Filmovi u pokretu

poruka: 17
|
čitano: 2.822
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Filmovi u pokretu".
16 godina
neaktivan
offline
Filmovi u pokretu

Radi u potpunosti bez računala - osim što uopće ne radi ako nije spojeno na računalo: "kontrolnu jedinicu s operacijskim sustavom Android 2.2, koja ima WiFi povezivost, touch kontrole za sadržaj i bateriju s autonomijom od 6 sati rada. U baznu stanicu je integrirano i 1 GB flash memorije za pohranu podataka, no uređaj podržava i SD kartice"... {#}

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Filmovi u pokretu
Cool koncept, ali visoka cijena, mala autonomija i pitanje je koliko je tako nešto zdravo za vid i slicno. I onda da ti netko slucajno sjedne na naočale ili ti padnu. Uff...
''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Filmovi u pokretu

Normalno uvijek se prvo prodaje u Japanu zato što ostatak svijeta niti ne kuži pola njihove tehnologije koliko su oni unaprijed od svih nas.

Inače naočala za gledanja takvog tipa već je bilo davno, mislim da je olympus imao takvo nešto ali kako ništa nije uspjelo na duge staze sve se ugasilo...

13 godina
neaktivan
offline
Filmovi u pokretu

Volio bih jedino vidjeti kako izgleda taj efekt ''320 incha s 20m''.

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Filmovi u pokretu

Sada nas mogu hipnotizirati i u pokretu.

We are the European Union.Lower your shields and surrender.We will add your biological and technological distinctiveness to our own.Your culture will adapt to service us.Resistance is futile.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Filmovi u pokretu

@PLASMAorLCD

 

Otprilike kao da gledaš 24" monitor s udaljenosti od oko 3 1,5 metra.

 

EDIT: Ispravak - zaboravih podijeliti s dva.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2011 18:04 (hrx).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Filmovi u pokretu
Po kojoj matematici?
12 godina
neaktivan
offline
Filmovi u pokretu

Ja sam jedne slične probao i nije mi baš sjelo, moram priznati. Prvo su robusne i "pikaju", drugo ekrančići unutra su bili baš mali i nisu mi se slagali lijevo i desno oko što god činio. Slika je bila uvijek nekako "čudna". Kao koncept mi se to čini mrak i nadam se da će nastaviti razvijati to i dalje.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Filmovi u pokretu
Mirko935 kaže...
Po kojoj matematici?

Trigonometrija:

  • Pretpostavimo da ekrane gledamo direktno okomito na njihovu površinu. Tada možemo konstruirati jednakokračni trokut čija je baza vodoravna stranica monitora, a visina udaljenost promatrača od ekrana. Taj trokut može se podijeliti na dva pravokutna trokuta, od kojih promatramo jednog.
  • 320 inča je 8,128 metara; vodoravna stranica ekrana iznosi 7,1 metara.
  • Ekran gledamo s udaljenosti od 20 metara - dakle zahvaća vodoravni vidljivi kut od 2 * arctg(0,5 * 7,1 / 20) = 2 * 10,07 = 20,14 stupnjeva.
  • Ekran 24" monitora ima vodoravnu stranicu duljine 53 cm, odnosno 0,53 m.
  • Udaljenost od 24" monitora na kojoj on zahvaća isti vidljivi kut iznosi 0,5 * 0,53 / tg(10,07) = 1,49 metara.

 

Budući da su trokuti slični, lakše je koristiti sličnost trokuta (u podlozi je gornji trig. račun):

  • 20 / (0,5 * 7,1) = x / (0,5 * 0,53)
  • x = 20 * (0,5 * 0,53) / (0,5 * 7,1)
  • x = 1,49 metara
The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2011 19:05 (hrx).
12 godina
protjeran
offline
Filmovi u pokretu

U globalu, takav proizvod može napraviti više štete nego koristi pa će vjerojetno služiti pojedincima za šepurenje po gradu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Filmovi u pokretu
hrx kaže...
Mirko935 kaže...
Po kojoj matematici?

Trigonometrija:

  • Pretpostavimo da ekrane gledamo direktno okomito na njihovu površinu. Tada možemo konstruirati jednakokračni trokut čija je baza vodoravna stranica monitora, a visina udaljenost promatrača od ekrana. Taj trokut može se podijeliti na dva pravokutna trokuta, od kojih promatramo jednog.
  • 320 inča je 8,128 metara; vodoravna stranica ekrana iznosi 7,1 metara.
  • Ekran gledamo s udaljenosti od 20 metara - dakle zahvaća vodoravni vidljivi kut od 2 * arctg(0,5 * 7,1 / 20) = 2 * 10,07 = 20,14 stupnjeva.
  • Ekran 24" monitora ima vodoravnu stranicu duljine 53 cm, odnosno 0,53 m.
  • Udaljenost od 24" monitora na kojoj on zahvaća isti vidljivi kut iznosi 0,5 * 0,53 / tg(10,07) = 1,49 metara.

 

Budući da su trokuti slični, lakše je koristiti sličnost trokuta (u podlozi je gornji trig. račun):

  • 20 / (0,5 * 7,1) = x * (0,5 * 0,53)
  • x = 20 * (0,5 * 0,53) / (0,5 * 7,1)
  • x = 1,49 metara

Sad sam se baš probao odmaknuti toliko i izgleda grozno. Trebalo bi barem dva puta veće.

12 godina
neaktivan
offline
Filmovi u pokretu

Taman kad sam mislio da ne može gluplje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Filmovi u pokretu

Jel samo mene nošenje ovih naočala podsjeća na ovog gospodina? :)

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Filmovi u pokretu
hrx kaže...

@PLASMAorLCD

 

Otprilike kao da gledaš 24" monitor s udaljenosti od oko 3 1,5 metra.

 

EDIT: Ispravak - zaboravih podijeliti s dva.

Mislim kako to u praksi izgleda, kad gledam u taj mali ekrančić.

Mes que un Club! FCBarcelona!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Filmovi u pokretu
veki22 kaže...

Jel samo mene nošenje ovih naočala podsjeća na ovog gospodina? :)

Podsjeca i mene {#}

Softwer
12 godina
protjeran
offline
Re: Filmovi u pokretu
Ta matematika bi se mogla i primjeniti na ekran u kinu, ali meni je isto bolja slika u kinu nego na manjem ekranu sa manje udaljenosti
14 godina
neaktivan
offline
Re: Filmovi u pokretu
hrx kaže...
Mirko935 kaže...
Po kojoj matematici?

Trigonometrija:

  • Pretpostavimo da ekrane gledamo direktno okomito na njihovu površinu. Tada možemo konstruirati jednakokračni trokut čija je baza vodoravna stranica monitora, a visina udaljenost promatrača od ekrana. Taj trokut može se podijeliti na dva pravokutna trokuta, od kojih promatramo jednog.
  • 320 inča je 8,128 metara; vodoravna stranica ekrana iznosi 7,1 metara.
  • Ekran gledamo s udaljenosti od 20 metara - dakle zahvaća vodoravni vidljivi kut od 2 * arctg(0,5 * 7,1 / 20) = 2 * 10,07 = 20,14 stupnjeva.
  • Ekran 24" monitora ima vodoravnu stranicu duljine 53 cm, odnosno 0,53 m.
  • Udaljenost od 24" monitora na kojoj on zahvaća isti vidljivi kut iznosi 0,5 * 0,53 / tg(10,07) = 1,49 metara.

 

Budući da su trokuti slični, lakše je koristiti sličnost trokuta (u podlozi je gornji trig. račun):

  • 20 / (0,5 * 7,1) = x / (0,5 * 0,53)
  • x = 20 * (0,5 * 0,53) / (0,5 * 7,1)
  • x = 1,49 metara

Jesam ti rekao ja da si u krivu? ;)

Da malo bolje to usporedimo s nekim standardnim TV-om, bilo bi otprilike kao 42" ekran sa 2.6 m, što zapravo i nije toliko širok kut koliko bih volio, ali nije ni strašno loše. Jedino ne znam gdje bih to koristio, ne sviđa mi se baš ideja da se i vizualno i auditivno gotovo potpuno isključim iz okolnog svijeta...

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.11.2011 0:37 (Mirko935).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice