Oni su novi Samsung nakon Samsunga

poruka: 104
|
čitano: 11.997
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oni su novi Samsung nakon Samsunga".
14 godina
neaktivan
offline
Oni su novi Samsung nakon Samsunga

Ma kakav Huawei, dok god ti kolege govore kako im "šteka onaj kineski" ili "ma imam neki Huawei, bio je jeftin" nemaju šanse prestići Samsung. Mogu biti dobri, ali kvaliteta se zasklužuje iteracijama uspješnih mobitela, isto tako i gubi iteracijama, ne jednim neuspjelim modelom.

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
0 2 hvala 0
8 godina
offline
Oni su novi Samsung nakon Samsunga

petricu nemoj vise probavat sam smisljat tekstove.....bolje ti ide copy/paste,barem je citljivo 

 
3 1 hvala 2
11 godina
offline
Oni su novi Samsung nakon Samsunga

U vezi ovih kontroverznih postotaka, ovako sam shvatio, (autor) je vjerojatno svakoj opciji dao dio od apsolutnih 100% kao uspjehu svake pojedine opcije.

 

Pošto je naveo da samo jedna firma može eventualno nasljediti Samsungovu dominaciju, to mi ima smisla.

 

Ako netko misli da sve ukupno mora biti zbroj do 100%, lako je sve predstavljene brojeve recipročno smanjiti u tu skalu i napraviti smislen zaključak.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Oni su novi Samsung nakon Samsunga

Jedva čekam Petrica nakon Petrica. Možda taj bude razumniji.

Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Oni su novi Samsung nakon Samsunga

Petric se konstatno sramoti, kao i bug portal sa svojim trol ala index clancima. Mozda je casopis citljiv, ali portal je pao na niske grane. U redu se zezati kad imas neku konstantnu kvalitetu, ali kad je sadrzaj ispodprosjecan onda je "humor" luksuz.

 
2 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Oni su novi Samsung nakon Samsunga
crazy_luđak kaže...

Ma kakav Huawei, dok god ti kolege govore kako im "šteka onaj kineski" ili "ma imam neki Huawei, bio je jeftin" nemaju šanse prestići Samsung. Mogu biti dobri, ali kvaliteta se zasklužuje iteracijama uspješnih mobitela, isto tako i gubi iteracijama, ne jednim neuspjelim modelom.

Gle ja imam totalno druga iskustva, mene su drugi nagovarali da kupim Huawei jer je odličan i to ljudi koji su imali srednju klasu Huawei-a, a ja sam mislio o čemu oni pričaju, bome kada su me poznate marke kao Samsung i LG razočarale po pitanju baterije koje mi nisu mogle ni dan izgurati sa mojim načinom korištenja, odlučio sam se za Huawei Mate 8 i najbolja odluka u životu i inače baterija mi traje dva dana bez beda, a high end uređaj sa ogromnim ekranom, pa sramota za "poznate" marke.

Idući slučaj se odnosi na ženin Samsung S6 Edge koji je teški poluproizvod i teška pljačka na spram onoga što dobiješ, sama je rekla da nema šanse da će opet htjeti uzeti Samsung. A zašto, uređaj je radio ok možda prva 3 mjeseca i onda su krenuli update-ovi od Samsunga koji su doslovno shebali uređaj, tako da baterija nije mogla izdurati ni dan bez punjenja nego se je morala 2 puta puniti, a jedva je uređaj koristila (morao sam kupiti prijenosnu bateriju da bi na poslu mob preživio) - taj bug su ispravili sa update-om nakon 6 mjeseci (sramota), sada opet kada uđe u aplikaciju za slušanje glazbe ne znam šta napravi ona se zblesira (svaki put) i jednino što može napraviti je resetirati mob, itd. da sada ne nabrajam ostala sranja sa uređajem od 5.500 kn. Samsung  neće po pitanju mobitela skoro u našu kuću što je apsolutno nevezano uz ovu priču sa Note 7.

16 godina
offline
Oni su novi Samsung nakon Samsunga

Trojica kolega su nedavno kupila po P9Lite (doduše, ne sebi, nego jedan sinu, drugi ženi i treći bratu). Svi su oduševljeni. Inače, kupili su ih u Emiratima, tamo nema PDV-a, pa se elektronika može naći jeftino, komad ih je koštao 220€ (ako neko slučajno ide, da zna :)).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Oni su novi Samsung nakon Samsunga
MasterOfDisaster kaže...
crazy_luđak kaže...

...

...

Idući slučaj se odnosi na ženin Samsung S6 Edge koji je teški poluproizvod i teška pljačka na spram onoga što dobiješ, sama je rekla da nema šanse da će opet htjeti uzeti Samsung. A zašto, uređaj je radio ok možda prva 3 mjeseca i onda su krenuli update-ovi od Samsunga koji su doslovno shebali uređaj, tako da baterija nije mogla izdurati ni dan bez punjenja nego se je morala 2 puta puniti, a jedva je uređaj koristila (morao sam kupiti prijenosnu bateriju da bi na poslu mob preživio) - taj bug su ispravili sa update-om nakon 6 mjeseci (sramota), sada opet kada uđe u aplikaciju za slušanje glazbe ne znam šta napravi ona se zblesira (svaki put) i jednino što može napraviti je resetirati mob, itd. da sada ne nabrajam ostala sranja sa uređajem od 5.500 kn. Samsung  neće po pitanju mobitela skoro u našu kuću što je apsolutno nevezano uz ovu priču sa Note 7.

Samsung je nezahvalan prema svojim kupcima, daleko su od neke pouzdanosti (baterija, bugovi), sporo im dolaze nove verzije OS-a, kritični updejti i sl., ali i dalje im se prodaju mobiteli ko vruće kifle rano ujutro. Tražio sam neku alternativu prije pola godine i mogu ti reć, nisam baš čuo najpozitivnije o modelima Xiaoimja i Huaweija (jednom frendu se otvorilo kućište i svinuo se plastični poklopac baterije, a drugome je usb utor prestao raditi), a Lenovo svoje modele cijeni kao da su rame uz rame Samsungu i Sonyu.

 

Volio bih imati "kineza", ali kad kupuješ flagship, treba ti maksimalna pouzdanost, a oni to (još uvijek) nemaju.

 

P.S. Nemam Samsung. Zadnja 3 mobitela su bila njihova, ali poslije S5 serije idu nizbrdo.

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2016 9:55 (crazy_luđak).
14 godina
offline
Re: Oni su novi Samsung nakon Samsunga
usb utor moze otici i od cestog koristenja mobitela dok se puni ,a mislim da nije za to predviden
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Oni su novi Samsung nakon Samsunga
Ima netko iskustva s Xiaomi pro 3?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Oni su novi Samsung nakon Samsunga

Moj savjet pogledaj marku Meizu, oni imaju stvarno kvalitetne mobitele.

Imao sam njihov MX5 i pre zadovoljan sam bio (shebao ga vodom u kaficu a nakon toga je letio niz skale...)

MX5 i dalje dobar model al ja bi na tvom mjestu uzeo ili 5 Pro ili cekao novi 6 s pro.

 

 

Sada imam S7 Edge i isto tako sam prezadovoljan, apsolutno nikakvih problema.

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
16 godina
neaktivan
offline
Re: Oni su novi Samsung nakon Samsunga
Pitam za frendicu. Njoj je bitno da ima garanciju 2g., bateriju preko 3000 mAh, i cijenu do 1800 kn.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Oni su novi Samsung nakon Samsunga
Visak kaže...
Pitam za frendicu. Njoj je bitno da ima garanciju 2g., bateriju preko 3000 mAh, i cijenu do 1800 kn.

 Preporuka:

https://neutrinomobile.hr/xiaomi-redmi-3s-dual-sim-white-silver-2-16gb-lte.html

Kupila frendica, par exellance pila.

Ima i zlatna verzija u Neutrinu.

Kruha i igala...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Oni su novi Samsung nakon Samsunga
Premalo rama i roma, ali mi je korisna informacija da je zadovoljna s tom firmom, jer ja sam preporučio jači model samo na temelju specifikacija, a ne znam kakve uređaje rade.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Re: Oni su novi Samsung nakon Samsunga

Zašto?

2 GB RAM-a sasvim dovoljno, nije to Samsung....

A za ROM lako, kupi si micro SD od 32 GB za 50 kuna....

Ili 64 za 130 kuna.....

Kruha i igala...
14 godina
offline
Oni su novi Samsung nakon Samsunga

Možda nije vezano za temu ali da pitam : ima li neko da zna  bar približan  procenat "flagship-a" u odnosu na mid i low end smartphone u svijetu ( da ne računamo dumbphone) ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Oni su novi Samsung nakon Samsunga

Ko odredjuje sta je flagshipp ;) To je novinarska kovanica...

14 godina
offline
Oni su novi Samsung nakon Samsunga

Slažem se , ali se otprilike znaju perjanice od svih proizvođača.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Oni su novi Samsung nakon Samsunga

A cim je otprilike ne vjerujem da neko vodi takvu statistiku....MOzda po cjenovnom razredu ili tako nesto...

16 godina
offline
Oni su novi Samsung nakon Samsunga

Naleteo sam skoro na neke podatke iz kojih se mogu otprilike proceniti stvari:

  • ovde imamo da je najprodavaniji smarpthone s Androidom prve polovine 2016. bio Galaxy Edge 7, sa 2.3% svih prodatih telefona, a da se istovremeno odlično prodavao i obični S7 sa 2%
  • ovde imamo da je udeo Samsunga na kompletnom tržištu smartphonea tokom istog razdoblja bio oko 23%

 

Ako iz druge statistike izbacimo Apple (sa oko 15% tržišta) i zanemarimo WP/WM, dobijamo da je Samsung držao oko 27% tržišta Androida, a da je od toga svaki 6-i bio S7 ili S7 Edge. Ostaje nepoznato da li je i kod drugih proizvođača odnos bio sličan, a fale nam i prodajni rezultati trećeg Samsungovog flagshipa u to vreme, Notea 5 (osim činjenice da se svakako prodavao manje od prethodna dva), ali eto neke grube predstave.

 

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2016 14:04 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Oni su novi Samsung nakon Samsunga
Torent kaže...

Ko odredjuje sta je flagshipp ;) To je novinarska kovanica...

 To ti je najbolji brod u floti :) Moglo bi se reći perjanica, ali to je tako hrvatski ... fuj

But how do it know
8 godina
odjavljen
offline
Re: Oni su novi Samsung nakon Samsunga

I na srpskom je isto...

8 godina
offline
Oni su novi Samsung nakon Samsunga

Nevoljko pristajem na clickbait.
A budući da moram biti budan u ovo čudno vrijeme, potratit ću ga na suvislo objašnjenje fenomena s člankom i postocima vjerojatnosti.
Tko se cb laća, od toga i povraća - pa slijedi "tražili ste (g. Petricu), pročitajte..."

Budući da do sada nitko nije dao konačan odgovor oko Petricevih nerazumnih postotaka vjerojatnosti, dat ću prvi i osnovni odgovor.
1) Oni su jeftini clickbait, ni manje ni više.
Nadalje:
2) Autor je opterećen markama i brendovima, tako da je (be)smisao "članka" isključivo psihološki profil dotičnog, bez elaboriranih relevantnih pokazatelja zašto bi to tako bilo kako li se već autoru snilo. Selekcija brendova je samo i upravo to. A to zbunjuje, jer djeluje kao neki smisleni kontekst (izbor kandidata), a ne kao samo nabacane želje i projekcije autora.
3) Svaki navedeni postotak vjerojatnosti u članku funkcionira u omjeru "xx brend" vs "Samsung". U tom smislu, svaki postotak je relacija za sebe - nepovezani su. Primjerice, "Samsung - 50%" znači upravo to: da Samsung (prema autoru) ima 50% šansi da zadrži svoju čelnu poziciju na globalnoj listi proizvođača pametnofona. No, u autorovoj interpretaciji taj suvisli podatak o STVARNOM mjestu na top-ljestvici proizvođača nije bitan, već njegova impresija o imidžu najmoćnijih i najboljih mobitela - što dostatno govori o stupnju svijesti autora.
Citiram:

"Puno ozbiljnija posljedica šoka kojeg južnokorejski gigant proživljava posljednjih mjesec dana bit će uništavanje image najmoćnijih i najboljih mobitela s Android OS-om kojeg su sa sobom nosili brendovi Samsung, Galaxy, a pogotovo Note."

(btw jeste li primjetili tu Frojdovsku pravopisnu grešku sa "uništavanje image"?)

Pa po toj logici Microsoft već odavno ne bi postojao: vjerodostojnost tog brenda je poljuljana ako ne ranije onda bar Vistom, a da sad ne nabrajamo dvoznamenkastu listu povremenih katastrofalnih proizvoda koje su desetljećima uvaljivali kupcima. Pa bi, valjda, po "puno ozbiljnijoj" Petricevoj logici, Microsoft odavno bio u teškim problemima.
Međutim, kao što ima enormne failove, Microsoft kontinuirano radi i enormno uspješne projekte.
Treba li uopće spominjati da će ovaj fail Samsungu poslužiti kao odlična odskočna daska za novi "super proizvod"? Naprosto, Samsung se više nije imao s kime natjecati. Osim sa Appleom, ali to je već druga priča - osim za Petrica, "između redova", tako da je pod-motivacija za čitav nemušti izradak bila "da se sa Appleom ne može ali baš nitko drugi natjecati".

Druga strana opsjednutosti "imidžem najmoćnijih i najboljih mobitela" je šuplje znanje o materiji o kojoj autor piše, a dokazano minoriziranjem u sintagmi "No-name Kinezi". Ti "No-name Kinezi" čine preko 50% tržišnog udjela, čak i ako isključimo Petriceve brendove koje favorizira pa ih je posebno naveo: Huawei, Htc, Lenovo, Motorola. S iznimkom Huawei-a, svi njegovi navedeni favoriti zajedno nemaju udio jednog Oppo-a. Problem je u tome što su Azija, Afrika, i J. Amerika za "Petrice" i dalje neki "treći svijet", pa ne shvaćaju da se ovdje (odn. tamo) vrti NAJVEĆI DIO tržišnog udjela mobilne industrije, VEĆ DESETLJEĆIMA. Jer tu živi najveći postotak čovječanstva, i proporcionalno tome bilježe se najveće prodaje. No kao što mnogi Amerikanci ne znaju da svijet postoji dalje od Kansasa ili Texasa, tako i mi imamo one koji se trude biti veći Amerikanci od Amerikanaca, porijeklom (kompleksa) sa brdovitog Balkana.
Isti taj Petric se nekada sprdao sa "kineskim no-name" Huawei-em; u nemogućnosti sagledavanja cjeline i robijanju predrasudama nezamislivo mu je da neki npr. Oppo preusmjeri što svojih, što od investitora par tričavih milijardi $ kako bi bio prisutan s proizvodima (citiram) "u svim tržišnim segmentima i/ili postavljene temelje za prodaju na svim svjetskim tržištima." Stoga, taj "scenarij ipak nema previše šanse da se ostvari" (Petricevih 20% vjerojatnosti).
Kao, Apple je valjda prisutan "u svim tržišnim segmentima" (pa je zato osuđen na uspjeh), a Samsung je krenuo valjda puno drugačije a ne kao "no name Koreanac"???

I za kraj: "taj omiljeni Apple iPhone" se također sklapa u "tamo nekoj Kini", i također mu se dešavaju nevjerojatno glupe greške u dizajnu i kvaliteti. Kontrola kvalitete (koja jest vrhunska u granicama realno mogućeg) nije opravdana previsokom cijenom uređaja, a kamo li glupostima poput savitljivih kućišta, antena koje ne rade, šlampavih kopija Google-mapsa, uređaja koji se smrzavaju bez razloga i - baterija koje se također ponekad samozapale. No, svijet izgleda ljepše i sigurnije kad platiš lemuzinu iliti religijski porez na "imidž" osjećaja sigurnosti... ljepše i sigurnije onima kojima je život uređen po takvoj skali vrijednosti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2016 4:12 (Zechina).
 
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Oni su novi Samsung nakon Samsunga

Obzirom koliko si napisao, netko mlađi bi pomislio da si i u pravu međutim.....

Griješiš kada kažeš da je autor opterećen brendovima. Brendovima (posebno Samsungom) su opterećeni potrošači dok autor samo čita vijest dakle plasira traženu informaciju.

Dalje, pogrešno je usporediti Microsoft jer je Microsoft u suštini usmjeren na poslovne korisnike koji mu donose najveći profit dok Samsung Mobile nije.

Drugi put bolje lezi i spavaj. Jutro je uvijek pametnije.

Moj PC  
0 4 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Oni su novi Samsung nakon Samsunga

Plus MS sa vistom jeste ubrljao ali sta je bila alternativa? Opet MS os.... Dok Sasmung ima i te kako jaku konkurenciju koja ce u trenu uletjeti na dio trzista koji je samung izgubio....

16 godina
offline
Re: Oni su novi Samsung nakon Samsunga
Postoju 60% sanse da Petric zna sta prica, a 100% da ne zna. :D
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Oni su novi Samsung nakon Samsunga
phoenix2003 kaže...

Obzirom koliko si napisao, netko mlađi bi pomislio da si i u pravu međutim.....

Griješiš kada kažeš da je autor opterećen brendovima. Brendovima (posebno Samsungom) su opterećeni potrošači dok autor samo čita vijest dakle plasira traženu informaciju.

Dalje, pogrešno je usporediti Microsoft jer je Microsoft u suštini usmjeren na poslovne korisnike koji mu donose najveći profit dok Samsung Mobile nije.

Drugi put bolje lezi i spavaj. Jutro je uvijek pametnije.

 
Lijepo od tebe da braniš neobranjivo. Drugi put pročitaj malo više od uvodne rečenice, pa ćeš nešto i ubrati od konteksta. Predvidljiva je bila reakcija na prvi napad, upravo stoga sam i citirao nebuloznu Petricevu rečenicu - koja je njegova konstrukcija (i preneseno i doslovno), a ne da on "samo čita vijest dakle plasira traženu informaciju" - što je pak tvoja verzija napisanog.
Daklem još jednom:
"Puno ozbiljnija posljedica šoka kojeg južnokorejski gigant proživljava posljednjih mjesec dana bit će uništavanje image najmoćnijih i najboljih mobitela s Android OS-om kojeg su sa sobom nosili brendovi Samsung, Galaxy, a pogotovo Note."

Image najboljih i najmoćnijih mobitela? Gdje to, u čijoj to glavi osim Petriceve? Igrači koji ozbiljno briju na najmoćnije mobitele kupuju xx-jezgrene modele direktno iz Kine, naručuju ih i čekaju do godine dana da se pojave na lageru. Nema tu Samsunga, on je u AnTuTu testovima samo referenca. Oni koji čak i odaberu Samsung, odmah mu izmjene ROM.
Što se pak "najboljih" tiče, teren je toliko subjektivan da Samsung ni navijač/trol/snob (odaberi sam) poput Petrica ne bi trebao isključivo stavljati u kontekst "creme de la creme"... činjenično, Samsunzi su, poput Applea, najskuplji modeli brendova (ako ne računamo Vertu itd egzibicije). I najprodavaniji - ali globalno, ne samo u US. Kupuju ga i oni kojima nije toliko do imidža, jer imidž nije sve, već diktira cijenu - do određene granice. Samsung je uspostavio globalni standard, ne samo zato jer se fura na najmoćnije i najbolje - puno je tu modela koji to naprosto nisu.
I konačno, imidž je "puno ozbiljnija posljedica" od npr potencijalnog gubitka tržišnog udjela???
A o gluposti koju si naveo sa Microsoftom neću ni trošiti riječi. Imaš ozbiljne burzovne analitičare koji su već nebrojeno puta analizirali Microsoftov "hod po oštrici", odnosno zašto MS neće i ne može propasti, ali je "dugoročno" osuđen na stagnaciju.
Još samo jedan dokaz o opterećenosti brendovima: koji mrtvi HTC? (Petricev izbor/konstrukcija) ... Pa to je dead man walking već duže vrijeme. Da, nekada davno su na njega svršavali snobovi i bio je preskup koliko je nudio, a kvaliteta mu je itekako varirala. Ona specijalna kategorija koja se zove "porez na budale i kompleksaše". U prvih 20 global market sharea (u kojima vjerojatno nema HTCa) su redom "no-name Kinezi" kojima se niti ne da mučiti sa masovnim ulaskom na razmaženo US (i dijelomično EU) tržište, čije osvajanje ovisi prvenstveno o marketinškim trikovima - trud ne vrijedi uloženog. Para se vrti naokolo, zakon velikih brojeva je tu nesmiljen: od milijardi ljudi na ovom planetu koji si žele priuštiti dobar mobitel, premalo ih je na tom jednom i po kontinentu, a od njih ona manjina prebogatih koja ne pita za cijenu rijetko kad ima više od 2 modela - koliko god oni stajali. Stoga se njima prodaje odabrana priča, a stotine milijuna ide naokolo. Simulakrum stvoren za nas je da je ono što se predstavlja kao "dominantno" kao papagaji i pušimo. HTC, Motorola omfg... 20 stoljeće.
Vezano uz to, nedavno bijah u BiH i zgrozio sam se kako ljudi puše Windows Mobile (Lumije!), reklamirano po svim mogućim izlozima, lightboardima, tv reklamama i jumbo-plakatima.
Dok im prodaju propalu tehnologiju, raja vjeruje u "provjereni brend", a ne tamo neke "Kineze" tipa Oppo, Huawei... vidiš li poveznicu / analogiju?

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.10.2016 0:38 (Zechina).
14 godina
offline
Oni su novi Samsung nakon Samsunga

Jednostavno, nisi u pravu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Oni su novi Samsung nakon Samsunga
Bio si u pogrešnom dijelu BiH :) Ja reklamu za lumiju nisam vidio godinama niti znam ikoga ko ih koristi a koliko vidim to su rijetke zvjerke i u svhetslim razmjerama... A sto se tice najmoćnijih uredjaja antutu nije jedino mjerilo niti najvažnije. Sta ti znaci antutu ako ima los ekran ili nema servisnu podrsku...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Oni su novi Samsung nakon Samsunga
Torent kaže...
Sta ti znaci antutu ako ima los ekran ili nema servisnu podrsku...

 Reci to kupcima 'branda'

But how do it know
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice