Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 951.834
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Envy kaže...

Tema je jasna kao dan: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? Ne znam čemu okolišanje i šta ti tu nije jasno, da kažeš neću ili hoću.

Ali oko moj kite ukoliko lično tebe zanima rado ću ti odgvoriti ovdje javno jesam li obrezan ili nisam. Ali moraš mi reći da tebe zanima moja kita.
I kakve su to priče oko privatne stvari. Dobio QR kod na papiru i skeniraš ga i dobiješ odmah u Edge Ime i Prezime, je li validan ili šta već.

Mene osobno, zanima da li si se ti cijepio, a već si indirektno rekao da nisi. Eto možeš mi i u PP napisati, tako mi GDPR-a nitko neće znati da nisi vakcinisan.
I to je to. A što se tiče čune, rekao sam ti šta trebaš napisati ali mi je to malo pederluk.

Ako ćemo cjepidlačit, tema je hoćete li, a ne jeste li se...

 

 

Ako nećemo cjepidlačit, tema je odavno izašla izvan okvira inicijalnog pitanja i obuhvaća pitanja poput indikacija za cijepljenje, mjera, potvrda, ljudskih prava, novosti u vezi cjepiva, statistike, nuspojava, različitih pristupa epidemiji... To je bilo i očekivano jer je takav prirodni tok rasprave. Da je autor želio samo informaciju o statusu cijepljenja, bez rasprave, za to je anketa bila primjerenija od teme na forumu.

 

Prema trenutno važećim zakonima cjepljenje je dobrovoljno, pacijent ima pravo na zaštitu osobnih podataka i podataka o zdravstvenom stanju. Dakle, sama potvrda koja uključuje podataka po kojoj osnovi je izdana krši ta prava i trenutno važeće zakone.

 

 

Što se tiče tvoje kite, potpuno mi je svejedno da li je neobrezana, obrezana, pa čak i odrezana. Sve da je i nemaš, to te ne bi diskvalificiralo pri raspravi o opravdanosti obrezivanja, jednako kao što ne diskvalificira onoga tko ne želi podijeliti taj osobni podatak.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Tema je na kraju spala na to "da li ste obrezani ili ne" 

 

Dok god je bolja polovica zadovoljna, drugo nije niti bitno 

 

I want to believe
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Brki1994 kaže...

 

Dok god je bolja polovica zadovoljna, drugo nije niti bitno 

 

 Točno !

 

 

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Di si zemljače..

Zemljački je pitati jesi li cijepljen.

Kao i koje si vjeroispovijesti i za koga glasaš.

Sa 5 tjedana staža na forumu nemaš što pitati. Ali podsjeti me za jedno 5 godina (arhiviraj si post) da ti odgovoram.

Na kraju krajeva zašto bi se netko stidio svoje vjere? Pa to je najgora stvar na svijetu. Zar je bitno za koga glasaš - svi ionako obećavaju brda i doline.

 

MrBlc kaže...
Envy kaže...

Tema je jasna kao dan: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? Ne znam čemu okolišanje i šta ti tu nije jasno, da kažeš neću ili hoću.

Ali oko moj kite ukoliko lično tebe zanima rado ću ti odgvoriti ovdje javno jesam li obrezan ili nisam. Ali moraš mi reći da tebe zanima moja kita.
I kakve su to priče oko privatne stvari. Dobio QR kod na papiru i skeniraš ga i dobiješ odmah u Edge Ime i Prezime, je li validan ili šta već.

Mene osobno, zanima da li si se ti cijepio, a već si indirektno rekao da nisi. Eto možeš mi i u PP napisati, tako mi GDPR-a nitko neće znati da nisi vakcinisan.
I to je to. A što se tiče čune, rekao sam ti šta trebaš napisati ali mi je to malo pederluk.

Ako ćemo cjepidlačit, tema je hoćete li, a ne jeste li se...

 

 

* * *

Hoćemo cjepidlačit ćemo, ali dokle god je meni zabavno Nećemo oko pravopisa da li je ispravno "jeste li se" ili "da li ste se".

Uhhh, pade mi kamen sa srca.. već sam pomislio da moju baby face gleda neki muški kolega. Sad ti je i oprošteno što se nisi cijepio.
 

Brki1994 kaže...

Tema je na kraju spala na to "da li ste obrezani ili ne" 

 

Dok god je bolja polovica zadovoljna, drugo nije niti bitno 

 

Zadovoljna ili zadovoljena? Može se to tumačiti kao ovako: nije zadovoljna ali svaki put bude zadovoljena ili zadovoljna je ali na kraju svaki put ne bude zadovoljena.
Dakle coderi da vas vidimo koji je ovo vrag:

 


0 AND 0 = 0
0 AND 1 = 1
1 AND 0 = 0
1 AND 1 = 1

Sad mi je jasno što su kolege sa discorda, pobudalile u ovoj temi. 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Džabe ti tvojih 12 godina foruma kad si i dalje zemljak. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 12:17 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Hajdemo završiti ovo o kiti i cjepljenju. Treba se cijepiti u kitu. 

 
3 1 hvala 2
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
danen kaže...

Hajdemo završiti ovo o kiti i cjepljenju. Treba se cijepiti u kitu. 



De mi molim te odgovri tamo o Teflonu jesi li šamotne cigle karcinogene ili ne. Živo me zanima. Može i ovdje.
A za film, obećajem ti - nećeš se pokajati.

Pa da se vratimo na temu hoćemo li se bosti ili nećemo, ne - ne u kitu - tu definitino vnećemo.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
danen kaže...

Hajdemo završiti ovo o kiti i cjepljenju. Treba se cijepiti u kitu

 -osobnim primjerom? .. ako tome pridodamo 'čvrstu ruku'? .. tema je o drkici ili besmislicama? Ako je tako, razočaravajuće, no manje zlo ...

 

modovi mogu moderirati, no neće, 'zna se'... kriterij.

 

-odnosno, slažem se da treba završiti o kiti, nije tema. Kad več nema moderiranja, moramo (možemo li?) to sami... tj ovisi tko-što želi, argumentiranu raspravu ili svađu primjerenu britiji i jeftinim vicevima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
danen kaže...

Hajdemo završiti ovo o kiti i cjepljenju. Treba se cijepiti u kitu. 

 

Vjeruj mi, kada dobiješ par igli u alatku, nije ti do ničega 

 

Uostalom treba novo cjepivo za penise, a to je Penisvaxx!

 

A sada, kormilo neka napravi zaokret natrag na topic!

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 12:37 (Brki1994).
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
danen kaže...

Hajdemo završiti ovo o kiti i cjepljenju. Treba se cijepiti u kitu. 

 jel' to dio nekog sado-mazo rituala?

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Ako ćemo cjepidlačit, tema je hoćete li, a ne jeste li se...

 

 

 

 

A ne nećemo cjepidlačit :-D 

Cijela tema je cjepidlačenje ;-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
..

Cijela tema je cjepidlačenje ;-)

 -- može i bez dlake, na jeziku ili umu, može bez frustracija, zatucanosti, navijanja, može.. ali naravno, neće, jer 'to su ljudi' i upravo takvi 'trebaju biti', ne isti itd. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 12:45 (ihush).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Totalno, cijepljenje 5 minuta ili piskaranje tjednima na forumu kak te strah neplodnosti, spajk proteina, chipa, magnetizma ili da CES jednog dana sigurno umrijeti. Najbolja tema na forumu, pogotovo dok su neki objašnjavali kako je Zemlja ravna ploča.
Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...
.. Najbolja tema na forumu, pogotovo dok su neki objašnjavali kako je Zemlja ravna ploča.

 -nejasno, sarkazam ili mišljenje, tad što ti smeta ili zašto sudjeluješ.. itd.

-ostalo je stvar tvog znanja, želje (ili razloga sudjelovanja, svađa-rasprava tj činjenice-argumenti, struka-znanje ili nešto frustrirajuće, negativno..), pa tad recimo ako želiš ravnozemljašima objasniš, ispraviš, prijaviš neprimjerno itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Brki1994 kaže...

Linija između prava na izbor i obveznog cijepljenja je jako tanka, a svaka za sobom nosi određene posljedice. Cijela priča će se završiti ili milom ili silom. 

 A demokracija je umrla davno. Mrtvo slovo na papiru. Lobiji, korporacije i monopoli učinile su naš svijet sličnim onome što je u cyberpunk literaturi  

 

Vidim da pojedini forumaši pozivaju na uskraćivanje besplatne medicinske usluge ukoliko se razbole osobe koje se ne žele cijepiti i ja se s time potpuno slažem pod uvjetom da meni poslodavac isplati dio koji se izdvaja za zdravstveno. Neka zdravtsveno u tom slučaju plaćaju cijepljeni i imaš win - win situaciju.  Nema džabe ni u stare babe kako bi rekli.

zvonac neću te pitati da li si ju prevario, ali ću te pitati šaraš li uokolo? 

 

Kak si ti samo uspio "cyberpunk  literaturu" (korporacijsku distopiju) svesti pod isti nazivnik sa zdravstvenim osiguranjem iliti zdravstvenom, socijalnom solidarnosti?

 

(Kad "Načela uzajamnosti, solidarnosti i jednakosti" postanu nerazumljiva sintagma i apstrakcija umjesto samorazumljive, normalne stvari; onda i "obvezno zdravstveno osiguranje" zbunjuje)

 

Osobe koje se ne žele cijepiti prvenstveno iz sebičnosti i samodostatnosti...
(za razliku od većine necijepljenih, koji su još uvijek zbunjeni i preplašeni, možda tek malo sporije zaključuju)

...narušavaju ta načela naše države (koja je jadna, ali tekovina je civilizacijska).

Ali ti izgleda, smatraš svojim demokratskim pravom da ne sudjeluješ u tim civilizacijsklm normama kada misliš da tebi ne trebaju?

 

Plaćao bi zdravstveno osiguranje kad tebi treba i odgovara, a dok ti vjeruješ da ti zdravlje nije ugroženo i da ne ugrožavaš druge - ne bi?
Probaj to bilo gdje izvesti sa osiguranjem za auto: reci: platit ću osiguranje tek kad se razlupam ili dovedem druge u pogibeljnu situaciju... 

 
Pa odi u Murricu, plati xxxxx $ kad se razboliš; probaj tamo odbiti besplatno se cijepiti a kasnije tražiti džabe medicinsku skrb na osnovu nekakvih demokratskih, općeljudskih civilizacijskih prava...

...kad bi mogao dobiti zelenu kartu, imaju dovoljno vlastitih krkana.

U "obećanoj zemlji" se i dalje ljudi masovno razboljevaju i umiru u stotinama dnevno od Covida-19, ogromnim dijelom necijepljeni.


Danas trpimo zakašnjelu društvenu "revoluciju" pojedinaca koji pokušavaju afirmirati vlastitu glupost i sebičnost pod parolom "neoliberalizma".
Jučer su se zbog sebičnosti i gluposti trpali pod "suvereniste" (nacionaliste), danas su pak "tržno osvješteni".

Demokracija se ne svodi na pravo da budeš glup i/ili sebičan. OK, neke da... zato i polako propadaju.

I opet se svodi na ono što (uzalud) ponavljam:
Idiokracija vs Monkeysphere (Dunbarov broj), točnije:

Globalna idiokracija kao posljedica interakcije obrnutog Flynn efekta i efektivnog smanjivanja Dunbarovog broja (znači smanjenja u praksi, a ne ukupno determinirani limit).

Oba ta faktora idu ruku pod ruku i djeluju kao katalizatori međusobno; jedno uvjetuje drugo, zajedno uvjetuje nemogućnost sagledavanja šire slike (ukupnih ispravnih zaključaka).

Ili pojednostavljeno:

Bez društvene empatije (socijalne svijesti i suosjećanja) i efektivna inteligencija (stvarna mogućnost poimanja) opada, a vrijedi i obrnuto.

Termin "društvena inteligencija" postaje imaginaran, anakronizam.
Jedno drugo katalizira, korelacija ta dva faktora neizbježno vodi do idiokracije (a ne meritokracije - osim u ironičnom smislu).
"Štancanje djece glupih" pak (idiokracija) je metafora; to je tek nužna posljedica tih faktora i raslojavanja društva. Naknadno dobiva na značaju, vremenom i generacijski... ali ne genima već npr površnim ili krivim odgajanjem vlastitih potomaka. Proces je, bez obzira, razarajući. 

“It’s not that dumb people are having more kids than smart people, ... It’s something to do with the environment, because we’re seeing the same differences within families.”

 

"Brini za bližnjeg svog... tek nakonšto si siguran da je tvoje dupe sigurno. A ti znaš najbolje."
Ili: društvo (civilizacija) u kojoj se gubi svijest o bitnostisinergije osobnog i zajedničkog interesa, već se prvi u pravilu stavlja ispred drugog (ili čak kao opozit), (takvo društvo) je osuđeno na propast.

 

- - -
To je ono što se (za razliku od Zapada) dešava u KIni: mi to površno vidimo kao totalitarizam, društveni interes ispred i spram osobnog.
U stvarnosti, riječ je o sinergiji ta dva gledišta, gdje je doista boljitak zajednice često ispred boljitka ("prava") pojedinca (što je logično, kao i kod svih sustava); no individualnost se itekako poštuje, potiče i nagrađuje (ne i ekstremne anomalije). Privatno poduzetništvo i "bogaćenje" je normalna stvar i potiče se (ako nije nauštrb društva - vidi sankcije za npr Alibaba i Jack Ma, mahom zbog utjecaja "lie flat" studentskih protesta); kreativnost i umjetnost vode pojedinci a ne nekakvi Borg-kolektivi; znanstvenici se vrednuju prvenstveno (i novčano!) kao pojedinci a ne samo "timovi"... 
Daleko je to od idealnog dsruštva, no barem nije u silaznoj civilizacijskoj putanji.
Mi zato imamo Gretu Thunberg (lokalno: Tomaševića) pa smo "riješili stvar"...

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ovo pitanje o šamotu i njegovoj kancerogenosti treba malo dublje istražiti, pa kad istražim, odgovorit ću dužim člankom. Vjerojatno se radi o radonu koji bi mogao izlaziti iz šamota. Inače, minerali se mogu jesti bez veće štete, uz uvjet da nisu topljivi u vodi i želučanoj kiselini (HCl). U mome su institutu istraživali toksičnost šljake (od ugljena). Njome su hranili štakore bez ikakvih štetnih posljedica. Toga se dobro sjećam jer je netko napisao jelovnik jela od šljake u Restororanu "Šljaka". Primjerice kajgana sa šljakom ili žličnjaci s dodatkom šljake. 

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Al vas Zechina šamara, da je to strašno 😁
Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ima ja i bolju temu za forum, recimo kako je kalašnjikov sasvim bezopasna igračka. Zamislite, onaj mladić ispucao je dva puna šaržera na zgradu vlade, a nikog nije ubio (osim sebe)! Policajca je tek ranio i to, koliko se sjećam, ne suviše teško. Ne znam samo zašto se toliko buke oko toga diglo.  

 
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
danen kaže...

Ima ja i bolju temu za forum, recimo kako je kalašnjikov sasvim bezopasna igračka. Zamislite, onaj mladić ispucao je dva puna šaržera na zgradu vlade, a nikog nije ubio (osim sebe)! Policajca je tek ranio i to, koliko se sjećam, ne suviše teško. Ne znam samo zašto se toliko buke oko toga diglo.  

 Samo da se oruzje ne zabrani,svaki dan stotine ljudi umire pomocu oruzja. 

Nikada nece biti Ista pravila za sve. Vrijedi uzmi pare juri pare il si nista.

7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Preskočio si jedan dio mog navoda gdje sam napomenuo kako određeni forumaši žele onemogućiti ili otežati zdravstvenu skrb osobama koje su necijepljene. Nigdje nisam naveo da je to moja osobna želja niti interes, ali sam išao suportnom logikom da, ako bi se to provodilo, onda neka mene izuzmu iz plaćanja zdravstvenog (točnije mojeg poslodavca) i neka meni taj novac ide u džep. Išao kod privatnika ili u neki sumnjivi podrum na svakakve "ljekovite" kombinacije je moj izbor.

 

A što se dešava u situacijama kada ljudi plaćaju dopunsko, a ne dobivaju adekavtne lijekove ili terapije (posebice od kada su se počela prikazivati veliak dugovanja zdravstvenog sustava)? Za cijepiva ima novaca, ali zanimljivo kako nema za bolesnu djecu i ostale osobe. Onda država poziva nas da doniramo i pomognemo, ali bitno da ima cijepiva. Slučaj Sisak i Petrinja gdje su mnogi volonteri učinili više nego što su državne institucije napravile u ovih 30 godina je sramota, ali bitno da je onda naš vrli stožer govorio kako je opasnost od zaraze "velika" i kako će slati icjepiva dolje. 

 

Ova ti je zanimljiva: 

Osobe koje se ne žele cijepiti prvenstveno iz sebičnosti i samodostatnosti...
(za razliku od većine necijepljenih, koji su još uvijek zbunjeni i preplašeni, možda tek malo sporije zaključuju)

...narušavaju ta načela naše države (koja je jadna, ali tekovina je civilizacijska).

 

Naveo si većinu necijepljenih kao potencijalno (možda) glupe, tj. osobe koje slabije kopčaju, a nas ostale koji (svijesno) nismo cijepljeni niti želimo primiti cjepivo kao nekakve narcise koji se drže iznad drugih. Da li sam sebičan ja koji se ne želim cijepiti iz opravdanog razloga jer je cijepivo eksperimentalno i samim time pristajem biti dio eksperimenta kojemu se neznaju posljedice ili su to možda oni vrli državnici i doktori koji su krajem prošle godine dolazili na cijepivo preko reda i time zanemarujući ljude koji su strpljivo prijavili cijepljenje (a ovdje mogu navesti i one koji prijete necijepljenjima i ismijavaju ih lijepeći razne etikete, a pritom propagirajući kako su napredni i kako imaju sve jer su cijepljeni, a to ih čini samodostatnima, zar ne?). Uostalom, da se radi o bolesti gdje je smrtnost 10% nebitno o dobi i zdravstvenom stanju, bilo bi sve drugačije.

 

Vrijeme će pokazati što će se dogoditi, a do tada će se dizati porezi i nameti, sudstvo i vlast će biti niš koristi i dalje, plaće će stagnirati, djece će biti sve manje i manje, cijene goriva će rasti, tijekom sezone ćemo sve otvarati, ali bitno da imamo cijepiva  To je preuzelo titulu nogometu kao najvažnija sporedna stvar na svijetu!

 

 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 14:31 (Brki1994).
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Brki1994 kaže...

. Da li sam sebičan ja koji se ne želim cijepiti iz opravdanog razloga jer je cijepivo eksperimentalno i samim time pristajem biti dio eksperimenta kojemu se neznaju posljedice 

 

 

 ti si jednostavno needuciran kada pišeš da je cjepivo eksperimentalno.

 

https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans/how-are-vaccines-developed-authorised-and-put-market_hr

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
danen kaže...

Ima ja i bolju temu za forum, recimo kako je kalašnjikov sasvim bezopasna igračka. Zamislite, onaj mladić ispucao je dva puna šaržera na zgradu vlade, a nikog nije ubio (osim sebe)! Policajca je tek ranio i to, koliko se sjećam, ne suviše teško. Ne znam samo zašto se toliko buke oko toga diglo.  

 - stvarno? .. mogu pitati nešto? to dođe prirodno ili murdrošću?

 

-želiš temu? -otvori temu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...
Brki1994 kaže...

. Da li sam sebičan ja koji se ne želim cijepiti iz opravdanog razloga jer je cijepivo eksperimentalno i samim time pristajem biti dio eksperimenta kojemu se neznaju posljedice 

 

 

 ti si jednostavno needuciran kada pišeš da je cjepivo eksperimentalno.

 

https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans/how-are-vaccines-developed-authorised-and-put-market_hr

 

S početka članka: "Zbog izvanredne situacije uzrokovane širenjem pandemije cjepiva protiv bolesti COVID-19 razvijaju se i odobravaju brže nego što je to uobičajeno. Unatoč tome ispunjavat će iste visoke standarde kao sva ostala cjepiva."

 

U prijevodu eksperimentalno. Nema veze što je ranije odobreno jer sama činjenica da znasntvenici nemaju dovoljno vremena za sagledati sve nuspojave i poteškoće, a na kraju i efikasnsot cjepiva, to cjepivo čine eksperimentalnim. Posebice u opsegu koji je potreban na globalnoj razini. 

 

Uostalom, prisjetimo se kada su Rusi naveli da su prvi na svijetu proizveli cijepivo. Odmah je krenula demonizacija istog da je neučinkovito pa da je ovakvo i onakavo. Onda SAD i EU razviju cijepivo i sve divno i bajno. Da se čovjek zamisli 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 14:56 (Brki1994).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Proteklog vikenda
Umrlih od Covid-19 : 7
Poginulih u prometu : 12

 
1 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...
Totalno, cijepljenje 5 minuta ili piskaranje tjednima na forumu kak te strah neplodnosti, spajk proteina, chipa, magnetizma ili da CES jednog dana sigurno umrijeti. Najbolja tema na forumu, pogotovo dok su neki objašnjavali kako je Zemlja ravna ploča.

 baš sam si jučer u autu razmišljao... na temi su navedene hrpetine razloga za i protiv, a samo se nonšalantno napada necijepljene kao su nešto loše napravili, evo ti ovim postom lažeš da se necijepljeni ove teme pribojavaju navedenoga, a što uopće nije istina niti itko to ovdje tvrdi. zapravo ima samo jedan temeljni razlog kojeg bi oni s velikim IQ-om, uključivo i doktora kemije koji izbjegava odgovoriti na konkretno postavljena pitanja, trebali jako brzo shvatiti jer stvarno nije teško.

 

cijepljenje protiv korone nije obavezno.

 

kraj priče. živimo u navodnoj demokraciji, nije proglašno izvanredno stanje, niti obaveza cijepljenja.

 

tu rečenicu pročitajte dovoljno puta sve dok ne shvatite da vrijeđate, omalovažavate i napadate ljude koji odbijaju nešto što nije obavezno, niti pravno niti ikako drugačije.

i zato je ovo što vi propagirate nešto što je na tragu fašizma, podržavate izdvajanje onih koje nijedan zakon nikako ne izdvaja, tjerate na eksperimentalno cjepivo ljude koje nijedan zakon ne tjera i još zagovarate ograničenja prema svojim neistomišljenicima.

samo nastavite tako, fašizam je put u budućnost samo fašistima.

samo vam želim da imate priliku za "taste your own medicine" i da vam neki nasumični neistomišljenik ovog svijeta u jednom trenutku razbije auto jer ste imali krive tablice, krivi naglasak ili nešto treće, što je po njegovom mjerilu dovoljno da napada, omalovaža, vrijeđa i usput učini i nešto još gore.

cjepivo narodu, sloboda fašizmu?

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Kolacic kaže...

.. 

 Samo da se oruzje ne zabrani,svaki dan stotine ljudi umire pomocu oruzja

Nikada nece biti Ista pravila za sve. Vrijedi uzmi pare juri pare il si nista.

 

-nije ispravak, jer je točno.. kao isticanje-picajzlasto, ubijaju ljudi, dok je oružje samo sredstvo (s razlogom zabranjeno, ovisno o državi). (uobičajena greška je kad kolokvijalno kažemo da oružje ubija.. ljudi, time i odgovornst konkretne osobe za djelo)

 

-umire stotine ljudi dnevno iz različitih razloga.. prirodno-smrću ili vanjski utjecaj, slučajnost, loša sreća npr grom-asteroid :) ili klasični kriminal kao i ratovi.. kolokvijalno, ubija struja, auto, vilica, sve.. sam život je smrtonosan, kao i kisik, sunce, no to sve je i život sam. Stvari, sredstva, alati, (ne)znanje.. a sve to recimo (većinu) čine ljudi, ponekad u dobru-zlu ili željama-namjerama.. pa i liječnici-lijekovi ili cijepiva.

-ponekad se bira manje zlo, ponekad ne postoji takva mugćnost nego je sve osim života 'zabranjeno' ili etički-pravno upitno. Recimo da to zdravo društvo, zrela demokracija-zakon nekako ipak riješava, dok se nove situacije u hodu moraju riješiti pa i s ponekom greškom, .. to je život.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Proteklog vikenda
Umrlih od Covid-19 : 7
Poginulih u prometu : 12

 voze brzo i dišu sporo.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
bruno1026 kaže...
forumaš kaže...
Totalno, cijepljenje 5 minuta ili piskaranje tjednima na forumu kak te strah neplodnosti, spajk proteina, chipa, magnetizma ili da CES jednog dana sigurno umrijeti. Najbolja tema na forumu, pogotovo dok su neki objašnjavali kako je Zemlja ravna ploča.

 baš sam si jučer u autu razmišljao... na temi su navedene hrpetine razloga za i protiv, a samo se nonšalantno napada necijepljene kao su nešto loše napravili, evo ti ovim postom lažeš da se necijepljeni ove teme pribojavaju navedenoga, a što uopće nije istina niti itko to ovdje tvrdi. zapravo ima samo jedan temeljni razlog kojeg bi oni s velikim IQ-om, uključivo i doktora kemije koji izbjegava odgovoriti na konkretno postavljena pitanja, trebali jako brzo shvatiti jer stvarno nije teško.

 

cijepljenje protiv korone nije obavezno.

 

kraj priče. živimo u navodnoj demokraciji, nije proglašno izvanredno stanje, niti obaveza cijepljenja.

 

tu rečenicu pročitajte dovoljno puta sve dok ne shvatite da vrijeđate, omalovažavate i napadate ljude koji odbijaju nešto što nije obavezno, niti pravno niti ikako drugačije.

i zato je ovo što vi propagirate nešto što je na tragu fašizma, podržavate izdvajanje onih koje nijedan zakon nikako ne izdvaja, tjerate na eksperimentalno cjepivo ljude koje nijedan zakon ne tjera i još zagovarate ograničenja prema svojim neistomišljenicima.

samo nastavite tako, fašizam je put u budućnost samo fašistima.

samo vam želim da imate priliku za "taste your own medicine" i da vam neki nasumični neistomišljenik ovog svijeta u jednom trenutku razbije auto jer ste imali krive tablice, krivi naglasak ili nešto treće, što je po njegovom mjerilu dovoljno da napada, omalovaža, vrijeđa i usput učini i nešto još gore.

cjepivo narodu, sloboda fašizmu?

 hoćeš da sastavimo neki člančić zakona, ili citiramo zakon o sprječavanju širenja zaraznih bolesti?

nema problema, samo reci. ako misliš da je problem u nedostatku paragrafa, izglasat će većina, tome demokracija i služi.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Misli na druge, Ne vozi!

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 15:20 (Theophilus Ruy).
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Sila jača otpor. 

Tako barem kažu.  Pogledaj što se događa po drugim državama gdje vlade nastoje cijepljenje gurati kao obvezno u određenim sektorima. To neće proći tek tako jer će time nastati diskriminacija, a i dio pripadnika policije i vojske negoduje zbog takvih odluka. 

 

Klasičan recept za sukob, a ulozi nisu ćirilićne ploče već pravo na izbor.

 

 

I want to believe
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice