Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

poruka: 482
|
čitano: 108.870
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od ".
10 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Tipfeleri se svakome dogode. Ove greške koje ste naveli su pravi primjer toga. Možda sam ih namjerno ubacio da bi se vi osjećali močno.

"Razglabati" je glagol koji je prisutan u hrvatskom riječniku.

Našao sam još par grešaka. Nisam dovoljno pritisnuo slovo na tipkovnici. Raznesite me 

Talijanski pišem bolje a engleski na istoj razini.

Toxic, ako misliš da sam htio napisati "razglabati u autu", radije isključi računalo i idi malo prošetati. Možda postaneš pametniji na friškom zraku haha

Uglavnom, nemam više volje nastavljati raspravu sa nekime tko ne može dokazati ono što navodi.

Stvarno me ne zanima od kuda je Rimcu lova. Njegova stvar. Svi se snalazimo kako znamo i umijemo. Ja čak i podržavam takav način zarade. Glupim osobama dobro dođe kada ih netko prevari. Lukaviji će uvijek profitirati.

Problem je u tome što velika večina vjeruje svemu onome što se pročita u novinama. Prave ovce sa kojima država upravlja kako želi.

 

Moj PC  
2 2 hvala 1
16 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
ante_etna kaže...

 Je li to neki uobičajeni naziv u slengu ili autokorekt? Meni google na pretraživanju izbaci Car Accident Linked to Testicular Torsion

 Ma zajebancija, test = testis. 

lukica123 kaže...

Da podupre tvrdnje da je prodao svih 8 concept one. Ja ne vjerujem. A zanima me dali je istina, jer ako nije onda je lazov i varalica, a ako je, onda super. Mozda jednog dana kupim taj auto, ili neki drugi proizvod od rimca. Salicu za kavu. Svejedno.

U konzumu nisam nikada kupovao, trudim se kupovati hrvatske proizvode u drugim ducanima, gdje su glavonje ipak manji lopovi nego todoric. Tebi je vjerujem i todoric super, jer eto, puno ljudi zaposljava? A mi ostali smo jalni na njega? Ti si vjerojatno hrvat u svici il negdje, pa solis pamet i glasas za hdz

Evo pa malo guglaj i čitaj. Recimo evo ti ovo - https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/302319/rimac-preko-80-posto-nasih-automobila-prodali-smo-u-kini

Isto kao da ja tebi kažem svoju plaću pa ti kažeš da mi ne vjeruješ. Bmk hoćeš vjerovati ili ne, ništa više od mene nećeš dobiti, jednostavno ili vjeruj ili nemoj.

 

Gdje sam napisao da mi je Todorić super? Nigdje, baš suprotno. Vidim da znaš čitati s razumjevanjem.

I da, ja sam 'rvat u 'rvackoj i ne glasam za a-de-ze. 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

mole se forumčani da primjerom pokažu kako cijene hrvatski proizvod te navale u rimčeve dućane. hvala. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
MatijaZG kaže...

Tipfeleri se svakome dogode. Ove greške koje ste naveli su pravi primjer toga. Možda sam ih namjerno ubacio da bi se vi osjećali močno.

"Razglabati" je glagol koji je prisutan u hrvatskom riječniku.

Našao sam još par grešaka. Nisam dovoljno pritisnuo slovo na tipkovnici. Raznesite me 

Talijanski pišem bolje a engleski na istoj razini.

Toxic, ako misliš da sam htio napisati "razglabati u autu", radije isključi računalo i idi malo prošetati. Možda postaneš pametniji na friškom zraku haha

Uglavnom, nemam više volje nastavljati raspravu sa nekime tko ne može dokazati ono što navodi.

Stvarno me ne zanima od kuda je Rimcu lova. Njegova stvar. Svi se snalazimo kako znamo i umijemo. Ja čak i podržavam takav način zarade. Glupim osobama dobro dođe kada ih netko prevari. Lukaviji će uvijek profitirati.

Problem je u tome što velika večina vjeruje svemu onome što se pročita u novinama. Prave ovce sa kojima država upravlja kako želi.

 

 Vidim ovaj put si obratio malo više pažnje, pa ima nešto manje grešaka...

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 13:17 (Maddog_HR).
10 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
toxic kaže...

Upravo si postao Rimac tj. onakvim kakvim ga opisuješ par postova prije. Kada nemaš što za reći kreni s uvredama. Bravo !

 

 Vidim da nisi shvatio smisao te moje rečenice.

Nadam se da sam u pravu ako kažem da znaš dobro kako je slovo "U" slučajno tamo završilo ali si išao to spominjati samo iz razloga da bi to naveo kao grešku.

Ukoliko si stvarno uvjeren da sam to tako namjerno napisao, onda se ispričavam na ironiji.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
MatijaZG kaže...
toxic kaže...

Upravo si postao Rimac tj. onakvim kakvim ga opisuješ par postova prije. Kada nemaš što za reći kreni s uvredama. Bravo !

 

 Vidim da nisi shvatio smisao te moje rečenice.

Nadam se da sam u pravu ako kažem da znaš dobro kako je slovo "U" slučajno tamo završilo ali si išao to spominjati samo iz razloga da bi to naveo kao grešku.

Ukoliko si stvarno uvjeren da sam to tako namjerno napisao, onda se ispričavam na ironiji.

 Vidim ti i dalje ne kužiš, nije niti čudno što te Rimac "kakti" ignorirao.

 

Rugao se lonac loncu a oba su šuplja - to si ti napravio a vidim nastavljaš i dalje.

Krenuo si vrijeđat i nastavio dalje, ispravljaš a sam griješiš i tu ne vidiš ništa krivo. Pitam se zapravo tko treba "friški" zrak.

 

14 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

gdje vi čujete da vrata "škripe"?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Idealist kaže...

gdje vi čujete da vrata "škripe"?

U ušima

It is always darkest just before the dawn.
10 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Baš mi je žao što ste čitali takve užase sa moje strane, ali pišem sa rukavicama. Nadam se da mi bude oprošteno.

Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Pero Dinamit kaže...
ante_etna kaže...

 Je li to neki uobičajeni naziv u slengu ili autokorekt? Meni google na pretraživanju izbaci Car Accident Linked to Testicular Torsion

 Ma zajebancija, test = testis. 

lukica123 kaže...

Da podupre tvrdnje da je prodao svih 8 concept one. Ja ne vjerujem. A zanima me dali je istina, jer ako nije onda je lazov i varalica, a ako je, onda super. Mozda jednog dana kupim taj auto, ili neki drugi proizvod od rimca. Salicu za kavu. Svejedno.

U konzumu nisam nikada kupovao, trudim se kupovati hrvatske proizvode u drugim ducanima, gdje su glavonje ipak manji lopovi nego todoric. Tebi je vjerujem i todoric super, jer eto, puno ljudi zaposljava? A mi ostali smo jalni na njega? Ti si vjerojatno hrvat u svici il negdje, pa solis pamet i glasas za hdz

Evo pa malo guglaj i čitaj. Recimo evo ti ovo - https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/302319/rimac-preko-80-posto-nasih-automobila-prodali-smo-u-kini

Isto kao da ja tebi kažem svoju plaću pa ti kažeš da mi ne vjeruješ. Bmk hoćeš vjerovati ili ne, ništa više od mene nećeš dobiti, jednostavno ili vjeruj ili nemoj.

 

Gdje sam napisao da mi je Todorić super? Nigdje, baš suprotno. Vidim da znaš čitati s razumjevanjem.

I da, ja sam 'rvat u 'rvackoj i ne glasam za a-de-ze. 

 Rimac laze dok zine i nije on kurca prodal nikam 2016 jer kad pogledas godisnje financijsko izvjesce vidis da je promet ostvaren od prodaje roba u inozemstvo 13 milijuna kuna. Sere u clanku o prodaji pet automobila i ako su po milju dolara/eura kolko ih cijeni onda je prodal maximalno jedan do dva auta. Znaci nije prodal pet nego dva i to ako nije prodal jednu jedinu bateriju kaj mi je glavni izvor zarade. Nisu kinezi usli u deal s Rimcom jer misle da budu zaradili lovu na autima nego zato jer su jedan od vecih proizvodaca baterija i vide poteincijal prodaje istih preko njegove firme jer gle cuda Rimac "prodaje" aute na baterije.

Taj auto je platforma da prodaju baterija i rjesenja vezana uz njih. Baterije su core biznis te firme i auto je cisto da se za njih cuje.

 

Ova tema se aktualizira svako malo i svaki put ispada da neko jalan ili neki debil napise pa zakaj ti tak nekaj ne napravis. Ne mogu napravit tako nesto jer mi otac nije lopov pa nemam milijune za zapocet biznis.

Cisto informacije radi ako idete u biznis sa ukradenom lovom onda se to zove pranje novce te je protuzakonito isto kao i krada te iste love! Za vas debile kojima treba crtat ako je stari lopov i ako je lima pocel biznis sa ukradenom lovom onda je on isto tako lopov. To nije jal nego cinjenicno stanje.

 

Njegova firma dobiva milijune poticaja kako bi preprodavali kineske baterije i generirali dobit njemu te njegovim investitorima. Dobili su toliko love od drzave da sljedece cetiri godine mogu pokrit place svih radnika u firmi. Lik zapocne biznis sa vjerojatno ukradenom lovom jer u rh nemres nikaj dokazat i za kaznu mu daju milijune poticaja tak da mu ljudi mogu radit "za badava". Deinicija hrvatskog sna, jebes americki san.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 13:45 (NEW_MAN).
14 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
mrsmith kaže...
Idealist kaže...

gdje vi čujete da vrata "škripe"?

U ušima

 kako se uvijek nađe nakakav padobranac sa prepametnim odgovorom...

googlaj zvuk škripanja pa se možda prosvijetlis (i tvoje uši također)

16 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
MatijaZG kaže...

Baš mi je žao što ste čitali takve užase sa moje strane, ali pišem sa rukavicama. Nadam se da mi bude oprošteno.

 Ako je to višestruko nagrađivana Matina Pametna Rukavica™, onda ti je sve oprošteno

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
11 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
MatijaZG kaže...

Baš mi je žao što ste čitali takve užase sa moje strane, ali pišem sa rukavicama. Nadam se da mi bude oprošteno.

 

14 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
NEW_MAN kaže...

 Rimac laze dok zine i nije on kurca prodal nikam 2016 jer kad pogledas godisnje financijsko izvjesce vidis da je promet ostvaren od prodaje roba u inozemstvo 13 milijuna kuna. Sere u clanku o prodaji pet automobila i ako su po milju dolara/eura kolko ih cijeni onda je prodal maximalno jedan do dva auta. Znaci nije prodal pet nego dva i to ako nije prodal jednu... <cut>

 A ti još nisi čuo da njemu core business nisu auti već tehnologija? On prodaje tehnologiju BMWu i ostalim početnicima u autoindustriji. Postoji vrlo jasan razlog zašto se to ne vidi u GFI: baza od FINA-e ima to polje DOUBLE pa ne može baratati tako velikim iznosima. 

10 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
memulica 

 Ako je to višestruko nagrađivana Matina Pametna Rukavica™, onda ti je sve oprošteno

 Hahahah win!

Baš zato i griješim...

15 godina
odjavljen
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Ne ulazim u porijeklo imovine ali auto je super... Jebeš druge specijalizirane portale, novinare i ostalu bagru koja zna neki kurac o autima kad imamo bugonline forumske stručnjake.

steam: skank666 origin:IhrvojeI
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Kao i obično, u komentarima neizmjerna količina zavisti. Od Imbexa do Bug foruma tolerira se sve, ali uspjeh nikako. Zato, evo što kažu stranci:

 

The Rimac C_Two is a 258mph self-driving electric hypercar
https://www.topgear.com/car-news/electric/new-1900bhp-rimac-ctwo-258mph-self-driving-electric-hypercar

Rimac Automobili C_Two revealed at Geneva - is this the hypercar of the future?
http://www.evo.co.uk/geneva-motor-show/20434/rimac-automobili-ctwo-revealed-at-geneva-is-this-the-hypercar-of-the-future

Rimac unveils new all-electric hypercar with specs just as crazy as Tesla’s new Roadster
https://electrek.co/2018/03/06/rimac-concept-two-all-electric-hypercar-specs-crazier-tesla-roadster/

The Rimac C Two's 0-60 Time Is Dumbfounding
https://jalopnik.com/the-rimac-c-twos-0-60-time-is-dumbfounding-1823557536

The all-electric Rimac Concept 2 is a 1,900-hp bolt of lightning
https://www.digitaltrends.com/cars/rimac-concept-two-geneva-news/

 

E, koje budale. Ni riječi o HDZ-u, tati lopovu, pokradenim milijunima, nijednom prodanom autu, nijednom napravljenom autu, tuđim patenatima, pranju novca, škripanju vrata, lagu tableta...

Moj PC  
10 2 hvala 0
15 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Ma svi su puni hvale

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
5 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
mrsmith kaže...

Ma svi su puni hvale

 Efekt je isti ko da si skrinšotao par komentara i ove teme - par anonimusa nešto sere... 

steam: skank666 origin:IhrvojeI
14 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Bilo je nekih odgovora na moj prošli post, a dosta se na spamalo u međuvremenu, pa jedan odgovor na većinu toga.

Kad se priupita za neki konkretni dokaz o prodanoj količini automobila(napisao bih vozila, ali znam da je ipak onih električnih motocikala prodao nešto) onda se jako brzo skače kako oni prodaju automobile nego tehnologiju. Zašto onda vlasnik firme u intervjuima govori kako oni proizvode automobile i prodali su toliko ili planiraju toliko? Čemu onda "serija" od 150 C2 ako je C2 samo demo vozilo za pokazivanje njihove tehnologije? Onda imaš 2-3 vozila koja uopće nisu na prodaju. Čovjek je tamo u počecima govorio kako je prodao sve C1, prvi kupci šeici, pa većina onda u Kinu, da bi '14te ili 15'te prvi kupac bio suvlasnik firme, famozni doktor s Floride. Pa je onda godinu kasnije opet taj isti doktor kupio opet prvi auto. Kako?

Eto, dobar mu drug Cvetko(također slika i prilika hrvatskog privatnika koji cvili protiv uhljeba i poticaja i države, a glavni biznis mu je upravo prodaja higijenskih potrepština, pazi sad, DRŽAVI) prije predstavljanja C2 na fejsu tvrdio kako je već 30 komada prodano na slijepo, da bi kasnije malo editirao stvari.

Onda netko kaže da je firma poput Rimca raj za inovacije. Da proizvođači poput BMWa i ostalih ne daju prdnuti. Koliko ono Rimac ima prijavljenih patenta? 4? I to su svi tamo još od početka. Firma toliko napreduje posljednjih godina, toliko inovira, ali novih patenta nema? Ali zato proizvođači redovno prijavljuju? Ok, jasno, kod Rimca postoji možda 5 ljudi koji bi stvarno u stanju bili nešto inovativno patentirati s obzirom da je broj svih zaposlenika na desetke puta manji nego kod proizvođača automobila. Ali onda ne treba izlijetati sa izjavama kako su takve male tvrtke raj za inovacije naspram velikih. Ne mogu bit iz jednog jedinog razloga, budžet. BMW potrošio 2016 5,164 mil €, VAG 13,672 mil €. 

Firma poput BMWa će sigurno zvat nekog Rimca na sastanak upravnog odbora na kojem oni odlučuju o otvaranju novog pogona. Onda čovjek izjavljuje kako on nije znao, jer da je, lobirao bi da se pogon otvori u RH. Znači zovu ga na sastanak, ali do samog sastanka nema pojma da oni planiraju otvarati pogon. Priča štima 100%. Naravno, hrvati i srbi se napalili odmah.

 

Uglavnom, sve ove rasprave ne bi bile potrebne da hrvatski mediji ne rade glupavu propagandu, da Rimac ne k*nja gluposti svako malo u javnosti i da radi u tišini. Ali on se osjeća bitnim i važnim, kao da ta njegova mala firmica nešto nikad viđeno i kako će to biti ne znam što. Primi se posla, radi, napravi, prodaj, dokaži tvrdnje i onda s*ri po medijima. Ili još bolje, nemoj ni onda, nego jednostavno šuti i radi. Nemoj iskakati iz paštete. 

 

 

Moj PC  
19 1 hvala 2
9 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
mrsmith kaže...

Ma svi su puni hvale

 Ma to su Srbi nešto ljubomorni 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
pqweasdyxc kaže...
mrsmith kaže...

Ma svi su puni hvale

 Ma to su Srbi nešto ljubomorni 

 Mali "problem" je što komentari anonimnih komentatora, makar ih bilo na stotine, ne znače baš ništa, kao ni bilo kakva kritika upućena sa šanka u TV iznad istog. Vrijednost promocije uopće Hrvatske, kao zemlje koja je de facto na dnu Europe i ove godine ima rast BDP-a od 0,7% gotovo pa isključivo zbog turizma i IT-a, i to izvoza usluga, neizmjerno je korisnija u svakom svom promilu.

Nope.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Po meni prica oko rimca je prica o tome kako neko pokusava nama kmetovima prodavat neke svoje price o pameti i uspjesnosti.
Zrno zdravog razuma je dovoljna kad se odmaknemo od pr pasteta i trikova da shvatis da tu nesto ne stima. Ne treba bit genije ne treba bit autofreak da skuzis da ono sto on tvrdi jednostavno ne drzi vodu...
Kako su neki forumasi primjetili jeli on prodaje auto ili tehnologiju jer to su potpuno dva drugacija segmenta...
Rekao sam da svaka cast svakome ko zaposljava ljude koji prehranjuju obitelj... Ali ovo s rimcom meni nema temelje da bude kako nasi mediji s rimcom zele prikazat ko dacia za rumunje jer tu ce uglavnom raditi studenti i netom zavrseni studenti za minimalac da bi za koju godinu isli radit vani... Kad vidim kako on govori o tome da inzenjeri mercedesa dolaze u rimac co dode mi lose... To je mozda super floskula za ljude s balkana koji kad cuju mercedes golf njemac misle da su u najmanju ruku marsovci sa svemirskim brodom...
Meni osobno to je moj stav ovo sve djeluje kao tipicni primjer legalnog pranja love kofol investira se nesto u neke pogone di se ne zna sto se tocno proizvodi ali se proizvodi i prodaje iako bilanca je u debelom minusu...
Sad sve je to super dok ima ovih ratnika kojima je rimac super lik i inovator...
Meni je on 0 i manji od toga... Obicni prodavac magle sa odlicnim zaledom i dobrim vezama. A to je jako bitno u banana republici da ti je caca faca i da si dobro umrezen...
Ja nemogu shvatit da se ljudi kunu u njega kao postenjacinu i dobrocinitelja valjda je to posljedica kad ti neko dadne minimalac na vrime, i to da njemu otac nista nije dao zelio bih mu da je dobio ko sto smo mi vecina dobili kad smo odrastali a to su otkazi nasim roditeljima zbog raznih kutli rimaca sanadera vidosevica i inih...
Kako sve dulje pisem ovaj post zapitam se kako porezna i slicne organizacije ne zapitaju malog genijalca kako je to sve pokrenuo obzirom da nigdje nije radio imao je 0 ustedevine meni to zvuci bolje nego iti jedan american dream...
I da jalan sam na moju generaciju u njemackoj austriji svici zbog ovakvih protuha jer bar ne moraju gledat uspjesne hrvatske poduzetnike... Pljuc...
Moj PC  
10 1 hvala 2
12 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Auto od 2mil$, a displej steka kao da ga je uzeo sa ebay-a za 50$.

Kada ce test na nekoj postenoj stazi?

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 16:31 (ivanzu).
 
4 1 hvala 1
16 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Ima jedan star vic koji ide otprilike ovako:

- Jesi čuo da je Jura naučio svog psa igrat šah?

- Ma vidio sam ga. Igra katastrofalno loše. Luzer.

 

Imam par pitanja za sve ove jadnike koji pljuju po čovjeku koji je jedan od rijetkih u pokušaju da nešto napravi u ovoj našoj vukojebini:

- Da li se osjećate bolje kad pljujete po čovjeku se uspio izdvojiti iz mase i u tome je uspješan?

- Što ste vi napravili u životu da zaslužite barem milijunti dio pažnje koje svjetski mediji daju Rimcu? Trolanje po forumima u pokušaju liječenja vlastitih kompleksa ne brojim.

 
10 2 hvala 0
12 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od
Hocu rezultat sa Nurburgringa pa cu ga ozbiljno shvatiti.
 
4 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Mirko935 kaže...

To je ono kao za političare, neka kradu ali da i nama daju. Daleko ćemo s tim stavom dogurati. Naravno da ima utjecaj, siguran sam da i ovdje na forumu i po našim elektrotehničkim i strojarskim faksevima ima hrpa ljudi daleko pametnijih od njega ali koji, eto, nisu imali pola milijuna eura za motore i baterije za kockicu.

A baš ga sereš i to u gomilama. Ured u kojem radim je pretrpio direktnu štetu u predstečajnoj nagodbi RIMC d.o.o.-a. Država je, lošim zakonskim rješenjem, omogućila da, nas vjerovnike, izvozaju za lijepe novce. Sve po zakonu pa se žali upravi vodovoda. Da li je zbog grijeha oca kriv i sin? Ako je onda smo svi krivci na ovaj ili onaj način (ovisi do kojeg pretka gledaš i slijediš tragove). Biti pametan ne znači biti uspješan u poslu. To je činjenica koja je opće poznata. Pamet i snalažljivost ne moraju ići ruku pod ruku.

 

Mirko935 kaže...
Ja mislim da se ne guraju u to jer je daleko teže nego ovo. Nije baš isto kad tih par auta koje si proizveo ukupno naprave 50 km mjesečno da se šeik pokaže i kad imaš proizvedenih hrpu auta koji dnevno pređu milijun km. Tu staviš megavat snage, par milja evra cijenu i svi se gledaju u čudu, a pitaj boga za trajnost, pouzdanost i 100 drugih faktora. Kod auta za široke mase moraš u 10, 20, 50 hiljada eura ugurati što više toga, imaš hiljadu kompromisa da postigneš to, mora raditi 0-24 kad god trebaš skočiti do pekare po hljeb ili do trafike po cigarete. Kad predstaviš ovakvo nešto rijetko tko će imati prilike uopće sjesti u auto, a kamoli ići od salona do salona pa uspoređivati sa svim drugim autima u klasi. A među vozilima za široku masu je bogami dobra konkurencija. Onda trebaš imati proizvodne pogone za velikoserijsku proizvodnju, prodajnu mrežu, servisnu mrežu, marketing, etc, etc... Vidimo da i Tesla ima stalno problema s raznim osnovnim stvarima vezanim za kontrolu kvalitete, škripava vrata, cviljavi interijer, gledao sam filmić od onog MKBHD ili kako li se zove gdje je pričao da mu je 3-4 puta servo crkao usred skretanja. A malo ih muči i održavanje obećanja vezano za proizvodne količine...

 

Te (pogotovo električne zadnjih godina) više-manje konceptne aute svako malo rade neke potpuno no-name firmice, veliki ih rade iz zajebancije (npr. Porsche Mission E, Mercedes EQ), pogledaj samo rezultate kad upišeš EV supercar u guglete: https://www.google.hr/search?q=ev+supercar&num=40&client=firefox-b&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjX25jn7NnZAhWCC-wKHTECCV8Q_AUICigB&biw=1636&bih=935#imgrc=_

 

Nisam čuo da je ijedan od tih auta baš pokrenuo industriju i ekonomiju svoje države na temelju par konceptnih vozila. Da se razumijemo, ne bih ništa rađe vidio nego oživljavanje industrije u ovoj državi, pogotovo autoindustrije, ali da će se baš dogoditi takvo nešto zbog jednog auta koji će se proizvesti u desetak primjeraka, ne bih rekao. Vidjet ćemo valjda.

A što si ti novo rekao ovim postom? Zašto se tući na terenu gdje je ogromna konkurencija i gdje je vrlo teško probiti se? Samo zato da zadovolji zahtjeve i prohtjeve forumaš? Kad si mali i započinješ nešto novo, moraš pronaći naeku svoju nišu, i pokušati realno zacrtati planove. Ako to ne uspiješ, gotov si za godinu dana. To je činjenica. Prosurfaj malo pa ćeš vidjeti dokaza na svakom koraku.

 

Ono što je vrlo bitno, za Hrvatsku, u slučaju Rimac Automobila, je to da se pokazuje da se i kod nas može razvijati posao na visokoj tehnološkoj razini. Ako uspije ostvariti serijsku proizvodnju onda mu treba skinuti kapu do poda.

 

Tu se spominju poticaji koje je RA dobio od džave. Pa što je tu čudno? Ako zadovoljavaju uvjete zašto ne bi uzeli poticaje? Nitko ne spominje to da je Todorić ubirao (pojedinačno) najviše poticaja za poljoprivredu tako da ispada da je Belje i PIK dobio džabe (kad se uračunaju i dugovi). Nitko ne spominje brodogradilišta i njihove putešesvije (poticaji i jamstva za kredite) pa ispada da je jedno jedino na zdravim nogama.

ivanzu kaže...
Hocu rezultat sa Nurburgringa pa cu ga ozbiljno shvatiti.

 Pa onda piši čovjeku direktno, da te ozbiljno shvati. Što ste svi zapeli za Nurburgring? Zar je to jedino mjesto za testiranje voznih sposobnosti?

 

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 17:28 (mario.L_hr).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Zbog mate rimca kojem je stari zamracio ko zna koju lovu i slicnih poput njega npr. Petra sanader je uspjesna holywoodska glumca smo mi mladi osudeni ic iz ove natruhe od drzave j*** vas rimac koji od ko zna koliko zamracenih miljardi zaposli 100tinjak robova koji rade 12 sati za 4k kn... Svi kojima je on super dabogda radili za njega pa kad opere lovu zelim vam uspjesnu karijeru na hzz.hr...
Dakako da ima budala koji ovo usporeduju sa ferarijem mercedesom i slicnim realnim stvarima pri tom zaboravljaju da zbog rimca i tih slicnih nemamo industrije jer su takvi radili pocetkom i krajem 90 sve i svasta i danas su vjerojatno u irskoj i glume vece hrvate od onih sto su dosli u 7 stoljecu....
Reci sto puta laz i ljudi ce povjerovat tako da imamo rimca u hrvatskim medijima koji jadni ljuti se na vladu sto bmw ide radit u srbiju ili makedoniju. Zakon trzista da idu di je jeftinije a to je u ovom trenutku srbija ako neko je od vas ljut idite onda u srbiju dobit cete bmw radno odjelo i ako ste sretni 400e. Vi bi i zivot nakon posla... Ne ide to tako u kapitalizmu jer kad mladi genijalac spava samo 15 min dnevno od vas se ocekuje jednako...
Dobro da nisu isli radit greyp u tomos radioni u Sloveniji jer onda bi Slovenci postali Eldorado i mi bi zaboravili migracije u irsku i njemacku a svi bi isli u rimca u Sloveniju....
Nekad se zapitam dali smo mi stvarno kolektivno glup narod pa volimo same sebe unistavat i gustamo da nas drugi prave budalama...
Moj PC  
5 3 hvala 1
16 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
mario.L_hr kaže...

 Pa onda piši čovjeku direktno, da te ozbiljno shvati. Što ste svi zapeli za Nurburgring? Zar je to jedino mjesto za testiranje voznih sposobnosti?

 

 Nije, i ono brdo gdje ga je Hammond provozao može proć 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Horatio_Hornblower kaže...
Nekad se zapitam dali smo mi stvarno kolektivno glup narod pa volimo same sebe unistavat i gustamo da nas drugi prave budalama...

Ja sam se prestao to pitati...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice