Prvo kopimističko vjenčanje zaključana tema

poruka: 299
|
čitano: 33.951
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvo kopimističko vjenčanje".
13 godina
protjeran
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Paolo2612 kaže...
logik kaže...
Bit će vama do šale kad ćete se srat u gaće prije smrti.

Ljudska glupost je beskrajna, dobro je rekao einstein.

Zapravo srat ćemo poslije jer se zbog opuštanja mišića nakon smrti opušta i rektum pa sve iz tvoje utrobe iscuri van

zapravo doživljavaš napad misererea kolko možeš srat, jer čak ni u tom nisi u pravu, ako nisi čuo za rigor mortis onda ne pričaj o čem ne znaš

12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Zizm kaže...
Unix kaže...
Ja sam nasao u Kur'anu da pise kako se ne smije prijateljevat sa krscanima i zidovima.

 

Nisi ti naš'o, nego ti je netko rekao, a ti kao obična budalica - povjerovao bez vlastite provjere.

E sad ti lazes, donijela nam je prof. iz hrvatskog kur'an na sat i listao sam ga i nasao da se o tome govori. I bilo je direktno receno, nisam izvlacio iz konteksta.

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
13 godina
protjeran
offline
Prvo kopimističko vjenčanje

i sve ove rasprave preko interneta su besmislene POSEBNO ako su o religiji na forumu o kompjuterskoj tehnologiji :O
i prazne rasprave.. neće niko nikog preobratit svojim porukama.

i da se vratim na temu članka, ja ću ga prokomentirat.. mislim da su ljudi te vjere o dijeljenju fileova il čeg već, primjer teškog oblika maloumnosti

 
5 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Unix kaže...
Zizm kaže...
Unix kaže...
Ja sam nasao u Kur'anu da pise kako se ne smije prijateljevat sa krscanima i zidovima.

 

Nisi ti naš'o, nego ti je netko rekao, a ti kao obična budalica - povjerovao bez vlastite provjere.

E sad ti lazes, donijela nam je prof. iz hrvatskog kur'an na sat i listao sam ga i nasao da se o tome govori. I bilo je direktno receno, nisam izvlacio iz konteksta.

i kakve sad veze kuran ima sa životom.. ako niste znali svaki musliman na svijetu ima svoje unikatno tumačenje kurana

15 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Unix kaže...
Ja sam nasao u Kur'anu da pise kako se ne smije prijateljevat sa krscanima i zidovima.

Znaci li to odmah da se treba ratovati? (jedan od razloga za to je imovina), samo crno i bijelo. Za Einsteina je Isus bio priznat kao veliki covjek, ali ne i kao sin Bozji, Kuran ga isto priznaje kao covjeka dobrih karakteristika.

 

Jeli itko od vas procitao knjigu: "Evandjelje po Barnabi"... inace, knjiga je zabranjena od strane Crkve, nastala je prije Biblije i zapisano je pola citata o Isusu (nadena u Barnabe-ovom grobu).

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 1:31 (lovac82).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
logik kaže...
Bit će vama do šale kad ćete se srat u gaće prije smrti.

Ljudska glupost je beskrajna, dobro je rekao einstein.

I bio je u pravu. Kao i za puno toga...

http://www.lettersofnote.com/2009/10/word-god-is-product-of-human-weakness.html

---

Einstein nije bio ateist, ali nije bio niti vjernik. Dolazi do zabuna kada se piča o ateistima i agnosticima, ali stvar je u biti ista, barem za vjernika. 

Smješno mi je kako vjernici smatraju agnostike prihvatljivijim jer oni "prihvaćaju mogućnost postojanja boga". Da, ali ne vašeg boga. I da postoji velika razlika između Jahve i Zeusa.

"Ja sam gospodin bog tvoj, nemaj drugih bogova uz mene." Prva zapovjed.

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
16 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
mislim da neki ljudi imaju previse slobodnog vremena... i mislim da je ovo ismijavanje "pravih" vjera.... sve u svemu bzvz i zao mi sto procitah clanak...
Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
13 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
lovac82 kaže...
logik kaže...
Slažem se, osim što nisam desničar nego, kako rekoh laburist. Siguran sam da sam za sebe dobro odabrao jer sam tada sretan, nisam ni blizu desne ruke boga jer je to isus.

Gle, vjeruj ti u sto hoces, svi imaju svoje razmisljanje.... ali sorry, ne mozes jednostavno lupiti nesto poput: "znat cete vi kada budete umirali" ili "Bog sve cuva vjerovali ili ne" etc. To je isto kao da si naucio pjesmicu napamet i konstantno citiras jedno te isto, a ti sada razmisli zasto to nije u redu.

DragonShit kaže...
logik kaže...
1. Bit će vama do šale kad ćete se srat u gaće prije smrti.

2. Ljudska glupost je beskrajna, dobro je rekao einstein.

 

1. Zastrašivanje, ukorijenjeno zlo puno mržnje prema svemu ne kršćanskom. Nisu svi kršćani tako ekstremni ali kršćane se uči da su drugi u krivu, to je osnovna nauka religije.

2. Epic fail. Citiraš Ensteina u ovoj temi a on je je bio ateist. Bolje onda citiraj Hitlera, on je bio kršćanin.

Nigdje u Bibliji/Kuranu se ne spominje da treba ratovati jedni s drugima, jedni i drugi postuju tude vjere.... ne znam samo gdje nalazis samo takve gluposti/slike (ne sve, ali dosta), ocigledno nisi procitao niti jednu svetu/"svetu" knjigu.

 

http://radujtesenarodi.blogspot.com/2009/04/albert-einstein-i-bog.html

 

To je netocno. I u Bibliji (Stari zavjet) i u Kuranu pise da treba ubijati (u Kuranu i ratovati). Najpoznatija iz starog zavjeta je recenica Oko za oko, zub za zub, koja govori da ako netko ubije da ga treba ubiti. Osim toga ima na puno mjesta kazni kamenovanja koje zavrsavaju smrcu (za preljub recimo). Kuran izricito naredjuje da se nevjernici (svi koji nisu muslimani) ubiju, cak je dozvoljeno to napraviti i iz zasjede. Istina Kuran je pun proturjecja, pa ce par stranica nakon toga pisati da se Krscani moraju lijepo ugostiti. Jedina normalna knjiga u te dvije (3 ako ubrojimo i Zidove koji vjeruju u Stari zavjet) agresivne religije je Novi zavjet koji stvarno propovijeda dobrotu. Medjutim, krscanstvo se nije odreklo Starog zavjeta i uci i po njemu.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Obi Wan kaže...
Šef kaže...
Hacker002 kaže...

svakakav kretenizam sam vidio, al ovo je definitivno vrhunac

  Zašto? Po čemu je ovo drukčije od npr. Crkvenog obreda?

nije po nicemu... i jedno i drugo su gluposti...

 

Nisam vjernik, ali stavljati ovo i crkvu na istu razinu... {#}

16 godina
offline
Prvo kopimističko vjenčanje

Kojim piydarijama se ljudi bave, to nisu istine. Ili im je previse dosadno u zivotu, ili posto poto zele bit "drugaciji" jer ne mogu drugacije lijeciti svoje komplekse.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Obi Wan kaže...

kad se krstis niko te ne pita, kad se pricescujes isto tako, kazes necu, zalipit ce ti caca i mater plesku. kad se krizmas onda je to moras, jer ''necemo mi da ti nas sramotis po selu'' efekt

 

tako dakle cisto sumnjam da je itko od nas ovdje napravio ova 3 sakramenta zato sta su oni to htjeli. osim naravno ljudi koji su presli sa neke druge vjere. sve ti ovisi o roditelja

Sta si anti crkveno nastrojen u ovoj temi, nije dobro, smiri se i uzivaj u ateizmu :)

Mozes probat osnovat neku vjeru/religiju/kult kontra krscanstva i "knjiga koje su davno napisane".

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 8:46 (Virty).
16 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Unix kaže...
Zizm kaže...
Unix kaže...
Ja sam nasao u Kur'anu da pise kako se ne smije prijateljevat sa krscanima i zidovima.

 

Nisi ti naš'o, nego ti je netko rekao, a ti kao obična budalica - povjerovao bez vlastite provjere.

E sad ti lazes, donijela nam je prof. iz hrvatskog kur'an na sat i listao sam ga i nasao da se o tome govori. I bilo je direktno receno, nisam izvlacio iz konteksta.

Da li vam je profesorica citala ovo:

 

 svakako ces naci da su vjernicima najblizi prijatelji oni koji govore; "Mi smo krscani," zato sto medu njima ima svecenika i monaha i sto se oni ne ohole. (Kur'an, Al-Maide)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
tnakir kaže...

Kojim piydarijama se ljudi bave, to nisu istine. Ili im je previse dosadno u zivotu, ili posto poto zele bit "drugaciji" jer ne mogu drugacije lijeciti svoje komplekse.

 

Mix svega pomalo.

 

16 godina
offline
Prvo kopimističko vjenčanje

Kuran izricito naredjuje da se nevjernici (svi koji nisu muslimani) ubiju, cak je dozvoljeno to napraviti i iz zasjede.
Istina Kuran je pun proturjecja, pa ce par stranica nakon toga pisati da se Krscani moraju lijepo ugostiti.

 

Apsolutno nije istina. Naravno kada namjerno vadis iz konteksta onda ti to tako izgleda.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 9:50 (knight).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
overhaul kaže...
DragonShit kaže...

2. Epic fail. Citiraš Ensteina u ovoj temi a on je je bio ateist. Bolje onda citiraj Hitlera, on je bio kršćanin.

 odakle ti to?

http://en.wikipedia.org/wiki/Religious_views_of_Albert_Einstein

nego, šta, ovo je sada chat rubrika ili ? Da znam dogovarat za birtiju.

 Ne samo da to, nego ni hitler nije bas bio krscanin:

http://en.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hitler%27s_religious_views

Ali je zato drug Staljin zasigurno bio ateist.

http://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Stalin#Religion_2

15 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
knight kaže...

Kuran izricito naredjuje da se nevjernici (svi koji nisu muslimani) ubiju, cak je dozvoljeno to napraviti i iz zasjede.
Istina Kuran je pun proturjecja, pa ce par stranica nakon toga pisati da se Krscani moraju lijepo ugostiti.

 

Apsolutno nije istina. Naravno kada namjerno vadis iz konteksta onda ti to tako izgleda.

Dozvoljeno je ubijati nevjernike sa kojima ne postoji mirovni ugovor na sve načine (prije je default bilo neprijateljstvo). Međutim, danas svako sa svakim ima mirovni ugovor (po defaultu), ako je član bilo koje međunarodne organizacije, tipa UN itd.

 

Kur'an je većinom objavljivan u komadima od po nekoliko rečenica (ajeta), koji su kasnije spojeni u duža poglavlja.

 

Poglavlje 2 (Krava):

Rečenica 190. I borite se na Allahovom putu protiv onih koji se bore protiv vas, ali

vi ne otpočinjite borbu! – Allah, doista, ne voli one koji zapodijevaju

kavgu.

Rečenica 191. I napadajte takve gdje god ih sretnete i progonite ih odande odakle

su oni vas prognali. A zlostavljanje je teže od ubijanja! I ne borite se

protiv njih kod Časnoga hrama, dok vas oni tu ne napadnu. Ako vas

napadnu, onda ih ubijajte! – neka takva bude kazna za nevjernike.

 

Ovo iznad je iz ovog prevoda:

http://d1.islamhouse.com/data/bs/ih_books/bs_Prevod_Kuran_Korkut_novo_izdanje.pdf

Razmotri rečenicu 191 bez 190, pa onda zajedno - i biće ti jasno koliko kontekst znači.

这是我的个性签名
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Ovisi, upotrebljava li čovjek religiju za dobro ili za zlo. Svaki novčić ima dvije strane.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Xanzzu

Ne, ali bogovi svih monoteističkih religija si isti jedan jedini bog. To znači da više od pola stanovnika zemlje vjeruje u približno istu stvar (razlike u religijama su vjerovanje u svetu obitelj ili proroke (koji propovijedaju sličnu stvar.

Bitno da je 4 milijarde ljudi u krivu a vi ovdje na forumu u pravu. Nekolicina vjernika razdvaja religije koje bi zapravo mogle biti jedna.
12 godina
neaktivan
offline
Prvo kopimističko vjenčanje
Virty, knight, mislim da je razum (to jest činjenice koje ste iznjeli) pobijedio.

I ja bih mnogo bolje pisao i stavio više dokaza ali pišem s mobitela pa nije lagano.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
boxer kaže...
Paolo2612 kaže...
logik kaže...
Bit će vama do šale kad ćete se srat u gaće prije smrti.

Ljudska glupost je beskrajna, dobro je rekao einstein.

Zapravo srat ćemo poslije jer se zbog opuštanja mišića nakon smrti opušta i rektum pa sve iz tvoje utrobe iscuri van

Al ga i ti nađe sada, ts ts. Boldano nije istina.

Kako nije. Roj skakavaca će izaći iz tebe i sve biblijske apokalipse ako si nevjernik{#}

 

Tako ti je kada spoznaš strah božji na nebesima - čak i tvoje svjetovno tijelo obavi u gaće

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 11:03 (Paolo2612).
16 godina
offline
Prvo kopimističko vjenčanje

E sad se ja pitam, hoće li ovo pod ključ, ili je tema i smišljena da se tipka da prođe vrijeme i

skupljaju kartoni?

Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
razorst3 kaže...

On topic: Debilizam

Of topic: Evo jedna slika , morao sam jer o ovim temama se moze raspravljati do sudnjeg dana, a ovo me prvo asociralo na vašu raspravu... Nema smisla raspravljati o vjeri...

 

Bez uvrede molim , samo da se opustite malo

 Ova slika s papom u osiguranom vozilu se može drugačije protumačiti, kao poštivanje riječi Božje:

 

"Pisano je također: Ne iskušavaj Gospodina, Boga svojega (Mt 4,7)"

Obi Wan kaže...
poanta je bila da su zbog religija ratovi pocinjali. krizarski ratovi, teroristicki napada itd.

 Ratovi se nikad ne počinju zbog religije već zbog materijalnih dobara.

Užasno volim one koji misle da je religija izvor svih zala na svijetu.

Naravno da nije, a ovaj članak mi se čini idealnim da stavimo neke stvari u kontekst:

http://www.bitno.net/vjera/je-li-religija-izvor-svih-zala/

 

I ova tema je pokazala da se na ovom forumu rijetko tko voli držati same teme.

Tema je čin vjenčanja 2 osobe pod blagoslovom neke nove "religije".

Po meni je sam postupak smješan i besmislen jer svakom s imalo mozga je jasno da

je to učinjeno samo zbog fore i pokušaja privlačenja pozornosti na sebe.

Ali postupak kao postupak je sasvim legitiman, imaju na to pravo, baš kao i svatko od nas izraziti mišljenje o tome.

Čini se da se ovom temom ciljano samo htjelo potaknuti aktivnost foruma,

jer da nije tako, cijeli ovaj off topic bi u startu bio suzbijen, a tema lockana.

 

Ali pošto su svi dali ovdje i svoje mišljenje o vjeri i ja ću.

Osobno sam vjernik, ali poštujem i sve koji su drugačiji ili drugačije razmišljaju jer imaju pravo na to.

Smeta me kad me netko kao vjernika u startu diskreditira kao ovcu ili slično, jer ako

želite da vas netko poštuje, poštujte i vi njega. To je minimum kulture.

Raspravljati previše o vjeri nema nekog smisla, a još manje je dokazivati.

Da se temelji na dokazu, nebi bila vjera. Isto tako samom riječi, rijetko tko će se obratiti

ili postati vjernikom, djela su bitnija. Čemu se nadmudrivati oko religije kad je nitko neće ni dokazati, ali ni pobiti.

Mješanje svećenika u cijelu priču još je veći apsurd i čisto generaliziranje.

Crkva nisu samo svećenici, Kaptol ili Rim, crkva smo ti i ja (naravno ako joj pripadate i vjerujete).

Ovo je Crkva u pravom smislu te riječi:

 

 

I još jedan video o tome što jest a što nije uloga nas vjernika:

 

 

Ako želimo činiti Božju volju, dovoljno je da se svaki put prije nego nešto uradimo pitamo radimo li to iz ljubavi.

Ako ne radimo iz ljubavi, ne činimo dobro, jer Bog jest ljubav.

Zato pravi vjernik nikad neće vrijeđati druge, govoriti ubij pedera ili gledati samo materijalno.

Ali opet, svi smo mi ljudi i kao takvi grešni. Zato je važno svoje greške priznati i pokajati se, nevezano bili ili nebili vjernici.

 

I za kraj ostavljam misao koja prati svaki moj post kao potpis:

"Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma"

Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
14 godina
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Trickortreat kaže...
Obi Wan kaže...
Nisam vjernik, ali stavljati ovo i crkvu na istu razinu... {#}

Strpi se 2000 godina {#}

 

Kršćanstvo je počelo kao šaka munjenih čudaka i bilo je to stoljećima pa im se posrećilo zbog politike jednog frika koji je "imao san" {#}


Muslimane da ne spominjem.

Ovi "mladenci" imaju smisla za humor, što mnogima ovdje očito nedostaje.

14 godina
offline
Prvo kopimističko vjenčanje

Ovoj temi fali samo Garfield-LS, mislim da mu je tako nick bio.

Ziv je Moskri, umro nije dok je gudre i murije..
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Prvo kopimističko vjenčanje

Držite se teme i klonite se svjetonazorskih rasprava ili će diskusija biti zaključana. 

 
9 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Drago kaže...

Držite se teme i klonite se svjetonazorskih rasprava ili će diskusija biti zaključana. 

Ma bolje da se zaključa... 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
online
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Mitsuoka kaže...
Drago kaže...

Držite se teme i klonite se svjetonazorskih rasprava ili će diskusija biti zaključana. 

Ma bolje da se zaključa... 

slazem se... 

It's not who u are, it's who u know.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prvo kopimističko vjenčanje
Drago kaže...

Držite se teme i klonite se svjetonazorskih rasprava ili će diskusija biti zaključana. 

damn {#}, nije u redu da se offtopic rasprava završi gomilom tauovih proreligijskih stereotipa, propagandnih klipića i tekstova koji nemaju veze s mozgom...

ko ponavlja moje riječi jede govna iza peći
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 15:56 ((s)izgoreo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice