Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

poruka: 65
|
čitano: 10.665
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu".
8 godina
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
DeniZg kaže...
Santana kaže...

Gadi mi se nintendo sa svojim bezobraznim ponasanjem. 

Ultra street fighter 2 ce na switchu kostat oko 40$ dok na Xbox live arcade ta igra (nije bas ta nego ce switch dobit malo ušminkaniju verziju, al to je jos uvijek street fighter 2) kosta manje od 2$

 Kupci Switcha će najesen moći uživati i u novoj Bethesdinoj igri Skyrim, za samo 60$.

 

Zelda (60$) će zauzeti pola Switch hard diska od 32 GB, pa treba kupiti i jaču SD karticu (80$).

"Normalni" Pro kontroler je 70$, dodatni JoyCon je 80$, a ako netko želi napuniti JoyCone dok su odvojeni od ekrana, trebat će mu dodatni Joycon punjač od 30$.

 

Zvuči razumno, kad se uzme u obzir da Nintendo nije dao punjač za 3DS XL, već ga prodavao kao dodatnu opremu.  

 

 Mislim da su se ugledali na krivoga (apple) :D

 

Sretno im bilo..

14 godina
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
DeniZg kaže...
Santana kaže...

Gadi mi se nintendo sa svojim bezobraznim ponasanjem. 

Ultra street fighter 2 ce na switchu kostat oko 40$ dok na Xbox live arcade ta igra (nije bas ta nego ce switch dobit malo ušminkaniju verziju, al to je jos uvijek street fighter 2) kosta manje od 2$

 Kupci Switcha će najesen moći uživati i u novoj Bethesdinoj igri Skyrim, za samo 60$.

 

Zelda (60$) će zauzeti pola Switch hard diska od 32 GB, pa treba kupiti i jaču SD karticu (80$).

"Normalni" Pro kontroler je 70$, dodatni JoyCon je 80$, a ako netko želi napuniti JoyCone dok su odvojeni od ekrana, trebat će mu dodatni Joycon punjač od 30$.

 

Zvuči razumno, kad se uzme u obzir da Nintendo nije dao punjač za 3DS XL, već ga prodavao kao dodatnu opremu.  

 

 

Poprilicno sam siguran da ce zelda doci na catridgu i nece zahtjevati instalaciju, tako da ce se ta memorija koristiti samo za digital download i save game. Ali svejedno je premala i kad tad ce se morati kupiti dodatna kartica (256 ili 512GB).

 

Isto se slazem da su preskupe pojedine igre, pogotovo ove stare igre, i tech demo-i. God dammit nintendo, nisu svi milioneri!!

 

Osim ovog navedenog, konzola izgleda genijalno i kupiti cu je jer nisam imao mobilnu konzolu jos od prvog game boy-a, a i pozelio sam nintendo naslove. Jos kad bi izasao i crack, ili barem opcija da se moze instalirati third party emulator pa da se romovi starijih konzola igraju, e to je ono gdje bi ova konzola sijala! Igrati sve one mario igre sa nintenda64, gamecuba, wii-a, i to sve on the go!!

 

 

11 godina
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
AFARON kaže...

Poprilicno sam siguran da ce zelda doci na catridgu i nece zahtjevati instalaciju, tako da ce se ta memorija koristiti samo za digital download i save game. Ali svejedno je premala i kad tad ce se morati kupiti dodatna kartica (256 ili 512GB).

 

Isto se slazem da su preskupe pojedine igre, pogotovo ove stare igre, i tech demo-i. God dammit nintendo, nisu svi milioneri!!

 

Osim ovog navedenog, konzola izgleda genijalno i kupiti cu je jer nisam imao mobilnu konzolu jos od prvog game boy-a, a i pozelio sam nintendo naslove. Jos kad bi izasao i crack, ili barem opcija da se moze instalirati third party emulator pa da se romovi starijih konzola igraju, e to je ono gdje bi ova konzola sijala! Igrati sve one mario igre sa nintenda64, gamecuba, wii-a, i to sve on the go!!

 

 

 WiiU emulator CEMU.

PSN - DeniZg80
16 godina
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

jep nintendo oduvijek bio pomalo snob all the way !

ali ima tu neku karmu draž da ga jednostvo moras kupit iako je preskup neisplativ  i slab u odnosu na drugi hw 

vuce te da ga kupis IMHO!

11 godina
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
4mal kaže...

jep nintendo oduvijek bio pomalo snob all the way !

ali ima tu neku karmu draž da ga jednostvo moras kupit iako je preskup neisplativ  i slab u odnosu na drugi hw 

vuce te da ga kupis IMHO!

 Ne, Nintendo konzole su uvijek bile jeftinije od konkurentnskih na tržištu.

Jedina koja je bila skupa (ali ne i skuplja od konkurencije) je WiiU i ta se prodala u 12 milja primjeraka (X360 i PS3 su došli na cca 85 milja svaki).

 

3DO - $699
Sega Saturn - $399
Playstation - $299
Atari Jaguar - $249
Nintendo 64 - $199

XBOX - $299
Playstation 2 - $299
Dreamcast - $199
GameCube - $199

Playstation 3 - $499-599
XBOX 360 - $299-399
Wii - $249

 

Wii U $299-$349


PS4 - $399
XBOX 1 - $499

 

Ajmo onda prepostaviti u koliko će se primjeraka prodati Switch, koji je u trenutku izlaska skuplji od PS4 Slim i XB1.

 

 

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 15:12 (DeniZg).
15 godina
neaktivan
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Mala napomena AFARON bojim se da neće skoro ugledat svijetlo dana bilo što si spomenuo ... samo da napomenem kako se zaštitnički ponaša nintendo kad su u pitanju negove eskluzive (možda se neko sjeća ovog naslova koji se pojavio Project AM2R ... igra je remake  Return of Samus sa GameBoy-a) nintendo je utužio čovjeka koji je napravio taj remake za PC. Problem je što njihove eskluzive legalno možeš igrat samo na njihovom HW ... mada se i to s novim mariom polako mjenja. Nintendo sve više me posjeća na apple ... sve je podređeno profitu.

Sreća je što postoje emulatori 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Jedino me Zelda zanima od ovih njegovih igri, a za to bi mogo kupit WiiU rabljeni za nekaj sitno. 
Samo problem ga je onda prodat dalje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
AFARON kaže...

 

Osim ovog navedenog, konzola izgleda genijalno i kupiti cu je jer nisam imao mobilnu konzolu jos od prvog game boy-a, a i pozelio sam nintendo naslove.  

Super će ti mobilna biti s baterijom koja gura 3 sata ako igraš Zeldu. :)

7 godina
neaktivan
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
Bit ce,arm procesor je ja mislim da ce ga lakse probit
16 godina
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

ne pricam za igre i njihove kolekcijje koji su danas rearitet ...krivo  se izrazih

14 godina
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
Danny_HR kaže...
AFARON kaže...

 

Osim ovog navedenog, konzola izgleda genijalno i kupiti cu je jer nisam imao mobilnu konzolu jos od prvog game boy-a, a i pozelio sam nintendo naslove.  

Super će ti mobilna biti s baterijom koja gura 3 sata ako igraš Zeldu. :)

 

Danas gdje god da si mozes se ustekati u struju, a tu su i prenosive usb baterije..to mi nije problem, iako sam na prvu i ja mislio da ce biti.

16 godina
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

pa dobro kaj ste svi tako protiv N-a? samo mu trazite mane gotovani 

cak mi je Stjepanj javio da ce kupit za svoje kceri nakon sto kupi sise svojoj zeni 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 18:00 (4mal).
11 godina
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
4mal kaže...

pa dobro kaj ste svi tako protiv N-a? samo mu trazite mane gotovani 

cak mi je Stjepanj javio da ce kupit za svoje kceri nakon sto kupi sise svojoj zeni 

 

 

 Što jest jest, hejtamo na najjače. 

PSN - DeniZg80
15 godina
neaktivan
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Zamislite ... samo zamislite što bi bilo da recimo ponudi nešto naslova u virtual konzoli te i ponudi online ... pa to bi bilo bolje nego netflix (obzirom koju arhivu ima nintendo) ... ovako će naplaćivat online i nudit recikliran SNES naslov koji nakon mjesec dana više nije u vašem vlasništvu (zbilja nintendo se jako trudi da svoje ovce dobro šiša) .

Vidio sam da konzola kad izađe imat će samo 5 igrica ??? mislim da ih je i wii U imao više prvog dana izlaska konzole, bojim se da i ovaj put nintendo će podbacit (nadam se da neću bit u pravu) ... i da joy-con (nintendov kontroler) koji će se gubit su precjenjeni bezobrazno.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

dojde mi da kupim nes,snes,n64 i cube od muke 

sa hrpu igara!

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 18:36 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
lizard_ago kaže...

 ... i da joy-con (nintendov kontroler) koji će se gubit su precjenjeni bezobrazno.

 Pa hebote klinci bi trošili te Joycone, svaki tjedan bi morao kupit dva komada. 

Na to valjda Nintendo i računa.

PSN - DeniZg80
14 godina
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Jel to jos nije otvorena tema za Switch konzolu na forumu? Sta se ceka?? :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Mislim da se Nintendu može desiti isto ono što se nekad davno desilo Segi ... možda nešto mogu popravit ako budu s online uslugom ponudili nekakav koncept u kojem će se moć igrat stari nintendovi naslovi ... no bojim se da marketing u Nintendu radi loš posao ... nikako da nauče iz grešaka.

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Ako moze Sony imati PS3 streaming, moze i Nintendo imati mjesecnu pretplatu za neograniceni broj NES/SNES/N64/GameCube igara koje bi se mogle preuzeti na konzolu i/ili direktno streamati preko neta. Takodjer imam osjecaj da bi daleko veci hype izazvao da su izdali konzolu namjenjenu iskljucivo za 2D igre (u koju bi bilo ukljucena mogucnost pretplate na neograniceni broj NES/SNES... igrica), i koja bi bila namjenjena casual igracima koji i tako vole Indie naslove. A Indie developeri imali bi daleko vece trziste za izdavanje igara. Just my two cents.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 20:22 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

U doba kad su na tržistu konzola carevali nintendo i sega ... nintendo je uvjek bila nešto jača konzola od sege ... sega je uvjek nešto prije izlazila od nintenda no dugoročno nintendo je imao bolje prodajne rezultate.

Samo da napomenem zašto neke Nintendove odluke su bile ključne za industriju igara ... samo da napomenem nintendo je dugo bio vjeran cartridgu (što ima svojih prednosti i svojih mana), Sony u doba SNES-a želi pogutat CD kao standard (pojavio se prototip Snes-a s CD SNES-CD) ... nintendo ne želi pogurat taj standard već nastavlja s nintendo 64 koji je i dalje s cartridgima ... nedugo iza toga se pojavilo Playstation,većina zna kako ide ostatak priče.

Nintendo nikad nije pokušao napravit nešto više od igraće konzole ... punudit nekakavo mulimedijalno riješenje unutar svoje igraće konzole ... pokušaj je bio jedinu u Wii U gdje je ugradio modul gdje možeš kontrolirat TV uređaj (upalit, pogasit ... promjenit kanal, pojačat glasnoću) i aplikacije od netflixa i amazona ... međutim nikad da naprave nešto što može poslužit kao stacionaran player multimedije.

Nintendo nikako da svati da ako naprave dovoljno jaku konzolu (da bar prate generacijski ciklus ostalih ... Sonyja i Microsofta) tada bi bar bili sigurni da bi drugi developeri igara ponudili naslove za njihovu konzolu, već imaju slabiju konzolu od konkurencije i prodaju je skuplje od ostatka društva.

Nintendo treba poradit na tome da svima je dostupno sve što oni naprave (to su napokon ispravili s swichom jer su napokon makli regionalne zabrane), možda bi me i privukli da nešto što sam kupio u njihovom nintendo marketu na Wii U to isto mi daju na swich-u ... možda bi mi tada bio zanimljivo imat novi nintedno.

Očekivao sam na wii u da odigram metroid (nije se pojavio) ... poslje ovog imam gorak okus u ustima ... od sada ću pametnije

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

metroid dolazi za NS.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
DeniZg kaže...
4mal kaže...

jep nintendo oduvijek bio pomalo snob all the way !

ali ima tu neku karmu draž da ga jednostvo moras kupit iako je preskup neisplativ  i slab u odnosu na drugi hw 

vuce te da ga kupis IMHO!

 Ne, Nintendo konzole su uvijek bile jeftinije od konkurentnskih na tržištu.

Jedina koja je bila skupa (ali ne i skuplja od konkurencije) je WiiU i ta se prodala u 12 milja primjeraka (X360 i PS3 su došli na cca 85 milja svaki).

 

3DO - $699
Sega Saturn - $399
Playstation - $299
Atari Jaguar - $249
Nintendo 64 - $199

XBOX - $299
Playstation 2 - $299
Dreamcast - $199
GameCube - $199

Playstation 3 - $499-599
XBOX 360 - $299-399
Wii - $249

 

Wii U $299-$349


PS4 - $399
XBOX 1 - $499

 

Ajmo onda prepostaviti u koliko će se primjeraka prodati Switch, koji je u trenutku izlaska skuplji od PS4 Slim i XB1.

 

 

Ma prodaja ce biti kita kao i za 3DS XL kad su ga zacijenili.

I onda su poslje par mjeseci oborili cijenu, i onda je prodaja krenula. 

Mogu oni pricat sta hoce. Ne znam koji klinac seru kad u japanu Switch kosta 199$

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
16 godina
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

zanimljiva prezenntacija 

 

 

 

 

molim moderatore da naprave zasebnu temu hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Većina zapadnih developera nije dobila ni developer kitove. Ne znam kako bi uopće mogli raditi Nintendo igre.

PSN - DeniZg80
9 godina
neaktivan
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Switch mi nije jasan. Hardvare koji je po snazi mrvicu jači od onoga u Wii U je nazvan novom generacijom i još košta koliko je koštao i Wii U pri izlasku. Multiplayer za dvije igre će se naplaćivati isto koliko i za druge konzole koje imaju stotine igara, a konzola ima valjda čitavih 15 igara pri izlasku. I još k tome možeda su tri-četiri igre od tih "prave". Prijenosna konzola koja zapravo radi sporije kad ju koristiš izvan docka i još k tome traje baterija možda nekih dva-tri sata. Pa mobitel s Adrenom 530 koji ima iste perfomanse kao Tegra X1 izdrži dva tri sata igranja isto tako.

 

Kupio sam i Wii i Wii U, ali ovo definitvno neću kupiti jer Nintendo s ovima vuče kupce za nos.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
JozoBozo121 kaže...

Switch mi nije jasan. Hardvare koji je po snazi mrvicu jači od onoga u Wii U je nazvan novom generacijom i još košta koliko je koštao i Wii U pri izlasku. Multiplayer za dvije igre će se naplaćivati isto koliko i za druge konzole koje imaju stotine igara, a konzola ima valjda čitavih 15 igara pri izlasku. I još k tome možeda su tri-četiri igre od tih "prave". Prijenosna konzola koja zapravo radi sporije kad ju koristiš izvan docka i još k tome traje baterija možda nekih dva-tri sata. Pa mobitel s Adrenom 530 koji ima iste perfomanse kao Tegra X1 izdrži dva tri sata igranja isto tako.

 

Kupio sam i Wii i Wii U, ali ovo definitvno neću kupiti jer Nintendo s ovima vuče kupce za nos.

 ali to još nije sve, mozda u buducnosti samo budu radili tablete koji ce raditi u ovom docku :)

 

Cista Apple propaganda vidi se, znao sam da ce nesto kemijat cim su im dali Marija na iphonu.

 

 

11 godina
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Ajd recimo da su morali to sve tako napraviti i da su cijene morale biti kakve jesu (vjerojatno zbog skupog JoyCona).

 

Po meni su onda trebali izbaciti van dock, kojeg bi prodavali kao dodatak, što već i rade (90$) i ponuditi osnovnu verziju konzole isključivo kao mobilnu, za 200$.

Tu bi onda ušli u jeftiniji segment, gdje kupci znaju čak i impulzivno kupovati.

Uz to odmah izbaciti još par dobrih WiiU remastera kao npr. Bayonetta i krenula bi prodaja.

 

Ovako se cijenom nalaze praktično u Premium segmentu, a ne nude ništa bolje od konkurencije (ni specifikacije, ni igre, ni online usluge).

 

Oglašavaju da konzola nije pozicionirana kao konkurencija PS4/Xboxu. Dakle računaju ili na Nintendo fanove ili da PS4/Xbox vlasnici kupuju Switch kao sekundarnu konzolu.

Sekundarna konzola koja je skuplja od primarne ne vjerujem da će zaživjeti, a za Nintedo fanove nisam siguran. Nisu ni oni više tako privrženi Nintendu kao prije (12 milja WiiU prodano).

 

 

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 21:42 (DeniZg).
7 godina
neaktivan
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

kosta toliko jer nvidia uzima 140$ za soc

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
Nintendo je pojeo govno kada je wii izbacio.wii je prakticki gamecube nastavak koji daje motiom controll joysticke.zasto? Jer po speckama samo overclockani gamecube a gamecube je bio fail pa su izdali novu konzolu gdje su zajebali gamere i isli vise na casual gamere.zatim je wii u izasao ali casual gameri su mislili da je wii u samo onaj tablet kao nastavak za obicni wii i jos su ime sjebali.i sada su sve upregli za switch i sada cemo vidjeti sta ce biti
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice