Virusi pokrenuti prije Windowsa

poruka: 16
|
čitano: 3.343
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Virusi pokrenuti prije Windowsa".
16 godina
odjavljen
offline
Virusi pokrenuti prije Windowsa

Dakle možemo birati - ili zabraniti prazan prostor između diskova, kupiti računalo bez diska ili ne paliti računalo uopće. Opcije su mnoge...

Freak Show Inc.
 
16 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Virusi pokrenuti prije Windowsa

pa koliko znam, Avast ima opciju dubinskog skeniranja prije boota. A ako to ima free verzija, garant imaju i neke Enterprise verzije za velike firme.

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
13 godina
offline
Virusi pokrenuti prije Windowsa

Kad je F-Prot mogao unistiti Jacka the Rippera, moci ce i ovo 

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Virusi pokrenuti prije Windowsa
Friday kaže...

Dakle možemo birati - ili zabraniti prazan prostor između diskova, kupiti računalo bez diska ili ne paliti računalo uopće. Opcije su mnoge...

 Valjda između particija.
Može i ovako:
Dakle možemo birati - ili zabraniti prazan prostor između diskova, kupiti računalo bez diska ili ne paliti disk uopće. Diskovi su mnogi...

Disko, disko

16 godina
offline
Re: Virusi pokrenuti prije Windowsa
Friday kaže...

zabraniti prazan prostor između diskova

Evo ja sam strpao diskove u kavez jedan na drugi, nema prostora između njih. Jesam li sad siguran?

8 godina
offline
Virusi pokrenuti prije Windowsa

A i tekst članka je genijalan:
Nemesis je instaliran na prazni prostor između patricija

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Virusi pokrenuti prije Windowsa

MBR virusi koliko znam nisu nista novo, samo ih nije dugo bilo, jel se to onda ko moda vraca retro? Hoce li microangelo ponovo se rasiriti?

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Virusi pokrenuti prije Windowsa

Možda onda zajebat MBR i krknuti GPT sa UEFI (uključiti secure boot), pošto je to nešto novo, nešto divlje,....

[M|C] LuX_CRO
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Virusi pokrenuti prije Windowsa

eh, kad bi OS bio samo aplikacija kao što su neki ("omraženi") ... s ovim mogu imati problem samo IBM PC kompatibilci zbog osnovnog načela rada koji se nije mijenjao od početaka. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Virusi pokrenuti prije Windowsa

Ja se nacelno drzim jednog pravila - nikada ne stavljati zuti snijeg u usta!

Freak Show Inc.
 
12 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Virusi pokrenuti prije Windowsa

- evo i dodatka žutom snijegu, AV..

 

frapira kad se o virusima piše kao nešto novom, boot i sl. .. bit će još jedan MSov poticaj .. i skora akcija BSA.

manje frapira posljedično, gluparije koje se tad navode.. u usporedbi je žuti snijeg mila majka. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Virusi pokrenuti prije Windowsa
ihush kaže...

frapira kad se o virusima piše kao nešto novom, boot i sl. .. bit će još jedan MSov poticaj .. i skora akcija BSA.

 Pa prije su se gotovo svi virusi upisivali u mbr, kao da je to nešto novo. Šta se to ne rješava jednostavnim sys c: na starim kantama, tj. bootsect nakon bootanja s novijim os-om?

 

15 godina
online
Re: Virusi pokrenuti prije Windowsa
bed kaže...
ihush kaže...

frapira kad se o virusima piše kao nešto novom, boot i sl. .. bit će još jedan MSov poticaj .. i skora akcija BSA.

 Pa prije su se gotovo svi virusi upisivali u mbr, kao da je to nešto novo. Šta se to ne rješava jednostavnim sys c: na starim kantama, tj. bootsect nakon bootanja s novijim os-om?

 

 lako se fixa mbr, ali dok ne počistiš sys-fileove nisi ništa napravio.

sys c je već nestao... dok bcd ms otežava juzeru, automatika ili ništa. banalna stvar edit boot menija postojalo do w7.. juzer tad koristi 3rd party za elementarnu stvar usporedivo s odabirom de-teme...

u textu su institucije-banke... ma bzvz.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Virusi pokrenuti prije Windowsa

Zašto uopće skenirati čitav disk. Antivirus može očitati podatke o particijama i naći koji blokovi pripadaju MBR-u i PBR-u, te njih skenirati. Neparticionirani prostor se može iskoristiti za spremanje virusa, ali treba postojati kod koji će ih pokrenuti ili u MBR-u ili na filesystemu, tako da taj dio nema potrebe skenirati. Isto je i s praznim prostorom unutar particije, uz dodatak da tamo spremljen virus može vrlo lako biti izbrisan.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Virusi pokrenuti prije Windowsa

- AV je beskoristan kad je 'pravi' virusić u igri, nema AVa u trenu boota.. (to je ideja sec.boota btw..). Tema uopće nije za obične juzere bitna. +idenitčna situacija kao rumunjski ATM..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Virusi pokrenuti prije Windowsa
Pa nije li procjena da 90% virusa ionako prođu nezapaženi?
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice