Galaxy S II na tri milijuna

poruka: 47
|
čitano: 9.401
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Galaxy S II na tri milijuna".
16 godina
offline
Galaxy S II na tri milijuna

Dual-core 1.2GHz ARM Cortex-A9 procesor.

,,Baš i nije... COD je više razbibriga u odnosu na nadmoćni BF2.'' ROFLCOPTERIMAO
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Galaxy S II na tri milijuna

1,2-gigahercnim procesorom, gigabajtom RAM-a, te memorijom za trajnu pohranu podataka u kapacitetu od 16 ili 32 GB.

 

Ka da čitamo karakteristiku nekog laptopa od prije par godina. Impresivno je di ovi mobiteli danas idu, pitan se di je kraj tome.

http://about.me/antesirkovic
Moj PC  
21 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Galaxy S II na tri milijuna
sirka666 kaže...

1,2-gigahercnim procesorom, gigabajtom RAM-a, te memorijom za trajnu pohranu podataka u kapacitetu od 16 ili 32 GB.

 

Ka da čitamo karakteristiku nekog laptopa od prije par godina. Impresivno je di ovi mobiteli danas idu, pitan se di je kraj tome.

Pa laptop od mog tate star jedno 5 godina ima jednojezgreni 1,8ghz procesor i 1GB rama, jedino ima disk od 300GB-a(naknadno nadograđen)ali zato ima neki shrot nvidia grafu{#} Rekao bi da je mobitel bržiji od njega{#}

 

Po meni jedino što sada trebaju napraviti je da sami mobitel mogu biti kao mozak kompjutera. Ono dođeš kući, uštekaš mob na dock koji je povezan sa periferijom(monitor, zvučnici, tipkovnica, itd...) i koristiš ga kao pravi komp, naravno ne pretjerano jak naspram "pravim kompovima" ali za ono što većina korisnika koristi sasvim dovoljan, a usput je i malen i malo troši.

Stoja
13 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S II na tri milijuna
Stoja kaže...
Po meni jedino što sada trebaju napraviti je da sami mobitel mogu biti kao mozak kompjutera. Ono dođeš kući, uštekaš mob na dock koji je povezan sa periferijom(monitor, zvučnici, tipkovnica, itd...) i koristiš ga kao pravi komp, naravno ne pretjerano jak naspram "pravim kompovima" ali za ono što većina korisnika koristi sasvim dovoljan, a usput je i malen i malo troši.

Jesi mozda mislio na ovo?

16 godina
online
Re: Galaxy S II na tri milijuna

@ stoja: mislim da to moze motorola atrix!

15 godina
offline
Re: Galaxy S II na tri milijuna
Agent Rico kaže...

Jesi mozda mislio na ovo?

Znači nemogu patentirati ovu svoju ideju, već su je sproveli u djelo{#} Ali da otrpilike to, po meni bi to bila budućnost nekakvih pc-a za obične korisnike(dok za posao će i dalje trebati strojevi) Samo mora integracija biti dobro sređena, znači dok je mob tako glumi komp da i dalje možeš primati pozive, slati poruke i sl, i da je tranzicija bezbolna, tojest da u bilo kojem trenutku možeš odspojiti mob iz docka i nastaviti sa korištenjem njega.

 

 

 

Stoja
16 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S II na tri milijuna
sirka666 kaže...

pitan se di je kraj tome.

Kraj je u bateriji.

everybody lies
15 godina
neaktivan
offline
Galaxy S II na tri milijuna

Šteta što koriste plastiku umjesto aluminija.

香港 - 47
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Galaxy S II na tri milijuna
Core2Duo2 kaže...

Kraj je u bateriji.

Ja bih rekao da je kraj u tome da će laptopi, pad-ovi, tableti, mobiteli itd. postat jedan te isti univerzalni uređaj.

 

Što se tiče baterije, to je sigurno da ona neprati razvijanje tehnike, no recimo ugrađivanje solarnih panela na mobitele bi daleko produžilo trajanje baterije.


Uostalom zar se nebi za par godina trebalo razvit brzo punjenje baterija (govorim od par minuta)?

Living in a world of dreams...
14 godina
offline
Re: Galaxy S II na tri milijuna
Core2Duo2 kaže...
sirka666 kaže...

pitan se di je kraj tome.

Kraj je u bateriji.

Znam, mislia san dodat da su baterije trenutno najveća mana svih uređaja, ne samo mobitela, već i laptopa, tableta, i sličnih napravica.

http://about.me/antesirkovic
15 godina
odjavljen
offline
Re: Galaxy S II na tri milijuna
El Manifico_Buster kaže...

Šteta što koriste plastiku umjesto aluminija.

ne slazem se s ovim "steta"... osim mozda nekog fancy efekta. plastika je ipak malo zahvalnija, laksa i bolje apsorbira udarce. kad ti uredjaj zvekne na pod ko sto je meni bio roknuo s nekih 1.5 m drito na plocice. niti jedne jedine crtice.

 

edit: a kako bi bilo cool da vec jednom puknu normalni usb utor u telefon. netko nesto ima na usb sto bi i ti, lijepo ga ubodes i prekopiras!! to je napredak

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2011 13:16 (skank666).
15 godina
offline
Re: Galaxy S II na tri milijuna
skank666 kaže...

edit: a kako bi bilo cool da vec jednom puknu normalni usb utor u telefon. netko nesto ima na usb sto bi i ti, lijepo ga ubodes i prekopiras!! to je napredak

Pa kako bi onda održao postojeće dimenzije mobova? Nemožeš u 9 milimetara tanka tijela ugraditi jednako debeli konektor. Možda bi i bilo moguće ali pitanje kako bi to onda sve bilo čvrsto bilo...imaš zato one miniUSB>USB adapter a androidi polako dobivaju mogućnosti USB hosta(nokije mislim to već imaju).

 

Ali meni to i nema prevelike koristi kada se danas sve pokušava bežično prenositi, za manje fileove daleko elegantnije rješenje. A neznam kada sam se našao u situaciji da frend ima na usb neki veliki fajl koji mi baš toliko treba da ga moram istog momenta na mobitel prebaciti, koji ionako bi opet prebacio na komp, onda mi rađe posudi usb na jedan dan i gotova stvar{#}

Stoja
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2011 13:23 (Stoja).
16 godina
offline
Re: Galaxy S II na tri milijuna
skank666 kaže...
El Manifico_Buster kaže...

Šteta što koriste plastiku umjesto aluminija.

ne slazem se s ovim "steta"... osim mozda nekog fancy efekta. plastika je ipak malo zahvalnija, laksa i bolje apsorbira udarce. kad ti uredjaj zvekne na pod ko sto je meni bio roknuo s nekih 1.5 m drito na plocice. niti jedne jedine crtice.

 

edit: a kako bi bilo cool da vec jednom puknu normalni usb utor u telefon. netko nesto ima na usb sto bi i ti, lijepo ga ubodes i prekopiras!! to je napredak

U potpunosti se slažem po pitanju aluminija i plastike - (kvalitetna) plastika je kad je mobitel u pitanju puno zahvalnija i praktičnija. A što se tiče USB-a sa Androidom postoje eksperimenti gdje se USB "nešto" spaja direktno na mobitel, samo s praktične strane opet to nema neku široku primjenu pa je proizvođačima to nepotrebna zafrkancija i vjerojatno nikad neće ni zaživjeti. Ionako se sve okreće bežićnom povezivanju, pa ćeš prije dobiti to da taj USB "nešto" ima neki oblik WiFi veze koju u takvim situacijama može ostvariti radi povezivanja s mobitelom i slčnim.

13 godina
neaktivan
offline
Galaxy S II na tri milijuna

Gdje ga se kod nas može kupiti?

Anti-Apple inc. koalicija
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Galaxy S II na tri milijuna
Stazh kaže...

Gdje ga se kod nas može kupiti?

jos nigdje... osim mozda kod nekog svercera kad izadje. ja bi ga samo jer je puno ljepsi od SGS. mislim da ipak malo pretjeruju s ovakvim specifikacijama. ipak je to mobitel

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
14 godina
neaktivan
offline
Galaxy S II na tri milijuna

I ajd sad vi meni recite, šta će mobitelu dvojezgreni CPU?  

 

 

Iako će Angry Birds ići koji FPS brže, ali osim toga ne vidim nikakve koristi {#}

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am B-)
Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S II na tri milijuna
Agent Rico kaže...
Stoja kaže...
Po meni jedino što sada trebaju napraviti je da sami mobitel mogu biti kao mozak kompjutera. Ono dođeš kući, uštekaš mob na dock koji je povezan sa periferijom(monitor, zvučnici, tipkovnica, itd...) i koristiš ga kao pravi komp, naravno ne pretjerano jak naspram "pravim kompovima" ali za ono što većina korisnika koristi sasvim dovoljan, a usput je i malen i malo troši.

Jesi mozda mislio na ovo?

slicno ja radim s n8, samo mi ne treba dock

jedino mi fali bluetooth tipkovnica {#}

 

ali svakako mi je drago da sgs2 vrti sve filmove

jedino neznan da li mhl funkcionira sa svim hdmi prikljuccima

 

ne shvacajte salu ozbiljno
13 godina
neaktivan
offline
Galaxy S II na tri milijuna

Trebat će kasnije dual core,ali opet ovo su trikovi. Taman dok ja sad produžim ugovor i uzmem Galaxy S II za dviije godine će već doč QUAD core mobiteli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Galaxy S II na tri milijuna

Trenutno najbolji mobitel na tržištu, nije čudo što mete iPhone po broju predbilježbi u prvih nekoliko dana/tjedana!

 

 

 
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Galaxy S II na tri milijuna

Neznam za vas,ali meni je SGS2 dosta lijepši u odnosu na SGS(1).

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Galaxy S II na tri milijuna
Jabulani kaže...

Trebat će kasnije dual core,ali opet ovo su trikovi. Taman dok ja sad produžim ugovor i uzmem Galaxy S II za dviije godine će već doč QUAD core mobiteli.

 

Najbolje ti je onda ništa ne kupovat, zapališ vatru i dimom zoveš kog već hoćeš, jer i taj za 2 god će s vremenom zastarit...

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
13 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S II na tri milijuna
Geek kaže...
Jabulani kaže...

Trebat će kasnije dual core,ali opet ovo su trikovi. Taman dok ja sad produžim ugovor i uzmem Galaxy S II za dviije godine će već doč QUAD core mobiteli.

 

Najbolje ti je onda ništa ne kupovat, zapališ vatru i dimom zoveš kog već hoćeš, jer i taj za 2 god će s vremenom zastarit...

Zašto nebi kupovao? Nisam se nigdje žalio ili nešto slično. Samo kažem,a i još bolje da se tehnologija razvija.

16 godina
offline
Re: Galaxy S II na tri milijuna
Krešo91 kaže...

I ajd sad vi meni recite, šta će mobitelu dvojezgreni CPU?  

 

 

Iako će Angry Birds ići koji FPS brže, ali osim toga ne vidim nikakve koristi {#}

 

-HD-full HD video (snimanje, reprodukcija)

-zahtjevnije, grafički bogatije igre

-lakše pregledavanje većih PDF dokumenata, npr od 100MB

-ako si pogledao onaj gore video od Atrix 4G-a, eto još jednog primjera.

-spoji se mob preko wifi-a na npr televizor i tak igraš (zamjena za konzole)

 

Razmisli malo, ovo su samo neke od mogućnosti.

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
13 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S II na tri milijuna
skank666 kaže...
Stazh kaže...

Gdje ga se kod nas može kupiti?

jos nigdje... osim mozda kod nekog svercera kad izadje. ja bi ga samo jer je puno ljepsi od SGS. mislim da ipak malo pretjeruju s ovakvim specifikacijama. ipak je to mobitel

Hvala na informaciji. Na ovaj drugi dio: treba mi za hvaliti se po kavama i čuti uzdihe samo publike koju cijenim, tj. od informiranih i onih što znaju što je to ARM a da ne mislim pritom na ruku na engleskom {#}

 

Šalim se, treba mi novi a ne kupujem mobitel svake godine već svake dvije, tri pa bi ovaj sigurno poslužio toliko dugo.

Anti-Apple inc. koalicija
15 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S II na tri milijuna
Krešo91 kaže...

I ajd sad vi meni recite, šta će mobitelu dvojezgreni CPU?  

 

 

Iako će Angry Birds ići koji FPS brže, ali osim toga ne vidim nikakve koristi {#}

Pa nije ti CPU mobitela predvidjen samo za igre,.....itekako ima fukciju u obavljanju drugih operacija,.....NPR:brze i jednostavnije surfanje,brze scrolanje internet stranica i slika,....brze otvaranje i reproduciranje multimedijalnih sadrzaja i jos toga,.mada slazem se,ne treba bas dvojezgeni cpu za sve ovo,pogledajmo iphone 4 pa i u neku ruku 3gs,....mobiteli su zaista brzi a nemaju dvjezgreni CPU...{#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S II na tri milijuna
Geek kaže...
Krešo91 kaže...

I ajd sad vi meni recite, šta će mobitelu dvojezgreni CPU?  

 

 

Iako će Angry Birds ići koji FPS brže, ali osim toga ne vidim nikakve koristi {#}

 

-HD-full HD video (snimanje, reprodukcija)

-zahtjevnije, grafički bogatije igre

-lakše pregledavanje većih PDF dokumenata, npr od 100MB

-ako si pogledao onaj gore video od Atrix 4G-a, eto još jednog primjera.

-spoji se mob preko wifi-a na npr televizor i tak igraš (zamjena za konzole)

 

Razmisli malo, ovo su samo neke od mogućnosti.

Ma joj Geek... Zašto si odgovorio na retoričko pitanje kada je jasan odgovor: za sada ne treba jer iPhone nema, ali čim izađe iPhone 5 sa dvije jezgre biti će nužno i nezamjenjivo za stvaranje budućnosti.

 

(Unaprijed isprike Krešo ako si ozbiljno postavio pitanje i ako nemaš iPhone u kojem slučaju ću ti i ja ponuditi ozbiljan odgovor.)

Anti-Apple inc. koalicija
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2011 14:17 (Stazh).
15 godina
offline
Galaxy S II na tri milijuna

Ja nikako ne kažem da jači hardver ne treba, nego je poanta da software također prati taj pojačani hardware. Znači aplikacije i OS optimizirati za hardver da iskoristi njegov maximum. Što mi vrijede dve jezgre na mobitelu ako aplikacije neznaju to pametno iskoristiti?

 

Zato na desktop PC-ju stalno izlaze nove grafičke svakih par mjeseci, od prethodne u teoriji 100% jače a u praksi izvuče 30% frama više od prethodnika. A također jednako brzo zastare. 

 

Na androidu ide ako nešto na trenutno modelu ne radi, ne radi se optimiziacija aplikacije već pukne jači hardver koji to može progutati i problem solved. Zato HTC neće ubaciti sense 3,0 na starije uređaje sa slabijim hardverom, a entuzijasti sa XDA su nekako uspjeli da radi jednako na slabijem hardveru...znači sve je stvar truda uloženog u optimizaciju koda.

Stoja
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S II na tri milijuna
matawww kaže...

Trenutno najbolji mobitel na tržištu, nije čudo što mete iPhone po broju predbilježbi u prvih nekoliko dana/tjedana!

 

 

 

Mete mozda sad u predbiljezbama kad je iP4 pri svome kraju i kad nema pravu konkurenciju. Al brijem da se i s time iP4 bolje prodaje. Sto se tiče 2x procesora to bi bila zgodna stvar ali kako je i Stoja rekao da OS i programi mogu to iskoristavati. Jer ovako smjesno ispada da trebaš 2 jezgre za ugodan rad, a kod konkurencije netreba. I da, kad dodje 2x procesor u iP5 to će onda biti super jer će OS to od samog početka u potpunosti iskoristavati a siguran sam i aplikacije prije nego na Androidu.
Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2011 15:03 (alen-c).
15 godina
offline
Re: Galaxy S II na tri milijuna
alen-c kaže...
matawww kaže...

Trenutno najbolji mobitel na tržištu, nije čudo što mete iPhone po broju predbilježbi u prvih nekoliko dana/tjedana!

 

 

 

Mete mozda sad u predbiljezbama kad je iP4 pri svome kraju i kad nema pravu konkurenciju. Al brijem da se i s time iP4 bolje prodaje. Sto se tiče 2x procesora to bi bila zgodna stvar ali kako je i Stoja rekao da OS i programi mogu to iskoristavati. Jer ovako smjesno ispada da trebaš 2 jezgre za ugodan rad, a kod konkurencije netreba. I da, kad dodje 2x procesor u iP5 to će onda biti super jer će OS to od samog početka u potpunosti iskoristavati a siguran sam i aplikacije prije nego na Androidu.

Hehehe, tebe definitivno treba u nekakav anti-klan kamp smjestiti.

 

Kako ti to znaš da aplikacije i OS ne mogu koristiti više jezgra ? Probao si doma ili? Mislim uvijek me iznenade ti "apple stručnjaci", pametniji od svih ostalih (a onda s druge strane "brane" svoj OS jer je tako jako jednostavan, a oni tako jako pametni, pa sve što uključuje bar malo moždanih stanica ništ ne valja), sve što je od Apple-a je super, iako su drugi to već godinama imali, ali kad Apple izbaci tek onda je super.

 

Evo ti citat za 3.0 direktno sa android 3.0 overview.

 

Support for multicore processor architectures

Android 3.0 is the first version of the platform designed to run on either single or multicore processor architectures. A variety of changes in the Dalvik VM, Bionic library, and elsewhere add support for symmetric multiprocessing in multicore environments. These optimizations can benefit all applications, even those that are single-threaded. For example, with two active cores, a single-threaded application might still see a performance boost if the Dalvik garbage collector runs on the second core. The system will arrange for this automatically.

 

A evo ti i za sve ostale verzije Android-a (tj. bilo kojeg Linux pokretanog uređaja), evo samo jedan citat sa ovog linka. Daj se drugi puta molim te potrudi bar google-ati prije nego se javiš.

 

The reality is that Froyo running on these devices have been recompiled with SMP (Symmetric Multi-Processing) option turned on. The Linux kernel used in Android OS has been supporting multi-core processors for many years. This should not be a news to us.

It might be possible to further optimize these SMP enabled Android OS but even in its current state, it is more than capable of handling both cores.

 

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
14 godina
offline
Galaxy S II na tri milijuna
Po meni, najveca mana ovog moba je TouchWiz...iako, sucelje je stvar ukusa, tako da mu to realno nije neka zamjerka...
www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice