Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM

poruka: 24
|
čitano: 5.419
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM".
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM

Ma čekaj malo ... prvo baterija, sad ovo. Ne može čovjek više ni normalno ručat u restoranu bez kamera, mobitela, SIM-ova :)

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM

 

Da vidimo sto bi se tu moglo skrivati:

 

Nece vise biti novih telefona po Njuskalu sa tekstom "Jucer preuzet iz VIP-a/Tele2/T-Coma
Ne platis racun ne ugase samo karticu nego i telefon.Ugase ti uslugu ako je telefon  rootan.......itd. itd.

 

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
10 1 hvala 0
11 godina
offline
Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM

Ovo je zivo sr***, ameri to koriste vec dvadesetak godina i imaju problema...tako ce biti i kod nas, mobitel ces moci kupiti samo preko operatera i koristiti ga kod tog operatera.
Ameri mole boga da da im operateri predju na sim kartice, a mi bi suprotnog, ma bravo!!

 

Ne hvala, ja cu radije drzati spajalicu u novcaniku i kad god mi zatreba izvaditi ju i stavidi u koj god uredjaj hocu ili staviti bilokoju simicu u uredjaj.

 

Kak je radic rekao, ne srljajte kao guske u magli, zato sto je kod nas to novo ne znaci da i valja!!!

Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM

slobodno im tepate "hrvatski" (što se babi snilo...) no oni su samo (kao i u USA, primjerice) samo T-Com, podružnica Deutsche Telecoma. a svoje sumanute zamisli o "daljinskoj kontroli" si, kaj se mene tiče, mogu nabiti tamo gdje sunce ne sja.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM
Geekbuying i gearbest prodaju telefone s dva fizička utora stoga me zabboli ona stvar za domaće operatere.
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM
syncmaster245b kaže...

 

Da vidimo sto bi se tu moglo skrivati:

 

Nece vise biti novih telefona po Njuskalu sa tekstom "Jucer preuzet iz VIP-a/Tele2/T-Coma
Ne platis racun ne ugase samo karticu nego i telefon.Ugase ti uslugu ako je telefon  rootan.......itd. itd.

 Ne, nego ćeš zaboraviti na nešto što se prije zvalo SIM. Nema više je*uckanja sa mikro SIM-om, nano SIM-om, normalnim SIM-om. Nema više promijeni SIM, istekao mi SIM, zagubio sam SIM ... itd. Ovo je super stvar.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM
shaban_numero_uno kaže...
Geekbuying i gearbest prodaju telefone s dva fizička utora stoga me zabboli ona stvar za domaće operatere.

 Da i kad ti operater uvede da samo esim sa svojim serijskim brojem ima pristup njihovom odašiljaču, a fizicki sim-ovi nemaju, pa ti iskljuci mogucnost uspostave poziva, poruka i sl. , sta ces onda? A to ce u nasem slucaju napraviti sva tri mobilna operatera...

14 godina
neaktivan
offline
Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM

Vi ste totalno zabrijali... Pa eSIM je reprogramabilan, nije vezan za operatera itd.

 

A da ti žele zabraniti pristup svojoj mreži, mogu to bez ikakvog problema napraviti preko IMEI-ja da samo uređaji kupljeni kod njih imaju pristup mreži. Ovo nema apsolutno nikakve veze s tim. S eSIM-om možeš još jednostavnije promijeniti mrežu, ne trebaš se je*avati s fizičkim karticama itd.

 

Evo za malo edukacije:

https://www.maketecheasier.com/what-is-esim/

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 16:28 (Mirko935).
Moj PC  
14 0 hvala 4
12 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM
Tinfoil cult is strong on BOL today...
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM

kako izbjeći roaming u slučaju da zemlja u koju odem nema operatera koji može reprogramirati taj eSim nego nude obične sim kartice a moj uređaj u nekom scenariju za 2-3 godine nema utor za istu?

so we agree? i wont tell anyone if you dont.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM
Diazz72 kaže...

Ovo je zivo sr***, ameri to koriste vec dvadesetak godina i imaju problema...tako ce biti i kod nas, mobitel ces moci kupiti samo preko operatera i koristiti ga kod tog operatera.
Ameri mole boga da da im operateri predju na sim kartice, a mi bi suprotnog, ma bravo!!

 

Ne hvala, ja cu radije drzati spajalicu u novcaniku i kad god mi zatreba izvaditi ju i stavidi u koj god uredjaj hocu ili staviti bilokoju simicu u uredjaj.

 

Kak je radic rekao, ne srljajte kao guske u magli, zato sto je kod nas to novo ne znaci da i valja!!!

 Meni se čini da ti misliš na CDMA standard kojeg koriste verizon i još jedan (nemogu se sjetit)...iako i njima treba sim kartica ali samo zbog pristupa LTE mreži 

Mogao bi taj eSIM bit okej ako to bude funkcioniralo kako treba,  ako bude kao sa t-com da ih moraš na koljenima prosit za nešto...neće bit dobro 

12 godina
neaktivan
offline
Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM

Vidim da kazu da ce olaksati rad s istim brojem na vise uredjaja, a sto je s vise brojeva na jednom uredjaju?

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM
Motorino kaže...

 Meni se čini da ti misliš na CDMA standard kojeg koriste verizon i još jedan

 Sprint. A ako se ne varam, i US Cellular 

11 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM
Osobno mislim da ovo vodi smanjivanju sloboda i povećanju kontrole nad korisnicima.
Ono da je problem što imam nano/mikro.. sim uopće ne stoji. Stavim karticu u mob i zaboravim na nju.
Ako mi se ne sviđa ponuda/tarifa/usluga, za minutu stavim drugu i zaboravim na starog davatelja usluge.
Sumnjam da će sa e-simom biti tako lako!?
16 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM
Šta ako ti rikne baterija, mobitel, razbiješ display a kući imaš potpuno funkcionalan backup mobitel na sim karticu?
Kako prebaciti svoj račun? Otići u centar po svoju karticu koju izdaju specijalno za tu prigodu? A vikendi, blagdani, ako nisi u mogućnosti?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM

Meni je dosta nejasno kako bude to fukcioniralo

 

Hoču li ja moči kupiti jeftin mobitel na kiosku jer sam razbio stari i prebacit sim karticu na njega dok ne kupim novi željeni smartphone??? Meni je trebalo barem 2 tjedna da mi stigne mob iz kineske trgvovine a u međuvremenu sam koristio Meanit koji sam na kiosku kupio za 200kn. 

Hoču li moči istodobno korsititi oba mobitela, tj isti broj ??? Ako da, kako se bude odredilo koji mob ima prioritet ? mislim ako su na oba esim za isti broj. 

Negdje sam pročitao da se bude esim aktivirala sa jednostavnim pozivom, kako ??? Hočemo li morati pamtiti dugački pin i serijski broj ? 

A što sa dualsim mobitelima ? 

 

 

13 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM
Mar kaže...
Šta ako ti rikne baterija, mobitel, razbiješ display a kući imaš potpuno funkcionalan backup mobitel na sim karticu?
Kako prebaciti svoj račun? Otići u centar po svoju karticu koju izdaju specijalno za tu prigodu? A vikendi, blagdani, ako nisi u mogućnosti?

Uvjeren sam da teleoperateru NIJE u cilju sebi zakomplicirati život, pa je unaprijed ukalkulirao i takvu poteškoću svojeg komintenta! 

No, ne vidim razloga da se ne "možeš" obratiti SZK-u koji bi isto MORALI BITI osposobljeni za riješavanje nečeg takvog a na opće zadovoljstvo svojeg komintenta, bar bi trebalo biti tako! 

Markić7 kaže...

Meni je dosta nejasno kako bude to fukcioniralo

 

Hoču li ja moči kupiti jeftin mobitel na kiosku jer sam razbio stari i prebacit sim karticu na njega dok ne kupim novi željeni smartphone??? Meni je trebalo barem 2 tjedna da mi stigne mob iz kineske trgvovine a u međuvremenu sam koristio Meanit koji sam na kiosku kupio za 200kn. 

Hoču li moči istodobno korsititi oba mobitela, tj isti broj ??? Ako da, kako se bude odredilo koji mob ima prioritet ? mislim ako su na oba esim za isti broj. 

Negdje sam pročitao da se bude esim aktivirala sa jednostavnim pozivom, kako ??? Hočemo li morati pamtiti dugački pin i serijski broj ? 

A što sa dualsim mobitelima ? 

 

 

Kolega, bez ljutnje, ili uvrede čak štoviše, ali ste vi apasolutno previše potpali pod utjecaj nekakvog crnog scenarija. 

Pa ako su IMALO odgovorni, odgovorni i predobro plaćeni za to ljudi u konkretnom teleoperateru su predvidjeli nekakv "HODOGRAM" početka situacije i mogućih pravaca razvoja, nešto generalnog smisla, a što je podložno svakodnevnom nadopunjavanju novim pravcima, i to "ne alternativnim" smjerom. 

Ne vjerujem da ćete moći koristiti "oba dva gadgeta", ali vjerujem da postoji ili će postojati opcija switch from A to B object, što bi trebalo biti na skorom trenutnoj osnovi, samo osobi u SZK dostavite svoje podatke i podatke oba dva gadgeta! 

Pa ne razbijaju se "must belowed" gadgeti svaki dan ipak na kraju krajeva! 

ATJ Lučko
11 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM
Motorino kaže...
Diazz72 kaže...

Ovo je zivo sr***, ameri to koriste vec dvadesetak godina i imaju problema...tako ce biti i kod nas, mobitel ces moci kupiti samo preko operatera i koristiti ga kod tog operatera.
Ameri mole boga da da im operateri predju na sim kartice, a mi bi suprotnog, ma bravo!!

 

Ne hvala, ja cu radije drzati spajalicu u novcaniku i kad god mi zatreba izvaditi ju i stavidi u koj god uredjaj hocu ili staviti bilokoju simicu u uredjaj.

 

Kak je radic rekao, ne srljajte kao guske u magli, zato sto je kod nas to novo ne znaci da i valja!!!

 Meni se čini da ti misliš na CDMA standard kojeg koriste verizon i još jedan (nemogu se sjetit)...iako i njima treba sim kartica ali samo zbog pristupa LTE mreži 

Mogao bi taj eSIM bit okej ako to bude funkcioniralo kako treba,  ako bude kao sa t-com da ih moraš na koljenima prosit za nešto...neće bit dobro 

 Može bit, ma da mi se čini da je to dvoje vrlo slično...ujedno još jedan razlog zašto ovo nije dobra ideja, ok u ZG možda nije tako jer imaš t-com,tele2,vip na svakom ćošku...no u ostalim gradovima npr. u mom gad dođeš u t-com čekaš 2 sata da stigneš na red, ne znaš dali ti je gore ići kod doktora i čektati ili u t-com.

 

Pa ti sad zamosli koliko bi još dodatno ljudi čekali u redu radi ovog sranja, ne hvala...ne vidim razlog zašto bi se odrekao sim kartice.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM
Diazz72 kaže...

 Može bit, ma da mi se čini da je to dvoje vrlo slično...ujedno još jedan razlog zašto ovo nije dobra ideja, ok u ZG možda nije tako jer imaš t-com,tele2,vip na svakom ćošku...no u ostalim gradovima npr. u mom gad dođeš u t-com čekaš 2 sata da stigneš na red, ne znaš dali ti je gore ići kod doktora i čektati ili u t-com.

 

Pa ti sad zamosli koliko bi još dodatno ljudi čekali u redu radi ovog sranja, ne hvala...ne vidim razlog zašto bi se odrekao sim kartice.

 Da, toga je i mene strah. Ili ono kad ih nazoveš pa slušaš reklame pa čekaš operatera, pa se nadmudruješ s njima...i onda im treba 3 dana da reagiraju. Kužim da je nemoguće zadovoljit sve želje u isto vrijeme ali ako će eSIM funkcionirat tako...ne, hvala

15 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM
Motorino kaže...
Diazz72 kaže...

 Može bit, ma da mi se čini da je to dvoje vrlo slično...ujedno još jedan razlog zašto ovo nije dobra ideja, ok u ZG možda nije tako jer imaš t-com,tele2,vip na svakom ćošku...no u ostalim gradovima npr. u mom gad dođeš u t-com čekaš 2 sata da stigneš na red, ne znaš dali ti je gore ići kod doktora i čektati ili u t-com.

 

Pa ti sad zamosli koliko bi još dodatno ljudi čekali u redu radi ovog sranja, ne hvala...ne vidim razlog zašto bi se odrekao sim kartice.

 Da, toga je i mene strah. Ili ono kad ih nazoveš pa slušaš reklame pa čekaš operatera, pa se nadmudruješ s njima...i onda im treba 3 dana da reagiraju. Kužim da je nemoguće zadovoljit sve želje u isto vrijeme ali ako će eSIM funkcionirat tako...ne, hvala

 A tek scenario - ošo si nekud... crko ti mobitel, a treba ti da obaviš poziv. Pitaš nekog da ti posudi mobitel na par minuta, ubaciš svoju karticu, obaviš šta imaš, zahvališ čovjeku, vratiš mu mob, on ubaci svoju karticu i vozi dalje... naučna fantastika u varijanti sa esimom... ali zato telekomi neće imati troškove štancanja silnih SIMova. Nije stvar da će se korisniku nešto olakšati ili poboljšati u životu nego da telekomi skrešu svoje troškove kao i sve do sada.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM
ATJLučko kaže...

Kolega, bez ljutnje, ili uvrede čak štoviše, ali ste vi apasolutno previše potpali pod utjecaj nekakvog crnog scenarija. 

Pa ako su IMALO odgovorni, odgovorni i predobro plaćeni za to ljudi u konkretnom teleoperateru su predvidjeli nekakv "HODOGRAM" početka situacije i mogućih pravaca razvoja, nešto generalnog smisla, a što je podložno svakodnevnom nadopunjavanju novim pravcima, i to "ne alternativnim" smjerom. 

Ne vjerujem da ćete moći koristiti "oba dva gadgeta", ali vjerujem da postoji ili će postojati opcija switch from A to B object, što bi trebalo biti na skorom trenutnoj osnovi, samo osobi u SZK dostavite svoje podatke i podatke oba dva gadgeta! 

Pa ne razbijaju se "must belowed" gadgeti svaki dan ipak na kraju krajeva! 

 Na prvi pogled se činilo da esim nije ono sto želimo, slobodu. Da nas veže uz operatera i smartphone i ne mozemo mjenjati nikako. takav mi je bio prvi dojam.

 

esim su isprva gurale firme Apple i Samsung, a njima sigurno nije u interesu da koristite ono to nije iphone ili samsung. 

 

Ako sam ja dobro shvatio u mob budemo upisali serijski broj esim, pretplatnički broj i pin, I on bude provjeravao u istom trenu podatke na serveru operatera i ako sve štima spremio bude. Ako bude to tako fukcioniralo onda ce moči pohraniti više sim kartica i onda mozemo birati 

koju želimo. 

 

 

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM
qwxy kaže...

kako izbjeći roaming u slučaju da zemlja u koju odem nema operatera koji može reprogramirati taj eSim nego nude obične sim kartice a moj uređaj u nekom scenariju za 2-3 godine nema utor za istu?

To je problem kod svih early adoptera. Što ako odem u zemlju u kojoj ne nude nano sim kartice. Ok, mogu odrezati, ali je pitanje da li ću oštetiti karticu i da li će u mom mobitelu razlika u debljini raditi problem. Što ako mi kartica zablokira i ne mogu je izvaditi.

 

S druge strane, vjerojatno će i prvi mobiteli podržavati oba standarda jer bi u protivnom sebi poprilično ograničili tržište. Ako neki operater nakon početnog prijelaznog perioda i dalje ne bude podržavao eSIM, onda taj operater ima očajnu uslugu, pa ćeš iz ladice izvaditi neki prastari telefon koji će ti služiti samo za pozive i poruke.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
12 godina
offline
Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM

Glupost, bolje rješenje mi je Virtual SIM...

 

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski Telekom uvodi podršku za eSIM
Cromaki kaže...

Glupost, bolje rješenje mi je Virtual SIM...

Virtual SIM je usluga slična Skype in + Skype out usluzi i nema veze sa GSM tehnologijom.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice