Piratima tri mjesta na Islandu

poruka: 41
|
čitano: 6.137
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Piratima tri mjesta na Islandu".
16 godina
offline
Piratima tri mjesta na Islandu

Go go pirates!

Steta za nase pirate. {#}

- Psiho246
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Piratima tri mjesta na Islandu

Baš me zanima koliko će ovaj idiotski trend trajati... {#}

Freak Show Inc.
 
12 17 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Piratima tri mjesta na Islandu
Friday kaže...

Baš me zanima koliko će ovaj idiotski trend trajati... {#}

Koji to? To sto vrtimo stalno iste idiote na vlasti ili? Mislim, sto se Hrvatske tice.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Piratima tri mjesta na Islandu
1domagoj1 kaže...
Friday kaže...

Baš me zanima koliko će ovaj idiotski trend trajati... {#}

Koji to? To sto vrtimo stalno iste idiote na vlasti ili? Mislim, sto se Hrvatske tice.

 

Taj trend će vjerojatno potrajati još jako dugo. Mislim na ovu priču oko pirata.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Piratima tri mjesta na Islandu
Friday kaže...

 

Taj trend će vjerojatno potrajati još jako dugo. Mislim na ovu priču oko pirata.

 

Zasto idiotski?

 

Po cemu su oni veci idioti od svih postojecih politicara?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
online
Piratima tri mjesta na Islandu

ne kuzim kako takvo nesto moze uopce postojat. zasto ne naprave stranu pljackasa banaka, ubojica, diler droge i nek svi onda idu u parlament. na sto smo spali.

Moj PC  
0 31 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Piratima tri mjesta na Islandu

Jedino mjesto gdje pirati zaslužuju biti je u zatvoru.

 
1 39 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Piratima tri mjesta na Islandu
syncmaster245b kaže...
Friday kaže...

 

Taj trend će vjerojatno potrajati još jako dugo. Mislim na ovu priču oko pirata.

 

Zasto idiotski?

 

Po cemu su oni veci idioti od svih postojecih politicara?

 

Nisam rekao da političari nisu idioti, barem za naše to nisam rekao.

Mislim da je samo postojanje stranke čija je osnovna misao da softver treba biti besplatan uvreda zdravom razumu. Lomila su se već koplja oko toga ovdje na forumu. Pročitaj starije teme na tu temu, ne da mi se sada sve ponavljati. Osim da su likovi idioti, evo to ću još jednom ponoviti. Možda i malo kasnije opet...

Freak Show Inc.
16 godina
online
Re: Piratima tri mjesta na Islandu
mar123 kaže...

ne kuzim kako takvo nesto moze uopce postojat. zasto ne naprave stranu pljackasa banaka, ubojica, diler droge i nek svi onda idu u parlament. na sto smo spali.

 

za razliku od navedenog, neke oblike piratstva treba legalizirati, a ako se zove piratska stranka ne znači da se zalažu za bezakonje, nego kako ja to shvaćam, za temeljna ljudska prava narušena lobijima velikih korporacija, glazbene industrije i sl. Kampanje ostalih stranaka financiraju upravo te korporacije, pa naravno da se onda donose zakoni koji idu njima u prilog, nauštrb malog čovjeka a bez kojeg ne bi opstao ni državni aparat ni ove korporacije.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Piratima tri mjesta na Islandu
PaleRider kaže...
mar123 kaže...

ne kuzim kako takvo nesto moze uopce postojat. zasto ne naprave stranu pljackasa banaka, ubojica, diler droge i nek svi onda idu u parlament. na sto smo spali.

 

za razliku od navedenog, neke oblike piratstva treba legalizirati, a ako se zove piratska stranka ne znači da se zalažu za bezakonje, nego kako ja to shvaćam, za temeljna ljudska prava narušena lobijima velikih korporacija, glazbene industrije i sl. Kampanje ostalih stranaka financiraju upravo te korporacije, pa naravno da se onda donose zakoni koji idu njima u prilog, nauštrb malog čovjeka a bez kojeg ne bi opstao ni državni aparat ni ove korporacije.

 

Ja sam mali čovjek i ništa od toga mi ne smeta. Glazbu slušam na YT, imam BF3 koji sam platio i ludo se zabavljam. Eto, šta tome fali?

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Piratima tri mjesta na Islandu

Razbacuješ se teškim izrazima za koje nisam siguran da znače ono što ti misliš da znače.

Koja to temeljna ljudska prava narušavaju filmski i glazbeni izdavači?

 
3 9 hvala 0
14 godina
offline
Piratima tri mjesta na Islandu

U savršenom svijetu, piratstvo bi bilo suvišno. No budući da je ovo daleko, daleko od savršenog svijeta - živjeli oni meni sto godina! {#}{#}

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Piratima tri mjesta na Islandu
Friday kaže...

Nisam rekao da političari nisu idioti, barem za naše to nisam rekao.

Mislim da je samo postojanje stranke čija je osnovna misao da softver treba biti besplatan uvreda zdravom razumu. Lomila su se već koplja oko toga ovdje na forumu. Pročitaj starije teme na tu temu, ne da mi se sada sve ponavljati. Osim da su likovi idioti, evo to ću još jednom ponoviti. Možda i malo kasnije opet...

Pa koliko sam ja skuzio, oni se zalazu za open source. Eh, sad, mozda sam u krivu, ne znam.

Ali sto se open sourcea tice, i osobno se zalazem za isti, pogotovo za opcu upotrebu (OS, uredski paketi, skole i sl.), a za profesionalnu upotrebu, razumije se, koristis sto ti treba i sto zadovoljava tvoje potrebe (ali to se tada i plati).

Friday kaže...

Ja sam mali čovjek i ništa od toga mi ne smeta. Glazbu slušam na YT, imam BF3 koji sam platio i ludo se zabavljam. Eto, šta tome fali?

Eh, ne znam koliko se glazbeni izdavaci s tim slazu.

Sinatra kaže...

Razbacuješ se teškim izrazima za koje nisam siguran da znače ono što ti misliš da znače.

Koja to temeljna ljudska prava narušavaju filmski i glazbeni izdavači?

Pa zar ne postoji ona fora da CD koji sam kupio ne smijem na primjer, pustati kod sebe doma na rodendanskoj zabavi jer je to samo za moju "osobnu" upotrebu, a ne da ga i drugi cuju, drugim rijecima CD koji sam platio smijem slusati samo u zapecku kod sebe doma, sam, bez da itko nacuje i jednu notu melodije?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Piratima tri mjesta na Islandu
1domagoj1 kaže...
Friday kaže...

Ja sam mali čovjek i ništa od toga mi ne smeta. Glazbu slušam na YT, imam BF3 koji sam platio i ludo se zabavljam. Eto, šta tome fali?

Eh, ne znam koliko se glazbeni izdavaci s tim slazu.

 

Mislim da im je to OK. Iako, naglasak je bio na tome da mogu slušati glazbu bez da sam išta platio, o tome se radi.

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Piratima tri mjesta na Islandu
Friday kaže...

Mislim da im je to OK. Iako, naglasak je bio na tome da mogu slušati glazbu bez da sam išta platio, o tome se radi.

Aha, pa onda bolje Grooveshark i slicni servisi, dobijes bolju kvalitetu, bar mi se cini.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Piratima tri mjesta na Islandu
1domagoj1 kaže...

Pa zar ne postoji ona fora da CD koji sam kupio ne smijem na primjer, pustati kod sebe doma na rodendanskoj zabavi jer je to samo za moju "osobnu" upotrebu, a ne da ga i drugi cuju, drugim rijecima CD koji sam platio smijem slusati samo u zapecku kod sebe doma, sam, bez da itko nacuje i jednu notu melodije?

 

Naravno da ne postoji.

 

Takve interpretacije zakona mogu izmisliti samo pobornici piratstva.

 

Javna izvedba glazbenog djela, prema Zakonu o autorskom pravu i srodnim pravima, je svaka glazbena izvedba na javnom mjestu, odnosno na mjestu koje je pristupačno javnosti, ili mjestu koje okuplja stanovit broj ljudi izvan kruga obitelji i znanaca. Pojam javne izvedbe u zakonu odnosi se na svaku svrhu i svaki medij izvođenja u prostoru pristupačnom javnosti, radi užitka ili profita, "u živo" ili pak izvedbom putem sredstava za mehaničku reprodukciju glazbe.

15 godina
neaktivan
offline
Piratima tri mjesta na Islandu

Slažem sa nekim ciljevima ovih piratskih stranki, kao što je veća dostupnost open-source softwarea, prava na znanje i besplatno obrazovanje, te veća prava potrošaća. Međutim, svi mi znamo da su ove piratske stranke hrpa nesposobnih bezveznjaka koje neće niti jednu sitnicu promjeniti, uz to znaju biti licemjerni. Sigurno se neki od vas sječaju slučaja kada je jedna važna članica njemačke piratske stranke sr*la da je naplaćivanje intelektualnog sadržaja ogavno, a sama je tražila pare za svoju vlastitu knjigu. 

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Piratima tri mjesta na Islandu
PaleRider kaže...

za temeljna ljudska prava narušena lobijima velikih korporacija,

Koja to ljudska prava krše sa tim što moraš kupiti njihov software/glazbu/filmove da bi ih koristio?

Swedish latin super funk.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Piratima tri mjesta na Islandu
sirka666 kaže...
PaleRider kaže...

za temeljna ljudska prava narušena lobijima velikih korporacija,

Koja to ljudska prava krše sa tim što moraš kupiti njihov software/glazbu/filmove da bi ih koristio?

Nisi vlasnik tih proizvoda, nego imaš samo licencu za osobnu upotrebu. Znači da svom prijatelju posudiš jedan glazbeni CD time bi kršio autorska prava i tehnički gledano mogli bi te tužiti.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
16 godina
odjavljen
offline
Re: Piratima tri mjesta na Islandu
NecroKnight kaže...

Nisi vlasnik tih proizvoda, nego imaš samo licencu za osobnu upotrebu. Znači da svom prijatelju posudiš jedan glazbeni CD time bi kršio autorska prava i tehnički gledano mogli bi te tužiti.

 

Ali pravila su unaprijed poznata. Nitko ti neće retroaktivno smanjivati/oduzimati prava i sl. Firma koja izdaje proizvod ima sama definirati prava pod kojima će isti pustiti na tržište. Ti kao kupac moraš pristati na ta prava ako želiš kupti to nešto... Nitko te ne sili da to kupiš, ne? Slažem se da je to u srži bedasto ali nitko te ne sili na to.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Piratima tri mjesta na Islandu
NecroKnight kaže...
sirka666 kaže...
PaleRider kaže...

za temeljna ljudska prava narušena lobijima velikih korporacija,

Koja to ljudska prava krše sa tim što moraš kupiti njihov software/glazbu/filmove da bi ih koristio?

Nisi vlasnik tih proizvoda, nego imaš samo licencu za osobnu upotrebu. Znači da svom prijatelju posudiš jedan glazbeni CD time bi kršio autorska prava i tehnički gledano mogli bi te tužiti.

 -ne. Za software da. Licenca za konzumiranje A-V sadržaja ne postoji, tj sve je FTA i pokriveno ZAMPom, ono što za tebe nije FTA ne smiješ protupravnim sredstvima (krađom, provalom) pribaviti. Sve ima vlasnika, vlasnik ti daje ili ne daje nešto. Onaj tko nije vlasnik nema predispoziciju da ti nešto da, to je osnovna glupost Piratskih stranaka, ostalo je manje-više jednako ... hmm, za naše stranke je i ovaj kriterij jednak, ali to ne opravdava pred zakonom, naravno ako je Bajić prezaposlen...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Piratima tri mjesta na Islandu
Friday kaže...

 

Nisam rekao da političari nisu idioti, barem za naše to nisam rekao.

Mislim da je samo postojanje stranke čija je osnovna misao da softver treba biti besplatan uvreda zdravom razumu. Lomila su se već koplja oko toga ovdje na forumu. Pročitaj starije teme na tu temu, ne da mi se sada sve ponavljati. Osim da su likovi idioti, evo to ću još jednom ponoviti. Možda i malo kasnije opet...

 

Svi su politicari idioti i korumpirana bagra. Ukoliko nisi dosada primjetio i evropski parlament ima problema sa korupcijom koja se pokusava progurati pod lobiranje.

 

Starije teme ovdje usitinu posotoje i ja sam bio jedan od glasnijih sudionika gotovo svake teme o piratima, tako da bih tebe malo uputio na vlastiti savjet.

 

Jos jednom su ponoviti ono sto sam nebrojeno puta ponovio u starijim temama. Odmaknite te se od naziva pirati, jer se ponasate ko bikovi kada mu se krpom mase ispred nosa i ne vidite nista u drugo u svom pravednicko prokoropracijskom gnjevu.

 

Piratska stranka zalaze se, izmedju inih stvari, da patenti na lijekove brze isteknu kako bi se nasli na generickim listama i time bili jeftiniji i pristupacniji siroj populaciji. Kladim se da sit o znao, ali jednostavno ignoriras iz tebi znanih razloga.

No jednom kada se procita Piratska stranka 90% vas ovdje niste kadri sudjelovati u diskusiji jer ne vidite dalje od softvera i zabavne industrije, pritom ignorirajuci sve drugo. Pomalo podsjecate na moon hoaxere.

 

Na slijedecim izborima moj glas ide definitivno piratima ako se ikada uspiju dovoljno organizirati da izadju na izborne liste, jer ovi ostali "organizirani"  lijevi/desni/usredini/na nebu/na zemlji podsjecaju samo na "organizirani kriminal".

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
neaktivan
offline
Piratima tri mjesta na Islandu

Koje gluposti neki od vas mogu izreci tj. napisati to je prestrasno. Daj se barem informirajte o temi o kojoj baljezgate.

 

https://pirati.hr/o-nama/program/

 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Piratima tri mjesta na Islandu

Taj piratski pokret će zaživjeti punim mahom kad linux napokon istrijebi windowse. NHF linux useri, ali ovo mi je baš slično toj spiki... Od 95-e se prijete i došlo je do toga da su u grafu zastupljenosti pod "others". Da se razumijemo, ja bih bio najsretniji da cijela državna uprava prijeđe na linux ali činjenica je od puno priče ostalo samo to - priča.

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Piratima tri mjesta na Islandu
Sinatra kaže...

Jedino mjesto gdje pirati zaslužuju biti je u zatvoru.

Nije to više fora uopče izlizalo se sipat ovakve bedastoče u ovom stilu non stop.Izlanuo seOdi pa odradi remont ili generalku, na svom biološkom centralnom procesoru pa kad to obaviš onda bude ok.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
16 godina
neaktivan
offline
Re: Piratima tri mjesta na Islandu
rambox kaže...

Nije to više fora uopče izlizalo se sipat ovakve bedastoče u ovom stilu non stop.Izlanuo seOdi pa odradi remont ili generalku, na svom biološkom centralnom procesoru pa kad to obaviš onda bude ok.{#}

Fuckaj ga? {#}

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
offline
Re: Piratima tri mjesta na Islandu

Islanđani su jedini rekli bankarima i ostalim lešinarima di da se gone ... RESPECT {#}

AWESOME .. AMAZING .... PREDOOBROO
15 godina
odjavljen
offline
Piratima tri mjesta na Islandu

Yo, ho, ho and a bottle of rum...

 

Podsjećaju na one nezavisne i sl. uzaludne pokušaje koji misle da će sa 2-3 glasa napraviti bilo šta... Više efekta bi postigli da se cijeli bittorrent protokol konačno enkriptira do kraja pa onda nek ISPovi i ostali gledaju kako po internetu piče šifrirani terabajti. Ugraditi podršku za kriptiranje diska/mape u torrent klijent, dati sve u opensource, trackere preseliti na klijente (doduše, imamo DHT) i ukratko, izbaciti bilo kakav oblik centralizacije distribucije.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Piratima tri mjesta na Islandu
Sum_of_all_fears kaže...

Yo, ho, ho and a bottle of rum...

 

Podsjećaju na one nezavisne i sl. uzaludne pokušaje koji misle da će sa 2-3 glasa napraviti bilo šta... Više efekta bi postigli da se cijeli bittorrent protokol konačno enkriptira do kraja pa onda nek ISPovi i ostali gledaju kako po internetu piče šifrirani terabajti. Ugraditi podršku za kriptiranje diska/mape u torrent klijent, dati sve u opensource, trackere preseliti na klijente (doduše, imamo DHT) i ukratko, izbaciti bilo kakav oblik centralizacije distribucije.

Misliš da su 2-3 glasa malo? http://news.techeye.net/internet/european-parliament-gets-behind-the-pirate-party

http://falkvinge.net/2012/11/22/european-parliament-unanimously-passed-resolution-against-itu-asserting-control-over-internet/

 

Pročitajte malo program piratske stranke pa će te vidjeti da imaju dobre ideje kao npr:

  • Objave svih sadržaja čije stvaranje je plaćeno novcem poreznih obveznika (na primjer: emisije HRT-a) pod otvorenim licencama na način da su dostupni na otvoreni način i dostupni za nekomercijalno korištenje i dijeljenje svim građanima.
  • Reformiranja patentnog sustava da ne štiti ideje za koje ne postoje indikacije da se planira skora komercijalna eksploatacija,
  • Otvaranju izvornog koda svih računalnih programa koji su naručeni i plaćeni novcem poreznih obveznika
  • Zabrani tajnih ugovora državnih i lokalnih organizacija i tvrtki s bilo kojim pravnim i privatnim osobama – svi ugovori moraju biti čak i retroaktivno dostupni javnosti u cijelosti
16 godina
neaktivan
offline
Piratima tri mjesta na Islandu

U cijelosti gledajuci, dobra je Piratska stranka. To sto imaju takvo ime je druga stvar i to je vise zbog udarnosti. Isto tako su se mogli zvati i Fifi i cvjetno drustvo, pa sto onda. Imaju neke gluposti i u svojim redovima, ali generalno gledajuci pozitivna su stvar na prljavoj i odvratnoj sceni.

Da je takvih 30-50% u parlamentima (EU, SAD) i da se isti ne daju "lobirati" (drugim rijecima, podmititi), RIAA, Monsanto i slicni bi fino dudali kitu, bar sto se s te strane tice.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
9 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice