U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

poruka: 42
|
čitano: 15.916
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da".
12 godina
neaktivan
offline
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
mzopg kaže...

Ono što sam siguran nakon svih ovih godina, od preživljavanja do solidnog financijskog bogatstva je da nas novac ne čini više ili manje sretnima, dapače velika količina novca je itekako opterećenje i teret. Ono što nam omogućuje je veći broj opcija i mogućnosti koje treba znati iskoristiti.

 

ajde ... ne seri

 haha, da vidiš kako ekipa nanjuši lovu, pa kad krenu razni kvazi prijatelji, silna rodbina koju nisi vidio ni čuo 100 godina, pa se onda ljute ako im ne želiš riješiti njihove financijske probleme i preko noći postaneš seronja... pa te onda krene prati paranoja "što ako..." sad kad imam love.

osnovna želja mi je pomoći onima koji nemaju uvjete živjeti kvalitetno i djeci koja ne mogu sebi osigurati zdravlje i kvalitetno obrazovanje, ali onda mi uleti daljnji bratić koji plaću svaki mjesec ostavi u kazinu u roku od par sati i sad traži pomoć jer je njemu o'glavu... takvih parazita na sve strane i onda milijun puta pomisliš lijepo li mi je bilo dok sam bio sirotinja. 

12 godina
offline
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn
mzopg kaže...

 haha, da vidiš kako ekipa nanjuši lovu, pa kad krenu razni kvazi prijatelji, silna rodbina koju nisi vidio ni čuo 100 godina, pa se onda ljute ako im ne želiš riješiti njihove financijske probleme i preko noći postaneš seronja... pa te onda krene prati paranoja "što ako..." sad kad imam love.

osnovna želja mi je pomoći onima koji nemaju uvjete živjeti kvalitetno i djeci koja ne mogu sebi osigurati zdravlje i kvalitetno obrazovanje, ali onda mi uleti daljnji bratić koji plaću svaki mjesec ostavi u kazinu u roku od par sati i sad traži pomoć jer je njemu o'glavu... takvih parazita na sve strane i onda milijun puta pomisliš lijepo li mi je bilo dok sam bio sirotinja. 

 Ooooo, pa gdje si rode, nisam te vidio 100 godina ne javljaš se na telefon, rekla mi teta Kata da navraćaš na ovaj forum pa rekoh da te vidim malo, kad je bila krizma od maloga Jana sigurno već i on naras'o. Uvijek si mi bio najdraži od sve familije, to sve samo tračibabe, jedini ti pošten i od riječi. Nego, trebo bih te nešto malo, vidim po avataru da si fan, pa daj napravi maketu od Space Station V,  od nekih dva metra promjera, pravu, ne render. Evo, platit ću prvi ulaznicu kad bude izložba. 

5 godina
offline
U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

Jedino se isplati ulagati u kriminal. Mirovinske fondove su već nekoliko puta pokrali tako da ništa od toga. Samo je pitanje vremena kada će puknuti međugeneracijski mirovinski fondovi...  Ako dođe do rata, pa opet sve poruše ništa ni od nekretnina.  Kriptovalute vrijede nešto dok klasične valute nešto vrijede. Još nisam našao nekoga da mi nudi bitcoin za pšenicu ili krmaču s prasićima, ali za kune/dolare/eure/dinare.. nema problema. Zlato bi skladištio, ali ne znam kako bi ga sačuvao i obranio, ako dođe do bezakonja. Najbolje još možda  u pivo kako je jedan kolega napisao. Ionako je život prekratak, a već sutra me može pokupiti neki manijak na cesti. Sto rece jedan meni, eto vidis, cijeli zivot sam stjecao da bi ostavio djeci, a djeca me spremila u staracki dom i uzivaju. Ali nazovu oni mene barem jednom mjesecno...

 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn
mzopg kaže...

Nekretnine - dionice - kripto

 

Iskreno već svega imam i previše, zbrinuo sam sebe i bližu obitelj, a sada već odvajam za meni drage ljude kojima treba pomoći. Vrlo brzo ću nadam se osnovati i nekakav fond za pomoć onima kojima je najpotrebnije, za sada to odrađujem uglavnom anonimnim donacijama. 

 

 

  Bravo, volim čitati tvoje postove (od preporuke filmova pa na dalje) i baš mi je drago vidjeti da nisi samo genijalac nego i dobar čovjek. A to je puno važnije.

14 godina
offline
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn
loky4i4 kaže...
maxy0 kaže...

 Koja glupa izjava... Shortanje i long-anje je za iskusne tradere i oni koji se ne kuže previše u to, a takvih je 99% će biti likvidirani sam tak. Hodl je odlična taktika ako je uloženo u dobar projekt 

koja glupa izjava, dobar projekt, lol

 Ne možeš biti ozbiljan i reći mi da hodl uz DCA ako je uložen u dobre stvari nije dobra taktika i reći da je to za njubare... Trejdanje leveragom za neiskusnog ulagača je putokaz za bankrot

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2022 7:56 (maxy0).
13 godina
offline
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn
mzopg kaže...

Nekretnine - dionice - kripto

 

Iskreno već svega imam i previše, zbrinuo sam sebe i bližu obitelj, a sada već odvajam za meni drage ljude kojima treba pomoći. Vrlo brzo ću nadam se osnovati i nekakav fond za pomoć onima kojima je najpotrebnije, za sada to odrađujem uglavnom anonimnim donacijama. Meni je ovo što imam i više nego dovoljno, ne patim od toga da imam 23 automobila u garaži, 6 brodova, 14 ljubavnica i 35 nekretnina. Sve nekretnine koje imam su u funkciji i donose mjesečne prihode.

 

Tehnike imam toliko da mi je dobar dio još uvijek u original ambalaži i jednostavno je ne stignem niti otpakirati, od jeftinih Kineskih stvari (jer me to zabavlja) do jako skupih uređaja.

 

Jedino što mi trenutno treba je vrijeme, a njega je moguće "kupiti" jedino tako da se sve sporedne i manje bitne stvari svedu na minimum, nažalost u to spada i piskaranje po forumima. Raditi srećom više ne moram, mada sam i dalje donekle aktivan, ali kad me je volja i kad želim. Ono što je najteže mijenjati je vlastiti mentalni sklop, pa i dan danas se uhvatim nešto popravljati, mada nemam potrebe i jednostavnije mi je kupiti novo, ali eto, uvijek sam volio popravljati stvari pa mi je valjda ostala navika.

 

Ono što sam siguran nakon svih ovih godina, od preživljavanja do solidnog financijskog bogatstva je da nas novac ne čini više ili manje sretnima, dapače velika količina novca je itekako opterećenje i teret. Ono što nam omogućuje je veći broj opcija i mogućnosti koje treba znati iskoristiti.

 mzopg

Jel istina kad imaš puno love da stalno misliš da će ti netko maznut tu lovu ili da će te oteti??

Ili lupetam gluposti?

8 godina
offline
U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

Vremena tesko da mogu biti crnja, a stediti nemam od cega.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn
ante_etna kaže...
mzopg kaže...

 haha, da vidiš kako ekipa nanjuši lovu, pa kad krenu razni kvazi prijatelji, silna rodbina koju nisi vidio ni čuo 100 godina, pa se onda ljute ako im ne želiš riješiti njihove financijske probleme i preko noći postaneš seronja... pa te onda krene prati paranoja "što ako..." sad kad imam love.

osnovna želja mi je pomoći onima koji nemaju uvjete živjeti kvalitetno i djeci koja ne mogu sebi osigurati zdravlje i kvalitetno obrazovanje, ali onda mi uleti daljnji bratić koji plaću svaki mjesec ostavi u kazinu u roku od par sati i sad traži pomoć jer je njemu o'glavu... takvih parazita na sve strane i onda milijun puta pomisliš lijepo li mi je bilo dok sam bio sirotinja. 

 Ooooo, pa gdje si rode, nisam te vidio 100 godina ne javljaš se na telefon, rekla mi teta Kata da navraćaš na ovaj forum pa rekoh da te vidim malo, kad je bila krizma od maloga Jana sigurno već i on naras'o. Uvijek si mi bio najdraži od sve familije, to sve samo tračibabe, jedini ti pošten i od riječi. Nego, trebo bih te nešto malo, vidim po avataru da si fan, pa daj napravi maketu od Space Station V,  od nekih dva metra promjera, pravu, ne render. Evo, platit ću prvi ulaznicu kad bude izložba. 

Pozdravi mi teta Katu, nisam ni nju vidio od malih nogu. A mali Jan evo završava studij. 

Space Station V bi trebalo napraviti u 1:1 omjeru i krenuti na put. 

 

pogledao baš nekidan odličan film, ima sličnosti, naravno ovo u filmu je na višem nivou, ali ljudska psihologija je slična.

 

The Distinguished Citizen

Odlična argentinska drama.

 

Kapetan Nemo kaže...
mzopg kaže...

Nekretnine - dionice - kripto

 

Iskreno već svega imam i previše, zbrinuo sam sebe i bližu obitelj, a sada već odvajam za meni drage ljude kojima treba pomoći. Vrlo brzo ću nadam se osnovati i nekakav fond za pomoć onima kojima je najpotrebnije, za sada to odrađujem uglavnom anonimnim donacijama. 

 

 

  Bravo, volim čitati tvoje postove (od preporuke filmova pa na dalje) i baš mi je drago vidjeti da nisi samo genijalac nego i dobar čovjek. A to je puno važnije.

Hvala kolega, samo daleko sam ja od nekakvog genijalca, po mojoj slobodnoj procjeni sam čisti prosjek, a sa ovim zadnjim se potpuno slažem, to je nešto što svi možemo i ne ovisi o financijama. 

Ima i zanimljiva teza i rasprava kako je i dobro djelo čin sebičnosti.  No kako god da je, prvo kokoš ili jaje, mislim da je dobro djelo bez obzira na svoj uzrok gotovo uvijek dobro došlo.

 

hummer0 kaže...

 mzopg

Jel istina kad imaš puno love da stalno misliš da će ti netko maznut tu lovu ili da će te oteti??

Ili lupetam gluposti?

Ima tu svega, ljudska psiha čuda radi. E sad ovisi kako osoba inače naginje, kojoj paranoji, tako se to kasnije više manifestira u ekstremnijim oblicima. Meni nikada te otmice nisu padale na pamet, možda zato što se i dan danas ne smatram financijski bogatom osobom. Onog trena kad je to počelo prelaziti moje financijske potrebe prebacio sam sve osobi koja je zadužena za taj dio posla i ne mislim previše o tome. Ostali su mi neki burzovni računi gdje se volim "igrati" investiranja, ali kad gledaš te brojke na ekranu ukupan dojam je više kao kad igraš monopoly.

 

Ono što je kod mene bilo istaknutije je strah od smrti (nesreće), prolazi kroz glavu jedno vrijeme, "e sad kad sam se zbrinuo što ako me pregazi auto" i slične gluposti koje te nepotrebno opterećuju. Isto tako misliš i za osobe koje su ti drage i s kojima želiš provesti što više vremena, "što ako...?". To je nešto s čim se treba boriti. Na kraju sve ovisi kakav si tip osobe, ima ljudi u mom okruženju koji su toliko bezbrižni i mozak im razmišlja samo u jednom smjeru... blago njima. 

13 godina
offline
U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

Dakle, novaca imam točno od 1. do 1., viška nema pa ni razmišljanja o štednji....

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn
mzopg kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
mzopg kaže...

Ono što sam siguran nakon svih ovih godina, od preživljavanja do solidnog financijskog bogatstva je da nas novac ne čini više ili manje sretnima, dapače velika količina novca je itekako opterećenje i teret. Ono što nam omogućuje je veći broj opcija i mogućnosti koje treba znati iskoristiti.

 

ajde ... ne seri

 haha, da vidiš kako ekipa nanjuši lovu, pa kad krenu razni kvazi prijatelji, silna rodbina koju nisi vidio ni čuo 100 godina, pa se onda ljute ako im ne želiš riješiti njihove financijske probleme i preko noći postaneš seronja... pa te onda krene prati paranoja "što ako..." sad kad imam love.

osnovna želja mi je pomoći onima koji nemaju uvjete živjeti kvalitetno i djeci koja ne mogu sebi osigurati zdravlje i kvalitetno obrazovanje, ali onda mi uleti daljnji bratić koji plaću svaki mjesec ostavi u kazinu u roku od par sati i sad traži pomoć jer je njemu o'glavu... takvih parazita na sve strane i onda milijun puta pomisliš lijepo li mi je bilo dok sam bio sirotinja. 

 

Imam ja jednog rođu, ima preko 80 godina, čovjek ima ozbiljnu firmu već desetljećima i stvarno ima novaca. Nismo ni ja ni moja uža familija s njim u komunikaciji, nije tu bilo svađe ni ništa tako nego jednostavno on vodi svoj život, mi svoje, i tak to već godinama. Dođemo si jedino na sahrane kad netko otegne papke. 

 

Ali ono što znam je da ga nitko ne smije pitat novce. Nema uopće govora o tome, čovjek ima reputaciju da ti ne bi dao kap vode u pustinji. Uglavnom to sam ti htio preporučiti, tak se i ti trebaš postaviti, ako netko pita novce odmah drvlje i kamenje na njega.

12 godina
neaktivan
offline
Re: U što ulažete višak novca, kako štedite za crn
Cansee kaže...
mzopg kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
mzopg kaže...

Ono što sam siguran nakon svih ovih godina, od preživljavanja do solidnog financijskog bogatstva je da nas novac ne čini više ili manje sretnima, dapače velika količina novca je itekako opterećenje i teret. Ono što nam omogućuje je veći broj opcija i mogućnosti koje treba znati iskoristiti.

 

ajde ... ne seri

 haha, da vidiš kako ekipa nanjuši lovu, pa kad krenu razni kvazi prijatelji, silna rodbina koju nisi vidio ni čuo 100 godina, pa se onda ljute ako im ne želiš riješiti njihove financijske probleme i preko noći postaneš seronja... pa te onda krene prati paranoja "što ako..." sad kad imam love.

osnovna želja mi je pomoći onima koji nemaju uvjete živjeti kvalitetno i djeci koja ne mogu sebi osigurati zdravlje i kvalitetno obrazovanje, ali onda mi uleti daljnji bratić koji plaću svaki mjesec ostavi u kazinu u roku od par sati i sad traži pomoć jer je njemu o'glavu... takvih parazita na sve strane i onda milijun puta pomisliš lijepo li mi je bilo dok sam bio sirotinja. 

 

Imam ja jednog rođu, ima preko 80 godina, čovjek ima ozbiljnu firmu već desetljećima i stvarno ima novaca. Nismo ni ja ni moja uža familija s njim u komunikaciji, nije tu bilo svađe ni ništa tako nego jednostavno on vodi svoj život, mi svoje, i tak to već godinama. Dođemo si jedino na sahrane kad netko otegne papke. 

 

Ali ono što znam je da ga nitko ne smije pitat novce. Nema uopće govora o tome, čovjek ima reputaciju da ti ne bi dao kap vode u pustinji. Uglavnom to sam ti htio preporučiti, tak se i ti trebaš postaviti, ako netko pita novce odmah drvlje i kamenje na njega.

E da nije emocija i empatije, možda bi i mogao tako, ali onda bi mogao biti i android. Kod mene je jedina opcija prepustiti drugima da upravljaju financijama, a da ja imam onoliko koliko mi treba. Inače poznat mi je takav tip ljudi, imam ih i ja u svom okruženju, nisi ni sjeo s njima na kavu već su ti ispričali kako im je teško i ništa nemaju, tako da se odmah u startu osiguraju da ih ništa nećeš tražiti. 

13 godina
offline
U što ulažete višak novca, kako štedite za crne da

Prošle godine u 5. mjesecu počeo ulagati u kripto, za sada mi je to jedino. Da imam malo veći iznos, išao bi i na dionice i nekretnine.

 

Kako će to sve skupa ispast sa kriptom, ne znam. U jednom sam trenutku bio u plusu 60%, sada sam u minusu nekih 25%. No ne mislim prodavati dok sam u gubitku. Te novce čim sam uložio sam smatrao da ih više nema i to je to. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice