Visoka škola za primijenjeno računalstvo

poruka: 42
|
čitano: 10.097
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Visoka škola za primijenjeno računalstvo".
16 godina
offline
Visoka škola za primijenjeno računalstvo

ako je nožica dekan, onda su u banani..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo
nixass kaže...

ako je nožica dekan, onda su u banani..

 haha jesmo si mi kolege sa TVZa? :) Upravo to sam i ja htio napisati... a cuj.. tip bu im citao sa slideova :D
16 godina
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo

Godina je 31.000 kn i upisi su 1.9.

Znaci tko ne upise fax do 1.9. a ima para, ide na ovo :-) Jer je isti program i titula (180 ECTS) kao na Tehnickom veleucilistu samo sto se masno placa.

 

 

Ili ako firma zeli nekoga poslati na obuku jer se moze birati termin predavanja i postoji izvanredni status studenta.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.7.2008 2:26 (dado).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo
dado kaže...

Godina je 31.000 kn i upisi su 1.9.

Znaci tko ne upise fax do 1.9. a ima para, ide na ovo :-) Jer je isti program i titula (180 ECTS) kao na Tehnickom veleucilistu samo sto se masno placa.

 

 

Ili ako firma zeli nekoga poslati na obuku jer se moze birati termin predavanja i postoji izvanredni status studenta.

 Ajme 31k kuna? Mi trebamo težiti društvu znanja? Kako kada će uskoro fakultet postati privilegija samo za bogate?
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
Visoka škola za primijenjeno računalstvo

Znaci u ovoj skoli nema standardnih predmeta, sve su tehnicki? Izuzev matematike... Mene je to najvise odbijalo od faksa, ici na faks zato sto te zanima racunalstvo ali istovremeno i uciti nesto sto te uopce ne zanima.

 

I da li je ovo ekvivalent fakultetu ili visoj skoli? Tj., da li mi je isto zavrsio ovu skolu ili fakultet? (sto se tice papira, ne znanja)

Yes, No.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo
Vedran kaže...

Znaci u ovoj skoli nema standardnih predmeta, sve su tehnicki? Izuzev matematike... Mene je to najvise odbijalo od faksa, ici na faks zato sto te zanima racunalstvo ali istovremeno i uciti nesto sto te uopce ne zanima.

 

I da li je ovo ekvivalent fakultetu ili visoj skoli? Tj., da li mi je isto zavrsio ovu skolu ili fakultet? (sto se tice papira, ne znanja)

Danas su svi fakulteti ustrojeni na nacin 3+2. Nakon tri godine prvopristupnik i nakon dodatne dvije godine specijalist (strucni) ili magistar (sveucilisni).

No osvrnimo se na kvalitetu spomenute ustanove:
- slusao sam o njoj dok je bila jos u povojima i bila je zamisljena izrazito ambiciozno. Nacelno ideja je bila da slusas kolegije koji su ujedno i MSCA/CCNA/..... pripremni tecajvi. Drugim rijecima nakon 3 godine skolovanja imas i formalno obrazovanje i certifikate. Cijena je trebala biti ok jer su takvi tecajevi skupi, a bio je u planu (i djelomicno okupljen) zaista vrhunski kadar. Pitam se sto je od svega toga ostalo? Steta.

- dekan Nožica je lisen svakog smisla za obavljanje bilo kakvog posla. On je cisti prodavac magle, koji se vjerojatno uz pomoc debelih veza popeo na neko dobro mjesto i sada na temelju toga skakuce dalje. Ono sto nazalost jako dobro znam je da je svaki njegov poslovni projekt potpuna propast, a njegov angazman na svim visokim ucilistima do sada cista katastrofa. U svakom je dobio otkaz prvom mogucom prilikom.

- Algebra koja je i pokrenula ovaj studij je sve slabije i slabije kvalitete. Umjesto zadrzavanja starog i kvalitetnog kadra uzimaju nove i losije, ali su im zato jeftiniji. Oni su to mogu dozvoliti. Nemaju se cega bojati.

- "odobrio FER" je sramota za FER kao jedan od fakulteta koji se kod nas najvise cijeni, a i vani je koliko-toliko prepoznatljiv. Mislim da im ipak nije tolika frka s lovom da si ime kurvaju za kikiriki.

Iskreno mislim da trebas propustiti ovu "priliku".
16 godina
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo
infinityzg kaže...
nixass kaže...

ako je nožica dekan, onda su u banani..

 haha jesmo si mi kolege sa TVZa? :) Upravo to sam i ja htio napisati... a cuj.. tip bu im citao sa slideova :D
 nego kaj! Smijeh
like je dobar samo za prodavanje magle (to mu je i struka uostalom..).
a sve ozbiljnije stvari o kojima je pričao su propale (ili nisu ni krenule s mjesta) - najviše mi u sjećanju stoji ona priča kak se na rebru gradi tvz-ova nova zgrada, da su financije već osigurane, samo treba krenut u projekt.. Smijeh katastrofa.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo
nixass kaže...

ako je nožica dekan, onda su u banani..

 zašto?
imaš neki primjer ili objašnjenje?
mislim, nikoga ne branim, ali ne možeš nekoga "popljuvati" bez obrazloženja... pogotovo jer tu sigurno ima ljudi koji bi nešto ovakvo upisali.
16 godina
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo
sasa kaže...
nixass kaže...

ako je nožica dekan, onda su u banani..

 zašto?
imaš neki primjer ili objašnjenje?
mislim, nikoga ne branim, ali ne možeš nekoga "popljuvati" bez obrazloženja... pogotovo jer tu sigurno ima ljudi koji bi nešto ovakvo upisali.
 bio mi je voditelj studija godinu dana.
nakon 2 mjeseca sam od asistenata i ostalih profesora slušao žalopoljke o njegovoj "stručnosti".
sljedeće godine je on sam završio ko nekakav "stručni suradnik", da ga naredne godine više ne bi bilo na faxu.
tvz - računarstvo
16 godina
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo
ontherunfromthelibians kaže...
- "odobrio FER" je sramota za FER kao jedan od fakulteta koji se kod nas najvise cijeni, a i vani je koliko-toliko prepoznatljiv. Mislim da im ipak nije tolika frka s lovom da si ime kurvaju za kikiriki.

 
Sramota? Ja sam zavrsio FER po starom programu i ovaj novi program je smijesan. Tako da ce FER izgubiti kredibilitet sto je OK po meni. Dosta je bilo razmetanja diplomama. Vrijeme je da dobijemo strucan kadar. Mene su ucili neba i zemlje po starom programu. Znam napraviti analizu spektra na 20 nacina. Pronac naboje u prostoru i crtat magnetske silnice oko njih. Ma sve je to super no to meni ne treba u poslu kojim se bavim. Da postoji nesto kao CERN onda bi tamo radio i iskoristio to znanje. U Hrvatskoj svo to znanje nije potrebno.

Van ne zelim ici jer, guess what, FER vani nije bas tako popularan koliko se smatra. Cak nije ni na TOP 50 fakulteta u Europi. To su nasi (hrvata) kompleksi manje vrijednosti pa smo si umislili da smo najbolji u svemu. I to je stav FERa koji se meni gadi. U statutu FERa sada pise da nastavak studija (ove 2 godine u 3+2) mogu upisati samo studenti sveucilista. Znaci ljudi sa ovog faxa ili TVZ-a ne mogu nastaviti studij na FERu sto je po meni notorna glupost. Neka poloze razliku, neka imaju prijemni, skupo plate, bilo sto - samo im dajte mogucnost. Zasto je to tako? Vjerojatno egotripovi FERa kako su oni najbolji ovo ono a zapravo ne vide koliko unazaduju ovu zemlju. Jebale vas diplome, dajte ljudima da uce! Fali nam kadra! Pa necemo valjda uvozit strucnjake iz EU..

Zato treba pozdraviti sve te strucne studije gdje ljudi nauce struku a ne znanost. Ima hrpa ljudi sa FERa koja zna napraviti tranzistor, sve izracunati, izbalansirati sum i brum ali ne zna napraviti jednu obicnu sklopku sa PNP-om koja radi.

To svemoguce znanje koje sam dobio na FERu ja nemam gdje iskoristiti a ne zelim se ici kurvati u EU jer kao sto sam rekao, FERova diploma nije bas tako poznata da mi garantira posao u EU/USA.
15 godina
neaktivan
offline
Visoka škola za primijenjeno računalstvo

FER nije ETF. Od onda po mom misljenju, ne valjaju :D A danas, oni skoluju vise menadjere nego inzinjere. A ovo sto pise u njihovom statutu, oni krse pravila bolonjske deklaracije. Sve vise i vise poslodavaca prima u radni odnos ljude sa strucnim studijem. Procesljajte malo MOJ POSAO pa ce te vidjeti da neki navode i TVZ npr. Stucni studiji suradjuju sa firmama, a neki predavaci i rade u tim firmama. Ja sam na TVZu i sretan sam sa svojim izborom. Dalje idem na PMF :) Oni su ipak nesto skloniji strucnim studijima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo

@dado

ja sam završio Elektro... na tvz-u i htio sam dalje na fer, ali kad sam vidio da primaju samo sveučilišne provstupnike i još k tome nema izvanredno, rekao sam doviđenja.

 

nadalje imam volje i želje, a opet nemožeš.

tvz sam upisao zato što nisam upao na fer.mogao sam uz plačanje, ali nisam imao novaca tada.

onda sam gledao mogučnost nastavka na foi-u u varaždninu i tamo se može upisati izvanredno, ali isključivo ako je osoba završila informatiku, računarstvo i minimalno treba imati prosjek 3,5, a polaganje razlike kreće se od 30 ETCS bodova pa do 45.

6-8 ispita.od kojim najmanje 24 bod atreba skupiti prije početka 1.semestra diplomskog studija.

 

također bio je objavljen natječaj za upis kandidata na studij računarstva u jednom gradu, na jesen kreće prva generacija s time da nema prijamnog ispita.

takvi studiji služe samo da se pokupi lova i da se naruši ugled struke.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo
infinityzg kaže...

FER nije ETF. Od onda po mom misljenju, ne valjaju :D A danas, oni skoluju vise menadjere nego inzinjere. A ovo sto pise u njihovom statutu, oni krse pravila bolonjske deklaracije. Sve vise i vise poslodavaca prima u radni odnos ljude sa strucnim studijem. Procesljajte malo MOJ POSAO pa ce te vidjeti da neki navode i TVZ npr. Stucni studiji suradjuju sa firmama, a neki predavaci i rade u tim firmama. Ja sam na TVZu i sretan sam sa svojim izborom. Dalje idem na PMF :) Oni su ipak nesto skloniji strucnim studijima.

 ja sam završio TVZ i mogu ti reći ako nemaš veze teško da češ upasti u neku kvalitetnu firmu.
znam iz iskustva, konkurencija je jaka i jako male šanse su ti za zaposlenje.

16 godina
neaktivan
offline
Visoka škola za primijenjeno računalstvo

Meni se ovo svidjelo iz jednog razloga: zelim fakultetsko obrazovanje ali s druge strane ne zelim se zamarati nepotrebnim predmetima... Cijena bi mogla biti i bolje ali ako uzmemo u obzir da MCSA i MCSE kostaju oko 35 K Kn onda mi se cini nekako i OK, uz posao bi se dao izgurati i taj faks a u konacnici imam i certifikate i iskustvo i diplomu...

 

Ili ipak ne?

Yes, No.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Visoka škola za primijenjeno računalstvo

naše obrazovne ustanove su za k...

 

uče se gluposti, svašta se mora znati, umjesto da se čovjeka nauči konkretno šta njemu treba.i s takvim bahatim ponašanjem EU će nas pregaziti, a stuiranje po bolonji je pič.... dim.

skupljaju se bodovi za prisutvo, pa za vježbe se dobiva, pa za kolokvije itd..

 

po starom sam uvijek bio, svi smo odradili sve vježbe.i da smo imali kolokvije od 5 kolokvija da sam prošao samo dva imao bi u indexu najmanje 2.

 

slušao sam jedan predmet po bolonji jer sam ga pao na komisiji, dobio sam 3 u index preko kolokvija, prisustva i labosa, a da nisam pogledao.

 

a za ispit učio ko mutav i nisam mogao proći.

toliko o bolonji.i mislim da onaj tko je imao prosjek 2.5 po starom vrijedi barem 4 po novom.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Visoka škola za primijenjeno računalstvo

FER je u posljednje vrijeme propao u kvaliteti. Ako ti se studira na koliko-toliko dobrom fakultetu, dođi na FESB u Splitu. Daleko bolja solucija. Oboje ima isti problem: u nekim segmentima loš stručni kadar, ali na FESB-u za veći dio bitnih predmeta predaju ljudi iz struke, informatičari, programeri, menadžeri, arhitekti (softverski) i ostali stručnjaci koji su vrlo uspješni u svom poslu. Iako FESB dosta gura na elektroniku, a strojari (tradicionalno dosta jaki) drže dobar dio, stručni računarski dio je doista svjež i kvalitetan.

Dovoljan dokaz ti je i to da na Microsoftovom natjecanju Imagine Cup, redovito i uvjerljivo pobjeđuju ekipe s FESB-a koje se također redovito plasiraju u vrh natjecanja.

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo

na TVZ-u je dobra stvar kaj možeš upisat CCNA za nešto malo manje od 4000kn..

i kaj se općenito tog faxa tiče, kvaliteta mu se diže strahovito brzo.

16 godina
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo

Ja razmisljam o nastavku studija na ETH u Zurichu. Ako vec moram placati onda da to bude diploma da ti se smrzne govno :-D

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.7.2008 22:08 (dado).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo

Cool, da Nožica ... Cool

Ali pazi - piše na njihovim stranicama da je "privremeni" dekan . Btw. nisam znao da dekan drži predavanja Belji se, pa mi ovo "čitanje sa slideova" nije baš jasno? Infinityzg?

Inače čuo sam za ovo tek jučer i malo proučavao što se još nudi po tom pitanju - moram priznati da sam se zapalio, a onda me vi poljuljate sa svojim komentarima Mršti se.

Cijena - to me ne opterećuje jer imaju zanimljiv kredit koji se otplaćuje tek nakon 4 godine - nisam našao na ostalim sličnim institucijama tu varijantu?

Kvaliteta - slušao sam u Algebri nekoliko seminara i bio sam i više nego zadovoljan - ovo o novim jeftinijim ljudima me zanima - ontherunfromthelibians - može komentar po tom pitanju? Kako to misliš da si algebra može dozvoliti rušenje kvalitete ? Misliš da ih to ipak ne bi koštalo na kraju? Gdje si primjetio rušenje kvalitete? Slušao sam MCSA kod njih i dečki su bili super. Što si ti slušao da je bilo loše? KAžeš da si slušao o visokoj školi dok je još bila u povojima i da je okupljeni kadar bio ok - nakon toga kažeš da treba propustiti priliku - zašto ako je kadar ok i ideja je ok i cijena je ok (po tebi) za ono što se nudi? ne kužim??

Mene je najviše zapalilo ovo s certifikatima, jer godina studija u usporedbi s cijenom MCSA akademije je smiješna ako se uzmu u obzir svi ostali certovi koji su u igri.

Hvala na komentarima

Mirkec

16 godina
neaktivan
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo
dado kaže...

Ja razmisljam o nastavku studija na ETH u Zurichu. Ako vec moram placati onda da to bude diploma da ti se smrzne govno :-D

 Dobar izbor.
If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo
ti se šališ oko zuricha ili.....
Viva la vida
16 godina
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo
unknown kaže...
ti se šališ oko zuricha ili.....
 
 Zasto bi se salio? :)

Prekvalificirat cu diplomu u Master degree i upisati PhD i platiti si to iz firme.


Tamo je to puno kvalitetnije izvedeno nego ovdje. A i oprema je killer :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo

Iako je i EP dobar.

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
offline
Visoka škola za primijenjeno računalstvo

Da, solidan je a nije ni skup. Samo sto je dio predavanja na francuskom kojeg ne znam :)

Iako me po lokaciji i kampusu definitivno najvise privlaci Utrecht

 

Samo sto kosta 10,000 eura ako si Non-EU gradjanin dok EU gradjani placaju samo 1,500 eura :-/

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.7.2008 15:34 (dado).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo

Nauči francuski, to je jako lijep jezik.

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo
MarkoCro kaže...
 ja sam završio TVZ i mogu ti reći ako nemaš veze teško da češ upasti u neku kvalitetnu firmu.
znam iz iskustva, konkurencija je jaka i jako male šanse su ti za zaposlenje.

Prosjecni uvijek imaju male sanse za zaposlenje.

 

Treba biti bolji. Razmisljati dugorocno i ne prodavati se za 500-1000kn razlike. Glup poso je glup poso, neovisno o tome koliko je placen i kao takav nema buducnosti.

 

(ali otisli smo u OT)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo
mirkec2 kaže...

 

Kvaliteta - slušao sam u Algebri nekoliko seminara i bio sam i više nego zadovoljan - ovo o novim jeftinijim ljudima me zanima - ontherunfromthelibians - može komentar po tom pitanju? Kako to misliš da si algebra može dozvoliti rušenje kvalitete ? Misliš da ih to ipak ne bi koštalo na kraju? Gdje si primjetio rušenje kvalitete? Slušao sam MCSA kod njih i dečki su bili super. Što si ti slušao da je bilo loše? KAžeš da si slušao o visokoj školi dok je još bila u povojima i da je okupljeni kadar bio ok - nakon toga kažeš da treba propustiti priliku - zašto ako je kadar ok i ideja je ok i cijena je ok (po tebi) za ono što se nudi? ne kužim??

Mene je najviše zapalilo ovo s certifikatima, jer godina studija u usporedbi s cijenom MCSA akademije je smiješna ako se uzmu u obzir svi ostali certovi koji su u igri.

Zato sto je djelom okupljen kadar sada negdje drugdje. Osobno pustio bih prvu godinu neka prode, a onda odlucio.

Algebra si moze dozvoliti rusenje kvalitete jer je dovoljno velika da zapravo nema nikakve konkurencije. Ako budu u problemima spustiti ce cijene, imaju dovoljan broj polaznika da si i to mogu dopustiti. Skolpe jos koji ugovor o skolovanju sa npr. MORH-om i to je to.

Mislim da gdje god se Nozica pojavi na toliko odgovornoj funkciji nesto je klimavo u samim pocecima cijelog projekta.

btw sto znaci "odobrio FER"? Znaci li to da mozes nastaviti studij na FERu? Ako ne, onda je mogao odobriti i bogoslovni fakultet i sa jednim i drugim odobrenjem bi si mogao obrisati znas i sam sto. Sve mi se to cini mutno, jako mutno.

Vrijeme ce pokazati.  Reci cu ti sto sam nekome rekao i na PM. Ja ne tvrdim da ti mogu dokazati bilo sto od ovoga sto sam rekao (dakle sve je to "rekla-kazala"), ali radio sam sa svima ukljucenim u taj projekt i misilm da bi trebao biti oprezan. Dakle predlazem ti da me shvatis kao jos jedno od 100 laprdala, ali ako cujes jos ovakih informacija da budes na oprezu. Nemoj dozvoliti da ti misljenje nekoga sa foruma previse utjece na odluku, ali nemoj bas niti posve ignorirati sve sto ti ne pase.
16 godina
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo
naxeem kaže...

Nauči francuski, to je jako lijep jezik.

 
Vjerujem samo sto mi se neda uciti jos jedan jezik Smijeh
16 godina
neaktivan
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo
naxeem kaže...

Nauči francuski, to je jako lijep jezik.

 to bi trebalo počet od malih nogu. sad kao teenager sam probal talijanski(učim eng. i njem. u školi, a super mi idu), al nisam uspel. stari mi je dal svoje knjige(on je isto pokušal jer ima prijatelje u Italiji, al je odustal), i pokušal, čital sam si, naglasak čuješ na televiziji ( Neki dijelovi Kuma i Čarolija(ne gledam)), i počel bi učit, al nigdje prijevoda, nit u udžbeniku, nit u radnoj. neke se dalo logički skužiti kaj ko govori, al nemreš. da sam se onda potrudil danas bi govoril talijanski. pazi, na početku ti je mozak ko spužve, sve upija, s godinama ti toga više nema, lakog učenja(ima opsebnih metoda, al nisu prikladne za javnost).  sestrična mi ima dečka u Francuskoj. onda je došel k meni doma(na engleskom komuniciramo)
i pravdali se koji je jezik teži. on je uspjel reći Petar Petru plete petlju. aql dok je on nam zadal. to je išlo otprilike ovak : n šaso šase šasoa šeso( to je samo 1/4 toga), tak da malo dijete more to postepeno naučit, al nekom starijem, NO WAY, DUDE !
http://www.freewebs.com/horagio/ 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Visoka škola za primijenjeno računalstvo
ontherunfromthelibians kaže...
Zato sto je djelom okupljen kadar sada negdje drugdje. Osobno pustio bih prvu godinu neka prode, a onda odlucio.

Vrijeme ce pokazati.  Reci cu ti sto sam nekome rekao i na PM. Ja ne tvrdim da ti mogu dokazati bilo sto od ovoga sto sam rekao (dakle sve je to "rekla-kazala"), ali radio sam sa svima ukljucenim u taj projekt i misilm da bi trebao biti oprezan. Dakle predlazem ti da me shvatis kao jos jedno od 100 laprdala.
 hmmm, da - ovime si mi upravo rekao da te ne shvatim kao jednog od 100 laprdla, već kao "the laprdalo", jer ovo što si rekao govori samo jedno -> u pitanju je tvoja osobna osveta onima koji su te iz nekog razloga ili izbacili iz projekta ili umanjili tvoju dobit u cijeloj priči ili sam nešto pogrešno shvatio? Ako jesam - sorry.
Mirkec 
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice