Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotografij

poruka: 36
|
čitano: 16.658
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotografij".
2 godine
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr
PzKpfw kaže...

 

 

 

Svatko nekaj voli, al Svemir je bezveze. Gle, odeš daleko od Zemlje, te tamo negdje metneš neki teleskop, pa onda gledaš još dalje...kak' ljudi ne shvaćaju, Zemlje je ravna, te je iznad nje kupola na kojoj su zvijezde.

Korona ne postoji, Zemlje sem kaj je ravna, još je i šuplja, truju nas iz zraka, cijepivo je otrov, dobiješ chip, itd.....

Sretno vam sa tim.

 

 nije točno..

korona postoji, Zemlja nije ravna ploča, cjepivo nije otrov ..pišeš bedastoće...koji čip ?

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
10 godina
offline
Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotografij

Na strani sam Svemira. 

 

 

Text iznad iscrtkane linije bio je namijenjen ekipi kaj provocira.

 

dzg
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr
uuY kaže...
Nije mi jasan hype oko ovoga.

Kolorizirane slikice nekih zvjezdica, koga briga?

Ako se čovjek ne bavi izučavanjem neba, šta mu te slikice znače?

Nije ti jasno nešto ili točnije koga briga oko kolorizinaih slika nekih zvjezdica? Zašto uopšte kometarišeš? Niti ja ne komentarišem dešavanja u Demokratska Socijalistička Republika Šri Lanci a čuo sam da su neki nemiri tamo pa nisam napisao "koga briga za neku tamo Šri Lanku".

Q-Tip kaže...
uuY kaže...
Nije mi jasan hype oko ovoga.

Kolorizirane slikice nekih zvjezdica, koga briga?

Ako se čovjek ne bavi izučavanjem neba, šta mu te slikice znače?

 

Dobro si rekao — "nije ti jasno". I tu treba stati. Samosvjestan čovjek bi znao gdje završava njegovo znanje, a počinje znanje onih koji su u to uložili cijeli svoj život.

 

Čim nastavljaš dalje i ono što ti nije jasno pokušavaš prikazati beznačajnim ili bezveznim, svrstavaš se u kategoriju prosječnog internetskog komentatora koji pljuje po svemu što ne razumije.

 

 

Bolje mu nisi mogao odgovriti. Na domaćem terenu izgubio je (valjda u rukometu) 1:14 a u gostima 15:1.
 

dd.inc kaže...
* * *

 

 

 

Nije ti palo na pamet da ti ne razumiješ njega, odnosno što je pisac htio reći? Hoćeš reći da si pametniji od kolege, a zapravo ga ne poznaš niti razumiješ, no svejedno si ustvrdio da si pametniji od njega, jer ti kužiš stvari a on je paglu. Toliko o tvojoj inteligenciji i prodavanju pameti na forumu.

Kad ti ja kao jedini doctor na ovog foruma propišem dijagnozu da - nisi u pravu - čuvaj taj dokument jako dobro.
Tačka. Kraj. I nema daljenje rasprave. Barem ne sa mnom.

BTW: Idemo dalje... ima li novih slika sa ovog novog teleskopa?

3 godine
offline
Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotografij

Netko je spomenuo zašto ne Alpha Centauri, pa zato što je ovih 4 (i spektar sa exoplaneta) fotografija zapravo test fotografije u valjda 5 dana napravljeno sve, morali su testirati za sve projekte koje će dalje raditi. Ima valjda jedno 12 ili 13 područja za prvi ciklus rada. A po novim informacijalam izgleda da će moći raditi i preko 20 godina (sada prognoziraju i do 25 godina jer troši puno manje na očuvanje orbite nego što su mislili). Tako da bi po godini rada mogao ispasti jeftiniji od Spitzer-a (ovo je za Ajara ).

 

Ah da pojavile su se i prve slike Jupitera i da vidi se i prsten (mislim da su ga jedino Vojageri i Juno uspjeli vidjeti). 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.7.2022 21:52 (ceha965).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotografij

 

Hah JWST snimio crnu rupu na slici 5 galaksija (u dijelu za molekularni vodik i atomarni vodik vidi se turusni/donatni oblik plina oko rupe). U spektru koji hvata MIRI.

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Pratite uživo: objava prvih znanstvenih fotogr

23. srp 2022.NASA’s James Webb Space Telescope last week showed us the most detailed images of the universe that mankind has ever seen. The out-of-this-world visuals from the JWST cameras were stunning, to say the least, and now, the space telescope has sent new images that were taken in our solar system showing highly detailed images of the largest planet in our solar system, Jupiter and its moons. Credit : NASA - European Space Agency (ESA) - SpaceX - Wikipedia.Evo nevjerni Tomo ,vidi planeta svijetli u infracrvenom spektru.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice