Podaci o korisnicima Androida

poruka: 54
|
čitano: 8.728
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Podaci o korisnicima Androida".
13 godina
offline
RE: Podaci o korisnicima Androida

mogu vam reć da i jedna i druga strana laže...

13 godina
protjeran
offline
RE: Podaci o korisnicima Androida
Stoja kaže...

A ovisi gdje se kupuje, cijena varira od 200-500 kuna ovisno o dućanu{#} I opet razlika ti se znači smanjuje na 300-0 kuna razlike. Ali opet meni je i 4000 i iznad toga sve previše za kupiti, pretplate su puno isplativije čak i da ih nekoristiš. Tipa u vipu u pretplati za 15kn mjesečno na 2 godine dobiješ desire za 2500kn... pa te čak i sa pretplatom mobitel dođe manje od 3000kn što je ok po meni.

Gdje si to vidio da se za 15kn mjesečno dobije Desire za 2500kn?! Kopam po njihovom site-u i ne vidim.

15 godina
offline
RE: Podaci o korisnicima Androida
konjRR kaže...
Bladepu kaže...
.......

Ma ja sam radio dosta na iPhone 4 i posjedujem HTC Desire i mogu reći da iPhone komotno može opravdati 500kn razlike.

Ovo su samo neki od razloga koji mi padaju na pamet ovako na brzinu:

 

1. Oko ovog su se lomila koplja, ali ja imam Desire sa SLCD ekranom i mislim da čak samo ekran od iPhona vrijedi tih 500kn više jer ima dosta bolji prikaz, rezoluciju, realnos boja, bla bla bla......(i da, isprobali smo side-by-side comparison)

2. iOS app store koji je puno kompleksniji, puniji i kvalitetnije odrađen u odnosu na Android Market koji je stvarno tužno loš.

3. 3D performanse od iPhone4, tu se Desire može pokriti ušima. Kako izgledaju igre i kako tečno rade na iPhone4 to je strašno.

4. Fluidnost OSa, koji se NE USPORAVA kada se nakrcava raznim aplikacijama. Pa na iPhoneu sam znao imati i vjerojatno stotinjak aplikacija i nikad se nije ni za tren usporio, dok na Androidu sam jako brzo došao do zida kada mi je rekao da nema više interne memorije i srušio aplikaciju.

5. Veću i stabilniju vrijednost telefona u pre prodaji drži iPhone.

6. Kvaliteta izrade samog uređaja  

7. Veća količina memorije u startu, i to dosta brža memorija.

 

 

 bla bla bla.........dosta je i ovo da opravda ne samo 500kn.

 

 

 

1. Ekran jeste na iphonu 4 bolji.

2. iOS appstore je mozda nekome bolji ali daleko od toga da je android market tuzno los ( to je najobicnija laz ) i jos uzmi u obzir da za androida imas par marketa za izbor nemoras koristiti googlov.

3. Takoder obicna laz jer procesor u iphonu nije nista jaci od proceasora u desireu graficki ili bilo kako drugacije jer za to nema nikakvih dokaza a performanse u 3D stvarima su lazne jer iphone ne vrti 3d u full rezoluciji jer je preslab za to.

4. To sto android ima multitasking pa mozes vrtjeti istovremeno puno aplikacija jest velika mana ljudima koji neznaju sto rade kao tebi pa preoptrertis mob i dode do usporavanja ali to nije krivica mobitela sto ga neznas korisitit.

5. Ako je aktutalan model drzi vrijednost ako nije nemozes ga ni darovati jer vrijednost mu se svodi na to dali se jos uvijek smatra fanci ili ne. Oni koji cijene hardwer sam po sebi obicno bijeze od tog uredaja.

6. Nemoj me nasmijavati s takvim izjavama. Nijedan dosad iphone nije bio nesto sto se moze zvati kvalitetnim uredajem. I drugi imaju mana u kvaliteti ali tu iphone predvodi.

7. Veća kolicina memorije ali takoder ogranicena na koliko dobijes a brzina ovisi samo o tebi kakvu memoriju nabavis. Ako uzmes skart najsporije kartice normalno je da ce biti spore.

 

bla bla bla si mogao napisati odmah jer ostalo napisano nema nista vise smisla od bla bla bla.

Uglavnom po svemu i realno iphone bi trebao biti jeftiniji 500 kn.

 

Ja samo navodim moja iskustva sa ta dva uređaja, jer sam imao iPhone preko godinu dana i sada imam Desire. Dalje, molio bi te da ne omalovažavaš moje znanje i moja zapažanja sa ovakvim prepotentnim postovima,

mi nismo "zajedno ovce čuvali" da na taj način komentiraš post. Ja ne lažem, ja iznosim činjenice koje sam stekao korištenjem oba uređaja. 

Ja ne dovodim tvoje znanje u pitanje jer te ne poznajem. Forum bi trebao biti mjesto za pametne ljude sa finim i kulturnim ponašanjem.

 

2. Android market mi se u nekoliko tjedana korištenja više puta blokirao gdje jednostavno nije htio započeti sa downloadom, što mi se na iPhoneu nije niti jednom dogodilo.

Riješenje problema je bilo uzastopno čišćenje cache-a i "user data", ali po mome iako je riješenje lagano, to je i dalje bugovit market. Dodao bi još da su često uvrštene aplikacije na korejskom/kineskom/japanskom jeziku što je meni loše, jer su meni takve aplikacije ne upotrebljive. Nema neke osobite kontrole kvalitete sadržaja, niti nekog kvalitetnog načina za sortiranje sadržaja. Opisi aplikacija su često kratki i nedovoljni bez screenshotova. Sve u svemu, čak je i Google priznao da je market dosta loš i jedna od najvećih novina koja se najavljuje u novom "Gingerbread" Androidu je upravo drastično preuređenje marketa. (Znam da postoje još neki marketi, ali isto tako po iskustvu tvrdim da ni oni nisu znatno bolji od Google-ovog.

 

3. Na ovo ne znam što da ti odgovorim...dali si ti uopće koristio ta dva uređaja. Ja sam prvo usporedio nekoliko istih igri od Gamelofta i još nekih firmi na Desireu i iPhone4 i tu uopće nema diskusije. Iste 3D igre su puno ljepše i puno brže se izvode na iPhone4. Recimo isto tako isprobano Samsung Galaxy S se može solidno usporediti sa iPhone 4 3D performansama i on je druga priča, ali ne i Desire... Desire gadno puši u igrama. A to stvarno neznam kako ti je promaklo, imaš razne benchamrk programe poput ovog http://www.glbenchmark.com/compare.jsp gdje možeš i sam to isprobati ako imaš te uređaje. A i možeš pogledati usporedbu raznih uređaja. A da ne govorim svu silu YT videa gdje je to odavno dokazano.  

 

4. Ja ne govorim o multi-taskingu, i vjeruj mi nakon podosta godina u "techno" vodama, mislim da znam ispravno koristiti multitasking. Ja govorim povrh svega o tome što mobitel ima smiješnu količinu interne memorije. Nakon instalacije OSa imam oko 100MB slobodnog prostora.

Na svu sreću postoji rootanje, dodatne particije i app2SD programi, pa se tom problemu može stati na kraj relativno uspješno. Ali svejedno, bez rootanja to je i dalje veliki problem. Tih pišljivih stotinjak MB sam napunio vrlo brzo i ostao BEZ INTERNE MEMORIJE, a dosta aplikacija mi nije dozvoljavalo prebacivanje na SD bez rootanja. Ali to je najviše problem DESIRE modela, jer kako kolega nekoliko postova iznad kaže, GALAXY S ima puno više interne memorije i to je dovoljno za komotniji rad. A bolje da niti ne spominjem to da iPhone ima puno više interne memorije i apsolutno nikakvu razliku u performansama ne vidiš pa makar imao 10 ili 1000 aplikacija.

 

5. Ja sam svoj godinu dana star iPhone 3GS prodao za identičnu cijenu (2500kn) za koju sam dobio potpuno nov (5 dana star) HTC Desire još uvijek u foliji. A ta dva telefona su dvije različite generacije. Toliko o tome koliko koji drži cijenu. Sama činjenica što on drži cijenu ne znači da je bolji nego da ljudi više "vole, cijene i vjeruju tom uređaju" što normalno ne mora biti opravdano. To se može usporediti sa VW autima u našim krajevima, svaki VW auto puno bolje drži cijenu od drugih proizvođača....što ponovo to ne znači da je on sam po sebi bolji, nego je takav mentalitet u ovim krajevima. Baš me zanima dali ću za godinu dana moći prodati DESIRE za 2500kn?

 

6. Sa svakim iPhone uređajem imaš savršen osjećaj, kao da je od jednog komada sastavljen. Hermetički zatvoren. A osobito ovaj novi iPhone4 sa onim staklom i metalom stvarno odaje apsolutnu kvalitetu pri samo jednom dodiru. HTC Desire je zapravo isto jako dobro napravljen, ali ipak ako ga negdje malo jače stisneš dogodi se da plastika malo zaškripi, da se poklopac malo pomakne, što je ipak ispod razine iPhonea. Još ću dodati u tu priču onaj Galaxy S koji je super telefon, ali sa ONIM plastičnim kućištem se može sakriti u odnosu na iPhone, pa čak i u odnosu na Desire.

 

7. Veća količina brže memorije je sa jedne strane prednost a sa druge mana, tu se slažem. Ali moja poanta je da za 500kn više imaš VIŠE BRŽE MEMORIJE, a ako na Desire kupiš veliku i brzu karticu onda se tih 500kn razlike poništava.

 

 

 

Da se razumijemo, HTC Desire i Android platforma imaju i jako puno dobrih strana. Meni u niti jednom trenutku nije bilo žao što sam uzeo Desire i prodao iPhone 3GS, jer ipak meni kao "power korisniku" otvorenost i mogućnost transformacije Androdi OSa puno više odgovara.

A to što Desire ima depresivne rezultate u 3D igrama, to mi i ne znači toliko jer se zapravo malo igram na telefonu a i kad se igram igram neke "logičke" 2D igre...     

 

Eto toliko od mene,

Pozdrav

 

 

I rather like the restless nights
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2010 18:52 (Bladepu).
14 godina
online
RE: Podaci o korisnicima Androida
ansha kaže...

@konjRR

Ti stvarno nemas srama? Sramotis se sa svojim izjavama, optuzujes covjeka da laze a ti si taj koji nema pojma, laze i pun je sebe.

A sta ces, uvijek su oni najnekompetentniji najglasniji.

Znaci prozvati nekoga da laze je lose? Mene su ucili da nevalja lagati i da treba ukazati na lazi pogotovo tako ocite.

A ako ti imas na nesto ukazati molim te ukazi bez da se pr*se*avas kao i obicno ali bolje od tebe nije za ocekivati zar ne :))

 

 

@Bladepu

Tvoja osobna misljenja ne vrijede apsolutno nista. Ako se tebi osobno android market ne svida to ne znaci da je "tuzno los". Jasno?

Tvoje poznavanje tehnikalija u tim uredajima se svodi na gledanje filmica na youtubu i slicno. OK. Nisam znao. Ispricavam se sto s tobom ulazim u ikakve rasprave jer tvoje znanje je kao u malo kompjuterkski pismenije djece.

Ostalo gluposti sto pises nisu na razini za ikakvo daljnje komentiranje. Kada budes imao nesto ozbiljno za napisati mozda opet pogledam. Ali vec se smijem.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2010 22:38 (konjRR).
15 godina
neaktivan
offline
Podaci o korisnicima Androida

haha, premoćna ona funkcija kad izgubiš mob.

bez problema ga nađeš, poneseš i bejzbol palicu usput... :D

najbolje bi bilo prvo lockat i onda ga upalit da zvoni. tracking, awesome...

jel ima još koji mob takvu awesome funkciju?

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Podaci o korisnicima Androida
konjRR kaže...
ansha kaže...

@Bladepu

Tvoja osobna misljenja ne vrijede apsolutno nista. Ako se tebi osobno android market ne svida to ne znaci da je "tuzno los". Jasno?

Tvoje poznavanje tehnikalija u tim uredajima se svodi na gledanje filmica na youtubu i slicno. OK. Nisam znao. Ispricavam se sto s tobom ulazim u ikakve rasprave jer tvoje znanje je kao u malo kompjuterkski pismenije djece.

Ostalo gluposti sto pises nisu na razini za ikakvo daljnje komentiranje. Kada budes imao nesto ozbiljno za napisati mozda opet pogledam. Ali vec se smijem.

Kao android user, mislim da je sve što je čovjek rekao na mjestu; Android market totalno sucks i definitivno bi trebali poraditi na tome da ga malo obnove i olakšaju navigaciju po njemu. I naravno, da čim prije omoguće pristup aplikacijama koje se plačaju (bez da morate mijenjati regiju na mobitelu).

 

Uglavno, svaka platforma je dobra i stvar je osobnog ukusa tko što više preferira. 

http://3dhr.net/berko/
14 godina
online
RE: Podaci o korisnicima Androida
Berko kaže...
konjRR kaže...
ansha kaže...

@Bladepu

Tvoja osobna misljenja ne vrijede apsolutno nista. Ako se tebi osobno android market ne svida to ne znaci da je "tuzno los". Jasno?

Tvoje poznavanje tehnikalija u tim uredajima se svodi na gledanje filmica na youtubu i slicno. OK. Nisam znao. Ispricavam se sto s tobom ulazim u ikakve rasprave jer tvoje znanje je kao u malo kompjuterkski pismenije djece.

Ostalo gluposti sto pises nisu na razini za ikakvo daljnje komentiranje. Kada budes imao nesto ozbiljno za napisati mozda opet pogledam. Ali vec se smijem.

Kao android user, mislim da je sve što je čovjek rekao na mjestu; Android market totalno sucks i definitivno bi trebali poraditi na tome da ga malo obnove i olakšaju navigaciju po njemu. I naravno, da čim prije omoguće pristup aplikacijama koje se plačaju (bez da morate mijenjati regiju na mobitelu).

 

Uglavno, svaka platforma je dobra i stvar je osobnog ukusa tko što više preferira. 

Kako ono ide misljenja su kao supci svatko ih ima ali izgleda argumenti su nesto cega se bas i nema. OK idem opet na vas nivo.

 

iphone je kozumeristicko smece koje se prodaje propagandom pranja mozga bezumnih masa. Taj uredaj je moderno videnje fasizma i onaniranje jednog najobicnijeg narkomana koji voli konzumirati lsd. Uvjerava ljude da je biti glup skroz super i da apsolutno netreba nista znati u zivotu. Nemozes promijeniti bateriju na uredaju jer neznaju napraviti uredaj s tom mogucnosti jer im i ovi bez te mogucnosti se jedva drze na okupu. Samo zamisliti mogu kakvo smece od uredaja bi tek bio po kvaliteti da se baterija moze promijeniti. I ovako je dovoljan jedan pad iz ruke i mozes se pozdraviti s uredajem.  Najbolje je kada za tebe sve drugi odluce jer zasto bi neki korisnik iphona mozak trebao upotrebljavati? Cemu mozak sluzi uopce pitaju se oni. Ah da za onu veliku odluku godine dali kupiti iphone u bijeloj ili crnoj boji , ako uopce izbora bude. Aplikacije ifart i isnort su nesto revolucionarno i o takvim aplikacijama drugi samo sanjati mogu? Da android market sa par kategorija i funkcijom searcha je tako kompliciran da jadni korisnici iSTYLE uredaja se nemogu snaci. Sto ces market nije zamisljen za mlade od 5 godina ili one na tom nivou razvoja itd... tako mogu srati danima ali to ne vrijedi nista i ne sluzi nicemu. Dakle dogovorimo se da ce te prestati?

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2010 4:23 (konjRR).
16 godina
offline
Podaci o korisnicima Androida
Uf, mogao bi stvarno svasta odgovoriti na ovaj post, ali nemam naviku hraniti trolove, tako da cestitam; pobijedio si u raspravi.
http://3dhr.net/berko/
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: Podaci o korisnicima Androida
Takodjer cestitke gospodinu konjuRR, nedodirljiv si u bilo kakvoj debati, kapa dolje!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Podaci o korisnicima Androida
ansha kaže...
Takodjer cestitke gospodinu konjuRR, nedodirljiv si u bilo kakvoj debati, kapa dolje!

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Podaci o korisnicima Androida

Ljudi kad ste več započeli raspravu iphone vs Android  jel mi može netko reči dal se retina zaslon koristi kod kojeg Android mobitela na Europskom tržištu po mogučnosti ? Nemora biti Retina al sigurno se kod drugih zove drugačije a donosi istu rezoluciju itd. 

 

početnici ili napredni posjetite wiki.open.hr ili www.linuxzasve.com i naučit čete više o linuxu
16 godina
neaktivan
offline
RE: Podaci o korisnicima Androida
linuxuser kaže...

Ljudi kad ste več započeli raspravu iphone vs Android  jel mi može netko reči dal se retina zaslon koristi kod kojeg Android mobitela na Europskom tržištu po mogučnosti ? Nemora biti Retina al sigurno se kod drugih zove drugačije a donosi istu rezoluciju itd. 

 

ne

A.
15 godina
offline
RE: Podaci o korisnicima Androida
artfull kaže...
linuxuser kaže...

Ljudi kad ste več započeli raspravu iphone vs Android  jel mi može netko reči dal se retina zaslon koristi kod kojeg Android mobitela na Europskom tržištu po mogučnosti ? Nemora biti Retina al sigurno se kod drugih zove drugačije a donosi istu rezoluciju itd. 

 

ne

Složio bi se, mislim da nemaš niti jedan drugi uređaj te rezolucije, skoro svi Android i WM7 telefoni su 800x480 što iskreno uopće nije loše. 

 

U usporedbi Iphone4 vs. Desire što sam prije rekao najmanji problem je rezolucija... jer i 800x480 je sasvim dovoljno za prikaz gdje se pixeli skoro pa ni ne vide golim okom.

U mom slučaju veći problem je bio prikaz boja, gdje moj Desire sa SLCD ekranom dosta kaska za iPhone4 ekranom. Nekako su pre izražene i nerealne boje na Desireovom SLCD ekranu. 

 

Ali u krajnjoj liniji, to je ipak vidljivo tek kada se napravi side-by-side usporedba, u realnom korištenju i jedan i drugi imaju odličan prikaz.

I rather like the restless nights
14 godina
online
RE: Podaci o korisnicima Androida
Berko kaže...
Uf, mogao bi stvarno svasta odgovoriti na ovaj post, ali nemam naviku hraniti trolove, tako da cestitam; pobijedio si u raspravi.

 

ansha kaže...
Takodjer cestitke gospodinu konjuRR, nedodirljiv si u bilo kakvoj debati, kapa dolje!

 

hehe pobijedio vas u vasoj igiri. lol ajdete sada ljepo u kut i sramite se :))

 

p.s. da ste bar procitali cijeli post ali neka od trolica poput vas bolje i nije za ocekivati :))

14 godina
online
RE: Podaci o korisnicima Androida
Bladepu kaže...
artfull kaže...
linuxuser kaže...

Ljudi kad ste več započeli raspravu iphone vs Android  jel mi može netko reči dal se retina zaslon koristi kod kojeg Android mobitela na Europskom tržištu po mogučnosti ? Nemora biti Retina al sigurno se kod drugih zove drugačije a donosi istu rezoluciju itd. 

 

ne

Složio bi se, mislim da nemaš niti jedan drugi uređaj te rezolucije, skoro svi Android i WM7 telefoni su 800x480 što iskreno uopće nije loše. 

 

U usporedbi Iphone4 vs. Desire što sam prije rekao najmanji problem je rezolucija... jer i 800x480 je sasvim dovoljno za prikaz gdje se pixeli skoro pa ni ne vide golim okom.

U mom slučaju veći problem je bio prikaz boja, gdje moj Desire sa SLCD ekranom dosta kaska za iPhone4 ekranom. Nekako su pre izražene i nerealne boje na Desireovom SLCD ekranu. 

 

Ali u krajnjoj liniji, to je ipak vidljivo tek kada se napravi side-by-side usporedba, u realnom korištenju i jedan i drugi imaju odličan prikaz.

Jesi ti to kalibratorom mozda testirao pa znas koje su boje realne na kojem mobu? Opet pricas gluposti bez pokrica.

A kakve su ti onda slike sto ih radi iphone 4? Nabrijana saturacija i slicno ti ne smeta? Smijesan si.

15 godina
offline
RE: Podaci o korisnicima Androida
konjRR kaže...

Jesi ti to kalibratorom mozda testirao pa znas koje su boje realne na kojem mobu? Opet pricas gluposti bez pokrica.

A kakve su ti onda slike sto ih radi iphone 4? Nabrijana saturacija i slicno ti ne smeta? Smijesan si.

 

Gle, u pravu si, nisam koristio nikakav kalibrator, kolorimetar niti imam ikakvu profesionalnu opremu. 

Frend je uzeo Olympusov SLR aparat više klase i pofotkao neke objekte u raznim situacijama i osvjetljenjima.

Te slike smo prebacili na iPhone 4 i HTC Desire i svi koji su bili prisutni su ocijenili da je prikaz na iPhone-ovom ekranu realniji, prikazane boje su bliže stvarnim bojama.

 

Eto, to smo mi napravili i ja ću to podijeliti sa ljudima na forumu čisto sa ciljem da pomognem nekome. Ako neko misli da mu je ta informacija pomogla OK, ako ne neka stavi TD.

 

Slike koje radi iPhone su mi poprilično loše i u kategoriji su sa svim ostalim mobitelima, jer iskreno meni do sada niti jedan mobitel nije napravio zadovoljavajuće slike.

 

 

A tebe bi pitao samo jednu stvar, zašto imaš potrebu tako napadno i uglavnom bez pokrića kritizirati postove na forumu? Šta ne možeš pisati poruke u malo normalnijem obliku?

I rather like the restless nights
16 godina
offline
RE: Podaci o korisnicima Androida
Bladepu kaže...
konjRR kaže...

Jesi ti to kalibratorom mozda testirao pa znas koje su boje realne na kojem mobu? Opet pricas gluposti bez pokrica.

A kakve su ti onda slike sto ih radi iphone 4? Nabrijana saturacija i slicno ti ne smeta? Smijesan si.

 

Gle, u pravu si, nisam koristio nikakav kalibrator, kolorimetar niti imam ikakvu profesionalnu opremu. 

Frend je uzeo Olympusov SLR aparat više klase i pofotkao neke objekte u raznim situacijama i osvjetljenjima.

Te slike smo prebacili na iPhone 4 i HTC Desire i svi koji su bili prisutni su ocijenili da je prikaz na iPhone-ovom ekranu realniji, prikazane boje su bliže stvarnim bojama.

 

Eto, to smo mi napravili i ja ću to podijeliti sa ljudima na forumu čisto sa ciljem da pomognem nekome. Ako neko misli da mu je ta informacija pomogla OK, ako ne neka stavi TD.

 

Slike koje radi iPhone su mi poprilično loše i u kategoriji su sa svim ostalim mobitelima, jer iskreno meni do sada niti jedan mobitel nije napravio zadovoljavajuće slike.

 

 

A tebe bi pitao samo jednu stvar, zašto imaš potrebu tako napadno i uglavnom bez pokrića kritizirati postove na forumu? Šta ne možeš pisati poruke u malo normalnijem obliku?

Ne hraniti trolove. Vidiš da dečko ima očito neke traume povezane sa iPhonom. Pusti ga i ignoriraj. Nek se svađa sam sa sobom ako mu je to gušt.

 

Nego vezano za tvoj post: i ja sam primjetio da slike i video (pogotovo Divx filmovi) izgledaju bolje na mobitelu nego na monitoru, a mislim da je to do toga da je ipak taj mali ekrančić ipak kvalitetniji od monitora.

A što se tiće kvalitete kamere na mom Galaxy-u, za jedan mobitel, meni je super. 

http://3dhr.net/berko/
15 godina
offline
RE: Podaci o korisnicima Androida
Berko kaže...

Ne hraniti trolove. Vidiš da dečko ima očito neke traume povezane sa iPhonom. Pusti ga i ignoriraj. Nek se svađa sam sa sobom ako mu je to gušt.

 

Nego vezano za tvoj post: i ja sam primjetio da slike i video (pogotovo Divx filmovi) izgledaju bolje na mobitelu nego na monitoru, a mislim da je to do toga da je ipak taj mali ekrančić ipak kvalitetniji od monitora.

A što se tiće kvalitete kamere na mom Galaxy-u, za jedan mobitel, meni je super. 

 

Za prvo..... LOL. 

 

 

A za drugo...tu stvarno nisam siguran za razlog. Pretpostavljam da je razlog to što današnji mobiteli imaju puno veću gustoću pixela (pixel per inch) od prosječnog monitora.

Na ovom linku se vidi da jedan recimo 24" monitor 1920x1200 ima 94PPI dok HTC Desire ima 252PPI, Samsung i9000 Galaxy S ima 233PPI a iPhone4 ima 326PPI.

Još dodatni razlog je sigurno u tome što kada neki obični DIVX fajl male rezolucije razvučeš na veliki monitor, sve njegove "artefakte" od kodiranja, slabog bitrate-a i male rezolucije lako uočiš,

dok isti taj video na mobitelu od kakvih 4" izgleda puno bolje jer su te nepravilnosti puno teže za uočiti.

 

A što se tiče kvalitete kamere, činjenica je da ima dosta telefona koji zadovoljavaju tu kategoriju "kvaliteta je dobra, za jedan mobitel". 

Ali i dalje mislim da jedan osrednji džepni digitalac od kakvih 1000kn u principu može satrati bilo koju kameru na telefonu, a kvaliteta jednog džepnog digitalca je moj donji prag. 

 

 

I rather like the restless nights
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2010 17:43 (Bladepu).
14 godina
online
RE: Podaci o korisnicima Androida
Bladepu kaže...
konjRR kaže...

Jesi ti to kalibratorom mozda testirao pa znas koje su boje realne na kojem mobu? Opet pricas gluposti bez pokrica.

A kakve su ti onda slike sto ih radi iphone 4? Nabrijana saturacija i slicno ti ne smeta? Smijesan si.

 

Gle, u pravu si, nisam koristio nikakav kalibrator, kolorimetar niti imam ikakvu profesionalnu opremu. 

Frend je uzeo Olympusov SLR aparat više klase i pofotkao neke objekte u raznim situacijama i osvjetljenjima.

Te slike smo prebacili na iPhone 4 i HTC Desire i svi koji su bili prisutni su ocijenili da je prikaz na iPhone-ovom ekranu realniji, prikazane boje su bliže stvarnim bojama.

 

Eto, to smo mi napravili i ja ću to podijeliti sa ljudima na forumu čisto sa ciljem da pomognem nekome. Ako neko misli da mu je ta informacija pomogla OK, ako ne neka stavi TD.

 

Slike koje radi iPhone su mi poprilično loše i u kategoriji su sa svim ostalim mobitelima, jer iskreno meni do sada niti jedan mobitel nije napravio zadovoljavajuće slike.

 

 

A tebe bi pitao samo jednu stvar, zašto imaš potrebu tako napadno i uglavnom bez pokrića kritizirati postove na forumu? Šta ne možeš pisati poruke u malo normalnijem obliku?

A zasto ti tako bahato tvrdis neke stvari koje su tvoj najobicniji dojam? Ljepo napises ja mislim da je tako i tako ili meni se cini ili itd. Ne biti bahat i takve gluposti tvrditi bez ikakvih argumenata.

Ti ljepo kao i svaki iphone freak slobodno napisi meni je iphone najbolji i najdrazi i savrsen. Tu prica zavrsava. Uzivaj. Ali ovakve glupave tvrdnje koje ti imas imam naviku preispitivati i osporavati jer nisam glupan koji samo sise sve sto mu se kaze.

 

Dakle malo manje napadno tvrditi gluposti pa cu te mozda manje napadno ispravljati?

15 godina
offline
RE: Podaci o korisnicima Androida

Svašta. 

 

Imao sam iPhone, kupio sam ga jer sam ga dobio za 400kn na pretplatu, vidio-probao-prodao, kupio sam HTC Desire jer mi više odgovara. 

Zadovoljniji sam sa HTC Desire-om. (ali to ne znači da je HTC Desire bez mana)

 

I vjeruj mi da nisam nikakav iPhone freak, iskreno sa dosta tvrdnji u tvom postu o "narkomanu na LSDu {#}" se čak i slažem.

Ne volim Apple firmu, mislim da su inače njihovi proizvodi šminka ali i debelo precijenjeni i da uz malo znanja se može isto ili bolje dobiti za puno manje para.

Ali isto tako sam svjestan da su svi ljudi različiti, i ako neko radi, zaradi i kupi si neki Apple proizvod jer mu to pruža zadovoljstvo, apsolutno se slažem sa tom osobom, jer tko sam ja da ocjenjujem šta je nekome zadovoljstvo a šta nije. 

 

Ali u krajnjoj liniji moji stavovi prema Applu i njihovim proizvodima nemaju nikakve veze sa mojom usporedbom HTC Desire i Apple iPhone.

Stvarno nemam potrebe braniti ili veličati ni jedan ni drugi telefon, nisam zaposlen u tim firmama, ne dobijam pare od njih, nemam nikakvog mogućeg razloga zašto bi govorio ikakvu neistinu.

 

Sve što sam rekao apsolutno sam naj objektivnije moguće provjerio i stojim iza toga.

 

A ti, ti si samo govorio da ja lažem, da pričam gluposti itd itd... 

 

 

 

EDIT: 

 

Dodao bi i to da apsolutno podrazumijevam da je moj post samo i isključivo moje mišljenje, moj dojam i moja vizija situacije.

Kao i svačiji drugi post je odraz mišljenja drugih ljudi. 

Pa ovo je forum, mjesto gdje ljudi iznose svoja mišljenja, i ista razmjenjuju sa drugim ljudima.

 

 

I rather like the restless nights
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2010 20:59 (Bladepu).
16 godina
offline
Podaci o korisnicima Androida

@konjRR:

Može pitanje? 

Koji mobitel posjeduješ? Točnije, koliko dugo si imao iPhone?

http://3dhr.net/berko/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Podaci o korisnicima Androida

Stvarno ste pretjerali, pa koji je uopće bio naslov teme?

a kud ste vi otišli?

Briga me ko ima iphone, ko ima desire, ko ima galaxy.......

ko ima njegova stvar.

a te vaše usporedbe, i za njih me briga, svako bi drugačije usporedio desire i iphone jer svatko gleda na druge stvari zbog kojih bi kupio jedan ili drugi.

nekima odgovara manji iphonev ekran , nekima više odgovara veći ekran koji ima desire hd, nekima je bitnije to kaj iphone ima možda svjetliji, čistiji ili ne znam kakav već ekran, ili vidi se bolje na suncu. pa vidi se i desire hd na suncu, i ako se vidi sitnicu slabije, vidi se još uvijek jasno i čisto.

neki pričaju  kako android market ne valja, kako je appstore bolji, i di je sad tu problem? se može s android marketa instalirati aplikacija? može. posoje deseci alternativnih marketa? postoje. tako da za sve ima po nešto.

drugo zvuk. da bolji je na iphoneu, ipak je tu ipod, koji je vani već godinama i sad je "ugrađen" u iphone. možda je zvuk na desireu slabiji, ali ionako ne slušam bez slušalica, a uz dobre slušalice, zvuk je ok.

pa ima ljudi koji se svađaju o igricama. ne znam kako drugi, ali ja ne kupujem mobitel da mi bude igraća konzola. dobro , imat gore par igrica za ubit vrijeme negdje, ali više nije potrebno.

tako da,sto ljudi sto ćudi, sto žena dvjesto sisa :)

 

i obadva uređaja su ok, sad uspoređivati ih je glupost, svaki ima svoje mane i prednosti.

meni je prednost desirea hd android i njegova mogućnost prilagodbe korisniku,  mogućnost prilagodbe homescreena i ostalog....

ako netko kupi iphone neka, ako neko kupi desire hd, ista stvar, ili galaxy s, njegov izbor.

samo jednu stvar koju ne mogu podnjet kod iphone korisnika je njihova pretjerana umišljenost OVO SE NE TIČE LJUDI NA FORUMU, možda nekih. jer te priče iphone najbolji smartphone, iphone prvi u svemu, iphone ovakav, iphone onakav, iphone ovo ,iphone ono....

dajte se spustite na zemlju, radi se o mobitelima , o običnom komadu hardwarea.

 

ali više od ovog gore mi smeta to kad neko veli sereš po iphoneu jer si ga ne možeš priuštit. a to je tolka glupost i laž. pa da ga hoću kupio bi ga, bez obzira kolko koštao jer uvijek se može nać jeftinije.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Podaci o korisnicima Androida
Bladepu kaže...

Svašta. 

 

Imao sam iPhone, kupio sam ga jer sam ga dobio za 400kn na pretplatu, vidio-probao-prodao, kupio sam HTC Desire jer mi više odgovara. 

Zadovoljniji sam sa HTC Desire-om. (ali to ne znači da je HTC Desire bez mana)

 

I vjeruj mi da nisam nikakav iPhone freak, iskreno sa dosta tvrdnji u tvom postu o "narkomanu na LSDu {#}" se čak i slažem.

Ne volim Apple firmu, mislim da su inače njihovi proizvodi šminka ali i debelo precijenjeni i da uz malo znanja se može isto ili bolje dobiti za puno manje para.

Ali isto tako sam svjestan da su svi ljudi različiti, i ako neko radi, zaradi i kupi si neki Apple proizvod jer mu to pruža zadovoljstvo, apsolutno se slažem sa tom osobom, jer tko sam ja da ocjenjujem šta je nekome zadovoljstvo a šta nije. 

 

Ali u krajnjoj liniji moji stavovi prema Applu i njihovim proizvodima nemaju nikakve veze sa mojom usporedbom HTC Desire i Apple iPhone.

Stvarno nemam potrebe braniti ili veličati ni jedan ni drugi telefon, nisam zaposlen u tim firmama, ne dobijam pare od njih, nemam nikakvog mogućeg razloga zašto bi govorio ikakvu neistinu.

 

Sve što sam rekao apsolutno sam naj objektivnije moguće provjerio i stojim iza toga.

 

A ti, ti si samo govorio da ja lažem, da pričam gluposti itd itd... 

 

 

 

EDIT: 

 

Dodao bi i to da apsolutno podrazumijevam da je moj post samo i isključivo moje mišljenje, moj dojam i moja vizija situacije.

Kao i svačiji drugi post je odraz mišljenja drugih ljudi. 

Pa ovo je forum, mjesto gdje ljudi iznose svoja mišljenja, i ista razmjenjuju sa drugim ljudima.

 

 

Dali sam ja slucajno reako da desire nema mana?

Ali preserne izjave da se drugi mogu sakriti u misju rupu sto se tice kavlitet uredaja, da je market zalosno los itd. su najobicnije lazi i preseravnja. A to me ovako instigira da adekvatan post opalim

Dakle opet kazem slobno reci meni je market od applea bolji nego googlov za android. Ili cini mi se kvalitetniji iphone od desirea, iako bi to znacilo da si u zabludi na to apslutno imas pravo. I to je to. Jednostavno?

Dakle ovdje uocpe nije tema iphone vs desire ili takve slicne troll gluposti kakve vi volite nego iritantne presersne izjave kakve trolovi vole.

 

Npr. apsolutno se slazem da je bolji ekran na iphonu 4 nego na desireu ali ne zato sto sam ja "kvazi testom" nekim kao sto si ti naveo to testirao. Nego zato sto ima veci kut vidljivosti, vecu rezoluciju itd... I opet veoma upitno dali pricamo o desireu sa slcdom ili amoledom. Uh opet sam se zanjeo a zaboravljam da pricam s trolovima.....

 

p.s. berko sta tebe briga koji telefon imam i koji sam imao? Pa da napisem da sam ima sve telefone koji su ikad izasli ili nijedan sto to tebi znaci? Dali ta izjava automatski potvrduje nesto? NE.

Samo cu ti reci da sam imao/promijenio vise telefona visoke klase nego sto ces ti vjerojatno ikada imati. Ali sto to sada znaci? NISTA. Dakle sto ti imas ili si imao bas mene briga a i bilo koga drugoga.

A ti se po osnovnoj skoli hvali kolegama sto imas ali te djecije price su za vrtic. Dakle hajde mami plakati mene pusti na miru jer me trenutno iritira sto mi kies jos neda update na 2.2.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2010 0:02 (konjRR).
13 godina
offline
RE: Podaci o korisnicima Androida
Tonchek kaže...

najtužnije je to što kad izvadim htc-a nikad nitko nije čuo za to...

a kad spomeneš iPhone, druga priča...

al promjenit će se to s vremenom, isto tak mislim da će Android zavladat

Da obnovim temu.

U godinu dana se već izmijenilo  {#}.

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice