Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revoluciji, a

poruka: 273
|
čitano: 24.695
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revoluciji, a".
16 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Visak kaže...
Floki kaže...

 Zašto je prof Glunčić sa PMF izašao iz Jokićeve skupine i time izrazio nezadovoljstvo tretmanom stema, ti si možda veći autoritet na polju fizike od njega.

 Zašto? Zato da uskoči na njegovo mjesto, netko mu je očito dao nemoralnu ponudu.

 

2.6. Pljuje po Jokiću

https://www.google.hr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://narod.hr/clanak/clan-strucne-radne-skupine-kritizirao-kurikul-prosvjed-jokicevu-tvrdoglavost&ved=0ahUKEwj45KHIqZbPAhUDUBQKHXU0CvcQFgggMAQ&usg=AFQjCNFD0X_9WNU-iEJbXWcSPOosKsIg7g

 

6.7. Je postavljen na njegovo mjesto

https://www.google.hr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://vijesti.hrt.hr/342226/dijana-vican-i-matko-gluncic-voditelji-cjeliovite-kurikularne-reforme&ved=0ahUKEwiJuvaMqZbPAhWGNxQKHanKDiwQFggaMAE&usg=AFQjCNHVcwS-ZmjAs4V_R6CBYW0onCOiZA

 

Dakle oba stručnjaka koja si naveo imaju neke svoje motive i potpuno su nevjerodostojni. Da sad ne komentiramo još i Paara.

 A Jokić kao nema motive a Glunčić ima, ma nemoj mi reći.

Uostalom ovo jest sukob između PMF i FF, a oba faksa obrazuju kadrove za obrazuovanje, na stranu sad sukob oko Nazora.

E pa, logično i jest da se PMF i FF dohvate, ja sam da pobjedi PMF jer to znači napredak, FF je za status quo.

Uostalom i Štromar je PMF kadar, nije bilo teško pogoditi na čiju će stranu.

A upitaj se malo zašto se ne čuju kadrovi sa FER-a i FESB-a. Ne obrazuju kadrove za škole, nisu interesno zaintereesirani.

 

I ne činite glupe hipoteze o desnim vladama koje bi zanemarile napredak. Desne vlade su u stanju prepustiti 80% programa stemu,

za drugih 20% ih interesira povijest i ništa više, vjeronauk je već tu, Markićka i Ilinčić su dakle dobili dosta, vjeronauk je dovoljan da ne traže više, a lijevi uz FF hoće te čudnovate kljunaše tipa zdravstveni odgoj i dominaciju društvenih predmeta, e pa nećete, dat ćemo te sate stemovcima.

 

Paara ne moraš komentirati, slušao sam i čitao što je govorio o reformi, nije zadirao u ideološke teme, govorio jest kao predstavnik onog što on jest u biti, ipak pripadnik interesnih skupina sa PMF. A da o obrazovnim sustavima drugih zemalja zna puno, e bome zna. A sad možemo o teoriji ciklusa mini ledenog i ledenog doba, nije sam u toj teoriji. Treba nam ogled da je provjerimo, smanjiti emisiju co2 i sačekati 100 godina. Čini mi se nemoguće da je provjerimo.

On samo kaže da je dolazilo do efekta staklenika u povijesti planeta i bez čovjekova djelovanja, da dolazilo je, to mu ne osporavaju zagovornici teorije globalnog zatopljenja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2016 15:01 (Floki).
12 godina
protjeran
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Milka30 kaže...
Vjeronauk u skoli nije obavezan!Nitko vas ne tjera na to!Vasim novcem se ne financira vjeronauk,Vjeronauk se vas uopce ne tice,niti vas on dira!

U cemu je onda problem?

 Daj me molim te prosvijetli u vezi ovoga, tko financira vjeronauk onda? Čijim novcem se plaća onaj tko to predaje i sve popratno vezano za to?

Nisam baš u toku pa ako su prosvjeta i katolička crkva u HR u međuvremenu privatizirani - sorry.

 

Daj molim te više ne lupetaj po forumu i siđi s interneta.

16 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
bill_jobs kaže...
Milka30 kaže...
Vjeronauk u skoli nije obavezan!Nitko vas ne tjera na to!Vasim novcem se ne financira vjeronauk,Vjeronauk se vas uopce ne tice,niti vas on dira!

U cemu je onda problem?

 Daj me molim te prosvijetli u vezi ovoga, tko financira vjeronauk onda? Čijim novcem se plaća onaj tko to predaje i sve popratno vezano za to?

Nisam baš u toku pa ako su prosvjeta i katolička crkva u HR u međuvremenu privatizirani - sorry.

 

Daj molim te više ne lupetaj po forumu i siđi s interneta.

 Onaj isti tko financira i većinu nevladinih udruga i kulturu, porezni obveznici.

Dakle, financiramo svi sve.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Floki kaže...

 A Jokić kao nema motive a Glunčić ima, ma nemoj mi reći.

Uostalom ovo jest sukob između PMF i FF, a oba faksa obrazuju kadrove za obrazuovanje, na stranu sad sukob oko Nazora.

E pa, logično i jest da se PMF i FF dohvate, ja sam da pobjedi PMF jer to znači napredak, FF je za status quo.

Uostalom i Štromar je PMF kadar, nije bilo teško pogoditi na čiju će stranu.

A upitaj se malo zašto se ne čuju kadrovi sa FER-a i FESB-a. Ne obrazuju kadrove za škole, nisu interesno zaintereesirani.

 

I ne činite glupe hipoteze o desnim vladama koje bi zanemarile napredak. Desne vlade su u stanju prepustiti 80% programa stemu,

za drugih 20% ih interesira povijest i ništa više, vjeronauk je već tu, Markićka i Ilinčić su dakle dobili dosta, vjeronauk je dovoljan da ne traže više, a lijevi uz FF hoće te čudnovate kljunaše tipa zdravstveni odgoj i dominaciju društvenih predmeta, e pa nećete, dat ćemo te sate stemovcima.

 

 

 Reformu nisu zaustavili na PMFu nego u Vladi, znači Šustar koji ima problem s prihvaćanjem evolucije, a pomogli su mu Ilčić, Markićka i ostale espoziture KC. A razloge si upravo objasnio kao čudnovate kljunaše. Dakle jedini razlog su vaš desničarski konzervativni stavovi da je seks grijeh i o njemu ne treba pričati, da su žene drugotne, da ljudi nemaju pravo odlučivati o sebi i svojem tijelu, te da je bog taj kojem sve treba podrediti. Prigovori, bili opravdani ili ne, iskorišteni su samo u te ideološke svrhe.

 

I to je razlog čestoj raspravi o religiji na ovom forumu, vi vaše religijske stavove gurate u sve pore društva, od školstva, zdravsva, politike, a sada i sporta, Nitko tebi osobno ne brani da vjeruješ u bilo što, ali kada tražite da se zakon ili kurikulum donesu na temelju religijskih tvrdnji, onda je naše pravo da ukažemo na besmislenost i štetnost tih tvrdnji. To nije napad na vašu osobnu religioznost, nego obrana od nametanja religioznog sustava vrijednosti cijelom društvu. I ne, po ovom pitanju nema veze koliko vas je, stvari poput religije se ne mogu nametati brojnošću, to je još jedan od tih čudnovatokljunaških postulata.

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
picajzla0707 kaže...
Slicer kaže...
Milka30 kaže...
Najveći dio stanovništva (91,36%) je kršćanske vjere, dok je među kršćanima najviše vjernika katoličke vjeroispovijesti (86,28%).

 

 

 Ne želim trolati ili podbadati, ali doista me zanima koliko bi bio taj postotak da se krštenje provodi nakon što osoba postane punoljetna, tj. da sama bira da li to želi ili ne.

Ja sam na papiru "katolik" ali to ne želim biti. To je učinjeno protiv moje volje i dan-danas to zamjeram roditeljima. 

 

Isto tako, da se sav novac koji se poklanja crkvi preusmjeri u obrazovanje, a vjernicima prepusti da sami daju mjesečne priloge, opet bi taj postotak bio drugačiji.

Eto, toliko o vjeri koja je totalno nebitna za ovu temu.

 zašto bi ti bio "katolik na papiru" ako to ne želiš, krštenje prije tvoje svjesnosti ili samostalne mogućnosti izbora ne bi trebalo utjecati na tvoj odabir odgovora u popisu stanovništva

ako se ne varam, u popisu stanovništva svatko može odabrati odgovor da nije vjernik, ne izjasniti se ili što već, nema baš obaveze izjasniti se vjernikom čak i ako je kršten

 

ono što bi dalo realniju sliku broja vjernika svakako je vjerski porez, dakle ukoliko si vjernik i podržavaš financiranje crlve, odabereš da ti se na plaći uzme još xx% poreza za crkvu

na taj način bi dobili realan broj vjernika, a nas ostale oslobodili financiranja nečega u što ne vjerujemo

 

 

 Podaci o udjelu vjernika su sa popisa stanovništva a ne iz matičnih knjiga krštenih koje vode Župe i tu si u pravu.

Što se tiče poreza nisi u pravu. Iz plaće bi ti svejedno uzimalo određeni postotak a ti odlučuješ krajnju destinaciju, Crkva ili nevladine udruge i kultura. To je tako riješeno u nekim zemljama.

Lako je pretpostaviti da Crkva ne bi smatrala za svoje vjernike one koji bi financirali kazališta a ne Crkvu, sa gledišta crkvenog kanona bili bi u pravu i tim obiteljima bi uskraćivla Sakramente.

Pa ti dobro razmisli bi li Crkva dobila više nego sada.

Znam, pitat ćeš me zašto bi rješenje moralo biti ovakvo. E pa radi ustavne ravnopravnosti, zašto bi vjernik bio prisiljen plaćati nevladine udruge a dio toga što plaća ne ide Crkvi.

16 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Visak kaže...
Floki kaže...

 A Jokić kao nema motive a Glunčić ima, ma nemoj mi reći.

Uostalom ovo jest sukob između PMF i FF, a oba faksa obrazuju kadrove za obrazuovanje, na stranu sad sukob oko Nazora.

E pa, logično i jest da se PMF i FF dohvate, ja sam da pobjedi PMF jer to znači napredak, FF je za status quo.

Uostalom i Štromar je PMF kadar, nije bilo teško pogoditi na čiju će stranu.

A upitaj se malo zašto se ne čuju kadrovi sa FER-a i FESB-a. Ne obrazuju kadrove za škole, nisu interesno zaintereesirani.

 

I ne činite glupe hipoteze o desnim vladama koje bi zanemarile napredak. Desne vlade su u stanju prepustiti 80% programa stemu,

za drugih 20% ih interesira povijest i ništa više, vjeronauk je već tu, Markićka i Ilinčić su dakle dobili dosta, vjeronauk je dovoljan da ne traže više, a lijevi uz FF hoće te čudnovate kljunaše tipa zdravstveni odgoj i dominaciju društvenih predmeta, e pa nećete, dat ćemo te sate stemovcima.

 

 

 Reformu nisu zaustavili na PMFu nego u Vladi, znači Šustar koji ima problem s prihvaćanjem evolucije, a pomogli su mu Ilčić, Markićka i ostale espoziture KC. A razloge si upravo objasnio kao čudnovate kljunaše. Dakle jedini razlog su vaš desničarski konzervativni stavovi da je seks grijeh i o njemu ne treba pričati, da su žene drugotne, da ljudi nemaju pravo odlučivati o sebi i svojem tijelu, te da je bog taj kojem sve treba podrediti. Prigovori, bili opravdani ili ne, iskorišteni su samo u te ideološke svrhe.

 

I to je razlog čestoj raspravi o religiji na ovom forumu, vi vaše religijske stavove gurate u sve pore društva, od školstva, zdravsva, politike, a sada i sporta, Nitko tebi osobno ne brani da vjeruješ u bilo što, ali kada tražite da se zakon ili kurikulum donesu na temelju religijskih tvrdnji, onda je naše pravo da ukažemo na besmislenost i štetnost tih tvrdnji. To nije napad na vašu osobnu religioznost, nego obrana od nametanja religioznog sustava vrijednosti cijelom društvu. I ne, po ovom pitanju nema veze koliko vas je, stvari poput religije se ne mogu nametati brojnošću, to je još jedan od tih čudnovatokljunaških postulata.

 

 

 Uopće neću komentirati te tvoje floskule.

Sadašnje rješenje nudi alternativu vjeronauk/etika i to je dovoljno. Za više nema mjesta ni tebi ni Markićki, niti će ona uvoditi nove predmete niti ti i tvoji.

Umjesto tebe i Markićke uvest će se informatika, ti i Markićka ste tu isti, uvodili bi čudnovate kljunašće oboje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2016 15:51 (Floki).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Floki kaže...
Visak kaže...
Floki kaže...

 

I ne činite glupe hipoteze o desnim vladama koje bi zanemarile napredak. Desne vlade su u stanju prepustiti 80% programa stemu,

za drugih 20% ih interesira povijest i ništa više, vjeronauk je već tu, Markićka i Ilinčić su dakle dobili dosta, vjeronauk je dovoljan da ne traže više, a lijevi uz FF hoće te čudnovate kljunaše tipa zdravstveni odgoj i dominaciju društvenih predmeta, e pa nećete, dat ćemo te sate stemovcima.

 

 Uopće neću komentirati te tvoje floskule.

Sadašnje rješenje nudi alternativu vjeronauk/etika i to je dovoljno. Za više nema mjesta ni tebi ni Markićki, niti će ona uvoditi nove predmete niti ti i tvoji.

Umjesto tebe i Markićke uvest će se informatika.

 Nisu to floskule, ali očito si bez argumenata.

 

Gore si napisao da je Markićka dobila što je htjela, a da zdravstveni odgoj nećete dozvoliti. Dakle vi imate ono što želite u školi, a dugoj strani ne date ništa. To je tvoja ideja pravednosti? I onda se čudiš našem nezadovoljstvu? 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revoluciji, a

meanwhile... http://www.index.hr/vijesti/clanak/slucaj-pavuna-moze-li-netko-istovremeno-biti-dobar-znanstvenik-i-prodavac-magle/919107.aspx

na svu sreću sam pavuna je izjavio da se ne želi baviti reformom..

 

no siguran sam da će kradeze naći još nepodobniju budalu

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
1 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Visak kaže...
Floki kaže...
Visak kaže...
Floki kaže...

 

I ne činite glupe hipoteze o desnim vladama koje bi zanemarile napredak. Desne vlade su u stanju prepustiti 80% programa stemu,

za drugih 20% ih interesira povijest i ništa više, vjeronauk je već tu, Markićka i Ilinčić su dakle dobili dosta, vjeronauk je dovoljan da ne traže više, a lijevi uz FF hoće te čudnovate kljunaše tipa zdravstveni odgoj i dominaciju društvenih predmeta, e pa nećete, dat ćemo te sate stemovcima.

 

 Uopće neću komentirati te tvoje floskule.

Sadašnje rješenje nudi alternativu vjeronauk/etika i to je dovoljno. Za više nema mjesta ni tebi ni Markićki, niti će ona uvoditi nove predmete niti ti i tvoji.

Umjesto tebe i Markićke uvest će se informatika.

 Nisu to floskule, ali očito si bez argumenata.

 

Gore si napisao da je Markićka dobila što je htjela, a da zdravstveni odgoj nećete dozvoliti. Dakle vi imate ono što želite u školi, a dugoj strani ne date ništa. To je tvoja ideja pravednosti? I onda se čudiš našem nezadovoljstvu? 

 Da, moja ideja pravednosti, Markićki je dosta da ima vjeronauk a tebi da ima etika. Ona hoće više, ti hoćeš više. E pa dosta više, daj matematiku čovječe, ostavite se više čudnovatih kljunaša i ti i ona.

14 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Floki kaže...

 Da, moja ideja pravednosti, Markićki je dosta da ima vjeronauk a tebi da ima etika. Ona hoće više, ti hoćeš više. E pa dosta više, daj matematiku čovječe, ostavite se više čudnovatih kljunaša i ti i ona.

 

na stranu vjeronauk.. kako stvari stoje (s obzirom da će šustar vjerojatno nastaviti biti ministar, i kakvi se ljudi guraju u skupinu) bi klinci umjesto prave znanosti mogli početi učiti o "inteligentnom dizajnu", a to je ono najviše poražavajuće.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
nine kaže...
Floki kaže...

 Da, moja ideja pravednosti, Markićki je dosta da ima vjeronauk a tebi da ima etika. Ona hoće više, ti hoćeš više. E pa dosta više, daj matematiku čovječe, ostavite se više čudnovatih kljunaša i ti i ona.

 

na stranu vjeronauk.. kako stvari stoje (s obzirom da će šustar vjerojatno nastaviti biti ministar, i kakvi se ljudi guraju u skupinu) bi klinci umjesto prave znanosti mogli početi učiti o "inteligentnom dizajnu", a to je ono najviše poražavajuće.

 Puca te paranoja pomalo, u biti znanstvenika je da propituje, ako prihvati dogmu nije to više znanstveni pristup, eto Šustar dao zamjerku teoriji evolucije, buuuu, šalji inkviziciju.

14 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Floki kaže...

 Puca te paranoja pomalo, u biti znanstvenika je da propituje, ako prihvati dogmu nije to više znanstveni pristup,

 

naravno da nije znanstveni pristup ako se protivi znanstvenoj metodi.

a ovo za paranoju, možda.. ali možeš biti siguran da ako takve ideje prođu u kurikulumu, moja se djeca neće školovati u ovoj katolibanskoj prčiji.

 

EDIT: i BTW, jako ironično da spominješ inkviziciju 

slička da probaš shvatiti zašto se ideologije ne smiju miješati u znanost.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2016 16:35 (nine).
16 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
nine kaže...
Floki kaže...

 Puca te paranoja pomalo, u biti znanstvenika je da propituje, ako prihvati dogmu nije to više znanstveni pristup,

 

naravno da nije znanstveni pristup ako se protivi znanstvenoj metodi.

a ovo za paranoju, možda.. ali možeš biti siguran da ako takve ideje prođu u kurikulumu, moja se djeca neće školovati u ovoj katolibanskoj prčiji.

 Da kad smo već kod toga, želiš reći da Darwin nije bio znanstvenik, od kud mu u knjizi Descent of man teza da su crnci i aboridžini niža evolucijska ljestvica, koju znanstvenu metodu je koristio pri postavljanju te teze.

A što se tiče kreacionizma, eno, Šustar šalje pomoćnike u USA da dovuče profesore od tamo

A ako već budeš povukao djecu odavde, nemoj u USA, tako ti je kreacionizam jak, da ti djecu ne okrenu za sobom.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2016 16:40 (Floki).
14 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Floki kaže...

A što se tiče kreacionizma, eno, Šustar šalje pomoćnike u USA da dovuče profesore od tamo

 

misliš na one kojima je guranje ID-a u SAD-u failalo, pa se možda tu usreće?

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
nine kaže...
Floki kaže...

A što se tiče kreacionizma, eno, Šustar šalje pomoćnike u USA da dovuče profesore od tamo

 

misliš na one kojima je guranje ID-a u SAD-u failalo, pa se možda tu usreće?

 Jel se slažeš sa Darwinovom tezom u Descent of Man knjizi

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2016 16:46 (Floki).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Floki kaže...

 Da, moja ideja pravednosti, Markićki je dosta da ima vjeronauk a tebi da ima etika. Ona hoće više, ti hoćeš više. E pa dosta više, daj matematiku čovječe, ostavite se više čudnovatih kljunaša i ti i ona.

 Ja etiku nisam tražio. Uvedena je tek da se može reći da postoji alternativa vjeronauku. Zdravstveni odgoj bi djecu učio da je seksualnost normalna stvar, bilo u hetero ili homo obliku, kao i samozadovoljavanje, kontracepcija itd. Ovako dobivaju samo vjersko tumačnje koje sve to anatemizira. Dakle ne dozvoljavate da djeca dobiju osnovne informacije o seksualnosti, a punite im glavu religijskim opsesijama. Što etika ima s tim?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Floki kaže...

 Jel se slažeš za Darwinovom tezom u Descent of Man knjizi

 

guraš OT i izbjegavaš pravu problematiku.. Darwin je postavio puno revolucionarnih teorija, ne znači da su sve istinite (BTW očito nisi pročitao o znanstvenoj metodi ).

Realnost je da nije imao metodu (DNK analizu) da utvrdi dali su crnci/aboriđani bliži čovjeku ili majmunu, a možda je i malo bio rasist 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Visak kaže...
Floki kaže...

 Da, moja ideja pravednosti, Markićki je dosta da ima vjeronauk a tebi da ima etika. Ona hoće više, ti hoćeš više. E pa dosta više, daj matematiku čovječe, ostavite se više čudnovatih kljunaša i ti i ona.

 Ja etiku nisam tražio. Uvedena je tek da se može reći da postoji alternativa vjeronauku. Zdravstveni odgoj bi djecu učio da je seksualnost normalna stvar, bilo u hetero ili homo obliku, kao i samozadovoljavanje, kontracepcija itd. Ovako dobivaju samo vjersko tumačnje koje sve to anatemizira. Dakle ne dozvoljavate da djeca dobiju osnovne informacije o seksualnosti, a punite im glavu religijskim opsesijama. Što etika ima s tim?

 E pa kad postigneš dogovor sa Ilinčićem za zdravstveni onda javi, tu se petljate i ti i on. Do tad nas ostavite na miru i ti i on. A pustite ove da uvode stem, to je prioritet.

16 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
nine kaže...
Floki kaže...

 Jel se slažeš za Darwinovom tezom u Descent of Man knjizi

 

guraš OT i izbjegavaš pravu problematiku.. Darwin je postavio puno revolucionarnih teorija, ne znači da su sve istinite (BTW očito nisi pročitao o znanstvenoj metodi ).

Realnost je da nije imao metodu (DNK analizu) da utvrdi dali su crnci/aboriđani bliži čovjeku ili majmunu, a možda je i malo bio rasist 

 Aha, a koje to sve mi metode nemamo danas a možda ćemo ih u budućnosti imati, koliko stavova ćemo još revidirati.

Nekad su znanstveni bili i elektrošokovi u psihijatriji, a danas nisu. Ono što znam sigurno, znam, a ono što ne znam sigurno, ne znam, a tu spada i teorija evolucije i globalno zatopljenje. I što sad.

14 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Floki kaže...

A pustite ove da uvode stem, to je prioritet.

 

zagovaraš STEM, a nemaš ništa protiv kreacionizma i ID-a? nije li to malo kontradiktorno? 

 

Floki kaže...

Ono što znam sigurno, znam, a ono što ne znam sigurno, ne znam... 

 

ono što vjeruješ misliš da znaš, a ono o čemu ne znaš bi možda trebao probati pro/naučiti? no prvo bi se vježbati kritičkom razmišljanju, onome što nedostaje u školstvu.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Slicer kaže...

I još nešto za medije(ne nužno Bug)-odlučite se što nazivate 4. industrijskom revolucijom-3D printere ili robote, jer članci spominju malo jedno, malo drugo.

 https://www.ted.com/talks/olivier_scalabre_the_next_manufacturing_revolution_is_here?language=en#t-518559

16 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
nine kaže...
Floki kaže...

A pustite ove da uvode stem, to je prioritet.

 

zagovaraš STEM, a nemaš ništa protiv kreacionizma i ID-a? nije li to malo kontradiktorno? 

 

Floki kaže...

Ono što znam sigurno, znam, a ono što ne znam sigurno, ne znam... 

 

ono što vjeruješ misliš da znaš, a ono o čemu ne znaš bi možda trebao probati pro/naučiti? no prvo bi se vježbati kritičkom razmišljanju, onome što nedostaje u školstvu.

 E pa ja jesam i previše kritičan.

To za kreacioizam, ne kužiš ironiju, njih ne zagovaram, nego vidim da ti zbilja misliš da će ih Šustar dovesti.

Što se tiče moje opaske, Newtonovi zakoni i teorija evolucije i globalno zatopljenje, prvi sa puno sigurnosti mogu reći da neće nikad na reviziju, druga i treća teorija nisam siguran da neće na reviziju.

 

A ti si spominjao korelaciju između zaostalosti neke zemlje i kreacionizma, u praksi nije tako, jedino me s tim bombardiraju iz tehnološki najjače zemlje na svijetu, radoznao kakav jesam i pogledam, imaju logistiku, tipovi po par titula md.

Povezivati to sa tvojom kovanicom "taliban" ili što već koristiš ne ide, ovi su obrazovani itekako.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2016 17:34 (Floki).
14 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Floki kaže...

 E pa kad postigneš dogovor sa Ilinčićem za zdravstveni onda javi, tu se petljate i ti i on. Do tad nas ostavite na miru i ti i on. A pustite ove da uvode stem, to je prioritet.

 Tebi je stem jako bitan, a istovremeno sumnjaš u teoriju evolucije i globalno zatopljenje? To je kontradiktorno s obzirom da je teorija evolucije jedan od temelja moderne znanosti. Uzdižeš PMF u nebesa, a pritom nemaš pojma kako bi na tebe s ovakvim stavovima o evoluciji i globalnom zatopljenju gledali.

 

A većina stvari koje si ovdje napisao jednostavno dokazuje da nemaš pojma praktički ni o čemu. Ti si jednostavno teški desničar i smeta ti svatko iole progresivniji pa zato imaš pik na Budaka i Jokić. Sva ova tvoja zabrinutost oko reforme je ustvari pokušaj da to racionaliziraš. Navijaš za stem i PMF, a evolucija i globalno zatopljene, za koje postoje pregršt dokaza i vrlo široki znanstveni konzezus, negiraš. Vidiš problem u tome što ljudi s Filozofskog fakulteta rade na kurikulumu, a onda pljuješ po promjenama u Povijesti (o kojima uopće nemaš pojma) i Hrvatskom jeziku koje upravo spadaju u područje Filozofskog fakulteta.

 

Htio sam ti napisati poruku o kurikularnoj reformi i objasniti zašto su neke stvari takve kakve jesu te ukazati na činjenicu da je reforma zaustavljena intervencijom klerikalnih i konzervatvnih struja koje su došle na vlast prošle godine. Sad, kad mi je jasno da si ti s tom ekipom, vidim da to nema nikakvoga smisla. O kurikularnoj reformi se može dosta toga reći i kritizirati, no zbog tvoje izražene ideološke pozicije nema smisla s tobom raspravljati o tome.

16 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
captain_soap_McTawish kaže...
Floki kaže...

 E pa kad postigneš dogovor sa Ilinčićem za zdravstveni onda javi, tu se petljate i ti i on. Do tad nas ostavite na miru i ti i on. A pustite ove da uvode stem, to je prioritet.

 Tebi je stem jako bitan, a istovremeno sumnjaš u teoriju evolucije i globalno zatopljenje? To je kontradiktorno s obzirom da je teorija evolucije jedan od temelja moderne znanosti. Uzdižeš PMF u nebesa, a pritom nemaš pojma kako bi na tebe s ovakvim stavovima o evoluciji i globalnom zatopljenju gledali.

 

A većina stvari koje si ovdje napisao jednostavno dokazuje da nemaš pojma praktički ni o čemu. Ti si jednostavno teški desničar i smeta ti svatko iole progresivniji pa zato imaš pik na Budaka i Jokić. Sva ova tvoja zabrinutost oko reforme je ustvari pokušaj da to racionaliziraš. Navijaš za stem i PMF, a evolucija i globalno zatopljene, za koje postoje pregršt dokaza i vrlo široki znanstveni konzezus, negiraš. Vidiš problem u tome što ljudi s Filozofskog fakulteta rade na kurikulumu, a onda pljuješ po promjenama u Povijesti (o kojima uopće nemaš pojma) i Hrvatskom jeziku koje upravo spadaju u područje Filozofskog fakulteta.

 

Htio sam ti napisati poruku o kurikularnoj reformi i objasniti zašto su neke stvari takve kakve jesu te ukazati na činjenicu da je reforma zaustavljena intervencijom klerikalnih i konzervatvnih struja koje su došle na vlast prošle godine. Sad, kad mi je jasno da si ti s tom ekipom, vidim da to nema nikakvoga smisla. O kurikularnoj reformi se može dosta toga reći i kritizirati, no zbog tvoje izražene ideološke pozicije nema smisla s tobom raspravljati o tome.

 A ja sam mislio da si ti pametniji, pa sam skužio da nisi , pametni ljudi ne koriste pojam "klerikalni". Jedan si običan sitni mali ljevičar i ništa drugo. Uz to, kakav bi ja to problem imao na PMF, završio sam i ja fakultet, učio sve te teorije i što sad. Da sam bio na PMF iskoristio bi priliku da pitam Paara detaljnije o njegovoj teoriji ciklusa ledenog doba.

Ti da zoveš Paara šarlatanom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2016 17:43 (Floki).
14 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Floki kaže...

 E pa ja jesam i previše kritičan.

 

ja to ne bih nazvao kritikom, više mentalnim neredom i inkonzistencijom pod teškim utjecajem ideologija  NHF

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
nine kaže...
Floki kaže...

 E pa ja jesam i previše kritičan.

 

ja to ne bih nazvao kritikom, više mentalnim neredom i inkonzistencijom pod teškim utjecajem ideologija  NHF

 Da, baš se pravi javio, vidi svoj prvi post, pun ideologije.

14 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
nine kaže...

meanwhile... http://www.index.hr/vijesti/clanak/slucaj-pavuna-moze-li-netko-istovremeno-biti-dobar-znanstvenik-i-prodavac-magle/919107.aspx

na svu sreću sam pavuna je izjavio da se ne želi baviti reformom..

 

no siguran sam da će kradeze naći još nepodobniju budalu

 Komentari čitatelja su... zanimljivi.

14 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Floki kaže...

 A ja sam mislio da si ti pametniji, pa sam skužio da nisi , pametni ljudi ne koriste pojam "klerikalni". Jedan si običan sitni mali ljevičar i ništa drugo. Uz to, kakav bi ja to problem imao na PMF, završio sam i ja fakultet, učio sve te teorije i što sad. Da sam bio na PMF iskoristio bi priliku da pitam Paara detaljnije o njegovoj teoriji ciklusa ledenog doba.

 Odakle ti da pametni ljudi ne koriste riječ "klerikalni"? Ako potražiš značenje toga pojma, vidjet ćeš da je sasvim prikladno upotrebljen.

 

Nisam rekao da bi imao problema u smislu u kojem si ti to rekao. Ti si činjenicu da je netko s PMF-a kritizirao kurikularnu reformu uzeo kao dokaz da je nešto potpuno krivo. Dakle tebi je PMF apsolutni autoritet, a činjenica da ti negiraš evoluciju i globalno zatopljene bi značilo da kad bi imali mišljenje o tebi, vjerojatno bi te još žešće kritizirali. Doduše ne vjerujem da bi položio usmeni ispit ako bi počeo iznositi svoje pseudoznanstvene tvrdnje na predmetima koji se bave evolucijom (ako bi studirao na biološkom odsjeku).

 

A to što se tiče Paara, i da si na PMF-u ne bi imao ništa više prilike nego što imaš sada.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2016 18:03 (captain_soap_McTawish).
16 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
captain_soap_McTawish kaže...
Floki kaže...

 A ja sam mislio da si ti pametniji, pa sam skužio da nisi , pametni ljudi ne koriste pojam "klerikalni". Jedan si običan sitni mali ljevičar i ništa drugo. Uz to, kakav bi ja to problem imao na PMF, završio sam i ja fakultet, učio sve te teorije i što sad. Da sam bio na PMF iskoristio bi priliku da pitam Paara detaljnije o njegovoj teoriji ciklusa ledenog doba.

 Odakle ti da pametni ljudi ne koriste riječ "klerikalni"? Ako potražiš značenje toga pojma, vidjet ćeš sasvim prikladno upotrebljen.

 

Nisam rekao da bi imao problema u smislu u kojem si ti to rekao. Ti si činjenicu da je netko s PMF-a kritizirao kurikularnu reformu uzeo kao dokaz da je nešto potpuno krivo. Dakle tebi je PMF apsolutni autoritet, a činjenica da ti negiraš evoluciju i globalno zatopljene bi značilo da kad bi imali mišljenje o tebi, vjerojatno bi te još žešće kritizirali. Doduše ne vjerujem da bi položio usmeni ispit ako bi počeo iznositi svoje pseudoznanstvene tvrdnje na predmetima koji se bave evolucijom (ako bi studirao na biološkom odsjeku).

 

A to što se tiče Paara, i da si na PMF-u ne bi imao ništa više prilike nego što imaš sada.

 Pojam klerikalni i pojam progresivni su pojmovi iz povijesti koji ne znače ništa dobro.

 

Ne možemo pobjeći od činjenice da je onaj profesor sa PMF dao ostavku jer se nije slagao sa zastupljenošću stema, tako je on rekao. E vidiš, to mi jeste ušlo u uši, bez obzira što me ti optužuješ za racionalizaciju, ja jesam za više matematike, fizike i kemije u školama. Ono što ja znam i u što sam se uvjerio, kvalitet nastavnika matematike pogotovo u našim osnovnim školama nije dobar, puno je kadra da nisu profesori matematike. Od tud važnost PMF u Zagrebu, Splitu i drugdje. Zato naglašavam važnost PMF, školuju nastavnički kadar.

 

Eto sreća, nisam bio na biološkom odsjeku, možda bi me zbilja srušili kad bi pokušao računati vjerojatnost slučajne kombinacije proteina za nastanak života, ne bi im se svidio rezultat. I gdje je moja krivica, ne vidim je.

A koljika ja znam tamo je Štromar studirao, baš na tom odsjeku.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2016 18:42 (Floki).
14 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Floki kaže...

 Da, baš se pravi javio, vidi svoj prvi post, pun ideologije.

 

u najgorem slučaju predrasude, ali sa mog stajališta više jednu kritiku općeg stanja uma prosječnog (većine) hrvata desničara/konzervativaca katolika.

 

agent_00klc kaže...

 Komentari čitatelja su... zanimljivi.

 

ne čitam komentare na portalima jer su najčešće čista refleksija ljudske gluposti 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice