Milijuni Surfacea u godinu dana

poruka: 15
|
čitano: 2.405
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Milijuni Surfacea u godinu dana".
12 godina
protjeran
offline
Milijuni Surfacea u godinu dana

Da bi to postigli, mislim da bi se morali držati "starog" plana, da do kraja godine ponude tablete 300€/$ ili ispod, kako su se samo hvalili M$ i Intel... Ali obećanje je ludom radovanje...

 

Imam Nokiu Lumiu 710, i zaista, WP 7.5 je fantasično brz/fluidan i jednostavan, pa ako to (WP8) uspiju prenijeti na tablete, mislim da im je uspjeh zagarantiran, naravno uz pristupačnu cijenu...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Milijuni Surfacea u godinu dana

Nadali su se oni i milijunima prodanih smartfona sa windowsima 7 pa ništa od toga,nekako mi microsoft i hardver ne idu zajedno...

You are what you believe yourself to be
Moj PC  
4 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Milijuni Surfacea u godinu dana
AjgorR kaže...

Nadali su se oni i milijunima prodanih smartfona sa windowsima 7 pa ništa od toga,nekako mi microsoft i hardver ne idu zajedno...

 

Lupiš i ostaneš živ :-). Stvarno ne znam kako si iz prvog zaključio drugo!!??

 

Da, Microsoft se nadao većoj prodaji WP7, ali rezultati prodaje sigurno nisu posljedica "Microsoftovog hardwera" jer ga Microsoft i ne proizvodi. Proizvode ga HTC, Nokia, Samsung, LG, ....

 

Činjenica je da Microsoft primarno ne proizvodi i ne prodaje HW, ali onaj koji proizvodi pod svojim imenom vrlo je kvalitetan i izvrsno se prodaje (XBOX, tipkovnice, miševi, ...)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Milijuni Surfacea u godinu dana
AjgorR kaže...

Nadali su se oni i milijunima prodanih smartfona sa windowsima 7 pa ništa od toga,nekako mi microsoft i hardver ne idu zajedno...

MIlijuni Surfacea OMG. Točna Ballmerova izjava ide ovako:

We may sell a few million, I don't know how many, of the 375 million, but we need partners to have that diversity of devices.

Mi možemo prodati par milijuna Surfacea, ne znam točno koliko... ali ovisimo o partnerima.

http://www.microsoft.com/en-us/news/Speeches/2012/07-09WPCDay1Ballmer.aspx

Ovih 375 m Windowsa 8 je "malo umanjio", nakon što je krajem 5. mjeseca izjavio da će biti pola milijarde (!) Windowsa 8 do godine, čitav svijet se počeo smijati, pa se Microsoft morao ispričavati i korigirati brojke:

http://www.theregister.co.uk/2012/05/25/the_windows_8_500_million/

Liku ne bi trebalo dati da prodaje krumpire, a kamoli hardver.

dead_billy kaže...
AjgorR kaže...

Nadali su se oni i milijunima prodanih smartfona sa windowsima 7 pa ništa od toga,nekako mi microsoft i hardver ne idu zajedno...

 

Lupiš i ostaneš živ :-). Stvarno ne znam kako si iz prvog zaključio drugo!!??

 

Da, Microsoft se nadao većoj prodaji WP7, ali rezultati prodaje sigurno nisu posljedica "Microsoftovog hardwera" jer ga Microsoft i ne proizvodi. Proizvode ga HTC, Nokia, Samsung, LG, ....

 

Činjenica je da Microsoft primarno ne proizvodi i ne prodaje HW, ali onaj koji proizvodi pod svojim imenom vrlo je kvalitetan i izvrsno se prodaje (XBOX, tipkovnice, miševi, ...)

Da stvarno? Za Xbox im je trebalo 6 godina da postane profitabilan, a o kvaliteti govore "crveni krugovi smrti" i 60% vraćenih uređaja u USA.

http://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_360_technical_problems

Microsoft Zune player je ispao smijurija, ne samo zbog hardvera (makar je i tu bilo početničkih grešaka) već gomile drugih grešaka, npr nametanja vlastite verzije MP3 s digitalnom zaštitom, vlastitog marketa itd.

Microsoft KIN mobitel (kojeg je Microsoft proizvodio - jer je KUPIO proizvođača) proizvod od prije samo 2 godine drži svjetski rekord - bio je tek par tjedana na tržištu prije nego li je propao.

Lumiu MS nije potpisao, ali znamo što je Nokia bila prije WP i što je sad. Uostalom, onih "121 failova" se ne odnosi na Nokiu nego na - WP.

Trebamo li dalje? 

Ako je za tebe reprezentativni hardver 21. stoljeća tipkovnica, bravo za tebe.

...Cause It's Got Electrolytes.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2012 10:18 (Brawndo).
16 godina
offline
Milijuni Surfacea u godinu dana

Hoces reci da XBOX nije uspjesan? DA/NE bez muljanja o "krugovima smrti".

 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Milijuni Surfacea u godinu dana
knight kaže...

Hoces reci da XBOX nije uspjesan? DA/NE bez muljanja o "krugovima smrti".

Vjerovatno je uspjesan, ali je najkvarljivij komad igraceg hardvera ikad!

Stari debeli boxovi prije slima su crkavali u skoro 100% slucajeva...

Hrpu love su izgubili na produljenju garancije na RROD na 3 godine u USA.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Milijuni Surfacea u godinu dana

 

Najkvarljiviji komad igračeg hardwarea ikad, a prodaje se i prodavao se kao lud ? :)

Zaključak je ili su ljudi skroz retardirani, pa kupuju nešto što ne valja ili to jednostavno jedna velika hiperbola. Svaka konzola je imala svojih štucavica ( neke više, druge manje ), te niti jedna od Top 3 nije bez mana, a proglasit bilo koju od njih kao "promašaj" ili "najkvarljiviji komad hardwarea ikad" je smiješno. 

MS je izgubio hrpu love? Istina, od 2005. do 2007. su izgubili su preko 4 milijarde $ , ali od 2007. godine počeli su ostvarivat profit na konzolama oko 1.32-2 milijarde $ godišnje ( usporedbe radi jednom Sony-u je trebalo 4 godine ), te do danas prodali skoro 70 mil. konzola, a gdje je još Xbox live usluga. Uz Windowse, Xbox360 je vjerovatno jedan od najvećih pogodaka MS-a. 

Što se tiće Surfacea, malo sam skeptičan, no MS je definitivno firma koja si može priuštit i totalni flop takvog proizvoda. Ukoliko Bill Gates ima novaca da donira 24 milijarde £ u humanitarne svrhe, onda MS sigurno ima previše novaca. 

In the end there will be only ( c )haoss ...
13 godina
neaktivan
offline
Milijuni Surfacea u godinu dana

uglavnom slazem se sa Brawndo

 

MS ce prodati par miljuna surfaca to po meni nije upitno jer je njihov tablet-osRT je jedina realna zamjena za notebook/ultrabook punokrvni OS koji moze vrtit sve + svi ostali tableti koji se naprave od strane asu-a sammya i slicnih.

 

Xbox je bio fail jos se sijecam filmica na youtubu  gdje ga motaju u rucnik i drze tako upaljenog 30 minuta samo da se moze pokrenut. ALI uvijek ima ali to je M$ oni imaju toliko love da ce tuc novac u nesto sto oni misle da je isplatljivo dok se postane popularno.

 

MS zune slazem se u potpunosti

 

MS KIN smartphone/featurephone/blackbery je bio na poilicama manje od 2 tjedna jer su oni sje*** sa operaterima

 

MS WP7-WP8 isto kao sa Xbox tuci ce lovu dok ne uspije, meni se osobno svida samo cekam wp sa kliznom qwerty tipkovnicom tipa E7 ili htc 7pro

 

Ballmer...Steve Ballmer....

 

BEST OF STEVE BALLMER!

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Milijuni Surfacea u godinu dana
dead_billy kaže...
AjgorR kaže...

Nadali su se oni i milijunima prodanih smartfona sa windowsima 7 pa ništa od toga,nekako mi microsoft i hardver ne idu zajedno...

 

Lupiš i ostaneš živ :-). Stvarno ne znam kako si iz prvog zaključio drugo!!??

 

Da, Microsoft se nadao većoj prodaji WP7, ali rezultati prodaje sigurno nisu posljedica "Microsoftovog hardwera" jer ga Microsoft i ne proizvodi. Proizvode ga HTC, Nokia, Samsung, LG, ....

 

Činjenica je da Microsoft primarno ne proizvodi i ne prodaje HW, ali onaj koji proizvodi pod svojim imenom vrlo je kvalitetan i izvrsno se prodaje (XBOX, tipkovnice, miševi, ...)

Nisam niti rekao da microsoft radi hardver samo znam da su imali fijasko sa Zune playerom kad su vidjeli kako lijepo apple zarađuje pa su popušili,poslije toga prvi xbox koji je bio čisti gubitak a o xbox360 da i ne pričam,vjerojatno najgori komad hardvera u povijesti novije elektronike,windows 7 mobile koji je smiješan u usporedbi na tržištu kad ga se usporedi sa iOs-om i Androidom,bar što se tiče postotka na tržištu a da i ne pominjem 8-icu koja uskoro stiže,microsoft se izgubio,popušiće i na tržištu koje ga tradicionalno podržava.

Na konzolama je prvo kopirao i malo korigirao sve što je Sony imao,potkupio razvojne studije koje je mogao da plejka izgubi ekskluzive koje je imala,i onda?Nintendo pomete sve i onda microsoft napravi "revoluciju"sa motion gamingom i okrene leđa svim hard core gamerima koji su ga podržavali i okrene se kinectu,koji je budimo iskreni samo updetana verzija eye toya kojeg smo mlatili na ps2.Bljak.Ovce.

 

You are what you believe yourself to be
15 godina
offline
Re: Milijuni Surfacea u godinu dana
Leglo kaže...

 

Najkvarljiviji komad igračeg hardwarea ikad, a prodaje se i prodavao se kao lud ? :)

Zaključak je ili su ljudi skroz retardirani, pa kupuju nešto što ne valja ili to jednostavno jedna velika hiperbola. Svaka konzola je imala svojih štucavica ( neke više, druge manje ), te niti jedna od Top 3 nije bez mana, a proglasit bilo koju od njih kao "promašaj" ili "najkvarljiviji komad hardwarea ikad" je smiješno. 

MS je izgubio hrpu love? Istina, od 2005. do 2007. su izgubili su preko 4 milijarde $ , ali od 2007. godine počeli su ostvarivat profit na konzolama oko 1.32-2 milijarde $ godišnje ( usporedbe radi jednom Sony-u je trebalo 4 godine ), te do danas prodali skoro 70 mil. konzola, a gdje je još Xbox live usluga. Uz Windowse, Xbox360 je vjerovatno jedan od najvećih pogodaka MS-a. 

Što se tiće Surfacea, malo sam skeptičan, no MS je definitivno firma koja si može priuštit i totalni flop takvog proizvoda. Ukoliko Bill Gates ima novaca da donira 24 milijarde £ u humanitarne svrhe, onda MS sigurno ima previše novaca. 

Mladiću,zaboravljaš samo jednu činjenicu,a ta je da taj jedan Sony još uvijek prodaje ps2 i psp konzole na kojima masno zarađuje.Sony je prodao preko 300 milijuna konzola dosada.Gdje je nestao prvi xbox?Šta se desilo zune playeru?Kako su se ponijeli prema kupcima nokia sa windows 7?Tako što neće moći nadograditi mobitele na novi os.Pametnome dosta?

You are what you believe yourself to be
16 godina
offline
Re: Milijuni Surfacea u godinu dana
AjgorR kaže...

Mladiću,zaboravljaš samo jednu činjenicu,a ta je da taj jedan Sony još uvijek prodaje ps2 i psp konzole na kojima masno zarađuje.Sony je prodao preko 300 milijuna konzola dosada.Gdje je nestao prvi xbox?Šta se desilo zune playeru?Kako su se ponijeli prema kupcima nokia sa windows 7?Tako što neće moći nadograditi mobitele na novi os.Pametnome dosta?

Super Sonyiju ide, daje otkaze i samo sto ne propadne...

http://articles.latimes.com/2012/may/10/business/la-fi-ct-sony-earns-20120510

 

A sto se tice Njoke, prema kupcima su se ponjeli puno bolje nego neke druge firme, svi na Lumiji ce dobiti WP7.8 koji je gotovo identican kao i WP8. S obzirom na stanje sa Androidom i trzisnim udjelom Androida, upgrade vecini korisnika ne znaci nista...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Milijuni Surfacea u godinu dana
AjgorR kaže...

Nadali su se oni i milijunima prodanih smartfona sa windowsima 7 pa ništa od toga

 

This...

Šta je babi milo to se babi snilo.

 

 

Brawndo kaže...
Ovih 375 m Windowsa 8 je "malo umanjio", nakon što je krajem 5. mjeseca izjavio da će biti pola milijarde (!) Windowsa 8 do godine, čitav svijet se počeo smijati, pa se Microsoft morao ispričavati i korigirati brojke

 

ROFLCOPTER !

Koliko je ono godina trebalo Win7 (koji je bio daleko popularniji kad je izašao od Win8 trenutačno) da prestigne Win XP ?

Šta je babi milo to se babi snilo. I onda je to ispričala ostalim babama u pokušaju da snove pretvori u stvarnost.

 

 

Leglo kaže...

Zaključak je ili su ljudi skroz retardirani

 

Istina. I to sve više i više.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2012 17:03 (Enkidu).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Milijuni Surfacea u godinu dana
AjgorR kaže...

Mladiću,zaboravljaš samo jednu činjenicu,a ta je da taj jedan Sony još uvijek prodaje ps2 i psp konzole na kojima masno zarađuje.Sony je prodao preko 300 milijuna konzola dosada.Gdje je nestao prvi xbox?Šta se desilo zune playeru?Kako su se ponijeli prema kupcima nokia sa windows 7?Tako što neće moći nadograditi mobitele na novi os.Pametnome dosta?

 

Kakve to veze ima sa diskusijom što Sony i dalje zarađuje od ps2 i psp-a ? Ispada da druge firme nisu imale velike promašaje ? Gdje je Sony-ev eVilla iz 2001. ? Mac G4 Cube, Newton ? N Gamecube ? Nintendo je samo Wii i 3DS prodao u više od 300 mil. primjeraka, gdje su još ostale kultne konzole kao Gameboy koji je prodan u više od 200 mil. primjeraka ? Poanta posta je bila kako je MS sa Xbox360 napravio dobar posao, kako za krajnjeg korisnika tako i za svoje financije, a ne da li su Nintendo ili Sony kroz povijest prodali više konzola. 

 

 

In the end there will be only ( c )haoss ...
15 godina
offline
Re: Milijuni Surfacea u godinu dana
Leglo kaže...
AjgorR kaže...

Mladiću,zaboravljaš samo jednu činjenicu,a ta je da taj jedan Sony još uvijek prodaje ps2 i psp konzole na kojima masno zarađuje.Sony je prodao preko 300 milijuna konzola dosada.Gdje je nestao prvi xbox?Šta se desilo zune playeru?Kako su se ponijeli prema kupcima nokia sa windows 7?Tako što neće moći nadograditi mobitele na novi os.Pametnome dosta?

 

Kakve to veze ima sa diskusijom što Sony i dalje zarađuje od ps2 i psp-a ? Ispada da druge firme nisu imale velike promašaje ? Gdje je Sony-ev eVilla iz 2001. ? Mac G4 Cube, Newton ? N Gamecube ? Nintendo je samo Wii i 3DS prodao u više od 300 mil. primjeraka, gdje su još ostale kultne konzole kao Gameboy koji je prodan u više od 200 mil. primjeraka ? Poanta posta je bila kako je MS sa Xbox360 napravio dobar posao, kako za krajnjeg korisnika tako i za svoje financije, a ne da li su Nintendo ili Sony kroz povijest prodali više konzola. 

 

 

Sony je bar radio svoje proizvode koji nisu prošli na tržištu,nije kopirao druge,nije im prošao niti umd ni mini disc ni puno toga ali bar rade svoje proizvode i barem pokušavaju biti drugačiji od copycat kompanija.Čak su im i tableti bili drugačiji i nisu zaiteresirali tržište ali se bar trude biti svoji.Ponekad to uspije,poput walkmana i playstationa a ponekad ne.Da i ne počnemo o ekskluzivama za ps3,bolje da ni počinjemo tu temu,samo ti sebe uvjeravaj da je microsoftu stalo do gamera.

You are what you believe yourself to be
13 godina
neaktivan
offline
Milijuni Surfacea u godinu dana

samo nek vec jednom izadu ti windows 8 tableti, ja cu biti jedan od prvi kupaca

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice