News Corp prodao MySpace

poruka: 17
|
čitano: 2.538
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "News Corp prodao MySpace".
14 godina
neaktivan
offline
News Corp prodao MySpace

E ovo se zove fail. Kupiti nešto za 580 milijuna $ a prodati kasnije za 35 miljuna $..

Baš me zanima hoceli jednog dana slicnu sudbinu doživjeti FB

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: News Corp prodao MySpace

Mislim da ce i Facebook ovako.. Možda ne tako strmoglavo kao Myspace, ali kad-tad doci ce neka nova vrsta drustvene mreze ili kakve god zabave za mase s kojom se facebook nece moci nositi. Uvijek dode bolja zamjena, za sve..

I do know everything, just not all at once. It's a virtual memory problem.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2011 11:26 (Bigkix).
14 godina
offline
News Corp prodao MySpace

Ovo samo pokazuje da ni Facebook ne vrijedi koliko je procijenjen.

Demokratija je kada dvije budale imaju više prava nego jedan pametan.
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
News Corp prodao MySpace

Svi se sjećate kad je MySpace bio glavni što se tiče društvenih mreža. Facebook je tada bila mreža sa strane koja je imala manje korisnika. Sada je situacija drugačija.

 

Predviđam da će se ista stvar dogoditi Facebooku.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
News Corp prodao MySpace
Ne mora znaciti da ce i Facebook ici ovim stopama. To je kao da doneses zakljucak da ce google propasti jer ja altavista isto propala, a nekad je bila glavni search engine.
:)
 
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
News Corp prodao MySpace

Eh da mi je znati kakav bi svijet bio da nema facebooka i ostalih..

 

Pogotovo u Hr.

 

Dali bi ljudi vise izlazili ? Dali bi pala prodaja mobova (jer svi klinci zele mobove prek kojih mogu na feeeejs )Sjetite se onog booma..

 

Kako bi se odvijalo sve?

 

Dali bi se ljudi vise druzili po kavama,parkovima itd.. ?

 

 

Mr.AstraOwner
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
News Corp prodao MySpace

Google ima stotine različitih i vanjskih usluga i nije kompanija koja čisto ovisi o jednoj stvari kao facebook. Njihova tražilica je daleko najkvalitetnija i na njoj se ljudi ne zadržavaju dugo. Ona je usto svakome potrebna.

 

Facebook je čista suprotnost. On nudi tu jednu uslugu. Ljudi bez usluge vrlo lako mogu preživjeti. A usto ima i 750m korisnika.Kad tad on će ljudima dosaditi i jednostavno će mu se smanjivati broj korisnika.

 

Facebook je samo prolazan trend, google nije, njegova tražilica je jednsotavno potrebna.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2011 12:03 (captain_soap_McTawish).
 
5 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
News Corp prodao MySpace
Problem Myspacea je sto je postao neupotrebljiv i sto su ga vodili ljudi koji nemaju blage veze o socijalnim mrezama.
Sto se tice Facebooka njega vode pametni ljudi i ne moze se usporedjivat to dvoje. Svako ko je unatrag godinu dana klikno na myspace zna o cemu pricam.
Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: News Corp prodao MySpace
alen-c kaže...

E ovo se zove fail. Kupiti nešto za 580 milijuna $ a prodati kasnije za 35 miljuna $..

 

E ovo se zove neznanje. News corp je za ekskluzivni ugovor o reklamiranju dobio od Googlea 900 milijuna dolara tijekom par godina, a da ne govorim ostale prihode Myspacea.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
neaktivan
offline
Re: News Corp prodao MySpace
Paolo2612 kaže...
alen-c kaže...

E ovo se zove fail. Kupiti nešto za 580 milijuna $ a prodati kasnije za 35 miljuna $..

 

E ovo se zove neznanje. News corp je za ekskluzivni ugovor o reklamiranju dobio od Googlea 900 milijuna dolara tijekom par godina, a da ne govorim ostale prihode Myspacea.

 Ne, to se zove zakljucivanje iz datih cinjenica u ovoj vijesti. Također tu samo spominješ ugovor o tih 900 mil.$ bez ikakvog linka,

a nisi spomenuo ni koliko su oni utucali u MySpace. Sumnjam da su baš svi ti silni poznati pjevaci, glumci i sl.koje se može nac na MySpaceu

i na koje se on orjentirao došli na njega samo iz potrebe za samopromocijom. Vjerujem da su i oni dobili dobar poticaj za to.

U svakom slucaju više no ocito je da tu nema nekog kruha kad ga idu prodavat. Da je baš sve tako bajno, kako ti navodiš,

misliš li da bi ga samo tako i tako jeftino prodavali? {#}

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
16 godina
neaktivan
offline
Re: News Corp prodao MySpace
alen-c kaže...
Paolo2612 kaže...
alen-c kaže...

E ovo se zove fail. Kupiti nešto za 580 milijuna $ a prodati kasnije za 35 miljuna $..

 

E ovo se zove neznanje. News corp je za ekskluzivni ugovor o reklamiranju dobio od Googlea 900 milijuna dolara tijekom par godina, a da ne govorim ostale prihode Myspacea.

 Ne, to se zove zakljucivanje iz datih cinjenica u ovoj vijesti. Također tu samo spominješ ugovor o tih 900 mil.$ bez ikakvog linka,

a nisi spomenuo ni koliko su oni utucali u MySpace. Sumnjam da su baš svi ti silni poznati pjevaci, glumci i sl.koje se može nac na MySpaceu

i na koje se on orjentirao došli na njega samo iz potrebe za samopromocijom. Vjerujem da su i oni dobili dobar poticaj za to.

U svakom slucaju više no ocito je da tu nema nekog kruha kad ga idu prodavat. Da je baš sve tako bajno, kako ti navodiš,

misliš li da bi ga samo tako i tako jeftino prodavali? {#}

  1. Zašto bi davao linkove? Što trebam svaku stvar što znam potkrijepiti s izvorom? Ako želiš nešto saznati više nađi sam
  2. I facebuk i youtube i sve ostale tvrtke su isto platili milijarde da ih dovedu. Fanovi i tržište je potrebno zvijezdama da uspiju, a ne obrnuto. Oni idu gdje vide da mogu naći nove obožavatelje
  3. Nisam nigdje rekao da je bajno, ali stvari nemaju beskonačnu upotrebljivost i korisnost. Kupi - iskoristi/zaradi - prodaj kad ti ne treba. Uloženo/dobiveno nije kupovna/prodajna cijena 

 

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
neaktivan
offline
Re: News Corp prodao MySpace
Paolo2612 kaže...
  1. Zašto bi davao linkove? Što trebam svaku stvar što znam potkrijepiti s izvorom? Ako želiš nešto saznati više nađi sam
  2. I facebuk i youtube i sve ostale tvrtke su isto platili milijarde da ih dovedu. Fanovi i tržište je potrebno zvijezdama da uspiju, a ne obrnuto. Oni idu gdje vide da mogu naći nove obožavatelje
  3. Nisam nigdje rekao da je bajno, ali stvari nemaju beskonačnu upotrebljivost i korisnost. Kupi - iskoristi/zaradi - prodaj kad ti ne treba. Uloženo/dobiveno nije kupovna/prodajna cijena 

 

 

 1) Ma dobro nemoraš, recimo da cu vjerovati jer mi se neda na to gubit vrijeme nit mi je toliko važno. Niti si mi dužan potkrepljivati, ali eto

kad neko da linkove, sve izgleda uvjerljivije {#}
2) Ovisi kakva si zvijezda. Ako si u usponu onda ceš ti trebat YT, FB, MySpace i ostale. Ako si ipak vec uspješan veca je vjerojatnost da ce tebe drugi tražit i placat.

3) To znam i sam, ali iznio sam zakljucak iz informacije koje sam imao pred sobom u tom trenutku. I dalje smatram da se nisu baš usrecili kupovinom navedenog.

   Cista logika, kupili su to kad je najviše vrijedio i taman u trenu kad je FB poceo naglo rasti. Mislim da su ipak tu izvukli deblji kraj.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
15 godina
offline
Re: News Corp prodao MySpace
captain_soap_McTawish kaže...

Google ima stotine različitih i vanjskih usluga i nije kompanija koja čisto ovisi o jednoj stvari kao facebook. Njihova tražilica je daleko najkvalitetnija i na njoj se ljudi ne zadržavaju dugo. Ona je usto svakome potrebna.

 

Facebook je čista suprotnost. On nudi tu jednu uslugu. Ljudi bez usluge vrlo lako mogu preživjeti. A usto ima i 750m korisnika.Kad tad on će ljudima dosaditi i jednostavno će mu se smanjivati broj korisnika.

 

Facebook je samo prolazan trend, google nije, njegova tražilica je jednsotavno potrebna.

Ja na Facebook gledam kao na forum prilagođen informatički manje potkovanim korisnicima i kao takav sigurno nije prolazan trend. Vjerovatno će mutirati u nešto više od ovoga (npr. voip usluga za zvanje prijatelja). A i zarade sa kojima barata Facebook su neuporedive sa Myspace-om čak ni u njegovim najboljim danima. Prema ovom izvoru ove godine Facebook će zaraditi oko 2 milijarde dolara i dostići procijenjenu vrijednost od 100 milijardi dolara. Te novce će najvjerovatnije iskoristiti za kupovinu drugih firmi (direktna kupovina, razmjena dionica itd) te tako diverzificirati svoje poslovanje, baš kao i Google.

:)
16 godina
offline
Re: News Corp prodao MySpace
captain_soap_McTawish kaže...

Google ima stotine različitih i vanjskih usluga i nije kompanija koja čisto ovisi o jednoj stvari kao facebook. Njihova tražilica je daleko najkvalitetnija i na njoj se ljudi ne zadržavaju dugo. Ona je usto svakome potrebna.

 

Facebook je čista suprotnost. On nudi tu jednu uslugu. Ljudi bez usluge vrlo lako mogu preživjeti. A usto ima i 750m korisnika.Kad tad on će ljudima dosaditi i jednostavno će mu se smanjivati broj korisnika.

 

Facebook je samo prolazan trend, google nije, njegova tražilica je jednsotavno potrebna.

  Dobro kažeš, koliko znam u nedavnim vijestima bio je i info da je i facebook već došao u fazu zasićenja na matičnim tržištima gdje je prvo krenuo (USA prije svih) i sad tamo stagnira promet/dnevna aktivnost i smanjuje se broj članova.

Ljude je pomalo zasitilo bombardiranje frendovima koji nisu frendovi nego firme, i cijeli fb se pretvorio u skup reklama. Google je meni nezamjenjiv zbog drugih stvari, ne (samo) tražilice: jednostavan gtalk, google maps,

google earth, youtube, chrome... pa i android. To je odavno postala daaaleko ozbiljnija firma, na nivou Microsofta po količini IT usluga i proizvoda.

14 godina
offline
Re: News Corp prodao MySpace
Zaratustra kaže...
overhaul kaže...

Vidjet ćemo što će biti!

 

No mislim ako facebook ne bude ulagao ulagao u nove stvari jednostavno će propasti. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: News Corp prodao MySpace
Zaratustra kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

Google ima stotine različitih i vanjskih usluga i nije kompanija koja čisto ovisi o jednoj stvari kao facebook. Njihova tražilica je daleko najkvalitetnija i na njoj se ljudi ne zadržavaju dugo. Ona je usto svakome potrebna.

 

Facebook je čista suprotnost. On nudi tu jednu uslugu. Ljudi bez usluge vrlo lako mogu preživjeti. A usto ima i 750m korisnika.Kad tad on će ljudima dosaditi i jednostavno će mu se smanjivati broj korisnika.

 

Facebook je samo prolazan trend, google nije, njegova tražilica je jednsotavno potrebna.

Ja na Facebook gledam kao na forum prilagođen informatički manje potkovanim korisnicima i kao takav sigurno nije prolazan trend. Vjerovatno će mutirati u nešto više od ovoga (npr. voip usluga za zvanje prijatelja). A i zarade sa kojima barata Facebook su neuporedive sa Myspace-om čak ni u njegovim najboljim danima. Prema ovom izvoru ove godine Facebook će zaraditi oko 2 milijarde dolara i dostići procijenjenu vrijednost od 100 milijardi dolara. Te novce će najvjerovatnije iskoristiti za kupovinu drugih firmi (direktna kupovina, razmjena dionica itd) te tako diverzificirati svoje poslovanje, baš kao i Google.

Ne baš. Krivo misliš da je to forum za manje potkovane korisnike. To je bazično "conference chat room" bez određene tematike za obične ljude. (na stranu poslije nakalemljeni kvizovi i igrice)

Pa jednake uvjete moraš ispuniti (registracija i logiranje) za fb kao i za svaki forum-dakle nema nikakve razlike u potrebnoj inf. potkovanosti. Prednost foruma je preglednost

i tematska podjela. Prednost Facebooka je... nemam pojma. Površnost? Ono što nabaljezgaš, linkaš i lajkaš je uglavnom trenutno potrošno i irelevantno za kako tvoje većinom

fabricirane "frendove", tako i za bilo kojeg namjernika. Forum ipak ima tražilicu u kojoj možeš naći odgovor na tvoj problem, temu koja te zanima,

nastaviti gdje je netko stao danima mjesecima ili godinama ranije sa novim updateovima i informacijama.

Npr. većinu osobnih savjeta i iskustava o nekim bolestima, odvlaživanju prostorija ili o čemu voditi računa kad se kupuju nove gume za auto nađem isključivo na

forumima. Fejsbuk mi je pun samo linkova na ono što i sam imam na dohvat googlanja i trenutnih statusa poput nečijeg ručka, ili 1000te fotke kućnog mačka.

14 godina
neaktivan
offline
News Corp prodao MySpace

Usporedbe FB-a s forumima su besmislene jer ta dva koncepta uopce nisu slicna.

 

Koncept FB-a zasnovan je na internet komunikaciji ljudi koji se poznaju u stvarnom zivotu, s pravim identitetima. Ideja FB-a je takoder i odrzavanje veza iz stvarnoga zivota u kombinaciji s chat komponentom (FB je recimo izgurao MSN messenger kod mladje populacije). U to sve je ukomponirana i svojevrsna blog komponenta.

 

MySpace je s vremenom pokusao rebrandirati svoju uslugu i poziciniorati se na drugom trzistu te su samim time de facto ispali s ogromnog trzista na kojem se Fb nalazi, sami su si suzili trziste. Ovo je logican slijed.

 

 

 

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice