11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?

poruka: 174
|
čitano: 21.262
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?".
14 godina
neaktivan
offline
11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?

To sam upravo i napravio. Već dvije godine sam na Ubuntu-u i Fedora-i i sve radi. Naravno, linux koristim kao obični kućni korisnik, internet, glazba i filmovi. Za drugo mi računalo doma i ne služi.

Čista savjest vrijedi tisuću svjedoka.
Moj PC  
29 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?

Samo vi prijedite na Linux dobijete te aplikacije slicne i to Free i konstantno podrzane ne samo od developera nego i od korisnika koji ih i sami poprave

TD collector
 
19 1 hvala 0
15 godina
offline
11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?

umrem im na veličine uzorka. kaj oni nisu u školi (ili barem na Wikipediji) imali osnove statistike? {#}

Moj PC  
5 14 hvala 0
14 godina
offline
Re: 11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?

da sigurno ... da su htjeli prešli bi odavno ...

16 godina
odjavljen
offline
Re: 11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?
Ajar kaže...

umrem im na veličine uzorka. kaj oni nisu u školi (ili barem na Wikipediji) imali osnove statistike? {#}

 

Ne znam u cemu je problem...

 

Da se ne ispituje cijela populacija uzme se uzorak i dobivene vrijednosti iz uzorka se pripisuju populaciji.

 

Naravno, ako se zeli dobiti sto tocniji rezultat istrazivanje je potrebno ispitati n puta.

http://isvijet.com.hr
11 godina
neaktivan
offline
11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?

I ja bih koristio Linux da netko radi drivere za njega.

Moj PC  
15 13 hvala 0
16 godina
offline
11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?

Stalno se priča kako ljudi sve više prelaze na linux i tako već godinama i godinama... i nekako uvijek su na istom postotku. Baš zanimljivo...

 
28 2 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?

haha ovo je odlicna vijest :D

http://www.soundstream.com/
 
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: 11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?
PICART kaže...

Stalno se priča kako ljudi sve više prelaze na linux i tako već godinama i godinama... i nekako uvijek su na istom postotku. Baš zanimljivo...

Možda nisi primijetio,ali većini nam je Linux već ušao na mala vrata:

http://www.tomshardware.com/news/linux-windows-microsoft-android-ios,20220.html

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
10 godina
offline
Re: 11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?
Ajar kaže...

umrem im na veličine uzorka. kaj oni nisu u školi (ili barem na Wikipediji) imali osnove statistike? {#}

Odlican primjer zašto normalni svijet sve više zaobilazi Bol i njegove wikipedija "stručnjake". Nadam se samo da ti zbilja nisi negdje imao tu statistiku, jer ako zbilja jesi, zali boze izgubljenog vremena i čovjeka koji vam je to predavao.

P.S. moj profesor statistike na PMF-u, prof. Goldstein, bi te za ovo srušio za sve vremena, a bio je poznat po tome da ne rusi skoro nikog.

12 godina
neaktivan
offline
11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?

Ja sam probao jednom Linux, em nisam imao poznate programe, em mi je bio malo čudan... Ja ostajem na Winsima do daljnjeg na PCju. W8 mi je baš sjeo. A na mobu mi možda i ne ostane Android (možda Ubuntu ili WP jer... izgledaju obećavajuće).

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: 11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?
logik kaže...

Ja sam probao jednom Linux, em nisam imao poznate programe, em mi je bio malo čudan... Ja ostajem na Winsima do daljnjeg na PCju. W8 mi je baš sjeo. A na mobu mi možda i ne ostane Android (možda Ubuntu ili WP jer... izgledaju obećavajuće).

koju distru si probao?

http://www.soundstream.com/
10 godina
neaktivan
offline
11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?
Prekompliciran je linux za nas obične smrtnike odrasle na windowsima. Imam doma ubuntu 12.04. i učim se osnovama no jednom kad ih svladam neznam što dalje. Niti jednog ozbiljnog programa, samo sitne java aplikacije za zabavu.
Moj PC  
7 11 hvala 0
13 godina
offline
Re: 11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?
g12356 kaže...
PICART kaže...

Stalno se priča kako ljudi sve više prelaze na linux i tako već godinama i godinama... i nekako uvijek su na istom postotku. Baš zanimljivo...

Možda nisi primijetio,ali većini nam je Linux već ušao na mala vrata:

http://www.tomshardware.com/news/linux-windows-microsoft-android-ios,20220.html

 Najbitnije su aplikacije: poslovne, za zabavu... i kada će za Linux postojati velika količina poslovnih aplikacija (Office, aplikacije za računovodsvo, ERP..), igara, ljudi će početi ozbiljnjije korsititi tu platformu.

Pošto se to nije desilo u zadnjih 30 godina, malo je vjerojatno da će se to desiti u budučnosti.

 

Slična je situacija za mobilne uređaje, gdje za Android i IOS (Linux kernal) je osjetno veči izbor aplikacija nego za Windows platformu.

 

Mislio sam da Google može pomrsiti račune Microsft Windows OS-u sa svojom verzijom OS-a optimiziranog za desktop računala i utjecajem na poslovni svijet, ali i tu je sve ostalo samo na najavama... 

16 godina
neaktivan
offline
Re: 11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?
logik kaže...

Ja sam probao jednom Linux, em nisam imao poznate programe, em mi je bio malo čudan... Ja ostajem na Winsima do daljnjeg na PCju. W8 mi je baš sjeo. A na mobu mi možda i ne ostane Android (možda Ubuntu ili WP jer... izgledaju obećavajuće).

Rofl omg, pa nisu ti to Windowsi. Ako si ocekivao Windowse onda i bolje da si ostao na njima.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
14 godina
offline
Re: 11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?
pic mic kaže...
Prekompliciran je linux za nas obične smrtnike odrasle na windowsima. Imam doma ubuntu 12.04. i učim se osnovama no jednom kad ih svladam neznam što dalje. Niti jednog ozbiljnog programa, samo sitne java aplikacije za zabavu.

Ovisi što smatraš pod ozbiljnim programom.

 

Meni je recimo Libre Office iznimno ozbiljan program u kojem se da obavit dobar posao...

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?

Taman kad se Ubuntu zahuktao, pocnu forsirati ono Unity sucelje koji se ne svidja 90% korisnika i sve padne u vodu. Onda opet mint ima puno ssuscelja ali nijedno idealno. Cekam da vidim sta ce biti od tog famoznog waylanda, ako to ne rijesi neke stvari linux ce i opet nastaviti svoj trend 1% korisnika i to malo udarenih koji su u stanju trpjeti svasta.

 
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: 11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?
CAD-ovi, Matlab, Abaqus, Proteus, i sl. uglavnom sve što koristim na win i što mi stoji u programskoj traci nije napisano za linuxe.
16 godina
neaktivan
offline
11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?

"Future plans for machines currently running Windows XP", a onda je jedna od stavki "no machines run Win XP". Koji je smisao tog postotka - očito se ne radi o udjelu na tržištu niti ičem prepoznatljivom?

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?
pic mic kaže...
CAD-ovi, Matlab, Abaqus, Proteus, i sl. uglavnom sve što koristim na win i što mi stoji u programskoj traci nije napisano za linuxe.

Onda ti očito nisi običan smrtnik već korisnik sa specifičnim potrebama. Običan smrtnik je kućanica koja ide na facebook, youtube, flash igrice i takve gluposti. Naravno Linux nudi mnogo više...

Swedish latin super funk.
12 godina
odjavljen
offline
Re: 11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?
bnaci kaže...

Taman kad se Ubuntu zahuktao, pocnu forsirati ono Unity sucelje koji se ne svidja 90% korisnika i sve padne u vodu. Onda opet mint ima puno ssuscelja ali nijedno idealno. Cekam da vidim sta ce biti od tog famoznog waylanda, ako to ne rijesi neke stvari linux ce i opet nastaviti svoj trend 1% korisnika i to malo udarenih koji su u stanju trpjeti svasta.

od kuda ti 1% (nemoj mi samo spominjat http://www.netmarketshare.com/ )

10 godina
neaktivan
offline
Re: 11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?
Kako ne? Koristim aplikativna rješenja umjesto da ih sam sebi programiram i time sam obični smrtnik. Trebaju mi programi a ne nužno toliko sigurnost koja krasi linuxe. Čak ni photoshopa nema da si poštimam gadnu facu kad poželim zakeljiti sliku na facebook.
10 godina
neaktivan
offline
Re: 11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?
sirka666 kaže...
pic mic kaže...
CAD-ovi, Matlab, Abaqus, Proteus, i sl. uglavnom sve što koristim na win i što mi stoji u programskoj traci nije napisano za linuxe.

Onda ti očito nisi običan smrtnik već korisnik sa specifičnim potrebama. Običan smrtnik je kućanica koja ide na facebook, youtube, flash igrice i takve gluposti. Naravno Linux nudi mnogo više...

Kako ne? Koristim aplikativna rješenja umjesto da ih sam sebi programiram i time sam obični smrtnik. Trebaju mi programi a ne nužno toliko sigurnost koja krasi linuxe. Čak ni photoshopa nema da si poštimam gadnu facu kad poželim zakeljiti sliku na facebook.

16 godina
neaktivan
offline
Re: 11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?
pic mic kaže...
CAD-ovi, Matlab, Abaqus, Proteus, i sl. uglavnom sve što koristim na win i što mi stoji u programskoj traci nije napisano za linuxe.

I od nabrojanog, dva imaju Linux portove. {#}
Za Proteus ne znam cemu konkretno sluzi, pa ti ne mogu reci.

CAD-ova postoje, naravno niti jedan u rangu AutoCAD-a, ali koliko sam skuzio da se obaviti posao, mario.L_hr je strojar i cesto radi s CAD softverima, tako da je on osoba koja ce puno vise znati reci od mene.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
14 godina
offline
Re: 11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?
pic mic kaže...
sirka666 kaže...
pic mic kaže...
CAD-ovi, Matlab, Abaqus, Proteus, i sl. uglavnom sve što koristim na win i što mi stoji u programskoj traci nije napisano za linuxe.

Onda ti očito nisi običan smrtnik već korisnik sa specifičnim potrebama. Običan smrtnik je kućanica koja ide na facebook, youtube, flash igrice i takve gluposti. Naravno Linux nudi mnogo više...

Kako ne? Koristim aplikativna rješenja umjesto da ih sam sebi programiram i time sam obični smrtnik. Trebaju mi programi a ne nužno toliko sigurnost koja krasi linuxe. Čak ni photoshopa nema da si poštimam gadnu facu kad poželim zakeljiti sliku na facebook.

Postoje ostali programi osim photoshopa, svakom nešto odgovara. To što ti koristiš specifične aplikacije koje su samo za Windowse ne znači da je Linux za malu djecu sa sitnim aplikacijama za zabavu. 

Swedish latin super funk.
16 godina
neaktivan
offline
Re: 11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?
sirka666 kaže...

Postoje ostali programi osim photoshopa, svakom nešto odgovara. To što ti koristiš specifične aplikacije koje su samo za Windowse ne znači da je Linux za malu djecu sa sitnim aplikacijama za zabavu. 

Isto tako, postoje i specificne aplikacije koje su pisane samo za Linux, a za koje na Win ne postoje cak niti priblizne alternative. Prva koja mi pada na pamet, a s kojom sam radio nedavno je ROS.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
10 godina
neaktivan
offline
Re: 11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?
1domagoj1 kaže...
pic mic kaže...
CAD-ovi, Matlab, Abaqus, Proteus, i sl. uglavnom sve što koristim na win i što mi stoji u programskoj traci nije napisano za linuxe.

I od nabrojanog, dva imaju Linux portove. {#}
Za Proteus ne znam cemu konkretno sluzi, pa ti ne mogu reci.

CAD-ova postoje, naravno niti jedan u rangu AutoCAD-a, ali koliko sam skuzio da se obaviti posao, mario.L_hr je strojar i cesto radi s CAD softverima, tako da je on osoba koja ce puno vise znati reci od mene.

Evo vidiš, kažem ti običan smrtnik. Ne znam ni što znači da imaju portove. Ali  učim se pa ću valjda naučiti. Također poštimavanje sistemskih varijabli po linuxu i baratanje tim nekim simboličnim linkovima, ručno razmještanje datoteka po filesistemu za programe koji nemaju direktnu instalacijsku rutinu, sve to je kao što rekoh početno, užasno prekomplicirano.

12 godina
odjavljen
offline
Re: 11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?
pic mic kaže...
1domagoj1 kaže...
pic mic kaže...
CAD-ovi, Matlab, Abaqus, Proteus, i sl. uglavnom sve što koristim na win i što mi stoji u programskoj traci nije napisano za linuxe.

I od nabrojanog, dva imaju Linux portove. {#}
Za Proteus ne znam cemu konkretno sluzi, pa ti ne mogu reci.

CAD-ova postoje, naravno niti jedan u rangu AutoCAD-a, ali koliko sam skuzio da se obaviti posao, mario.L_hr je strojar i cesto radi s CAD softverima, tako da je on osoba koja ce puno vise znati reci od mene.

Evo vidiš, kažem ti običan smrtnik. Ne znam ni što znači da imaju portove. Ali  učim se pa ću valjda naučiti. Također poštimavanje sistemskih varijabli po linuxu i baratanje tim nekim simboličnim linkovima, ručno razmještanje datoteka po filesistemu za programe koji nemaju direktnu instalacijsku rutinu, sve to je kao što rekoh početno, užasno prekomplicirano.

ti si ocito vremenski putnik iz 2002. godine

16 godina
neaktivan
offline
Re: 11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?
pic mic kaže...

Evo vidiš, kažem ti običan smrtnik. Ne znam ni što znači da imaju portove. Ali  učim se pa ću valjda naučiti. Također poštimavanje sistemskih varijabli po linuxu i baratanje tim nekim simboličnim linkovima, ručno razmještanje datoteka po filesistemu za programe koji nemaju direktnu instalacijsku rutinu, sve to je kao što rekoh početno, užasno prekomplicirano.

Port od portable, engleski pretpostavljam da znas. Matlab ima instalacijsku proceduru, vrlo laka instalacija. Za Abaqus ne znam, pretpostavljam da isto tako, s obzirom da je to kako ti kazes "ozbiljan softver". Tako da postimavanje tamo nekih varijabli nije potrebno. Simbolicni linkovi, nikakva nuklearna fizika, radi se o najobicnijim precicama za programe. Kladim se da si na Win puno puta sreo "shortcute", dapace klikas na njih svakodnevno, ne znam cemu onda takvo cudenje. Rucno razmjestanje datoteka? Nikad radio, a rekao bih za sebe da sam power user, cak ni kod programa koje sam morao kompajlirati (nekad davno, jer je netko bio lijen napraviti paket) nista se ne treba rucno razmjestati. Uostalom, za to krivi programere, Linux kao OS nije kriv. Salji im "hate" mailove ili sto ti je vec srcu drago. No, zivimo u 2014. zadnji put sam naletio na program kojeg sam morao "rucno" instalirati, dakle da nije postojao instalacijski paket, hm, pa prije nekih par godina?

 

Ono u cemu je stvar jest da je Linux drugaciji, a svi (iz nekog samo njima poznatog razloga) ocekuju nekakav klon Windowsa. Posto je drugaciji, odmah je kompliciran i cudan. No, s druge strane kad se nabavi Mac s OS X-om koji je jos razlicitiji od Windowsa onda je sve ok i normalno je da je drugacije, jer se platila poveca suska. Dok je Linux besplatan pa se po njemu slobodno bez zadrske njake.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
10 godina
protjeran
offline
11% korisnika Windowsa XP prelazi na Linux?

1,6 % zastupljenost linuxa na najvecem broju statistika u zadnjih par godina... Ja ga koristim ( mint) i mogu reci da nije loš ako radi i dok radi... Ali kada krenu problemi, prepusteni ste slučajnosti-entuzijazmu-forumima uz potpuni izostanak neke prave i brze službene podrške nekog proizvođača hardwera ili softwera. Postoje red hat i slična komercijalna rješenja ali to nije za po doma...
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice