LibreOffice dobiva komercijalnu podršku

poruka: 21
|
čitano: 5.388
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LibreOffice dobiva komercijalnu podršku".
13 godina
offline
LibreOffice dobiva komercijalnu podršku

Veliki korak naprijed, mislim da u budućnosti možemo očekivati još kompetitivniji Libre Office.

Stručnjak za odmaganje...
 
10 0 hvala 1
15 godina
offline
LibreOffice dobiva komercijalnu podršku

Koristim ga već otprilike godinu dana, odlična zamjena za MS Office.

Moj PC  
7 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: LibreOffice dobiva komercijalnu podršku
malina22 kaže...

Koristim ga već otprilike godinu dana, odlična zamjena za MS Office.

Odlicna ne. Pristojna da.

Rvat katolik!
15 godina
neaktivan
offline
LibreOffice dobiva komercijalnu podršku

Problem LibreOfffice-a i Linuxa općenito je nepostojanje pristojnog groupware sustava tipa Exchange-Outlook-Lync(-SharePoint). Sve dok toga nema, ostat će egzotika na kojoj će usamljeni studenti sa viškom vremena i manjkom od parsto kuna godišnje za Office365 pisati seminarske radove.

 
1 7 hvala 0
13 godina
offline
LibreOffice dobiva komercijalnu podršku

Da vas pitam, ( možda nije pitanje za ovu temu, ako nije uputite me gdje da to pitam) molim vas da mi kažete.
Koristim trenutno MS office , sada mene zanima koja je zamjena "najbolja" ( da ima podršku na hrvatski jezik, redovita ažuriranja, te da se "slaže" s dokumentima pisanima u MS office )

Hvala na razumijevanju.

Krstacic Nino
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LibreOffice dobiva komercijalnu podršku

Libre Office. Skini zadnju verziju i isprobaj, ništa te ne košta. Uz Office skini i buil-in Help file i instaliaj i njega.

 

@Tnakir: Ja bi rekao za većinu dostatana i više nego odličan. Za one kojima treba nešto drugo (što LO ne podržava) je neupotrebljiv.

Stručnjak za odmaganje...
13 godina
offline
Re: LibreOffice dobiva komercijalnu podršku
mario.L_hr kaže...

Libre Office. Skini zadnju verziju i isprobaj, ništa te ne košta. Uz Office skini i buil-in Help file i instaliaj i njega.

 

 

Hvala {#}

vrijeme je da se "lagano" maknem od MS, i ostalih njihovih "stvarčica"

reci mi samo molim te dal "update" dolazi automatski ili se mora ručno raditi ?

Krstacic Nino
10 godina
neaktivan
offline
Re: LibreOffice dobiva komercijalnu podršku
Gale92 kaže...
mario.L_hr kaže...

Libre Office. Skini zadnju verziju i isprobaj, ništa te ne košta. Uz Office skini i buil-in Help file i instaliaj i njega.

 

 

Hvala {#}

vrijeme je da se "lagano" maknem od MS, i ostalih njihovih "stvarčica"

reci mi samo molim te dal "update" dolazi automatski ili se mora ručno raditi ?

 

Ako se hoćeš maknuti od MS-a, instaliraj neku GNU/Linux distribuciju. Uz skoro svaku automatski dobiješ LibreOffice. Kada hoćeš da odradiš update, otvoriš terminal (=cmd na Windows-u) i kucaš apt-get update ili sličnu komandu u zavisnosti od distribucije. Uglavnom samo pisajući tu jednu komandu izvršićeš update za sistem i za svaku aplikaciju na njemu (uključujući i LibreOffice). Ne moraš posebno da tražiš update za aplikacije kao na Windows-u.

 

Nisam siguran kako radi update LibreOffice-a na Windows-u.

15 godina
offline
Re: LibreOffice dobiva komercijalnu podršku
mario.L_hr kaže...

 

@Tnakir: Ja bi rekao za većinu dostatana i više nego odličan. Za one kojima treba nešto drugo (što LO ne podržava) je neupotrebljiv.

Pa zato sam i napisao dobra, a ne odlicna. Jer ce vecini biti dovoljna, ali opet nije dostojna zamjena u svim segmentima.

Rvat katolik!
13 godina
offline
Re: LibreOffice dobiva komercijalnu podršku
Gale92 kaže...

Hvala {#}

vrijeme je da se "lagano" maknem od MS, i ostalih njihovih "stvarčica"

reci mi samo molim te dal "update" dolazi automatski ili se mora ručno raditi ?

U desnom gornjem kutu se pojavi zelena ikonica koja signalizira da je izišla nova verzija LO-a. Klikneš na nju i ona te odvede do zadnje dostupne verzije koju skineš.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Re: LibreOffice dobiva komercijalnu podršku

meni se čini da ti groupware-a ima prilično čak i besplatnih, jedno vrijeme sam tražio nešto čime bi u ženinom poduzeću zamijenili upravo tu server/exchange/outlook kombinaciju (ili samo server/exchange da ne šize na novi mail klijent :-) ) ali sve stane na tome tko će to održavati. Ona ne zna, ja ne znam, sadašnji outsourcani sysadmin je na windowsima, a za ekipu u Hrvatskoj koja se bavi raznim distribucijama ili tvrdi/misli da nešto zna, je jedno takvo malo poduzeće nezanimljivo (ili traže previsok fee za održavanje). I tako je ona već deset godina na istom serveru/exchangeu, a ja pogledam s vremena na vrijeme i vidim da se ništa se ne mijenja. tako da mi se čini da je veći problem nepostojanje pristojne firme koja će kod nas, komercijalno, to održavati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2013 14:50 (jakomimi).
13 godina
offline
Re: LibreOffice dobiva komercijalnu podršku
jakomimi kaže...

meni se čini da ti groupware-a ima prilično čak i besplatnih, jedno vrijeme sam tražio nešto čime bi u ženinom poduzeću zamijenili upravo tu server/exchange/outlook kombinaciju (ili samo server/exchange da ne šize na novi mail klijent :-) ) ali sve stane na tome tko će to održavati. Ona ne zna, ja ne znam, sadašnji outsourcani sysadmin je na windowsima, a za ekipu u Hrvatskoj koja se bavi raznim distribucijama ili tvrdi/misli da nešto zna, je jedno takvo malo poduzeće nezanimljivo (ili traže previsok fee za održavanje). I tako je ona već deset godina na istom serveru/exchangeu, a ja pogledam s vremena na vrijeme i vidim da se ništa se ne mijenja. tako da mi se čini da je veći problem nepostojanje pristojne firme koja će kod nas, komercijalno, to održavati.

Još je bitnije da ih sve manje ima pouzdanih, koji ulijevaju povjerenje i kojima možeš vjerovati. Uglavnom se svodi na to da kad naiđeš na nekog takvog držiš ga se ko pijan plota i pristaješ na sve varijante.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Re: LibreOffice dobiva komercijalnu podršku
Super, nema veze, bitno da je kod otvoren, slobodan i besplatan, flower power. To što za razliku od komercijalnog softwarea nema podršku, roadmap, mrežu partnera, dokumentaciju, nikoga tko to zna i želi održavati itd. - to nije važno. Hvala, ali ne hvala.
13 godina
offline
Re: LibreOffice dobiva komercijalnu podršku
RobertS kaže...
Super, nema veze, bitno da je kod otvoren, slobodan i besplatan, flower power. To što za razliku od komercijalnog softwarea nema podršku, roadmap, mrežu partnera, dokumentaciju, nikoga tko to zna i želi održavati itd. - to nije važno. Hvala, ali ne hvala.

 

Jesi ti koristio LO uopće?
Stručnjak za odmaganje...
13 godina
protjeran
offline
Re: LibreOffice dobiva komercijalnu podršku
RobertS kaže...
Super, nema veze, bitno da je kod otvoren, slobodan i besplatan, flower power. To što za razliku od komercijalnog softwarea nema podršku, roadmap, mrežu partnera, dokumentaciju, nikoga tko to zna i želi održavati itd. - to nije važno. Hvala, ali ne hvala.

{#}

 

Ah da, poznati forumski Microsoft groupie. Oli ti ga troll.

Ad astra peronospora
10 godina
neaktivan
offline
Re: LibreOffice dobiva komercijalnu podršku
RobertS kaže...
Naravno, te sam se ga nakon 30 minuta smijeha i nevjerice nepovratno deinstalirao jer niti jednu stvar ne radi bolje od Microsoft Officea, ali zato tisuću stvari radi lošije ili ne radi uopće. Jesi li ti koristio Microsoft Office uopće? Sat vremena mog posla košta nekoliko puta više nego mjesečna pretplata za najskuplji Office365 E4 (http://office.microsoft.com/hr-hr/business/office-365-enterprise-e4-poslovni-softver-FX104034562.aspx) i ne vidim racionalnog razloga da koristim smeće od LOa, kao ni 99,999999% ostalih ozbiljnih korisnika. Oni koji si Microsoft Office ne mogu priuštiti, ti ga vjerojatno niti ne trebaju i dovoljan im je i Writer u Windowsima. LO/OO i ostale slične "alternative" su oduvijek bile i zauvijek će ostati samo razbibriga za poremećene freetarde u misiji spašavanja svijeta od neoliberalnog kapitalizma i nedoj*bane studente sa viškom slobodnog vremena kojima roditelji financiraju život.

 

Ne pričaj nebuloze. Kako može raditi nešto lošije? Ili bolduje tekst, ili ga ne bolduje. Ne može ga nikako lošije boldovati. To što si ti nesposoban da koristiš ništa što nema MS znak na njemu, to nije naša stvar. Pruži neke konkretne činjenice gdje se možemo svi uvjeriti u prednost MS Office-a koje će nam koristiti pa će te neko možda i shvaćati ozbiljno. Evo ja imam instaliran i LO i MS Office 2013. Slobodno mi reci šta mogu u Word-u ili PowerPoint-u što ne mogu u Writer-u ili Impress-u od čega zapravo imam koristi (pisanje blog posta iz Word-a i ostale gluposti su mi totalno smiješne i nepotrebne).

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: LibreOffice dobiva komercijalnu podršku
RobertS kaže...
Naravno, te sam se ga nakon 30 minuta smijeha i nevjerice nepovratno deinstalirao jer niti jednu stvar ne radi bolje od Microsoft Officea, ali zato tisuću stvari radi lošije ili ne radi uopće. Jesi li ti koristio Microsoft Office uopće? Sat vremena mog posla košta nekoliko puta više nego mjesečna pretplata za najskuplji Office365 E4 (http://office.microsoft.com/hr-hr/business/office-365-enterprise-e4-poslovni-softver-FX104034562.aspx) i ne vidim racionalnog razloga da koristim smeće od LOa, kao ni 99,999999% ostalih ozbiljnih korisnika. Oni koji si Microsoft Office ne mogu priuštiti, ti ga vjerojatno niti ne trebaju i dovoljan im je i Writer u Windowsima. LO/OO i ostale slične "alternative" su oduvijek bile i zauvijek će ostati samo razbibriga za poremećene freetarde u misiji spašavanja svijeta od neoliberalnog kapitalizma i nedoj*bane studente sa viškom slobodnog vremena kojima roditelji financiraju život.

 

OMG! Is that you Bill? Is it really you mr. Gates? Well howdy there partner!

 
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: LibreOffice dobiva komercijalnu podršku
RobertS kaže...
Super, nema veze, bitno da je kod otvoren, slobodan i besplatan, flower power. To što za razliku od komercijalnog softwarea nema podršku, roadmap, mrežu partnera, dokumentaciju, nikoga tko to zna i želi održavati itd. - to nije važno. Hvala, ali ne hvala.

https://wiki.documentfoundation.org/ReleasePlan

http://www.libreoffice.org/get-help/documentation/

 

I kako da te čovjek onda shvati ozbiljno?

What Andy giveth, Bill taketh away.
14 godina
neaktivan
offline
Re: LibreOffice dobiva komercijalnu podršku
rustweaver kaže...
RobertS kaže...
Super, nema veze, bitno da je kod otvoren, slobodan i besplatan, flower power. To što za razliku od komercijalnog softwarea nema podršku, roadmap, mrežu partnera, dokumentaciju, nikoga tko to zna i želi održavati itd. - to nije važno. Hvala, ali ne hvala.

https://wiki.documentfoundation.org/ReleasePlan

http://www.libreoffice.org/get-help/documentation/

 

I kako da te čovjek onda shvati ozbiljno?

Lik je totalni retard. Do sad nisam znao da postoje MS faggoti,al eto uvjerio sam se :D

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
10 godina
neaktivan
offline
Re: LibreOffice dobiva komercijalnu podršku
filipvk1000 kaže...
Lik je totalni retard. Do sad nisam znao da postoje MS faggoti,al eto uvjerio sam se :D

 

Meni je najžešće kako je sada svima dao TD umjesto da da korektan argument bar jednom od nas {#}

13 godina
offline
Re: LibreOffice dobiva komercijalnu podršku
RobertS kaže...
Naravno, te sam se ga nakon 30 minuta smijeha i nevjerice nepovratno deinstalirao jer niti jednu stvar ne radi bolje od Microsoft Officea, ali zato tisuću stvari radi lošije ili ne radi uopće. Jesi li ti koristio Microsoft Office uopće? Sat vremena mog posla košta nekoliko puta više nego mjesečna pretplata za najskuplji Office365 E4 (http://office.microsoft.com/hr-hr/business/office-365-enterprise-e4-poslovni-softver-FX104034562.aspx) i ne vidim racionalnog razloga da koristim smeće od LOa, kao ni 99,999999% ostalih ozbiljnih korisnika. Oni koji si Microsoft Office ne mogu priuštiti, ti ga vjerojatno niti ne trebaju i dovoljan im je i Writer u Windowsima. LO/OO i ostale slične "alternative" su oduvijek bile i zauvijek će ostati samo razbibriga za poremećene freetarde u misiji spašavanja svijeta od neoliberalnog kapitalizma i nedoj*bane studente sa viškom slobodnog vremena kojima roditelji financiraju život.

Majstore ako teko dobro poznaješ i barataš Office aplikacijama, daj molim te u Excelu napravi horizontalnu liniju u footeru (kao defaultnu funkciju samog alata). U calcu to radim (godinama) sa tri klika miša. Što se tiče mog korištenja MS Officea koristim ga skoro 20 godina (manje ili više uspješno), imam ga i sada instaliranog (legalno putem pretplate) ali za specifikacije koristim calc.

 

Hvala lijepo na etiketiranju, uvijek je lijepo čuti komplimente od nekog drugog, čovjeka jednostavno podigne i pokaže mu da je na pravom putu. Što se tiče tvoje usporedbe dvaju alata imam samo jedno pitanje. Koriste li svi ljudi kamion za prijevoz od kuće do posla? Uz to što vozi, na njega možeš nakrcati sve što bi ti moglo trebati u bilo kojoj situaciji. Zar nebi trebao biti logičan izbor zasve? Lako ga je i voziti, znam iz prve ruke (naučih se voziti, vozeći kamion).

 

EDIT: Još ništa od ove horizontalne crte u footeru. Hint: pokušaj s calcom, lakše će ti ići.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2013 0:37 (mario.L_hr).
 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice