AMD demonstrirao Evergreen

poruka: 13
|
čitano: 2.565
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD demonstrirao Evergreen".
16 godina
neaktivan
offline
AMD demonstrirao Evergreen

Ta teselacija... ako napravi 100-1000 puta vise trokuta nego sto ih postoji u izvornoj geometriji, zar se nece onda i fps smanjiti 100-1000 puta? Dosadasnji GPU-ovi barem jednostavno su mogli procesirati X trokuta u sekundi i to se nije nikako moglo zaobici...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: AMD demonstrirao Evergreen

Neće, imaš u mojoj temi kako radi teselacija.

vic dana: Intel preimenovao Core i7 965 iz Extreme Edition u Expensive editon.
15 godina
neaktivan
offline
AMD demonstrirao Evergreen

Taj directx 11 ima jedan problem što dolazi za nove kartice, a najgore će biti onima koji su kupili prije nekoliko dana novu grafu i pljuno za nju oko 2000 kn, a ako oće igrat na directx 11 onda je mora mjenjt, dali možda neko zna dali će biti za ovu seriju 4870 pa nadalje koje podržavaju samo directx10.1

Kiko
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2009 13:28 (Krs).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD demonstrirao Evergreen

Pa tko im je kriv???? Jel ih možda netko tjerao da idu sad kupovat novu grafu??? Jadni nisu se mogli strpit jos mjesec dana pa uzet grafu s podrškom za directx 11

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: AMD demonstrirao Evergreen
Krs kaže...

Taj directx 11 ima jedan problem što dolazi za nove kartice, a najgore će biti onima koji su kupili prije nekoliko dana novu grafu i pljuno za nju oko 2000 kn, a ako oće igrat na directx 11 onda je mora mjenjt, dali možda neko zna dali će biti za ovu seriju 4870 pa nadalje koje podržavaju samo directx10.1

Bez brige, dok dođe prvih 10 igara sa DX11 (malo boljih) ti ćeš već imati novu grafu.  Smijeh

We Are Yourself, You'll Never Be Alone Again! ........... P.L.U.R.
16 godina
offline
RE: AMD demonstrirao Evergreen
zv'jer2 kaže...
Krs kaže...

Taj directx 11 ima jedan problem što dolazi za nove kartice, a najgore će biti onima koji su kupili prije nekoliko dana novu grafu i pljuno za nju oko 2000 kn, a ako oće igrat na directx 11 onda je mora mjenjt, dali možda neko zna dali će biti za ovu seriju 4870 pa nadalje koje podržavaju samo directx10.1

Bez brige, dok dođe prvih 10 igara sa DX11 (malo boljih) ti ćeš već imati novu grafu.  Smijeh

tu si upravu,jos se naveliko prave igre za dx9 ,a ljudi razmisljaju jesu li pogrijesili u kupovini graficki

dok dodje neka igra nan  dx11 koja ja vrijedna igranja proce jos dosta vremena

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
16 godina
offline
RE: AMD demonstrirao Evergreen

Točno tako :)

 

Ja prije par dana kupio 4970 za 970 kn :) XFX XXX edition :)

 

Rušenje cijena je mrak xD

16 godina
neaktivan
offline
AMD demonstrirao Evergreen

Ima dosta gresaka i krivih nagadanja u ovoj vijesti.

 

DirectX11 kao ni ta graficka ne daje bolju fiziku niti bolju grafiku niti umjetnu inteligneciju.
Donosi samo par novih hardwareskih mogucnosti koji se mozda mogu iskoristiti za to a to ovisi

o programerima. Hrpa toga je bila izvediva i na DX10 karticama samo mozda na mrvu drugaciji nacin.

Ali ne donosi graficka mogucnost kao sto je fizika niti nikad ne donosi takve high level featurese.
Pa tako npr. ne donosi ovu nebulozu kao naprednije ambient occlusion osvjetljenje.

Ambient occlusion se mogao implementirati i na DX9 i na DX10 karticama i ako ga je netko zelio imati u

igri, morao se napatiti da ga sam implementira. Isto ga to ceka sa DX11.
Na slici nakoder pise da ambient occlusion donosi detaljnije sjene :) Ambient occlusion je sve samo

ne detaljne sjene pa je ta izjava sam po sebi suluda. Ambient occlusion su soft sjene koje nastaju

u podruciju di dolazi manje svjetla, uglavnom je to neki pregib, di se spajaju dva objekta itd.

Tamo di je hemisfera prema okolini zatvorena.

 

FPS se nece smanjiti toliko kad je tezelacija ukljucena jer svi ti poligoni ne preokupiraju vise propusnost kartice.

Svi se stvaraju na kartici. Izracunaj koliko je to memorije ako se salje recimo 10 milja poligona ako recimo svaki

vertex zauzima 64 bytea. I koliko je to posla za vertex shader kod transformacije svakog vertexa. Sad

se fino transformiraju, i dalje, samo vertexi koje saljes (low poly model), a unutar djela za tezelaciju se stvaraju novi poligoni

koji se onda opet interpoliraju i salju u pixel shader. A pixel shaderu je svejedno, jer opet ima isti broj

pixela za izracunati.  Znaci brzina samo ovisi o tome koliko kartica brzo obavlja taj dio s tezelacijom i na koliko

poligona mora splitati taj poligon koji procesira. Ali citava ideja tezelacije je upravo ta da se ne salje silna geometrija

i time se optereti propusnost nego da se poligoni stvore tamo na grafickoj i npr. displace-aju npr. putem neke heightmape.
Tezelirati se moglo i na geometry shaderu u DX 10 ali je geometry shader bio jako spor ako se na njemu spawnalo puno

nove geometrije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2009 15:21 (LevaOpaki).
 
1 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
RE: AMD demonstrirao Evergreen
Originalni_manic kaže...

Točno tako :)

 

Ja prije par dana kupio 4970 za 970 kn :) XFX XXX edition :)

 

Rušenje cijena je mrak xD

ma daj, kaj to postoji.... LOL, vjerojatno si mislio HD4870

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
16 godina
offline
RE: AMD demonstrirao Evergreen
DigiMagic kaže...

Ta teselacija... ako napravi 100-1000 puta vise trokuta nego sto ih postoji u izvornoj geometriji, zar se nece onda i fps smanjiti 100-1000 puta? Dosadasnji GPU-ovi barem jednostavno su mogli procesirati X trokuta u sekundi i to se nije nikako moglo zaobici...

 

 

 

Neće. Imao je ATI teselaciju još od Radeon 8500 kartica, samo nije bilo podržano no od DX-a ni od OpenGL-a pa na kraju to nitko nije koristio. Stariji vlasnici radeonki sigurno će se sjetiti "TruForm" opcije u driverima koja je najednom misteriozno nestala Smijeh

14 godina
offline
RE: AMD demonstrirao Evergreen
Makavelii kaže...

Pa tko im je kriv???? Jel ih možda netko tjerao da idu sad kupovat novu grafu??? Jadni nisu se mogli strpit jos mjesec dana pa uzet grafu s podrškom za directx 11

To nie bas i tocno,mozda neki neznaju da to dolazi pa su sam htijeli si kupiti u ducanu novu graficku jer koju imaju je mozda stara,niko ih nije mogao uputiti da cekaju pa et...

15 godina
neaktivan
offline
RE: AMD demonstrirao Evergreen
Fake_Alert kaže...
Makavelii kaže...

Pa tko im je kriv???? Jel ih možda netko tjerao da idu sad kupovat novu grafu??? Jadni nisu se mogli strpit jos mjesec dana pa uzet grafu s podrškom za directx 11

To nie bas i tocno,mozda neki neznaju da to dolazi pa su sam htijeli si kupiti u ducanu novu graficku jer koju imaju je mozda stara,niko ih nije mogao uputiti da cekaju pa et...

Pa kad ides nesto kupovat onda se trebas unaprijed raspitat o tome... a ne samo doci u ducan ko zadnji mulac i tražit graficku a nemas uopce pojma kaj tražis...

To je samo moje misljenje... ako se kraj interneta nisu znali raspitat kaj i kak da kupe onda ih uopce ne treba žalit...

 

Ja kad kupujem nesto tak skupo kao sto je high end grafa onda se mjesec dana unaprijed raspitujem o tome sto i kako i gledam da uzmem najbolje moguce za one novce koje imam na raspolaganju...

16 godina
neaktivan
offline
AMD demonstrirao Evergreen

ja imam hd 4890 pa jos uvijek igram na dx9....

jesam ja lud ili kaj....

kak da recimo igram cod 4 na dx 10 , ili ga on npr. ne podrzavaIzlanuo se

Psssssst Zecovi spavaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice