Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – autom

poruka: 403
|
čitano: 55.021
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – autom".
15 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
https://www.loc.gov/law/help/cryptocurrency/switzerland.php

Evo citaj.
Znaci prvo 2014. su rekli da je korisnost virtualnih valuta marginalna.
Onda su tek 4 godine nakon to izmjenili, jer eto kasne za svijetom pa sad daju podršku. Ali ta podrška nije za virtualne valute, vec blockchain, a tek onda za virtualne valute kao jedan od nacina koristenja tehnologije.

No sto ti ovo govori?

Da druge zemlje, koje nisu imale ovako stroge propise u isto vrijeme nisu napravile ništa po pitanju Blockchaina i virtualnih valuta, pa me bas zanima sto ce sad odjednom napraviti Svicarksa.

U principu si srao cijelo vrijeme, jer se Švicarska tek sad usuglasava sa ostalim zemljama na svijetu, ali daju podrsku istraživanju blockchaina, iz prostog razlofa jer se boje da su zakasnili na nešto.

Jos nijedna drzava na svijetu nije omogucila legalno placanje direktno virtualnom valutom, koju u poslovnim knjigama mozes knjiziti kao prihod. Moze se knjiziti kao imovina, ili se moea zamjeniti u legalnu valutu.
You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
I kad si govorio o bankama, Svicarski zakon, danasnji, nalaze svim firmama i institucijama da zakonski moraju poimenice i osobno obavijestiti sve svoje korisnike da nisu valutna banka, i da ne vrijede propisi o sticenim depozitima, i ostalim sticenim propisima koje imas kada imas legalnu valutu u banci (stiti te i za deviznu stednju ali ne i za virtualne valute).

Takodjer moraju upozoravati koriniske na zakone o sprijecavanju pranja novca, upozoravati o visokoj volatilnosti i pismeno osobno upozoriti svakog korisnika da se radi o imovini a me o legalnoj valuti.

Znaci ne radi se o banci, nego o obliku brokerske kuce.
You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
wyks kaže...

Jos nijedna drzava na svijetu nije omogucila legalno placanje direktno virtualnom valutom, koju u poslovnim knjigama mozes knjiziti kao prihod. Moze se knjiziti kao imovina, ili se moea zamjeniti u legalnu valutu.

 

Je. Venezuela

 

10 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
segregator kaže...

Je. Venezuela

 

 Primjer uspješne i pametne države 

Samomrzeći hrvat
15 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a

Preseli se tamo, mozda kupis Threadripper i Mercedes ovaj put.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
wyks kaže...

Preseli se tamo, mozda kupis Threadripper i Mercedes ovaj put.

 

To je sve što imaš za reći nakon što ti je tvrdnja osporena?

Velo zreo komentar

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 13:11 (segregator).
16 godina
online
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
segregator kaže...
wyks kaže...

Preseli se tamo, mozda kupis Threadripper i Mercedes ovaj put.

 

To je sve što imaš za reći nakon što ti je tvrdnja osporena?

Velo zreo komentar

Osporavaš - Venezuelom?

16 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
Old Iggy kaže...
segregator kaže...
wyks kaže...

Preseli se tamo, mozda kupis Threadripper i Mercedes ovaj put.

 

To je sve što imaš za reći nakon što ti je tvrdnja osporena?

Velo zreo komentar

Osporavaš - Venezuelom?

 

Da

 

Vama rasistima je to teško shvatiti, ali ja nemam problem s tim

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 13:16 (segregator).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a

Rasistima? Kakve veze ima rasa s time!? Ili oćeš reći da su bijeli da bi bili Švicarska uz istu politiku!?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
MrBlc kaže...

Rasistima? Kakve veze ima rasa s time!? Ili oćeš reći da su bijeli da bi bili Švicarska uz istu politiku!?

 

Ne, nego ne vidim drugi razlog da se neko iz države kao što je naša sprda s njima

15 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
https://www.reuters.com/article/us-cryptocurrency-venezuela-specialrepor/special-report-in-venezuela-new-cryptocurrency-is-nowhere-to-be-found-idUSKCN1LF15U

Znas li sto zemlje rade kad su pred bankrotom ili im inflacija onemogućava dnevno poslovanje?

Jedan od mehanizama, da debiliziram do kraja, jest prestavljanje paralelne valute.

Sto je Maduro i učinio, ali sa Petrom, jer time efektivno zaobilazi sve sankcije, kao i sto moze ponovno gomilati devize koje bi stabilizirale trziste.

No iako ovo ima naziv kripto - to po nijednom proklamiranom obiljezju virtualne valute nije virtualna valuta. Prvenstveno jer je garantirana zalihama nafte, te se prodajom tih zaliha misli pustiti tu valutu u optjecaj.

Ovo je samo najjeftiniji način da se zaliha nafte proda za devize.

Tri su ti tu problema:
1. Ovo i dalje ne prolazi na svjetskom financijskom trzistu kao valuta
2. Ovo u potpunosti zaobilazi postojeći financijski sustav, sto u biti svaka zemlja moze napraviti bilo kada - samo se kuna preimenuje u nesto drugo.
3. Efektivno na trzistu bi bio samo petro, sto znaci da to postaje jedina legalna valuta pod centralnim autoritetom i sa vrijednoscu koja je garantirana sa fizickim dobrom.

Bitocin, na stranicama Bitcoin.com i Bitcoin.org nastupa upravo protiv koristenja ovakvih sustava, te istice da bi bitocinu kvaliteta upravo sto zaobilazi te gornje restrikcije.
You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
online
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
segregator kaže...
Old Iggy kaže...

Osporavaš - Venezuelom?

 

Da

 

Vama rasistima je to teško shvatiti, ali ja nemam problem s tim

 

Ti to mene nazivaš rasistom?!?

 

Kako nazvati nekoga tko Venezuelu daje kao primjer?!?

 

Pa za njih smo mi ekonomija budućnosti. Na stranu sve što je vezano uz njihovu "kriptovalutu".

15 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
segregator kaže...
MrBlc kaže...

Rasistima? Kakve veze ima rasa s time!? Ili oćeš reći da su bijeli da bi bili Švicarska uz istu politiku!?

 

Ne, nego ne vidim drugi razlog da se neko iz države kao što je naša sprda s njima

 Sprdam se sa tobom, jer si ti u biti maliciozan.

 

Uzeo si orimjer u kojem diktator očajnički ili zlocinacki gura kvazi rjesenja, a kladi se sa zivotima ljudi i njihovom imovinom

Pa da je i najvise u pravu, to nije mjerilo icega sto bi se moglo preslikati igdje drugdje, osim cinjenice da je valuta uspjesna tek ako cijela drzava svojim radom i resursima stoji iza nje.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – autom

Venezuela uvoz 19.5, izvoz 31.4 milijarde dolara

Hrvatska uvoz 24.8, izvoz 16 milijardi dolara

 

naravno, imaju malicioznog skoro pa susjeda nešto sjevernije,

tako da je njihova slika u medijima lošija od naše

 

wyks kaže...

 

Uzeo si orimjer u kojem diktator očajnički ili zlocinacki gura kvazi rjesenja, a kladi se sa zivotima ljudi i njihovom imovinom

Pa da je i najvise u pravu, to nije mjerilo icega sto bi se moglo preslikati igdje drugdje, osim cinjenice da je valuta uspjesna tek ako cijela drzava svojim radom i resursima stoji iza nje.

 

Onda ako misliš da te se uzima ozbiljno, drugi put nemoj napisati "nijedan slučaj" nego napiši "nijedan, osim" pa nabroji

taksativno što je sve isključeno

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 14:38 (segregator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a

Shvacas li da petro jos nije uveden ni lokalno?

I cak i kad i ako ikada bude, medjunardno financijske institucije ga ne priznaje kao valutu!

 

Svicarska uvodi lokalni "sandbox" za virtualne valute, kako bi se testirale ali odvojeno od valutnog trzista i sustava platnog prometa i sustava pdva.

Ti si taj koji "taksativno" navodis sesto sto nije istina.

 

U principu, ihush je dao najbolju usporedbu.

U Disneyland mozes sve kupiti za Micky Mouse novac, pa eto preporucam da investiras u to.

 

Mozda dogodine kupis Millenium Falcon

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – autom

a ja mislio da je tema o tome kako se u Hrvatskoj kriptovalutom može kupiti automobil...

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
jozef kaže...

a ja mislio da je tema o tome kako se u Hrvatskoj kriptovalutom može kupiti automobil...

 

 To je rijeseno u prvom postu. Ne moze ;)

4 godine
protjeran
offline
Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – autom

Uopće nisam sumnjao da će dežurne kripto-neznalice i konobari Švicarsku proglasiti zaostalom i prljavom, samo da ne ispadne da nemaju pojma o čemu cijelo vrijeme nabadaju :)

 

Bitcoin Suisse, pionir kriptotehnologije u CH, osnovan je... 2013. Toliko o bedastoćama da su Švicarci 2014. bili nekakvi "kripto-skeptici". Među prvima su prepoznali potencijal kriptotehnologije baš kao što ćete je vi - forumaški kriptoskeptici - prepoznati među zadnjima. Ipak, određeni napredak je vidljiv - više ne pričate besmislice o Karić automobilima koji "posluju nelegalno", već sad smišljate bajke o "prljavoj Švicarskoj". Tko zna, možda za godinu-dvije prestanete izmišljati besmislice i uspijete savladati nekakve osnove?

 

 

 
1 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
MrBlc kaže...

Da, zlato ima određene prednosti i određene mane, pa su ljudi sjeli, raspravili o tome i zaključili da je prelazak na fiat valute opravdan. Da su umjesto toga jedni druge optuživali za nepismenost, još bi se raspravljali dok se svijet oko njih rasprada u krizama.

Zapravo je uvođenje fiat-valuta u Europu bio težak i mukotrpan proces. Ideja o papirnatom novcu je u početku ismijavana, ljudi su bili vrlo skeptični, baš kao što si ti sada skeptičan prema kriptovalutama (možda čak i više). Ali OK, svjestan sam da ovaj forum očigledno nije mjesto za nekakve detaljne i stručne analize po tom pitanju, pa ću ti problematiku pokušati približiti jednim jednostavnim Youtube videom.

 

Ekskluzivno za tebe, Marko Polo predstavlja papirnati novac vodstvu tadašnje Mletačke Republike:

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 19:04 (FP64_miner).
4 godine
protjeran
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
Entry Point kaže...

Mrzim to raditi, ali kad me već tjerate - ja sam programirao u asembleru dok si se ti još u pijesku s pimpekom igrao. Da bi došao do moje razine "informatičke pismenosti" moraš još jako puno godina žgance papati (kako bi rekli naši stari).

 Hah, prčkao si po asembleru od ZX Spektruma i C64? Pa tko nije :)

 

Morat ćeš smisliti neku bolju referencu, ova je dosta prozirna

15 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
FP64_miner kaže...

Bitcoin Suisse, pionir kriptotehnologije u CH, osnovan je... 2013.

To je privatna firma, nema veze sa Federalnom Vladom Svicarske.

 

FP64_miner kaže...

Toliko o bedastoćama da su Švicarci 2014. bili nekakvi "kripto-skeptici".

Federalna vlada Svicarske je 2014 sluzbeno, zakonski obvezujuce rekla:

It concluded at that point that the economic importance of virtual currencies as a means of payment was marginal and would remain so.

 

Jesi ti zbilja retardiran?

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
online
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
segregator kaže...
MrBlc kaže...

Rasistima? Kakve veze ima rasa s time!? Ili oćeš reći da su bijeli da bi bili Švicarska uz istu politiku!?

 

Ne, nego ne vidim drugi razlog da se neko iz države kao što je naša sprda s njima

 -sve je u očima promatrača.. ili laički prevedeno, ti si rasist, tako vidiš ljude, tako osjećaš pa tako i pišeš.. dok ti je suborac (preskoči dolje..)..

 

segregator kaže...

..

taksativno što je sve isključeno

 i isključivost, negativno u odnosu na uključivost, negativna osoba. :)

 

FP64_miner kaže...
..u Europu b..

Ekskluzivno za tebe,..

 -tipičan klerofašist-nacist, rasist, neznalica i što sve ne, možda čak ravnozemljaš..

 

**

+ kad im već spominjete madurovog sjevernog zlog susjeda.. znate tko kontrolira internet, kripto, servere.. može i kviz ili još lakše, ponudit ću odgovore a-b-c.. :)

 

sve + kripto biz (uz krađe i sve malverzacije koje vam padnu na pamet) kontrolira/ju .. države/kompanije:

a) bliskoistočnog zaljeva

b) marsovci

c) latinoamerikanci

d) rumunji

e) mi (što god to bilo, zbirna imenica :) )

f) netko treći

g) usa

h) usa+ nato + uk + ex.kolonije krune.. isti oni koji su 2014te izveli najveću pljačku u povijesti čovječanstava i to im nije dovoljno pa nastavljaju još lakše, krivac je kripto.. ili maduro ili rusi..

i) kinezi

j) sj.korejanci

k) rusi + namještaju izobre pa sad usa ima trumpa i uk brexit, a izrael skandal.. ili turci protuzračnu..

.. x) razno

 

uz napomenu da je pokojni direktor koji je umro (možda, možda je živ, možda nešto treće) u indiji, kanađanin, dok su česta državljanstva novog zelanda i sl egzotičnih otoka razbacanih po moru-oceanu i ugl sjedišta offshorea i sl 'panama' sindroma zemljopisnih pojmova.

 

pa se tad opet pitam, što to petro-kripto maduro predstavlja.. tj koji je to argument, antikapitalizam ili anti banke/kompanije? novi ČE(guevara ili čobanković....) dok se vozi RR i nosi rolex, pije domperignon, novac drži u banci itd. ili kao je venecuela svijetli primjer kriptovalute, tad je budućnost kriptoa vrlo mračna.

 

no možda i podsjetnik, tema je? auto-hr? I dalje isti odgovor, netočno. Pogrešan-lažan naslov. To boli?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
protjeran
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
wyks kaže...

To je privatna firma, nema veze sa Federalnom Vladom Svicarske.

 Vau, ovo je veliko otkriće - privatna firma slobodno posluje u Švicarskoj i predvodi implementaciju kriptotehnologije i - zamislite - nema veze s državom :)

 

Ti valjda misliš da je Švicarska kao Hrvatska i da se država tamo petlja u sve i svašta? Švicarska predvodi u finacijama i u kriptotehnologiji BAŠ ZATO što je inicijativu prepustila privatnom sektoru. Ali naravno, ti si poput hrvatskih političara opsjednut izmišljanjem apsurdnih propisa i zabrana tako da ti je ovo sa Švicarskom vjerovatno kulturni šok.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 20:19 (FP64_miner).
4 godine
protjeran
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
ihush kaže...

+ kad im već spominjete madurovog sjevernog zlog susjeda.. znate tko kontrolira internet, kripto, servere.. može i kviz ili još lakše, ponudit ću odgovore a-b-c.. :)

 Ti moraš prvo razlučiti s kim se svađaš - sa mnom ili Segregatorom? Ja naime mislim da je Maduro nesposobni, korumpirani diktator i ne dijelim njegove stavove niti o Maduru niti o USA.

 

Kad to shvatiš i kad razlučiš s kim se svađaš, onda moraš sročiti nekakav smisleni i koherentni post. I tek tada počinje diskusija. Dosta je posla pred tobom, kao što vidiš.

15 godina
online
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a

-ja se ne svađam (s tobom ili segrijem..) nego argumentirano diskuritam, sudjelujem u temi suklano pravilima i ispravljam netočnosti. Opet, sve je u očima promatrača, -svađaš se, s kim? Prodaješ muda pod bubrege.. a tema je? -naslov? :)

 

btw, indikativno, rasist nikom segregator, prikladno .. odnosno, neprikladno, zar ne? Zašto se nekome dozvoljava segregacija?!! :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 20:33 (ihush).
4 godine
protjeran
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
ihush kaže...

-ja se ne svađam (s tobom ili segrijem..) nego argumentirano diskuritam, sudjelujem u temi suklano pravilima i ispravljam netočnosti. Opet, sve je u očima promatrača, -svađaš se, s kim? Prodaješ muda pod bubrege.. a tema je? -naslov? :)

 Tema je i dalje okvirno unutar naslova tj. raspravljamo o kriptovalutama. Ako ti se ne sviđa ili ti nije zanimljiva, nitko te ne sili da je čitaš. Napiši protestno pismo modovima na pisma@bug.hr i požali im se da se u temi o kriptovalutama raspravlja o kriptovalutama.

15 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
FP64_miner kaže...
Vau, ovo je veliko otkriće - privatna firma slobodno posluje u Švicarskoj i predvodi implementaciju kriptotehnologije i - zamislite - nema veze s državom :)

 

Ti valjda misliš da je Švicarska kao Hrvatska i da se država tamo petlja u sve i svašta? Švicarska predvodi u finacijama i u kriptotehnologiji BAŠ ZATO što je inicijativu prepustila privatnom sektoru. Ali naravno, ti si poput hrvatskih političara opsjednut izmišljanjem apsurdnih propisa i zabrana tako da ti je ovo sa Švicarskom vjerovatno kulturni šok.

 Osim sto je Svicarska Vlada do nedavno imala najstroze propise? I jos uvijek ima stroze propise od Hrvatske? Hrvatska se vlada ne petlja u nista - osim sto tretira virtualnu valutu kao imovinu, pa se tako obracunava i porez.

 

Ali pazi koliko is retardiran.

 

Istu jebenu stvar si 2014. mogao otvoriti u Hrvatskoj - ali sa manje propisa.

Bitcoin Suisse offers a Bitcoin Payment Gateway system, which allows businesses to accept Bitcoin as payment. Bitcoin Suisse receives the Bitcoins and thentransfer the corresponding fiat amount to the client. The City of Zug has used the payment gateway since July 2016, for different payments, including taxes. Furthermore, the commercial register of Zug as well as the institution of higher education of Luzern also accepts Bitcoin as payment option since late 2017.

 

Uglavnom, to sto spominjes Svicarsku je lazno, jer je tip mogao otvoriti istu kompaniju bilo gdje u svijetu - ali 20 milijuna kuna jeftinije i sa 400 propisa manje.

 

Znaci - Svicarfska kao drzava - nije ucinila nista, nego je lik otvorio privatnu firmu.

 

Ali ti debil, vec 11 stranica lazno govoris o nekoj Svicarskoj!?

Pa ja mogu sutra u Hrvatskoj napraviti istu firmu kao i taj lik - jer ih vec ima Paycek i slicni.

S time da i dalje stoji da on, kao firma koja prelazi milijun franaka prometa mora biti registriran kao banka, dok je Paycek sto? Kome je lakse?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
online
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
FP64_miner kaže...
ihush kaže...

-ja se ne svađam (s tobom ili segrijem..) nego argumentirano diskuritam, sudjelujem u temi suklano pravilima i ispravljam netočnosti. Opet, sve je u očima promatrača, -svađaš se, s kim? Prodaješ muda pod bubrege.. a tema je? -naslov? :)

 Tema je i dalje okvirno unutar naslova tj. raspravljamo o kriptovalutama. Ako ti se ne sviđa ili ti nije zanimljiva, nitko te ne sili da je čitaš. Napiši protestno pismo modovima na pisma@bug.hr i požali im se da se u temi o kriptovalutama raspravlja o kriptovalutama.

 -ako ti želiš pisati pisma .. piši, ja pišem u odgovarajućoj temi, naslov, ono što je tema-naslov. Ako imaš problem prijavi i sl. ili odskakući.

-ni tebe nitko ništa ne sili, čak ni ne predlažem pisanje pisma.. no predlažem sukladno pravilima foruma, pridržavanje tih pravila, odnosno, kad nešto tvrdiš tad to argumentiraj i švicu si uveo kao odgovor na .. pa opet naslov, HR, kao što si i linkove dao na što.. firmu koja se u textu reklamira ili neke online-strane trgovce? -besmisleno, glupo, pogrešno, jer nije tema trguje li neki trgovac nekom valutom negdje u svijetu, nego kao što naslov kaže, hr, auto, kripto. -NE.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
protjeran
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
wyks kaže...

 Osim sto je Svicarska Vlada do nedavno imala najstroze propise? I jos uvijek ima stroze propise od Hrvatske?

 Zapleo si se u vlastite besmislice, kao što to obično biva. Hrvatska nema banku koja posluje s kriptovalutama, niti je to moguće sukladno važećoj hrvatskoj regulativi. Ali Švicarska ima. Toliko o "strožim švicarskim propisima". Zašto se toliko sramotiš, a potrebno je samo malo truda da uočiš i ispraviš te nebuloze prije postanja?

 

Što je nasmješnije, do jučer si vrtio sasvim drugu ploču: inzistirao si da firme MORAJU poslovati direktno s kriptovalutama, a ne kunama ili francima - sve drugo po tebi nije bila "prava upotreba kriptovaluta", a kuna ti je u svakom drugom postu bila "jedino zakonsko sredstvo plaćanja". Sad kad sam ja predočio primjere švicarskih tvrtki koje posluju DIREKTNO s kriptovalutama, sada ti to odjedanput više nije bitno i izmišljaš nove besmislice :)

 

Ali nagađam gdje je glavni problem - tebi je to vjerovatno sve previše apstraktno, glumiš tu nekakvog pravnika i stručnjaka, nabadaš po svemu i svačemu, pa ako se nešto uhvati onda dobro, a ako ne - idemo dalje s novim nabadanjima. Zato imam za tebe nešto jednostavnije - GRAFIČKI PRIKAZ DISTRIBUCIJE BITCOIN NODOVA U SVIJETU. Usporedi Švicarsku s Hrvatskom i ostalim nerazvijenim zemljama pa će ti biti malo jasnije zašto se Švicarska često spominje kao država koja je najdalje otišla u primjeni i implementaciji kriptotehnologije, a Hrvatska kao zaostala zemlja.

15 godina
offline
Re: Kriptovalutama u Hrvatskoj možete kupiti i – a
ihush kaže...

-ni tebe nitko ništa ne sili, čak ni ne predlažem pisanje pisma.. no predlažem sukladno pravilima foruma, pridržavanje tih pravila, odnosno, kad nešto tvrdiš tad to argumentiraj i švicu si uveo kao odgovor na .. pa opet naslov, HR, kao što si i linkove dao na što.. firmu koja se u textu reklamira ili neke online-strane trgovce? -besmisleno, glupo, pogrešno, jer nije tema trguje li neki trgovac nekom valutom negdje u svijetu, nego kao što naslov kaže, hr, auto, kripto. -NE.

 Odlicna je situacija nastala.

 

Osoba koja u svakom postu proziva kripto-skeptike, najmanje zna o kriptovalutama i kako pojedinac moze uspjesno poslovati s njima.

Da netko neupucen samo njega slusa, takav bi financijski poduhvat zavrsio vrlo, vrlo lose, mozda i sa zatvroskim kaznama.

 

Suma summarum.

 

O kriptovaluti vise saznas iz pravnih dokumenata drzava, koje taj savjet daju besplatno, dok ovaj mastovit pojedinac i mnogi kripto-blogovi netocno navode informacije kojima u biti cine vise stete nego ijedan propis.

Sluzbeni stav Republike Hrvatske je u biti jako jednostavan - ne mjesamo se u privatne investicije gradjana i ne mjesamo se u robnu razmjenu gradjana, dok ista ne ukljucuje placanje kunama - jer smo za to zakonski odgovorni.

Gradjanin Republike Hrvatske ima svako zakonsko pravo trgovati Bitcoinom kao imovinom, kao sto se to moze i na svakom buvljaku, oglasima ili privatnom robnom razmjenom koja ukljucuje razmjenu bilo kakvih oblika imovine.

 

Nadalje gradjanin republike Hrvatske ima (i imao je) vecu slobodu nego gradjanin Svicarske, jer da bi se bavio mjenjanjem virtualne valute u kune ne mora biti registriran kao Banka, niti je ikada morao biti, cime je u prednosti nad gradjaninom Svicarske jer ne mora investirati 20 milijuna kuna temeljnog kapitala i postivati najvise propise koje mora postivati banka koja prima depozite - u Svicarskoj i dalje vrijedi propis ako polog ili uplata premasuju milijun franaka da se mjenjacnica ili brokerska kuca mora registrirati kao banka.

 

Samim time republika Hrvatska je za popularizaciju virtualnih valuta ucinila vise jer sa neutralnim stavom nije utjecala na misljenje pojedinca, osim mandatornog upozorenja o volatilnosti. Svicarska, kao drzava, je pak djelila misljenje da je korsinost virtualnih valuta marginalna - cime je direktno slala misljenja o trzistu, sto nekad moze imati negativne posljedice na razvoj trzista.

Hrvatska je, kao sudionica medjunarodne trgovine, ali i zbog sticenja domaceg trzista, morala naglasiti da virtualna valuta nije legalno sredstvo placanja, sto i dalje navodi i Svicarska.

 

Samim time, spominjanje Svicarske kao perjanice ili pionira icega u vezi virtualnih valuta je bespredmetno i lazno, te jedino stvara sliku da pojedinac koji to navodi ima neke osobne koristi spominjati konkretne institucije, ili iz nekog drugog razloga ocito i bezobrazno laze.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice