Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

poruka: 45
|
čitano: 18.010
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time".
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

Nisam te bas razumio. Znaci da se trial registriram pa onda VPN? 

Postupak je:

napravim username/password,

  • pa onda odaberem paket,
  • pa kako placam (kartice ili paypal, itd.),
  • i onda me trazi verifikaciju (bar za tursku) pa dalje nisam isao.
  • Budem li isao dalje, onda ce mi ostati izabrana zemlja/paket (njegova cijena)?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
luckyluke kaže...

 I upravo to + nedostatak titlova za većinu sadržaja je razlog zašto me do daljnjeg ne zanima Netflix. Povremeno si uzmem pretplatu na HBO GO koji je duplo jeftiniji, ima sve titlovano u HD-u pa pogledam seriju neku. Sve ostalo torrenti.

 Je li HBO toliko bolji?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
hrabri zec kaže...
luckyluke kaže...

 I upravo to + nedostatak titlova za većinu sadržaja je razlog zašto me do daljnjeg ne zanima Netflix. Povremeno si uzmem pretplatu na HBO GO koji je duplo jeftiniji, ima sve titlovano u HD-u pa pogledam seriju neku. Sve ostalo torrenti.

 Je li HBO toliko bolji?

Nije bolji, ali je drugačiji.

 

Netflix ima više sadržaja i veći izbor, ali isto tako ima puno više fillera i smeća pa ako netko ne zna točan naziv onoga što želi gledati će biti na mukama. Da su bar ti filleri probrani podcijenjeni i manje poznati naslovi bilo bi super, ali nažalost većina je jedva gledljiva.

Netflix aplikacija je bolja od HBO GO koji gotovo nema nikakve dodatne opcije i izbore, ali i Netflix app bi mogao biti puno bolji, recimo na Firesticku (pretpostavljam da je to zadnja Android verzija) su izbacili pola korisnih stvari poput +-10 sek. premotavanje, pa kad stisneš pauzu odmah se pojavi hrpa "sranja" i slično, odabir po žanrovima.

 

HBO GO ima probraniji sadržaj, većina toga što sam tamo vidio je kvalitetan sadržaj, sve koliko sam vidio ima hr titlove ili sinkronizaciju, cijena pretplate je gotovo 3x manja, ali ima dosta manje sadržaja od Netflixa i noviteti stižu dosta sporije. Aplikacija je relativno loša, nemaš odabir kvalitete slike, zvuka, pregled sadržaja po nekakvim svojim kriterijima (ovo je i kod drugih streaming servisa loše napravljeno).

 

Netflix, Amazon Prime Video i HBO svi imaju sličnu filozofiju kod pregleda sadržaja, imaju podjelu u nekoliko kategorija i u svakoj 10-20 videa pa ti listaj i traži. Po meni totalna debilana. Jedan kodi video addon to ima bolje napravljeno. Ovdje se sve svodi na to da oni "pogađaju" (nameću) što misle da tebi odgovara, a kasnije se taj sadržaj dodatno prilagođava prema onome što si gledao, *ebo ih AI.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
hrabri zec kaže...

Nisam te bas razumio. Znaci da se trial registriram pa onda VPN? 

Postupak je:

napravim username/password,

  • pa onda odaberem paket,
  • pa kako placam (kartice ili paypal, itd.),
  • i onda me trazi verifikaciju (bar za tursku) pa dalje nisam isao.
  • Budem li isao dalje, onda ce mi ostati izabrana zemlja/paket (njegova cijena)?

 

Ako ne može da se verifikuje pre plaćanja, onda se jednom mora platiti iz zemlje u kojoj imamo mobilni broj. Ja taj problem nisam imao jer sam na mom nalogu ranije imao plaćanja iz Srbije po cenama za Srbiju (13€ valjda) i verifikovan srpski mobilni telefon. 

9 godina
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
hrabri zec kaže...

Nisam te bas razumio. Znaci da se trial registriram pa onda VPN? 

Postupak je:

napravim username/password,

  • pa onda odaberem paket,
  • pa kako placam (kartice ili paypal, itd.),
  • i onda me trazi verifikaciju (bar za tursku) pa dalje nisam isao.
  • Budem li isao dalje, onda ce mi ostati izabrana zemlja/paket (njegova cijena)?

 Uzmi Hr paket, otkazi uslugu. Kad zavrsi trial i racun je otkazan, onda uzmi VPN pa ponovo pokreni pretplatu, ali ovaj put u "Turskoj". Alternativno, na otkazani racun mozes dodati turski Netflix gift card i tako pokrenuti uslugu (treba VPN), kad istekne gift card onda ce ti nastaviti uzimati pretplatu sa Hr kartice.

14 godina
offline
Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

Jbt ja nisam znao da taj servis uopće postoji!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

Cinema HD i Realdebrid... Linkova koliko hoćeš, instant pokretanje, titlovi... Iako sam probao HBO, nije mu ni do koljena. Dok ide ide, čak bi se pretplatio na Disney + da ga ima kod nas

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
pravi_covijek kaže...
hrabri zec kaže...

Nisam te bas razumio. Znaci da se trial registriram pa onda VPN? 

Postupak je:

napravim username/password,

  • pa onda odaberem paket,
  • pa kako placam (kartice ili paypal, itd.),
  • i onda me trazi verifikaciju (bar za tursku) pa dalje nisam isao.
  • Budem li isao dalje, onda ce mi ostati izabrana zemlja/paket (njegova cijena)?

 Uzmi Hr paket, otkazi uslugu. Kad zavrsi trial i racun je otkazan, onda uzmi VPN pa ponovo pokreni pretplatu, ali ovaj put u "Turskoj". Alternativno, na otkazani racun mozes dodati turski Netflix gift card i tako pokrenuti uslugu (treba VPN), kad istekne gift card onda ce ti nastaviti uzimati pretplatu sa Hr kartice.

 Kako stoji stvar sa HR titlovima? Kada se prebaci na tursku pretplatu,dali kod gledanja sadržaja postoji i dalje opcija odabira HR titlova?!
Hvala

13 godina
offline
Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

Kad već spominjemo kojekakve IPTV servise, ima li netko za preporučiti bilo kakav što jednostavniji, što jeftinji, ako je moguće bez nekakvih boxeva i sl. za gledati na tv-u HRT programe iz inozemstva?

Ako nema tako nešto - što je najbliže tome?

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
luckyluke kaže...
jozef kaže...

evo usporedbe cijene i količine dostupnog sadržaja na netflixu:
https://www.comparitech.com/blog/vpn-privacy/countries-netflix-cost/

spoiler: Hrvatska debelo zadnja po količini sadržaja!

 I upravo to + nedostatak titlova za većinu sadržaja je razlog zašto me do daljnjeg ne zanima Netflix. Povremeno si uzmem pretplatu na HBO GO koji je duplo jeftiniji, ima sve titlovano u HD-u pa pogledam seriju neku. Sve ostalo torrenti.

 

Nedostatak sadržaja??? Nedostatak titlova????  Sadržaja ima više nego dovoljno za normalnu osobu. Kao da HBO milijun filmova i serija. A većina novih sadržaja ima HR titlove.

14 godina
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
ivanoile kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Već sam i zaboravio na ovo.

 

A šta ja znam, u doba Netflixa, HBO i Amazon Primea te u nekim drugim državama Disney Plusa i Apple TV plusa, teško mi je zamisliti zašto bih se zafrkavao streamanjem torrenata jer:

 

1. u čestim slučajevima niti ne radi kako treba, šteka

2. kvaliteta nije na vrhunskoj razini (ripovi od nekoliko Gb bez HDR-a i Dolbya, naspram vjerojatno nekoliko desetaka Gb kod legalnih servisa)

3. Dostupni su samo popularni naslovi, tražiš li nešto alternativno nećeš pronaći

4. Koja je uopće aplikacija koja ne sadrži spyware i drugo smeće? Ima brdo "popcorn time" aplikacija, samo je jedna bila posve čista

5. Eh ... PLEX??

 

 

 

 Dobro si naveo, za svaki k* moram platit neki servis. Ako nema na Netflixu, ima na HBOu, ako nema tamo ima na Amazonu. Onda Apple TV ima svoju uslugu, zove me Iskon da mi utrpaju svojih 100 programa. Pa platis svaki stream 10-15€, na kraju mjeseca evo te vec na 50-60€. Sto ajde, nije puno, ali onda na godisnjoj bazi pogledas 600-800€, a iovako pola tih stvari pogledas par puta tjedno (jer tko bi cijeli dan kombinirao sve stream usluge). Pa uz to, dode i obitelj, plati i njima, evo te vrlo lagano na 1000€ godisnje za gledanje sadrzaja niske/srednje kvalitete.

 

I vecina serija/filmova, snimljenih pod Netflixom ili HBO-om ne vrijede ni tih 10ak € mjesecno.

Jedan average PC svake godine na filmove 

 

Ako počeneš jesti kruh i vodu moći ćeš si kupiti još puno toga. U kojem svemiru piše da se treba imati sve odjenom. 3 mjeseca Netflix, 3 mjeseca HBO, 3 mjeseca Prime. Da ne pričamo da se može bez problem podijeliti troškove na 3 ili 4 i onda ispadne da je najobičnije pametovanje pričati o nekim basnoslovnim novcima. Netflix za godinu dana me dođe 300 kn. HBO je praktički besplatan ako se podijeli. U odnosu na struju, a posebno vodu streaming servisi uopće nisu skupi.

 

6 godina
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
CroDexter kaže...

 

Nedostatak sadržaja??? Nedostatak titlova????  Sadržaja ima više nego dovoljno za normalnu osobu. Kao da HBO milijun filmova i serija. A većina novih sadržaja ima HR titlove.

 Normalna osoba. Definiraj to? Prilično sam siguran da ja po tebi ne bi spadao u tu skupinu kada je riječ o gledanju filmova i serija. I ne, nema dovoljno sadržaja u odnosu na neke druge servise.

13 godina
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
CroDexter kaže...
ivanoile kaže...

Ako počeneš jesti kruh i vodu moći ćeš si kupiti još puno toga. U kojem svemiru piše da se treba imati sve odjenom. 3 mjeseca Netflix, 3 mjeseca HBO, 3 mjeseca Prime. Da ne pričamo da se može bez problem podijeliti troškove na 3 ili 4 i onda ispadne da je najobičnije pametovanje pričati o nekim basnoslovnim novcima. Netflix za godinu dana me dođe 300 kn. HBO je praktički besplatan ako se podijeli. U odnosu na struju, a posebno vodu streaming servisi uopće nisu skupi.

 

 Promasio si poantu posta, u potpunosti.

Di2 & EPS FTW!
9 godina
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
Hrco1980 kaže...
pravi_covijek kaže...
hrabri zec kaže...

Nisam te bas razumio. Znaci da se trial registriram pa onda VPN? 

Postupak je:

napravim username/password,

  • pa onda odaberem paket,
  • pa kako placam (kartice ili paypal, itd.),
  • i onda me trazi verifikaciju (bar za tursku) pa dalje nisam isao.
  • Budem li isao dalje, onda ce mi ostati izabrana zemlja/paket (njegova cijena)?

 Uzmi Hr paket, otkazi uslugu. Kad zavrsi trial i racun je otkazan, onda uzmi VPN pa ponovo pokreni pretplatu, ali ovaj put u "Turskoj". Alternativno, na otkazani racun mozes dodati turski Netflix gift card i tako pokrenuti uslugu (treba VPN), kad istekne gift card onda ce ti nastaviti uzimati pretplatu sa Hr kartice.

 Kako stoji stvar sa HR titlovima? Kada se prebaci na tursku pretplatu,dali kod gledanja sadržaja postoji i dalje opcija odabira HR titlova?!
Hvala

 Trebalo bi da bude kao da si na putovanju u Hr i da ti pokaze sadrzaj koji postoji za sve normalne pretplatnike u Hr. Ne mogu to sad to potvrditi posto nisam trenutno u zemlji.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

HRTi, imaš sve tv i radijske programe, gledalicu zadnja 3 dana, videoteku itd. Može se gledati u pregledniku i aplikaciji

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice