Za 30 godina roboti će biti normalna pojava

poruka: 25
|
čitano: 3.762
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Za 30 godina roboti će biti normalna pojava".
11 godina
neaktivan
offline
Za 30 godina roboti će biti normalna pojava

Bill Gates je jednom rekao:

 

"Deset mega će biti dosta svakome za sve poslove"

 

Toliko o njemu i predviđanju (bonus bodovi ako sam prije Ajara).

Moj PC  
15 5 hvala 0
15 godina
offline
Za 30 godina roboti će biti normalna pojava

alphonse capone je jednom dometnuo, napola u šali: više se postiže lijepom rječju i pištoljem, nego samo lijepom rječju. (minus bodovi za drugo mjesto i offtopic) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 2 hvala 0
15 godina
online
Re: Za 30 godina roboti će biti normalna pojava
Onjegin kaže...

Bill Gates je jednom rekao:

 

"Deset mega će biti dosta svakome za sve poslove"

 

Toliko o njemu i predviđanju (bonus bodovi ako sam prije Ajara).

- minus bodovi za pogrešan quote.. (trajni ban, žigosanje i sl.. su mogući, jer quotati pogrešno je pogrešno).

spašava te samo što si bio brži...

 

-a predviđanja, pa roboti cortana i tako to.. hmm, do sad su takva predviđanja bila lošija nego gatanje iz graha, tj baci pogled na filmove/reklame 50tih.. tad je robot bio zamišljen kao limeni konobar.. koji malo gegajući nosi pivu i usisavač. Vidimo u npr autoindustirji što zapravo radi, dok muž doma drži pivu, žena usisavač.. (ovo dvoje je možda danas obrnuto).

-StarTrek trikoder? Pa prije će ljidi imati šiljate uši i ajfon, nego calculator, fazer, korisnu stvar..

 

Prognoze su potrebne, kao cilj, ideja... ali obično se na kraju razlikuje do te mjere da postane karikatura. Vidjet ćemo...

Cortana je npr stvar koja postoji već cca +30godina (naravno, ne pod tim nazivom, IBM i mladi Gates.. hint S.Hawkins) ali nije bilo dovoljno PC snage, do danas... to bi kao i touchscreen moglo olakšati neke stvari, ali samo za sebe je sporedna 'mala kockica' u mozaiku. npr dali ćemo na PC za koju godinu panično vikati vozeći GTA-15? PAZI ZID!.. ili ćemo se i dalje igrati joystickom u autu koji nas vozi.. (bez vozača).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 17:06 (ihush).
12 godina
offline
Za 30 godina roboti će biti normalna pojava

Za 30 godina ću ja prvi put kupit palicu za baseball.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Za 30 godina roboti će biti normalna pojava

Nekad sam i ja vjerovao tom "filantropu"

Moj PC  
3 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Za 30 godina roboti će biti normalna pojava

Bit će to lijepa vremena. Linux će imati 3,5% desktopa, a defaultni Office format će biti docxxxxxxxxxxxxx... :)

Life is too short to remove USB safely
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 17:30 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Za 30 godina roboti će biti normalna pojava
hrvooje kaže...

Bit će to lijepa vremena. Linux će imati 3,5% desktopa, a defaultni Office format će biti docxxxxxxxxxxxxx... :)

 A bitka između Applea i Samsunga nikad neizvjesnija

mob mob
15 godina
online
Re: Za 30 godina roboti će biti normalna pojava
hrvooje kaže...

Bit će to lijepa vremena. Linux če imati 3,5% desktopa, a defaultni Office format će biti docxxxxxxxxxxxxx... :)

 - a robot će s trećeg doći na peti kat?

 

+btw, postoji realna šansa, da lin uzme do 70%, ovisi kako MS promjeni model naplate i koliko će biti strog prema 'alternativnim aktivacijama'. Win killer, a tad docxxx postane sporedan, možda čak i kompatibilan s 97-doc-om.

 

ne, robot neće doći do osmog kata. Ostalo je moguće.. (ok, ovo dvoje je možda pogrešna tvrdnja).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 17:51 (ihush).
14 godina
protjeran
offline
Re: Za 30 godina roboti će biti normalna pojava
THK kaže...

Nekad sam i ja vjerovao tom "filantropu"

 Ajmo teorije urota 

12 godina
offline
Za 30 godina roboti će biti normalna pojava

Kladim se da ce robote poganjati 640kb memorije! vise im ne treba sigurno!!! :D

 
3 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Za 30 godina roboti će biti normalna pojava
ansha kaže...
THK kaže...

Nekad sam i ja vjerovao tom "filantropu"

 Ajmo teorije urota 

 Teorije urota? Pa da, zanimljivo je kako se teorije urota gade određenom spektru ljudi (čitaj: geekovima) koji posjećuju stranice namijenjene visokim tehnologijama, jedno s drugim nema veze... Ili?

16 godina
neaktivan
offline
Za 30 godina roboti će biti normalna pojava

@ihush

da da .. model naplate se svakako mijenja ako veliki MS nije pozvan na party ;) i onda dolazi na tulum sa nekoliko starije braće, hvataju dj-a za vrat i daju mu svoje ploče a curice od tada plešu samo s njima

http://www.theregister.co.uk/2015/02/02/microsoft_eyes_slice_of_raspberry_pi_with_free_windows_10/

 

Mislim da je IBM poznatiji po svojim 'predviđanjima' :

 

IBM has unveiled its fifth annual “Next Five in Five”— five technology innovations that have the potential to change the way people work, live and play over the next five years:

  • You’ll beam up your friends in 3-D
  • Batteries will breathe air to power our devices
  • You won’t need to be a scientist to save the planet
  • Your commute will be personalized
  • Computers will help energize your city

 

Baterije nikako da se pomaknu s mrtve točke, to je svakako najzanimljivije svekolikom pučanstvu. Da gledaju kako Tesle jure pod prozorom, a bušači nafte cvile

 

*evo na HRT3 počinje Bonanza, gasi internet

Life is too short to remove USB safely
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 18:04 (hrvooje).
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Za 30 godina roboti će biti normalna pojava

Mislio sam da smo poučeni iskustvom odlučili ne pretvarati ovakve 'prognoze' u vijesti... bio sam u krivu

Now the only thing a rambler needs is a suitcase and a gun. The only time he’s satisfied is when he’s on the run.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Za 30 godina roboti će biti normalna pojava
THK kaže...

 Teorije urota? Pa da, zanimljivo je kako se teorije urota gade određenom spektru ljudi (čitaj: geekovima) koji posjećuju stranice namijenjene visokim tehnologijama, jedno s drugim nema veze... Ili?

 A? Logicno, geekovi su inteligentniji od prosjeka pa manje puse teorije urota - to mislis?

15 godina
offline
Za 30 godina roboti će biti normalna pojava

Smiješne su mi ove prognoze pogotovo kada u članku piše: "Ako vas zanima čemu toliko daleke prognoze". Kako crne daleke prognoze, trebao je lupiti najmanje 50 godina i možda bi i pogodio. Neke stvari se u svijetu razvijaju exponencionalno a neke jedva linearno a neke jednostavno stagniraju. Pa krenimo redom:

 

Koliko je znanost produžila životni vijek. Hmm.. možda prosjek/patnju za nekoliko godina. Život: 0 godina.

Gledajući sci-fi filmove iz 70-tih i 80-tih scenarij si bili ovakvi: "Godina 2002. sunce je spržilo planet", "Godina 2012. megalopolisni gradovi i lebdeći automobili". Što se od toga ispunilo? Godina 20'5-ta: ćorak - ništa. U garaži mi stoji 15 godina star Pentium!!! koji vrti Winamp i gro muzike na 40 GB HDD-u.

 

Cortana u nekom jedostavnom obliku? Paa.. bila je na mom Ericssonu T39m, u diskoteci kraj ogromnog zvučnika pritisnem tipku za glasovno biranje, izgovorim Tatjana i on zove zamislite koga? Pa Tatjanu. Je li bilo od koristi: 0% Pokažeš ekipi, kažu wow i to je to. A sada.. da pitam Coratnu gdje je najbolja pizza u gradu? Neka hvala - već znam. Da pitam kakve zanimacije ima Bora Bora u Francuskoj Polineziji? Neka hvala, želim 10.000 kuna za kartu, a telefon ću baciti u smeće.

 

Dakle roboti iz I Robot sa Will Smithom za 30 godina? Nema šanse.

Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Za 30 godina roboti će biti normalna pojava
Predviđalo se i prije koješta,po tome bi danas već trebali imati komercijalne:robote po doma koji sve rade,leteće automobile,hologramske prikaze,teleportacije....a eto nitko nije predvidio da ćeš nositi gigabajte podataka u džepu.Želim reći da će uspjeti one stvari koje budu sveopće prihvaćene kao današnji smartfoni,društvene mreže...
16 godina
offline
Za 30 godina roboti će biti normalna pojava

ja se nadam da smartphoneovi neće stagnirati u smislu da samo smišljaju
kolike uglove imaju, kakav poklopac i koliko inča i rezu ekrana.
Meni je želja malo više tricorder funkcionalnosti;
-mjerenje sastava zraka (smoga), uv zračenja, em zračenja,
na ljudima neinvazivno tlaka, čećera u krvi za starije i bolesne,
neki ultrazvuk kojim bi se moglo gledati vlastite mišiće i organe sa aplikacijom koja
bi znala jel sve ok, pa i periferiju koja je doista u stanju "slušati" misli. Čitam kako 
se jedan Intel muči sa očitanjem bilo kakvih naredbi od Hawkinga i ne uspijeva
im, iako znaju i imaju na raspolaganju sve moguće patente i ponudu "brainwave" čitača. 
A roboti... neznam, oni robot usisavači zasad su se pokazali samo korisni u kuhinjama
i kao postolja za vožnju mačkama. Auti bi možda mogli postati pametniji. 
Recimo da skontaju ekstremno opasnu situaciju i preuzmu kontrolu kad čovjek zakaže.
Rado bih to vidio u autobusima, vlakovima i kamionima. Ali kako se kod nas uglavnom vozi 
20 godina stari second hand... a tehnički  prolaze krema tipa sarajevska golf dvica dizlo
(dok modernije maltretiraju zbog co2 eko testa)...njah.
Koji roboti. 2/3 svijeta ide civilizacijski i znanstveno unazad, ne unaprijed.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
online
Za 30 godina roboti će biti normalna pojava

baš sam neki dan bio na seminaru na kojem je predavao dr. Henrik Scharfe koji tvrdi da će već za 10 godina roboti postati normalna pojava na ulicama. s obzirom na njegov rad, više vjerujem njemu nego Gatesu

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Za 30 godina roboti će biti normalna pojava

"zaista, zaista, kažem vam: za trideset godina bit će 2045." (iz poslanice forumčanima) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Za 30 godina roboti će biti normalna pojava

je rekao Bill Gates 91 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Za 30 godina roboti će biti normalna pojava

ako se bude moglo svađati sa tim robotima o eng ligi,iphoneu,fifi i pesu to ce bit odlicno morat cu kupit jednoga ili dvojicu zanimljivije se u troje svadati

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Za 30 godina roboti će biti normalna pojava

Sasvim je sigurno da će za 30 godina biti usavršenih robota - za to nam netrebaju vidovnjaci, Ali, bit će daleko više robova - ispranih mozgova u svim segmentima društvene hijerarhije. Zasada se najbolji  rezultati pranja mozga bilježe u birokratskoj i političkoj kasti

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Za 30 godina roboti će biti normalna pojava

Zanimljivo kako se u tekstu spominje da bi AI mogao poželjeti ljudima "zalediti" osmjehe na licima. A na ilustraciji Bill, vječno zaleđen na statičnoj slici s (pomalo kiselim, ali svejedno) osmjehom. Plus Stjepan apsolutno nikada ne raspravlja s forumašima koji bi mogli prepoznati pričaju li s pravom osobom ili AI. Zanimljivo...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Za 30 godina roboti će biti normalna pojava

Ako pogledamo brzinu napredovanja tehologije u zadnjih 100 godina nista nije nemoguce.

 

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Za 30 godina roboti će biti normalna pojava
goodye kaže...

Ako pogledamo brzinu napredovanja tehologije u zadnjih 100 godina nista nije nemoguce.

 

 Ma neznam. Nešto jako napreduje, nešto zapinje. 
Sjećate li se koliko smo imali pompoznih najava kada su računala odradila iznad očekivanja svoj dio posla i mapirala ljudski genom?
Sad kad je dalje posao na farmaciji i biokemiji, sve stoji. 
....
Roboti... nitko nije toliko zaluđen njima i implementacijom kao japanci.
Međutim kad im se desila havarija nakon katastrofalnog potresa i tsunamija na Fukushima Daiichi, ljudi su bili uvjereni 
da imaju pod normalno robote za sanaciju, i raščišćavanje... kadli razočaranje: niti kompanije sa najrazvikanijim robotima
(asimo/honda i ostala ekipa) nemaju apsolutno ništa u planu i stanju da se autonomno kreće po nepoznatom i neprohodnom terenu,
a kamoli pronalazi i popravlja oštećenja. 
Ljudi su bili konsternirani, pričaju svi o umjetnoj inteligenciji robota, a nemaju još niti zamjenu za nekakvog nepismenog šljakera tipa
terenski betonirac, varilac, čistač, kopač, rudar ili bender. Krenulo se hitno u razvoj, država je raspisala natječaje, američka DARPA također,
no svi su rekli još barem deteljeće... toliko o tome. I da, zasad su i japance i amere iznenadili dakako kinezi,
navodno najbrže napreduju po tom pitanju.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice