Stižu Full HD mobiteli

poruka: 17
|
čitano: 4.225
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stižu Full HD mobiteli".
15 godina
offline
Stižu Full HD mobiteli

I sony izgleda priprema full HD mob. http://www.xperiablog.net/2012/10/14/benchmark-confirms-1080p-display-for-sony-c660x-yuga/

A ne vidim baš neku korist od tolike rezolucije na malom ekranu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stižu Full HD mobiteli

Dobar mu naziv Yuga...nego manimo se ekrana, šta ćemo sa ovim katastrofalno lošim baterijama...

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stižu Full HD mobiteli
malina22 kaže...

Dobar mu naziv Yuga...nego manimo se ekrana, šta ćemo sa ovim katastrofalno lošim baterijama...

Pa Note 2 ima jako dobru bateriju, ako moj Note 1 izdrži po dva-tri dana, Note 2 će do 5.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Stižu Full HD mobiteli
malina22 kaže...

 

Vidi ga, žut mu pingvin! {#}

logik kaže...

Note 2 će do 5.

Hoće ako ga nebudeš koristio.

Nema tog uređaja koji ako koristiš kako je on zamišljen da se koristi (obzirom na hardverske i multimedijalne mogućnosti) će izdržati više od dana.

Istina ako ga koristiš samo za pozive, pokoji  pogled na mail servis onda potraje...

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
13 godina
offline
Stižu Full HD mobiteli

Ma joj kakve gluposti. Stavljaju sve vise piksela koji trose bateriju, zatim moraju stavljat sve jacu grafiku koja opet trosi bateriju i onda jos rade sve tanje uredaje i baterija ostaje ista. Apple je stavio u retinu u iPad i zato su morali stavit jacu grafu (makar su se neki zalili da je gpu preslab i da ima zastajkivanja) i onda su morali podebljat i uredaj napravit tezim da bi kolko tolko zadrzali autonomiju. Na mobitelima oko 4-5 inca stvarno netreba nista vise od 720p.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stižu Full HD mobiteli
Moj novi BMW M3 (kojeg nemam) s full tankom izdrzi 2 tjedna.
Kaj se tice reze - neki nemaju ni na monitorima full hd :)
Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stižu Full HD mobiteli
84737 kaže...
malina22 kaže...

 

Vidi ga, žut mu pingvin! {#}

logik kaže...

Note 2 će do 5.

Hoće ako ga nebudeš koristio.

Nema tog uređaja koji ako koristiš kako je on zamišljen da se koristi (obzirom na hardverske i multimedijalne mogućnosti) će izdržati više od dana.

Istina ako ga koristiš samo za pozive, pokoji  pogled na mail servis onda potraje...

Ja svaki dan koristim svoj Note za pregledavanje interneta, igranje igrica, zapisivanje u S Memo, crtanje u nekim programima, pozive i poruke. Nije da sve koristim po 1 sat ali to je normalno korištenje mobitela, nekoliko sati dnevno i izdrži dva dana, a kod slabijeg korištenja i 4. Kod jaaaakog korištenja, ako je full aktivan 15h onda bateriju moraš punit svaki dan ali ne znam tko ga koristi punih 15h svaki dan.

16 godina
neaktivan
offline
Stižu Full HD mobiteli
Imam WP7.5 i jedino sto mogu je izabrat crnu ili bijelu pozadinu i par boja za foreground. Nigdje izbor velicine fonta i boja. Ekran je 4.3" sa 217ppi i sada je velicina slova, npr sms, 2mm. Brojevi telefona u kontaktima su manji, cca 1.5mm. Zoom postoji samo za sadrzaj maila, ali ne za ostalo.
Identicna situacija na mom GB 10" tabletu, gdje takodje ne mogu mjenjat font, ali radi 2.5x veceg ekrana su i fontovi nesto veci (u settings su neka 3mm).
Da zakljucim, super imat fullHD za gledat film (kojeg ne mozete gledat jer nedostaje mjesta ili nemate flat rate) ali 99.9999999% vremena to ne radite. Igra da potera fullHD zahtjeva vise memorije i vise resursa, a sve da bi linije bile, gotovo pa, nevidljivo ravne. Nasa coravost ovisi o indijskom/kineskom programeru i njegovoj inteligenciji da shvati da nismo svi sokoli. Izgleda da su se udruzili opticka industrija i proizvodjaci telefona :)
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Stižu Full HD mobiteli

Cini se da proizvodjaci mobitela nemaju vise ideje kako unaprijediti mobitele pa idu na povecanje rezolucije ekrana.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Stižu Full HD mobiteli

Kako drugačije opravdati bezovrazno visoke cijene uređaja nego pukim nabijanjem telefona na steroide od kojih korisnik realno nema nikakve koristi sem što će moći reći, moj tel ima quad core ili full hd ekran, što mu nekako dodje kao da mu je djoka porastao za dva centa u današnjem svijetu.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stižu Full HD mobiteli

Kao krajnji korisnik pozdravljam bilo koji napredak tehnologije. Ali i prezirem ljude koji se uvijek pitaju šta će nam to. (Sjetite se svih onih zadrtih koji su vikali da je XP savršen šta će im Win7 i slično)

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2012 15:44 (Quiem).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Stižu Full HD mobiteli
Quiem kaže...

Kao krajnji korisnik pozdravljam bilo koji napredak tehnologije. Ali i prezirem ljude koji se uvijek pitaju šta će nam to. (Sjetite se svih onih zadrtih koji su vikali da je XP savršen šta će im Win7 i slično)

 

Ja apsolutno pozdravljam napredak ali ovo sto rade to definitivno nije. Performanse CPUa nabijaju se radi vrlo loseg softwarea i raznih bezvrijednih animacija koje bi trebale sokirati korisnike. Da se razumijemo, obozavam grafiku i necu preci na Win8 upravo radi nje, ali na mobitelima silne animacije idu na jetra. Moram cekati nekoliko sekundi da mi se odvrti animacija da bi nekaj mogao napraviti, a s druge strane UI je los.

Zasto nemamo napredak na podrucju akumulatora? Danas gotovo svaki aku krepa nakon godinu dana. Ne samo da kupimo mobitel vec moramo i placati njegovu uporabu. Ovdje mislim na cijenu akumulatora koji kosta oko 400 - 500kn (original). Kak je to tek na iPhoneu ili nekom drugom (buducem) telefonu gdje aku nije user servicable? Uvijek se sjetim emisije na Novoj da je Apple namjerno narucio akue koji krepaju nakon godinu dana.

15 godina
offline
Re: Stižu Full HD mobiteli
ukay1000 kaže...
Moj novi BMW M3 (kojeg nemam) s full tankom izdrzi 2 tjedna.
Kaj se tice reze - neki nemaju ni na monitorima full hd :)

To je istina, dovoljno je samo pogledati graf na Steamu  koliko ljudi koristi jos uvijek XP i Vistu, koliko ljudi ima rezolucije 720p ili manje itd......   nije zanemariva brojka, a full hd na 3.5 - 5 inca zaslonima je prese**vanje, uskoro mozemo ocekivati 6" i 4K rezu za mobitele rekli bi neki rofl

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2012 17:32 (lovac82).
15 godina
neaktivan
offline
Stižu Full HD mobiteli

Nema nikakvih problema ako CPU i GPU prate. Ne bojte se - kada ne bude vidljive razlike pri najmanjim udaljenostima - dizanje rezolucije će prestati.

Prvo na telefonima, dosta kasnije na tabletima i na TV-ima u dalekoj budućnosti.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj populističke komentare.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stižu Full HD mobiteli
tutanjkamen kaže...

Cini se da proizvodjaci mobitela nemaju vise ideje kako unaprijediti mobitele pa idu na povecanje rezolucije ekrana.

Prvo su dizali rezoluciju kamere i sad kad dalje ne ide dižu rezoluciju ekrana

15 godina
neaktivan
offline
Re: Stižu Full HD mobiteli
dejo6 kaže...
tutanjkamen kaže...

Cini se da proizvodjaci mobitela nemaju vise ideje kako unaprijediti mobitele pa idu na povecanje rezolucije ekrana.

Prvo su dizali rezoluciju kamere i sad kad dalje ne ide dižu rezoluciju ekrana

  A dvoje se ne mogu uspoređivati jer pretjeranim dizanjem rezolucije senzora kamere dolazi do šuma dok kod ekrana možeš trpati koliko hoćeš, ne postoji "šum" kao faktor.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj populističke komentare.
14 godina
neaktivan
offline
Stižu Full HD mobiteli

Ja podržavam svaki napredak, i definitivno mi nisu jasni oni koji se žale na to, ili koji se pitaju da šta će nam to.

Pa meni to ne treba uopće, ali će zato oni uređaji koji meni trebaju pojeftinit sa svakim dolaskom novog ultra high end super duper novog uređaja, i dobit ću više za svoj novac, ili isto za manje novca.

A onaj tko želi Full HD na mobu će si ga kupit, baš me briga. A uostalom ako i ja poželim kupit mobitel sa FHD rezom eto od sad ću moć i to.

 

Napredak kakav god da bi oje napredak, nikad se ne zna za što će se sve to koristit, mali FHD ekrani će možda svoju pravu upotrebljivost pronaći na nekom posve drugom zadatku, ali eto u ovoj branši trenutno ima jako zainteresiranih kupaca, pa zašto im ne prodati ako ga već žele kupiti pa s tim novcima ići dalje u razvoj, ili pojeftinjenje FHD ekrana pa da ga bude isplativo koristiti u nekim stvarima gdje će stvarno od njega biti prave koristi?

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice