Dronovi u raljama uhljeba

poruka: 92
|
čitano: 19.442
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dronovi u raljama uhljeba".
15 godina
neaktivan
offline
Dronovi u raljama uhljeba

U svakoj normalnoj zemlji postoje zakoni pa bi tako trebalo biti i kod nas, ogorčeno piskaralo pretjeruje iz tko zna kojih razloga jer iste te zakone mora poštovati u svakoj uređenoj zemlji.

 
3 31 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Dronovi u raljama uhljeba

LOL! Jebeš italiju

 

Odličan članak, iako nisam baš oduševljen Olegovim pisanjem u zadnje vrijeme.

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Čitatelji u raljama Olega...

Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Nego, zašto na forumu nije dozvoljeno vrijeđanje, a u tekstovima na Bug Onlineu jest?

Moj PC  
16 0 hvala 3
16 godina
odjavljen
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
BMT kaže...

Nego, zašto na forumu nije dozvoljeno vrijeđanje, a u tekstovima na Bug Onlineu jest?

 

Moraš imati 5 zvjezdica da smiješ vrijeđati

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
Baš dobar članak. Osobno sam i ja jednom prisustvovao nekom seminaru čija je tematika bila implementacija nekih zakona. To je toliko bezlično i glupo, jednim paragrafom se pozivaju na drugi u kojem se pozivaju opet na drugi da bi u slijedećem se pozvali na prvi. I kad predavatelja upitaš nešto logično on će se pozvat na to što piše u zakonu i slijegat ramenima jer i sam zna da je glupo, al eto, šta će. A to šta će neko reć takav je zakon, pa šta? Mene osobno članak je bar malo oraspoložio, i sve bitno o (našoj) birokraciji je rečeno.
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Dronovi u raljama uhljeba
Zakon mora postojati, jedina stvar je da se izdavanje dozvola treba olakšati, ala pristupom web stranici gdje na kalendar okineš termin da ćeš snimati to i to i amen. Ako se smatra da ćeš snimati možda nešto nepoželjno dobiješ obavijest da moraš snimku poslati na pregled, sve ostalo bi automatski bilo odobreno, za prijavu je dovoljno prijaviti se preko e-gradani i gg. Recimo tako bih ja to. Kod nas je previse komplikacija, sustavi nisu spojeni, jedno ministarstvo radi bez drugog ili rade zajedno ali tako sporo da ti je muka i tak... Ali da zakon nije potreban, potreban je i potrebno je regulirati jer ja recimo bih volio prijaviti idiota koji mi je sat vremena oko kuce letio sa tim sranjem bez moje dozvole.
http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
11 0 hvala 0
10 godina
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Hm, ovako opće je poznata stvar da su birokrati onako sami za sebe pomalo luckasti i više vole propis, nego logiku, al' mislim da reda ipak mora biti.

Što pod time mislim?

Pa, ne smije svatko uzeti drona, te ga dizati u zrak kod većeg broja ljudi. Naime, dron može pasti, elipse mogu ubiti čovjeka, mogu poslužiti u terorističke svrhe, narušavanje privatnosti tuđe.

 

Lako za zaljubljenike u tehnologiju koji možda eventualno odu u prirodu, pa tamo dignu drona u zrak, te slika, snima, il' kaj već radi sa prirodom.

A, sasvim je druga stvar po meni ako netko ide dizati drona u zrak da bi snimao svoje susjede koji su eto stavili visoku ogradu da ne moraju gledati svojeg iskompleksiranog susjeda koji voli zabadati nos u tuđu privatnost, te nema privatni život, nego se hrani tuđim...

 

Ili, pak ako je na primjer veće okupljanje ljudi(ulica, trg u vrijeme blagdana, nogometna tekma..), te onda netko osim svojih dobrih namjera kao što je snimanje u turističke svrhe, može iskoristi drona u svoje huliganske niske porive(kao što je ozlijeđivanje suprotničkih navijača, spuštanje zastave na sredinu terena, puštanje plina na njih....tako je trebalo biti sa navijačima Dinama na jednoj jakoj tekmi, al' je priroda spasila stvar, odnosno taj huliganski dron zapetljao se u grane od visokog drveća...).

Ili, pak ako dođe koji terorist ili zaljubljeni idiot u ženu koju nije vidio 24 godine, pa ide dizati dron kako bi, eto cijelog svijetu pokazao svoje osjećaje i što on misli...

 

Treba naći neki srednji put, da se popišu ti dronovi(obveza prijave nadležnim institucijama), kada se nešto snima kod većeg javnog okupljanja da se to unaprijed zna, te u prirodi dati blaže propise za podizače dronova...

Ako se dopusti onako svakome da diže i spušta dron kad hoće, lako može nastati gužva u zraku, te ne podiže drona svatko sa dobrim namjerama, a i oni mogu pasti i nekoga ozlijediti.

 

Eh, BTW, petrade su dobro regulirane po meni, jer se mogu kupiti ovi jači razredi samo u određni dio godine, za III. razred zmeu tvoje podatke, nadalje, one se smiju rokati samo u određeni dio godine, a vatromet onako pravi da roka na primjer na nečijem vjenčanju il' ročkastu, mora se prijaviti u naprijed.

Druga je stvar kaj vi možete zabraniti petarde ili karambit, al' uvijek će postojati crno tržište, te dobri zakoni u obliku visokih kazni za počinitelje. Mada i sa sastojcima koje imate u svojoj kuhinji vi možete, ako znate napraviti pravu malo bombu koja snažno roka.

 

Mada osobno mislim da su ti primjerice zakoni za prestrogi, te da bi trebalo pustiti ekipa da ih kupuje kada hoće i koliko hoće jake petarede, a zabraniti djeci i nenormalnima, i tako tome slično. Treba znati rukovati sa petardama, al' uvijek postoji mogućnost ozljede bez obzira na vještinu onoga 'ko ih roka...

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2016 20:06 (PzKpfw).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Nazovite me ludim ali ja bi dronove kompletno zabranio u naseljima. Zamislite situaciju da zbog hrpe dronova gledaš u zrak dok šetaš gradom, u strahu da ti neki ne padne na glavu . Reda mora biti.

Moj PC  
14 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
XXX kaže...

Nazovite me ludim ali ja bi dronove kompletno zabranio u naseljima. Zamislite situaciju da zbog hrpe dronova gledaš u zrak dok šetaš gradom, u strahu da ti neki ne padne na glavu . Reda mora biti.

 

Pa i zabranjeni su uglavnom.

 

Iako, nemožeš opet sve gledat crno i bijelo. Ako bi gledao tako, onda treba zabranit i aute i sve što te može dovesti u opasnost.

 

 

 Da, regulacija je prekomplicirana. S tim, da nikad nisu problem ljudi koji su registrirani, ko recimo što ni lovci nisu problem tj. oružje kod njih. Problem je crno tržište. Jer će uvijek bit ne registriranih, koji će dovodit druge u opasnost itd.

 

Što se tiče članka, malo je autor pomiješao neke brojke.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2016 20:49 (Pupo).
16 godina
odjavljen
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Za auto ipak moraš položiti neku školu, zadovoljiti na pregledu kod doktora, poznat je i vlasnik tog automobila i tak dalje...nije baš neka usporedba.

Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Moj 11-godišnji sin je godinu dana štedio da si kupi drona s kamerom. Klinac koji voli tehnologiju, robote i programiranje (i techno) je prirodno nastavio slijed. Voli fotografiju na mobitelu, uređuje fotke, a sad i snima s dronom. Obližnju livadu, prijatelje i sebe, Ponikve u proljeće... Meni je fora to maštanje na bazi tehnologije, igra 21.-og stoljeća. Objašnjavao mi je danas na putu u školu kako rade Amazonovi dronovi, predviđali smo buduće poslove (dizajner dronskih ruta)... ponosna sam na svoje dijete. Pogodila me kao grom iz vedra neba ova vijest i činjenica da bih, očito, morala slomiti djetetove snove zbog idiotskog pristupa stvarima. Želim li kao mama ubaciti dijete u ralje besmisla? Ne. Pošto kazna za snimanje livade i seke i brace dronom iz zraka, pa da znamo?

 

A drugo - ISIS neće tražiti dozvolu da se njegov vojnik na kojem vise dinamiti, ili dron, raznese. Niti poslati ikome svoje snimke na pregled. A snimati iz zraka može se iz običnog paraglajdera, jedrilice ili modela aviona. Raznijeti se bombom možeš bez drona. Naravno da zlo (kao i dobro) tehnologijom dobivaju novi alat, ali valjda je zadatak službi pronaći adekvatan način da se sankcionira i osujeti zločinačke i terorističke činove, a na ugnjaviti entuzijastično dijete, njegovu mamu ili turista oduševljenim ljetnim danom na Hvaru, zar ne? Dok bi oni, eto, da se zadovolji forma, pregledavali snimke mog sina s livade iza kuće i kuma MIrka sa svadbe, ISIS stvara terorističku mrežu po Europi. Tako sam tužna da se gluposti množe svakim danom, iako su rješenja i odgovori očiti. Gore spomenuta aplikacija za prijave je dovoljna. Da, želimo pomoći sigurnosti zemlje, i da, moj sin bi se sam prijavio da voza drona po Sljemenu, uploadao njegove brojeve, kodove ili kako ga se već može trackati... dapo livadi iza zgrade leti i snima breze u cvatu... Nek se zna tko gdje leti, pa onda trackajte onoga tko neprijavljen leti. Ali, učinite stvari jednostavnima. Ni kišobran ni biciklo (a ni strašni vlak) nije nestao s lica zemlje jer su staromodni paničari mislili da su đavolji izumi, pa neće niti dron. Nema potrebe da se u tom procesu muče djeca, turisti i entuzijasti... i oni koji će naći načina da dronovima dostave lijekove, pronađu one koje je zatrpao snijeg ili potopilo more... Treba zaposliti najbolje da se bore protiv zlan na praktičan način. I pustiti djecu da se igraju. Imaju li djeca 11, 31 ili 61 godinu, nema veze. Ma tko bi kraj breza, ljepote prirode i nasmijanih lica svojih prijatelja snimao "osjetljive točke" i čuda?! Samo teroristi. A oni se, kao što rekoh, neće prijaviti da im pregledate snimke...

 
22 2 hvala 6
15 godina
neaktivan
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Od koje visine je određeno "snimanje iz zraka"? 

 

Ko da živimo u sjevernoj koreji, "oš prdnit? - moraš pitati Velikog Vođu jel to ok i u kom smjeru smiješ okrenut guzicu". Ne znam kaj bi ja tak osjetljivoga imal snimiti s dronom, susjedovog psa?
Al jbg,valjda moraju nać radna mjesta nekom iz obitelji...

 

Ok bi bilo da se dronovi karakteriziraju po težini i mogučnostima pa se sukladno tome trebaju imat neke "vozačke za dronove",ali ovako nešto je opčenito glupo i nepotrebno, ne živimo više u komunizmu pa da moramo skrivati neke stvari...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2016 21:22 (zerocool12).
 
2 3 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
ZeljkaB99 kaže...

Moj 11-godišnji sin je godinu dana štedio da si kupi drona s kamerom. Klinac koji voli tehnologiju, robote i programiranje (i techno) je prirodno nastavio slijed. Voli fotografiju na mobitelu, uređuje fotke, a sad i snima s dronom. Obližnju livadu, prijatelje i sebe, Ponikve u proljeće... Meni je fora to maštanje na bazi tehnologije, igra 21.-og stoljeća. Objašnjavao mi je danas na putu u školu kako rade Amazonovi dronovi, predviđali smo buduće poslove (dizajner dronskih ruta)... ponosna sam na svoje dijete. Pogodila me kao grom iz vedra neba ova vijest i činjenica da bih, očito, morala slomiti djetetove snove zbog idiotskog pristupa stvarima. Želim li kao mama ubaciti dijete u ralje besmisla? Ne. Pošto kazna za snimanje livade i seke i brace dronom iz zraka, pa da znamo?

 Draga Željka ti si u svakodnevnom prekršaju, i tvoj 11 godišnji sin isto.

Ispravan postupak je da prijaviš letove DGU, unaprijed tražiš odobrenje, a ako ti sin želi staviti fotke i videe npr na Fejs, da sve snimke prethodno šalješ na pregled u DGU ili gdje već.

Kako se vidi iz dijela reakcija ovdje, Hrvati vole besmislice, pravila i uhljebe, jer - REDA MORA BITI (tm)

Nazdravlje.

16 godina
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
ZeljkaB99 kaže...

Moj 11-godišnji sin je godinu dana štedio da si kupi drona s kamerom. Klinac koji voli tehnologiju, robote i programiranje (i techno) je prirodno nastavio slijed. Voli fotografiju na mobitelu, uređuje fotke, a sad i snima s dronom. Obližnju livadu, prijatelje i sebe, Ponikve u proljeće... Meni je fora to maštanje na bazi tehnologije, igra 21.-og stoljeća. Objašnjavao mi je danas na putu u školu kako rade Amazonovi dronovi, predviđali smo buduće poslove (dizajner dronskih ruta)... ponosna sam na svoje dijete. Pogodila me kao grom iz vedra neba ova vijest i činjenica da bih, očito, morala slomiti djetetove snove zbog idiotskog pristupa stvarima. Želim li kao mama ubaciti dijete u ralje besmisla? Ne. Pošto kazna za snimanje livade i seke i brace dronom iz zraka, pa da znamo?

 

A drugo - ISIS neće tražiti dozvolu da se njegov vojnik na kojem vise dinamiti, ili dron, raznese. Niti poslati ikome svoje snimke na pregled. A snimati iz zraka može se iz običnog paraglajdera, jedrilice ili modela aviona. Raznijeti se bombom možeš bez drona. Naravno da zlo (kao i dobro) tehnologijom dobivaju novi alat, ali valjda je zadatak službi pronaći adekvatan način da se sankcionira i osujeti zločinačke i terorističke činove, a na ugnjaviti entuzijastično dijete, njegovu mamu ili turista oduševljenim ljetnim danom na Hvaru, zar ne? Dok bi oni, eto, da se zadovolji forma, pregledavali snimke mog sina s livade iza kuće i kuma MIrka sa svadbe, ISIS stvara terorističku mrežu po Europi. Tako sam tužna da se gluposti množe svakim danom, iako su rješenja i odgovori očiti. Gore spomenuta aplikacija za prijave je dovoljna. Da, želimo pomoći sigurnosti zemlje, i da, moj sin bi se sam prijavio da voza drona po Sljemenu, uploadao njegove brojeve, kodove ili kako ga se već može trackati... dapo livadi iza zgrade leti i snima breze u cvatu... Nek se zna tko gdje leti, pa onda trackajte onoga tko neprijavljen leti. Ali, učinite stvari jednostavnima. Ni kišobran ni biciklo (a ni strašni vlak) nije nestao s lica zemlje jer su staromodni paničari mislili da su đavolji izumi, pa neće niti dron. Nema potrebe da se u tom procesu muče djeca, turisti i entuzijasti... i oni koji će naći načina da dronovima dostave lijekove, pronađu one koje je zatrpao snijeg ili potopilo more... Treba zaposliti najbolje da se bore protiv zlan na praktičan način. I pustiti djecu da se igraju. Imaju li djeca 11, 31 ili 61 godinu, nema veze. Ma tko bi kraj breza, ljepote prirode i nasmijanih lica svojih prijatelja snimao "osjetljive točke" i čuda?! Samo teroristi. A oni se, kao što rekoh, neće prijaviti da im pregledate snimke...

Ali onda neki tamo stranački uhljeb neće moći živjeti od 1000 eura kazne koju napiše tu i tamo nekom tko nema dozvolu, a u međuvremenu pregledava jednu snimku od 20minuta 7 dana i za to dobije plaću 7000kn.

 

Ova država će propasti kad tad, bolje skačite s broda dok još možete jer ovdje polako sve gubi smisao. Kad ste zadnji put pročitali neku dobru vijest?? 

 

Za registraciju dronova jesam definitivno da se zna ako će tko raditi kakve gluposti, ali ovakve besmislice su stvarno bolesne. Da mi je upoznati ljude koji ove propise rade i popričati malo s njima tek toliko da vidim kakav je to mentalni sklop.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2016 21:27 (lllnuclearlll).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
lllnuclearlll kaže...
ZeljkaB99 kaže...

Moj 11-godišnji sin je godinu dana štedio da si kupi drona s kamerom. Klinac koji voli tehnologiju, robote i programiranje (i techno) je prirodno nastavio slijed. Voli fotografiju na mobitelu, uređuje fotke, a sad i snima s dronom. Obližnju livadu, prijatelje i sebe, Ponikve u proljeće... Meni je fora to maštanje na bazi tehnologije, igra 21.-og stoljeća. Objašnjavao mi je danas na putu u školu kako rade Amazonovi dronovi, predviđali smo buduće poslove (dizajner dronskih ruta)... ponosna sam na svoje dijete. Pogodila me kao grom iz vedra neba ova vijest i činjenica da bih, očito, morala slomiti djetetove snove zbog idiotskog pristupa stvarima. Želim li kao mama ubaciti dijete u ralje besmisla? Ne. Pošto kazna za snimanje livade i seke i brace dronom iz zraka, pa da znamo?

 

A drugo - ISIS neće tražiti dozvolu da se njegov vojnik na kojem vise dinamiti, ili dron, raznese. Niti poslati ikome svoje snimke na pregled. A snimati iz zraka može se iz običnog paraglajdera, jedrilice ili modela aviona. Raznijeti se bombom možeš bez drona. Naravno da zlo (kao i dobro) tehnologijom dobivaju novi alat, ali valjda je zadatak službi pronaći adekvatan način da se sankcionira i osujeti zločinačke i terorističke činove, a na ugnjaviti entuzijastično dijete, njegovu mamu ili turista oduševljenim ljetnim danom na Hvaru, zar ne? Dok bi oni, eto, da se zadovolji forma, pregledavali snimke mog sina s livade iza kuće i kuma MIrka sa svadbe, ISIS stvara terorističku mrežu po Europi. Tako sam tužna da se gluposti množe svakim danom, iako su rješenja i odgovori očiti. Gore spomenuta aplikacija za prijave je dovoljna. Da, želimo pomoći sigurnosti zemlje, i da, moj sin bi se sam prijavio da voza drona po Sljemenu, uploadao njegove brojeve, kodove ili kako ga se već može trackati... dapo livadi iza zgrade leti i snima breze u cvatu... Nek se zna tko gdje leti, pa onda trackajte onoga tko neprijavljen leti. Ali, učinite stvari jednostavnima. Ni kišobran ni biciklo (a ni strašni vlak) nije nestao s lica zemlje jer su staromodni paničari mislili da su đavolji izumi, pa neće niti dron. Nema potrebe da se u tom procesu muče djeca, turisti i entuzijasti... i oni koji će naći načina da dronovima dostave lijekove, pronađu one koje je zatrpao snijeg ili potopilo more... Treba zaposliti najbolje da se bore protiv zlan na praktičan način. I pustiti djecu da se igraju. Imaju li djeca 11, 31 ili 61 godinu, nema veze. Ma tko bi kraj breza, ljepote prirode i nasmijanih lica svojih prijatelja snimao "osjetljive točke" i čuda?! Samo teroristi. A oni se, kao što rekoh, neće prijaviti da im pregledate snimke...

Ali onda neki tamo stranački uhljeb neće moći živjeti od 1000 eura kazne koju napiše tu i tamo nekom tko nema dozvolu, a u međuvremenu pregledava jednu snimku od 20minuta 7 dana i za to dobije plaću 7000kn.

 

Ova država će propasti kad tad, bolje skačite s broda dok još možete jer ovdje polako sve gubi smisao. Kad ste zadnji put pročitali neku dobru vijest?? 

 Da barem žive od kazni,žive od poreza,kazne su neka sića tu...

--------------------------------------------------------------------------------------------
8 godina
neaktivan
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba

Mislim da nitko nema ništa protiv normalnih zakona. Na utakmicu ili koncert svašta ne smiješ nositi, niti svoju vodu i okej, pristajem na pretres torbice jer u masi od 2000 ljudi bolje da nas sve pretresu, nego da nas netko raznese bombom. 

 

Bih li puštala drona na utakmici - ne bih. Bih li da je to dozvoljeno - ne bih. Ali, to je ionako u ingerenciji organizatora, koj iako može zabraniti vodu, može i drona.

 

Isto tako, činjenica je da se svijet mijenja. Susjedi, privatnost... štojaznam... Facebook, Internet... koliko je itko privatan, pitanje... Onaj tko se želi zaštititi, stavit će neku lozu iznad dvorišta, izgradit će se s vremenom ne znam infracrveni zid protiv snimanja, sve to ide sa razvojem tehnologije i u redu je. 

 

A da te susjed može terorizirat dronom - može. Isto kao narodnjacima, neodgojenim psom, djecom koja ne poštuju dnevni red, prosipanjem vode kroz balkon... 

 

Dronovi nemaju ništa sa lošim odgojem. Pristojna osoba će pristojno voziti drona, nepristojna nepristojno i nema zakona koji će to regulirati. 

 

ILi, ako će se postavljati zakone, dajte ih pozitivno. Što treba napraviti, gdje voziti, kao se ponašati s dronovima. Ja sam prva u redu za promišljena pravila koja će svačiji život učiniti ljepšim. Znači, dajte nam stranicu dronovi.hr, dajte nam upute, pravila, prostor slobode i igre i dajte nam alate da se zaštitimo od zlih ljudi i njihovih zlih namjera u kojima će koristiti drona (coca-colu, auto, putnički kofer... anything).

 

 

Kako Vam se čini moja pozicija?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
Svako snimanje koje nije sa tvrde podloge je snimanje iz zraka.

@Željka

Da, je.
Iako se slažem da je reguliranje kod nas nebulozno, isto treba biti.

Zamisli si sad situaciju da se dron otme kontroli sinu, i odreže prste kćeri?!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
Zli Luđak kaže...
ZeljkaB99 kaže...

Moj 11-godišnji sin je godinu dana štedio da si kupi drona s kamerom. Klinac koji voli tehnologiju, robote i programiranje (i techno) je prirodno nastavio slijed. Voli fotografiju na mobitelu, uređuje fotke, a sad i snima s dronom. Obližnju livadu, prijatelje i sebe, Ponikve u proljeće... Meni je fora to maštanje na bazi tehnologije, igra 21.-og stoljeća. Objašnjavao mi je danas na putu u školu kako rade Amazonovi dronovi, predviđali smo buduće poslove (dizajner dronskih ruta)... ponosna sam na svoje dijete. Pogodila me kao grom iz vedra neba ova vijest i činjenica da bih, očito, morala slomiti djetetove snove zbog idiotskog pristupa stvarima. Želim li kao mama ubaciti dijete u ralje besmisla? Ne. Pošto kazna za snimanje livade i seke i brace dronom iz zraka, pa da znamo?

 Draga Željka ti si u svakodnevnom prekršaju, i tvoj 11 godišnji sin isto.

Ispravan postupak je da prijaviš letove DGU, unaprijed tražiš odobrenje, a ako ti sin želi staviti fotke i videe npr na Fejs, da sve snimke prethodno šalješ na pregled u DGU ili gdje već.

Kako se vidi iz dijela reakcija ovdje, Hrvati vole besmislice, pravila i uhljebe, jer - REDA MORA BITI (tm)

Nazdravlje.

Dijete nema Facebook jer ga zakonski ne smije imati. I zdravorazumski. Drona vozi i uživa u tome i nikome ne šteti. I nitko nas nije informirao lijepo i kulturno o tome što smo dužni napraviti da ga vozi legalno.  

15 godina
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Odlican clanak Oleg. Uhljebi su sebi svrha tako da ovo nije nista cudno. Bizarno da, ali cudno, u Lijepoj nasoj, ne!

Rvat katolik!
 
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
Pupo kaže...

Zamisli si sad situaciju da se dron otme kontroli sinu, i odreže prste kćeri?!

 Kad vidim ovakve gluposti tlak mi skoči. Dražava uvijek nađe neku ovakvu debilanu, "užasan scenario" i objasni glupim masama zašto ih treba štititi od njih samih.

Legendarno je bilo objašnjenje ministra Mrsića kad je uvodio neki, 9820948. po redu, zakon iz sfere radnog zakonodavstva.

Kaže Mrsić - "zamislite da radnik dođe pijan za pult nuklearne centrale" - u zemlji koja nema ni jedne nuklearne centrale (pijani radnik u Krškom je u nadležnosti SLO policije). Ali takve nebuloze uspješno plaše narod i uvjere ga da mu treba zaštita u vidu državne regulative.

BTW sin daleko lakše može odrezati prste kćeri, km, faking kuhinjskim nožem, namjerno ili slučajno.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
Pupo kaže...
Svako snimanje koje nije sa tvrde podloge je snimanje iz zraka.

@Željka

Da, je.
Iako se slažem da je reguliranje kod nas nebulozno, isto treba biti.

Zamisli si sad situaciju da se dron otme kontroli sinu, i odreže prste kćeri?!

 

Gore sam napisala da jesam za određenu zdravorazumsku regulaciju. Transprentnu, koju ću saznati iz prve ruke, ne kao rekla-kazala na Facebooku. Gdje je bio info kad smo kupili drona? Za svaku app piše fino za koliko je godina i što je potrebno kao uvjet da je koristiš, s čime se slažeš, s čime ne. Ništa takvoga nismo dobili. Ali, pravo na kazne polažu. To mi je koma :(

 

A prstiće? Vježbali smo na simulatoru, učili i držali se pravila, i kćer zna što i kako s dronom. I biramo distancu, prostor, vrijeme. Kad sam mu dala da ga kupi, upoznala sam ga s pravilima.

 

BTW petarda raznosi prstiće, pa ih ima u svakom dućanu. Ne kupujemo petarde. Mislim da su veća opasnost od drona.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
Zli Luđak kaže...
Pupo kaže...

Zamisli si sad situaciju da se dron otme kontroli sinu, i odreže prste kćeri?!

 Kad vidim ovakve gluposti tlak mi skoči. Dražava uvijek nađe neku ovakvu debilanu, "užasan scenario" i objasni glupim masama zašto ih treba štititi od njih samih.

Legendarno je bilo objašnjenje ministra Mrsića kad je uvodio neki, 9820948. po redu, zakon iz sfere radnog zakonodavstva.

Kaže Mrsić - "zamislite da radnik dođe pijan za pult nuklearne centrale" - u zemlji koja nema ni jedne nuklearne centrale (pijani radnik u Krškom je u nadležnosti SLO policije). Ali takve nebuloze uspješno plaše narod i uvjere ga da mu treba zaštita u vidu državne regulative.

BTW sin daleko lakše može odrezati prste kćeri, km, faking kuhinjskim nožem, namjerno ili slučajno.

 

 

Posve se slažem s Pupom. Da hoće odrezati prste ili da su djeca van kontrole, prste mogu rezati skalpelima (koje imamo jer smo "kreativni" pa režemo i izrezujemo), setom noževa (jer volimo kuhati), pričepiti vratima, čekićem.... sad kad počnem misliti, moja kuća je ubojita špilja i svi smo u opasnosti. I na četvrtom smo katu, netko bi mogao pasti kroz balkon. Propisati hitno da ljudi moraju živjeti na zemljanom podu, ako padnu, da ne padnu s četvrtog kata...

16 godina
odjavljen
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
ZeljkaB99 kaže...
BTW petarda raznosi prstiće, pa ih ima u svakom dućanu. Ne kupujemo petarde. Mislim da su veća opasnost od drona.

 Ne vjerujem da je zakonom dozvoljeno da petardama rukuju djeca i pretpostavljam da u slućaju ozljede, invaliditeta mogu odgovarati roditelji.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
XXX kaže...
ZeljkaB99 kaže...
BTW petarda raznosi prstiće, pa ih ima u svakom dućanu. Ne kupujemo petarde. Mislim da su veća opasnost od drona.

 Ne vjerujem da je zakonom dozvoljeno da petardama rukuju djeca i pretpostavljam da u slućaju ozljede, invaliditeta mogu odgovarati roditelji.

 Napravi pokus. Pošalji desetogodišnjaka u dućane (one velike i slavne u nas) da kupi pirotehniku. Pa javi rezultate. Sad je nema, ali početkom adventa osvane u svakom dućanu. 

 

Što se odgovaranja tiče - kad je dijete bez prstiju, odgovarao roditelj zakonu ili ne, dijete nema prstiju :( 

 

Valjda kao majka razmišljam prije, ne treba mi post festum reakcija države :( A onaj kojem je jedini regulatorni mehanizam mogućnost kazne je falio što je roditelj. IMHO.

16 godina
odjavljen
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Znači krše zakon, jel tako. Sigurno u zakonu ne piše da se smije prodavati djeci ili da roditelji mogu to kupovati djeci. Ako se nešto dogodi postoji mogućnost kaznenog gonjenja. Isto tako i dronove treba zakonski regulirati. Da li će netko raditi prekršaj i kršiti zakon, sigurno da hoće ali postoji opasnost od sankcija. Ako naprave dron da bude sigurna igračka onda ne vidim problem da to koriste djeca. Djeca nisu u stanju rasuđivati što je za njih sigurno a što nije, zato postoje zakoni i propisi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
Nikola63 kaže...

U svakoj normalnoj zemlji postoje zakoni pa bi tako trebalo biti i kod nas, ogorčeno piskaralo pretjeruje iz tko zna kojih razloga jer iste te zakone mora poštovati u svakoj uređenoj zemlji.

 bio ogorčeno piskaralo ili ne, oleg je u ovom, i mnogo drugih slučajeva, u pravu

doduše, ovo s dronovima je tek mali segment onoga što nam se ponavlja u beskonačnom danu hrvatske birokracije u apsolutno svim segmentima odnosa građana i javnih službi

 

hrvatska je birokracija metastazirala odavno i ponajviše služi sama sebi i za opravdanje stranačkih uhljebljivanja

dio krivice snosi naslijeđeni socijalistički mentalitet mediokriteta, netalasanja i hvatanje krivina kao nacionalni sport hrvatske administracije u stilu "ne m'oš ti mene toliko malo platit, koliko ja malo mogu radit", a dobar dio krivice je na politikcistranačkog uhljebljivanja i neke morbidne uvjerenosti političara da je sve državno ionako njihovo i da je zadaća naroda servisirati državu, umjesto obrnuto

 

ulazak u eu im je došao k'o budali šamar, jer imaju izlike za nove propise, regule, dokumentaciju i - što je najbitnije - nova uhljebljivanja nesposobnih i podobnih

to je rak rana hrvatske, jer svaki tak'i nas košta daleko više od njegovih 10.000 ili više kuna bruto plaće

ono što je važnije i od stotina milijuna kuna koje nas koštaju, jest njihova nesposobnost, lijenost i trulež javne službe koja nas je u 25 godina dovelo tu gdje jesmo - na rub bankrota

 

za ovakav standard kakav imamo, bijednu plaću i nezaposlenost u ovoj bogomdanoj zemlji krive su upravo partije za koje neprestano glasamo i ovaj uhljebnički sustav koji su razvile

nije daleko bio netko tko je prvi rekao - da su švabe 90-tih dobile ovdje drugu državu, da bi hrvatska danas bila mala švicarska

 

evo ti još jedan mali segment hrvatske birokracije koja nas laže kako su sve moguće papirologije, besmisleni postupci i slanje od šaltera do šaltera zahtjevi europske unije, dok u jednoj irskoj primjerice se vidi kako to ustvari treba izgledati - pročitaj i uvjeri se sam:

http://zagrebdublin.com/dublin/porezno-nenasilje/

 

8 godina
neaktivan
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Za XXX

 

Današnji klinci žive u gradovima s ludim prometom, Internetom i svim mogućim i nemogućim opasnostima i mogućnostima, ogromnom ponudom aktivnosti, duhovnih praksi, you name it. Rješenje apsolutno nije u besmislenoj regulaciji, nego prije svega u svjesnom odgoju. Moji klinci gase TV kad vide oznaku da film / sadržaj nije za mlađe od 12, nikad nisu gledali Big Brother ili nešto slično - iako imaju pristup. Iako sin ima puni dostup Internetu, koristi samo sadržaje koje smo dogovorili da smije, ne koristi društvene mreže. Na meni je da se informiram i da vodim svoju djecu. U tome mi država treba biti saveznik, a ne bezumni pisač propisa koji su neprimjenjivi, štetni i ne rade ono bitno (ne štite me od zla).

 

Je li moj sin opasnost za državu? Ne. Je li ISIS opasnost. Je. Jesu li kupili bon i s našeg broja dogovarali terorističku akciju? Jesu. Je li to problem? Je.

 

Ne žalim se ja zbog propisa koji me štite, nego jer rade gluposti da im vrijeme prođe i da zadovolje formu, dok istodobno propustima i lošim zakonima ugrožavaju sigurnost, dobrobit i razvoj ove zemlje. Nek propišu to s dronovima, ali normalno, realno i održivo. I naravno da dronu nije mjesto na nogometnoj utakmici. Meni čak i ne treba zakon da bih to poštivala i primijenila :/

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2016 22:37 (ZeljkaB99).
 
2 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Tvoj sin je opasnost za sebe i bližu okolinu a roditeljska savijest, nesavjest, edukacija i razum nije nikakava garancija. Propisi i kazne jesu, ne možda za tvog sina koji se već npr. ozlijedio ali mozda ce neki drugi roditelj promisliti dva puta prije kupovine opasne igračke, ako je ovaj prvi slučaj sankcioniran. Argument da živimo u opasnom okruženju pa da ga napravimo još malo opasnijim mi ne drži vodu.

Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba

@ZeljkaB99

 

Dronovi ne moraju ući unutar mjesta športskih borilišta, oni se "lijepo" dignu izvan kruga nadležnosti organizatora te se spuštaju unutar njegov kruga. Tako je bilo i na tekmi Dinama, gdje su samo grane viskog drveća spriječili huliganski dron da se spusti među ljude koji su došli gledati tekmu i da se na njih ne pusti plin.

 

Na Internetu privatnosti se otkrije onoliko koliko je sam dadneš nekome. Bilo to preko "društvenih" mreža, bilo u nekoj email korespodenciji, i tome slično.

Preglasna glazba je remećenje javnog mira, pa zovem murju, za neposlušne pse koji su agresivni postoji suzavac ili papar sprej, za djecu postoji njihovi roditeljima kojima se žališ, prosipanje vode odeš do susjeda, i tako to. Za drona mora postojati neka regulacija kada se diže unutar nekog većeg broja kretanja ljudi ili kada se diže u urbanim sredinama.

 

Da ,slažem se, dronovi, tehnologija je moralno neutralna, al' nama treba neki način na kako možemo doći do onog ljudskog dijela unutar tehnologije, te ga sankcionirati, ako je zločest.

 

Dronovi mi nisu toliko privlačni i simpatični, više me možda zanimaju RC igračke koje lete.

 

Ljudi će ionako dizati i spuštati dronove bez obzira na sve, te sa njima raditi svašta i ništa, al' treba staviti neke ograde, jer to nije komad popularne elektronike koji će samo imati utjecaj na onoga koji ga koristi, nego može imati itekako opasne posljedice na druge, nevine ljude.

 

Dron je potencijalna opasnost iz zraka u rukama nekog tko je sumnjivoga morala.

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice