V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u

poruka: 23
|
čitano: 2.919
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u".
14 godina
neaktivan
offline
V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u

"Radi se relativno novoj mrežnoj tehnologiji pomoću koje vozila neprestano šalju podatke o svojoj trenutačnoj lokaciji..." mislim da je ovo poanta svega, neš` više moći pobjeći muriji..

U šta se sve ovo pretvara ni na wc nećeš moći bez nekog odašiljača..

Moj PC  
4 4 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u
Ovo me podsjeca na onu igru sa tri frakcije u kojoj je jedna tehnoloski napredna i sve se nadzire uz pomoc tehnologije u kojoj zivi represivno drustvo i ako se pobunis i miis drukcije odmah te smaknu bespilotne letjelice.. dakako druga frakcija se odala biotehnologiji -genetske manipulacije a treci su ostatali izmedu njih nesjecam se sto su oni mogli(magija sile prirode ili mentalne sposobnosti ili mjesavina kiborg bio mutanta)

Pitas se koliko nam igre predvidaju realnost, jos kad pogledas deus ex:human evolution a vidis kako hoce cipiati i ljude (zivotinje vec jesu)
15 godina
online
Re: V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u
Killua kaže...
Pitas se koliko nam igre predvidaju realnost, jos kad pogledas deus ex:human evolution a vidis kako hoce cipiati i ljude (zivotinje vec jesu)

ne da predviđaju već su, uz filmove, alat za pripremanje svijesti širokih masa na takve već definirane putove budućnosti a koje definiraju (trenutni) krugovi moći. zanimljiv je i sam princip implementacije ideje recimo u toj igri koju spominješ jer se tamo kao daje mogućnost "slobode" izbora između fiksnih "frakcija" a u stvari se radi o podlom načinu da se pomiriš kako nema četvrte opcije a to je vraćanje korjenima i odbacivanje takvog tehnološkog "napretka" koji očito prvenstveno koristi vladajućoj garnituri (bilo političkoj, bilo tehnološkoj, bilo korporacijskoj, bilo religijskoj) u postizanju još većeg stupnja kontrole a time i moći. drugim riječima - mi mali nemamo ništa više benefita (poput seksa) neg prije već samo sve više i više utjehe da imamo sve manje i manje slobode (u obliku gluposti poput "cybersexa")

15 godina
offline
Re: V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u
Killua kaže...
Ovo me podsjeca na onu igru sa tri frakcije u kojoj je jedna tehnoloski napredna i sve se nadzire uz pomoc tehnologije u kojoj zivi represivno drustvo i ako se pobunis i miis drukcije odmah te smaknu bespilotne letjelice.. dakako druga frakcija se odala biotehnologiji -genetske manipulacije a treci su ostatali izmedu njih nesjecam se sto su oni mogli(magija sile prirode ili mentalne sposobnosti ili mjesavina kiborg bio mutanta)

Pitas se koliko nam igre predvidaju realnost, jos kad pogledas deus ex:human evolution a vidis kako hoce cipiati i ljude (zivotinje vec jesu)

Jel se sjecas koja je to igra? Cini se zanimljiva.

15 godina
offline
Re: V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u
dasoo988 kaže...

"Radi se relativno novoj mrežnoj tehnologiji pomoću koje vozila neprestano šalju podatke o svojoj trenutačnoj lokaciji..." mislim da je ovo poanta svega, neš` više moći pobjeći muriji..

U šta se sve ovo pretvara ni na wc nećeš moći bez nekog odašiljača..

Da nećeš moći pobjeći, bilo bi i hebeno vrijeme. 

Neki dan me budala ide pretjecat, ja vozim 10 više od ograničenja, a on pretekne auto iza mene, mene a dolazi auto s druge strane, i ja nek sad kocim, da mi se ovaj iza nabije u auto samo da ovaj kreten može skrenuti natrag u desnu traku i da ga ne lupi ovaj iz kontra smjera.

 

Ili se dvije trake spajaju u jednu, i na tom spoju me pretekne, jedva jer mjesta između rubnika i mog auta je bilo jako malo, falila je sitnica da me ne zakaci.

 

Prije par godina dva frenda su mi poginula, jer je još uvijek nepoznati auto skrivio nesreću, i pobjegao, a danas nakon tolko godina još uvijek ne znaju ko je to bio.

 

Tako da, nek stave kaj god hoće, ako se budem ja time osjećao sigurnim na cesti, da ne moram paziti na budale u prometu.

hobi:moj-android.net
15 godina
offline
V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u

"Hekleri" sto bi moj dido rekao, sada vec ugodno trljaju ruke:D novi teren za testiranjaL:D

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: &amp
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u
nsoul kaže...

Da nećeš moći pobjeći, bilo bi i hebeno vrijeme. 

Neki dan me budala ide pretjecat, ja vozim 10 više od ograničenja, a on pretekne auto iza mene, mene a dolazi auto s druge strane, i ja nek sad kocim, da mi se ovaj iza nabije u auto samo da ovaj kreten može skrenuti natrag u desnu traku i da ga ne lupi ovaj iz kontra smjera.

 

Ili se dvije trake spajaju u jednu, i na tom spoju me pretekne, jedva jer mjesta između rubnika i mog auta je bilo jako malo, falila je sitnica da me ne zakaci.

 

Prije par godina dva frenda su mi poginula, jer je još uvijek nepoznati auto skrivio nesreću, i pobjegao, a danas nakon tolko godina još uvijek ne znaju ko je to bio.

 

Tako da, nek stave kaj god hoće, ako se budem ja time osjećao sigurnim na cesti, da ne moram paziti na budale u prometu.

Točno to... Vrijeme je da se budaletine maknu s cesta. Previše života ode na razno razna "ja sam faca" preseravanja, nepropisna preticanja ljudi s Yugom 45 koji imaju IQ45, itd... Ako je cijena toga totalni red i nadzor u prometu neka bude. Puno bolja opcija nego smrt na cesti.

 

Iako mislim da policija neće preko te tehnologije nadzirati prekršaje vozača, već će se radit o pametnim automobilima koji će znati predvidjeti opasne situacije (tipa kreneš preticat na autocesti i auto te upozori da iza tebe u traci za pretjecanje juri Audi A6 210km/h i postoji mogućnost sudara). A ako će neka organizacija nadgledati kud ja idem i šta radim i dal ga mećem ženi il ljubavnici, baš me briga, bitno da žena nema pristup tom nadzoru {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2014 10:39 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Re: V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u

Treba to pod hitno uvest svugdje ne samo u SAD.

 

Nema više bjezanije muriji ili vozit preko ogranicenja. Tamo neki operater sve vidi i posalje signal na tvoj auto, odmah se brzina smanji i ti imas prekrsaj ili slicno.

PUTA MADRID
16 godina
offline
Re: V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u
x18x05x kaže...

Treba to pod hitno uvest svugdje ne samo u SAD.

 

Nema više bjezanije muriji ili vozit preko ogranicenja. Tamo neki operater sve vidi i posalje signal na tvoj auto, odmah se brzina smanji i ti imas prekrsaj ili slicno.

Kao u petom elementu {#}

13 godina
neaktivan
offline
V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u

Sve pet samo se pitam koliko će to imati efekta u našoj sredini, kada policija ne smije ništa da učini određenoj grupi "nedodirljivih". U gradu u kom živim nedavno je grupa "gradskih faca" čiji su očevi veoma uticajni  vozila auto suprotnim smjerom i da bude veci bed prosli su pored kontrolne tacke na kojoj je bila policija. Znate sta se desilo? "Macho" dečki su psovali policiji iz auta dok se ista pravila da ih ne vidi. I da isti su postavili i youtube snimak o tome! Taj sistem i kada bi kod nas bio uveden opet bi služio samo za kontrolu "obiičnih" ljudi, a nikako maminih i tatinih sinova.

 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u
Meni nikada nije bilo jasno zašto ljudi voze preko ograničenja i ne poštuju propise. Ako žele divljati s autom neka odu na pistu ili nek spase sebe i druge tako da vrate vozačku u MUP. Čak i da si savršen vozač, uvjeti na cestama su daleko od idealnih, a i ako divljaš odakle ti pravo očekivati od drugih da oni to ne rade. Ovo zadnje kažem zato što hrpa divljaka misli da ih to neće koštati glave jer one druge "budale" (koje voze po pravilima) paze za obatrojicu. Nije im ni nakraj pameti da na svijetu postoji ogroman broj kretena (poput njih) i da oni u slučaju bliskog susreta uvijek očekuju da se onaj drugi makne aka dva jarca na brvnu. Pravila su tu da bi ponašanje supatnika u prometu bilo donekle predvidljivo, a ne da nas dijele na poslušne papke i buntovne frajere koji voze s jednom nogom u grobu. Život je samo jedan i zato ga nemojte ostaviti u nekom jarku kraj ceste. Na državnoj cesti auto je alat, a ne igračka. Igrajte se po trkalištima gdje postoji dežurna ekipa hitne pomoći i pustite ostatak ljudi da vozi u miru. ZA auto kao prijevozno sredstvo. PROTIV bolesnika koji misle da divljanjem na cesti mogu ubiti samo sebe. Živio Radić!
“Choose your battles wisely. Life is too short to spend it on warring. Fight only the most, most, most important ones, let the rest go.”
13 godina
neaktivan
offline
Re: V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u
Killua kaže...
Ovo me podsjeca na onu igru sa tri frakcije u kojoj je jedna tehnoloski napredna i sve se nadzire uz pomoc tehnologije u kojoj zivi represivno drustvo i ako se pobunis i miis drukcije odmah te smaknu bespilotne letjelice.. dakako druga frakcija se odala biotehnologiji -genetske manipulacije a treci su ostatali izmedu njih nesjecam se sto su oni mogli(magija sile prirode ili mentalne sposobnosti ili mjesavina kiborg bio mutanta)

Pitas se koliko nam igre predvidaju realnost, jos kad pogledas deus ex:human evolution a vidis kako hoce cipiati i ljude (zivotinje vec jesu)

 Koji je to film? {#}

 

Btw ja sam protiv toga. Dosta mi je nadzora bilo kakve vrste.

12 godina
neaktivan
offline
V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u

Neki dan vidio članak u kojem kaže da je u Hrvatskoj prošle godine poginulo 370 ljudi, a u Novom Zelandu (približno isto stanovnika) 89. Pa sad si vi mislite je li bitnije da nas država prati ili da godišnje gine ljudi kao da je rat još uvijek.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2014 12:21 (zoki.zlikowski).
 
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u

Ja sam iz BiH i vozim preko ograničenja na većini  magistralnih puteva ( doduše zavisi i koje auto vozim, ako vozim corsu od stare onda i nmg brze ic od 80 a da pri tome ne žrtvujem veću potrošnju) a u gradu nikad preko ograničenja.

 

Ne znam kakva je situacija kod vas ali u nas na mnogim magistralnim putevima možes ić 90-100 (u dobrim uslovima) bez problema, dok za grad smatram da su razumna ograničenja ( 50 ). Po meni su veći problem babe i djedovi što voze 10-20  ispod ograničenja nego oni koji voze brže.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u
axos kaže...

 

 

Btw ja sam protiv toga. Dosta mi je nadzora bilo kakve vrste.

To ti se onda zove kaos jer ne uzimaš u obzir da nisu svi ljudi "normalni". Nekakva kontrola mora postojati, samo treba naći zlatnu sredinu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2014 12:43 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u
kenan.M kaže...

Ja sam iz BiH i vozim preko ograničenja na većini  magistralnih puteva ( doduše zavisi i koje auto vozim, ako vozim corsu od stare onda i nmg brze ic od 80 a da pri tome ne žrtvujem veću potrošnju) a u gradu nikad preko ograničenja.

 

Ne znam kakva je situacija kod vas ali u nas na mnogim magistralnim putevima možes ić 90-100 (u dobrim uslovima) bez problema, dok za grad smatram da su razumna ograničenja ( 50 ). Po meni su veći problem babe i djedovi što voze 10-20  ispod ograničenja nego oni koji voze brže.

A gle čuda, većinom su za nesreće krivi oni koji voze brže, a ne oni koji voze sporije... Makar vožnja ispod ograničenja pri normalnim uvijetima je također prekršaj (zavisno o kojoj se cesti radi).

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2014 12:47 (lllnuclearlll).
13 godina
neaktivan
offline
Re: V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u
lllnuclearlll kaže...
axos kaže...

 

 

Btw ja sam protiv toga. Dosta mi je nadzora bilo kakve vrste.

To ti se onda zove kaos jer ne uzimaš u obzir da nisu svi ljudi "normalni". Nekakva kontrola mora postojati, samo treba naći zlatnu sredinu.

 Nekakva sigurno. Ali s obzirom da je ima previše svaku dodatnu triba odbijat dok se ne smanji postojeća. Umisto da kamere postave na opasna mjesta pa da vozači svaki put tamo uspore, oni su na ravnicama izvan naselja di je stavljen znak 50, i onda te čekaju u grmlju. A kad ih zoveš da je pljačka onda dođu za 45 minuta do uru kad je sve gotovo i kažu da nemogu ništa (obe stvari bija svjedok iz prve ruke više puta).

 

A na kraju krajeva ovo je pošlo u krivom smjeru jer se nesreće dešavaju najviše zbog spavanja za volanom, pijanstva, i vremenskih uvjeta. Nije problem po autoputu di je 130 vozit 150. Ali ako je magla/snig itd i 100 može bit puno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u
Meni je kuća skoro na centru ravnice između dva blaga zavoja (skoro 500 metara) i otkad su stavili novi asfalt nerijetko mi se kamion s prikolicom proveze skoro 100tku 5 metara od prozora u dnevnoj sobi. Pošto su na tom dijelu sve kuća do kuće nikad nema policijske sačekuše i ovi majstori to znaju pa jure kao sumanuti. Mislili smo skupljati potpise da na dva mjesta stave crnogorske policajce za koje bi skupili pare, ali nitko ne želi dati dozvolu. Dozvoljeno je oko 40 ili 50 pošto je naseljeno mjesto. Pred koju godinu je ženska pobrala dva klinca i pobjegla. Obrana joj je bila da se bojala batina od mještana. Dobila je 3 godine uvjetno. Šta reći...
“Choose your battles wisely. Life is too short to spend it on warring. Fight only the most, most, most important ones, let the rest go.”
11 godina
neaktivan
offline
Re: V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u
Renesis kaže...
Killua kaže...
Ovo me podsjeca na onu igru sa tri frakcije.....

Jel se sjecas koja je to igra? Cini se zanimljiva.

nesjecam se igra je dosta stara gledaj strateske igre do prije 10-15 godina bacala je na C&C Generals

axos kaže...
Killua kaže...
jos kad pogledas deus ex:human evolution a vidis kako hoce cipiati i ljude (zivotinje vec jesu)

 Koji je to film? 

deus ex:human evolution je pc igra

The Man kaže...
...Pred koju godinu je ženska pobrala dva klinca i pobjegla. Obrana joj je bila da se bojala batina od mještana. Dobila je 3 godine uvjetno. Šta reći...

hit and run bich Ruuun ma laze ko pas.  bas za takve koji nabijaju gas po seoskim puteljcima gas isto kao ovi u gradovima kada je zeleni val da ih produ sve pa drmnu i 150km/h bi i stavljao ne asamo nadzor u vozilu nego pametne senzore koji gledaju ogranicenje brzine pa ti kocu motor od tvoje gluposti

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2014 14:57 (Killua).
16 godina
neaktivan
offline
Re: V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u
The Man kaže...
Meni nikada nije bilo jasno zašto ljudi voze preko ograničenja i ne poštuju propise. Ako žele divljati s autom neka odu na pistu ili nek spase sebe i druge tako da vrate vozačku u MUP. Čak i da si savršen vozač, uvjeti na cestama su daleko od idealnih, a i ako divljaš odakle ti pravo očekivati od drugih da oni to ne rade. Ovo zadnje kažem zato što hrpa divljaka misli da ih to neće koštati glave jer one druge "budale" (koje voze po pravilima) paze za obatrojicu. Nije im ni nakraj pameti da na svijetu postoji ogroman broj kretena (poput njih) i da oni u slučaju bliskog susreta uvijek očekuju da se onaj drugi makne aka dva jarca na brvnu. Pravila su tu da bi ponašanje supatnika u prometu bilo donekle predvidljivo, a ne da nas dijele na poslušne papke i buntovne frajere koji voze s jednom nogom u grobu. Život je samo jedan i zato ga nemojte ostaviti u nekom jarku kraj ceste. Na državnoj cesti auto je alat, a ne igračka. Igrajte se po trkalištima gdje postoji dežurna ekipa hitne pomoći i pustite ostatak ljudi da vozi u miru. ZA auto kao prijevozno sredstvo. PROTIV bolesnika koji misle da divljanjem na cesti mogu ubiti samo sebe. Živio Radić!

 

Slazem se s tobom da ima totalnih kretena kojima jedno mjesto na Mirogoju moze doc pameti.

 

Ali, trebamo gledati sliku u cijelini, znakovi, ceste, vozaci. Moj stav je slijedeci: "u Hrvatskoj se namjerno stavljaju suluda ogranicenja kako bi se vozaci mogli kaznjavati. Hrvatska drzava zivi od pljacke". Suludih ogranicenja i znakova ima na svakom koraku. Npr ogranicenje 80, pa 40 iz tko zna kojeg razloga i onda dugo nikakvi znak. Naravno, ovih 40 je prije zavoja, a iza stoji murja sa radarom.

Ili, silni bezobrazni vozaci kanti od autobusa i kamiona koji se vleku cestom (autoputom), dime vise nego u Auschwitzu i ne micu se milom bogu. Da podsjetim da je zakon koji brani staroj autobusnoj krami voznju povucen!

Ceste? Treba li uopce spominjati!

Ja stvarno razumijem onoga tko kilometrima gmize 30 iza kamiona, a murja mirno gleda. Onih par prvih iza kamiona citavo vrijeme dave se otrovima i nis ne vide od dima. A onda dodje prva uzbrdica i gmizanje pada na 15 km\h.

 

Usporedite kako slovenci voze u Sloveniji, a kako kod nas. Ili svabi. Svi oni kad udju u Hr jednostavno popiz... Zasto?

 

Neko s prometnog faksa (stvarno ga i zavrsio) lijepo je rekao za krivice: 30% vozac, 30% cesta, 30% ostalo.

Policijski izvjesataji (statistike) su teska koma. U ovoj tvorevi svi su krivi osim drzave.

 

 

A sto se tice ovog sustava bas me zanima kak bu to delalo. GPS itekako ima ogranicenja po pitanju rezolucije, a i silno zagusenje mreze. Kak oni misle stotine signala sinhronizirati? Kak bu sustav znal dal se vozis u krivom smjeru ili ne?

 

 

15 godina
offline
Re: V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u
kenan.M kaže...

Ja sam iz BiH i vozim preko ograničenja na većini  magistralnih puteva ( doduše zavisi i koje auto vozim, ako vozim corsu od stare onda i nmg brze ic od 80 a da pri tome ne žrtvujem veću potrošnju) a u gradu nikad preko ograničenja.

 

Ne znam kakva je situacija kod vas ali u nas na mnogim magistralnim putevima možes ić 90-100 (u dobrim uslovima) bez problema, dok za grad smatram da su razumna ograničenja ( 50 ). Po meni su veći problem babe i djedovi što voze 10-20  ispod ograničenja nego oni koji voze brže.

90-100 km/h možeš voziti u po svakog grada u BiH dok te semafor ne zakuca. Ali jesi li ti se vozio putem koji je dobio nadimak 'put ubica' ili tačnije M-18. Pa ti ljudi nisu normlani. Voziš normalno kad odjednom budala ispred tebe povuče ručnu i ode do pekare da kupi kruh, a ti spustiš na 70-80 da ga obiđeš a lik ispred tebe se nacrta sa isto takvom brzinom od 90-100 km/h. Ne budalite ljudi, neko pametniji je napravio ta ograničenja. Smiješno je i meni na ograničenju od 70 km/h voziti BMW-a tom brzinom, za svako zašto ima i zato.

 

Što se amerike tiče tu nikakva tehnologija neće moći pomoći dokle god te policajac nema pravo zaustaviti ako ti je sve regularno na automobilu (na stranu specijalizirane patrole koji se aute usmjeravaju u posebnu traku radi neke istrage). Sjedeš mrtav pjan i lagano do kuće. I onda me ne čudi što u svakom petom filmu čujem glumca kako kaže da mu je supruga stradala u prometnoj nesreći od pijanog vozača.

 

Da se razumijemo nisam ni protiv ni za takve vrste kontrole, da mi sutra dođe kazna gdje sam ja malo stisnu na pravcu kome ne vidiš ni kraj ni kuće na vidiku. Zato je Njemačka bog po tom pitaju. Fino skreneš na Autoput, ugledaš znak prestanak svih zabrana i rokaj care 300 km/h ako ti auto može ići. I imaju najmanje prometnih nezgoda.

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
odjavljen
offline
Re: V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u
The Man kaže...
Meni je kuća skoro na centru ravnice između dva blaga zavoja (skoro 500 metara) i otkad su stavili novi asfalt nerijetko mi se kamion s prikolicom proveze skoro 100tku 5 metara od prozora u dnevnoj sobi. Pošto su na tom dijelu sve kuća do kuće nikad nema policijske sačekuše i ovi majstori to znaju pa jure kao sumanuti. Mislili smo skupljati potpise da na dva mjesta stave crnogorske policajce za koje bi skupili pare, ali nitko ne želi dati dozvolu. Dozvoljeno je oko 40 ili 50 pošto je naseljeno mjesto. Pred koju godinu je ženska pobrala dva klinca i pobjegla. Obrana joj je bila da se bojala batina od mještana. Dobila je 3 godine uvjetno. Šta reći...

Nemojte to raditi, znam za ulice u kojima su to stanari radili, da bi nakon par mjeseci ti isti stanari sami pikamerima skidale ležeće jer su brzine ostale iste, samo su umjesto vrrroooom cijeli dan (i dio noći) slušali vrroo-tum-tum-ooom.

 

 

On-topic: mislim da je tu glavna ideja međusobna komunikacija vozila. Primjerice, voziš ravnicom i iz sporedne ulice koja je gotovo pa neprimjetna izlazi auto. Tvoj auto pokupi njegov signal i javi ti upozorenje, a kod novijih auta, ako procijeni da je reakcija neophodna, sam preuzme kontrolu. Također, semafori se sami mogu optimizirati i uskladiti po gustoći prometa. Međutim, za takav sustav je puno bolje rješenje peer-to-peer komunikacija bez centralnog sustava koji nadgleda sve, a može unijeti pogrešku ili kašnjenje.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2014 20:09 (MrBlc).
11 godina
neaktivan
offline
V2V tehnologija uskoro obvezna u SAD-u

ma nije to tako lose pracenje osim......

TD collector
 
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice