Upozorenja britanskim kućnim "piratima"

poruka: 50
|
čitano: 6.647
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Upozorenja britanskim kućnim "piratima"".
13 godina
offline
Upozorenja britanskim kućnim "piratima"

Kod nas neznaju ni kako mail poslati, a kamli nekom isključit internet koliko su neozbiljni i spori....

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
Moj PC  
4 8 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Upozorenja britanskim kućnim "piratima"
Mene zanima na koji mail će ti slati,ja onaj t-comov mail nisam otvorio - nikad.
@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
 
32 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Upozorenja britanskim kućnim "piratima"

Bez ljutnje autoru članka, sve ok, ali budimo malo realni, hoće li bilo kakav potez zaustaviti piratstvo? Pa neće to je svakom jasno. Zašto se uopće zamarati s tim stvarima. Iskreno da Hrvatska vlada donese isti takav zakon nebi se puno promjenile stvari, ustvari procvjetala bi druga strana piratstva. Mislim da bilo kakve RASPRAVE o dotičnoj temi koja je več toliko prožvakana nemaju apsolutno nikakve efekte. Onaj koji želi kupovati originale to će uvijek ćiniti, onaj koji je čvrsto odlučio nabavljati piratske stvari s druge strane će isto tako uvijek naći načina da to uradi, bez obzira na zakone. To je stvarnost.

Moj PC  
14 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Upozorenja britanskim kućnim "piratima"

Treba napraviti steam za multimedijalne sadržaje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Upozorenja britanskim kućnim "piratima"
Strm kaže...

Kod nas neznaju ni kako mail poslati, a kamli nekom isključit internet koliko su neozbiljni i spori....

Ne razumijem u čemu je problem? Jel ti to zazivaš veću učinkovitost u borbi protiv piratluka? Šuti i uživaj, ne prigovaraj... {#}

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
10 godina
protjeran
offline
Upozorenja britanskim kućnim "piratima"

Neke stvari (film, glazba, igra) je nemoguće nabaviti legalnim putem jer ih oni koji polažu pravo na njih ili su stekli autorska prava nad nekim autorskim djelom što iz nesposobnosti, pohlepe, propasti ili nekih drugih razloga nisu uspjeli plasirati na tržište i onda se korisnici snalaze kako mogu.

 
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Upozorenja britanskim kućnim "piratima"

Studija University of Kansas Economist Koleman Strumpf je pokazala da piratiziranje ima minimalan učinak na filmsku industriju. U nekim slučajevima čak pomaže zaradi, a kao primjer je naveden "Game of thrones".

http://rt.com/usa/173392-downloads-minimal-impact-movie-industry/

 
13 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Upozorenja britanskim kućnim "piratima"
rustweaver kaže...
Strm kaže...

Kod nas neznaju ni kako mail poslati, a kamli nekom isključit internet koliko su neozbiljni i spori....

Ne razumijem u čemu je problem? Jel ti to zazivaš veću učinkovitost u borbi protiv piratluka? Šuti i uživaj, ne prigovaraj... {#}

Tocno tako, suti i uzivaj!

 

Otkad sam u Njemackoj nisam postenog filma odgledao osim sto sam otisao u kino, nabavio sam samo 5 igara(kupio), to je u HR bila tjedna kolicina

 

Muka isusova!!!

13 godina
neaktivan
offline
Upozorenja britanskim kućnim "piratima"

Da mi je vidjet kako radni narod pređe/odigra/izgušta 5 igara tjedno... {#} Filmovi su jedini mm sadržaj koji skidam jer mi se streamanje gadi, a i nemam odakle.

There are some corners of the universe that have bred the most terrible things. Things that act against everything we believe in. They must be FOUGHT.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Upozorenja britanskim kućnim "piratima"

Otkad sam vani,preostale su mi samo marathonske serije ponesene iz Hrvatske..{#}

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Upozorenja britanskim kućnim "piratima"
duhonja kaže...

Otkad sam vani,preostale su mi samo marathonske serije ponesene iz Hrvatske..{#}

Ne filozofiraj za 10€ uzmeš netflix i gledaš do mile volje. Istina nema baš svih serija/filmova ali ima dovoljno za 2 života gledati a kvaliteta streama je nešto fantastično, full HD bez problema i zastajkivanja a i premotavanje radi super.

12 godina
offline
Re: Upozorenja britanskim kućnim "piratima"
PLASMAorLCD kaže...

Da mi je vidjet kako radni narod pređe/odigra/izgušta 5 igara tjedno... {#} Filmovi su jedini mm sadržaj koji skidam jer mi se streamanje gadi, a i nemam odakle.

Skinem, probam, nastavim igrati ili obrisem.

 

Kod kupovine tog luksuza nema

15 godina
online
Upozorenja britanskim kućnim "piratima"

interesantno.. ali nitko nije primijetio dio;

ali i edukacija – pa će tako u porukama stajati i naputci korisnicima kako doći do legalnih multimedijskih sadržaja

.. jer do svih (ili većine) sadržaja se može leglano. Problem je što juzeri ne znaju da npr torrentom postaju distributeri i time 'pirati', dok sam sadržaj kao piratski-iliegaln ne postoji. Sve je već pokriveno npr ZAMPom i drugim osnovama za legalno konzumiranje dostupnih sadržaja. Nezananje je najveći problem (osim u germaniji.. gdje kazna trenutno opamećuje).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Upozorenja britanskim kućnim "piratima"
Ako je dostupno nije ilegalno.
14 godina
offline
Re: Upozorenja britanskim kućnim "piratima"
coso9288 kaže...
PLASMAorLCD kaže...

Da mi je vidjet kako radni narod pređe/odigra/izgušta 5 igara tjedno... {#} Filmovi su jedini mm sadržaj koji skidam jer mi se streamanje gadi, a i nemam odakle.

Skinem, probam, nastavim igrati ili obrisem.

 

Kod kupovine tog luksuza nema

Demo igre (možda i beta), gameplay video, recenzije, preporuke prijatelja, članova foruma, komentari na Steamu/Redditu/Youtubeu, na kraju krajeva i sami tvoj ukus, te eventualno Steam refund, ali rijetki ga dobiju.

Swedish latin super funk.
15 godina
online
Re: Upozorenja britanskim kućnim "piratima"
L3gioNAR00 kaže...
Ako je dostupno nije ilegalno.

-preciznije, sve što je korisniku dostupno je legalno za konzumiranje (to uključuje npr slušanje-gledanje, snimanje, bilo kojeg dostupnog signala, streama..). Nema ilegalnog... jedini problem je što korisnik ne smije pri tome kršiti druge zakone npr distribuirati/reemitirati ili provaljivati. Skinuti može ako želi 'cijeli internet' snimiti ga na milo koji medij, jer je nametom kroz ZAMP to platio, kao što je do nekog albuma npr ParnogValjka došao kupnjom karte za koncert, kupnjom Peugeota, Vip ugovorom itd.. pa sve do npr BUGovih nagrada i sl.

Sve što je na netu, jednako kao da je na zemaljskim radio-tv stanicama, jednaka prava ima konzument. Nema ileglanog konzumiranja ili sadržaja (osim u terminu undergorounda ili neke tajne zabranjene organizacije..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Upozorenja britanskim kućnim "piratima"
coso9288 kaže...
* * *

 

Otkad sam u Njemackoj nisam postenog filma odgledao osim sto sam otisao u kino, nabavio sam samo 5 igara(kupio), to je u HR bila tjedna kolicina

 

* * *

duhonja kaže...

Otkad sam vani,preostale su mi samo marathonske serije ponesene iz Hrvatske..{#}

Pa zar se tamo (mislim na Germaniju) ne može nabaviti neki proxy, tor ili ša već da se zaobiću ta ISP ograničenja. Šta ako ja ovdje kriptiram, rasječem na 20Tak rar fajlova i postavim YIFY film na OneDrive. Tebi dam šifru i ti fino skineš attachmente sastaviš ih, raspakuješ i imaš omiljeni film.

 

Čudno mi to, mom drugu su poslali (da li 200 ili 400€) kazne za skidanje filmova, ali kod programa i igara to ne rade. Govorim o ovim popularnim torrent servisima.

 

L3gioNAR00 kaže...
Ako je dostupno nije ilegalno.

Dostupne su i razne droge pa nisu legalne. Glupo razmišljaš.

 

 

Inače po meni korisnici i ISP-vi su najmanje krivi. Ja imam pravo da surfam i šta sada ako naletim na stranicu koja mi kaže 'možete pogledati film i ako vam se  svidi kupite ga'. Može se vrlo lako desiti da mi se niti jedan ne sviđa  a redovno ih gledam. U tom slučaju ISP i WebHostin servive nemaju veze, neka Paramoun Pictures i DreamWork Pictures 'love' onoga koji je napravio takvu stranicu.

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
online
Re: Upozorenja britanskim kućnim "piratima"
Envy kaže...
..

Inače po meni korisnici i ISP-vi su najmanje krivi. Ja imam pravo da surfam i šta sada ako naletim na stranicu koja mi kaže 'možete pogledati film i ako vam se  svidi kupite ga'. Može se vrlo lako desiti da mi se niti jedan ne sviđa  a redovno ih gledam. U tom slučaju ISP i WebHostin servive nemaju veze, neka Paramoun Pictures i DreamWork Pictures 'love' onoga koji je napravio takvu stranicu.

-točno. Upravo zato (ako kronološki pogledaš od SOPE nadalje, francuska, sad engleska.. ili švicarske zakone-presude..) sve što ti je dostupno je za konzumenta legalno, oni love onog tko to postavlja-distribuira.. i tad opet ključna riječ, torrent. dakle, sve što ti trebaš je ne distribuirati (ili na drugi način kršiti zakon, karikirano, vilicom ubodeš nekog.. vilica nije ilegalna, no svejdeno ne smiješ bosti ljude).

-soft ind nije pod 'punom zaštiotom' kakvu ima audio-vizualna industrija, svako korištenje bez valjane licence je samo prekršaj, privatna tužba vlasnika, nema ni jednog primjera u svijetu prema malom-kućnom korinsiku npr BSA. AV ind je različita jer nemaš nešto kao valjanu licencu, nego samo knzumiranje (bez neke 'dozvole' ..) npr slušaš radio, to je to. Jedino ne možeš do radija doći npr krađom (nema veze s autorskim pravima) ili otvortiti na crno svoju radio stanicu, bez plaćanja poreza i tantijema.. ne možeš biti distributer na crno i biti legalan. Ne možeš torrentom nešto skinuti bez distribucije.. i tad uopće ne dobijaš kaznu za skidanje ili konzumiranje (jer je beznačajna ili privatna tužba), nego zbog distribucije zakonom zaštićenih sadržaja, na crno, bez dozvole vlanika itd. što ide pod kazneni zakon (nije potrebna privatna tužba vlasnika).

 

Ukratko, skidajte sve (mada je ponekad besmisleno), ali ne kršite druge zakone, ne distribuirajte jer ... ili tko to radi, samo nek radi malo pametnije, 'tiše'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.7.2014 13:57 (ihush).
10 godina
protjeran
offline
Re: Upozorenja britanskim kućnim "piratima"
Ovako,nek gone onoga koji je taj sadržaj stavio na internet da bude dostupan svima za download a ne onog koji taj sadržaj skine za sebe i ne distributira ili prodaje ga dalje.over.
15 godina
offline
Re: Upozorenja britanskim kućnim "piratima"
ihush kaže...
Envy kaže...
..

Inače po meni korisnici i ISP-vi su najmanje krivi. Ja imam pravo da surfam i šta sada ako naletim na stranicu koja mi kaže 'možete pogledati film i ako vam se  svidi kupite ga'. Može se vrlo lako desiti da mi se niti jedan ne sviđa  a redovno ih gledam. U tom slučaju ISP i WebHostin servise nemaju veze, neka Paramoun Pictures i DreamWork Pictures 'love' onoga koji je napravio takvu stranicu.

-točno. Upravo zato (ako kronološki pogledaš od SOPE nadalje, francuska, sad engleska.. ili švicarske zakone-presude..) sve što ti je dostupno je za konzumenta legalno, oni love onog tko to postavlja-distribuira.. i tad opet ključna riječ, torrent. dakle, sve što ti trebaš je ne distribuirati * * *

 

Ne možeš torrentom nešto skinuti bez distribucije.. i tad uopće ne dobijaš kaznu za skidanje ili konzumiranje (jer je beznačajna ili privatna tužba), nego zbog distribucije * * *

Malo te je teško pratiti pa sam dosta toga morao skratiti (inače to radim ovim zvjezdicama). Dakle ukoliko skidam a ne distribuiram onda nemam kaznu a kvaka u torrentu jeste da naravno čim skidam automatski i distribuiram. Ako sam dobro razumio.

 

Međutim šta ako torrent napravim da skidam a ne uploudujem (mislim da ima jednostavna opcija) da li sam tada vrlo laka meta Germanskoj policiji?

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Upozorenja britanskim kućnim "piratima"
L3gioNAR00 kaže...
Ovako,nek gone onoga koji je taj sadržaj stavio na internet da bude dostupan svima za download a ne onog koji taj sadržaj skine za sebe i ne distributira ili prodaje ga dalje.over.

To i rade u Njemačkoj, ako dijeliš sadržaj dobiješ kaznu....

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
15 godina
online
Re: Upozorenja britanskim kućnim "piratima"
Envy kaže...
..kvaka u torrentu jeste da naravno čim skidam automatski i distribuiram. Ako sam dobro razumio.

 

Međutim šta ako torrent napravim da skidam a ne uploudujem (mislim da ima jednostavna opcija) da li sam tada vrlo laka meta Germanskoj policiji?

- nemoguće (to je osnova torenta-tehnologije, opcija nula je neogranićeno, dok za samo kazneno djelo nije ni važno dali si ti uploadao jedan byte, 'omogućio si..'). Upravo zato, ni jedan komercijalan sadržaj se ne distribuira torrentom, isključivo besplatne stvarni, npr free-soft/linux distre sve ostalo je piraterija. Kraće, komercijala + torrent = pirat.

Sama distribucija (npr free softwarea ili AV materijala) bez dozvole vlasnika je kazneno djelo. Npr. Bug ne smije na svoj DVD staviti npr DirectX ako nema odobrenje MSa (tako MS kontrolira npr aktivaciju), mada je besplatan. Korisnik ga može sam skinuti kad god zaželi, no to ne znači da smije distribuirati. Obrnuto, na soft koji to dozvojava, to je konkretno navedeno u licenci. (npr ako nekog zanima, primjer 7z...'' ..This library is free software; you can redistribute it and/or ..''). Dok se za AV materijale to odnosi na emitiranje, jednako je danas internet ili klasična radio stanica (antena).. konzumacija je FREE, pohranjivanje na bilo kojem mediju je pokriveno ZAMPom, distribucija/javno izvođenje i sl. ako nema odobrenja vlasnika + plaćene namete je kazneno djelo.

Nekad je npr 'originalan' medij bio dokaz legalnog korištenja, to već nekoliko godina nije kriterij, jer je sav materijal legalan, ali to ne znači da možeš s njime što želiš, možeš ga samo konzumirati (u skladu s licencom, ništa više).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.7.2014 0:44 (ihush).
11 godina
online
Re: Upozorenja britanskim kućnim "piratima"
Envy kaže...
ihush kaže...
Envy kaže...
..

 

Ne možeš torrentom nešto skinuti bez distribucije.. i tad uopće ne dobijaš kaznu za skidanje ili konzumiranje (jer je beznačajna ili privatna tužba), nego zbog distribucije * * *

Malo te je teško pratiti pa sam dosta toga morao skratiti (inače to radim ovim zvjezdicama). Dakle ukoliko skidam a ne distribuiram onda nemam kaznu a kvaka u torrentu jeste da naravno čim skidam automatski i distribuiram. Ako sam dobro razumio.

 

Međutim šta ako torrent napravim da skidam a ne uploudujem (mislim da ima jednostavna opcija) da li sam tada vrlo laka meta Germanskoj policiji?

 

 

Ček' sekundu, da li ja dobro shvaćam, Švabe su počele loviti i seedere koje nemaju nikakve veze sa Superseedom?!?!?!? Ima neki link, nešto; iHush?

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
11 godina
neaktivan
offline
Upozorenja britanskim kućnim "piratima"

ne znam čemu ovakvi članci, natpisi, prepričavanja i slično...zar novinari misle da će se HR građani preplašit i usrat u gaće??? pa kad se vidi što rade političari i koliko kradu i ništa se ne kažnjava, kako misle da će ih (nas) biti briga zbor 10 filmova i 20 albuma koje sam skinuo sebi za dušu...

 

trla baba lan...pucanj u prazno...pišanje uz vjetar...

 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Upozorenja britanskim kućnim "piratima"

Skidam torrente. Skidam ih godinama. Zivim u Svicarskoj gdje je download glazbe i filmova legalan dokle god ja taj sadrzaj skidam za osobnu uporabu i nema daljnjeg dilanja. Ali ... ja sam svjestan da je to kradja.

Bez obzira kako to moralno i tehnicki bilo upakirano - to je kradja i bjezanja od te cinjenice nema. Posto smo ustanovili da je rijec o kradji, tema sankcioniranja je odmah jasnija.

Cesto puta kada nekoga uhvate, kazna bude 100 000$ ili takva bedastoca ... i tko ce to ziv platiti? Besmisleno!

Npr utepaju nekoga da skida sezonu 1 igre prijestolja. Ok ... sto je - tu je. To je serija dostupna u HBO pretplati. Koliko kosta pretplata za godinu dana? Posto je rijec o kazni/sankciji - na cijenu godisnje pretplate se doda 50-100% i eto ti kazne.

battlelog: b4stardo_CRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Upozorenja britanskim kućnim "piratima"
@Bastardo
Nije krađa (nigdje), a u Hr nije čak ni nelegalno. Kupnjom praznog medija (HD, DVD, SD) plaćaš autorska prava i možeš slobodno za privatne potrebe skidati i konzumirati.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Upozorenja britanskim kućnim "piratima"
Visak kaže...
@Bastardo
Nije krađa (nigdje), a u Hr nije čak ni nelegalno. Kupnjom praznog medija (HD, DVD, SD) plaćaš autorska prava i možeš slobodno za privatne potrebe skidati i konzumirati.

Kako nije kradja? Netko utrosi novaca da snimi film koji bi ti trebao platiti pretplatom, kino kartom ili kupnjom dvd/blueray filma a ti ga skines i pogledas besple. Nemas ni najmanji osjecaj da si ti profitirao vise nego sto si trebao?

battlelog: b4stardo_CRO
10 godina
protjeran
offline
Re: Upozorenja britanskim kućnim "piratima"
Bastardo kaže...

Kako nije kradja?

ZAMP - korisnici plaćaju privatnoj ustanovi reket za "piratstvo" na prazne medije za pohranu podataka. Predsjednik RH Ivo Josipović je također dio te ZAMP mafije.

 

Bastardo - Netko utrosi novaca da snimi film

 

Čijih novaca?

 

http://www.vecernji.hr/film/hrvati-spasili-film-jasmile-zbanic-koji-su-bosanci-dvaput-odbili-267241

 

Otok ljubavi” koji je od Hrvatskog audiovizualnog centra u ožujku 2011. godine dobio 3,1 milijun kuna

 

Njezin idući film “Na putu” prvi je put sa 450.000 kuna 2008. godine sufinancirao HAVC

 

Jasmila Žbanić nije dovršila svoj film “Otok ljubavi”

 

http://www.havc.hr/o-nama/havc

Sredstva za rad Centra i provedbu Nacionalnog programa osiguravaju se iz državnog proračuna te iz dijela ukupnog godišnjeg bruto-prihoda ostvarenog obavljanem audiovizualnih djelatnosti.

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Upozorenja britanskim kućnim "piratima"
Jovanka kaže...

Ček' sekundu, da li ja dobro shvaćam, Švabe su počele loviti i seedere koje nemaju nikakve veze sa Superseedom?!?!?!? Ima neki link, nešto; iHush?

Kakav superseed? Kakve sekunde? Stvar je jednostavna. Ako pošalješ makar i jedan kilobajtni paket nekog sadržaja nekome na internetu, distribuirao si taj sadržaj. Iz tvog računala ništa ne smije ići dalje. Razne agencije za borbu protiv piratluka se infiltriraju u torrent mrežu i tada ih tvoj torrent klijent vidi kao najobičnije peerove, te tu i tamo i s njima uspostavlja komunikaciju baš kao što bi i sa normalnim peerovima radio. Na osnovi toga oni bilježe IP adrese koje s njima dolaze u kontakt te kakav je tip kontakta bio, je li klijent preuzimao ili slao.

 

Upravo za borbu sa takvim lažnim peerovima korisnici pokušavaju održavati kojekakve IP filter liste koje možeš učitati u klijent poput utorrenta kako bi spriječio utorrent da obavlja ikakvu komunikaciju sa računalima koja se kriju iza tih IP adresa. Ne moram ni napomenuti da takva lista nikada ne može biti 100% kompletna i točna, tako da rizik i dalje postoji, iako je u nekoj mjeri umanjen.

 

Torrent je kao mreža osmišljen da svi koji skidaju automatski i distribuiraju ono što su do sada skinuli, tako se rasterećuje mreža jer se ne mora skidati sve od originalnih seedera i s vremenom (u teoriji) broj seedera postaje sve veći i veći (u praksi baš i ne, jer mnogi odmah zaustave sve aktivnosti čim se torrent u potpunosti skine). Bez toga, torrentu uporabljivost opada i vjerojatno je pametnije koristiti neki file hosting servis...

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Upozorenja britanskim kućnim "piratima"
user2013 kaže...

Bastardo - Netko utrosi novaca da snimi film

 

Čijih novaca?

 

Nebitno cijih. Film kosta. Dok platis glumce, scenariste, sminku, rasvjetu, ... dobijes trosak i proizvod. Taj proizvod s tim troskom onda ima neku vrijednost. Ti importiras torrent fajl, odgledas film i  to je to dok drugi za tu istu radnju gledanja tog filma moraju platiti.

Da pitas autora filma, distributera, ili nekog drugog tko je dio distributerskog lanca - da li je u redu sto si ti film skinuo s neta za vrijednost jednakoj nuli - sto mislis da bi ti rekao.

battlelog: b4stardo_CRO
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice