Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godinu da

poruka: 157
|
čitano: 40.867
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godinu da".
16 godina
odjavljen
offline
Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godinu da

Nazalost, ljudi koji nisu imali prilike raditi za neke normalne novce bilo kakvu nadprosjecnu placu smatraju dobrom i misle da sa 2 tisuce eura mozes jako puno.

Frend u slavoniji je upravo dobio sistemaski posao za nekih 6000 kn mjesecno s time da su mu rekli u 10. mjesecu podici jos 500 kn gore. Toliko je uzbudjen da je u 2-satnom razgovoru doslovce 15 puta rekao "6 i pol komada buraz!!!". Kaze da sad definitivno vise ne razmislja o odlasku vanka jer je to placa sa kojom moze sve sto je zamislio.

Meni je super kad su ljudi skromni (sebe ne smatram skromnim, nazalost) ali u nekim slucajevima nije u pitanju skromnost nego to da ljudu ne znaju koliko kosta lagodan zivot.

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Gadgeti kaže...

Kod mene lik koji ima 52 godine, prije 5 godina je zavrsio tecaj za PHP i Web Design (samo Wordpress zna) ima placu oko 5100€ (netto) mjesecno :D O Irskoj pricamo...

 5k netto za Wordpress developera?

 

Može ime firme na pvt? Taman pripremio CV 

4 godine
protjeran
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin

otprilike je parsto eura, svakako nije za zanemairiti.

a i nisam u hrvatskoj nego 5 godina u irskoj i sad eto u njemackoj, di pricamo u brutu, jer kao sto rekoh, neto ovisi o milijardu stvari.

btw 1 i 6 porezni razred ce te odrapiti da ce ti vilica ispast, tako da ih uopce ne treba koristit u ovom kontekstu.

 

dakle, tvoja poanta je? da je vani lose, skup smjestaj, spavamo sa 10 pakistanaca u kucu, nemamo za prijevoz, da se slabo placa i da je amazon izrabljivacka firma ili seciranje bruto/neto i poreznih klasa?

 Netočno, porezni razred 1 je "default" i neće te odrapiti (otprilike kao i 2 i 4). Odrapit će te 5 i 6. 5 ako supruga zarađuje bolje od tebe, a 6 ako radiš više poslova. Poenta je da ljudi kod nas u većem postotku imaju kuće i vikendice u vlasništvu nego u Njemačkoj. Neki dobro zarađuju od tih dodatnih stvari uz mali ili nikakav porez. Ukoliko dođe do krize u Njemačkoj prvi lete koji su zadnji došli, a to što si stranac također nije neki veliki plus. Ne znam jel ti spavaš s Pakistancima, to ovisi o tvojim preferencama ne bih ulazio u to. Sve u svemu vani je zarada bolja jasno ali ipak treba porediti neto zarade i treba znati da ima zemalja gdje je zarada niža ili slična Hrvatskoj pa ni u približnom broju masovno ne odlaze idealizirajući razne Irske i Njemačke dok se istovremeno "poseru" na svoju zemlju kao kod nas. A slična je nepravda kao i kod nas.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
bugovac222 kaže...

Odrapit će te 5 i 6. 5 ako supruga zarađuje bolje od tebe

 

Ajmo ne prostaciti, molit cu lijepo. Ovdje su fina gospoda i nema potrebe da komuniciramo kao kakvi barbari

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin

Jedni govore jedno drugi govore drugo....

Evo ja sam spreman otići u Irsku za >=3500€ neto AKO mi nakon troškova života (stan, rezije, hrana, zdravstveno) ostane 1500€ (za robu, auto, putovanja..) je li to moguće ?

 

Od 2014 god radim u firmi (prve 2 god praksa uz faks satnica 20kn), i sad 3 godine i 2 mjeseca za stalno, pocetna placa bila malo ispod 5 sad malo ispod 9tkn. PHP dev sam i imam jednog covjeka ispod sebe u odjelu te vodim projekte vezane za moj odjel (radi se o programirajnu rest API-a, spajanja na servise, dopunjavanje dokumentacija, briga o korisnicima tj. odgovaranje na mailove itd) E sad sto bi vi na mom mjestu napravili :)

16 godina
odjavljen
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
qwertYxoZ kaže...

Jedni govore jedno drugi govore drugo....

Evo ja sam spreman otići u Irsku za >=3500€ neto AKO mi nakon troškova života (stan, rezije, hrana, zdravstveno) ostane 1500€ (za robu, auto, putovanja..) je li to moguće ?

 

Bolje firme ce ti same platiti zdravstveno. Za stan racunaj 1200+ eura. Sve ostalo kao u HR. Pa se sracunaj...

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godinu da

Čitam i ne vjerujem.

 

Jedan kaže da lik s 52 počeo programirat i odmah dobio posao. Drugi završio tečajčić i opa odmah posao, treći počeo malo čačkat po programiranju i eto posla...

 

Ja sam se POLOMIO učeći i programirajući nekoliko godina. Praktički gdje god sam se javio NITKO se nije niti udostjio poslati odbijenicu! Naravno javljao sam se na junior pozicije. A tamo gdje me se netko ćak i udostojio pozvat na testiranje i razgovor (valjda iz sažaljenja) sam rasturio testiranja i rauzgovore da bi me se onda mjesecima zajebavalo sa "testnim" pojektima koje treba napraviti, pa napravim, pa ajd malo doradi, pa ajd još malo (a sve funkcionira savršeno)... ZA JUNIORA!!!! Naravno dobio sam kiflu.

 

Ja valjda živim u nekoj drugoj dimenziji. Nemam drugo objašnjenje za vaše postove ovdje. 

Moj PC  
11 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Friday kaže...
qwertYxoZ kaže...

Jedni govore jedno drugi govore drugo....

Evo ja sam spreman otići u Irsku za >=3500€ neto AKO mi nakon troškova života (stan, rezije, hrana, zdravstveno) ostane 1500€ (za robu, auto, putovanja..) je li to moguće ?

 

Bolje firme ce ti same platiti zdravstveno. Za stan racunaj 1200+ eura. Sve ostalo kao u HR. Pa se sracunaj...

 Znaci po racunici mi ostane nesto malo vise od 1500€ na 3500€ neto placu.. E sad ako je tako kako kazete ne bi mi trebao nikakav problem naci firmu koja ce mi placati tu mjesecnu placu sa dobrim uvjetima bez stresa ? Preko cega gledate poslove u irskoj, neki web, agencija koja radi recruiting... imate preporuke ?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Azmo kaže...

 

Ja valjda živim u nekoj drugoj dimenziji. Nemam drugo objašnjenje za vaše postove ovdje. 

 

Ne znam za druge ali ja lazem cijelo vrijeme

 

qwertYxoZ kaže...

 Znaci po racunici mi ostane nesto malo vise od 1500€ na 3500€ neto placu.. E sad ako je tako kako kazete ne bi mi trebao nikakav problem naci firmu koja ce mi placati tu mjesecnu placu sa dobrim uvjetima bez stresa ? Preko cega gledate poslove u irskoj, neki web, agencija koja radi recruiting... imate preporuke ?

 

monster.ie, irishjobs.ie

Za pocetak...

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Azmo kaže...

Čitam i ne vjerujem.

 

Jedan kaže da lik s 52 počeo programirat i odmah dobio posao. Drugi završio tečajčić i opa odmah posao, treći počeo malo čačkat po programiranju i eto posla...

 

Ja sam se POLOMIO učeći i programirajući nekoliko godina. Praktički gdje god sam se javio NITKO se nije niti udostjio poslati odbijenicu! Naravno javljao sam se na junior pozicije. A tamo gdje me se netko ćak i udostojio pozvat na testiranje i razgovor (valjda iz sažaljenja) sam rasturio testiranja i rauzgovore da bi me se onda mjesecima zajebavalo sa "testnim" pojektima koje treba napraviti, pa napravim, pa ajd malo doradi, pa ajd još malo (a sve funkcionira savršeno)... ZA JUNIORA!!!! Naravno dobio sam kiflu.

 

Ja valjda živim u nekoj drugoj dimenziji. Nemam drugo objašnjenje za vaše postove ovdje. 

 Mozda ne znas gdje traziti posao, kakav posao traziti itd. I vani ima slabo placenih poslova i losih firmi. Evo ovdje u Londonu mozes naci IT analyst/support posao za £40.000-£50.000 godisnje (£2500/£3000 neto). Isto tako imas junior i programerske poslove za £20.000-£30.000. 

Osim ako nije neka velika firma gdje mozes napredovati i mlad si, izbjegavati te jeftine poslove. 

Ali izgleda da Irske kolege imaju malo bolje place za te low entry poslove.

Inace zanimljivo je kako se Bugovci brzo zakopali ovaj clanak na dno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2019 12:58 (O_O_O).
10 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin

Dupli post. brisanje molim

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2019 13:18 (Azmo).
7 godina
protjeran
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Azmo kaže...
Friday kaže...
Azmo kaže...

 

Ja valjda živim u nekoj drugoj dimenziji. Nemam drugo objašnjenje za vaše postove ovdje. 

 

Ne znam za druge ali ja lazem cijelo vrijeme

  

 

Znam ja da ti ne lažeš. Znam za tebe i tvoj odlazak u Irsku i onaj post kak si otišao. Zato neam potreba za sarkazmom. Ja samo govorim svoje (frustrirajuće i tužno) iskustvo u RH jer jednostavno ne vidim svu tu tzv potražnju za programerima o kojoj se prića. Svi prićaju kak se programeri šaltaju, za njih nema problema. Po prićanju ispada da maltene trebaš znat samo upalit komp i svi padaju na koljena pred tobom i odmah 5-10k EURA je tu. Ponavljam, ja sam se polomio oko svega toga i ništa.  

 Evo ti nesto lagano.

https://www.irishjobs.ie/Jobs/IT-Administrator-8380514.aspx

12 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Sto sam ja zakljucio,u Irskoj je vrime ko odi kod mene u Splitu,ekipa oko tebe sve Hrvati i to prijatelji iz skolskih dana,prosjecna placa 5000€,13 placa zagarantirana,mos doc na posal u 12 i zaboravih,do posla se voziš u Porsche Panameri!

Ja mislija da je meni i mojoj familiji dobro,imam stan,auto od firme mjesecna primanja skupa debelo prelazi 25-30K kn ali kad odemu u ovu i u temu "kako samo dobio.." padnem u depru...




Ma kujac padnem u depru...nije u šoldima sve 😂
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Friday kaže...
Azmo kaže...

 

Ja valjda živim u nekoj drugoj dimenziji. Nemam drugo objašnjenje za vaše postove ovdje. 

 

Ne znam za druge ali ja lazem cijelo vrijeme

 Znam ja da ti ne lažeš. Znam za tebe i tvoj odlazak u Irsku i onaj post kak si otišao. Zato neam potreba za sarkazmom. Ja samo govorim svoje (frustrirajuće i tužno) iskustvo u RH jer jednostavno ne vidim svu tu tzv potražnju za programerima o kojoj se prića. Svi prićaju kak se programeri šaltaju, za njih nema problema. Po prićanju ispada da maltene trebaš znat samo upalit komp i svi padaju na koljena pred tobom i odmah 5-10k EURA je tu. Ponavljam, ja sam se polomio oko svega toga i ništa.  

6 godina
protjeran
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Friday kaže...

 

.........puno ljudi nije odselilo iskljucivo radi novaca nego i zato sto im je muka od situacije u HR

 bolit će tebe dupence kada te u nekom ćošku stisnu dva obdarena Sirijca ..

molit ćeš za posao u lijepoj našoj kada procvjetamo...ali mi vas pobjegulje, tada nećemo primiti nazad

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
online
Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godinu da

Moj kum je ljetos odselio u Švedsku. Isto je programer, radio je u Zagrebu za plaću od 12000kn. U Švedskoj mu je plaća 3500€, mogućnost rada od kuće po želji, klizno radno vrijeme, prekovremeni sati su kao čudovište iz Loch Nessa, svi pričaju o njima ali ih nitko nikada nije vidio. On je prezadovoljan. Na razgovoru za posao predložio je plaću od 3000€, no oni su mu kao motivaciju i u znak dobre volje dali 500€ više. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2019 13:47 (Vandit).
 
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Anđeo bez falinge kaže...

 bolit će tebe dupence kada te u nekom ćošku stisnu dva obdarena Sirijca ..

 

 

Mozda u njemackoj, ovdje ne...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin

Malo previše generalizirašgkelekov .

 

A šta ako živiš blizu posla i za stan plaćaš 500 eura krede pa ti auto praktički i ne treba? Možemo i tako. I zašto baš kuću gledaš? Gledaj stan onda, režije su oko 600ak kuna. Ako ćemo tako.

Ja da imam 2000 eura neto plaću i trenutni stan (kredit) i trenutni auto i da živim sam, da, živio bi kao bubreg u loju.

 

I zašto ako je svima tako super vani dolaze u Hrv kod zubara, automehaničara i šta ja znam što još popravljaju? Nemoj mi govoriti o uštedi, to je škrtost. Imaš 5000 eura mjesečno pa ti odjednom problem dati 500€ za zubara.

Ima posla i u Hrv, ne toliko puno, ali malo malo izlaze oglasi gdje se traže ljudi. Problem je što ljudi sada čuju da za 1500 evrića vani mogu čistiti podove i šta ja znam, a ovdje ne žele raditi za 7000kn neki uredski posao.

 

Ali slažem se da ima previše nameta i glupe birokracije koja voli sve ugnjetavati.

 

P.S. i vani su ogromni porezi na velike plaće, nije to samo u Hrv tako.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
5 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Azmo kaže...

 Znam ja da ti ne lažeš. Znam za tebe i tvoj odlazak u Irsku i onaj post kak si otišao. Zato neam potreba za sarkazmom. Ja samo govorim svoje (frustrirajuće i tužno) iskustvo u RH jer jednostavno ne vidim svu tu tzv potražnju za programerima o kojoj se prića. Svi prićaju kak se programeri šaltaju, za njih nema problema. Po prićanju ispada da maltene trebaš znat samo upalit komp i svi padaju na koljena pred tobom i odmah 5-10k EURA je tu. Ponavljam, ja sam se polomio oko svega toga i ništa.  

 Ne znam kojim programskim "jezikom" baratas, ali generalno kod nas je jako mala potraznja za juniorima. Nasa drzava je IT-u zla maceha. Zato lijepo potrazis posao negdje vani. Mislim, ako se zelis baviti time. Ovdje samo gubis vrijeme cekajuci. Eto sada i ove nove porezne "reforme" sa onima do 25 i 30 godina. Za istu placu ce prije primiti nekoga mladjega na mjesto juniora, jer mu vise para ostane.

6 godina
online
Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godinu da

Ne treba gledati toliko visinu plaće koliko kupovnu moć, a po tome parametru Hrvatska je na dnu ljestvice u EU. U odnosu na standard troškovi i cijene svega su jednostavno prevelike. Godinama sam mislio da će mi plaća od 5k kuna koju trenutno imam biti sasvim dovoljna za normalan život. No sada vidim da su moja maštanja bila iluzorna. 

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Friday kaže...

 

Vidi, ja stvarno ne znam u kakvoj si ti firmi bio i sta si radio ali moje iskustvo je totalno suprotno od tvog. Evo skoro 4 godine, 4 razlicite firme i mogu ti reci da prekovremeni gotovo spadaju u znanstvenu fantastiku. U prvoj firmi koja je stvarno bila drlog sam isao jednu subotu odraditi jer sam htio za jednog klijenta nesto dovrsiti. Project managerica je isla pitati direktora da li smijem doci. On je odobrio uz napomenu da mi je to 50% vise placeno.

Istini za volju - imam frenda koji je u firmi od jutra do veceri. Covjek jebeno obozava svoj posao. Sad kad su mu zena i klinci bili u HR preko ljeta on je vikende provodio u firmi.

Radno vrijeme je 7 i pol sati. Sat vremena je pauza za rucak (BAREM sat vremena), ide se na pus-pauze (oni koji puse) a ostatak dana se presjeca igranjem stolnog nogometa/tenisa. Dakle susta suprotnost od toga sto si ti dozivio. Cak i to da se dolazi na posao u 8 ujutro. Ima onih kojima pase tako rano ali velika vecina radi od pola 9 na dalje. Ja znam u 10 doci na posao, neki i u pola 11.

 

Onda mora da sam ja uletio u neku malo drugačiju firmu. Opet, ja sam tamo bio samo tjedan dana u posjetu firmi i možda sam stekao krivi dojam ali tako je bilo kad sam ja bio tamo.

6 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Friday kaže...

Za pocetak...

 Friday, vidim da si duže vremena u Irskoj pa me zanima, kod ove firme što sam pričao, prvo su mi bili ponudili da se preselim tamo za 2500 eura mjesečno plaću (minus porez). U gaming industriji. Ja nisam otišao zbog drugih razloga. Da li bi ta plaća bila dovoljna za išta da sam prihvatio?

15 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
GhostLoveScore kaže...
Friday kaže...

Za pocetak...

 Friday, vidim da si duže vremena u Irskoj pa me zanima, kod ove firme što sam pričao, prvo su mi bili ponudili da se preselim tamo za 2500 eura mjesečno plaću (minus porez). U gaming industriji. Ja nisam otišao zbog drugih razloga. Da li bi ta plaća bila dovoljna za išta da sam prihvatio?

 I ja sam u gaming industriji, zanima me ako nije tajna kakvog iskustva imaš i za koju poziciju si dobio tu ponudu? Žalosno je što se malo više iskorištava ljude u toj industriji posvuda a posao je jednako zahtjevan ako ne i više od drugih programskih poslova.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
6 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
markoal kaže...
GhostLoveScore kaže...
Friday kaže...

Za pocetak...

 Friday, vidim da si duže vremena u Irskoj pa me zanima, kod ove firme što sam pričao, prvo su mi bili ponudili da se preselim tamo za 2500 eura mjesečno plaću (minus porez). U gaming industriji. Ja nisam otišao zbog drugih razloga. Da li bi ta plaća bila dovoljna za išta da sam prihvatio?

 I ja sam u gaming industriji, zanima me ako nije tajna kakvog iskustva imaš i za koju poziciju si dobio tu ponudu? Žalosno je što se malo više iskorištava ljude u toj industriji posvuda a posao je jednako zahtjevan ako ne i više od drugih programskih poslova.

 Tada nisam imao službenog iskustva nego sam imao svoj portfolio koji sam oko 10 godina gradio u svoje slobodno vrijeme, i radio sam za njih honorarno nešto poslova prije nego što sam dobio ugovor.  Pozicija 3d artist.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2019 14:59 (GhostLoveScore).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin

2500e bruto? imho to je mala placa za Irsku za developera. 

U kojem gradu? Junior pozicija?

 

 

http://www.rabbits-clan.com
6 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Andeo kaže...

2500e bruto? imho to je mala placa za Irsku za developera. 

U kojem gradu? Junior pozicija?

 

 

Bruto da, za 3d modelara. Ne bih sad htio grad napisati, jedan od manjih. Nisam siguran da li je junior ili ne, ako su mislili na junior poziciju nisu to jasno rekli.

16 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Pero Dinamit kaže...

Malo previše generalizirašgkelekov .

 

A šta ako živiš blizu posla i za stan plaćaš 500 eura krede pa ti auto praktički i ne treba? Možemo i tako. I zašto baš kuću gledaš? Gledaj stan onda, režije su oko 600ak kuna. Ako ćemo tako.

Ja da imam 2000 eura neto plaću i trenutni stan (kredit) i trenutni auto i da živim sam, da, živio bi kao bubreg u loju.

 

I zašto ako je svima tako super vani dolaze u Hrv kod zubara, automehaničara i šta ja znam što još popravljaju? Nemoj mi govoriti o uštedi, to je škrtost. Imaš 5000 eura mjesečno pa ti odjednom problem dati 500€ za zubara.

Ima posla i u Hrv, ne toliko puno, ali malo malo izlaze oglasi gdje se traže ljudi. Problem je što ljudi sada čuju da za 1500 evrića vani mogu čistiti podove i šta ja znam, a ovdje ne žele raditi za 7000kn neki uredski posao.

 

Ali slažem se da ima previše nameta i glupe birokracije koja voli sve ugnjetavati.

 

P.S. i vani su ogromni porezi na velike plaće, nije to samo u Hrv tako.

Ja sam samo odgovorio direktno na sve nebuloze koje je ZovemseZoranidolazimizRijeke napisao.On je definirao da možeš imat kuću sa bazenom, dobar auto i još ti ostane za putovan na Maldive.


Generalno nema boga da u ovoj državi živiš sa 2k EUR kao "bubreg u loju". Ma da i sam živio.
Idi sad kupi identični stan koji si kupio npar u ZG pa reći koliki ti bude kredit sad? I od kuda ti troškovi za stan od 600kn? Pa internet ti je 150kn samo, sad će samo smeće biti barem 120kn, a gdje je plin i struja, HRT, mobitel... Ispod 1000kn nema šanse (osim ako ljeti umireš bez klime, a zimi si sa 10 majca)
Uz to uzmi i auto na kredu i da vidiš kako ti se tih 15k rastopi.

To je ok lova, to je definitivno za živjet lova, ali nikako za "bubreg u loju" - što je sinonim za lukuz.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
GhostLoveScore kaže...
Andeo kaže...

2500e bruto? imho to je mala placa za Irsku za developera. 

U kojem gradu? Junior pozicija?

 

 

Bruto da, za 3d modelara. Ne bih sad htio grad napisati, jedan od manjih. Nisam siguran da li je junior ili ne, ako su mislili na junior poziciju nisu to jasno rekli.

 

U malim gradovima renta zna biti poprilicno malena (frend je placao najam stana 80 eura tjedno). Ali svejedno ti nece bas nesto puno ostati. Ali ja bih na tvom mjestu svakako pokusao pa godinu dana stisnuti zube i naci onda nesto bolje.

Freak Show Inc.
10 godina
suspendiran
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
gkelekov kaže...

Ja sam samo odgovorio direktno na sve nebuloze koje je ZovemseZoranidolazimizRijeke napisao.On je definirao da možeš imat kuću sa bazenom, dobar auto i još ti ostane za putovan na Maldive.



 

Nisam to napisao tako. Rekao sam da možeš imati ono što hoćeš, bilo to kuća/vila s bazenom van grada (može se, ima ih, ja je baš gledam), ILI dobar auto (opet može se, recimo leasing Volvo XC 60, to je meni luksuz, ali jebeni luksuz od auta, ili polovni mercedes koji hoćeš), ILI putovanje na Maldive. ILI ILI ILI. Mogućnosti su brojne. 

 

Ne znam za koju plaću ti radiš ali ukoliko misliš si priuštiti to sve zajedno, tada ti niti Njemačka niti Amerika neće biti dovoljne. Nema te plaće u Njemačkoj koja bi ti to sve kupila, koliko god se ovdje ljudi pravili važni, daj jebote imam rodbinu u Njemačkoj, sam sam živio godinu dana tamo, šta pričate gluposti, fina normalna zemlja za živjeti i za uštedjeti, ali za bilo kakav luksuz, apsolutno NE. Osim ako ne mislite na rukovodeće pozicije, ali to je doista promašen ceo fudbal.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2019 15:15 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
15 godina
neaktivan
offline
Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godinu da

Ja sam u RH radio za 12000kn, odlican posao u R&D teamu. Otisao sam u Dublin prije 2 i pol godine ne zbog novca nego opcenito atmosfere, svi prijatelji su napustili grad, vise manje samo obitelj ostala. Opcenito u RH je sve ispolitizirano i htio sam se maknuti od toga svega. Smatrao sam da je vrijeme da probam nesto novo. Danas sam prezadovoljan zbog te odluke, nisam ni sekunde pozalio.

 

Ali opet, sve je individualno, ima ljudi koji su naviknuti na RH nacin zivota, na obitelj i neke druge stvari i mozda im nece biti ugodno. Tako da razumijem i jedne i druge. Nije to za svakoga. Netko ce biti prezadovoljan u RH netko nece mozda nigdje. Ne znaci da je jedno ili drugo bolje, sve je subjektivno. Nekome npr. vrijeme ne valja. Ja sam iz Rijeke, naviknut sam na kisu i vjetar, vrijeme ovdje mi je odlicno prema onome u Rijeci. 

 

Dosao sam bez posla, stavio CV na Monster i dobio odmah 10tak poziva. 10 dana nakon dolaska sam vec imao posao. Prije 7 mjeseci je kolega koji je bio Tech Lead napustio kompaniju. Prijavio sam se na njegovu poziciju i dobio pored 2 Irca. Tako da ako znas posao i ako radis predano mozes brzo napredovati. 

 

Radno vrijeme od 9 do 17, svaki dan se probudim u 8h i do 18h sam doma. Svaki petak radim od doma. Ove godine sam odradio 46 prekovreminh sati i za to sam dobio dodatna 7 dana godisnjeg. Inace, u firmi imamo 21 dana standarno godisnjeg plus dodatno za poziciju, godine staza itd. Tako da sam ove godine dobio 25 dana.

http://www.rabbits-clan.com
 
8 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice