Tablet iz Microsofta

poruka: 15
|
čitano: 2.960
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tablet iz Microsofta".
16 godina
odjavljen
offline
Tablet iz Microsofta

Vrijeme je da si piknem tablet, napokon sam nesto ustedio, mislio sam prvo iPad 2 uzet, ali ipak cu cekat Windows tablete.

http://isvijet.com.hr
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tablet iz Microsofta

Pogledajte Ballmera! Kralj najveći! :-)

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Tablet iz Microsofta

Kasne na tržište a do sad nisu predstavili nikakvo posebno rješenje zbog kojeg bi se moglo reći da su ispred konkurencije.

Tako da baš ne vjerujem u neki pretjerani uspjeh.

Ali neka, treba vidjet, možda nas i iznenade. Svaki novi konkurent na tablet tržištu je dobrodošao jer u konačnici to znači dobit za korisnike svih platformi.

To bi moglo druge malo pokrenut da ubrzaju napredak ili pojeftine.

Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
 
5 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Tablet iz Microsofta

Ovo bi moglo biti cak i zanimljivo ako se obistini.... od igranja i kompliciranijih radnji sam silom prilika morao odustati...tako da ce ovaj PC zamjeniti nekakav Win Tablet... sasvim dovoljno {#}

Moj PC na marketu... :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tablet iz Microsofta

mozda bude nesto kao google nexus

pa npr. nokia napravi microsoftu tablet

 

ako autonomija bude dobra

ako bude pokretao aplikacije s desktopa

biti ce vrlo tesko objasniti zasto je ipad ili neki android bolja opcija

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
16 godina
neaktivan
offline
Tablet iz Microsofta

Jako dobra ideja zbog 2 stvari:

Jeftiniji (u teoriji) jer ne moraju plaćati sami sebi os (za razliku od drugih oem-a)

Neće imati tuđi bloatware

 

 

Sada kako će reagirati na to ostali proizvođači koji koriste wins je druga stvar

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2012 14:01 (Paolo2612).
 
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Tablet iz Microsofta

Bitno da naprave 16:9 format.... ovaj 4:3 je losa stvar..bar meni...svatko ima svoje afinitete {#}

Moj PC na marketu... :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tablet iz Microsofta
Paolo2612 kaže...

Jako dobra ideja zbog 2 stvari:

Jeftiniji (u teoriji) jer ne moraju plaćati sami sebi os (za razliku od drugih oem-a)

Neće imati tuđi bloatware

Prvo da se referenciram na onu vijest da će drugi Win 8 tableti biti skuplji zbog skupe licence, već se stvorila jako loša atmosfera u javnosti oko tog poteza, pa mislim da MS mora biti jako tvrdoglav (glupavo) da zbilja obistini te tvrdnje.

 

Za ovo drugo, pričekao bih "prave" Win 8 tablete, jer ako se Intel pokaže štedljivim, a desktop Win8 dovoljno upotrebljivim na touch screenu, da citiram Apoteku:

 

"biti ce vrlo tesko objasniti zasto je ipad ili neki android bolja opcija"

Every mistake I've ever made Has been rehashed and then replayed As I got lost along the way
15 godina
protjeran
offline
Re: Tablet iz Microsofta
unimatrix001 kaže...

Bitno da naprave 16:9 format.... ovaj 4:3 je losa stvar..bar meni...svatko ima svoje afinitete {#}

Ti bi 16:9 tablet i vjerovatno niko drugi. Ja zbog tog odnosa i nisam nabavio Android tablet nego iPad

15 godina
protjeran
offline
Re: Tablet iz Microsofta
wyks kaže...
Paolo2612 kaže...

Jako dobra ideja zbog 2 stvari:

Jeftiniji (u teoriji) jer ne moraju plaćati sami sebi os (za razliku od drugih oem-a)

Neće imati tuđi bloatware

Prvo da se referenciram na onu vijest da će drugi Win 8 tableti biti skuplji zbog skupe licence, već se stvorila jako loša atmosfera u javnosti oko tog poteza, pa mislim da MS mora biti jako tvrdoglav (glupavo) da zbilja obistini te tvrdnje.

 

Za ovo drugo, pričekao bih "prave" Win 8 tablete, jer ako se Intel pokaže štedljivim, a desktop Win8 dovoljno upotrebljivim na touch screenu, da citiram Apoteku:

 

"biti ce vrlo tesko objasniti zasto je ipad ili neki android bolja opcija"

S obzirom da Microsoft tvrdoglavo forsira onaj Metro UI na desktopu, to ce biti teska propast. Zasto sijeku granu na kojoj sjede i ocigledno je da nakon Viste nista nisu naucili :(

13 godina
neaktivan
offline
Re: Tablet iz Microsofta
Shagmans kaže...

S obzirom da Microsoft tvrdoglavo forsira onaj Metro UI na desktopu, to ce biti teska propast. Zasto sijeku granu na kojoj sjede i ocigledno je da nakon Viste nista nisu naucili :(

 Naucili su. Da ljudim treba nešto vremena da prihvate novi izgled i promjene, Vista se ne razilikuje puno od hvaljenog W7.

Granu na kojoj sjede sjeku (deskop) zato jer nisu sigurni da će im biti dovoljna u budučnosti, sve se više prodaju tableti i neki hibridi. Ovo je samo pravovremena prilagodba tržištu.

Pogledaj što se dogodilo Nokiai zato jer je držala Symbian tako dugo (ili vjerojatno misliš da je prelazak na WP razlog slabe prodaje Nokie)

15 godina
protjeran
offline
Re: Tablet iz Microsofta
Neville2MUFC kaže...
Shagmans kaže...

S obzirom da Microsoft tvrdoglavo forsira onaj Metro UI na desktopu, to ce biti teska propast. Zasto sijeku granu na kojoj sjede i ocigledno je da nakon Viste nista nisu naucili :(

 Naucili su. Da ljudim treba nešto vremena da prihvate novi izgled i promjene, Vista se ne razilikuje puno od hvaljenog W7.

Granu na kojoj sjede sjeku (deskop) zato jer nisu sigurni da će im biti dovoljna u budučnosti, sve se više prodaju tableti i neki hibridi. Ovo je samo pravovremena prilagodba tržištu.

Pogledaj što se dogodilo Nokiai zato jer je držala Symbian tako dugo (ili vjerojatno misliš da je prelazak na WP razlog slabe prodaje Nokie)

 

Win 7 je drasticno manje memorijski zahtjevan od Viste, a i izmedju njih postoji nekoliko godina razlike, u medjuvremenu je cijena memorije pala i 2GB postao standard

 

Razlog lose prodaje Nokia telefona je ocigledna Microsoft management skola jer je i Elop dosao iz Microsofta, a oni sad prave gluposto sa tim odbacivanjem desktopa kao sto je on svima rekao da ne kupuju Symbian, a nije imao spremnu drugu platformu godinu ili bi godinu i po

16 godina
odjavljen
offline
Re: Tablet iz Microsofta
Shagmans kaže...
unimatrix001 kaže...

Bitno da naprave 16:9 format.... ovaj 4:3 je losa stvar..bar meni...svatko ima svoje afinitete {#}

Ti bi 16:9 tablet i vjerovatno niko drugi. Ja zbog tog odnosa i nisam nabavio Android tablet nego iPad

Da naravno...inace SVI kupuju iPad-e ... Kako sam vec naveo...svatko ima svoje afinitete....postoji jos nesto na ovom svijetu osim jabuke...Srecom  za one koji vole nesto drugo. Prica ti ne drzi vodu...pogledaj ostale tablete. Koliko ih jos ima omjer kao i*** ...HP Touchpad je imao ...cak je bio u razini dvojke po kvaliteti...pa ga ''ubili'' . Skoro sve ostalo je ipak WIDE 

 

Da nije OT . Win 8 tablet nikad nece biti u tom 4:3 formatu...

Moj PC na marketu... :))
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2012 8:27 (unimatrix001).
12 godina
offline
Re: Tablet iz Microsofta
Shagmans kaže...

 

Win 7 je drasticno manje memorijski zahtjevan od Viste, a i izmedju njih postoji nekoliko godina razlike, u medjuvremenu je cijena memorije pala i 2GB postao standard

 

Razlog lose prodaje Nokia telefona je ocigledna Microsoft management skola jer je i Elop dosao iz Microsofta, a oni sad prave gluposto sa tim odbacivanjem desktopa kao sto je on svima rekao da ne kupuju Symbian, a nije imao spremnu drugu platformu godinu ili bi godinu i po

Metro UI je prenesen iz razloga jer je na WP7 prilično dobro prihvaćen, a isto tako jer je to koncept budućnosti, kad tad će biti prihvaćen. Jednostavnost, brzina i fluidnost. Vjerojatno nešto tako žele postići s WIN8. 

Što se loše prodaje Nokia-e tiče, razlog je najviše u Android telefonima koji su svakim danom izgledali sve superiorniji u odnosu na Nokia-ine Symbian mobitele. Danas je pak druga priča, iako nije ni toliko loša prodaja Lumia.

Why so serious?
16 godina
offline
Re: Tablet iz Microsofta
Microsoft tablet bi trebal radit na domeni ak se ne varam? Znači to budu prvi pravi profesionalni poslovni tableti a ne igračka. Kao takvi ne ciljaju na kupce trenutnih tableta nego na firme kojima tako nešto "treba".

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice