Pad PC-a do 2016.

poruka: 51
|
čitano: 6.706
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pad PC-a do 2016.".
13 godina
offline
Pad PC-a do 2016.

Sumnjam i pomalo mi idu na živce ovakve pretpstavke ti tableti i smartphonei preuzeti mjesto pc-a.
Možda za 10 ak godina  jer kada se na njima budu mogle obavljati neke ozbiljnije stvari onda već da.

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pad PC-a do 2016.

mogu se i na laptopima obavljat ozbiljne stvari, pa opet nisu unistili pc

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
15 godina
protjeran
offline
Pad PC-a do 2016.

Da,također sam čuo da će Playstation 2 biti ubojica gaming-a na PC.

Moj PC  
16 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pad PC-a do 2016.
apoteka kaže...

mogu se i na laptopima obavljat ozbiljne stvari, pa opet nisu unistili pc

Mislim da je to ponajviše zbog pregrijavanja nekih modela,nemogućnosti neke nadogranje[moguće ali nije baš isplativo] i ako se pokvari često se mora nositi na servis dok obićni PC se može u dosta slućajeva doma popravit ili diagnosticirat problem i rješit ga.

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
13 godina
offline
Re: Pad PC-a do 2016.
QFlash kaže...

Da,također sam čuo da će Playstation 2 biti ubojica gaming-a na PC.

Donekle i je xD većina igrica danas prvo izlaze na konzole :P

P.S sori za dupli post

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
14 godina
offline
Re: Pad PC-a do 2016.
zelenbic kaže...
apoteka kaže...

mogu se i na laptopima obavljat ozbiljne stvari, pa opet nisu unistili pc

Mislim da je to ponajviše zbog pregrijavanja nekih modela,nemogućnosti neke nadogranje[moguće ali nije baš isplativo] i ako se pokvari često se mora nositi na servis dok obićni PC se može u dosta slućajeva doma popravit ili diagnosticirat problem i rješit ga.

Sve što si nabrojao vrijedi i za tablete 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.3.2012 12:46 (Iggx).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pad PC-a do 2016.
zelenbic kaže...
apoteka kaže...

mogu se i na laptopima obavljat ozbiljne stvari, pa opet nisu unistili pc

Mislim da je to ponajviše zbog pregrijavanja nekih modela,nemogućnosti neke nadogranje[moguće ali nije baš isplativo] i ako se pokvari često se mora nositi na servis dok obićni PC se može u dosta slućajeva doma popravit ili diagnosticirat problem i rješit ga.

A i nista nece zamjeniti dobru staru tastaturu.

Ja kad na touch screen pisem stoooo gresaka napravim jer ne osjecam qwerty tipke.

 

Ja koristim ovu staru tastaturu njemacku 10 godina staru.

 

hebenica je ono nema sta.

tipke lagane i naviko sam se na nju pisem sa nje brzo.

 

 

Bas me zanima kako cu na smarth phoneu ili tabletu igrat neki FPS ono hardcore kao sto mogu na kompu sa tastaturom i misem.

 

Nece kompjuter jos dugo vremena otici.

 

Smarth phonove i tablete nemos slagat kako hoces a u racunar mos staviti i krompir(bios baterija) ako oces i da radi.

Racunar mos napraviti da bude ko super racunar a tablet i smart phone mos samo kako oni odrede

MOARR
15 godina
protjeran
offline
Pad PC-a do 2016.
Cista besmislica.Rzlog:kao prvo prijenostna racunala npr,nemogu se ili je pre skupo ugradjivati naknadno,graficka,proc,i memorija.
Jedino da padnu cijene onda bi bilo dobro,ako ovako kako stoje stvari ostane sto se tice ugradnje hardware-a u prijenosna racunala.
Stolno racunalo ce uvjek biti bolje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pad PC-a do 2016.

Svaka tri mjeseca zadnjih 10 godina se objavi tekst sličan ovom, kako će u doglednoj budućnosti neki uređaj/i srušiti vladavinu PC-a. Kao što je netko gore već rekao baš me zanima kako će touch screen zamjeniti tipkovnicu u igrama i iole ozbiljnijem pisanju. Kako bi Kazo to rekao:"Budimo realni" neće se to desit još dugo vremena. Koliko dugo? Pa vidjet ćemo.

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Pad PC-a do 2016.

Mislim da krivo tumacite grafove. Nigdje ne pise da ce se prodaja PCja smanjiti, i grafovi ukazuju da ce se zapravo nastaviti povecavati. Ono sto ce se desiti je da ce pametni telefoni i tableti pojeftiniti, pa ce ih svatko doma imati po dva tri komada kao sto danas svi imamo hrpu dummy mobitela...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.3.2012 13:16 (SupremeCommander).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pad PC-a do 2016.

Zanimljivo da sve veće i veće isporuke i veći broj vlasnika znači "pad" {#}Što bi se onda trebalo dogoditi da u naslovu bude "rast"?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pad PC-a do 2016.

pa donekle je i razumljivo ovo posto anketa uzima u obzir mobitele.

zasigurno ima vise mobitela nego osobnih racunala 

a i ovi  popularno zvani po kampanji domaceg davatelja usluge 'ocu internet generacija' kaj updejataju status na drustvenoj mrezi i lajkaju nemaju potrebu za big tower kistru i 24' ipsa monitorom na stolu

pc ce manje vise ostati u istom postotku, mozda blagi pad radi pokojeg igraca koji se prebaci na konzolu ali to ce biti zanemarivo

u dogledno vrijeme ne vidim razne cadove , camove i ino na tabletima pa cak i cisto office okruzenje a da nije 2 redka teksta koje se moze i na tabletu obaviti

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Pad PC-a do 2016.

Aaaa... članak se ni nije odnosio na gejmersku hardcore populaciju, koliko sam bar ja shvatio. {#}

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pad PC-a do 2016.

Meni, kao programeru, PC je zakon. Ali Lumia mi se uvukla pod kožu, morat ću je kupiti. {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pad PC-a do 2016.

Kada čovjek padne na tablete ili smartphone kao glavno računalo teško njemu...

poželjno je da prije pita svog liječnika ili ljekarnika.... {#}

 

 

bug caruje, um klade valja
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Pad PC-a do 2016.

Gluposti..

Nema do PC-a!

http://nl-gaming.net/forum/
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pad PC-a do 2016.

E nema više darkborna, da nas obaspe TD-ovima i svojim predugim postovima prepunim glupostima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pad PC-a do 2016.
Oldy kaže...

Kada čovjek padne na tablete ili smartphone kao glavno računalo teško njemu...

poželjno je da prije pita svog liječnika ili ljekarnika.... {#}

 

 

 

Ja ovo čitam baš na tabletu, misliš li da su to prvi simptomi bolesti? Nije mi još glavno računalo, ali sam se zabrinuo za svoje zdravlje nakon tvog upozorenja! :)
...
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.3.2012 13:49 (Miro).
16 godina
neaktivan
offline
Pad PC-a do 2016.

Nista cudno s obzirom ako uzmemo koje se zarade postizu prodajom telefona i tableta. Glavni cilj industrije je sto vise novaca zaraditi, a PCom to i nije bas moguce. Da li i jedan telefon ili tablet podrzava proizvoljnu instalaciju OSa? NITIJEDAN! PCom te ne mogu natjerati svake dvije godine kupiti novi uredjaj, a telefonom i tabletom mogu. I to rade!

PCi ce namjerno biti "unisteni", bolje receno zanemarivani kako bi se vecina okrenula tabletima i telefonima. Aj mi recite, dal je normalno da jedan telefon kosta 5000kn? Za te novce dobijes mrcinu od notebooka, a o PCu da ne govorim.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pad PC-a do 2016.
Miro kaže...
Oldy kaže...

Kada čovjek padne na tablete ili smartphone kao glavno računalo teško njemu...

poželjno je da prije pita svog liječnika ili ljekarnika.... {#}

 

 

 

Ja ovo čitam baš na tabletu, misliš li da su to prvi simptomi bolesti? Nije mi još glavno računalo, ali sam se zabrinuo za svoje zdravlje nakon tvog upozorenja! :)

  Strahota!!

 

Pravi mačo muškarac surfa u jednom prozoru, u drugom mu se peče 3D model a u trećem kompajla svoj kod od pola milijuna linija!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pad PC-a do 2016.

Krivo tumaće grafove. Ovjde se vidi da prodaja PC-a raste, ovako velika prodaja smartphonea je zato jer takvih mobitela sada ima i po 800kn a prije je takav mobitel bio minimum 3000kn. Prije smo svi imali po 3-4 cigle od mobitela a sada je to s smartphonima... Pc če nastaviti s prodajom. Nemože ga IOs ili Android zamjeniti ha igranje HARDCORE FPS igara, ja kada s pca pređem na npr PS nemogu igrati jer nisam navikao ma niš itd. pa se jednostavno vratim na pc i igram tu istu igricu na većoj rezoluciji i jaćom konfiguracijom.

Arian RIčko
13 godina
protjeran
offline
Pad PC-a do 2016.

Zamislite da programeri kodiraju iOS, OSX, Android is slično na tabletima. Pa ljudi bi se masovno bacali sa zgrada {#}

 

PC neće izumrijeti, biti će ga u manjem broju, jer ne treba svima PC. Većina će imati smartphone do dva tri, tablet, ili AIO.

 

Nema straha za PC, kao što je i sigurno da će biti više smartphone-a i tableta i tko zna čega više ne. Dok se globalno tržište ne zasiti i stabilizira. Onda će izmisliti nešto drugo da nam prodaju. Tako je od pamtivijeka.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(l
 
7 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Pad PC-a do 2016.

Ako slucajno zapnem za koji kabel desit ce se pad mog pc-a i prije 2016-te...{#}

resistance is futile
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pad PC-a do 2016.
Bypass kaže...

Zamislite da programeri kodiraju iOS, OSX, Android is slično na tabletima. Pa ljudi bi se masovno bacali sa zgrada {#}

 

PC neće izumrijeti, biti će ga u manjem broju, jer ne treba svima PC. Većina će imati smartphone do dva tri, tablet, ili AIO.

 

Nema straha za PC, kao što je i sigurno da će biti više smartphone-a i tableta i tko zna čega više ne. Dok se globalno tržište ne zasiti i stabilizira. Onda će izmisliti nešto drugo da nam prodaju. Tako je od pamtivijeka.

upravo tako. tržište se mijenja i aplikacije se prilagođavaju tom tržištu ali oni koji pišu te aplikacije i ostali profesionalci i dalje će raditi na velikim, robusnim mašinčinama i ogromnim ekranima. pc će samo postati više ono što mu je IBM 70ih godina prognozirao....... mašina koju će koristiti profesionalci. a svi ostali obični korisnici će imati alternative u obliku tableta, tv uređaja s računalima i sličnim novotarijama..... budimo realni. obitelji koja samo surfa, čita mailove i gleda youtube filmiće ne treba pc koji zauzme pola sobe. kupe si tablet i super. jeftinije, ljepše a važno je da je funkcionalno.

16 godina
offline
Pad PC-a do 2016.

Eo baš prije par minuta sam kod kolege imao priliku isprobati AutoCAD WS na iPad-u i moram priznati da sve to izgleda lijepo kad se dwg pregledava ali čim krenem išta (pa i kotne linije) "prepravljati" fali mi miš jer je to toliko nezgrapno raditi prstima da sam odustao. Eto, kul "fičr" za pregledavanje dwg-a na iPad-u ali za uređivanje no way. Živili tipkovnica i miš!

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pad PC-a do 2016.
dark_wizz kaže...

... Eto, kul "fičr" za pregledavanje dwg-a na iPad-u ali za uređivanje no way. Živili tipkovnica i miš!

Barem dok malo ne srede Siri, pa da moze reci: "Racunalo, nacrtaj mi kucu sa dvije sobe i tri wc-a... Povecaj prozore na sjeveru... Dodaj spavacu sobu..." {#} 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pad PC-a do 2016.
royalhero kaže...

E nema više darkborna, da nas obaspe TD-ovima i svojim predugim postovima prepunim glupostima.

hahaha izbacili ga zbog mene. Al eto ja ovim postom pozivam ekipu BUGa da ga vrate. nekako mi zao da netko zbog mene morao biti iskljucen

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pad PC-a do 2016.
djdamir81 kaže...

hahaha izbacili ga zbog mene. Al eto ja ovim postom pozivam ekipu BUGa da ga vrate. nekako mi zao da netko zbog mene morao biti iskljucen

Ne može!

Idemo u OT.

15 godina
online
Pad PC-a do 2016.

Ma da ne bi!

 

Mislim na pad PC-a XD

 

Eto,gospodo...možda sam zaostao tehnološki,ali mi niti najmanje nije do

 

smartphone-a ili tablet-a

 

(osim ovih koje su mi nažalost terapija).

 

Dok vječito slinim nad moćnim računalnim komponentama.

 

I zasigurno neću bacit u smeće svoj SE W890i sve dok bude ispravan.

 

Dostatan je za moje minimalne potrebe kad putujem negdje a to

 

su poziv/sms/slušanje glazbe.

 

Dok jedva čekam da mi država isplati moje novce koje su mi dužni

 

pa da se počastim punokrvnom desktop konfiguracijom

 

baziranom na Intel SB platformi i nekom moćnom grafom,

i da se i ja konačno naigram kao čovjek{#}

Old Insomniac
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pad PC-a do 2016.
Apple furka. Nije im isla prodaja Mac-ova, pa zele da nas ubijede da nam i ne treba PC, da su tableti zamjena - jer im na tom polju ide.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice