Apple Watch je promašaj

poruka: 190
|
čitano: 27.293
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple Watch je promašaj".
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Watch je promašaj
overhaul kaže...

 

Pritom im je prvi pokušaj odvajanja od Jobsova koncepta; 5c "economy klasa" bila fail.

 

 Apple ima strahovit makreting, ...

 

> 5c "economy klasa" bila fail.

 

Ovo se stalno ponavlja i naravno da je sad postala "istina" iako mnoge analize govore da je taj promašaj prodan u više primjeraka nego bilo koji drugi flagship, bilo android bilo WP.

 

> Apple ima strahovit makreting, ...

 

Ovo se isto stalno ponavlja a ja svugdje vidim samo Samsung reklame. Svi shopping centri su okićeni njihovim zastavama, na nekoliko zgrada u Zagrebu imaš veliku Samsung reklamu, i po svim pokazateljima Samsung u svijetu troši daleko najviše na reklamu. Kad je u pitanju web, Google je realno najveća marketinška agencija na svijetu. Apple reklamu nisam vidio godinama. T-Com ili Vip par dana godišnje reklamiraju iPhone na TVu, i to je sve. Na koji se to način strahoviti marketing manifestira na recimo ovom portalu? Zar je moguće da im Apple plaća da svaki dan objave nešto na vijestima? Da li svima nama plaća da tu pišemo gluposti a da izbjegavamo ostale teme na kojima često uopće nema komentara?

 

Npr. zadnja aktualna marketing stvar je Microsoft koji je platio $400 miliona za promociju svojih tableta a svi ih i dalje zovu iPad.

 

Kako je moguće da svi troše tolike novce na promociju kvalitetnih proizvoda a Apple zabadava ili za siću, npr. par sto tisuća dolara koliko košta da se iMac pojavi u nekom filmu dobije "strahovit" marketing i to za svoje inferiorne proizvode? Mislim, koje je logično objašnjenje ove misterije?

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Watch je promašaj
BlueMax kaže...
apollo kaže...
Veliki Brat kaže...
BlueMax kaže...

Sta se to promijenilo prije godinu dana da je tek sad 5-6" super a prije godinu dana nije bilo?

Narasle su mu šake.

Znanstvenici još uvijek raspravljaju je li to posljedica korištenja superergonomskog ajfona ili pretjeranog fapanja.

 

Trendovi? Je li ovdje ljudi žive u drugom svijetu ili stvarno nisu svjesni da prije 4-5 godina veliki mobiteli nisu bili omiljein među masom. Ne razumijem što je tu teško shvatiti...

Na koje modele mislis?

 

Sve. Prvi relativno popularan je bio Note prije 3 godine.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Watch je promašaj
apollo kaže...
hrvooje kaže...

to je sve rekla-kazala i ne može se argumentirati. omiljeno oružje trolera. 

Za tebe je to 'rekla-kazala', za mene je to jasno kao dan. Budimo realni, Samsung je zahvaljujući oponašanju Apple-a dogurao do mjesta gdje je, pa to i dalje radi. ;)

http://www.businessinsider.com/apple-copied-features-2014-6

 

Pogledaj feature koje će dobit ios8. Sve već viđeno. Hey siri kao ok google, widgets, tipkovnica trećih strana... 

 

A gdje je to Samsung... Pa normalno da ima 30% tržišta kad ima na stotine modela. Po meni je precijenjen barem 30 % po onome što nudi konkurencija xiaomi, asus, Motorola. Samsung može ići samo prema dole. Dok ne dokažeš to što tvrdiš, nisi mi vjerodostojan. 

 

uvođenje paya, nfc-a, widgeta, većeg ekrana znači da apple prati trendove koje je uveo netko drugi. Bit će tu i multiaccount i knock to unlock i svašta nešto, jer previše je dobrih ideja kod drugih da bi ih se ignoriralo

Life is too short to remove USB safely
13 godina
offline
Re: Apple Watch je promašaj
apollo kaže...

 

Trendovi? Je li ovdje ljudi žive u drugom svijetu ili stvarno nisu svjesni da prije 4-5 godina veliki mobiteli nisu bili omiljein među masom. Ne razumijem što je tu teško shvatiti...

Na koje modele mislis?

 

Sve. Prvi relativno popularan je bio Note prije 3 godine.

Koji su to svi?

 

S obzirom da su mi kroz ruke prosli mnogi modeli a bio sam vlasnik mnogih android flagshipova molim te da mi kazes koji je to neuspjesan Android smartphone imao dijagonalu preko 4"?

 

Lupas totalne gluposti i samo se sve vise ukopavas. Jedan od mojih razloga za prelazak sa iPhonea na Android je premal ekran iPhonea za bilo kakvu smartphone upotrebu. Prije 4 godine prelazak sa 3,5" na 4,3" meni je bio preporod. Da je postojao neki flagship veceg ekrana ja bi ga kupio.

 

Koliko god ti godinama pusio Apple-ov marketing cinjenica je da Apple ima veliku bazu kupaca idiota koji kupuju Appleove proizvode po sistemu "sakupi ih sve".  Pa da ti idioti ipak ne bi na trenutak ukljucili mozak pa promislili "sto ce mi iPad mini (kojim je Apple htio konkurirati velikim Android smartphoneima no ipak zadrzati distancu od svojih smartphonea) ako imam dovoljno velik iPhone?" zato je Apple otezao. Koliko bi se iPada mini prodalo da je izasao iPhone sa 5" ili 6" ekranom?

13 godina
offline
Re: Apple Watch je promašaj
hrvooje kaže...
apollo kaže...
hrvooje kaže...

to je sve rekla-kazala i ne može se argumentirati. omiljeno oružje trolera. 

Za tebe je to 'rekla-kazala', za mene je to jasno kao dan. Budimo realni, Samsung je zahvaljujući oponašanju Apple-a dogurao do mjesta gdje je, pa to i dalje radi. ;)

http://www.businessinsider.com/apple-copied-features-2014-6

 

Pogledaj feature koje će dobit ios8. Sve već viđeno. Hey siri kao ok google, widgets, tipkovnica trećih strana... 

 

A gdje je to Samsung... Pa normalno da ima 30% tržišta kad ima na stotine modela. Po meni je precijenjen barem 30 % po onome što nudi konkurencija xiaomi, asus, Motorola. Samsung može ići samo prema dole. Dok ne dokažeš to što tvrdiš, nisi mi vjerodostojan. 

 

uvođenje paya, nfc-a, widgeta, većeg ekrana znači da apple prati trendove koje je uveo netko drugi. Bit će tu i multiaccount i knock to unlock i svašta nešto, jer previše je dobrih ideja kod drugih da bi ih se ignoriralo

Tesko je to objasniti ovci. Meni je drago da Samsung, HTC, sony i slicni dobivaju zestoku konkurenciju koja ce im smanjiti prodaju i prisiliti ih na spustanje cijena. S druge strane okretanje Applea prema onome sto kupac zeli (tj. kopiranje drugih) umjesto dosadasnjeg nametanja svojih marketinskih fora on dozivljava kao osobnu tragediju.

16 godina
offline
Re: Apple Watch je promašaj
idelovski kaže...
overhaul kaže...

 

Pritom im je prvi pokušaj odvajanja od Jobsova koncepta; 5c "economy klasa" bila fail.

 

 Apple ima strahovit makreting, ...

 

> 5c "economy klasa" bila fail.

 

Ovo se stalno ponavlja i naravno da je sad postala "istina" iako mnoge analize govore da je taj promašaj prodan u više primjeraka nego bilo koji drugi flagship, bilo android bilo WP.

 

> Apple ima strahovit makreting, ...

 

Ovo se isto stalno ponavlja a ja svugdje vidim samo Samsung reklame. Svi shopping centri su okićeni njihovim zastavama, na nekoliko zgrada u Zagrebu imaš veliku Samsung reklamu, i po svim pokazateljima Samsung u svijetu troši daleko najviše na reklamu. Kad je u pitanju web, Google je realno najveća marketinška agencija na svijetu. Apple reklamu nisam vidio godinama. T-Com ili Vip par dana godišnje reklamiraju iPhone na TVu, i to je sve. Na koji se to način strahoviti marketing manifestira na recimo ovom portalu? Zar je moguće da im Apple plaća da svaki dan objave nešto na vijestima? Da li svima nama plaća da tu pišemo gluposti a da izbjegavamo ostale teme na kojima često uopće nema komentara?

 

Npr. zadnja aktualna marketing stvar je Microsoft koji je platio $400 miliona za promociju svojih tableta a svi ih i dalje zovu iPad.

 

Kako je moguće da svi troše tolike novce na promociju kvalitetnih proizvoda a Apple zabadava ili za siću, npr. par sto tisuća dolara koliko košta da se iMac pojavi u nekom filmu dobije "strahovit" marketing i to za svoje inferiorne proizvode? Mislim, koje je logično objašnjenje ove misterije?

 

Gle, prvo: za svaki prodani 5c prodano je 3 komada 5s. To je fail.
A ne spika da su na kraju rasprodali sve zalihe i najviše ikad jer se potiho nudi 5c za 1 kunu na pretplati.
Kada se u doba Jobsa iPhone AKTUALNE GENERACIJE nudio za par centi (makar i na pretplati)?
http://www.walmart.com/ip/Apple-iPhone-5c-16GB-AT-T-Verizon-Sprint-US-Cellular/23598063 
Pa ljudi ga kupe bez razmišljanja, uz salatu i pola kruha. Nek stoji u ladici.

Drugo- Marketing: lova uložena u marketing ne znači puno. Radim u marketingu. 
Pogledaj koliko je love ulupano u Fimi meda marketing,
koja firma koja je davala pare je od toga imala koristi? 
Razvijeni Brand je ono što se računa, jer to je, ako je uspječno profiliran, sinonim pripadnosti.
Zato je Real ili Manchester uspješan u prodaji điđa više od prodaje ulaznica ili utakmica.
Zato je Coca Cola ili RedBull multimilijarderska kompanija, iako prodaju gotovo
istu zašećernu, i obojanu vodu, kao i tisuće konkurenata.
Zato je Apple... uh što da tipkam - evo. i To je tekst PRIJE ipada i iphonea,
onda su već lupali po 100 milijuna dolara na svaki novi proizvod, dakle gradili BRAND.
Da nebi bilo da su stali - http://www.macobserver.com/tmo/article/apple_spent_1.1_billion_marketing_iphone_ipad
Dakle, kult imagea je i njih masivno koštao, iako, ponavljam, nije sve u parama.
Sam Jobs vrijedio je još tolko para, jer su se oko njega rasprele cijele legende.
Ostali nadoknađuju sad zaostatak upravo u tome, imageu.
Ali teško je promijeniti jednom stečen stereotip,
pa se troši gomila novca, a često i fulaju metu. Samsung posebno u tome fulavanju prednjači.
http://www.businessinsider.com/no-one-likes-samsung-jack-2013-12
http://www.theverge.com/2014/9/11/6134865/it-doesnt-take-a-genius-to-realize-how-awful-samsungs-new-ads-are
Uglavno, da i funkcionira skupa kampanja, ljudi teško reagiraju racionalno i objektivno.
Jednom kad se poslože pojednostavljene kockice u svoje pretince, mijenjanje paradigme je 
skoro pa nemoguće (zato imamo "zatucane" vjernike, navijače, rasiste, "komunjare", "konzerve", "fanboye", homofobe...) 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.9.2014 2:05 (overhaul).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Watch je promašaj
grzzi kaže...
SimeKZ kaže...
Zmiho kaže...

Potpuno se slazem Petricu. Sat je smece naprema Moto 360.

Suprotno tome, iPhone je uredu...

Nije smece, samo je dizajn banana... Moto360 treba uzeti jer je dizajn perfektan. 

pročitaj komentar specijaliziranog sajta za vure. Dizajn je specifičan ali je što se izrade tiče beskompromisan. To će i biti jedan od razloga što bi se na kraju ipak mogao dobro prodavati, kvaliteta izrade i detalji u usporedbi sa konkurencijom u tom cjenovnom rangu ... s vremenom će biti raznih dizajna od kojih će neki možda ući u klasike a neki ne. Uglavnom, relativno novo područje za apple i it , fashion.
http://www.hodinkee.com/blog/hodinkee-apple-watch-review 

Dizajn specifičan? Prva stvar na koju sam pomislio kad sam ga vidio jest iPhone 3gs...što po meni nije nimalo dobro.

Pogotovo ne danas kada je glavno moto svih tvrtki "ići u budućnost", "misliti unaprijed".

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.9.2014 2:25 (Zmiho).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Watch je promašaj

Fimi mediu si naveo kao primjer lošeg investiranja u marketing? Zar to nije bila najobičnija krađa? Ti uplatiš novce, oni odu na bankomat i podijele lovu međusobno. To ima neke veze s dobrim ili lošim marketingom? Ja sam očekivao da ćemo tu ozbiljno ko ljudi razgovarati o logičnim stvarima. Računao sam da i ti misliš da je dobro kad se bolje prodaje skuplji model, a da se taj jeftiniji prodaje bolje nego bilo koji uređaj konkurencije ali eto, tebi je to neuspjeh.

 

Isto tako i ovaj link na Wired tekst koji očito tjera vodu na isti mlin, gdje citiraju "People talk about technology, but Apple was a marketing company," Sculley told the Guardian newspaper in 1997. "It was the marketing company of the decade." John Sculley je takvim razmišljanjem skoro uništio Apple i sad se to navodi kao tajna uspjeha.

 

Kako stvari stoje, ako će ljudi na ovaj način gledati na sredstva za postizanje uspjeha mislim da se Apple nema zašto brinuti, budućnost im je osigurana.

16 godina
offline
Re: Apple Watch je promašaj
idelovski kaže...

Fimi mediu si naveo kao primjer lošeg investiranja u marketing? Zar to nije bila najobičnija krađa? Ti uplatiš novce, oni odu na bankomat i podijele lovu međusobno. To ima neke veze s dobrim ili lošim marketingom? Ja sam očekivao da ćemo tu ozbiljno ko ljudi razgovarati o logičnim stvarima. Računao sam da i ti misliš da je dobro kad se bolje prodaje skuplji model, a da se taj jeftiniji prodaje bolje nego bilo koji uređaj konkurencije ali eto, tebi je to neuspjeh.

 

Isto tako i ovaj link na Wired tekst koji očito tjera vodu na isti mlin, gdje citiraju "People talk about technology, but Apple was a marketing company," Sculley told the Guardian newspaper in 1997. "It was the marketing company of the decade." John Sculley je takvim razmišljanjem skoro uništio Apple i sad se to navodi kao tajna uspjeha.

 

Kako stvari stoje, ako će ljudi na ovaj način gledati na sredstva za postizanje uspjeha mislim da se Apple nema zašto brinuti, budućnost im je osigurana.

Aha, odabrao si što misliš da možeš napasti bez dokumentiranih protuargumenata,
umjesto toga složio svoj komad logike i pojašnjenja kao protutežu svemu linkanome, 
ostale linkove koje nemožeš opravdati si izignorirao i proglasio se pobjednikom? 
OK, hajd, uživaj - pobijedio si, jer meni se neda više igrati ponavljanja jednog te istog
da bi to bilo ignorirano i nastavilo se offtopičarenje u nad*ebavanju ko ima većeg...

natrag na temu- 
Kontra jabuka sata:
http://www.biznews.com/global-investing/2014/09/apple-watch-epic-fail-apple-fan/
http://www.latintimes.com/why-iwatch-will-fail-5-reasons-why-apples-new-watch-isnt-great-it-seems-260108 
Pro jabuka sata:
http://venturebeat.com/2014/09/10/why-the-apple-watch-could-completely-disrupt-the-digital-watch-business/
http://www.wired.com/2014/09/apple-watch-accessories/
objektivno iz ove perspektive izneseni i pro i kontra mi imaju smisla (posebno ako je netko na razvoju appsa i opreme),
i na kraju zaključak, ako popuše na satu, no biggy.
http://www.digitaljournal.com/technology/op-ed-if-apple-watch-fails-iphone-6-will-save-tim-cook-s-butt/article/402703 
No po meni, zasad Pebble je još uvijek najprikladniji smartwatch. Radi i sa iOSom i sa Androidom, traje baterija tjedan dana, 
i na kraju dobro izgleda

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Watch je promašaj
overhaul kaže...
idelovski kaže...

Fimi mediu si naveo kao primjer lošeg investiranja u marketing? Zar to nije bila najobičnija krađa? Ti uplatiš novce, oni odu na bankomat i podijele lovu međusobno. To ima neke veze s dobrim ili lošim marketingom? Ja sam očekivao da ćemo tu ozbiljno ko ljudi razgovarati o logičnim stvarima. Računao sam da i ti misliš da je dobro kad se bolje prodaje skuplji model, a da se taj jeftiniji prodaje bolje nego bilo koji uređaj konkurencije ali eto, tebi je to neuspjeh.

 

Isto tako i ovaj link na Wired tekst koji očito tjera vodu na isti mlin, gdje citiraju "People talk about technology, but Apple was a marketing company," Sculley told the Guardian newspaper in 1997. "It was the marketing company of the decade." John Sculley je takvim razmišljanjem skoro uništio Apple i sad se to navodi kao tajna uspjeha.

 

Kako stvari stoje, ako će ljudi na ovaj način gledati na sredstva za postizanje uspjeha mislim da se Apple nema zašto brinuti, budućnost im je osigurana.

Aha, odabrao si što misliš da možeš napasti bez dokumentiranih protuargumenata,
umjesto toga složio svoj komad logike i pojašnjenja kao protutežu svemu linkanome, 
ostale linkove koje nemožeš opravdati si izignorirao i proglasio se pobjednikom? 
OK, hajd, uživaj - pobijedio si, jer meni se neda više igrati ponavljanja jednog te istog
da bi to bilo ignorirano i nastavilo se offtopičarenje u nad*ebavanju ko ima većeg...

O čemu ti? Pokušao sam vrlo pristojno reči da spominjanje Fimi medije nije baš najsretniji primjer nečije marketinške strategije, a mogao sam biti vrlo grub. Način kako ljudi na ovom forumu razgovaraju i kako si dijele uvrede dovodi na pomisao kako bi netko drugi vrlo žučno poentirao.

 

Ovaj link da je Samsung marketing po tebi hrpa idiota nisam htio uopće komentiarti jer to ne mislim.

 

Isto tako i tvoj link da je Apple u iPhone/iPad marketing investiorao milijardu dolara u 4 godine, što tu treba komentirati? Nisam ni rekao da se uopće ne reklamiraju. Krenuli smo od tvoje ideje da je njihov marketing "strahovit" dok ja tvrdim da nije i da je zapravo u rangu ostalih igrača, čak i dosta manji, ali nipošto ne želim reč da su odustali od reklamiranja.

 

A što se pobjede tiće, definitivno nisam ja pošto se meni novi iOS sviđa manje nego onaj stari, novi Mac OS me više nervira nego onaj stariji i tak dalje. Jedini je problem što ostali u svemu idu dalje neg Apple, novi Windowsi su lošiji od starih itd.

 

EDIT - neki dan sam vidio opaki broj $350 milijardi dolara. Tolki je ukupan prihod iPhone donio od 2007. do danas. To je bolesno puno novaca kad razmisliš. Stavljena u ovaj kontekst, milijarda dolara potrošena na marketing u prve 4 godine djeluje pomalo smiješno. Ostali troše neusporedivo više u odnosu na ostavreni prihod.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.9.2014 3:36 (idelovski).
12 godina
offline
Re: Apple Watch je promašaj
BlueMax kaže...

A jel ti uopce znas sto znaci "inovator"? Ako sam ja nesto izmislio a ti to dobro prodajes i dalje sam ja inovator a ti trgovac. iOS ce donijeti novitete samo u odnosu na iOS dok drugi to odavno imaju. Tako je to kod iOS-a zadnje 3 a kod OSX-a zadnjih 10 godina.

 

Aha. Trgovac kupuje gotov proizvod, i prodaje ga dalje. Apple proizvodi procesore bazirane na svojoj arhitekturi, izmedju ostalog. Izmedju izmisljanja i prodaje postoji jos jako puno koraka, koji su jednako bitni i bez kojih izmisljena stvar nama ne vrijedi apsolutno nista. 

 

 

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Apple Watch je promašaj
BlueMax kaže...

Koji su to svi?

 

S obzirom da su mi kroz ruke prosli mnogi modeli a bio sam vlasnik mnogih android flagshipova molim te da mi kazes koji je to neuspjesan Android smartphone imao dijagonalu preko 4"?

 

Lupas totalne gluposti i samo se sve vise ukopavas. Jedan od mojih razloga za prelazak sa iPhonea na Android je premal ekran iPhonea za bilo kakvu smartphone upotrebu. Prije 4 godine prelazak sa 3,5" na 4,3" meni je bio preporod. Da je postojao neki flagship veceg ekrana ja bi ga kupio.

 

Koliko god ti godinama pusio Apple-ov marketing cinjenica je da Apple ima veliku bazu kupaca idiota koji kupuju Appleove proizvode po sistemu "sakupi ih sve".  Pa da ti idioti ipak ne bi na trenutak ukljucili mozak pa promislili "sto ce mi iPad mini (kojim je Apple htio konkurirati velikim Android smartphoneima no ipak zadrzati distancu od svojih smartphonea) ako imam dovoljno velik iPhone?" zato je Apple otezao. Koliko bi se iPada mini prodalo da je izasao iPhone sa 5" ili 6" ekranom?

Ja bas ne vidim da sam smanjio upotrebu 7'' tableta zbog 5 incnog smartphonea. A da sam ga kupovao nakon izlaska iPada mini, koji ima 40ak posto vecu povrsinu od tog 7'' tableta, uzeo bi njega, a tek onda ga ne bi zamijenio smartphoneom. iPad mini ima povrsinu ekrana od 30 kvadratnih inca, a 5'' smartphone ima 10.  Ja stvarno ne vidim kako to uopce ide u istu recenicu, a kamoli da je Apple s tim konkurirao. Apple je konkurirao jedino malim tabletima, s ipak ozbiljnijim ekranom, jer iako je to samo nula cijela nesto veci ekran, kad tih nesto kombiniras s potpuno drugacijim aspect ratiom, dobijes odnos povrsine 30:22, odnosno cak 36% vise.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Watch je promašaj
BlueMax kaže...
apollo kaže...

 

Trendovi? Je li ovdje ljudi žive u drugom svijetu ili stvarno nisu svjesni da prije 4-5 godina veliki mobiteli nisu bili omiljein među masom. Ne razumijem što je tu teško shvatiti...

Na koje modele mislis?

 

Sve. Prvi relativno popularan je bio Note prije 3 godine.

Koji su to svi?

 

S obzirom da su mi kroz ruke prosli mnogi modeli a bio sam vlasnik mnogih android flagshipova molim te da mi kazes koji je to neuspjesan Android smartphone imao dijagonalu preko 4"?

 

Lupas totalne gluposti i samo se sve vise ukopavas. Jedan od mojih razloga za prelazak sa iPhonea na Android je premal ekran iPhonea za bilo kakvu smartphone upotrebu. Prije 4 godine prelazak sa 3,5" na 4,3" meni je bio preporod. Da je postojao neki flagship veceg ekrana ja bi ga kupio.

 

Koliko god ti godinama pusio Apple-ov marketing cinjenica je da Apple ima veliku bazu kupaca idiota koji kupuju Appleove proizvode po sistemu "sakupi ih sve".  Pa da ti idioti ipak ne bi na trenutak ukljucili mozak pa promislili "sto ce mi iPad mini (kojim je Apple htio konkurirati velikim Android smartphoneima no ipak zadrzati distancu od svojih smartphonea) ako imam dovoljno velik iPhone?" zato je Apple otezao. Koliko bi se iPada mini prodalo da je izasao iPhone sa 5" ili 6" ekranom?

 

Ne govorim za 4.3" nego 4.7". iPad mini je dobar, sada su pokrili 90% potreba tržišta što se tiče tableta. Ne vidim ikoga da bi htio manje od minija, ili mnogo veće od standardnog.
12 godina
offline
Apple Watch je promašaj

Kad se radi o Appleu, treba dobro promisliti prije nego sto se da profesionalni sud (ovo bi trebao biti profesionalni clanak, ne?) o njihovom novom uredjaju , a ne bi bilo zgorega i imati first hand experience. Ovaj clanak je napisan bez oba dvoje.. No, vrijeme ce pokazati.. BTW, komentar nekoga tko je imao AW u ruci: http://www.hodinkee.com/blog/hodinkee-apple-watch-review. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple Watch je promašaj
F10EXX kaže...
BlueMax kaže...

A jel ti uopce znas sto znaci "inovator"? Ako sam ja nesto izmislio a ti to dobro prodajes i dalje sam ja inovator a ti trgovac. iOS ce donijeti novitete samo u odnosu na iOS dok drugi to odavno imaju. Tako je to kod iOS-a zadnje 3 a kod OSX-a zadnjih 10 godina.

 

Aha. Trgovac kupuje gotov proizvod, i prodaje ga dalje. Apple proizvodi procesore bazirane na svojoj arhitekturi, izmedju ostalog. Izmedju izmisljanja i prodaje postoji jos jako puno koraka, koji su jednako bitni i bez kojih izmisljena stvar nama ne vrijedi apsolutno nista. 

 

 

 

 

 

 

Jedna mala boldana rečenica a toliko neistine. Od kad je ARM Apple-ova arhitektura i od kad to Apple proizvodi procesore? Ako nešto modificiraš ne znaći da si to izmislio. Microsoft je dodao drugo (pa kasnije i treće) dugme na miša no to ne znaći da je Microsoft izmislio miša.

S ostatkom posta se slazem, treba znati upakovati i prodati i na tome Appleu svaka čast. Apple je i "sam protiv svih" pa opet najuspješniji, ima dobre proizvode (iako meni ne pašu), ima ubjedljivo najjaču karizmu od svih proizvođača... mogao bi do sutra nabrajati vrline. Problem nastaje kad se spominju mane ili dublje uđe u Apple-ove inovatorske sposobnosti. Onda se ovce dignu na zadnje noge i počnu ljutito blejati. Poznajem ogroman broj ljudi koji su sa Apple-a prešli na Android među kojima sam i sam. Neki od njih će se sad vratiti nazad jer su dobili veliki ekran ali većina neće. 

13 godina
offline
Re: Apple Watch je promašaj
apollo kaže...
BlueMax kaže...
apollo kaže...

 

Trendovi? Je li ovdje ljudi žive u drugom svijetu ili stvarno nisu svjesni da prije 4-5 godina veliki mobiteli nisu bili omiljein među masom. Ne razumijem što je tu teško shvatiti...

Na koje modele mislis?

 

Sve. Prvi relativno popularan je bio Note prije 3 godine.

Koji su to svi?

 

S obzirom da su mi kroz ruke prosli mnogi modeli a bio sam vlasnik mnogih android flagshipova molim te da mi kazes koji je to neuspjesan Android smartphone imao dijagonalu preko 4"?

 

Lupas totalne gluposti i samo se sve vise ukopavas. Jedan od mojih razloga za prelazak sa iPhonea na Android je premal ekran iPhonea za bilo kakvu smartphone upotrebu. Prije 4 godine prelazak sa 3,5" na 4,3" meni je bio preporod. Da je postojao neki flagship veceg ekrana ja bi ga kupio.

 

Koliko god ti godinama pusio Apple-ov marketing cinjenica je da Apple ima veliku bazu kupaca idiota koji kupuju Appleove proizvode po sistemu "sakupi ih sve".  Pa da ti idioti ipak ne bi na trenutak ukljucili mozak pa promislili "sto ce mi iPad mini (kojim je Apple htio konkurirati velikim Android smartphoneima no ipak zadrzati distancu od svojih smartphonea) ako imam dovoljno velik iPhone?" zato je Apple otezao. Koliko bi se iPada mini prodalo da je izasao iPhone sa 5" ili 6" ekranom?

 

Ne govorim za 4.3" nego 4.7". iPad mini je dobar, sada su pokrili 90% potreba tržišta što se tiče tableta. Ne vidim ikoga da bi htio manje od minija, ili mnogo veće od standardnog.

Izbjegavanje odgovora je mana/vrlina političara a ti to tako naivno radiš da je tragikomično. Koji 4,7" mobitel prije 4-5 godina? Ja ću pitanje ponavljati 5 dana ako treba. Drugo pitanje nije bilo tko bi manji tablet od iPad minija nego tko bi kupio iPad mini da je Apple tada izbacio 6" iPhone?

14 godina
offline
Re: Apple Watch je promašaj
BlueMax kaže...

BlueMax, ja ne znam zašto se uopče prepireš s njim.

Veća dijagonala je jednostavno bila neizbježna budučnost i današnja realnost.

Budi uvjeren da će ga ta dijagonala prodavat u odnosu na prijašnje modele.

Ako je vjerovat natpisima, već se sad spominju veće predbilježbe u odnosu na prije.


Koliko se god meni njihov mobitel ne sviđa, toliko su po ovom pitanju napokon napravili korak naprijed.

Jednostavno, konkurencija je po ovom pitanju davno napredovala i bilo je vrijeme.

Nakon 5'', osobno se nikad ne bi vratio na manje.

Isto razmišljanje je bilo i nakon 4.7''.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Watch je promašaj
BlueMax kaže...
apollo kaže...
BlueMax kaže...
apollo kaže...

 

Trendovi? Je li ovdje ljudi žive u drugom svijetu ili stvarno nisu svjesni da prije 4-5 godina veliki mobiteli nisu bili omiljein među masom. Ne razumijem što je tu teško shvatiti...

Na koje modele mislis?

 

Sve. Prvi relativno popularan je bio Note prije 3 godine.

Koji su to svi?

 

S obzirom da su mi kroz ruke prosli mnogi modeli a bio sam vlasnik mnogih android flagshipova molim te da mi kazes koji je to neuspjesan Android smartphone imao dijagonalu preko 4"?

 

Lupas totalne gluposti i samo se sve vise ukopavas. Jedan od mojih razloga za prelazak sa iPhonea na Android je premal ekran iPhonea za bilo kakvu smartphone upotrebu. Prije 4 godine prelazak sa 3,5" na 4,3" meni je bio preporod. Da je postojao neki flagship veceg ekrana ja bi ga kupio.

 

Koliko god ti godinama pusio Apple-ov marketing cinjenica je da Apple ima veliku bazu kupaca idiota koji kupuju Appleove proizvode po sistemu "sakupi ih sve".  Pa da ti idioti ipak ne bi na trenutak ukljucili mozak pa promislili "sto ce mi iPad mini (kojim je Apple htio konkurirati velikim Android smartphoneima no ipak zadrzati distancu od svojih smartphonea) ako imam dovoljno velik iPhone?" zato je Apple otezao. Koliko bi se iPada mini prodalo da je izasao iPhone sa 5" ili 6" ekranom?

 

Ne govorim za 4.3" nego 4.7". iPad mini je dobar, sada su pokrili 90% potreba tržišta što se tiče tableta. Ne vidim ikoga da bi htio manje od minija, ili mnogo veće od standardnog.

Izbjegavanje odgovora je mana/vrlina političara a ti to tako naivno radiš da je tragikomično. Koji 4,7" mobitel prije 4-5 godina? Ja ću pitanje ponavljati 5 dana ako treba. Drugo pitanje nije bilo tko bi manji tablet od iPad minija nego tko bi kupio iPad mini da je Apple tada izbacio 6" iPhone?

 

Na drugo pitanje ću ti reći da, ljudi bi kupovali iPad mini bez obzira što postoji veći iPhone jer ne žele svi ljudi i iPad i iPhone, iPad je jeftiniji i 6" iPhone nikad ne bih kupio. Možda sam i dosta toga krivog rekao, ali i dalje stojim na tome da 4.7" iPhone u to vrijeme ne bi bio popularan kao što su to tadašnji modeli bili jer su zahtjevi bili drugačiji, osim ako bi uz njega izdali i manji iPhone. Moja osobna procjena, ništa više, znam da su meni već tada bili odbojni veći modeli, a kamo li takav mobitel. Pretpostavio sam da su već tada postojali oni sa većim zaslonom, ako nisu moje isprike, ali da mi se da tražiti što se sve nudilo - ne baš.
9 godina
protjeran
offline
Re: Apple Watch je promašaj
BlueMax kaže...
apollo kaže...

 

Trendovi? Je li ovdje ljudi žive u drugom svijetu ili stvarno nisu svjesni da prije 4-5 godina veliki mobiteli nisu bili omiljein među masom. Ne razumijem što je tu teško shvatiti...

Na koje modele mislis?

 

Sve. Prvi relativno popularan je bio Note prije 3 godine.

Koji su to svi?

 

S obzirom da su mi kroz ruke prosli mnogi modeli a bio sam vlasnik mnogih android flagshipova molim te da mi kazes koji je to neuspjesan Android smartphone imao dijagonalu preko 4"?

 

Lupas totalne gluposti i samo se sve vise ukopavas. Jedan od mojih razloga za prelazak sa iPhonea na Android je premal ekran iPhonea za bilo kakvu smartphone upotrebu. Prije 4 godine prelazak sa 3,5" na 4,3" meni je bio preporod. Da je postojao neki flagship veceg ekrana ja bi ga kupio.

 

Koliko god ti godinama pusio Apple-ov marketing cinjenica je da Apple ima veliku bazu kupaca idiota koji kupuju Appleove proizvode po sistemu "sakupi ih sve".  Pa da ti idioti ipak ne bi na trenutak ukljucili mozak pa promislili "sto ce mi iPad mini (kojim je Apple htio konkurirati velikim Android smartphoneima no ipak zadrzati distancu od svojih smartphonea) ako imam dovoljno velik iPhone?" zato je Apple otezao. Koliko bi se iPada mini prodalo da je izasao iPhone sa 5" ili 6" ekranom?

Dobrodosao medju normalne...{#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Watch je promašaj
duhonja kaže...
BlueMax kaže...
apollo kaže...

 

Trendovi? Je li ovdje ljudi žive u drugom svijetu ili stvarno nisu svjesni da prije 4-5 godina veliki mobiteli nisu bili omiljein među masom. Ne razumijem što je tu teško shvatiti...

Na koje modele mislis?

 

Sve. Prvi relativno popularan je bio Note prije 3 godine.

Koji su to svi?

 

S obzirom da su mi kroz ruke prosli mnogi modeli a bio sam vlasnik mnogih android flagshipova molim te da mi kazes koji je to neuspjesan Android smartphone imao dijagonalu preko 4"?

 

Lupas totalne gluposti i samo se sve vise ukopavas. Jedan od mojih razloga za prelazak sa iPhonea na Android je premal ekran iPhonea za bilo kakvu smartphone upotrebu. Prije 4 godine prelazak sa 3,5" na 4,3" meni je bio preporod. Da je postojao neki flagship veceg ekrana ja bi ga kupio.

 

Koliko god ti godinama pusio Apple-ov marketing cinjenica je da Apple ima veliku bazu kupaca idiota koji kupuju Appleove proizvode po sistemu "sakupi ih sve".  Pa da ti idioti ipak ne bi na trenutak ukljucili mozak pa promislili "sto ce mi iPad mini (kojim je Apple htio konkurirati velikim Android smartphoneima no ipak zadrzati distancu od svojih smartphonea) ako imam dovoljno velik iPhone?" zato je Apple otezao. Koliko bi se iPada mini prodalo da je izasao iPhone sa 5" ili 6" ekranom?

Dobrodosao medju normalne...{#}

 

Da, velik broj kupaca idiota jer svakodnevno na FER-u viđam na pretek MacBook-ova i iPhone-ova. Ljudi koji mjere nečiju inteligenciju preko mobitela kojeg kupuju su smiješni...
16 godina
offline
Re: Apple Watch je promašaj
BlueMax kaže...
apollo kaže...
BlueMax kaže...

Sta sve covjek na ovim stranicama nece procitati. Jesi li ti svjesan koje idiotarije ti pricas? Tehnologija napreduje a Apple gubi korak. Reci da nije bilo pravo vrijeme za vecu dijagonalu moze samo potpuni tukac. Ko da kazes da Za najnoviji BMW M5 nije bilo vrijeme prije 15 godina. O cemu pricas ti???? Sta se to promijenilo prije godinu dana da je tek sad 5-6" super a prije godinu dana nije bilo? Tvoj zaostali mozak.

 

Pa i dan danas ljudi govore da mobitel koji ne stane u džep ne bi nikad kupili, a kamo li prije par godina kada je većina bila toga mišljenja. Edit: I prije godinu dana su trebali staviti veću dijagonalu, ali ne i prije 4.

Ma koja vecina? Eto Note se slabo prodavao pa ga je Apple iskopirao is sazaljenja. ako pod tu vecinu mislis na idiote ciju svijest oblikuje Apple sa svojim marketingom onda si u pravu. Zasto onda nisu izbacili 3,5" i 4" smartphone kad vecina to zeli? Molim odgovor na ovo pitanje.

On hoce rec da su ljudi prije imali manje dzepove, a Apple kako pozorno prati cijelo otvoreno trziste je shvacao kako je savrseno revolucionarno vrijeme za izbacit veci IP upravo u trenutku kada je svjetski prosjek velicine dzepa u hlacama dovoljno narasao da on stane u njih.
Apple misli na sve. {#} 

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.9.2014 12:55 (Psiho246).
16 godina
offline
Re: Apple Watch je promašaj
apollo kaže...

 

Da, velik broj kupaca idiota jer svakodnevno na FER-u viđam na pretek MacBook-ova i iPhone-ova. Ljudi koji mjere nečiju inteligenciju preko mobitela kojeg kupuju su smiješni...

On prema mobitelu, a ti prema fakultetu. Smijesno.

- Psiho246
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Watch je promašaj
Psiho246 kaže...
apollo kaže...

 

Da, velik broj kupaca idiota jer svakodnevno na FER-u viđam na pretek MacBook-ova i iPhone-ova. Ljudi koji mjere nečiju inteligenciju preko mobitela kojeg kupuju su smiješni...

On prema mobitelu, a ti prema fakultetu. Smijesno.

 

Nije smiješno. Idiot teško da može do fakulteta.
13 godina
offline
Apple Watch je promašaj
Vidim da se je tema započela i zakuhala samo tako, pa da nastavim, da se ne ohladi, previše!!!!! Počet ću sa člankom objavljenim u "Jutarnjem Listu", posvećen "Aplle Watchu", u prilogu "Magazin" na 58, 59 i 60 stranici, uz naslov "Je li Apple prije četri dana ponovno promijenio svijet"?!?! Autor članka se je u samom članku bitno dotaknuo dva detalja, prvi, da je Tim Cook konačno naslijedio pokojnog Steve Jobsa onom najavom "There's one more thing", a drugi je, da Watch nije iWatch, što mnogi u naučenim navici već na prvu nazivaju neispravno, iWatch, jer to nije iSat, već AplleWatch. Kud, što, kako, zašto, s kim, sa čime, zbog koga, čega će se nastaviti ova "odiseja" pokazati će vrijeme, ali jedno je sasvim sigurno, mišljenja su oko dizajna vrlo podijeljena, ali podijeljena o nečemu što zvanično još nije niti prisutno u prodaji na tržištu. Sačekajmo dakle siječanj ili veljaču 2015, prije nego osudimo ovaj gadget, "ukupno gledajući"!!!!! Druga stvar oko koje se prelamaju koplja i stavovi je "SIZE" i pritome uzimajući u obzir samo dijagonalu gadgeta. Da je, po mojem skromnom subjektivnom razmišljanju, Samsung učinio odličan korak sa "izlaskom" Note linije mobitela je neosporno, E sada, o dizajnu prvog Note-a se može polemizirati, meni osobno je bio bljak. Note 2 je za mene bio fantastičan, ali, loša politika kvalitetne SW podrške me je ohladila, vrlo ubrzo, kod bilo kojeg androidalnog branda. Aplle je u dva slučaja nastupio sa odgodom, po meni, razumnom. Što je je, primjećeno je da korisnicima odgovara velika dijagonala sa koliko toliko velikim rezolucijama, te su nakon izvjesnog vremena učinili ono neminovno, pregazili su svoj jedan od nekoliko postulat i pokleknuli i povećali dijagonale, u cilju osobnog i općeg dobra. Da završim, sa koliko toliko stilom, kod Samsunga mi se neparni brojevi nekako ne sviđaju, primarno lošim dizajnom, a ako Aplle kao "prati trendove", zašto je onda Samsung učinio liniju Alpha, koja je "približno" veličine iPhone 5/5S, a još bliže iPhone 6?!?! Zašto se nisu zadržali samo na S liniji, ili i "Samsung" recimo to tako, prati neke trendove, ili nečije ideje, zamisli, standarde!?
ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Apple Watch je promašaj
Ako je Apple Watch promašaj, kako bi ste onda prokomentirali ovu vijestica?!?! LINK, http://blog.gsmarena.com/apple-watch-home-screen-now-available-android-wear/
ATJ Lučko
Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple Watch je promašaj
ATJLučko kaže...
Ako je Apple Watch promašaj, kako bi ste onda prokomentirali ovu vijestica?!?! LINK, http://blog.gsmarena.com/apple-watch-home-screen-now-available-android-wear/

Netko se sjetio zaraditi na predstavljanju Apple Watcha i napravio skin za Android Wear?

16 godina
offline
Re: Apple Watch je promašaj
apollo kaže...
Psiho246 kaže...
apollo kaže...

 

Da, velik broj kupaca idiota jer svakodnevno na FER-u viđam na pretek MacBook-ova i iPhone-ova. Ljudi koji mjere nečiju inteligenciju preko mobitela kojeg kupuju su smiješni...

On prema mobitelu, a ti prema fakultetu. Smijesno.

 

Nije smiješno. Idiot teško da može do fakulteta.

Da i lagano moze kupit iPhone. Koja je tvoja ponata? Jel vidis kako su ti glupe tvrdnje?

- Psiho246
10 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Watch je promašaj
apollo kaže...
Veliki Brat kaže...
apollo kaže...
Veliki Brat kaže...
Apple je napravio pomak ranije, koji su drugi slijedili, sada Apple slijedi druge. Tko to ne vidi je slijepac u najboljem slučaju.

A što to Apple slijedi? Za veće dijagonale - slažem se. Za ostalo ne vidim baš da slijede što drugi rade. Apple Watch = već u razvoju kada to još nitko nije imao od ozbiljnijih igrača u ponudi, čim su glasine krenule eto i konkurencije. Tebe možda mogu prevariti, mene ne.

Oprosti, imaš pravo - samo slijede veće dijagonale. Nakon što su godinama silovali malu, savršeno ergonomsku dijagonalu, sada im je najmanja (od tri, LOL) dijagonala 4". A i ta je iz prošle generacije i pitanje je koliko će još trajati. Nema veze što dijagonala u potpunosti određuje format uređaja...

 

Do prije dvije godine je i meni bila savršena dok nisam nabavio iPad. Slažem se da su kasnili, ali veće dijagonale su posale standard tek s vremenom, da im je iPhone otpočetka na 4.7 ne bi bio toliko popularan. Tek negdje nakon četvorke je bilo pravo vrijeme za veću dijagonalu, prije toga ne.

 

 

Daj ne trabunjaj. Svakom normalnom korisniku je ugodnije i korisnije imati veću dijagonalu ekrana sve dok ona stane u džep. Probaj čitati neki opskurni PDF na većem i manjem ekranu pa mi reci šta ti je bolje, da ne izvlačim druge primjere. O tapkanju po virtualnoj tipkovnici na kojoj moraš preuređivati svaku vražju riječ da ne govorimo.

A ako nekome Note 3 u džep ne stane e onda su to stvarno ono...hlačice šabanke pripijene na mrkvicu da si ni žnjiravac u njima ne možeš zavezat.

 

Apple korisnicima dobro je ono što im Apple kaže da je za njih dobro... točka, amen. Do sada im je jabučar govorio da je za njih 3.5-4 inča taman. I više im nije trebalo. Sad kad im Apple veli da je veliki ekran za njih super, bit će im super.

 

Ljudi koji svojom glavom razmišljaju kupuju Android, WP ili BB. Ostali kojima se to ne da kupuju ajfon.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Watch je promašaj
Psiho246 kaže...
apollo kaže...
Psiho246 kaže...
apollo kaže...

 

Da, velik broj kupaca idiota jer svakodnevno na FER-u viđam na pretek MacBook-ova i iPhone-ova. Ljudi koji mjere nečiju inteligenciju preko mobitela kojeg kupuju su smiješni...

On prema mobitelu, a ti prema fakultetu. Smijesno.

 

Nije smiješno. Idiot teško da može do fakulteta.

Da i lagano moze kupit iPhone. Koja je tvoja ponata? Jel vidis kako su ti glupe tvrdnje?

 

Ne, ne vidim po čemu su tvrdnje glupe. Može li netko lako ili teško do iPhone-a prije svega ovisi o imovinskom stanju, ne inteligenciji. Idiot je izrazito neinteligentna osoba koja ne može ni srednju školu kako spada završiti, a kamo li se upisati na faks.
14 godina
protjeran
offline
Apple Watch je promašaj

Kaj se mene dotikavle, svi ti "Smartwatch-evi" su besmislene i gotovo beskorisne bedastoće, j***š ćuku koju moraš svaki dan punit. To su debelo precijenjene igračke, samo to i nikaj drugo.

Ako je meni do preseravanja kupil si bum pravu ćuku - Tag Heuer, Patek Philippe, Breitling.... itd., pa makar i neku repliku, al bu prava ćuka koja pokazuje vrijeme, datum, mjesečeve j****e mjene i dvajstčetri vremenske zone.

 

Ak je neko tolko lijen da nemre zvadit mob iz žepa kad mu stigne usrana poruka onda mu treba fertun (pregača za one neupućene) a ne smartvač, mimoza jedna obična!!

 

 

Trust me, I'm a Jedi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 21:31 (ITman).
Moj PC  
1 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice