EU pravila za električna vozila

poruka: 24
|
čitano: 68.306
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EU pravila za električna vozila".
15 godina
offline
EU pravila za električna vozila

prvo nek to ugrade u bečke tramvaje. tak ti se prišulja da ga ni ne skužiš a onda pokvareno zazvoni da skočiš u nebesa. {#}

Moj PC  
5 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
EU pravila za električna vozila

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
EU pravila za električna vozila

Gluposti..najbolje da ugrade svakom čovjeku čip koji će registrirati električna vozila.

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
EU pravila za električna vozila

Koja glupost, gledaj oko sebe na cesti.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
12 1 hvala 0
12 godina
offline
EU pravila za električna vozila

Kreteni. Konacno naznake da bi se ljudi koji zive oko prometnica mogli nadati da ce nekada, barem u starosti zivjeti normalno, i sad birokracija stiti budale.

 
11 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: EU pravila za električna vozila
sirka666 kaže...

Koja glupost, gledaj oko sebe na cesti.

ovo je najviše i pogađalo slijepe osobe i osobe izuzetno slabog vida

Ovo je moj potpis...
14 godina
offline
Re: EU pravila za električna vozila
dantex kaže...
sirka666 kaže...

Koja glupost, gledaj oko sebe na cesti.

ovo je najviše i pogađalo slijepe osobe i osobe izuzetno slabog vida

Oni u svakoj razvijenoj državi su kulturni i prelaze gdje je označeno za njih, pa čak i ovdje u hrvatskoj imamo one zvučne uređaje na semaforima.

 

Uostalom što je sa tihim dizelašima i benzincima? Oćemo i u njih ugrađivati uređaje za buku?

 

Puno veću buku stvara samo trenje gume od asfalt nego motor, čak i sa današnjim "glasnim" autima izraženije je to nego motor.

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Re: EU pravila za električna vozila
sirka666 kaže...

Oni u svakoj razvijenoj državi su kulturni i prelaze gdje je označeno za njih, pa čak i ovdje u hrvatskoj imamo one zvučne uređaje na semaforima.

Uostalom što je sa tihim dizelašima i benzincima? Oćemo i u njih ugrađivati uređaje za buku?

Puno veću buku stvara samo trenje gume od asfalt nego motor, čak i sa današnjim "glasnim" autima izraženije je to nego motor.

U normalnom gradskom prometu (koje ugrožava pješake) električna vozila su ekstremno nečujna, a pješaci su navikli koristiti sva osjetila, uključujući i sluh.

Usporediti električna vozila s dizelom ili benzincem je urnebesno smiješno. {#}

Treba malo probati pa davati komentare. Mene je iznenadilo koliko se pješaka uplaši kad vide EV.

14 godina
neaktivan
offline
EU pravila za električna vozila

"...sva će takva vozila morati imati ugrađen generator buke"

 

motiv mi je jasan, ali ne i realizacija, što mislite kako će ovo izvest?

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: EU pravila za električna vozila
Canis kaže...

"...sva će takva vozila morati imati ugrađen generator buke"

 

motiv mi je jasan, ali ne i realizacija, što mislite kako će ovo izvest?

Nabit u gepek 2 zvučnika od po kilowatt koji će radit "brum brum" :D

Die Slawen haben uns besiegt. Sie haben unser Land, unsere Nation, unsere Ideologie zerschlagen... Das bedeutet sie sind eine arische Rasse und sie werden diese Welt in die Knie zwingen...
14 godina
offline
EU pravila za električna vozila

Zar nebi bilo logicnije kad se vec radi o elektricnim vozilima da ugrade u njih senzore za udaljenost i kad se auto previse priblizi pjesaku jednostavno auto sam pocme naglo kocit. Ovo je mozda skuplje ali daleko prakticnije nego neki proizvodaci buke. A sto se tice smanjivanja buke ostalih vozila to mi je skroz uredu ideja pogotovo je dobra ljudima koji zive blizu ceste.

 
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: EU pravila za električna vozila
Canis kaže...

"...sva će takva vozila morati imati ugrađen generator buke"

 

motiv mi je jasan, ali ne i realizacija, što mislite kako će ovo izvest?

Zvučnici plus nešto s njih. Bile su ideje s glazbom.

No već vidim u zakonu odredbe tipa "ne smije se u tri ujutro puštati Rammstein". {#}

stirko55 kaže...

Zar nebi bilo logicnije kad se vec radi o elektricnim vozilima da ugrade u njih senzore za udaljenost i kad se auto previse priblizi pjesaku jednostavno auto sam pocme naglo kocit.

Ne. Em košta, em nije uvijek efikasno, em nije obavezno (jer pažnja nije uvijek i isključivo na vozaču).

13 godina
offline
EU pravila za električna vozila

Nissan Leaf dolazi standardno sa sustavom za emitiranje umjetnog zvuka automobila, ali u funkciji je samo do 40km/h i vozač ga može isključiti.

Kod VW e-UP a je dio opcijske opreme, a kod nekih taj sustav uopće nije dostupan. 

 

U članku nije spomenuto; sva el. vozila će morati imati taj sustav, koji će emitirati buku pri bilo kojoj brzini i neće se moći isključiti.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
EU pravila za električna vozila

ajde ajde danas tak i tak dobar dio ljudi ( pjesaka ) imaju slusalice nabijene u usima tak da mu je svejedno bio pokraj njega porsche ili elektro. 
U Zagrebu je prije neki dan stradao decko 23 god vlak ga je pogazio imao je slusalice u usima. A kamo li onda da te auto ne trkne. 

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: EU pravila za električna vozila
GRDI-146 kaže...

ajde ajde danas tak i tak dobar dio ljudi ( pjesaka ) imaju slusalice nabijene u usima tak da mu je svejedno bio pokraj njega porsche ili elektro. 
U Zagrebu je prije neki dan stradao decko 23 god vlak ga je pogazio imao je slusalice u usima. A kamo li onda da te auto ne trkne. 

Je, ali to je onda samo njegov problem.

16 godina
neaktivan
offline
EU pravila za električna vozila

volio bih vidjeti nešto ko u onom filmu "the dilemma" - električni auto sa zvukom i vibracijama pitomog v8 

Silence! I Kill You...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
EU pravila za električna vozila

A pa to im je bar jednostavno napraviti

Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
offline
EU pravila za električna vozila

Po Zakonu o sigurnosti prometa na cestama u RH a i istima u drugim državama članicama Europske Unije, nigdje nisam pročitao da se pješak u prometu može (uopće smije) navoditi pomoću osjetila sluha (izuzev sljepe osobe za koje se prave posebni dijelovi prometnica). Osnovni uvijeti za pješaka da smije pristupiti prometnici je VIZUALNO se uvjeriti da je željena radnja za njega sigurna.

Definitivno glupost...

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
EU pravila za električna vozila

Ajde nek uvedu i kaznu za nošenje slušalica onda. Ili nek stave zabranu na kapuljače jer nam smanjuju kut gledanja. {#}

 

Pomalo dobivam osjećaj da EU parlament postaje HR sabor. 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: EU pravila za električna vozila
Zale kaže...

Po Zakonu o ...

Definitivno glupost...

 da, 'ali'... očigledno pravi pravnik još nije proučio text-prijedlog.. dok birokracija odrađuje svoje.

-zgodnije rješenje, ugradnja starog SoundBlaster-16/AWE uz zvukove po izboru, beep-beep i sl.

-uskladiti sa zakonima koji brane proizvodnju buke, istovremeno možda se vrati u modu spuštanje penđera i nafrljiti sound, tehno-folk.. bilo što samo da su pješaci sigurni.

 

rustweaver kaže...
Old Iggy kaže...
No već vidim u zakonu odredbe tipa "ne smije se u tri ujutro puštati Rammstein". {#}

Damn...

 -ma može... samo TRZ treba proglasiti turističku zonu, jednako kao radno vrijeme ili alpsku regiju (za mlijeko)... tad se te odredbe ne primjenjuju. Općinari-Sherifi su oni koji to rješavaju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.4.2014 16:58 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Re: EU pravila za električna vozila
Old Iggy kaže...
No već vidim u zakonu odredbe tipa "ne smije se u tri ujutro puštati Rammstein". {#}

Damn...

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
16 godina
offline
Re: EU pravila za električna vozila
Zale kaže...

Po Zakonu o sigurnosti prometa na cestama u RH a i istima u drugim državama članicama Europske Unije, nigdje nisam pročitao da se pješak u prometu može (uopće smije) navoditi pomoću osjetila sluha (izuzev sljepe osobe za koje se prave posebni dijelovi prometnica). Osnovni uvijeti za pješaka da smije pristupiti prometnici je VIZUALNO se uvjeriti da je željena radnja za njega sigurna.

Definitivno glupost...

Nije navedeno niti jedno osjetilo. Što ne znači da ti ne treba.

ROFLOLMAO kaže...

Ajde nek uvedu i kaznu za nošenje slušalica onda. Ili nek stave zabranu na kapuljače jer nam smanjuju kut gledanja. {#}

 

Pomalo dobivam osjećaj da EU parlament postaje HR sabor. 

Kako misliš "pomalo"? Pa zato i jesmo morali usaglasiti pravosuđe.

13 godina
neaktivan
offline
Re: EU pravila za električna vozila
Old Iggy kaže...
ROFLOLMAO kaže...

Pomalo dobivam osjećaj da EU parlament postaje HR sabor. 

Kako misliš "pomalo"? Pa zato i jesmo morali usaglasiti pravosuđe.

Mislim pomalo jer se sve više počinju baviti glupostima, poput ove. 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.4.2014 18:35 (ROFLOLMAO).
15 godina
neaktivan
offline
EU pravila za električna vozila

Kako Audi stvara zvuk električnog automobila:

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice