Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: zaključana tema

poruka: 1.795
|
čitano: 204.646
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: ".
13 godina
online
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...
Dermentor kaže...

Istina ali evo na primjer ja sam liječnik, pravi, i ovo nisu teorije zavjere, ova panika ovaca se dešava oko nas a mediji to podržavaju 100% i dalje sa svojim senzacionalističkim naslovima i brojanjima zaraženih (što uopće ne znači bolest), teško bolesnih i umrlih od najsmrtonosnijeg virusa na svijetu, a kad se ovce uzbune i u panici su tu su političari koji se moraju iskazati i smireno ih poslati u tor. Pa naravno ovih 99.5% ovaca koje prežive ovu kugu modernog doba će staviti na minimalac da mogu i dalje crnčiti za elitu.

 Sorry, ali upravo tvoj post odiše panikom.

 

I k tome se služiš lažima, jer apsolutno nitko ne priča o najsmrtonosnijem virusu.

 

Virus ima velik potencijal, a samo jednom imaš priliku pokušati spriječiti veliku štetu. Povijest je puna primjera kako to može završiti i nitko nije spreman riskirati. Osim Trumpa, on čini veliku stvar za znanost, jer uvijek je korisno imati kontrolni uzorak. 

 Kao prvo, sarkazam... Halo...

Drugo pomalo jesam u panici ali ne od virusa već od onoga što će biti poslije. A to je ono što ima puno veći potencijal za štetu. 

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Moje je misljenje da ce se kroz tri,cetiri tjedna(osim ako nas ne uhvati val kao u italiji ali mislim da nece) stvari polako vracat u normalu. Lagano otvaranje trgovackih centara ,restorana,kafica. Virus ce i dalje bit s nama ali ce bit normalno kad ujutro cujete jos deset ljudi da je obolilo. Virusa ce bit po mom misljenju sigurno godinu dana mozda i malo vise. Sve dok se ne razvije cjepivo. Mislim da ce se ljudi morat znat nosit s istim i do cijepiva zivit puno opreznije. Narednih godinu dana cemo svi hodat sa maskama i rukavicama i drzat socijalnu distancu koliko je god moguce.
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Dečki, do kad vrijedi zabrana za trgovine? Stigla mi je moto oprema, a ne mogu je platiti jel me ne smiju pustiti u trgovinu.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Plati bitcoinom.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Nemam ga, a trebam na rate.
Jbt šta imaju zatvarati takav tip trgovine. Nije da se svaki dan kupuje oprema /motori. Bude max 30 ljudi kroz cijeli dan.
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Dex.pwn kaže...
Dečki, do kad vrijedi zabrana za trgovine? Stigla mi je moto oprema, a ne mogu je platiti jel me ne smiju pustiti u trgovinu.

 A otkud bi itko ovo znao? Pa neznaju ni ovi kaj o tome odlucuju kamoli netko drugi.

16 godina
online
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Dex.pwn kaže...
Nemam ga, a trebam na rate.
Jbt šta imaju zatvarati takav tip trgovine. Nije da se svaki dan kupuje oprema /motori. Bude max 30 ljudi kroz cijeli dan.

 Je l' nema neke opcije dostave ili tako nešto? 

 

Ovde kod nas svaki dan sve više stežu: od danas policijski čas vikendom od 15:00 (radnim danom od 17:00) zatvorene sve pijace... Ipak, mimo policijskog časa, trgovine smeju da rade (uz neke mere), tako da sam otkrio odličnu prodavnicu muzičkih instrumenata u kraju i nakupovao osnovne stvari za klarinet.  Po onome što sam tamo video, imam utisak da će mnogo zarđalih instrumenata i još zarđalijih muzičara u akciju. Blago komšijama! 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Čak je i Večernji počeo pisati ono o čemu se već na veliko govori:

 

Pred epohalnim smo promjenama i teško je prognozirati kada ćemo izaći iz ove epidemiološke krize. Za sada se među umrle ubrajaju i oni koji su imali i druge teške bolesti, a ne samo COVID-19. Navodno je 3,8 posto umrlih koji su prije zaraze koronavirusom bili zdravi, ali to je neslužbeni podatak.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/ovdje-se-dogada-nesto-cudno-virus-je-mozda-mutirao-1389837 - www.vecernji.hr

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 4:48 (walentkane).
Moj PC  
0 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
walentkane kaže...

 Pa i dalje je puno više ljudi umrlo od gripe nek od korone, s tim da se danas skoro svaka smrt pripisuje koroni, više se ne umire od ničeg drugog.

Bilo bi lijepo pronaći smrtnost u Italiji prošle godine u 3.mj. i ove godine pa vidjeti da li je brojka zbilja veča za 900 koliko ih navodno dnevno umire u Italiji zbog korone.

 Od gripe je u Italiji ove sezone, tj. 4 sezonska mjeseca umrlo oko 240 ljudi. Od zaraženih 3 milijuna. U Njemačkoj manje od 200. Toliko od korone umre u dva sata jedno. Ovo što ti navodiš je potpuno nekomparabilno i nema nikakvog smisla uspoređivati jer na to utječe milijun faktora.

Izzy kaže...

Ma, jednostavno ova situacija vodi u propast. Nadam se da je odabrana opcija koja je manje katastrofalna za državu tj. građane. 

 

Gospodarstvo će nam biti uništeno. A potraje li ovakvo stanje par mjeseci - gotovi smo apsolutno. Da se odlučilo za blaže mjere, tko zna, možda bi prošli slično kao Italija i Španjolska.

još nije gotovo. Valjda u konačnici nećemo imati ogroman porast zaraženih i umrlih.

Naš odabir ima jako malo utjecaja na to kakve će biti posljedice u državi. Cijeli svijet ovisi jedan o drugima, a mi još više o Europi. Europske ekonomije će kratkoročno potonuti od posljedica borbe koronavirusom, no američki pristup da samo u nekim državama rade nešto, a sad im se u drugim pojavljuju novi hotspotovi gdje počinju dnevno brojke rasti u tisućama dok Trump priča o olakšavanju restrikcija bi mogao rezultirati potpunim kolabiranjem ekonomije u konačnici i povući cijeli svijet za sobom. To što oni najavljuju bilijune pomoći gospodarstvu ne znači ništa ako su ljudi koji trebaju raditi bolesni i umirući.

 

Kinezi su puno toga, ali glupi nisu. Ako je njima bilo jasno da je pametnije zaustaviti većinu zemlje, a potpuno izolirajući kritične regije su počinili nesagledivu ekonomsku štetu sebi.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 8:17 (JozoBozo121).
13 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
JozoBozo121 kaže...

 Od gripe je u Italiji ove sezone, tj. 4 sezonska mjeseca umrlo oko 240 ljudi. Od zaraženih 3 milijuna. U Njemačkoj manje od 200. Toliko od korone umre u dva sata jedno. Ovo što ti navodiš je potpuno nekomparabilno i nema nikakvog smisla uspoređivati jer na to utječe milijun faktora.

  Nije da flejmam nego me samo zanima, odakle ti te brojke za gripu i Njemačku te Italiju ? Baš su jako jako male za zemlje od 80 milijuna i 60 milijuna stanovnika. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
itomic009 kaže...

  Nije da flejmam nego me samo zanima, odakle ti te brojke za gripu i Njemačku te Italiju ? Baš su jako jako male za zemlje od 80 milijuna i 60 milijuna stanovnika. 

 Deutsche Welle za Njemačku, a Italija je bio neki dnevnik prošli mjesec nisam siguran je li neki naš ili je bila neka talijanska televizija, taj podatak nisam 100% siguran, ali u DW imam povjerenje. Jako puno ljudi se cijepi za gripu jer je cjepivo povoljno i široko dostupno. Većina ljudi ima već neku vrstu imuniteta od gripa, tako da je i bolest lakše preboljeti s manje teškim simptomima.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 10:00 (JozoBozo121).
14 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

hahah dobra 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Od gripe godišnje u EU umre 15-70 tisuća ljudi (85% su stariji od 65).
Nema šanse da Njemačka i Italija koje su skoro trećina stanovnika EU, imaju smrtnost manju od 500 godišnje.
PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 11:04 (DeniZg).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
DeniZg kaže...
Od gripe godišnje u EU umre 15-70 tisuća ljudi (85% su stariji od 65).
Nema šanse da Njemačka i Italija koje su skoro trećina stanovnika EU, imaju smrtnost manju od 500 godišnje.

 "A report issued by the Robert Koch Institute (RKI) in Berlin found 130 people have died as a result of the flu this season, while almost 13,300 have been hospitalized. A total of 79,263 cases have been recorded since autumn. The RKI estimates that 10 milllion visits to doctors in Germany were caused by the flu during the serious wave in the winter of 2017-2018." 

No, ove brojke uopće nisu ni bitne. Influenza je naš stari neprijatelj, s kojim se znamo nositi kako znamo i za njega imamo dostupna cjepiva za razne tipove. Sad se obračunavamo s novim virusom, za kojeg nema cjepiva i od kojeg u samo tjedan, dva umiru zastrašujući brojevi ljudi.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 11:17 (JozoBozo121).
10 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
itomic009 kaže...

  Nije da flejmam nego me samo zanima, odakle ti te brojke za gripu i Njemačku te Italiju ? Baš su jako jako male za zemlje od 80 milijuna i 60 milijuna stanovnika. 

 Za Njemačku je trenutno to službeni podatak bez podataka za ožujak a za Italiju ne znam.

Broj oboljelih od gripe ovisi jako o tipu, podvrsti pa onda i vremenskim uvjetima, pogođenoj skupini i procijepljenosti.

Ove godine gripa se cijeloj Europi širi najviše među djecom i mlađima od 18g(isto je i kod nas) pa je samim time automatski broj umrlih puno manji. Isto tako se jako povećao broj procijepljenih osoba nakon sezone 2018 kad su brojke umrlih u Europi i Americi bile ogromne npr u toj sezoni je u Njemačkoj umrlo 21 000 ljudi od gripe.  

 

Godine 2016-2018 su bile jako teške po pitanju gripe i nakon toga je porastao broj ljudi koji se cijepi pa je onda i samim time broj mrtvih odmah manji jer ti koji su se cijepili će se zaraziti , ali neće razviti teške simptome pa to vodi tome da neće doći ni do komplikacija. Kod nas je ista priča. 2017 si mogao dobit cjepivo kako si htio, bilo ga je, ove sezone nije bilo dosta ono što se uvezlo već se uvozilo dodatno. Upravo zbog toga nema nikad točnih podataka već se govori o brojkama između 250 000 i 500 000 umrlih u svijetu ovisno od sezone što je jako velika razlika u broju. Svaka država daje podatke za sebe u kojima analiziraju tip, skupine koje pogađa pa čak i vremenske uvjete u svakom tjednu zaraze. Imaš kod nas na zavodu za javno zdravstvo podatke pod tjednima, tako imaš i u Njemačkoj, s tim da se zaključni podaci odjavljuju tek početkom svibnja jer gripa još traje. 

 

Isto tako nije isto dal ćeš dobit tip A ili B i dal je prošle sezone vladao isti tip ili drugi. Npr ja sam imala H1N1 kad je krenuo i lakše sam ga podnjela nego npr kad sam u Klaićevoj od jedne bebe pokupila H3N2 zajedno sa rotom(rota virus= virusna trčkalica). Ovaj prvi sa preležala doma bez ikakvih težih komplikacija, standardna temperatura 39°C, bolovi u mišićima, glavobolja, kašalj, standardni simptomi gripe. Ovaj drugi se zavukao više od 3 tjedna, hodala sam svaki dan na inhalacije, jaki lijekovi protiv kašlja, ventolin, sumamed i ostale pizdematerine, kašalj i kratki dah su mi se zadržali idućih 6 mjeseci. Prije H1N1 sam imala gripu i sezonu ranije a prije ovog drugog nisam par godina imala gripu.

 

Ovo bezvezno bacanje brojki, lupetanje o postotcima u pola sezone i mlaćenje **rcima ne služi apsolutno ničemu osim zadovoljavanju vlastitog ega pojedinaca i u cijeloj priči je totalno bespotrebno. Da moguće je da od bilo kojeg virusa umre i zdrava i mlada osoba, da, broj umrlih će biti viši jer ne postoji cjepivo koje bi zaštitilo ugroženu skupinu, ali je isto tako istina da se stvara histerija vrištećih naslova drame koja nije potrebna. Lijepo vam je Beroš rekao čitajte knjige, posvetite se stvarima za koje niste prije imali vremena, gledajte filmove, slušajte glazbu, prestanite raditi recke za svaku osobu. Na kraju epidemije će svaka država objaviti svoje podatke i oni će se tada zbrojiti i dati završne postotke. Ovo što se radi svakodnevno po portalima pa čak i ovdje prerasta u teški debilizam. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 11:14 (ddarknessfairyy).
6 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Mene zanima kako bi reagirali pojedinci (ovi koji vide teoriju zavjere ili ne vjeruju u opasnost virusa) da ste na rukovodećoj poziciji i da odgovarate za posljedice milijuna ljudi? Čiji savjet bi vi poslušali? Cjepiva nema kao kod gripe, dakle nemoguće je kontrolirati širenje osim karantenom. Baš zbog toga što virus nije užasno ubojit, jako se brzo širi. Ali nitko ne može znati konačne posljedice. I što sada? Uništit ekonomiju ali sačuvat živote i neki mir, ili pustit da se stvari odvijaju kako god bilo pa ćemo vidjet. Ako neki misle da je ovo stanje panike, zamislite paniku gdje je 50% Hrvata zarazeno, a uz virus su tu i sve ostale bolesti. Tek tada bi bio pravi kolaps. Čak je i blesavom Trumpu trebalo objasniti da nije šala, a njima je ekonomija svetinja

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Ima, ali samo za keš plaćanje. Plaćanje karticom na rate je moguće u dućanu.
Nadam se da će što prije završiti pvo sranje, pošto moram i kući otić završiti polaganje
9 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

nije li netko ovdje već linkao službene hzzo podatke u kojima piše da je prošle godine kod nas od gripe umrlo 111 ljudi, i to samo oni provjereni, procjena je 500 godišnje

a što misliš na broj stanovnika 20x veći od nas.. tu nema rasprave... 

 

mene više zanima kako u Švedskoj nije eksplozija zaraze i umrlih, a jedini su otvoreni.. čak ne mogu naći podatak o niti jednom novom umrlom.. 

 

također ako sam dobro skužio te sve brojeve kod nas i vani, ispada da se vodi smrt od korone i u slučaju da je netko pao niz stepenice i slomio vrat, a bio je zaražen, što ne znači i bolestan... 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Dermentor kaže...
Visak kaže...

 Sorry, ali upravo tvoj post odiše panikom.

 

I k tome se služiš lažima, jer apsolutno nitko ne priča o najsmrtonosnijem virusu.

 

 Kao prvo, sarkazam... Halo...

Drugo pomalo jesam u panici ali ne od virusa već od onoga što će biti poslije. A to je ono što ima puno veći potencijal za štetu. 

 Pa to i govorim, buniš se protiv tobožnje panike u vezi virusa, a širiš stvarnu paniku u vezi svojih strahova. 

 

Govoriš o gripi koja danas nije toliko opasna, ali ovo treba usporediti sa gripom dok je bila opasna. A znamo što je tada znala napraviti. Stvar s vrlo zaraznim bolestima za koje nema lijeka je da ne možeš čekati da oboli par milijuna ljudi, pa onda nešto raditi. Ili kreneš odmah ili zaboravi. Svi rade cost/benefit analize na temelju dostupnih podataka i svi su došli do zaključka da je ovo sigurniji put. Osim onog orangutana, koji ionako ništa ne razumije.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
DeniZg kaže...
To talijansko socijalno distanciranje baš i ne funkcionira kako mi mislimo, tako da priče o lockdownu baš ne drže vodu.
Sami kineski doktori koji su im došli pomoći su se začudili što ovi tulumare po hotelima.
Imate po internetu snimke kako ih gradonačelnici rastjeruju po parkovima i trgovima (osobno i putem dronova), te se živciraju što frizerke i kozmetičarke obilaze stanove, rentaju se psi itd.

 Ne funkcionira kako treba, ali postoji i donekle funkcionira. Jesi li vidio prazne ulice Milana, Rima, Venecije? Svi događaji otkazani, sve zatvoreno. Ne možeš to uspoređivati s okolnostima u kojima se gripa širila prijašnjih godina.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...
Dermentor kaže...
Visak kaže...

 Sorry, ali upravo tvoj post odiše panikom.

 

I k tome se služiš lažima, jer apsolutno nitko ne priča o najsmrtonosnijem virusu.

 

 Kao prvo, sarkazam... Halo...

Drugo pomalo jesam u panici ali ne od virusa već od onoga što će biti poslije. A to je ono što ima puno veći potencijal za štetu. 

 Pa to i govorim, buniš se protiv tobožnje panike u vezi virusa, a širiš stvarnu paniku u vezi svojih strahova. 

 

Govoriš o gripi koja danas nije toliko opasna, ali ovo treba usporediti sa gripom dok je bila opasna. A znamo što je tada znala napraviti. Stvar s vrlo zaraznim bolestima za koje nema lijeka je da ne možeš čekati da oboli par milijuna ljudi, pa onda nešto raditi. Ili kreneš odmah ili zaboravi. Svi rade cost/benefit analize na temelju dostupnih podataka i svi su došli do zaključka da je ovo sigurniji put. Osim onog orangutana, koji ionako ništa ne razumije.

 Pa upravo to što nema nikakvih dokaza a postupa se drastično je i najveći problem.

https://teleskop.hr/https-teleskop-hr-46644-2?fbclid=IwAR3YfzJEgWG0z5gWcAbjVSnq55R6oQ-8f_Bz9vkP5bUIbcrJ97qp7P91BAs

 

A zamisli kad bi se svaki umrli  stariji od svijetu 50 bilo gdje u svijetu testirao na virus gripe, koliko bi ih bilo pozitivno te koji broj umrlih bi bio onda. Iskreno da rade cost/benefit analize onda ne bi ovo radili. Nažalost vladajući se povode pritiskom ovčje većine koja je pod panikom izazvanom medijima i pokušavaju sačuvati svoje fotelje. Naravno jer činiti ništa ili malo je gore od činiti loše (al nedokazivo zbog panike). Sad je gotovo i moramo raditi što nam se kaže, ja sam na prvoj crti obrane ali to ne znači da moram vjerovati svemu što nam serviraju (od jednom su naši vladajući postali jako sposobni).

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 11:54 (Dermentor).
10 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
digitall kaže...

nije li netko ovdje već linkao službene hzzo podatke u kojima piše da je prošle godine kod nas od gripe umrlo 111 ljudi, i to samo oni provjereni, procjena je 500 godišnje

a što misliš na broj stanovnika 20x veći od nas.. tu nema rasprave... 

 

mene više zanima kako u Švedskoj nije eksplozija zaraze i umrlih, a jedini su otvoreni.. čak ne mogu naći podatak o niti jednom novom umrlom.. 

 

također ako sam dobro skužio te sve brojeve kod nas i vani, ispada da se vodi smrt od korone i u slučaju da je netko pao niz stepenice i slomio vrat, a bio je zaražen, što ne znači i bolestan... 

 Ja sam linkala taj podatak sa stranice hzjz, al se ne sjećam jel bilo ovdje ili na nekoj drugoj temi. Ima na forumu 3 ili 4 usporedne teme+ par već zaboravljenih o koroni u zadnjih dva mjeseca tak da ko zna di je to bilo. 

I dobro si skužio. Trenutno se svakoga tko je pozitivan na koronu vodi kao umrlog od korone a masa ih čak ne testira na COVID već općenito pozitivost na koronu. Upravo zbog toga je izbila panika oko toga da su psi i mačke zaražene COVID-om pa se na kraju uspostavilo da to što su blago pozitivni se odnosi na normalan soj korona virusa koji je među mačkama i psima već desetljećima i uzrokuje enteritis(proljev i povraćanje). 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Dermentor kaže...

 Pa upravo to što nema nikakvih dokaza a postupa se drastično je i najveći problem.

https://teleskop.hr/https-teleskop-hr-46644-2?fbclid=IwAR3YfzJEgWG0z5gWcAbjVSnq55R6oQ-8f_Bz9vkP5bUIbcrJ97qp7P91BAs

 

 Ali imaš samo jednu priliku postaviti se prema nečemu što može biti izuzetno opasno, i to ne samo hipotetski, jer su velika zaraznost i relativno velika smrtnost evidenti, samo zbog rane faze nemano točne brojeve, hoćeš li ići na sigurnu stranu ili riskirati 1918. godinu?

 

Ovaj članak je samo skup mišljenja ljudi za koje je upitno koliko su upoznati sa situacijom, na portalu koji ima isključivo članke tog tipa, znači apsolutno je neobjektivan. Ako se tu informiraš nije čudno da tako razmišljaš. Na normalnim portalima imaš vijesti s obje strane.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Dermentor kaže...

 Pa upravo to što nema nikakvih dokaza a postupa se drastično je i najveći problem.

https://teleskop.hr/https-teleskop-hr-46644-2?fbclid=IwAR3YfzJEgWG0z5gWcAbjVSnq55R6oQ-8f_Bz9vkP5bUIbcrJ97qp7P91BAs

 Nije ni čudno da tako razmišljaš kad čitaš samo ono što validira tvoje mišljenje.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/njemacka-ima-nisku-smrtnost-jer-tjedno-provodi-500-000-testova-na-koronavirus-20200326?fbclid=IwAR1xxgVTEVyh7TIRWriyScL-Dbnlwu4XnAeeq38RzPyS_uBaM6r0Swv1tkA

 

ovo je vec realnije

kod nas i u okruženju testiraju 10 ljudi, 5 umre, pa kažu smrtnost 50% i sl. gluposti

veze s mozgom nema

da se u italiji testira 60 milijuna, pola bi bilo pozitivno 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
JozoBozo121 kaže...
Dermentor kaže...

 Pa upravo to što nema nikakvih dokaza a postupa se drastično je i najveći problem.

https://teleskop.hr/https-teleskop-hr-46644-2?fbclid=IwAR3YfzJEgWG0z5gWcAbjVSnq55R6oQ-8f_Bz9vkP5bUIbcrJ97qp7P91BAs

 Nije ni čudno da tako razmišljaš kad čitaš samo ono što validira tvoje mišljenje.

 Ne ja čitam sve ali gledam tko je napisao i gdje. Gdje si ti postao link od nekog relevantnog stručnjaka? Osim stručnjaka sa društvenih mreža.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Dermentor kaže...
JozoBozo121 kaže...

 Nije ni čudno da tako razmišljaš kad čitaš samo ono što validira tvoje mišljenje.

 Ne ja čitam sve ali gledam tko je napisao i gdje. Gdje si ti postao link od nekog relevantnog stručnjaka? Osim stručnjaka sa društvenih mreža.

 Loše gledaš, jer si dao link na totalno pristranu stranicu, koja je prenijela Ioannidisovu izjavu djelomično, izostavivši dio koji se ne uklapa u njihivu histeričnu priču:

 

The solution to the problem would very different if we had proper data. It could be that we need to continue with lockdowns, but it’s very likely that we would quickly need to abandon blind lockdowns and focus instead on protecting the lives of those who are susceptible, such as the elderly and those with severe underlying diseases. At the same time, we would be able allow people who are very low risk or have already been infected to return back to normal life and not destroy our planet and our civilization.

So if we have evidence, we can act swiftly, we can modify our strategy, we can optimize it, and we can also be better prepared for the next time, whenever that next time is. We will know how to get it right and we will have responded in an appropriate way.

https://nationalpost.com/opinion/munk-debates-were-making-high-stakes-covid-19-decisions-without-reliable-data

 

Dakle dozvoljava da je ovo zapravi dobar put, ali možda i nije jer nemamo dovoljno podataka. A kad skupimo podatke možda će trebati ublažiti mjere.

Pa dobrojutro Kolumbo, to sve znamo i upravo zbog nedostatka podataka se ponašamo prema crnijoj varijanti, jer nemamo mogućnost za ponavljanje ako pogriješimo. Naravno da će se stvari pokušati normalizirati čim podaci ukažu da je to moguće, nije da uživamo u ovoj izolaciji.

 

Ako hoćeš relevantnost čitaj recentne izjave kineskih, talijanskih, španjolskih i njujorških liječnika, a ne ljudi koji bez osobnog iskustva i odgovornosti pričaju iz svojih kancelarija.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/sef-kineskog-centra-za-kontrolu-bolesti-progovorio-za-americke-medije-europa-i-sad-u-jednoj-stvari-prilicno-grijese/10146043/

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Uskoro će počet faza u kojoj će virus biti najmanji problem.

 

Ajmo redom:

1. Dokad mislite živiti u samoizolaciji i ko ovce čekat u redovima satima?

2. Kako mislite plaćati hranu, režije i poreze?

3. Kad mislite da će naći 'čudotvorno' cijepivo, a znate svi da ga nemaju ni protiv 'obične' gripe?

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 3 hvala 0
9 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
memulica kaže...

Uskoro će počet faza u kojoj će virus biti najmanji problem.

 

 

2. Kako mislite plaćati hranu, režije i poreze?

 

za ovo se uopće ne moraš brinuti, ima ovdje forumaša koji se hvale i koji će svima donositi hranu, plaćati režije, stanarine i kredite.. samo adresu daš.. evo ima par tisuća novih bez posla u hr plus njihove obitelji (zbog ovog udara asteroida veličine afričkog kontinenta očigledno) pa im savjetujem da krenu odmah u pomoć, da se i dalje mogu hvaliti ovdje kako su oni savršeni i pomažu i kako je to ništa... 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice