HGspot pred izlazom, a Vemil?

poruka: 638
|
čitano: 154.865
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HGspot pred izlazom, a Vemil?".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: HG Spot - rasprodaja!
16 godina
neaktivan
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

jedino mi je žao radnika koji budu iz ovoga izvukli deblji kraj.

 
31 0 hvala 0
16 godina
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

police nisu poluprazne, nego 90% toga nema, ništa nije dostupno

 

DirectX is dead! OpenGL+OpenCL forever!
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

Baš sam sad prije gledao dnevnik na HRT1, kad ono o vemilu. Kažu da radnicima nisu platili plaće.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

Uvijek nastradaju oni na dnu 'hranidbenog lanca' tj. obični ljudi.  To je život Neodlučan

 

Samo se nadam da će se na godinu situacija sa ponudom IT dućana promjeniti na bolje..

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

Nisu to nikakvi poslovnjaci. Kakva produktivnost?

Treba nešto stvarati da bi bio produktivan.

Njihov sport je bilo megalomansko otvaranje prčvara u svakom selu.

 

Tko će sada plaćati najam prostora i sve ostale režije uz plaće zaposlenih,

kada ljudi prestanu kupovati te "nepotrebne" igračke.

 

Sve mali Kerumi, bogatit se na marži obične robe koju preprodaješ....al je i Kerum postao

PRODUKTIVAN, krenuo u stanogradnju...eto, nešto STVARA.

Ima li život smisla,ako ne vraćaš kredit?
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

Vemil je malo zahebo kad je maknuo veleprodaju i postao samo malo prodaja,još su onda i digli cijene.

 

Samo me strah da za koju godinu nebi morali kupovati izvana.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
Jack Sparrow kaže...

Vemil je malo zahebo kad je maknuo veleprodaju i postao samo malo prodaja,još su onda i digli cijene.

 

Samo me strah da za koju godinu nebi morali kupovati izvana.

Nađes sve u ADM-u, Links-u ili naručiš u Protisu i Diskontu 24.

16 godina
neaktivan
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

Sa 150 M duga kojeg će ZABA reprogramirati na XX godina i dva kvalitetna dućana u ZG morat će raditi 300 M godišnje u maloprodaji sa maržom od 25% :-) A veleprodaju nesmiju raditi jer Msan stoji iza nabave. Nema daljnjeg sirenja jer Zaba neda novce za širenje.  Konkurencija u vidu Technomarketa i Technomaxa sve više jača a val otpuštanja zaposlenih poslije recesije je pred nama. 

 

Gdje je tu izlaz osim da vjerovnicima vrate bar pola novaca koje su potrošili? ovo mi više liči na kontrolirani "stečaj" za naplatu vjerovnika nego izlaz iz krize.

=WZ= Dado_mt http://www.bfwarzone.net "Are you trying to TK me or you're just noob", TS2:eurots1.clanservers.com:8820
 
14 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
dado_mt kaže...

Sa 150 M duga kojeg će ZABA reprogramirati na XX godina i dva kvalitetna dućana u ZG morat će raditi 300 M godišnje u maloprodaji sa maržom od 25% :-) A veleprodaju nesmiju raditi jer Msan stoji iza nabave. Nema daljnjeg sirenja jer Zaba neda novce za širenje.  Konkurencija u vidu Technomarketa i Technomaxa sve više jača a val otpuštanja zaposlenih poslije recesije je pred nama. 

 

Gdje je tu izlaz osim da vjerovnicima vrate bar pola novaca koje su potrošili? ovo mi više liči na kontrolirani "stečaj" za naplatu vjerovnika nego izlaz iz krize.

Vidim da kužiš spiku! :)

 

"Izlaz" ovaj put znači - poslujemo dalje. Jasno, bit će tu sada puno bolnih reorganizacijskih rezova, ali izbjegnut je stečaj. To je ipak pozitivan epilog i izlaz jer se omogućava da firma posluje dalje...

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2009 21:31 (Miro).
16 godina
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

Mislili su sirenjem maloprodaje prodat sve nekoj tvrtki iz EU ali dosla kriza i zaustavila ulaganja u HR pa su stigli i krediti na naplatu jer su banke uvidile da uprave ustvari rade po princupu "Podravke" pa hoce povuc svoju lovu ne vrijeme dok nije kasno bar u HG-u uz pomoc "orginal dvojca" kao da ce oni ulozit svoju lovu(nisu ludi) a sve to da se bar koliko toliko vrati posuđeno.

 

Stvar je u krivoj strategiji a koju je zapoceo HG a nastavio VEmil tako da im je kasno za povratak na staru slavu bar HG-u a VEmil sigurno ide u stecaj.

 

Neka se prodaju prvom Rusu ili Rumunju i ostanu zapisani u HR IT povijesti kao prva  HR BLUE CHIP DIONICA.

 

 

 

 

Uvijek Vaš nikad svoj.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

Serem im se u čarapu

 
6 0 hvala 3
15 godina
odjavljen
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
dado_mt kaže...

Sa 150 M duga kojeg će ZABA reprogramirati na XX godina i dva kvalitetna dućana u ZG morat će raditi 300 M godišnje u maloprodaji sa maržom od 25% :-) A veleprodaju nesmiju raditi jer Msan stoji iza nabave. Nema daljnjeg sirenja jer Zaba neda novce za širenje.  Konkurencija u vidu Technomarketa i Technomaxa sve više jača a val otpuštanja zaposlenih poslije recesije je pred nama. 

 

Gdje je tu izlaz osim da vjerovnicima vrate bar pola novaca koje su potrošili? ovo mi više liči na kontrolirani "stečaj" za naplatu vjerovnika nego izlaz iz krize.

 

Aj' ne pisi gluposti... Da to zele, mogu to vec danas napraviti bez puno muke.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2009 21:57 (Mrgud Veliki).
15 godina
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

Zivio LINKS!

TrustNo1
 
8 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
Mrgud Veliki kaže...
dado_mt kaže...

Sa 150 M duga kojeg će ZABA reprogramirati na XX godina i dva kvalitetna dućana u ZG morat će raditi 300 M godišnje u maloprodaji sa maržom od 25% :-) A veleprodaju nesmiju raditi jer Msan stoji iza nabave. Nema daljnjeg sirenja jer Zaba neda novce za širenje.  Konkurencija u vidu Technomarketa i Technomaxa sve više jača a val otpuštanja zaposlenih poslije recesije je pred nama. 

 

Gdje je tu izlaz osim da vjerovnicima vrate bar pola novaca koje su potrošili? ovo mi više liči na kontrolirani "stečaj" za naplatu vjerovnika nego izlaz iz krize.

 

Aj' ne pisi gluposti... Da to zele, mogu to vec danas napraviti bez puno muke.

htjeti i moći su dva odvojena pojma. Smijeh  ovo mi liči na one knjige brzog učenja stranih jezika "bez muke"  LoL

=WZ= Dado_mt http://www.bfwarzone.net "Are you trying to TK me or you're just noob", TS2:eurots1.clanservers.com:8820
15 godina
neaktivan
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

Sad dolaze na čelo ovi što su bili 'u pozadini' Links, ADM, Diskont 24. To je uvijek tako.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
308gtsfan kaže...

Sad dolaze na čelo ovi što su bili 'u pozadini' Links, ADM, Diskont 24. To je uvijek tako.

Upravo tako. Evo bas u Osijeku Vemilu se dogodilo to sto se dogodilo...a bas sam prije par dana bio u trgovini...kako su se samo derali jedni na druge, uzas! Odmah sam izasao, vidim da sve ode u klinac... Hgspotu isto ne ide nikako, ali zato je LINKS poceo polako pridobivati siru publiku...onako...polako ali sigurno preuzima tron.

TrustNo1
15 godina
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

Pa po meni Links je uvijek daleko bolje bio organiziraniji od ova 2 diva. Uvijek vidis stanje sto imaju na lageru i uvijek su u korak sa novim stvarima. Cak i Zagria nije losa po tom pitanju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2009 22:23 (Badpix3l).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
HGspot će sad malo M-San voditi, valjda da pokušaju vratiti "sami" sebi dug ... pitanje je samo koliko su oni jaki, imali su ulaganja, a s druge strane su ko zna koliki dugovi maloprodaja i "države" (odnosno koliko će "država" moći s obzirom na situaciju u kojoj smo kupovati kod njih) prema njima, tako da ??? ...
16 godina
neaktivan
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

Ovo mi izgleda kao oglasna ploča mladih tigrova ili lešinara Smijeh

Kad će ono doći MediaMarkt?!

http://www.metacafe.com/watch/1972097/how_to_behave_on_a_forum/
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

Isuseeee...

Neki dan sam bio u VE-MILu i razočarao se ponudom... Tj. ostao šokiran... Tražio paket CDa i DVDa, a polica prazna (zapravo dva paketa CDa [spindlea] na polici od 5 metara...)... a zapravo je to zbog toga... Nisam znao :$

I gledao sam ponudu na internetu 90% komponenti je nedostupno bilo... eh...

Onda sam otišao u LINKS i kupio to kaj sam trebao... hahahaha

Kublach
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
dgigibao kaže...

Ovo mi izgleda kao oglasna ploča mladih tigrova ili lešinara Smijeh

Kad će ono doći MediaMarkt?!

MediaMarkt trenutno radi konsolidaciju tržišta i zatvara neprofitabilne dućane. Nema je na vidiku još najmanje 3-4 godine, ako dođe.

=WZ= Dado_mt http://www.bfwarzone.net "Are you trying to TK me or you're just noob", TS2:eurots1.clanservers.com:8820
14 godina
neaktivan
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

Baš sam jučer bio u Vemilu u Zadru, piše kao da je u toku preuređenje pa ne rade. Danas mi je sve jasno.

Snaky
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

Sve pa i ovo što se događa Ve-milu i HGSpotu je posljedica krive politike vodstva tvrtke, ali nažalost ne samo ovih već i drugih, koje se bave drugim djelatnostima. Kako nebi ovdje raspravljali o menadžmentu i ekonomiji, te o svim posljedicama riskiranja, da bi ostali u pozitivnoj nuli, zadržali likvidnost tvtke u vremenima krize, dosta je reći kako su obje firme zastranile u najgore moguće vrijeme. Jedino što je falilo da ne počnu prodavati, djelove za automobile kako bi možda uzeli 0,01 posto tog djela tržišta, na temelju predviđanja nekog nadobudnog savjetnika, menađera i ne znam čega sve ne. E pa gospodo sada nemate love niti za ono što Vam je trebala biti primarna djelatnost, te nakon deblokade računa i rekonstruiranja doveli ste se u situaciju iz koje je izlaz težak, ali moguć samo ako pazite da umjesto veš mašina, imate izbor komponenata za kompove...jer veš mašinu ne mijenjam svake godine, a komp i djelove...sada malo rijeđe, ali ne zato jer nemam sa čime kupiti već zato jer moram čekati da stignu izvana...

 

 

 

 

 

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

Po onome što sam vidio na policama HGspot se možda još i izvuče, ali Vemil... više informatičke opreme možete naći u Konzumu ili Dioni nego tamo.

 

Prije par dana mi krepala MBO pod garancijom, pa sam je odnio na servis. HGspot je vratio servis pod svoje okrilje prije tjedan dana (do tad je outsourceao Senso plusu). No zanima me što se događa s garancijama na proizvode kupljene u firmama koje u međuvremenu propadnu? Da li se proizvođač proizvoda pobrine da netko drugi preuzme odgovornost za garancije i servis?

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
dado_mt kaže...

htjeti i moći su dva odvojena pojma. Smijeh  ovo mi liči na one knjige brzog učenja stranih jezika "bez muke"  LoL

 

Cijela situacija je bitno kompliciranija nego sto se cini na prvi pogled.

No, moja je reakcija bila na onaj dio gdje se spominje 'bar pola novca' vjerovnicima.

Svi znamo da ne postoji crno i bijelo i da je sve sivo, a sasvim bi  nezahvalno bilo u cijeli pricu ubacivati takve 'dobrotvorne ustanove' kao sto su banke...

I ne bi se slozio da se ZABA nece umijesati i da nece dodatno kreditirati (na stranu sto ce pozatvarati poslovnice koje smisla nemaju). Vidi se da joj je namjera konsolidirati hgspot, vratiti izgubljeno i jos dodatno zaraditi. Sve da ne bi letili neki neki iz fotelja, a uz njih i 'bratja' koja je zaposlena preko veze. Hoce li u tome uspjeti sasvim je druga prica. Sto se mene osobno tice, ja bi volio da svi opstanu, jer je konkurencija jedna divna stvar...

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 0:22 (Mrgud Veliki).
14 godina
protjeran
offline
RE: HGspot pred izlazom, a Vemil?
4ndY kaže...

Po onome što sam vidio na policama HGspot se možda još i izvuče, ali Vemil... više informatičke opreme možete naći u Konzumu ili Dioni nego tamo.

 

Prije par dana mi krepala MBO pod garancijom, pa sam je odnio na servis. HGspot je vratio servis pod svoje okrilje prije tjedan dana (do tad je outsourceao Senso plusu). No zanima me što se događa s garancijama na proizvode kupljene u firmama koje u međuvremenu propadnu? Da li se proizvođač proizvoda pobrine da netko drugi preuzme odgovornost za garancije i servis?

to ti je jako veliki bed...iz tog razloga je bolje uzimati brand ( u mom slučaju HP) pa ako i neki prodavač propadne,nazovem njih i upute me na nekog drugog koji je njihov partner... ako tko glumi gljivu..opet nazovem HP i potužim se,kažem da ću jako tužan morati mjenjati brand,da vidiš kako skaču i tetoše te...u biti to je profesionalan odnos prema kupcu.....

HP ima kvalitetu i robe i usluge...pokušaj naći generalnog uvoznika za komponentu,možda ti oni priznaju garanciju(bilo bi fer od njih ili onoga tko je snabdjeo prodavača

16 godina
neaktivan
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

bar su u wc-mulja bili odlični popusti ovih par miseci. kupio sam bežični logitech gamepad za 200 kn, onda volan momo se prodavao za 500 kn itd. a šrot koliko vidim ništa od akcija. baš bi mi dobro silo nekoliko gb rama i koji novi hard disk, u pola cijene naravno :)
i mogao bi šrot ugasiti svoju web stranicu, pa da spasi internet od tog isprdka

 

a za servis odeš kod ovlaštenog servisera

Konzolitis - destroying games since PS 2
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 0:28 (Tony).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

Ja vise nista ne kupujem iz vemila i hgspota, sada webshop links, adm i superbit. A u puli ima i jako dobra trgovina eurotrade.

Dali je istina da links dolazi u pulu??

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

pa piše ti čim otvoriš njihovu stranicu - uskoro pula i varaždin

Konzolitis - destroying games since PS 2
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HGspot pred izlazom, a Vemil?

Tipičan primjer hrvatskog poslovanja, ajmo otvorit pekaru i onda se bavit iznajmljivanjem stanova, pa onda uređivanjem interijera... pa di ćeš iz pekare u interijere. Uglavnom, ti manageri/direktori su debili kod nas. Radio sam u jednoj takvoj firmi gdje je kao bitno dobit svakog potencijalog kupca. Ako on želi sona, mi nabavljamo slona. To što mi nemamo pojma što slon jede, to nije bitno. Bitno je da stranka dobije slona pa makar on crko sutra kod stranke. I tako se rađaju nezadovoljne stranke jer im crknuo slon. A svo sranje pojede nitko drugi nego zaposlenik jer mora nabavit slona i na kraju je kriv jer je slon crko pa sluša čitabu od direktora i klijenta. Hrvatsko smeće od firme.

Sada radim u firmi koja se bavi samo jednom stvari i ništa drugo. Direktor je rekao, zaboravi sve što si znao do sada. Mi smo japanci :) Nisam vjerovao dok nisam došao tamo. Ono, mi smo samo i samo IT support. Nikome ništa ne prodajemo, ništa ne servisiramo. Ono, preporod. I klijent te cijeni jer ga samo pošalješ dalje kamo treba ić. Po hardvare u Links, ADM, a servis furaš direkt u ovlašteni. Treba znat biti direktor/manager. No, kod nas svaka debilčuga sa osnovnom školom hoće vozit merđu ili porshe nakon godinu dana pa se događaju ovakve stvari. Izrabljivanje i debilizmi. Nadam se da će što više ovakvih smetlarskih firmi propasti. Ispričavam se na kvalitetnom offtopicu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 1:06 (zbuzanic).
Moj PC  
19 0 hvala 2
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: HG Spot - rasprodaja!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice