Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

poruka: 559
|
čitano: 157.076
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron".
16 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
BlueMax kaže...
 Znači pametnjaković, kreten, niža inteligencija, pokvaren. A ti si ono viša inteligencija? Pa kako to da niža inteligencija upravlja višom inteligencijom? To je nezabilježen slučaj u ljudskoj povijesti.

 

Svi znamo? Ko zna? Ti? Tko si ti, osim što si neodgojen i polupismen? Znaju li to oni kojima su u ovoj pandemiji umrli roditelji, djeca, braća, prijatelji?

 

 Sve to nabrojeno su umanjenice tebi i slicnima zbog zagovaranja oko prisile.

 

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2022 11:49 (Batista).
 
6 0 hvala 0
2 godine
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

@BlueMax 

 

Zašto se više natežeš s padavičarima ?

Vidiš da smo svi mi normalni forumaši odustali, nema smisla... 

 

 

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2022 12:00 (Zaporožac).
 
1 13 hvala 0
15 godina
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

Nemojte tako odbjeglom kinezu. Nije se lako prešaltat na ovoliku slobodu.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2022 12:01 (dery).
Moj PC  
3 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Hahah hahah hahah

Svi mi "normalni" 😆
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2022 12:05 (silvio3105).
2 godine
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
bruno1026 kaže...
BlueMax kaže...
Batista kaže...
BlueMax kaže...
To bi bio ogroman udar na zdravstveni sustav. Prisilno cijepiti sve, opća karantena dva tjedna a onda ukidanje svih mjera - to bi možda i upalilo.
No dok postoje ljudi koji misle da je igranje s tuđim životima njihovo ljudsko pravo, ništa od toga.

Cijepio bi ja tebe pametnjakovicu i sve tebi slicne! Nevjerojatno kako niza inteligencija misli da moze upravljat, naredivat i naocito prisiljavat nekoga na nesto.

Pokvaren si do zadnje kosti i oni koji misle slicno ko ti!

 

Svi znamo da je smrtnost od covida tolko mala da je nebitna, ljudi prethodno oboljeli od neke zlocudne bolesti umrli sa covidom = preminuli od covida...

Ovakva situacija se desila dijelom zbog situacije gdje pametniji popusta pa kreteni preuzeli kolo.

 

 

 Znači pametnjaković, kreten, niža inteligencija, pokvaren. A ti si ono viša inteligencija? Pa kako to da niža inteligencija upravlja višom inteligencijom? To je nezabilježen slučaj u ljudskoj povijesti.

 

Svi znamo? Ko zna? Ti? Tko si ti, osim što si neodgojen i polupismen? Znaju li to oni kojima su u ovoj pandemiji umrli roditelji, djeca, braća, prijatelji?

 

 Nakon ovakvog posta:

BlueMax kaže...

Znači odgovorne ljude ćemo nazivati fašistima i nacistima a pičke koje se boje cijepiti su borci za slobodu?

 

 gdje si protivnike neobaveznog covid cjepiva, prozvao "pičkama", prvo bi se trebao poklopiti po ušima, ispričati za rečeno, a tek onda druge prozivati za vrijeđanje.

Sad si samo ispao licemjer ovim kmečanjem kad je tebi netko vratio istom mjerom.

Dakle, isprika ili ostaješ licemjer?

 Pročitaj pet puta ako treba i pokušaj shvatiti kontekst.

Čovjek je uspoređivao ljude koji su se držali epidemioloških mjera i one koji su prijavili neodgovorne pojedince koji su svjesno okolo širili zarazu i smrt nazivao nacistima i nacističkim kolaboratorima.

Nikad u životu nisam prijavio nikoga za ništa (uključujući i ovaj forum) ali apsolutno mogu shvatiti onoga kome je ova pandemija donijela strah i paniku i koji je prijavio neodgovorno ponašanje ljudskog smeća koje je znajući da je zaraženo išlo okolo i zaražavalo druge.

Strah od igle (uz preporuku liječnika) vidim kao jedini suvisli razlog zašto bi se netko odbio cijepiti. 

 

12 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Batista kaže...

 

 Sve to nabrojeno su umanjenice tebi i slicnima zbog zagovaranja oko prisile.

 

 Prisila je i ograničenje brzine u naseljenom mjestu. Nitko sretniji od mene kad znakovi ne bi morali postojati jer su ljudi toliko svjesni i odgovorni pa im znakovi i kazne ne trebaju.

Nigdje nisam ni napisao da sam ja za prisilno cijepljenje.

Ako misliš na ovo - Prisilno cijepiti sve, opća karantena dva tjedna a onda ukidanje svih mjera - to bi možda i upalilo - onda je to samo teoretiziranje kako bi se mogla podići učinkovitost cjepiva, iako mislim da je cjepivo prekasno stiglo na tržište pa čak se ni na taj način bolest ne bi mogla iskorijeniti. Isto ko da napišem da mislim kako bi se zabranom prodaje cigareta smanjio broj umrlih od raka pluća i kardiovaskularnih bolesti. To ne znači da sam ja za zabranu prodaje cigareta. 

 

 

14 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
BlueMax kaže...

 Pročitaj pet puta ako treba i pokušaj shvatiti kontekst.

Čovjek je uspoređivao ljude koji su se držali epidemioloških mjera i one koji su prijavili neodgovorne pojedince koji su svjesno okolo širili zarazu i smrt nazivao nacistima i nacističkim kolaboratorima.

Nikad u životu nisam prijavio nikoga za ništa (uključujući i ovaj forum) ali apsolutno mogu shvatiti onoga kome je ova pandemija donijela strah i paniku i koji je prijavio neodgovorno ponašanje ljudskog smeća koje je znajući da je zaraženo išlo okolo i zaražavalo druge.

Strah od igle (uz preporuku liječnika) vidim kao jedini suvisli razlog zašto bi se netko odbio cijepiti. 

Većina ljudi ima prirodni imunitet. Dokaz tome su ljudi oko tebe danas. Iznimke su najebale valjda po nekoj prirodnoj selekciji. To i svi službeni brojevi pokazuju koji uključuju masu ljudi koji nisu umrli od covida, ali je bilo korisno pribrojiti i njih. Mali Staljini su to iskoristili za zagovaranje Stasi mota kako bi utažiti glad za najogavnijim porivima.

Tragikomično da ti koji si toliko ograničen dociraš drugima da čitaju pet puta.

3 godine
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
silvio3105 kaže...
I šta tu ima bit čudno? Di ima para i moći, nepovjerenje je zagarantirano. Kapitalizam...

 Nemam ništa protiv da Pfizer reklamira i prodaje svoje proizvode kao eliksir mladosti i na tome kapitalistički zarađuje. Ja ih jednostavno neću kupovati i kvit. Problem nastaje kad Pfizer nagovori/potkupi političare da prisilno uvedu obaveznu konzumaciju eliksira mladosti. U protivnom, bit ćete šikanirani, ostat ćete bez posla, a kad se razbolite transportirati ćemo vas stočnim vagonom u kamp za karantenu i reedukaciju. To onda više nije kapitalizam, već tiranija.

Ruhe im Puff
15 godina
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

i tak, idem ja ponovo čitati članak i jebga nigdje ne piše o tome da se itko mora cijepiti (inače tuku, kastriraju, uzimaju taoce, što li?!). napis govori o cjepivu protiv (n)ove pasmine meksičke pive a sve ostalo je oš-neš-bangladeš. jednako se ne govori o ekonomskim aspektima (koliko je država naše love dala iz poreza za to) i kome tata mravojed. koji se onda q postavljate na zadnje noge? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 3
6 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
novo je to da se chipovi prave u 1nm litografskoj tehnici...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
BlueMax kaže...
bruno1026 kaže...
BlueMax kaže...
Batista kaže...
BlueMax kaže...
To bi bio ogroman udar na zdravstveni sustav. Prisilno cijepiti sve, opća karantena dva tjedna a onda ukidanje svih mjera - to bi možda i upalilo.
No dok postoje ljudi koji misle da je igranje s tuđim životima njihovo ljudsko pravo, ništa od toga.

Cijepio bi ja tebe pametnjakovicu i sve tebi slicne! Nevjerojatno kako niza inteligencija misli da moze upravljat, naredivat i naocito prisiljavat nekoga na nesto.

Pokvaren si do zadnje kosti i oni koji misle slicno ko ti!

 

Svi znamo da je smrtnost od covida tolko mala da je nebitna, ljudi prethodno oboljeli od neke zlocudne bolesti umrli sa covidom = preminuli od covida...

Ovakva situacija se desila dijelom zbog situacije gdje pametniji popusta pa kreteni preuzeli kolo.

 

 

 Znači pametnjaković, kreten, niža inteligencija, pokvaren. A ti si ono viša inteligencija? Pa kako to da niža inteligencija upravlja višom inteligencijom? To je nezabilježen slučaj u ljudskoj povijesti.

 

Svi znamo? Ko zna? Ti? Tko si ti, osim što si neodgojen i polupismen? Znaju li to oni kojima su u ovoj pandemiji umrli roditelji, djeca, braća, prijatelji?

 

 Nakon ovakvog posta:

BlueMax kaže...

Znači odgovorne ljude ćemo nazivati fašistima i nacistima a pičke koje se boje cijepiti su borci za slobodu?

 

 gdje si protivnike neobaveznog covid cjepiva, prozvao "pičkama", prvo bi se trebao poklopiti po ušima, ispričati za rečeno, a tek onda druge prozivati za vrijeđanje.

Sad si samo ispao licemjer ovim kmečanjem kad je tebi netko vratio istom mjerom.

Dakle, isprika ili ostaješ licemjer?

 Pročitaj pet puta ako treba i pokušaj shvatiti kontekst.

Čovjek je uspoređivao ljude koji su se držali epidemioloških mjera i one koji su prijavili neodgovorne pojedince koji su svjesno okolo širili zarazu i smrt nazivao nacistima i nacističkim kolaboratorima.

Nikad u životu nisam prijavio nikoga za ništa (uključujući i ovaj forum) ali apsolutno mogu shvatiti onoga kome je ova pandemija donijela strah i paniku i koji je prijavio neodgovorno ponašanje ljudskog smeća koje je znajući da je zaraženo išlo okolo i zaražavalo druge.

Strah od igle (uz preporuku liječnika) vidim kao jedini suvisli razlog zašto bi se netko odbio cijepiti. 

 

Budi čovjek i stani iza svojih riječi, ne izmotavaj se oko konteksta, skačeš na tuđe vrijeđanje, a svoje vrijeđanje opravdavaš kontekstom, pa je kao to u redu.

Skratimo priču, ja nisam i neću biti cijepljen. Jesam li ja pička?

16 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
BlueMax kaže...
 Prisilno cijepiti sve, opća karantena dva tjedna a onda ukidanje svih mjera - to bi možda i upalilo 

Ovo niti je provedivo, niti ne funkcionira u praksi. Postoje imunokompromitirani pacijenti koji mogu biti zarazni tjednima, pa i mjesecima... 
No svejedno bi mnogi mali mikrofašisti ciktali od sreće da se to pokuša...

3 godine
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Ajar kaže...

i tak, idem ja ponovo čitati članak i jebga nigdje ne piše o tome da se itko mora cijepiti (inače tuku, kastriraju, uzimaju taoce, što li?!). napis govori o cjepivu protiv (n)ove pasmine meksičke pive a sve ostalo je oš-neš-bangladeš. jednako se ne govori o ekonomskim aspektima (koliko je država naše love dala iz poreza za to) i kome tata mravojed. koji se onda q postavljate na zadnje noge? 

 Članak predstavlja cjepiva u univerzalno pozitivnom svjetlu. Sve je sigurno i efikasno, učinci su blagotvorni i dugoročni, sve je testirano, čak i ako testova nije bilo. To više podsjeća na marketing, nego na znanost. Svima je već poznato da cjepiva nisu ni izbliza učinkovita koliko se to u početku navodilo, ne pružaju imunitet, ne spriječavaju infekciju, a postoji i veliki broj indicija da su nuspojave daleko češće i opasnije nego što to marketinške statistike prikazuju.

 

Naravno, marketing je sam po sebi legalan, pa čak i potreban, ali iskustvo iz proteklih godinu dana nam govori da političari takav marketing često vole uzimati zdravo za gotovo i proglasiti ga Znanošću. Na osnovu toga onda kreiraju i provode beskorisne, pa čak i štetne javnozdravstvene politike, trošeći pri tome ogromne količine ograničenih resursa. Dobar primjer su COVID potvrde, na čije su uvođenje i kontroliranje utrošene milijarde, da bi se na kraju ustanovilo kako cjepiva uopće nisu bila ni predviđena da spriječavaju transmisiju virusa, te da su sve tvrdnje u tom smislu bile wishful thinking odnosno - marketing.

Ruhe im Puff
5 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi

@Zaporozac
Kako uspijevas otvorit forum? Koristis li VPN ili neki drugi nacin zaobilazenja The Great Firewalla?
Cisto sumnjam da je ovaj forum na listi dozvoljenih stranica u Kini. Morat cu te reportat CCP-u, a znamo kako kod njih takvi zavrse. 

73 DE 9A3BGG
16 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Ajar kaže...

i tak, idem ja ponovo čitati članak i jebga nigdje ne piše o tome da se itko mora cijepiti (inače tuku, kastriraju, uzimaju taoce, što li?!). napis govori o cjepivu protiv (n)ove pasmine meksičke pive a sve ostalo je oš-neš-bangladeš. jednako se ne govori o ekonomskim aspektima (koliko je država naše love dala iz poreza za to) i kome tata mravojed. koji se onda q postavljate na zadnje noge? 

 kratkog si pamćenja... krajem prošle godine je bila opcija ili svaka sva dana čačkati nos i gubiti vrijeme i novac čekajući ispred ljekarne, riskirati da popušiš virus u redu ili se cijepiti. 
Razina medijskog pristiska je bila nepodnošljiva u to vrijeme... drugim riječima, mnoge su najebali da se cijepe premda nisu bili u rizičnoj kategoriji, ili čak su preboljeli.

 

 

 

 

14 godina
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

Preblio, cjepljen dva puta pa sam svjedno morao na testiranje kako bi mogao obaviti spirometriju, i obavio testiranje. Da mi je to testiranje največi problem u životu bilo bi super.

Kamo sreće da je cjepiva bilo ranije, moguće bi mi stari i danas bio živ a ja se nebi patio sa dobivenom astmom i pumpicama zadnjih par godina. 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
bruno1026 kaže...

 

 

Budi čovjek i stani iza svojih riječi, ne izmotavaj se oko konteksta, skačeš na tuđe vrijeđanje, a svoje vrijeđanje opravdavaš kontekstom, pa je kao to u redu.

Skratimo priču, ja nisam i neću biti cijepljen. Jesam li ja pička?

 Da odmah povučemo crtu između dvije stvari.

 

Prisilno cijepljenje. Osobno nisam za prisilno cijepljenje i to je jasno valjda iz svakog mog posta vezanog uz ovu temu, a na ovom forumu je takvih bilo koliko hoćeš. Ako ti se da tražiti, samo izvoli. Prisilno cijepljenje sam spomenuo kao jedan od načina na koji se moglo doći do veće učinkovitosti cijepljenja, da se u startu krenulo s tim. To je izvučeno iz konteksta i nije moj stav. Kao da kažem kako bi se smrtnost u prometu smanjila da svakog alkoholičara strpamo u zatvor. Bi li se smanjila? Bi. Jesam li ja za to da se smanji smrtnost u prometu? Da. Jesam li za to da se alkoholičare trpa u zatvore? Ne. Ako to ne možeš shvatiti onda dolazimo do sljedeće stavke.

 

Jesi li ti pička zato što se nisi cijepio niti se namjeravaš? Ne nužno. Strah od igle je samo jedan od mogućih razloga zašto se netko ne želi cijepiti. Ja taj strah nemam no mogu razumijeti da ga netko ima. Poznajem neke ljude koji nisu pičke a opet se ne žele cijepiti. Njihovi su razlozi različiti. Od prirodne gluposti, neukosti, povodljivosti... biraj. Najzanimljivije u svemu mi je to što je pojedinac gluplji i neobrazovaniji to se više pravi pametan.

14 godina
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

Prisilno cijepljenje...stajali u dvorištu,nas par tisuća i iz vedra neba idemo kolona jedan iza drugoga, i podignite rukav iznad ramena....sve je bilo gotovo za pola sata, nas par tisuća. Vojarna Jasterbarsko 1993. vojni rok.

Nitko nije ni pitao koji koktel cjepiva dobivamo i protiv čega.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2022 14:24 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
BroccDaRock kaže...

 Problem nastaje kad Pfizer nagovori/potkupi političare da prisilno uvedu obaveznu konzumaciju eliksira mladosti. U protivnom, bit ćete šikanirani, ostat ćete bez posla/

 Supruga mi radi u firmi koja zaposljava +300 ljudi... prosle godine su popisivali tko je sve cijepit a tko nije. Svakakvih prica je bilo no srecom sve je ostalo na istima. Problem je sto radnici iz te firme i inace bjeze na bilo koji drugi posao kada ga nađu a necijepiti je bilo skoro 50% pa je gazda skuzio da ce jednostavno morati zatvoriti firmu ako bilo sta pokusa...

Aldo kaže...

Razina medijskog pristiska je bila nepodnošljiva u to vrijeme...

 Dnecnik nove tv, prilog o pocetku cijepljenja djece. Mala 12-15 godina vergla u kameru da se dosla cjepiti da zastiti baku, mamu itd... Koliko novinarska profesija moze ici nisko do tada nisam shvacao, jedno 10 dana su nas sa djecom u cekaonicama, novinari i politika preodgajali kako se treba cijepiti. Kasnije je to malo popustilo jer usprkos medijskoj navali odaziv je bio ipak i na srecu vrlo zanemariv u odnosu na broj djece u RH.

 

Kako god... Paul Joseph Goebbels ako postoji zagrobni zivot spremno ceka novinare nove tv a i ostale koji su zdusno radili na toj operaciji, da im ponosno dodjeli Kriegsverdienstkreuz.

12 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Aldo kaže...
BlueMax kaže...
 Prisilno cijepiti sve, opća karantena dva tjedna a onda ukidanje svih mjera - to bi možda i upalilo 

Ovo niti je provedivo, niti ne funkcionira u praksi. Postoje imunokompromitirani pacijenti koji mogu biti zarazni tjednima, pa i mjesecima... 
No svejedno bi mnogi mali mikrofašisti ciktali od sreće da se to pokuša...

 Govorim o periodu kad je cjepivo došlo na tržište i kad je aktualni soj bilo i prevencija zaraze (kratko ano ne i nimalo vremena). Promašuješ bit rečenice koju citiraš. Je li bolje dva tjedna opća karantena ili 2 godine onakav oblik kakav smo imali?

Opet se nabacuješ terminom "fašisti" bez da shvaćaš kako oni koji su zagovarali strože mjere nisu to činili zbog samih mjera nego upravo obrnuto, da ih se što prije riješimo.

 

I da, cjepiva i karantena upravo funkcioniraju tako. Bit je cijepiti što više ljudi i spriječiti međusobne kontakte. Što u bržem vremenu to napraviš to je učinkovitije. Tu i tamo netko će se zaraziti ali pandemija će se zaustaviti (podrazumijevam cjepivo koje je učinkovito protiv zaraze, ovo što smo mi imali baš i nije). Niti jedno cjepivo nikad nije bilo 100% učinkovito. U nekim slučajevima se "ne primi" i čovjek nema nikakvu zaštitu ali zaštićena je velika većina ljudi oko njega pa je uvelike smanjena mogućnost da dođe u doticaj s virusom.

 

 

 

15 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
forumaš kaže...

Preblio, cjepljen dva puta pa sam svjedno morao na testiranje kako bi mogao obaviti spirometriju, i obavio testiranje. Da mi je to testiranje največi problem u životu bilo bi super.

Kamo sreće da je cjepiva bilo ranije, moguće bi mi stari i danas bio živ a ja se nebi patio sa dobivenom astmom i pumpicama zadnjih par godina. 

 

 Žao mi je što si to prošao. Tvoje tijelo je tako reagiralo jel to znači da se svi moraju cijepit ako je tebi tako? Netko strada od ubadala netko od gripe na tebi je da biraš.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
online
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
dery kaže...

 Žao mi je što si to prošao. Tvoje tijelo je tako reagiralo jel to znači da se svi moraju cijepit ako je tebi tako? Netko strada od ubadala netko od gripe na tebi je da biraš.

Poanta cijepljenja i jest da se cijepi većina i da se time smanji mogućnost većih posljedica.

I ne, nije uvijek na pojedincu da bira.

14 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
dery kaže...
forumaš kaže...

Preblio, cjepljen dva puta pa sam svjedno morao na testiranje kako bi mogao obaviti spirometriju, i obavio testiranje. Da mi je to testiranje največi problem u životu bilo bi super.

Kamo sreće da je cjepiva bilo ranije, moguće bi mi stari i danas bio živ a ja se nebi patio sa dobivenom astmom i pumpicama zadnjih par godina. 

 

 Žao mi je što si to prošao. Tvoje tijelo je tako reagiralo jel to znači da se svi moraju cijepit ako je tebi tako? Netko strada od ubadala netko od gripe na tebi je da biraš.

 Upće me ne zanima tko će se cijepiti. Poanta je da postoji relativno djelotvorno sredstvo, svima dostupno i da se nakon toga trebalo ukinuti sve mjere, pa makar se urušio zdravstveni sustav i ljudi čekali mjesec dana na red za sprovode. Jednostavno smo nedojeban narod.

15 godina
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

Ovo cijepivo nema nikakvu učinkovitost glede potrebe učestalosti bosteriranja. Cdc, prizvođaci cjepiva su priznali da je prirodni imunitet jači od cijepiva i studije su pokazale kako ubadalo smanjuje prirodnu otpornost na daljnju zarazu. Poanta je biraj šta voliš.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2022 15:29 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

Imamo cjepivo za omikron, kad dolazi za megatron?

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
dery kaže...

Ovo cijepivo nema nikakvu učinkovitost glede potrebe učestalosti bosteriranja. Cdc, prizvođaci cjepiva su priznali da je prirodni imunitet jači od cijepiva i studije su pokazale kako ubadalo smanjuje prirodnu otpornost na daljnju zarazu. Poanta je biraj šta voliš.

 Evo ga, poziva se na CDC 

 

Jel to OVAJ CDC?

 

Jesu li oni netko kome treba vjerovati? Ako jesu, zašto im ne vjeruješ? Ako nisu, zašto nam serviraš laži?

 

Jel može link na tu studiju koja je pokazala da cjepivo smanjuje otpornost na zarazu?

 

Točno je da je prirodni imunitet jači od onog dobivenog cjepivom. Samo mi kao vrsta imunitet protiv ovog virusa nemamo. Imamo imunološki odgovor koji je različit od pojedinca do pojedinca. Kod zdravog čovjeka imunitet se razvija po principu - što teži oblik bolesti to jači i trajniji imunitet ostaje. Cijepljene osobe uglavnom razvijaju slabiji oblik bolesti pa je slabiji i imunitet koji im nakon preboljenja ostaje. Zvuči stvarno kao argument protiv cijepljenja, ako si spreman dobiti teži oblik bolesti.

Netko je spomenuo male boginje u Jugoslaviji. Imunitet koji se dobiva cijepljenjem protiv malih boginja traje 3+ godine. Za imunitet stečen preboljenjem smatra se da je doživotan. Pa ako opet zavlada epidemija malih boginja, a mogla bi kakvih debila se nakotilo na planeti, onima koji šire ovakve gluposti preporučujem da se ne cijepe nego zaraze jer će steći bolji imunitet.

2 godine
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
JTAG kaže...

@Zaporozac
Cdc, prizvođaci cjepiva su priznali da je prirodni imunitet jači od cijepiva i studije su pokazale kako ubadalo smanjuje prirodnu otpornost na daljnju zarazu. Ja jesam nepismeni idiot, ali pitam te ?
Cisto sumnjam da je ovaj forum na listi dozvoljenih stranica u Kini. Morat cu te reportat CCP-u, a znamo kako kod njih takvi zavrse. 

 Nije CIIIIIjepivo već cjepivo, bez slova "i"..s kim ja raspravljam

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2022 16:03 (Zaporožac).
2 godine
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Hazzard From da Hood kaže...

Imamo cjepivo za omikron, kad dolazi za megatron?

 

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
16 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
BlueMax kaže...
 Niti jedno cjepivo nikad nije bilo 100% učinkovito. U nekim slučajevima se "ne primi" i čovjek nema nikakvu zaštitu ali zaštićena je velika većina ljudi oko njega pa je uvelike smanjena mogućnost da dođe u doticaj s virusom.

 Ovo je totalno kontradiktorna recenica i tvrdnja.

 

Znamo/predpostavljamo da cjepivo stiti cjepljenu osobu od tezeg oblika bolesti i jedino te osobe mogu biti "velika vecina" koja je zasticena u smislu da nece otegnit papke...

Znamo da cijepljeni i dalje mogu siriti virus, dakle mogucnost doticaja zdrave osobe sa virusom i dalje je iskljucivo boravak sa zarazenim osobama bile cijepite ili ne.

 

U obitelji prvo nam je najstarija kcer dobila coronu, jedan od ona prva 2 soja. Bila u kucnoj karanteni, 9-ti dan negativan pcr test i nazad na posao. Bolovala realno 3-4 dana, kuhala ruckove doma, kupatilo koristila isto koje i mi itd... uglavnom mi svi ostali ukucani se ponasali kao da ima upalu zuba, tjesili je. Niko od nas nije dobio coronu od nje.

 

Skoro godinu dana kasnije najmladja kcer dobila coronu, mislim da je onda delta bila, nije isla u skolu 5 dana, bolovala realno 2-3 dana i uzivala doma bez skole. Nase ponasanje isto, nikakava ukucanska izolacija. Niko od nas nije dobio coronu od nje.

 

Ljeto ove godine, skolski praznici i supruga dobije coronu, bolovala realno 4-5 dana i samo jednu noc sam zbrisao iz bracnog kreveta jer mi islo na zivce ispuhivanje nosa, probudi me... ali nakon 4-5 dana i sin je bio pozitivan pa kako je supruga izasla iz karantene on je bio na pola odrađene i on je realno bolovao 4-5 dana. Znaci opet nikakva ukucanska izolacija. Dvije kceri koje su preboljele i ja nismo od njih dobili coronu.

 

I sad zakljucno ja jedini jos nisam imao coronu a nema s kim nisam bio u virusnom okruzenju i sta bi cjepivo za mene u mojem slucaju promjenilo ? Svi smo ne cijepiti i od prve dvije kceri niko nije pokupio coronu ?!? Pa kako ? Da su se poslje obje kceri supruga i sin cjepili ja bih imao jednake sanse pokupiti coronu od njih samo bi mozda oni jos brze prebolili bolest. Nema magicnog spasenja cjepivom od mogucnosti doticaja sa virusom!

 

Spasenje moze biti jedino ako ste osoba sa zdrastvenim problemima druge prirode, pa bi covid mogao izazvati komplikacije i slozio bih se da se takve osobe mogu cijepiti ako zele i ako misle i ako zdrastvena struka ima dokazane obrasce da cijepljenjem takve osobe izbjegavaju fatalni ishod u slucaju dobivanja covida.

 

Na drugu stranu sto ljudi ne znaju svoje stvarno zdrastveno stanje pa racunaju da su zdravi ko dren! To je nebriga o sebi... tu nema spasenja.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice