Još ništa od ukidanja roaminga u EU?

poruka: 15
|
čitano: 2.365
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Još ništa od ukidanja roaminga u EU?".
16 godina
offline
Još ništa od ukidanja roaminga u EU?

može bit da bude ukinut roaming, al onda budu digli cijene običnih poziva...i tak u konačnici ukupno bude i skuplje nego sad, jer većini ljudi roaming nije nekaj od presudne važnosti u svkodnevnoj komunikaciji...

Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Još ništa od ukidanja roaminga u EU?

neće to proć

13 godina
offline
Re: Još ništa od ukidanja roaminga u EU?
Hoćeš se kladiti da hoće,već sada ti je cijena u par faza smanjena,a sada će se u potpunosti ukinuti.
robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Još ništa od ukidanja roaminga u EU?

Operateri pretjeruju s time. Mreza koju ja koristim je ukinula roaming prije vise od godinu dana i nis im ne fali. Fora je da svi pozivi kostaju isto kao da si doma. Ostali operateri su ubacili razlicite "ljetne ponude", cak i s data, koje na kraju dodju ko free roaming. I opet im dobro.

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Još ništa od ukidanja roaminga u EU?

Možda će biti razdoblja u kojem će manje zarađivati, ali s vremenom će se ljudi opustiti toliko da će opet doći na isto, a ljudi će više surfati/telefonirati. Sjetite se samo koliko ste plaćali mobitel prije 10 godina, a koliko danas. Isto plaćate samo imate više usluga i više pričate.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Još ništa od ukidanja roaminga u EU?

Za 95% korisnika u RH briga za roaming je isto kao i briga za proslogodisnji snijeg.

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Još ništa od ukidanja roaminga u EU?

Nije baš tako. Postotak je manji nego ti govoriš. Ne radi se tu samo o ljudima koji putuju što zbog posla što tbog odmora, već i o priličnom broju ljudi u pograničnim i svim onim područjima gdje se relativno često mobiteli automatski prebace na stranu mrežu jer im domaći operater ima slab signal, pa moraš pazit na te stvar kod uspostavljanja poziv, i stalno pratit prije nego uputiš poziv na kojoj si mreži.

A u slučaju da iskopčaš automatsko prebacivanje onda imaš vremenske periode kad jednostavno nećeš biti nikome dostupan jer se mob neće moć spojit na domaću mrežu.

I toga ima u svim pograničnim područjima, negdje jako izraženo, negdje skoro uopće nije, ali u prosjeku ima toga više nego što misliš.

16 godina
offline
Re: Još ništa od ukidanja roaminga u EU?
Igor101 kaže...

Operateri pretjeruju s time. Mreza koju ja koristim je ukinula roaming prije vise od godinu dana i nis im ne fali. Fora je da svi pozivi kostaju isto kao da si doma. Ostali operateri su ubacili razlicite "ljetne ponude", cak i s data, koje na kraju dodju ko free roaming. I opet im dobro.

a koja je to mreža?

12 godina
protjeran
offline
Re: Još ništa od ukidanja roaminga u EU?
miki1981 kaže...

Nije baš tako. Postotak je manji nego ti govoriš. Ne radi se tu samo o ljudima koji putuju što zbog posla što tbog odmora, već i o priličnom broju ljudi u pograničnim i svim onim područjima gdje se relativno često mobiteli automatski prebace na stranu mrežu jer im domaći operater ima slab signal, pa moraš pazit na te stvar kod uspostavljanja poziv, i stalno pratit prije nego uputiš poziv na kojoj si mreži.

A u slučaju da iskopčaš automatsko prebacivanje onda imaš vremenske periode kad jednostavno nećeš biti nikome dostupan jer se mob neće moć spojit na domaću mrežu.

I toga ima u svim pograničnim područjima, negdje jako izraženo, negdje skoro uopće nije, ali u prosjeku ima toga više nego što misliš.

Kolega zivim u RH i zracnom linijom do Madarske imam 3 kilometra, a do Slovenije imam 5 kilometara {#}

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
16 godina
offline
Re: Još ništa od ukidanja roaminga u EU?
Aldo kaže...
Igor101 kaže...

Operateri pretjeruju s time. Mreza koju ja koristim je ukinula roaming prije vise od godinu dana i nis im ne fali. Fora je da svi pozivi kostaju isto kao da si doma. Ostali operateri su ubacili razlicite "ljetne ponude", cak i s data, koje na kraju dodju ko free roaming. I opet im dobro.

a koja je to mreža?

 

Meteor u Irskoj.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Još ništa od ukidanja roaminga u EU?
Bugzapper kaže...
miki1981 kaže...

Nije baš tako. Postotak je manji nego ti govoriš. Ne radi se tu samo o ljudima koji putuju što zbog posla što tbog odmora, već i o priličnom broju ljudi u pograničnim i svim onim područjima gdje se relativno često mobiteli automatski prebace na stranu mrežu jer im domaći operater ima slab signal, pa moraš pazit na te stvar kod uspostavljanja poziv, i stalno pratit prije nego uputiš poziv na kojoj si mreži.

A u slučaju da iskopčaš automatsko prebacivanje onda imaš vremenske periode kad jednostavno nećeš biti nikome dostupan jer se mob neće moć spojit na domaću mrežu.

I toga ima u svim pograničnim područjima, negdje jako izraženo, negdje skoro uopće nije, ali u prosjeku ima toga više nego što misliš.

Kolega zivim u RH i zracnom linijom do Madarske imam 3 kilometra, a do Slovenije imam 5 kilometara {#}

Kao što rekoh u gore žutom označenom retku...

12 godina
protjeran
offline
Re: Još ništa od ukidanja roaminga u EU?
miki1981 kaže...

I toga ima u svim pograničnim područjima, negdje jako izraženo, negdje skoro uopće nije, ali u prosjeku ima toga više nego što misliš.

 

Slazem se, ali to ovisi o samom korisniku a ne o broju roaming mreza koje se nalaze u dometu.

Kuis?

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
14 godina
neaktivan
offline
Re: Još ništa od ukidanja roaminga u EU?
Bugzapper kaže...
miki1981 kaže...

I toga ima u svim pograničnim područjima, negdje jako izraženo, negdje skoro uopće nije, ali u prosjeku ima toga više nego što misliš.

 

Slazem se, ali to ovisi o samom korisniku a ne o broju roaming mreza koje se nalaze u dometu.

Kuis?

U krivu si. Ne ovisi to o korisniku nego o mrežama, ili mreži, dovoljna je i jedna da ti zagorča život.

Korisnik jedino može prebaciti na ručno prebacivanje mreža, međutim u tom slučaju mu se često u tim područjima događa da je jednostavno nedostupan, dakle - neprihvatljivo riješenje.

Ali to sam ionako već napisao u originalnom postu. A i ne govorim o roamingmrežama u dometu, već o roaming mrežama koje imaju "premoć" na određenim širim ali i mikro lokacijama.

Ali i to sam ionako već napisao u originalnom postu.

12 godina
protjeran
offline
Re: Još ništa od ukidanja roaminga u EU?
miki1981 kaže...

Ali i to sam ionako već napisao u originalnom postu.

Nisam u krivu jer jednostavno tvoje misljenje nije dokaz da je takvo stanje stvari na terenu, dok je moje vjerodostojnije jer ipak zivim

na podrucju s roaming mrezama.

Rijesenje je u svakom slucaju odabrat rucno mrezu i eventualno se prebacit na neki provider koji ima signal dovoljno jak da ga ne ometaju roaming mreze.

Dosta offtopica!

Toliko od mene o ovome offtopicu!

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
14 godina
offline
Re: Još ništa od ukidanja roaminga u EU?
robimarko kaže...
Hoćeš se kladiti da hoće,već sada ti je cijena u par faza smanjena,a sada će se u potpunosti ukinuti.

velika je tu lova u igri ...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice