WikiLeaks: CIA godinama hakira Mac računala

poruka: 32
|
čitano: 4.282
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "WikiLeaks: CIA godinama hakira Mac računala".
11 godina
offline
Re: WikiLeaks: CIA godinama hakira Mac računala
Zechina kaže...

Da sam ja glavni čika u CIA, instalirao bi "essential firmware" u fancy miša i ponudio ih na alibabi i ebayu po 2$. I ne treba ti fizički pristup, pokoriš odma čitav planet.

No čemu se zahebavati kad je tu... Windows update .

 

Da sam zli, ne bih išao na miševe, nego na USB stickove.

HID periferija ti ne daje dovoljno prostora za igranje, a sve ostalo je ili egzotika (multimedija) ili se ne koristi često.

No, nedostatak je što moraš krojiti firmware za svaki OS posebno.

Lakši pristup je nešto što iskorištava multimaster protokole (kao npr. pokojni Firewire), ili one koji imaju pristup na DMA kontroler (Thunderbolt).

https://en.wikipedia.org/wiki/Thunderbolt_(interface)#Vulnerability_to_DMA_attacks

 

Ako pak imaš fetiš na korumpirane i poludovršene drivere, Thunderbolt ima još zakopanu gomilu iskoristive i slabo testirane funkcionalnosti.

 

S obzirom na stanje sigurnosti računala danas, u slučaju da si zbog nečega zanimljiv špijama, a to što im je zanimljivo imaš na računalu, možeš slobodno primijeniti ono što su Dublinersi opjevali u doba Hladnog rata i opasnosti od radioaktivnih gljiva:

"Whilst maintaining this posture
  You can make a final gesture
  And with a little muscular pressure
  You can kiss your arse goodbye"

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 20:52 (Djuro von Prekoplotovich).
15 godina
odjavljen
offline
Re: WikiLeaks: CIA godinama hakira Mac računala
Djuro von Prekoplotovich kaže...

S obzirom na stanje sigurnosti računala danas, u slučaju da si zbog nečega zanimljiv špijama, a to što im je zanimljivo imaš na računalu...

 https://xkcd.com/538/

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice