Etiopija ima "bakomate" za pirate

poruka: 22
|
čitano: 3.319
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Etiopija ima "bakomate" za pirate".
15 godina
offline
Etiopija ima "bakomate" za pirate

Finjak

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Etiopija ima "bakomate" za pirate
mrsmith kaže...

Finjak

 Bez brige, prvo ih budu navukli na filmove i ostale điđe miđe, pa im ga budu uvalili na finjak. Kako su uostalom i nama to učinili. Ovdje pod "ga" naravno mislim o dugu, odnosno dužničkom ropstvu...

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2017 12:24 (Aldo).
15 godina
offline
Etiopija ima "bakomate" za pirate

Ako svaki put kada kupiš novi USB, CD, DVD ili štogod što može držati neki podatak i platiš određenu cifru za jadne i potlačene umjetnike, barem bi ovi vrhunci od glazbe na našim prostorima trebala biti free...mada i tada bi se to slabo uzimalo.

origin: mrxa
 
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Etiopija ima "bakomate" za pirate
Dajte ljudima vece place pa nece nis ilegalno skidati
Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
15 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Etiopija ima "bakomate" za pirate

Furaju se  na tech fore, susjedima Somalijcima  draže su old fashion metode piraterije. Unosnije je.

 
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Etiopija ima "bakomate" za pirate

Vjerojatno je jednako sigurno gurnuti stick u ovu mašinu kao i neki drugi stick u prostitutku na cracku.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Etiopija ima "bakomate" za pirate

"bakomat"? znači li to kako samo bake smiju preuzimati sadržaje ili si s njega možeš preuzeti baku? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Etiopija ima "bakomate" za pirate
Hrvoje.RH kaže...
Dajte ljudima vece place pa nece nis ilegalno skidati

 Hoće.

Cijenite više pitku vodu.
9 godina
protjeran
offline
Etiopija ima "bakomate" za pirate

Kasne malo, sjecam se da je ista stvar bila u Hercegovini prije jedno 10ak godina. Na mekoj granici u Sovicima si mogao u robnoj kuci kupiti piratske CDove i DVDeve. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Etiopija ima "bakomate" za pirate

Mijenjaš baku... za nešto, dobar film ili sl.

12 godina
offline
Etiopija ima "bakomate" za pirate

Filmovi se pojavljuju isti dan kada i u svjetskim kinima - obratite malo pažnju na ovo!

 

Ne bi me začudilo da ovdje uopće nije riječ o kršenju autorskih prava već o pohlepi vlasnika da se izvuče novac i tamo gdje ga najmanje ima.

 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Etiopija ima "bakomate" za pirate

To će se pamtiti pa vratiti kroz jednu vojnu demokratsku invaziju.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Etiopija ima "bakomate" za pirate

Ja to tako i shvacam. Nas zakonodavac voli sebi pojednostaviti stvari, kako sa zampom tako i sa hrtom, tko sam ja da ih onda sam sebi ne pojednostavim. Ako zampu placam postotak za svaki cd,usb,mobitel,gps sustav,rosberry pi, a to sta placam ide autorima, onda ja skinem nasu seriju film, pjesmu poptuno legalno u rvacka...ja ne znati puno vise i ne zanimati me...

12 godina
offline
Re: Etiopija ima "bakomate" za pirate
zlosobno kaže...

Ja to tako i shvacam. Nas zakonodavac voli sebi pojednostaviti stvari, kako sa zampom tako i sa hrtom, tko sam ja da ih onda sam sebi ne pojednostavim. Ako zampu placam postotak za svaki cd,usb,mobitel,gps sustav,rosberry pi, a to sta placam ide autorima, onda ja skinem nasu seriju film, pjesmu poptuno legalno u rvacka...ja ne znati puno vise i ne zanimati me...

 pravo je na tvojoj strani, sami su se sjebali time sto su na medije nabili porez za autorska dijela! :D

15 godina
offline
Re: Etiopija ima "bakomate" za pirate

-sve što skineš je legalno.. ako pri tome ne kršiš neki drugi zakon, nelegalno je distribucija ukoliko nemaš ugovor s vlasnikom..

.. tak (karikiram) ni u ovom slučaju, ne može se tvrditi nelegalnost, tj vlasnik aparata možda ima (mada 'znamo da nema) ugovor s vlasnikom sadržaja, možda plaća.. no konzument to ne može niti mora znati, to rade države-organi.. tak da, (mada 'znamo'..) ovo je sasvim promašen stav, formalno pravno.. tema-naslov.. tj pretpostavlja se nepostojanje ugovora.. a što ako postoji?

 

sve je legalno, svaka konzumacija za kranjeg korisnika, dok 'fotograf' nicka torrentfreak već time ako ga koristi više krši zakon nego ovaj uređaj za kojeg ne znamo.. samo nagađamo.. +ZAMP

 

edit: npr cijena.. to nije kriterij, ne može biti, jel nešto legalno.. npr MSO-07 je u kini koštao 3$ za stud.ver. (cca cijena medija), cijena goriva, dok se npr u konzumu moglo pronaći original filmova po 9,99kn .. u košari.. kako znamo da je to bilo s-ili-bez ugovora? Cijenom? Nagađanje..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2017 14:28 (ihush).
12 godina
offline
Re: Etiopija ima "bakomate" za pirate
LudaRajcica kaže...
zlosobno kaže...

Ja to tako i shvacam. Nas zakonodavac voli sebi pojednostaviti stvari, kako sa zampom tako i sa hrtom, tko sam ja da ih onda sam sebi ne pojednostavim. Ako zampu placam postotak za svaki cd,usb,mobitel,gps sustav,rosberry pi, a to sta placam ide autorima, onda ja skinem nasu seriju film, pjesmu poptuno legalno u rvacka...ja ne znati puno vise i ne zanimati me...

 pravo je na tvojoj strani, sami su se sjebali time sto su na medije nabili porez za autorska dijela! :D

 Jel se šališ? 

12 godina
offline
Re: Etiopija ima "bakomate" za pirate
BlueMax kaže...
LudaRajcica kaže...
zlosobno kaže...

Ja to tako i shvacam. Nas zakonodavac voli sebi pojednostaviti stvari, kako sa zampom tako i sa hrtom, tko sam ja da ih onda sam sebi ne pojednostavim. Ako zampu placam postotak za svaki cd,usb,mobitel,gps sustav,rosberry pi, a to sta placam ide autorima, onda ja skinem nasu seriju film, pjesmu poptuno legalno u rvacka...ja ne znati puno vise i ne zanimati me...

 pravo je na tvojoj strani, sami su se sjebali time sto su na medije nabili porez za autorska dijela! :D

 Jel se šališ? 

 pa naravno :D

 

 

al stav je jasan, piratstvo je super a autorska djela su stvar prahistorijske ljudske proslosti!

7 godina
offline
Etiopija ima "bakomate" za pirate

YIFY sucks...

sleti mi na Tuđmana
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Etiopija ima "bakomate" za pirate

Pustite sirotinju na miru neka gleda. 

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Etiopija ima "bakomate" za pirate

Nije vijest da bogate zapadne korporacije zabadava eksploatiraju Afričke resurse, nego da siromašni Afrikanci gledaju zabadava zapadne filmove.

 

A i to koliko je zabadava je pitanje, jer im se kroz filmove reklamiraju zapadni proizvodi i potrošački mentalitet.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Etiopija ima "bakomate" za pirate
Digitalizacija do daske
Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Etiopija ima "bankomate" za pirate

  "u trgovačkom centru čak postoji i zaposlenik koji "održava" aparat i puni ga novim filmovima.."


Ko bi reko, ja sam predpostavio da automat sam producira i snima filmove

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice