Uhićen Peter Sunde

poruka: 11
|
čitano: 2.119
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uhićen Peter Sunde".
15 godina
neaktivan
offline
Uhićen Peter Sunde

brokep,a? :/

 

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Uhićen Peter Sunde
Nek je nama piratebaya. Nego, biljeze li nasi ispovi promet? Koristi li ko vpn?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Uhićen Peter Sunde
Jadni Peter.
Vjerovatno ce morati odsluziti tih 12 mjeseci, time da ce ga pustiti na 3/4 kazne.
Zar mislite da je on zaradio ista od piratebaya i sto je omogucio tisucama skidanje sadrzaja.
Ovo je cisto politicka odluka da ga se sakcionira, kao saucesnika.
Kada bi na detektor lazi (onaj stari, ne ovaj novi kaj detektira zjenice oka) postavili naseg Gorana, bivseg zasupnika Microsofta Hrvatska, zasigurno bi pao. Kaj mislite da nije pocetkom 90' i on krenuo s piratskim Winima 3.1 a nastavio dalje, dok se nije domogao fotelje.
O BOZE.
Za kaj se ljudi na ovom svijetu kaznjavaju ?
A hrpa gladnih i bespomocnih ?
A sve u cilju slobodnog kapitalizma, cjedi dok mozes i gdje mozes.
lp. svima
12 godina
protjeran
offline
Re: Uhićen Peter Sunde

Bez brige, odslužil bude kaznu i kidnul nekam van, a globu neće nikad platiti.

Crkva je zlo 21. stoljeća
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uhićen Peter Sunde
blackjor kaže...
Jadni Peter.
Vjerovatno ce morati odsluziti tih 12 mjeseci, time da ce ga pustiti na 3/4 kazne.
Zar mislite da je on zaradio ista od piratebaya i sto je omogucio tisucama skidanje sadrzaja.
Ovo je cisto politicka odluka da ga se sakcionira, kao saucesnika.
Kada bi na detektor lazi (onaj stari, ne ovaj novi kaj detektira zjenice oka) postavili naseg Gorana, bivseg zasupnika Microsofta Hrvatska, zasigurno bi pao. Kaj mislite da nije pocetkom 90' i on krenuo s piratskim Winima 3.1 a nastavio dalje, dok se nije domogao fotelje.
O BOZE.
Za kaj se ljudi na ovom svijetu kaznjavaju ?
A hrpa gladnih i bespomocnih ?
A sve u cilju slobodnog kapitalizma, cjedi dok mozes i gdje mozes.
lp. svima

A gledaj, ak si sin nekog "vellikog" i pripadnik "zlatne mladeži" nije bed ako tu i tamo detoniraš IED usred grada, no ako si običan građanin i skineš igru - počinio si zločin jednak ubojstvu..
Također ako si podoban,možeš otić pokrast neš nebuju te ni tražili a u najgorem slučaju budeš sjedio 8 sati u policijskoj stanici nakon čega možeš doma i chillat...

Hebi ga, baš mi se sviđa ovaj kapitalistički liberalizam...

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
16 godina
offline
Re: Uhićen Peter Sunde
diablo2211 kaže...
Nek je nama piratebaya. Nego, biljeze li nasi ispovi promet? Koristi li ko vpn?

Vezano za Piratebay tu je dolnji prvi link kaj drugo pa nema frke.Kaj se tiče naši raznih ISP-ova ne oni ne bilježe promet, njima je dosta kaj skupljaju veliku lovu na preskupim uslugama i to je to.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/the-pirate-bay-portable-ulovi-me-mozes/139196.aspx

 

U slučaju da neki ISP i prati promet, ne mogu ti apsolutno ništa ako gledaš bilo šta Online jel.Recimo u Njemačkoj ako torentiraš previše, pa recimo skidaš Top Gear lako se može dogodit da dobiš upozorenje za takve rabote.No s druge strane ako gledaš Top Gear online, šta ti mogu baš ništa to sigurno dakle gledaš kaj očeš i vozi miško.{#}

 

http://watchseries.lt/serie/top_gear

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
12 godina
offline
Re: Uhićen Peter Sunde
rambox kaže...

U Njemackoj si naj* ako skines jedan jedini torreent. Sada su odvjetnicke kuce pocele slati pisma zastrasivanja cak i ako samo skines file bez komponente uploada (kao sto je slucaj kod torrenta). Imaju jako zgodan pristup - tko nasjedne, nasjedne, a tko pokaze zube i trazi ih dokaz u vidu logova, vise ih ne cuje. Meni cijela situacija djeluje kao dobro osmisljeni odvjetnicki kartel. Ovi koji zastrasuju zarađuju na naivcima koji im plate 800 ili vise eura izmisljene kazne, a ostali placaju drugim odvjetnicima da ih brane. Zasto drzava dopusta takvu iznudu, nikome nije jasno. A opet, kada razmislim, cijela DE je ustrojena s idejom da ti uzme sav novac. Npr, prijenos broja korisnik mora platiti od 25-30 eura, a kada unajmljujes stan, moras platiti oko 2.5 puta mjesecnu stanarinu za usluge "brokera" + porez naravno (usluga se sastoji od toga da ti kaze da mozes doci u terminu od pola sata kada on odredi, zajedno s jos 20 drugih ljudi i da ti prijavnicu da ispunis).

12 godina
neaktivan
offline
Uhićen Peter Sunde

Mene samo zanima s čime i kako će platiti te kazne :P

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Uhićen Peter Sunde

Puno zujiš.

"komponenta uploada" ne postoji pošto se upload podrazumijeva kod svakog torrenta (klijent updatea trackere, dodaje sebe u swarm i kreće download, tako da ti treba upload kako god okreneš).

Puno je ekipe u "DE" kako kažeš i ovo je čista laž, torrentaju dan danas bez ikakvog beda. Pa samo da njemački seederi sa svojm vezama odluče ne-seedat pola torrenata uopće nebi radilo.
Također, hvatanje ekipe koja seeda ulazi u domenu deep packet inspection-a tj. nadzora paketa što opet ulazi u domenu nadzora interneta, što je strogo zabranjeno po EU zakonima.

 

Ja sam uvijek za https download, nevezano.

12 godina
offline
Re: Uhićen Peter Sunde
nitro_vip kaže...

Puno zujiš.

"komponenta uploada" ne postoji pošto se upload podrazumijeva kod svakog torrenta (klijent updatea trackere, dodaje sebe u swarm i kreće download, tako da ti treba upload kako god okreneš).

Puno je ekipe u "DE" kako kažeš i ovo je čista laž, torrentaju dan danas bez ikakvog beda. Pa samo da njemački seederi sa svojm vezama odluče ne-seedat pola torrenata uopće nebi radilo.
Također, hvatanje ekipe koja seeda ulazi u domenu deep packet inspection-a tj. nadzora paketa što opet ulazi u domenu nadzora interneta, što je strogo zabranjeno po EU zakonima.

 

Ja sam uvijek za https download, nevezano.

Tocno sam to i napisao za torrent - ima komponentu downloada i uploada (podrazumijevao sam da moraju doci u paketu), dok skidanje s file hosting servera ima samo komponentu downloada. Download nije ilegalan, dok upload je, to je bar prilicno jasno.

 

U rasprave o "ekipi" koja torrenta uzduz i poprijeko po DE ne zelim ulazit. Znam samo da ja ne budem riskirao drakonske kazne u policijskoj drzavi, nije ovo apsurdistan. Osim toga, sve sto covjeku treba moze se i na warezu naci. =)

15 godina
offline
Re: Uhićen Peter Sunde
kerum kaže...
nitro_vip kaže...

Puno zujiš.

"komponenta uploada" ne postoji pošto se upload podrazumijeva kod svakog torrenta (klijent updatea trackere, dodaje sebe u swarm i kreće download, tako da ti treba upload kako god okreneš).

Puno je ekipe u "DE" kako kažeš i ovo je čista laž, torrentaju dan danas bez ikakvog beda. Pa samo da njemački seederi sa svojm vezama odluče ne-seedat pola torrenata uopće nebi radilo.
Također, hvatanje ekipe koja seeda ulazi u domenu deep packet inspection-a tj. nadzora paketa što opet ulazi u domenu nadzora interneta, što je strogo zabranjeno po EU zakonima.

 

Ja sam uvijek za https download, nevezano.

Tocno sam to i napisao za torrent - ima komponentu downloada i uploada (podrazumijevao sam da moraju doci u paketu), dok skidanje s file hosting servera ima samo komponentu downloada. Download nije ilegalan, dok upload je, to je bar prilicno jasno.

 

U rasprave o "ekipi" koja torrenta uzduz i poprijeko po DE ne zelim ulazit. Znam samo da ja ne budem riskirao drakonske kazne u policijskoj drzavi, nije ovo apsurdistan. Osim toga, sve sto covjeku treba moze se i na warezu naci. =)

Sestricna mi tu i tamo skine nesto s torrenta i s file hosting servisa... jos joj nikada nisu poslali upozorenje/kaznu (Alice mreza). Opet, s druge strane, kolega koji je radio jedno vrijeme u DE je dobio kaznu (ne znam koja mreza).........

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice