Trgovine bez blagajnika i policija bez policajaca

poruka: 21
|
čitano: 3.403
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trgovine bez blagajnika i policija bez policajaca".
9 godina
offline
Trgovine bez blagajnika i policija bez policajaca
Ni to nam netreba.
Kad ce se netko smislit da nam netrebaju politicari?
Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
14 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Trgovine bez blagajnika i policija bez policaj
Hrvoje.RH kaže...

Kad ce se netko smislit da nam netrebaju politicari?

Neće nitko dok ljudi ne skuže da je političar profesija bez apsolutno ikakve svrhe (No, Seriously). 

 

Sviđa mi se način na koji bi ovo olakšalo kupnju, smanjilo troškove i dr. Nadam se da će ovakve poslove preuzeti roboti, tako da će se buduće generacije morati više truditi u školi te u odabiru profesije. Za mene je, iskreno, rad na blagajni traćenje života. Sad će doći do komentara "pa što, netko nije kao ti i nije imao uvjete za školovanje kao i ti" i tu se slažem, no tu nisam ja kriv, nego sustav koji bi trebao svima pomoći, tako da imamo bolesno dobar sustav obrazovanja, da se takvi poslovi pretvore u automatski, robotski kontroliran rad, a da se ljudi bave nečim gdje se neće osjećati isprazno, gdje se neće osjećati kao da prisilno troše svoj život, i još k tome dobivaju mizernu plaću. 

16 godina
offline
Re: Trgovine bez blagajnika i policija bez policaj
Hrvoje.RH kaže...
Kad ce se netko smislit da nam netrebaju politicari?

 Pa evo, nije da nema i takvih ideja: https://www.wired.com/2017/05/hear-lets-elect-ai-president/

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
16 godina
offline
Trgovine bez blagajnika i policija bez policajaca

Odma mi padne na pamet Total Recall sa Arnijem i onaj robot taksist kojega lik isčupa iz sica nakon šta ga ovaj ide za.ebavat sa adresom. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Trgovine bez blagajnika i policija bez policajaca

New Vegas much? 

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Trgovine bez blagajnika i policija bez policajaca

Kasne, mi smo odavno izmislili tvornice bez radnika.

 
19 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Trgovine bez blagajnika i policija bez policaj
Svasta smo mi hrvati izmislili
Kao Rad bez place
Rad za minimalac po 12h
Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Trgovine bez blagajnika i policija bez policajaca

Arapi ništa nisu naučili u stotinjak godina poslovanja sa zapadnjacima. I dalje im uvaljuju svakakve gluposti, kad naftu zamjeni drugi oblik energije ostati će im kao i amrečkim indijancima otvaranje kockarnica i bordela

 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trgovine bez blagajnika i policija bez policaj
Pa Dubai već je centar prostitucije. Što misliš zašto naše pjevačice i manekenke stalno idu tamo?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Trgovine bez blagajnika i policija bez policaj
footballer kaže...

Sviđa mi se način na koji bi ovo olakšalo kupnju, smanjilo troškove i dr. Nadam se da će ovakve poslove preuzeti roboti, tako da će se buduće generacije morati više truditi u školi te u odabiru profesije. Za mene je, iskreno, rad na blagajni traćenje života. Sad će doći do komentara "pa što, netko nije kao ti i nije imao uvjete za školovanje kao i ti" i tu se slažem, no tu nisam ja kriv, nego sustav koji bi trebao svima pomoći, tako da imamo bolesno dobar sustav obrazovanja, da se takvi poslovi pretvore u automatski, robotski kontroliran rad, a da se ljudi bave nečim gdje se neće osjećati isprazno, gdje se neće osjećati kao da prisilno troše svoj život, i još k tome dobivaju mizernu plaću. 

 Ne bas. To bi odmah dovelo do jos veceg jaza izmedju bogatih i siromasnih. Zar mislis da bi se ona radnica u konzumu uhvatila integrala i derivacija u srednjoj ili upisala neki ing fakultet u paralelnom svijetu u kojem ne postoji zanimanje blagajnik?

Ne bi. Svijet/ekonomija se vrti i funkcionira i s ovakvim poslovima, te nema potrebe rezat grane na tim stvarima. S druge strane, ukidanje ogromnih placa nogometasima bi primjerice imalo smisla. Po meni su oni daleko beskorisniji od blagajnica u trgovini.

 

To je upravo jedan od razloga zasto u konzumu i sl. nikada ne idem na onaj self-checkout ili placam karticom. Neka konzum koji zaradjuje milijune svakodnevno mora malo izdvojit i na te slabo placene zaposlenike, odnosno brojanje i prijevoz fizickog novca.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Trgovine bez blagajnika i policija bez policaj

Da, to je veliki resort dekadencije i kurveraja, a  pola zarade ide zapadnim kompanijama jer su to joint venture investicije. Američko-britanska tehnologija vadi im naftu, njemačka inženjerija radi onu perverziju od SP u Kataru, a ako se Arapima i dozvoli da nešto kupe/ulože na zapadu moraju 2,3x preplatiti. Trump je Saudijcima neki dan prodao novu tranšu oružja u vrijednosti xx mlrd. USD da se mogu bolje međusobno tamaniti. Ludilo.

 

Kad bedaki imaju novce, kramari trže.

 

.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2017 16:56 (maximilian).
14 godina
offline
Re: Trgovine bez blagajnika i policija bez policaj
passat kaže...
footballer kaže...

Sviđa mi se način na koji bi ovo olakšalo kupnju, smanjilo troškove i dr. Nadam se da će ovakve poslove preuzeti roboti, tako da će se buduće generacije morati više truditi u školi te u odabiru profesije. Za mene je, iskreno, rad na blagajni traćenje života. Sad će doći do komentara "pa što, netko nije kao ti i nije imao uvjete za školovanje kao i ti" i tu se slažem, no tu nisam ja kriv, nego sustav koji bi trebao svima pomoći, tako da imamo bolesno dobar sustav obrazovanja, da se takvi poslovi pretvore u automatski, robotski kontroliran rad, a da se ljudi bave nečim gdje se neće osjećati isprazno, gdje se neće osjećati kao da prisilno troše svoj život, i još k tome dobivaju mizernu plaću. 

 Ne bas. To bi odmah dovelo do jos veceg jaza izmedju bogatih i siromasnih. Zar mislis da bi se ona radnica u konzumu uhvatila integrala i derivacija u srednjoj ili upisala neki ing fakultet u paralelnom svijetu u kojem ne postoji zanimanje blagajnik?

Ne bi. Svijet/ekonomija se vrti i funkcionira i s ovakvim poslovima, te nema potrebe rezat grane na tim stvarima. S druge strane, ukidanje ogromnih placa nogometasima bi primjerice imalo smisla. Po meni su oni daleko beskorisniji od blagajnica u trgovini.

 

To je upravo jedan od razloga zasto u konzumu i sl. nikada ne idem na onaj self-checkout ili placam karticom. Neka konzum koji zaradjuje milijune svakodnevno mora malo izdvojit i na te slabo placene zaposlenike, odnosno brojanje i prijevoz fizickog novca.

 Zar stvarno mislis da ako ne ides na self checkout blagajnu da pomazes prodavacicama i konzumu hoces reci da zelis bolje za radnice? Trebas raditi upravo ubrnuto - ne ici uopce u konzum. 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Trgovine bez blagajnika i policija bez policaj
Fake_Alert kaže...

 Zar stvarno mislis da ako ne ides na self checkout blagajnu da pomazes prodavacicama i konzumu hoces reci da zelis bolje za radnice? Trebas raditi upravo ubrnuto - ne ici uopce u konzum. 

 Da. To im nece povecat mjesecne place (pretpostavljam da na to mislis), ali hoce dovest do vise radnih mjesta.

Ako se u buducnosti pokaze da sve vise kupaca koristi takav self-checkout (il kako se vec zove), Konzum nece imati potrebe cuvati 5 blagajnika (zivih ljudi), nego jednu ili nijednu blagajnu i 5,10 ili koliko god vec takvih self-checkouta. Time je 5 ljudi ostalo bez posla, a Konzum dobiva svaki mjesec 5 x placa + ustedi na troskovma skladistenja i prebacivanja novca (sto isto nije jeftino).

15 godina
neaktivan
offline
Re: Trgovine bez blagajnika i policija bez policaj
passat kaže...
footballer kaže...

Sviđa mi se način na koji bi ovo olakšalo kupnju, smanjilo troškove i dr. Nadam se da će ovakve poslove preuzeti roboti, tako da će se buduće generacije morati više truditi u školi te u odabiru profesije. Za mene je, iskreno, rad na blagajni traćenje života. Sad će doći do komentara "pa što, netko nije kao ti i nije imao uvjete za školovanje kao i ti" i tu se slažem, no tu nisam ja kriv, nego sustav koji bi trebao svima pomoći, tako da imamo bolesno dobar sustav obrazovanja, da se takvi poslovi pretvore u automatski, robotski kontroliran rad, a da se ljudi bave nečim gdje se neće osjećati isprazno, gdje se neće osjećati kao da prisilno troše svoj život, i još k tome dobivaju mizernu plaću. 

 Ne bas. To bi odmah dovelo do jos veceg jaza izmedju bogatih i siromasnih. Zar mislis da bi se ona radnica u konzumu uhvatila integrala i derivacija u srednjoj ili upisala neki ing fakultet u paralelnom svijetu u kojem ne postoji zanimanje blagajnik?

Ne bi. Svijet/ekonomija se vrti i funkcionira i s ovakvim poslovima, te nema potrebe rezat grane na tim stvarima. S druge strane, ukidanje ogromnih placa nogometasima bi primjerice imalo smisla. Po meni su oni daleko beskorisniji od blagajnica u trgovini.

 

To je upravo jedan od razloga zasto u konzumu i sl. nikada ne idem na onaj self-checkout ili placam karticom. Neka konzum koji zaradjuje milijune svakodnevno mora malo izdvojit i na te slabo placene zaposlenike, odnosno brojanje i prijevoz fizickog novca.

To ti se zove zakon ponude i potražnje, on vrijedi za sve. Ti nogometaši imaju ogromne plaće zato što su vrlo tražena "radna snaga" unutar nogometne industrije, ne zato što su korisni društvu. Blagajnice su slabo plaćene jer ih ima koliko želiš, te nisu potrebni nikakvi specijalni talenti da se kvalitetno obavlja njihov posao. Visoko talentiranih nogometaša s druge strane nema baš puno.

12 godina
offline
Re: Trgovine bez blagajnika i policija bez policaj
NecroKnight kaže...

To ti se zove zakon ponude i potražnje, on vrijedi za sve. Ti nogometaši imaju ogromne plaće zato što su vrlo tražena "radna snaga" unutar nogometne industrije, ne zato što su korisni društvu. Blagajnice su slabo plaćene jer ih ima koliko želiš, te nisu potrebni nikakvi specijalni talenti da se kvalitetno obavlja njihov posao. Visoko talentiranih nogometaša s druge strane nema baš puno.

 Baš me zanima po tom zakonu ponude i potražnje kolike bi plaće bile i onim najtalentiranijim nogometašima kada bi totalno ovisili o potražnji, odnosno o prodanim ulaznicama, prodaji rekvizita i prava i doznakama sponzora bez i jedne kune donirane od strane gradova i županija.

Po broju gledatelja i prodanih karata i mislim da bi ih blagajnice šišale po plaći i jako bi tanko kakali u ovoj domaćoj ligi. Ispada da ih dijelom one i financiraju iz prireza.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Trgovine bez blagajnika i policija bez policaj
U domaćoj ligi rijetko koji klub redovito isplaćuje plaće tako da ne znam u kojem smjeru ide ovaj off topic? Nogometaš koristi više kognitivnih sposobnosti od blagajnice, bez uvrede ikome ali to je činjenica. Također je činjenica da Gareth Bale ne vrijedi smrdljivih 100 milijuna eura, otprilike kolika je cijena visokosfoticiranog foticiranog Dredgera ali nas tulava ekonomska škola uči kako je to zakon ponude i potražnje.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Trgovine bez blagajnika i policija bez policaj
shaban_numero_uno kaže...
U domaćoj ligi rijetko koji klub redovito isplaćuje plaće tako da ne znam u kojem smjeru ide ovaj off topic? Nogometaš koristi više kognitivnih sposobnosti od blagajnice, bez uvrede ikome ali to je činjenica. Također je činjenica da Gareth Bale ne vrijedi smrdljivih 100 milijuna eura, otprilike kolika je cijena visokosfoticiranog foticiranog Dredgera ali nas tulava ekonomska škola uči kako je to zakon ponude i potražnje.

 Ako rijetko isplaćuju plaće znači da su doznake lokalnih vlasti slabe, po prodanim ulaznicama ne bi isplaćivali plaće uopće jer bi taj novac bio dovoljan tek za travu. Sveučilišni profesor koristi više kognitivnih sposobnosti od striptizete zajedno s njenim dečkom nogometašem, a manje zarađuje i što sad?

13 godina
odjavljen
offline
Re: Trgovine bez blagajnika i policija bez policaj
passat kaže...
footballer kaže...

...

 Ne bas. To bi odmah dovelo do jos veceg jaza izmedju bogatih i siromasnih. Zar mislis da bi se ona radnica u konzumu uhvatila integrala i derivacija u srednjoj ili upisala neki ing fakultet u paralelnom svijetu u kojem ne postoji zanimanje blagajnik?

Ne bi. Svijet/ekonomija se vrti i funkcionira i s ovakvim poslovima, te nema potrebe rezat grane na tim stvarima. S druge strane, ukidanje ogromnih placa nogometasima bi primjerice imalo smisla. Po meni su oni daleko beskorisniji od blagajnica u trgovini.

 

To je upravo jedan od razloga zasto u konzumu i sl. nikada ne idem na onaj self-checkout ili placam karticom. Neka konzum koji zaradjuje milijune svakodnevno mora malo izdvojit i na te slabo placene zaposlenike, odnosno brojanje i prijevoz fizickog novca.

 

Ja nigdje nisam rekao da bi se ona trebala dalje obrazovati, ali pogledaj države gdje je prosječno puno više obrazovanih ljudi. Puno bolje se živi, rad se više cijeni te je produktivnost na visokoj razini. Tu ulazi puno više faktora koje nisam ni spomenuo kao npr. radna navika, stupanj razvijenosti školskog sustava i koruptivnost državnika. Kod nas, u Hrvatskoj, je vlast vrhunski korumpirana, njihovi glasači su velikom većinom slabo obrazovanje ili neobrazovane osobe, što je problem za sebe. Pa ne možemo mi ovisiti o tome kakva će biti turistička sezona u Dalmaciji i Istri, te manjim dijelom proizvodnja u kontinentalnom dijelu države. Kakva je to država gdje se praktički živi od turizma? Ne daje se previše pažnje edukaciji i zato dolazi do slabe pažnje u školi, svaki predmet je dosadan, djeca uče napamet jer je kod nas ocjena pokazatelj znanja, imaju slabe ocjene (jer niti ne razumiju gradivo), onda se još oni religiozni debili ubacuju u školski sustav pa dodatno pogoršavaju stanje svojim debilizmom i izmišljotinama. I samim tim slabim ocjenama se upisuju škole s kojima si kvalificiran više manje samo za rad na blagajni. Još k tome veliki broj ljudi nema novaca za slati djecu na školovanje, ta ista djeca moraju raditi na crno da imaju što jesti, pa ne stignu učiti i imati actual djetinjstvo. Država daje stipendije tatinim sinovima koji ionako imaju novaca za raditi što hoće (i rade što hoće, što nerijetko završava smrću neke nevine osobe) a siromašna djeca moraju završiti školu koja im se ne sviđa, te svoj život trate na posao u kojem ne uživaju te ne mogu dati sve ono što bi mogli recimo sa fakultetom strojarstva. Možda i jesam malo odlutao sa teme, vjerojatno jer mi puno stvari u ovoj truloj državi ide na živce, i sumnjam da će se mnogo toga promjeniti jer je ovo ipak Balkan, i ljudi znaju sve što se može znati sa 7 razreda osnovne. Ovo je Hrvatska, gdje nisi Hrvat ako ne glasaš za HDZ, ako nisi katolik i ako ne želiš "ić tuć pedere na rivu". 

 

TL;DR Na svjetskoj razini smatram da bi se ukidanjem besmislenih radnih mjesta, (drastičnom) reformom obrazovnog sustava te pomoći manje imućnim ljudima u edukaciji podigao nivo života i barem u maloj mjeri smanjio broj nezaposlenih i siromašnih. Ne kažem da svi moraju imati milijune, ali bi svi trebali svojoj djeci omogućiti bezbrižno djetinjstvo i školovanje u smjeru koji ih zanima i u kojem mogu ostvariti svoj puni potencijal. 

 

Ukidanje ogromnih plaća nogometašima nema nikakvog učinka, jer se klubovima ionako daje previše novaca za osvojene titule i pobjede u utakmicama. Svejedno je da li je 15 mln eura Ronaldu u džepu ili u Realovoj blagajni, kad nije kod 150 tisuća ljudi koji su siromašni. A ionako oni zarade puno više glumeći u reklamama i prodajući svoje proizvode. 

Eto vidiš, ja nisam za plaćanje samo cashom blagajnicama. Ja sam za ukidanje ogromnih tvrtki tj trgovina kao što je Kaufland, Lidl, Spar i ostale gluposti. Oni konkuriraju manjim trgovinama u tom pogledu da ih one ne mogu pratiti. Pa kako je normalno da možeš otići u Konzum, uzet salatu, pileća prsa, pola kile posnog sira, butelju vina i LCD TV? Sve u jednoj trgovini, jednom čovjeku, koji još k tome radi to šta radi.

Ti baš ništa svojim plaćanjem napravio. Daješ novce u ruke blagajnici, koja je Todoriću samo brojka, koji ju užasno tretira, daje groteskno malu plaću te joj poslovođa te poslovnice prijeti otkazom ukoliko je uzela 2 šnite pršuta ili ima manjak od 2kn u kasi. Ne samo da su premalo plaćene, nego su konstantno pod stresom kojeg moraju izdržat da mogu plaćat račune, da joj dijete navečer piše zadaću pod žaruljom, a ne svijećom, da joj se dijete može oprati u tuš kabini toplom vodom iz bojlera, a ne da mora ići na rijeku po vodu i onda ju kuhati na peći u kojoj su drva koja je poskrivećki nakon smjene morala otići u šumu posijeći, jer nema ni za to. Baš si jako pomogao, i ti i Todorić, za kojeg kažu da je dobar jer zapošljava desetke tisuća. 

Treba apsolutno uništiti te ogromne korporacije te uspostaviti lokalna tržišta, s uvoznicima robe koja je tu nedostupna (ne može se proizvoditi ovdje) koji će kontrolirano uvoziti proizvode te ih prodavati, uz naravno malu zaradu, zašto bi radili besplatno, tim vlasnicima lokalnih tržišta. Zamisli, umjesto da daješ novce u ruke blagajnici koju Todorić plaća 3000kn, te s tim novcem kupuje gorivo za svoj helikopter i kolekciju automobila, kavijar i drugo, ti daješ novce u ruke bakici koja se cijelu godinu brinula za tu voćku naranče, te će novce staviti u poseban štedni račun, kojeg njen unuk Perica dobiva kad napuni 18 godina, da si može platiti vozački te da ima džeparac kad ode studirati u Zagreb najesen. Ili daješ novce u ruku iste one Todorićeve blagajnice, koja u ovom slučaju nije brojka u sustavu nego Marina, i koja u ovom slučaju nema plaću od 3000 nego 5500kn, jer joj poslodavac koji ima štand ili trgovinicu na lokalnoj tržnici može dati toliko novaca, pošto nema Todorića i ostalih megalomana koji ga ubijaju cijenom s kojom je on u gubitku od 80%. 

To je globalni problem, koji će se teško riješiti jer novac=moć, a ogromne kompanije imaju novaca na bacanje. U ovom slučaju nemam na umu automatske blagajne, nego govorimo o stanju gdje se mijenja samo tržište. 

 

Edit: Ispričavam se za bolesno offtopičarenje, jednostavno sam se raspisao haha, vjerujem da ovaj post možda pripada u temu "Što se događa s današnjim društvom?"

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 13:20 (footballer).
14 godina
offline
Re: Trgovine bez blagajnika i policija bez policaj
footballer kaže...
...

Na moj spomen da bih ako vec imam opciju placat gotovinom blagajnicama ili na automatu, radije izabrao ovo prvo jer im tako(koliko god to malo bilo) indirektno pomazem, ti tu moju konstataciju tumacis kao da ja smatram da ako svi ustanemo i prestanemo placat virtualno, da ce svijet biti bolje mjesto i da time pomazemo u prosperitetu hrvatske kao cjeline i da takodjer podrzavam Todorica i njegovu politiku i sto vec ne?

 

S prvim dijelom teksta se slazem, onda si u sredini spomenuci me totalno skrenuo s teme, a onda je posljednji dio teksta opet dobar.

Takodjer, Todoric i njegovo pravno drusto je krivo, kao i drzava, a ne ljudi koji kod njega kupuju proizvode.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 14:08 (passat).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Trgovine bez blagajnika i policija bez policaj
passat kaže...

Na moj spomen da bih ako vec imam opciju placat gotovinom blagajnicama ili na automatu, radije izabrao ovo prvo jer im tako(koliko god to malo bilo) indirektno pomazem, ti tu moju konstataciju tumacis kao da ja smatram da ako svi ustanemo i prestanemo placat virtualno, da ce svijet biti bolje mjesto i da time pomazemo u prosperitetu hrvatske kao cjeline i da takodjer podrzavam Todorica i njegovu politiku i sto vec ne?

 

 

 Apsolutno ne. Dijelim tvoj stav što se tiče namjere pomaganja u bilo kojoj mjeri. Nisi shvatio što sam htio reći. Nisam rekao da podržavaš Todorića nego sam se osvrnuo na to da je u očima velikih kompanija apsolutno nebitno sve drugo osim zarade. Svaka čast na tvojoj pozitivnoj namjeri, no sustav je takav da on neće dati veću plaću radnici koju ti pohvališ, njih nije briga za to. Jedan od mojih roditelja je radio u jednoj od firmi koje sam naveo, te dobivao pohvale od kupaca, na redovnoj, tjednoj bazi. Plaća se nije povećala niti kune, čak štoviše, uveden je drukčiji sistem naplate plaća, koji je ultimativno štetan za radnike (ne masivno, ali je). Obujam posla je bio ogroman, te je to rezultiralo davanjem otkaza i promjenom posla. Vlasnicima i direktoru te tvrtke apsolutno nije bitno za taj otkaz, niti su uopće zabrinuti što je radnik tog kalibra (preko 100 pismenih pohvala u par godina rada) otišao naizgled bez razloga. Za tim su slijedili još par otkaza vrlo dobrih radnika, i nitko od regionalnih direktora nije pitao zašto su ljudi dali otkaze. Svrha tih kompanija je zarada što više novaca, a radnik je samo šugavi broj i nema nikakvih prava. Ako se buniš, dobit ćeš otkaz, pa ajde na ulicu. Čisto iskorištavanje.

passat kaže...

 

Takodjer, Todoric i njegovo pravno drusto je krivo, kao i drzava, a ne ljudi koji kod njega kupuju proizvode.

 Nitko ne krivi ljude, oni su prisiljeni kupovati tamo, jer je doslovno svaka dosadašnja vlada i njihovi sateliti radila na tome da samo strpaju što više sebi u džep. Pa pogledajmo samo lex Agrokor. A glupi narod još uvijek glasa za iste jer su oni "domoljubi". Ništa ne govori domoljublje kao otimanje novaca ljudima pred očima. Osiromašeni građani moraju kupovati jeftiniju robu, a tu su strani trgovački lanci koji svaki tjedan dovoze par tona govana u svoje trgovine i naplaćuju duplo niže nego kvalitetni proizvođači. Naravno, ne plaćaju porez na dobit, jer već 5-6 godina posluju u minusu. Samo, kako onda posluju ako su non stop u minusu, hm. 

9 godina
neaktivan
offline
Trgovine bez blagajnika i policija bez policajaca

Još kad osmisle bordele bez je*ača, onda sam stvarno vidio sve.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice