Parallella – superračunalo za 99 dolara

poruka: 9
|
čitano: 3.005
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Parallella – superračunalo za 99 dolara".
16 godina
offline
Parallella – superračunalo za 99 dolara

Zanimljivo za akademske krugove (učenje paralelnog programiranja), ali superkompjuter baš i nije. Za $100, Radeon 7750 postže preko 50 GFLOPS-a u double, odnosno skoro 1000 single precision GFLOPS-a.

Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Parallella – superračunalo za 99 dolara

Ok, i koja je razlika izmađu ovoga i GPGPU rješenja?

The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Parallella – superračunalo za 99 dolara

Još da je na x86 arhitekturi...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Parallella – superračunalo za 99 dolara
g12356 kaže...

Još da je na x86 arhitekturi...

 upravo zato nije, RISC. Mada je odavno postao dio CISCa od Pentiuma..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Parallella – superračunalo za 99 dolara
Pupi kaže...

Ok, i koja je razlika izmađu ovoga i GPGPU rješenja?

 

Pretpostavljam da u ovome:

 

To make parallel computing ubiquitous, developers need access to a platform that is affordable, open, and easy to use. The goal of the Parallella project is to provide such a platform! The Parallella platform will be built on the following principles:

 

  • Open Access: Absolutely no NDAs or special access needed! All architecture and SDK documents will be published on the web as soon as the kickstarter project is funded.

 

  • Open Source: The Parallella platform will be based on free open source development tools and libraries. All board design files will be provided as open source once the Parallella boards are released.

 

  • Affordability: Hardware costs and SDK costs have always been a a huge barrier to entry for developers looking to develop high performance applications. Our goal is to bring the Parallella high performance computer cost below $100, making it an affordable platform for all.

 

http://izrada-igara.bloger.hr/ -> Blog o izradi igara :)
12 godina
neaktivan
offline
Parallella – superračunalo za 99 dolara

Sve do jučer-danas bih svaki put kad bih vidio Raspberry, pomislio bih na RIM. Sad vidim kako jedni gomilaju dugove, drugi se šire strelovitom brzinom. Uskoro bi moglo postat obrnuto - čujem blackberry i pomislim na mini-kompve..

You are in a dark musty temple. The shadows seem to play tricks with your eyes and you can hear the faint sound of movement.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Parallella – superračunalo za 99 dolara
Pupi kaže...

Ok, i koja je razlika izmađu ovoga i GPGPU rješenja?

 

Ne moraš imati još jedan kompjuter (ostatak PC komponenti) da bi mogao izvršavati software na tom drugom kompjuteru (GPUGPU).

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2012 21:55 (Djuro von Prekoplotovich).
11 godina
offline
Re: Parallella – superračunalo za 99 dolara
g12356 kaže...

Još da je na x86 arhitekturi...

 

Zašto, da se češće resetira ako se nakupi malo prašine na ventilatoru? :D

 

16 godina
offline
Re: Parallella – superračunalo za 99 dolara
Pupi kaže...

Ok, i koja je razlika izmađu ovoga i GPGPU rješenja?

  Nisam se bavio GPGPU programiranjem, ali koliko sam čitao, malo je specifično. Recimo, shaderske jedinice na Radeonima su grupisan u klastere unutar kojih sve u svakom trenutku izvršavaju iste instrukcije (ako dođe do grananja sa različitim ishodima, prvo se izvršava true grana kod svih niti kod kojih je uslov ispunjen, a ostale se stalluju, pa se onda po istom principu izvršava else grana). Takođe, zbog ovakve podele, postoji više nivoa konteksta pa niti mogu deliti podatke sa "bližim" nitima, dok su od "daljih" praktično odsečene.

 

Ovo je, pretpostavljam, malo "normalnije" okruženje.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice