavljeni ide im radni staž, možda ako prije ne umru jednog dana odu u mirovinu

Pa ti budi pametan...

 Mozes isto tako prokrijumcariti 100 kg kokaina pa mozda bude i koja poluga. Sve je do toga zelis li spavati 8 sati ili se buditi svakih pola sata. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio

Kako ce mu oduzeti bitcoin ako ima hardverski valet na nekom sticku kojeg je mogao sakrit.

10 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio

@Neuk

 

Ne gubim dane na forumu, nego što više želim biti u kontaktu sa kompjuterima i tehnologijom. 

Kada voliš BUG, onda nije ti teško ni tu doći. Teško je podvući granicu između uživanja i rada, kada voliš ono kaj radiš.

Jako lijepi osjećaj.

 

Ne da mi se sada igrati igru riječi, te tražiti prave definicije i njihovo značenje, ali za mene je netko uspješan, ako ode i zaradi svoju plaću, npr. od 3k kuna za mjesec dana, a ne da opljačka neku trgovinu sa mještovitom robom za 3 minute.

Prvi je cool čovjek, drugi budala.

Al' ako nekoga veseli razmišljati drugačije. Zakaj, ne?

Sukob civilzacija.

 

 

@pravi_covijek

 

Mada, možda neke moje napisane riječi zvuče drugačije, BUG uvijek i svugdje, rula nadmoćno!

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
15 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
summus kaže...

Na dnevniku su rekli da IT školu nije mogao upisati zbog loših ocjena. Nesposoban za školu, a sa druge strane sposobniji od mnogih koji završe faks.

 To me odmah podsjetilo na "onog" lika iz Bugarske koji je u par navrata razbijao Denuvo zastitu (btw na youtube-u je objavio cijeli postupak razbijanja) i Steam zastite, a ne da nema nikakvu diplomu/visu skolu vec blage veze nema o programiranju sto je i sam priznao (znaci, samouk koji se bavi iskljucivo reverzibilnim inzenjeringom).

 

Doduse, ovog se ne moze bas oslovljavati kao hakera (ako su navodi koje iznose mediji, tocni) ali svejedno, uspio je nesto sto neki ne mogu s dvije diplome i zato mu se ipak treba diviti (eh sad, ilegalno/legalno, moralno/nemoralno je nesto drugo)....... 

PzKpfw kaže...

@summus

 

Hm, ako je toliko sposoban zašto je završio u zatvoru??

 

I drugi su završili fakultet i druge visoke škole, pa nisu završili u ćuzi.

Ah, ima i onih što su završili samo ono što završavaju svi(osnovnu i/ili srednju), pa nisu završili u zatvoru, a i te kako su spobosbni, te imaju lijepa primanja.

Čak i veća, nego ovaj kompjuterski kriminalac.

A ne bave se u životu sa kršenjem kaznenog zakona.

 

Tak' da je ovaj dečko za mene luzer.

 Istina!

 

Znam jednu zenu koja je zavrsila SAMO osnovnu, a kada pricas s njom, imas osjecaj kao da je zavrsila tri fakulteta......  nevjerojatno ali istinito.

 

BTW mnogi pametni/uspjesni/inteligentni (u kojem god smislu) na kraju zavrse kao i ovaj...... svi grijese, uvijek ima netko pametniji od tebe ili se njih karikiram 100-tinu urote protiv tebe, jer da nije tako vec bismo imali letece automobile, daleko napredniju medicinu itd. Uvijek te netko gazi, sputava, ogranicava resurse i vraca u proslost na ovaj ili onaj nacin (cijela povvijest nas tomu uci). Kada je na planeti 90% budala, civilizacija tesko moze napredovati.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
15 godina
offline
19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio i –

što sam saznao (ili samo potvrdio već znano) iz ovog članka:

 

- klinac je iskoristio rupe (primarno intelektualne) u sustavu, velike k'o UY Scuti. ovo "stručno" nazivamo "tržišnom nišom".

- ukebali ga jer nije dovoljno iskusan za sve predostrožnosti. mlad je, naučit će. sljedeći put ga neće uloviti.

- pokazao je tipičan rvacki poduzetn'čki duh: pošteno, ako ne ide drugačije (a ide).

- hrvatska sudska i izvršna vlast je tragično i bolno nepismena bagra (prepraćen?! wtf?! kakva je to riječ?!) prepuna gluposti, neznanja, birokracije, zbitoglavstva i krkanstva. ovo znam i iz posla (kao prevoditelj) a neke poznajem i osobno. da nije bilo strane murije, naši ne bi nikad ni skužili.

- zaprešić je dio velike gorice (). čudi me da ga nisu uhvatili drotovi iz dubrovačo-neretvanske. zaprešić je odmah blizu.

- regionalna suradnja (brotherhood and unityhood) izvrsno funkcionira jer "para vrti đe burgija neće", a i djeca nam uglavnom nisu opterećena nacionalističkom glupošću i primitivizmom.

- klinac je klasično "miran, susretljiv, želi pomoći, ide na misu nedjeljom, susjedi ga vole i ništa nisu primijetili ...". svaka bi ga majka za zeta. pitom k'o koala.

- mali nije tajkunsko derište sklono ubijanju (autom ili manualno, s pomagalima).

- njegove ponude usluga ne bi bilo kad ne bi postojala potražnja.

 

haug

 

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
25 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
Neuk kaže...
@PzKpfw
Ne valja ti logika. Dečko je izgleda itekako sposoban, samo što je tu svoju sposobnost iskoristio u kriminalne radnje. Puni su zatvori sposobnih ljudi, samo što su sposobnost usmjerili u pogrešne stvari.
Možda je čak sposobniji od tebe i mene? Evo nama je domet dangubiti na forumu.

 Ne treba biti intelektualac da bi bio kriminalac, pogotovo ne onaj kojeg uhvate sa 19. godina. Biti kriminalac i zgrnut pare nabrzaka i nije tako teško kao što se čini, ono što je teško je pobrinut se da to razdoblje potraje malo duže, a ne da te uhvate (ili ubiju) nakon godinu dana.

 

Nije problem opljačkat poštu, benzinsku, kladionicu, bankomat i sl, problem je pobječ s novcem i ostat neidentificiran dovoljno dugo da ga možeš potrošiti. 

15 godina
offline
19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio i –

Velika Gorica je u Zagrebačkoj županiji isto kao i Zaprešić i Sud u Velikoj Gorici je nadležan. Nije isto kao i Grad Zagreb.

Ne znam odakle "prepraćen", ali jako puno se koristi. To će biti zanimljivo malo istražiti.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio i –

nevin je

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
Glavas_ZG kaže...

nevin je

 

sinkopa i vani je za 2 dana.

15 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
Mandor kaže...

Velika Gorica je u Zagrebačkoj županiji isto kao i Zaprešić i Sud u Velikoj Gorici je nadležan. Nije isto kao i Grad Zagreb.

Ne znam odakle "prepraćen", ali jako puno se koristi. To će biti zanimljivo malo istražiti.

 "preprata" je predvoje pravoslavne crkve. riječ se u rvacki birokracki majmunlook uvukla devedesetih, zajedno s ostalim "novohrvatskim" mutavim iživljavanjima*, iako nema veze s vezom. ili mozgom općenito. 

 

* hacker = zakačnik

manufaktura = rukoradnica

detalj= podrobnica

server = služnik

kompjuter = podatkovno obradilo

banka = novcoklupa

telekomunikacije = dalekoopćenje

materijalno = tvarno

tetovaža = kožocrt

 

 

itd. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 8:41 (Ajar).
7 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
BlackDog22 kaže...
Neuk kaže...
@PzKpfw
Ne valja ti logika. Dečko je izgleda itekako sposoban, samo što je tu svoju sposobnost iskoristio u kriminalne radnje. Puni su zatvori sposobnih ljudi, samo što su sposobnost usmjerili u pogrešne stvari.
Možda je čak sposobniji od tebe i mene? Evo nama je domet dangubiti na forumu.

 Ne treba biti intelektualac da bi bio kriminalac, pogotovo ne onaj kojeg uhvate sa 19. godina. Biti kriminalac i zgrnut pare nabrzaka i nije tako teško kao što se čini, ono što je teško je pobrinut se da to razdoblje potraje malo duže, a ne da te uhvate (ili ubiju) nakon godinu dana.

 

Nije problem opljačkat poštu, benzinsku, kladionicu, bankomat i sl, problem je pobječ s novcem i ostat neidentificiran dovoljno dugo da ga možeš potrošiti. 

 Slažem se. Ja nisam rekao ni da je mali pametan, ni da je dobar, ni da je moralan ni da je uspio kao što sad inputira onaj gore BUG-ov dežurni dupeuvlakač... 
Samo sam mu odgovorio na glupu rečenicu da momak nije sposoban, što je netočno. Sa 19 godina je uspio kriminalnim radnjama protupravno steću (sudeći po medijskim izvješćima) skoro milijun ipo dolara. Dok neki kriminalci opljačkaju piljaru pa uzmu par tisuća kuna...
Ja ne opravdavam momka, samo sam rekao da je sposoban (jer i za takav kriminal treba biti očigledno sposoban), samo je šteta što tu svoju sposobnost nije usmjerio u nešto dobro i svima korisno.
Naravno da je lakše ukrasti, ali to nije zdrav put u životu.

14 godina
offline
19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio i –

Dečko je naišao na slabo iskorištenu tržišnu nišu i dobro je iskoristio. On je jednako onoliko zločinac kao i oni koji koriste njegove usluge ili oni koji ih direktno izvršavaju. U stvari, sve se svodi na to da je mali samo posrednik i bere neku lovu iz toga. Ako je dobro sakrio svoje BC, kada izađe iz pržuna (ako ga osude), ima love za novi start. Vidi se da je razmišljao na duže staze kada je uplaćivao zlatne poluge, vjerovatno se nije okolo kurčio sa lovom koju ima, nego je igrao ulogu dobrog susjeda koji rado pomaže drugima. Samo da netko ne bi pomislio kako maloga podržavam - ne, ne podržavam ga, lopovluk je lopovluk, bez obzira na koji način je nešto loše napravljeno. Barem nije direktno fizički nikoga ugrozio.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 8:34 (učo).
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
summus kaže...

Na dnevniku su rekli da IT školu nije mogao upisati zbog loših ocjena. Nesposoban za školu, a sa druge strane sposobniji od mnogih koji završe faks.

 Ukratko: "Tko uči, znaće. Tko krade, imaće." Izreka iz davnih dana kad se naveliko primjenjivalo snađi se druže.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
14 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
summus kaže...

Na dnevniku su rekli da IT školu nije mogao upisati zbog loših ocjena. Nesposoban za školu, a sa druge strane sposobniji od mnogih koji završe faks.

 Njegov prijatelj iz srbije javno na fbu trazi "senior suportera za webstresser jer je dzek zara dobijo odkaz jer je cigan uspeo da sjebe kompijuter".

I kid you not, to mu je status.

S obzirom da se druzio s ovim nasim iz Zapresica, mogu pretpostaviti da im je inteligencija tu negdje.

Ali evo, for the sake of the argument, i da je 2x inteligentniji od svog prijatelja suosnivača iz srbije (jer ono, s kim si takav si) to ga i dalje čini poprilično glupim.

 

Jedino ako je status sarkazam. Al zasto javno objavljiva da administrira servis, nije mi jasno.

 

Tako da ipak mislim da s razlogom nije mogao upisati IT skolu i da je vjerojatno nesposoban za zivot, a kamol za iole ozbiljniji faks.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 8:48 (passat).
14 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
summus kaže...

Na dnevniku su rekli da IT školu nije mogao upisati zbog loših ocjena. Nesposoban za školu, a sa druge strane sposobniji od mnogih koji završe faks.

mah kakva skola, na kraju jedva znaju i komp upalit, bitna je snalažljivost, pogotovo u IT svijetu

14 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
Glavas_ZG kaže...

nevin je

 svi u zatvoru su nevini 

15 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
danmega kaže...
Glavas_ZG kaže...

nevin je

 svi u zatvoru su nevini 

- pogotovo kad postoji navod da je prije tri godine hackirao (što god to značilo novinarima...) banku. (klasičnom matematikom 19to gidišnjak, karijeru započinje s -3g = 16, tj onu javnu poznatu policiji..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
S jedne strane se divite kriminalcima, a s druge čudite što nam je država u banani. Nije nam loše jer postoje lopovi, oni postoje svugdje, loše nam je jer lopove (i ubojice, ratne zločince) prihvaćamo kao 'uspješne'. Evo Bandić, Pašalić, Kutle, Rojs i Mamić uspješni za popizdit, a i Horvatinčić se dobro drži. Brkić prepisao diplomski i dalje je uvaženi saborski zastupnik i potpredsjednik HDZa.

Samo se divite 'sposobnom' klincu, za koju godinu ćete ga možda i birati za zastupnika, a i diplomu će valjda kupiti u međuvremenu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
11 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio i –

Kiki, trebo si izdavat fiskalne račune

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio

i AlCapone je nadrapao zbog poreza.. tak da, -da.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: 19-godišnji zaprešićki haker dobro se obogatio
ihush kaže...
danmega kaže...
Glavas_ZG kaže...

nevin je

 svi u zatvoru su nevini 

- pogotovo kad postoji navod da je prije tri godine hackirao (što god to značilo novinarima...) banku. (klasičnom matematikom 19to gidišnjak, karijeru započinje s -3g = 16, tj onu javnu poznatu policiji..)

 hakiro ja bankomat, pajserom

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice