Pokupujte Facebook u svibnju!

poruka: 20
|
čitano: 2.963
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pokupujte Facebook u svibnju!".
13 godina
neaktivan
offline
Pokupujte Facebook u svibnju!

Designed by asshole, for assholes.

 
16 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pokupujte Facebook u svibnju!
Hmmmm, da. Interesantne su te cifre dionica. Po svojoj prilici cijelokupna imovina im je reda stotinjak miliona sto smo vidjeli na drugim primjerima.
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Pokupujte Facebook u svibnju!

Mislim da bi dionice facbooka trebali dobiti korisnici facbooka, svakom po 5 komada.

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Pokupujte Facebook u svibnju!

Ovo izlistavanje dionica će biti EPIC Fail!

100 milijardi???!!!?!?'{#} pa nisu oni IBM

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
Moj PC  
14 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pokupujte Facebook u svibnju!

Zanimljivo , Firma koja prodaje maglu ima toliku vrijednost!

 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pokupujte Facebook u svibnju!
zeroname kaže...

Zanimljivo , Firma koja prodaje maglu ima toliku vrijednost!

 

Dobro došli u kapitalizam.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pokupujte Facebook u svibnju!
zeroname kaže...

Zanimljivo , Firma koja prodaje maglu ima toliku vrijednost!

Pa šta si ti mislio?

One firme koje imaju dobre i kvalitetne proizvode/usluge imaju dosta novaca ali se i dalje muče i mučile su se, dok firme koje prodaju maglu (fino upakiranu maglu) zarađuju dosta dobro i veći dio radnog dana lade ja*a!

 

{#}

Nema potpisa :P
13 godina
offline
Pokupujte Facebook u svibnju!

Fb čak stvara neki profit i ima veliki utjecaj, al 100 milijardi? To bi mogao biti pravi balon.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pokupujte Facebook u svibnju!

ono sto mene zanima je gdje je bilo tih 100 milijardi prije par godina ? ono sto me fascinira u ovom kapitalizmu je to sto se novac pravi iz nicega...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pokupujte Facebook u svibnju!
Dementor kaže...

ono sto mene zanima je gdje je bilo tih 100 milijardi prije par godina ? ono sto me fascinira u ovom kapitalizmu je to sto se novac pravi iz nicega...

Uvijek ima onih koji ce platit nista, kao i onih koji ce prodat nista. :D

Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
16 godina
offline
Pokupujte Facebook u svibnju!

Zeitgeist ekonomisti!

 

4,3 milijarde prihoda prosle godine uz minimalne troskove i konstantan rast iz godine u godinu.

Zasto ne bi vrijedili 100 milijardi? Oko 3% povrata, uz veliki godisnji rast. To je skoro pa jedino bitno.

 

Imovina je bitna samo kao osiguranje od bankrota jer osigurava neki povrat u slucaju likvidacije.

 

Sigurno da su malo precjenjeni kao i svaka druga kompanija koja ulazi na IPO, ali ako ste pogledali jedan Zeitgeist to vas ne cini ekonomskim analiticarom na svakoj temi gdje se spominju profiti, prihodi, izlasci na burzu i bankroti.

 
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Pokupujte Facebook u svibnju!

Kapitalizam i je tu da ljudi naglase svoje sposobnosti, zasto bi netko ko je nesposoban, ljen i tulav imao isto kao netko sposoban, marljiv i pametan ?

Covjek je navuko skoro milijardu ljudi, a ako ce te ikad nesto reklamirati na fejsu, vasu reklamu moze vidjet 1/7 svijeta, tak da je 100 milijardi$ realna cijena.

 
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pokupujte Facebook u svibnju!

Ok, ali to je totalno nerealna cijena. Ovo sto je netko rekao za profit u 2011. ne znam od kuda je izvukao jer sluzbenih podataka nema a procjena je bila da će profit u 2011 prvi puta biti oko 1milijardu dolara. Profit za 2010 je bio 800 milijuna dolara ali nema detaljnog izvješća, pa se ne zna ni struktura prihoda i rashoda a tako je onda tesko donositi zakljucke.

Na osnovu toga procijeniti kompaniju na 100milijardi je smiješno i po meni je to prodavanje magle i početak polakog gubljenja vrijednosti Facebooka. Mislim da su došli do vrha i hoce maksimalno zaraditi a poslije kako bude.

Uglavnom, ne znam na koju bi osnovu facebook se mogao uopce usporedivati sa npr. Microsoftom kad službeni podaci, koje Microsoft objavljuje kvartalno, za 2011 govore:

Microsoft je imao profit od $23.2 milijarde ili $2.69 po dionici a ukupni prihodi iznosili su $69.94 milijarde dolara.

Sad to usporedite sa rezultatima Facebooka od 2010 i procijenjenim prihodima od 5 milijardi i profitom od 1 milijarde za 2011. g i onda zaključite što je realno i gdje si isplati ulagati? Uzmite u obzir da osim toga Microsoft ima stotine proizvoda i ureda, vrhunske strucnjake, tisuće patenata, vrhunska tehnološka rješenja itd. i sve to rasprostranjeno diljem svijeta pa zaključite samo vrijednost toga naspram jedne društvene mreže i onda realno ocijenite ovaj IPO Facebooka.

http://www.rabbits-clan.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2012 16:33 (Andeo).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Pokupujte Facebook u svibnju!

Nismo li takvo nešto već vidjeli? :)

 

http://www.bug.hr/vijesti/zynga-padu-nakon-ipo/112924.aspx

Svakom poklopcu lonac!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pokupujte Facebook u svibnju!
Andeo kaže...

Ok, ali to je totalno nerealna cijena. Ovo sto je netko rekao za profit u 2011. ne znam od kuda je izvukao jer sluzbenih podataka nema a procjena je bila da će profit u 2011 prvi puta biti oko 1milijardu dolara. Profit za 2010 je bio 800 milijuna dolara ali nema detaljnog izvješća, pa se ne zna ni struktura prihoda i rashoda a tako je onda tesko donositi zakljucke.

Na osnovu toga procijeniti kompaniju na 100milijardi je smiješno i po meni je to prodavanje magle i početak polakog gubljenja vrijednosti Facebooka. Mislim da su došli do vrha i hoce maksimalno zaraditi a poslije kako bude.

Uglavnom, ne znam na koju bi osnovu facebook se mogao uopce usporedivati sa npr. Microsoftom kad službeni podaci, koje Microsoft objavljuje kvartalno, za 2011 govore:

Microsoft je imao profit od $23.2 milijarde ili $2.69 po dionici a ukupni prihodi iznosili su $69.94 milijarde dolara.

Sad to usporedite sa rezultatima Facebooka od 2010 i procijenjenim prihodima od 5 milijardi i profitom od 1 milijarde za 2011. g i onda zaključite što je realno i gdje si isplati ulagati? Uzmite u obzir da osim toga Microsoft ima stotine proizvoda i ureda, vrhunske strucnjake, tisuće patenata, vrhunska tehnološka rješenja itd. i sve to rasprostranjeno diljem svijeta pa zaključite samo vrijednost toga naspram jedne društvene mreže i onda realno ocijenite ovaj IPO Facebooka.

 

Google do prije nekoliko godina nije imao uopce prihode, samo rashode, a onda se netko sjetio oglasa i onih nekoliko milijardi ljudi koji se sluzilo Googleom uplatilo je milijarde (i danas uplacuje) na njihov racun. Ista stvar ce se dogoditi i s Facebookom. Facebook danas samo djelomicno iskoristava svoje kapacitete (kroz oglase), ali pricekaj koju godinu kad izadje nekakav nevjerojatni patent i udeseterostruci njihove prihode i profit.
13 godina
offline
Re: Pokupujte Facebook u svibnju!
Ak nebude puno, ovo ce bit prve dionice...da malo probam i te vode
prodajem razne steam gift igre i cd kljuceve za CoD4 te Minecraft------ Minecraft: ScubaWard -----xf:carlibas------
12 godina
offline
Re: Pokupujte Facebook u svibnju!

Kako se uopce kupuju dionice van Hrvatske osim posredno, putem fondova?

12 godina
offline
Pokupujte Facebook u svibnju!

Tko ima viška para, po mogućnosti što više, po meni super prilika da se zaradi još više.

 

Ujutro što ranije, znači čim se puste dionice u prodaju, kupiš što više dionica i prodaš ih 10 sati kasnije. Vjerujem da je zarada sigurno 5-10%. Na 100 000 kn uloženih, solidnih 10 000 kn u par sati.

 

Eh sad, ko ne riskira, taj ni ne profitira. Ja ću se ipak suzdržat jer ionako nemam novca :)

 

Inače myspace koji je prije 5 godina vrijedio 580 milijuna dolara, sada se procjenjuje na 40 milijuna.

Nebi me čudilo ni da se face raspukne ko balon od sapunice ovako.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pokupujte Facebook u svibnju!

Ima li išta za 5 kuna?

 

P.S
i 30 lipa!

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2012 10:47 (royalhero).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pokupujte Facebook u svibnju!
Vrijednost FBa je u posjećenosti. Dakle sudbina novca koji investirate ovisi o tome hoće li pubertetlije naći nešto zanimljivije, a znamo koliki je njihov attention span.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice